9 sposobów na odmawianie różańca!

Może myślisz, że jesteś zbyt zajęty, aby odmawiać różaniec, ale nie musisz nowenny pompejańskiej odmawiać jednym ciągiem, możesz ją podzielić na części w ciągu całego dnia.

Zdecydowałeś, że modlitwa różańca będzie priorytetem w Twoim życiu? Jeśli myślisz, że nie masz nawet 20 minut, aby usiąść i modlić się do Maryi i medytować nad tajemnicami życia jej Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, znajdziemy te 20 minut w twoim napiętym harmonogramie.

Nawet jeśli nie ze sobą różańca to masz 10 palców, które pomogą Ci!

Tutaj przedstawiamy 9  okazji, abyś odmówił Różaniec DZISIAJ, bez względu na to, jak intensywny jest Twój dzień.

1.- Módl się na różańcu podczas biegu.
Czy biegasz regularnie? Towarzysz swojej aktywności fizycznej, modląc się na różańcu, zamiast słuchać muzyki.

W Internecie można znaleźć wiele podcastów (mp3) i aplikacji, które pozwalają słuchać i modlić się podczas biegu.

2.- Módl się różańcem w samochodzie.
To niesamowite, jak dobrze można odmawiać różaniec kiedy przemieszczamy się z miejsca na miejsce, np w drodze do supermarketu, zabierając dzieci do szkoły lub jadąc do pracy.

Używaj płyty CD z Różańcem i módl się, gdy jej słuchasz. To sprawia, że ​​poczujesz się, jakbyś modlił się w grupie. Np. ta płyta Ci pomoże

Płyta: Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska na płycie CD

Dzięki niej łatwiej odmówisz nowennę zwaną "nie do odparcia", a wieńczący płytę piękny Hymn przeniesie Cię do pompejańskiego Sanktuarium, gdzie narodziła się nowenna pompejańska i skąd rozeszła się na cały świat!

Zobacz

3.- Módl się na różańcu, kiedy sprzątasz
Módl się, kiedy odkurzasz, składasz ubrania, czy myjesz naczynia.

Wykonując te zadania, możesz  błogosławić swoją modlitwą wszystkich, którzy skorzystają z twoich wysiłków na rzecz czystszego i bardziej zorganizowanego domu. Także słuchanie różańca na płycie może Ci w tym pomóc.

4.- Módl się na różańcu gdy wyprowadzasz psa na spacer.
Czy codziennie zabierasz psa na spacer? Wykorzystanie swojego czasu na modlitwę różańcową jest o wiele lepsze niż pozwolenie umysłowi wędrować bez celu.

5.- Módl się na różańcu w porze lunchu.
Zrób sobie przerwę na lunch i usiądź spokojnie, aby odmówić różaniec. W miesiącach letnich można to robić na zewnątrz i cieszyć się kontemplacją piękna przyrody, które dał nam Bóg.

6.- Módl się na różańcu idąc w pojedynkę
Codziennie chodzisz do sklepu lub pracy? Możesz nosić  różaniec w ręku i chodzić w rytm modlitwy. Inni ludzie będą mogli zobaczyć, jak to robisz, więc możesz  dawać radosne świadectwo modlitwy.

7.- Módl się na różańcu przed pójściem spać.
Jest to piękny sposób na to, aby Jezus i Maryja byli ostatnimi myślami w twoim umyśle, zanim zaśniesz. Jedyne ryzyko to zasnąć przed zakończeniem całego różańca.

Skoncentruj się na miłości, jaką masz do Dziewicy Maryi i naszego Pana, abyś nie spał. Pamiętaj  słowa Jezusa:

„Czuwajcie i módlcie się, aby nie popaść w pokuszenie”. (Mt 26,41)

8.- Módl się na różańcu w Kościele.
Wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa w obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie i innych ludzi w waszej parafii.

Spotykaj się raz w tygodniu z Jezusem, aby odwiedzić Go w Najświętszym Sakramencie i odmawiać różaniec na adoracji.  Wiele parafii zwykle modli się w grupie przed Mszą św. Dołącz!

9.- Módl się na różańcu, gdy czekasz.
Ile razy czekamy na coś w ciągu dnia? Podczas czekania w kolejce w supermarkecie, w gabinecie lekarskim lub na przystanku autobusowym, możesz odmówić 10 Różańca za każdym razem, gdy będziesz czekała!

Jakie inne sposoby odmawiania różańca macie? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach!

Książka: Różaniec i nowenna pompejańska. Kompendium

Kompendium Różaniec i nowenna pompejańska

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o różańcu i nowennie nie do odparcia. Wyczerpująca, pięknie wydana, a zarazem najtańsza propozycja książkowa tego typu!

Zobacz

  • Dobrym momentem na odmawianie różańca jest też czas karmienia niemowlęcia ,gdyż w początkowych miesiącach jest to czynność ,którą wykonuje się bardzo często.
    Drugim sposobem jest czas usypiania dziecka można różaniec śpiewać jako kołysanke (u mnie wyjątkowo dzieci szybko zasypiały przy takiej kołysance)

  • Ja często odmawiam z Youtube z o. Szustakiem i wykonuje codzienne obowiązki ale mam wrażenie że chyba należy uklęknać i się modlić. Różaniec towarzyszy mi też podczas prowadzenia auta i w ciągu dnia przy różnych czynnościach.

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!