Przemysław: Inny człowiek

Moi drodzy: do odmawiania Nowenny po raz pierwszy zmusiła mnie sytuacja w której wydawało mi się że tylko moc Pana Boga pozwoli mi wyjść z tej sytuacji. Przerażały mnie informacje o których można przeczytać w świadectwach – mówiące o zintensyfikowaniu działania złych mocy w czasie odnawiania Nowenny. Tak jest w istocie. Wydaje się często że jest tylko gorzej. Trzeba wytrwać i poświęcić swój czas, a przede wszystkim zaufać! „Bądź wola Twoja” – dopiero po dłuższym czasie wszystko się odwraca. Zresztą – to nie my decydujemy KIEDY. Odmawiam obecnie siódmą Nowennę – i wiem że będę odmawiał następne. Intencji mi nie brakuje. Niektóre moje błagania zostały już wysłuchane, niektóre spełniły się w sposób odmienny od moich oczekiwań – ale dobrze dla mnie i mojej rodziny, niektóre być może dopiero nadejdą. W tym ostatnim dniu starego roku piszę to jednak przede wszystkim po to aby podziękować Matce Przenajświętszej za wstawiennictwo u swojego Syna oraz za to, że przez długotrwałą i częstą modlitwę staję się innym, lepszym człowiekiem. Od zawsze wychowywałem się w rodzinie katolickiej, byłem ministrantem – i wydawało mi się ze moja wiara jest głęboka, często chodziłem do kościoła, przyjmowałem sakramenty… Dopiero gdy rozpocząłem odmawianie Nowenny stopniowo zacząłem rozumieć ile drobnych, ‚niedostrzegalnych” złych rzeczy robię co dnia, począwszy od małych kłamstewek, a skończywszy na braku wrażliwości na innych. Stopniowo następowała we mnie przemiana, zacząłem się zastanawiać nad tym co robię, czego oczekuję – a przede wszystkim – co ja innym daję i co mogę dać? Za co tak naprawdę Pan Jezus i Matka Przenajświętsza ma mnie wysłuchać? Co ja takiego zrobiłem/robię by na to zasłużyć? Nie znaczy to że jestem od razu święty i że nie zdarza mi się nadal zgrzeszyć, albo źle postąpić – ale na pewno jest z tym lepie, a refleksja i żałość z tym związana jest obecnie natychmiastowa… Bardzo duże daje mi modlitwa i czuję Boże wsparcie we wszystkim. Oczywiście, nadal mam chwile zwątpienia, ale dużo się modlę oprócz Nowenny – i staram się to prawie zawsze ofiarować za innych. Wierzcie mi – intencji nie brakuje. Przepraszam Matkę i Pana Jezusa za wszystkie grzechy jakie popełniłem. Chciałbym aby mi Pan Bóg wybaczył moje przeszłe złe zachowania i pomógł mi w dalszej mojej drodze z Maryją i Jezusem. Bardzo się z tej drogi cieszę, dobrze że na niej jestem. Boję się czasami, bo nie wiem jakie wyzwania postawi przede mną Pan Bóg – ale ufam w Opatrzność Bożą bo jej zawierzyłem siebie i całą moją rodzinę. Módlcie się wszyscy – bo tego na świecie brakuje….
Szczęść Boże wszytkim i Błogosławionego Nowego Roku. Ufajcie Jezusowi i Matce Boskiej Pompejańskiej.

Michalina: Łaski „w zamian”

Witam. Dzis mija rok jak zaczelam odmawiac NP. Moja intencja jeszcze sie nie sprawdzila- uratowanie malzenstwa, relacje sie troche poprawily. Nie wiem czemu ale jestem dobrej mysli moze to jeszcze nie czas nie pora.
Przeczytaj

Ania: Matka Boża sama zajęła się wszystkim

O nowennie pompejańskiej przeczytałam po raz pierwszy w internecie, a od kiedy zaczęła ją odmawiać moja koleżanka z roku, zastanawiałam się nad jej rozpoczęciem. Ale przede mną była jeszcze długa droga. Słyszałam, że jest to nowenna „nie do odparcia”, że można otrzymać upragnione łaski, ale perspektywa odmawiania przynajmniej trzech części różańca była dla mnie...
Przeczytaj

Ula: jestem bardziej promienna i uśmiechnięta

Witajcie! Mam na imię Urszula i w tym roku ukończyłam 14 lat. Swoją nowennę zaczęłam na początku listopada.. Moja mama jest bardzo wierzącą osobą i tą nowenną wybłagała już wiele łask dla mojego 4- osobowego rodzeństwa oraz taty. Mimo iż bardzo często odmawiamy całą rodziną wspólny różaniec i jestem przyzwyczajona...
Przeczytaj

Kinga: Praca

Odmawiałam Nowennę Pompejańską w intencji otrzymania stałej pracy w zawodzie. W tej samej intencji modliła się również moja mama. Mimo, że ja przerwałam po odmówieniu części błagalnej, Maryja wysłuchała mnie i otrzymałam pracę na okres próbny. Wzywałam imienia wielu Świętych (Św. Józefa, Św. Josemarii, Św. Rity, Św. Antoniego...). Modlitwa czyni...
Przeczytaj

4
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DariuszzumiPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Módl się dalej, pamiętaj ,ze zawsze złe chwile będą w życiu niezależnie czy odmawiasz nowennę czy nie :).

zumi
Gość
zumi

Pięknie to napisałeś. Tez mam takie myśli jak Ty, szczególnie te obawy jakie Bóg nam wyzwania postawi – czy się nie złamię wtedy.

Piotr
Gość
Piotr

Bo wiesz, mam wrażenie, ze przed rozpoczęciem nowenny ludzie czegoś się nauczyli, że trzeba przetrwać złe chwile modląc się,bo wcześniej jakoś pewnie nikt nie odczuwał ,że coś się złego dzieje,a gdzie się zaczęło odmawiać nagle nie jest po waszej myśli :).

Dariusz
Gość
Dariusz

Jakbym czytał o sobie. Nie pisałem dotąd świadectwa z moich 9 nowenn. Dokładnie mam identyczne odczucia. Wierzę, że Bóg dokonuje naszej przemiany po swojemu. Ja muszę „zgłosić” mu swoją gotowość wewnętrznej przemiany i być wytrwałym i cierpliwym w tym postanowieniu.