Zapomniane obietnice Matki Bożej Bolesnej…

Poznaj koronkę do 7 Boleści i obietnice Maryi. Koronka do Siedmiu Boleści Maryi otrzymała specjalne odpusty nadane przez papieży: Benedykta XII, Klemensa XII i Klemensa XIII.

Matka Boża do św. Brygidy:”Spoglądam na ludzi żyjących na ziemi i szukam między nimi tych, którzy by rozmyślali nad Moimi boleściami, lecz niestety mało takich znajduję. Zapominają o Mnie. A ponieważ mało ludzi pamięta o Moich boleściach,które cierpiałam dla nich,to przynajmniej ty nie zapominaj, córko Moja i naśladuj Moją cierpliwość w dolegliwościach”.

W XVIII wieku wielki czciciel Maryi, św. Alfons Maria Liguori, przypomniał o koronce w swoim dziele O łaskach Matki Najświętszej. Święta Elżbieta z Hesji, niemiecka zakonnica i mistyczka, miała wizję, w której Jezus objawił następujące obietnice odnośnie nabożeństwa do boleści Matki Bożej:

  1. Kto będzie wzywał Matkę Bożą przez Jej cierpienia, ten przed śmiercią zasłuży na to, że odprawi prawdziwą pokutę za wszystkie swoje grzechy. 2. Będę strzegł tych czcicieli w utrapieniach, które nawiedzać ich będą, a zwłaszcza w chwili ich śmierci. 3. Wyryję w nich pamięć o mojej męce, a w niebie dam im za to nagrodę. 4. Czcicieli takich umieszczę w rękach mojej Matki, Maryi, żeby Ona nimi dysponowała według swej woli i żeby im wyprosiła wszystkie łaski, których pragnie dla nich.

Jezus powiedział do włoskiej mistyczki bł. Weroniki Nagroni z Bianasco: „Drogimi są dla Mnie łzy wylane w rozmyślaniu nad Męką Moją. Lecz łzy wylane nad boleściami Matki Mojej jeszcze bardziej Mnie poruszają. Tak bardzo kocham Moją Matkę”

Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej składa się z siedmiu tajemnic w których rozważamy najboleśniejsze momenty z życia Maryi. Rozważając te tajemnice w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą i upraszamy dla siebie i bliźnich potrzebne łaski w życiu, a zwłaszcza w godzinę śmierci. ZOBACZ TU ⬇️

3
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
1 Wątki z odpowiedziami
3 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
2 Autorzy
eniaElzbieta Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Elzbieta
Gość
Elzbieta

Witam Serdecznie , czy ktoś kiedyś się modlił do Matki Bożej Bolesnej

enia
Gość
enia

Elzbieta jest Nowenna do Opatrznosci Bozej, poczytaj o tej modlitwie, to jest taka wyjatkowa modlitwa.

enia
Gość
enia

Dziś o 12-ej jest Msza św o uzdrowienie z o.Łukaszem,można sie łaczyć

Zapraszamy na XV.

PIELGRZYMKĘ

2-9 października 2019 r.

POMPEJAŃSKĄ