Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Pompejańska sobota w Okulicach k. Bochni

0 0 głosów
Oceń wpis

Kochani czciciele Matki Bożej Pompejańskiej! Po naszym nabożeństwie w Poznaniu oraz w Świętem koło Radymna nadchodzi czas na trzecią sobotę naszego nabożeństwa 20 sobót. Tym razem udaję się do miejscowości Okulice k. Bochni w diecezji tarnowskiej, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Dającej Życie.

W ramach pracy w redakcji „Królowej Różańca Świętego” już raz byłem w tym sanktuarium. Owocem tego wyjazdu był artykuł w „Królowej Różańca Świętego”, filmik oraz wywiad z księdzem Romanem Majochem. Jak wiemy, w parafii działa prężnie Apostolat Nowenny Pompejańskiej, angażujący świeckich, którzy raz miesiącu spotykają się na modlitwie, aby odmówić cały Różaniec.

Także ksiądz proboszcz Roman Majoch jest czcicielem matki Bożej z Pompejów i odmawia tę nowennę. Powiedział m.in. o nowennie pompejańskiej:

(…) Kiedy zrozumiałem, jaki jest sens tej modlitwy, modlę się w jednej, ważnej intencji. – Aby to, co się dzieje w sanktuarium, działo się na chwałę Jezusa i jego Matki. To jest najważniejsze. Od tego czasu rozpoczęła się ta nieustanna modlitwa, którą kończę i zaczynam kolejną. Dzisiaj, modląc się czterema częściami różańca wiem, że to jest wielka siła dla mojego kapłaństwa, dla mojej posługi wiernym. – Ks. Roman Majoch

Więcej – tutaj.

Z radością wracamy więc do tej parafii, która włączyła się  nabożeństwo 20 sobót według błogosławionego Bartolo Longo, autora nowenny pompejańskiej. Jak ważne to nabożeństwo, niech świadczy fakt, że je właśnie wskazuje nam Jan Paweł drugi w „Liście o różańcu”.

Program i okoliczności spotkania 4 czerca 2022

Matka Boża Pompejańska w OkulicachNabożeństwo w Okulicach rozpoczniemy o godzinie 17 od różańca i adoracji z rozważaniem, które położy akcent na trzecią w sobotę, czyli tajemnice Narodzenia Pana Jezusa. To znamienne że w sanktuarium matki Bożej dającej życie będziemy rozważać tę właśnie tajemnicę. O godzinie 18 odbędzie się Msza święta. Pamiętajmy że że jest to okres odpustowy przed świętem parafii, tak więc tym bardziej poczujmy się zaproszeni, aby pielgrzymować do tego przepięknego miejsca, w którym możemy kontemplować wspaniały obraz Matki Bożej Okulickiej, prosząc o Łaski związane z życiem, a także prosząc o łaskę wzroku.

Transmisje i inne możliwości uczestnictwa

👀 Aby oglądać transmisję na Youtube z naszych sobót, proszę o subskrybowanie naszego kanału na Youtube:  https://www.youtube.com/c/1rosemaria?sub_confirmation=1

👉🏼 Jeśli chcesz otrzymywać nabożeństwo 20 sobót na swój e-mail, dołącz tutaj: https://nowenny.pl/nabozenstwo-pierwszych-sobot-rozanca

 

Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej, koniecznie przybywajmy!

Nie wahaj się – to wyjątkowa okazja aby podziękować za 20 lat Nowenny pompejańskiej w Polsce. Za 20 lat Listu o różańcu. Za 20 lat szerzenia kultu błogosławionego Bartolo Longo. Za 10 lat naszego czasopisma „Królowa Różańca świętego”.

Czym są nabożeństwa dwudziestu sobót?

Nabożeństwa 20 sobót napisał błogosławiony Bartolo Longo, autor Nowenny pompejańskiej. Jest to nabożeństwo, o którym wielokrotnie pisaliśmy w „Królowej Różańca Świętego” i na naszej stronie. Nabożeństwo 20 sobót i jest trochę wcześniejsze od nabożeństwa pięciu sobót, jakie znamy w Fatimie, jednak jest to to samo dziedzictwo duchowe. Opiera sie na dłuższym rozważaniu jednej tajemnicy, odmówieniu pięciu dziesiątków różańca oraz uczestnictwie we Mszy świętej.  To nabożeństwo stanowi fundament duchowości pompeańskiej!

O naszej inicjatywie możesz przeczytać tutaj: https://krolowa.pl/soboty/

Zapraszam Cię serdecznie!

Marek Woś, Fundacja Królowej Różańca Świętego

Książka: Nabożeństwo dwudziestu sobót - Bartolo Longo

Nabożeństwo dwudziestu sobót Bartolo Longo

Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo, autora tej książki i wraz z nim założycielka świątyni Królowej Różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa: „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.” To nabożeństwo - można powiedzieć – "zbudowało" sanktuarium w Pompejach. Dzięki setkom tysięcy kopii i wielu tłumaczeniom, książka dotarła w najdalsze zakątki świata. Jan Paweł II w "Liście o różańcu" podkreślał jej wartość pisząc, że Bartolo Longo przez to dzieło "pogłębił ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca".

Zobacz

PS. Zobacz nasz filmik o Okulicach

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x