Małgorzata: Jesteś przy mnie pomimo mych zwątpień

Pragnę złożyć Maryi - Pani naszej i Królowej obiecane świadectwo. Chcę podziękować za otrzymane łaski, związane przede wszystkim z moją pracą, że wysłuchała moich próśb, mimo że modlitwy zanoszone do Jej tronu były czasem pospieszne, chaotyczne... Wiem, że zawdzięczam Maryi wiele. Czuję Jej opiekę i pomoc w trudnych chwilach. Maryjo, przyjmij moje podziękowanie. Przyjmij też moje przeprosiny za niestałość i chwile zwątpienia. Maryjo, proszę Cię o opiekę i pomoc.
Przeczytaj całość

Agnieszka: Nie tak, jak chciałam… ale lepiej :)

Dziś wiem, że gdyby nie te kryzysy nie przystąpiłabym do spowiedzi z dawnych grzechów, nie nawróciłabym się – za to serdecznie Panu Bogu i Matce Świętej dziękuję!
Przeczytaj całość

Dominika: Dziękuję Ci Mateczko za to wszystko co dla mnie robisz i za to co już od Ciebie otrzymałam.

Witam wszystkich . Zaczęłam odmawiać swoją pierwszą nowennę przez przypadek.Natknęłam się na nią w komentarzu na jednej ze stron  co było dziwne, w ogóle nie związanej z tematem. Moje samopoczucie było straszne.Miałam napady lękowe i dręczące nasilające się myśli.Jak się pewnie domyślacie wiadomego pochodzenia.Odmawiałam wszystkie modlitwy jakie przychodziły mi do...
Przeczytaj całość

Renata: Wielka moc Nowenny – nagłe uzdrowienie z raka

Moją pierwszą Nowennę odmawiałam w intencji o zdrowie dla chorego na nowotwór synka mojej znajomej.Guz zniknął,jak powiedziała mi mama chłopca, nie ma żadnych przerzutów. W trakcie odmawiania tej cudownej modlitwy otrzymałam wiele łask od Matki Bożej dla siebie i bliskich. Obecnie odmawiam kolejną Nowennę za dusze w czyśćcu cierpiące i...
Przeczytaj całość

Magdalena: Dziekuję Mateńko za pracę

Witam wszystkich serdecznie. Chciałam podziękować Mateńce o spełnieniu mojej intencji. A mianowicie dotyczyła znalezienie pracy w administracji
Przeczytaj całość

Cud eucharystyczny w Polsce

Gdyby zapytać statystycznego Polaka o cuda eucharystyczne, dowiemy się o głośnej ostatnio Sokółce, często odwiedzanym Lanciano, rzadziej o Orvieto i Sienie. Czasem mieszkaniec Poznania wspomni o cudownych trzech Hostiach, nieraz dodając, że to stara poznańska legenda. Czy rzeczywiście legenda?

Historia liczy sobie już ponad 600 lat i jest wciąż żywa w sercach mieszkańców Poznania, szczególnie tych starszych. Jeszcze przed wojną istniało bractwo, które łączyło strażników pamięci tego cudu. Po wojnie, wskutek zakazu zgromadzeń, historia ta popadała w zapomnienie.

W dużym skrócie, w 1399 r. dwie katoliczki wykradły trzy hostie z dawnego kościoła oo. dominikanów (na ul. Dominikańskiej, obecnie oo. jezuitów) na prośbę kilku Żydów, których dzielnica mieściła się tuż przy kościele. Chcieli oni sprawdzić, czy rzeczywiście hostie stanowią ciało Chrystusa. W piwnicy domu nakłuli hostie nożem, po czym z hostii zaczęła sączyć się krew. Przerażeni, wyrzucili hostie do studni w tej właśnie piwnicy. Kiedy nie chciały utonąć, wynieśli je poza mury miasta i porzucili na bagnach. Jednak i tam hostie nie dały się zakopać – znalazł je pastuch, który – po licznych perturbacjach i oskarżeniach o fantazjowanie – przywołał dostojeństwo kościelne. Hostie zostały przeniesione do kościoła, a w miejscu odnalezienia wybudowano kapliczkę. Było to wydarzenie tak głośne, że z pieszą pielgrzymką przybył sam Władysław Jagiełło oraz wielu dostojników z całej Europy. Król ofiarował przepiękną monstrancję, która obecnie znajduje się w muzeum archidiecezjalnym w Poznaniu. Obecnie hostie znajdują się w drugiej monstrancji, która została ozdobiona koroną królowej Jadwigi.

Mimo, że miejsce odnalezienia hostii było narażone na częste wylewy Warty, i było miejscem bagnistym, zdecydowano zbudować się tam nowy kościół – Bożego Ciała. Po dwóch wiekach wykupiono kamienicę, w której doszło do profanacji, i przebudowano ją na kościół. Oba budynki widzimy na poniższych zdjęciach.

Profanację zdradziła dziewczyna żydowska, która cudownie odzyskała wzrok. Doszło też do wielu innych cudów uzdrowień i nawróceń, które spowodowały rozsławienie cudu na całą Polskę i Europę. Istnieją dokumenty papieskie, które dotyczą bezpośrednio tego wydarzenia.

Ok. 3 lata temu sam oglądałem monstrancję, znajdująca się kościele Bożego Ciała. Jest ona wystawiana z okazji świąt kościelnych, np. dzisiaj, z okazji Bożego Ciała. Po tym ukazała się książeczka „Trzy najświętsze Hostie”, która opisuje szczegółowo te wydarzenia, jak i zawiera zdjęcia. Jest na naszej stronie – zobacz tutaj.

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

13 komentarzy do "Cud eucharystyczny w Polsce"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
niestety
Gość
niestety

Już nie wierzę w cuda. Cudem by było gdyby chociaż jednego dnia żadna mała dziewczynka w muzułmańskich kraju nie została sprzedana i gwałcona przez starego oblecha, który ją kupił, a takie cuda jak ten w artykule to są dobre jak nie ma większych problemów.

Magdalena
Gość
Magdalena
A co Ty robisz dla tych dziewczynek? Działasz w fundacji, wspierasz jakąś organizację, piszesz listy, petycje lub chociaż podpisujesz petycje? Chcesz zmieniać świat – działaj, czyń dobro, czyń cuda. Oczekujesz od Boga, że będzie ratował codziennie z opresji każdego człowieka na ziemi. Bóg bardzo by tego chciał, ale z miłości do człowieka dał mu wolną wolę. Niestety ludzie tę wolność pojmują dowolnie i część z nich popełnia zło. Zło nie pochodzi od Boga, ale od złego ducha. Często zło wzrasta tak w siłę, że swoje ofiary otacza szczelnym kokonem, przez który trudno się przebić. W takich przypadkach wytrwała, ufna w… Czytaj więcej »
niestety
Gość
niestety

Co Ty gadasz, myślisz że te wszystkie ofiary nie modlą się by Bóg im pomógł? A tu nic, kolejny gwałt.

franio
Gość
franio

muzułmanie do kogo się modlą chyba nie do Jezusa Chrystusa

barbara
Gość
barbara

franio mnie nie interesuje do kogo modlą się muzułmanie mnie interesuje do kogo modlą się chrześcijanie jak masz problem i chcesz się dowiedzieć do kogo się modlą zapytaj ich

niestety
Gość
niestety

i mając full hajsu, działając w fundacjach nie pomogę komuś kto teraz jest gdzieś w świecie gwałcony bo to jest niemożliwe tylko Bóg może. Ale widocznie ma inne zajęcia typu błogosławić s…. synom

urszula
Gość
urszula

jeśli mowa o cudach eucharystycznych i nie tylko, to polecam film ” JA JESTEM” myślę, że warto obejrzeć cały, piękny film
http://gloria.tv/?media=553025

barbara
Gość
barbara
Uwielbiam się modlić przed Najświętszym Sakramentem i adorować P Jezusa tam obecnego wiele razy mi pomógł właśnie po tej adoracji głeboko wierzę że zdarzają się cuda eucharystyczne jak wielką ma moc P Jezus w Białej Hostii On sprawia cuda mogłabym tak na Niego patrzeć bardzo długo gdyż daje tyle radości i wytchnienia dodaje siły uwielbiam te chwile spędzone razem z nim . Teraz jest wspaniały czas do adoracji Ciała i Krwi Chrystusa oraz do spożywania Go w Komuni Sw gdyż jest Oktawa Bożego Ciała ale najpiękniejszym świętem w tym czasie jest święto Najswiętszego Serca Pana Jezusa które obchodzimy w następny… Czytaj więcej »
Zofia
Użytkownik

Nie wiem, czy tak można, ale ja często odmawiam różaniec patrząc na Najświętszy Sakrament w diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej, a dokładniej w kaplicy online, bo jest transmisja całodobowa. 🙂 Basiu, racja- ostatnio ksiądz przytoczył słowa św. Alfonsa Liguori. Nie zacytuję dokładnie, ale dotyczyło to otrzymywania i wypraszania łask, a mianowicie tego, że więcej możemy otrzymać dzięki 15 min. adoracji, aniżeli dzięki innym praktykom religijnym.

barbara
Gość
barbara

Droga Zofio jak najbardziej można odmawiać różaniec patrząc na Najświętszy Sakrament taka modlitwa daje szczególne łaski

ona
Gość

Ja też lubię się modlić przed Najświętszym Sakramentem ,staje się spokojna i napełniona pozytywną energią do życia, Polecam wszystkim adoracje Pana Jezusa ,żywego Boga z którym można porozmawiać ,pożalić się, pomilczeć i otrzymać wiele łask .Wszyscy święci adorowali Pana Jezusa ,my też dążmy do świętości.Chwała Panu.

alicja Chajdukiewicz
Gość

Jezu miłości moja , bądź uwielbiony i zmiłuj się nade mną.

Promyk
Gość

Czytałam o tym cudzie w książce- starodruku z 1905 roku „Adoracja Mszy Świętej” Bóg Chrześcijan Zyje i działa.Jest tak blisko tych ,którzy Go miłują.Jestem świadkiem wielu cudów w moim życiu .Bóg, jest dla mnie na pierwszym miejscu w moim życiu. Króluj nam Chryste!

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!