Jutro wielkie święto w POMPEJACH!

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej  ma swoją piękną historię. Nie wiemy, kto go namalował, wiemy tylko, jak trafił do Pompejów.

Bartolo Longo szukał jakiegokolwiek obrazu Matki Bożej Różańcowej dla mieszkańców Doliny Pompejańskiej w czasie, kiedy trwały tam misje. Po długich poszukiwaniach otrzymał od znajomego zakonnika obraz, który on sam nabył na pchlim targu. Wyglądał on tragicznie: malatura była popękana, brakowało kawałków płótna, niektóre miejsca zostały nadgryzione przez mole… 

Jednak z braku czasu Bartolo nie namyślał się długo. Kazał zapakować obraz i polecił znajomemu woźnicy odwieźć go do Pompejów. Nieszczęsny woźnica nie wiedząc, co znajduje w pakunku, położył go na… stercie obornika. Trudnił się on bowiem wywozem gnoju z podneapolitańskich gospodarstw, który odprzedawał później chłopom w Pompejach jako nawóz.

Tak obraz dotarł do Doliny Pompejańskiej. Został on potem dwukrotnie odnowiony, w tym podmieniono płótno na nowe, a św. Różę przemalowano na św. Katarzynę Sieneńską. Obraz ten po dziś dzień mieści się w głównym ołtarzu bazyliki różańcowej w Pompejach i jest uznany za cudowny! Przyozdobiony drogocennymi koronami i diamentami – darami od wiernych co otrzymali szczególne łaski.

Tylko raz w roku można podejść i ucałować cudowny obraz. 13 listopada! Ale i Ty możesz mieć w domu kopię obrazu Matki Bożej Pompejańskiej!

Zobacz i kliknij tu:

https://rosemaria.pl/nowenna-pompejanska/obrazy-i-dewocjonalia

Odmawiasz nowennę pompejańską, miej w domu cudowny obraz Pompejański!

Książka: Obraz pompejański

Obraz pompejański reprodukcja na płótnie

Reprodukcja obrazu pompejańskiego. Materiał: płótno bawełniane na drewnianej ramie (sosnowy blejtram). Wierne odwzorowanie pompejańskiego obrazu! Zabezpieczone laminatem. Odporne na konserwowanie wilgotną szmatką

Zobacz

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej - oryginalny

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej - oryginalny w ramce 24x18 cm

Obraz słynącej łaskami Matki Bożej Różańcowej z Pompejów w złoto-srebrnej ramce za szkłem. Rozmiar 24 cm x 18 cm. Może wisieć na ścianie lub stać na stoliku (ma podstawkę).

Zobacz

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej tradycyjny

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej tradycyjny w ramce 24x18 cm

Obraz słynącej łaskami Matki Bożej Różańcowej z Pompejów w złoto-srebrnej ramce za szkłem.

Zobacz

 

 

  • Niesamowicie wzruszające jest stanąć przed obliczem Maryi w Pompejach. Dziękuję Maryjo za tą łaskę. Ucałować … na samą myśl łzy same lecą…Całym sercem jestem z Wami jutro.

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!