13 listopada 1875 roku bł. Bartolo Longo przywiózł do Pompejów stary, zniszczony obraz Matki Bożej Różańcowej. Nie nadawał się od do niczego, a jednak to ten właśnie wizerunek wybrała Boża Opatrzność i stał się przez kolejne lata jednym z najbardziej znanych obrazów Maryi na świecie. Poznaj tę niezwykłą historię!
Co więcej, pamiętnego dnia 13 listopada, obraz został przewieziony do Pompejów na wozie pełnym końskiego gnoju. Stało się tak, ponieważ woźnica nie wiedział, co mieści się w pakunku i położył go właśnie w tej sposób. Po dziś dzień odczytuje się to jako znak z nieba: że Matka Miłosierdzia przychodzi do każdego grzesznika, aby oczyścić to z gnoju grzechu.
Obraz Madonny Pompejańskiej odegrał wielką rolę w dziejach Sanktuarium. To przy nim powstało pierwsze bractwo różańcowe w Pompejach. Po dziś dzień wizerunek ten znajduje się w ołtarzu głównym przepięknego kościoła i jest jego największym skarbem. W Pompejach data przywiezienia obrazu jest uroczyście wspominana.
Dzień 13 listopada jest piękne obchodzony w Pompejach
Jeśli ktoś trafi na tę rocznice do Sanktuarium, będzie miał okazję dotknąć ten obraz. Tego dnia jest zdejmowany z ołtarza głównego, a do niego ustawia się długa kolejka ludzi.
Wielu pragnie dotknąć obrazu, chwilę pomodlić się, zawierzyć swoją sprawę lub podziękować za otrzymane łaski. To bardzo wzruszający moment, pojawiają się w oczach łzy…
Obejrzyj filmik o tym wydarzeniu, koniecznie włącz napisy
Jak obraz Matki Bożej Pompejańskiej trafił do Pompejów?
Wróćmy do tej fascynującej historii przywiezienia obrazu do Pompejów. Pięknie opisał to bł. Bartolo Longo w swojej książce „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” Fragmenty znajdziesz też na naszym blogu.
O historii obrazu powstało też osobne nagranie ramach naszych audiobooków pompejańskich. Zobacz:
Jak lepiej poznać historię obrazu pompejańskiego?
Dwie fundamentalne dla ludzi różańca i Maryi, inspirujące książki związane z sanktuarium w Pompejach w dobrych cenach:
Książka: Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach Bartolo Longo
Niezwykła, bardzo popularna książka błogosławionego Bartola Longo opisująca historię powstania sanktuarium w Pompejach oraz liczne objawienia i cuda Maryi w Pompejach i innych miejscach, związanych z cudownym obrazem i świątynią.
„Historia sanktuarium w Pompejach”
To inspirująca epopeja, zapis wspaniałych wydarzeń i pierwszych cudownych znaków Matki Bożej Pompejańskiej, napisana przez samego bł. Bartola. Dostępme w oprawie miękkiej i twardej. Pobierz podgląd PDF
Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo
Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!
Polecamy też biografię bł. Bartola Longo „Miłosierdzie, które zmienia historię”
Jedyna tak obszerna i wyczerpująca temat książka, a zarazem nowość wydawnicza pod patronatem sanktuarium pompejańskiego. Dostępme w oprawie miękkiej i twardej. Pobierz podgląd
A może chcesz mieć obraz Matki Bożej Pompejańskiej u siebie?
Obraz pompejański reprodukcja na płótnie
Reprodukcja obrazu pompejańskiego. Materiał: płótno bawełniane na drewnianej ramie (sosnowy blejtram). Wierne odwzorowanie pompejańskiego obrazu! Zabezpieczone laminatem. Odporne na konserwowanie wilgotną szmatką
Obraz Matki Bożej Pompejańskiej - oryginalny w ramce 24x18 cm
Obraz słynącej łaskami Matki Bożej Różańcowej z Pompejów w złoto-srebrnej ramce za szkłem. Rozmiar 24 cm x 18 cm. Może wisieć na ścianie lub stać na stoliku (ma podstawkę).
Dziękuję za uwagę, Marek Woś
Zobacz podobne wpisy:
13 listopada i Święto obrazu Matki Bożej Pompejańskiej
Matka Boża Pompejańska w Łomży – Zaproszenie
Obrazki z Nowenną Pompejańską za darmo!
Medalik pompejański