Aneta: Wdzięczni za łaskę rodzicielstwa

Dużo upłynęło czasu, zanim zdecydowałam się napisać poniższe świadectwo. Musiałam w końcu usłyszeć w swoim sercu głos Maryi przynaglający mnie do jego złożenia.
Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej powinni bowiem nie tylko nieustannie zawierzać siebie i swoich bliskich Maryi i kierować do niej swoje prośby, ale za każdym razem gorąco dziękować za wyświadczone łaski, propagować nabożeństwo różańca świętego i starać się być żywym świadectwem Jej obecności w naszym życiu. Wszak obiecujemy to w części dziękczynnej nowenny.
Pierwszą nowennę rozpoczęłam w 2016 roku, prosząc Matkę Przenajświętszą o wyjednanie cudu poczęcia. Modliłam się również w tej intencji m.in. do Matki Bożej z Groty Mlecznej i polecałam tę sprawę świętym Pańskim, zwłaszcza św. Gerardowi Majelli. W trakcie odmawiania nowenny pompejańskiej doświadczyłam wielu różnych łask, ale też i trudności w odmawianiu modlitwy. Raz nawet zerwał mi się bez żadnego powodu różaniec.
Na moje wołanie Matka Boża odpowiedziała dwa lata później – po 5 latach naszych usilnych starań z mężem i wielu żmudnych badaniach lekarskich, dowiedzieliśmy się o upragnionej ciąży. Niestety, nasza radość nie trwała długo. W 3 miesiącu okazało się, że serduszko naszego dzieciątka przestało bić. Złość, bunt i rozdzierająca rozpacz… To bardzo bolesne dla nas doświadczenie nie odebrało nam jednak wiary i sił do podjęcia kolejnych starań o dziecko. W tym trudnym czasie napotkaliśmy na naszej drodze wielu wspaniałych ludzi. Wśród nich znalazła się siostra zakonna, która zapewniła nas, że mamy teraz swojego aniołka upraszającego u Pana Boga rodzeństwo dla siebie.
Jakaż była nasza radość, kiedy po upływie zaledwie pół roku okazało się, że jestem w kolejnej ciąży. Wiedziałam też, że muszę jak najszybciej rozpocząć kolejną nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej z prośbą o prawidłowy rozwój dzieciątka w moim łonie i o jego szczęśliwe przyjście na ten świat. Tak też uczyniłam. Potem rozpoczęłam jeszcze kolejną nowennę, tym razem o potrzebne łaski i siły dla naszego małżeństwa. I również podczas tych nowenn doświadczyłam wielu różnych łask od Matki Bożej. Chociaż pojawiały się również momenty zniechęcenia, słabości czy nawet złości. Nigdy się jednak nie poddałam tym uczuciom i wytrwałam w mojej modlitwie do końca. Dodam, że w niektóre dni do modlitw niesionych do Pompejańskiej Pani dołączał się również mój mąż.
W grudniu ubiegłego roku przyszedł na świat po wielu latach oczekiwania nasz przepiękny, zdrowy syn. I chociaż nasze małżeństwo – dziwnym zbiegiem okoliczności – zaczęło przeżywać od tego momentu większe niż kiedykolwiek trudności, wierzę, że Matka Boża zawsze będzie starała się nam pomóc i wyjedna dla nas dużo sił w ich pokonywaniu. Maryja wyjednała nam bowiem łaskę rodzicielstwa, i głęboko ufam, że i tym razem nas nie opuści.
W kwietniu tego roku rozpoczęłam nowennę pompejańską w intencji moich rodziców. Wierzę, że dla Boga nie ma nic niemożliwego i nasza Niebieska Matka wstawi się u Pana również w ich intencji. Dziękuję Królowo Różańca Świętego! Królowo Różańca Świętego módl się za nami!

Nabożeństwo pierwszych sobót

z pięknymi rozważaniami różańcowymi św. biskupa Józefa Sebastiana Pelczara oraz

z tajemnicami światła!

5 2 głosów
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
Kasia
14.06.20 10:48

Witam. Chciałabym pomodlić się o łaskę stałej pracy (na umowę o pracę i jak najbliżej domu, jeśli można) dla siebie. Chciałabym spróbować Nowenną Rozwiązująca Węzły (Pompejanka na chwilę obecną jest dla mnie za długa i za trudna, a dopiero rozpoczynam przygodę z różańcem). Jak sformułować intencje w NRW, aby była treściwa i dobrze nazwana? Mam ogromne problemy ze znalezieniem pracy, sama nie jestem w stanie znaleźć dla siebie pracy i chciałabym prosić o pomoc Maryję. Dziękuję za odpowiedź.

Grażyna
Grażyna
14.06.20 11:08

Kasiu, jestem w podobnej sytuacji. Odmówiłam Nowennę Pompejańską z prośbą o stałą pracę z bożymi ludźmi. Jeszcze pracy nie mam, ale u mnie sytuacja jest mega trudna, ze względu na mój wiek. Ale wierzę, że Maryja pracę mi wyprosi. Wcześniej, czyli około 9 miesięcy temu odmówiłam Nowennę o uzdrowienie kręgosłupa dla siebie. Przez wiele miesięcy czułam ogromny ból, najpierw kręgosłupa, a potem prawej nogi. Od miesiąca chodzę na zabiegi fizjoterapii. Obecnie jest ogromna poprawa. Wierzę, że zostanę całkowicie uzdrowiona. Gabinet fizjoterapii znajduje się w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To nie przypadek.

Maria
Maria
14.06.20 13:00

Kasiu, sama w swoim wpisie sformułowałś intencję.
Poza tym …. czy może być prośba wysłuchana bądź nie ze względu na sformułowanie intencji?
Modlimy się – uwaga – do BOGA! Czy On nie zrozumie? Zna Cię na wylot i Twoje problemy.
Ty się módl i zostaw wszystko JEMU.

Ewa D.
Ewa D.
14.06.20 13:33
Reply to  Maria

Mario, lepiej nie można było tego ująć…Bóg zna nasze myśli i nas na wskroś. Da nam wszystko, tylko trzeba być często cierpliwym!!!

Ewa
Ewa
15.06.20 11:26

Powiem krótko. Bardzo skuteczna modlitwa. Wiem bo sama jej owoce doświadczyłam .Bardzo dziękuję Maryi za wszystko.Czasem było trudno ale warto zawierzyć swoje trudne sprawy Bogu za pośrednictwem Matki Bożej

Hanna
Hanna
16.06.20 07:58

Wspaniałe świadectwo! Niech Wam Pan Bóg Błogosławi. Ja jeszcze przed staraniami o dziecko zaczęłam odmawiać Nowennę, niestety nie spełniła się jeszcze moja prośba. Odmówiłam już kilka Nowenn w intencji daru poczęcia dzieciątka, wiele modlitw odmówiłma do Świętych. Cały czas ufam, że przyjdzie dzien w którym zobacze upragnione dwie kreski na teście ciązowym i że będę tuliła swoje kochane dziecko w ramionach. Takie świadectwa dodają mi sił! Dziękuję.

Aneta
Aneta
16.06.20 13:08
Reply to  Hanna

Haniu, będę pamiętała o Tobie w modlitwie. Głęboko wierzę, że i Tobie Pan Bóg da upragnione dzieciątko. Nie poddawaj się, to najważniejsze. Za nas modliła się cała rzesza ludzi, więc i Ty nie wstydź się prosić ludzi o modlitwę w tej intencji. Zacznij szturm do Nieba już dziś!

Hanna
Hanna
16.06.20 13:19
Reply to  Aneta

Z całego serca dziękuję!♥

8
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x