Ewelina: Maryja uratowała moją rodzinę.

W styczniu miałam wielki kryzys duchowy, pojechałam do Tuchowa do Matki Bożej strasznie płakałam nad swoim życiem nie wiedziałam co mam z nim zrobić. Wracając do domu usłyszałam głos "Przebacz sobie"...
Przeczytaj całość

Marta: łaski duchowe

Odmawiam ta nowennę pierwszy raz ale od poczatku można powiedzieć spadły na mnie jak lawina łaski od NASZEJ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIETEGO!pierwsza i dla mnie najważniejsza to ta że pokochałam naprawdę modlitę różańcową chociaż wcześniej trudno mi było odmówić nawet dziesiątek z racji tego że należę do róży różańcowej,zawsze uważałam go...
Przeczytaj całość

Jolanta: Łaska zdrowia.

Wierzyłam z całych sił i nie zawiodłam się. Najjaśniejsza Królowa nie zostawiła nas w potrzebie.
Przeczytaj całość

Kasia: Nowenna Pompejańska to wspaniała modlitwa. Nowenna Pompejańska to lek na wszelkie zło

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Od dłuższego czasu zabierałam się do napisania tego świadectwa. Chciałam się bardziej do niego przygotować ale czuję, że muszę zrobić to teraz. Postaram się opisać wszystko najlepiej jak potrafię, a przede wszystkim opowiedzieć to co dla mnie było i jest najważniejsze podczas odmawiania Nowenny Pompejańskiej.
Przeczytaj całość

Agnieszka: Zaświadczam o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Mam 37 lat córkę i męża. Od wielu lat prosiłam Pana Boga o drugie dziecko, ale było tyle przeciwności losu i nie było mowy nawet o planowaniu drugiej ciąży.
Przeczytaj całość

Renata: wciąż mamy wiele nadziei, nie ustajemy w modlitwie

O nowennie pompejańskiej przeczytałam w gazecie „Nasz Dziennik”. Od razu zainteresowałam się nią, ponieważ w moim życiu wiele spraw układa się nie do końca prawidłowo. Brałam pod uwagę jej odmówienie, ale początkowo wydawało mi się, że będzie to modlitwa bardzo mnie obciążająca nie tylko czasowo. Mimo tego poszerzałam wiedzę na ten temat, który, muszę to przyznać, bardzo mnie wciągnął.

Dowiedziałam się przy tej okazji, ze świadectw osób, które ja odmawiały, że na początku odmawiania jest często bardzo trudno, piętrzą się przeciwności, pojawiają się kłopoty, konflikty itp. Trochę się obawiałam, ale nabierałam coraz większego przekonania, że muszą ją zacząć. Przecież to nic innego, jak tylko i jednocześnie aż modlitwa różańcowa. Mówiłam sobie, jeżeli nie tędy, to którędy. Jeżeli nie z Bogiem i z Matką Boską, to z kim. Kto mi pomoże, do kogo mam się zwrócić w licznych przeciwnościach mego życia. Równocześnie mój mąż bardzo szybko nabierał ochoty, aby rozpocząć nowennę. Zaczął przygotowywać się do tego w sposób nie tylko duchowy, ale również praktyczny. Jego obawy były znacznie mniejsze, był otwarty i gotowy. Rozpoczęliśmy jednocześnie, dołączyła również moja mama.

Maż objął modlitwa najmłodsza córkę, z którą mieliśmy wiele problemów różnorakich, ciągłych, przeżyliśmy wiele stresu i trudnych chwil. Ja objęłam modlitwą córkę starszą. Nie jestem pewna, czy z tego powodu, ale trudności zaczęły się jakby piętrzyć. Spotkało mnie wiele przykrości ze strony ludzi – nawet dobrych znajomych, pojawiły się pomówienia itp. Oczywiście trwałam na modlitwie, ale wątpliwości się pojawiały, ale przecież chyba właśnie o to „komuś” chodziło. Powoli to zaczęło mijać, powtarzałam sobie, że tylko z Matką Bożą mogę sobie poradzić i w niej mieć oparcie.

Co pojawiło się najpierw, to wręcz euforia z powodu wystartowania z nowenną pompejańską. Z czasem regularność, wytrwałość w modlitwie i mimo wszystko jakaś siła i duża nadzieja. Pragnę zaznaczyć, że nie od razu przyszło wszystko na zamówienie, ale pewne jest jedno. Wiele spraw zaczęło się zmieniać. Oczywiście trudno się spodziewać ze ktoś, nawet Bóg, zmieni trudny charakter mojej córki czy kogokolwiek z dnia na dzień, to zawsze jest proces, ale pojawiły się sytuacje które przerosły moje wszelkie oczekiwania, miałam wrażenie, że cuda dzieją się w moim życiu na wyciągnięcie ręki, że Pan nam daje tak, jak chcemy.

Oczywiście, w dalszym ciągu w naszym życiu jest wiele spraw, które nie toczą się do końca, tak jak pragniemy, ale wciąż mamy wiele nadziei, nie ustajemy w modlitwie. Wystarczy powiedzieć, że odmawiamy już trzecią Nowennę Pompejańską. Miedzy zakończeniem jednej a rozpoczęciem kolejnej nie robimy ani dnia przerwy. Już planujemy intencje, w których będziemy się modlić naszą czwartą z kolei nowenną.

Mówię całkowicie szczerze, że jest to sytuacja, której jeszcze niedawni nie byłam sobie w stanie wyobrazić, brakowało mi często cierpliwości w modlitwie, czasu itp. A jeżeli chodzi o początkowe trudności, przeciwności, wątpliwości, mogę powiedzieć, że pod tym względem sytuacja się unormowała, w dużym stopniu wyjaśniła. Polecam z całym przekonaniem aby oddać się z zaufaniem i zawierzyć Matce Bożej. 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

6 komentarzy do "Renata: wciąż mamy wiele nadziei, nie ustajemy w modlitwie"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
weronika
Gość
weronika

Piękne jest to, że modlicie się razem z mężem i mamą. Pozdrawiam serdecznie, dużo łask życzę.

Ewa
Gość

I ja dołączam się do Weroniki, życząc Wam wielu łask i wytrwałości w modlitwie!

Baranek
Gość
Baranek

Nie ma nic wspanialszego niż bardzo wierzący rodzice. Czapki z głów!

Ania
Gość

To jest piękne, że małżeństwo modli się razem.

Jakub
Gość

Cuda dzieją się na naszych oczach siła różańca jest potężna. Jedna osoba zaczyna się modlić a do niej dołączają kolejni członkowie rodziny.To jest najwieksza łaska.Niebo się raduje piekło trzęsie w posadach to dlatego szatan tak przeszkadza w NP. Nie chce właśnie dopuścić do takich sytuacji bo wie jaką siłę ma modlitwa różańca.

Renata
Gość
Renata

Dziękuję za słowa wsparcia. Kilka dni temu rozpoczęliśmy NP w kolejnych intencjach, dotyczących naszej rodziny i jakoś tak trudno się zrobiło, różne przykrości, wątpliwości, coś jakby przeszkadza, budzi rozterki, obawy. Przeczytałam Wasze komentarze i trochę się uspokoiłam. Proszę, wesprzyjcie mnie i moją rodzinę choć króciuteńką modlitwą.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!