Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

WAŻNE: 8 maja modlimy się SUPLIKĄ do Królowej Różańca Świętego

5 2 głosów
Oceń wpis

Tylko dwa razy w roku: 8 maja i na październikowe święto Królowej Różańca odmawiamy modlitwę zwaną Suplikacją (Supliką) do Królowej Różańca Świętego w Pompejach.

Pomódl się i Ty, sam lub z rodziną! Zawierz swoje życie Maryi, by Jej droga iść do Jezusa. Zawierzajmy siebie, rodziny, Polskę, Europę.

Skąd wzięła się Suplika do Matki Bożej Pompejańskiej?

1 września 1883 roku Leon XIII ogłosił encyklikę „Supremi apostolatus officio”. Papież Różańca pisał:

Najboleśniejszą zaś rzeczą i najbardziej godną opłakiwania jest to, że tyle dusz odkupionych Krwią Jezusa Chrystusa, porwanych jakby jakimś wichrem zbłąkanego wieku, pędzi na oślep ku złemu i popada w wiekuistą zgubę. (…) Przeto nie tylko zachęcamy wszystkich chrześcijan, aby, czy to publicznie, czy osobno, każdy w swym domu i ze swą rodziną odprawiali pobożne modły różańcowe”.

Leon XIII

Bł. Bartolo Longo, autor Nowenny Pompejańskiej, odpowiadając na apel papieża napisał tekst modlitwy błagalnej – głęboki akt zawierzenia, zwany Supliką do Królowej Różańca Świętego (nazywaną też Supliką do Matki Bożej Pompejańskiej). Po raz pierwszy odczytano ją publicznie 14 paźziernika 1883 roku i odtąd ponawia się ją z okazji najważniejszych świąt i uroczystości, zawsze w rocznicę powstania Sanktuarium w Pompejach oraz w święto Królowej Różańca Świętego.

Wierni w Pompejach modlący się Supliką

Czym jest Suplika?

Suplikacja (z łaciny od supplicatio – „błaganie, prośba”) to pieśń lub modlitwa błagalna, jaką odmawia się w okresie nieszczęść, trudności, klęsk żywiołowych czy epidemiologicznych. W Suplikacji do Matki Bożej Pompejańskiej widać nieco smutny obraz świata i Kościoła, doświadczanego wielkimi trudnościami. Jako odpowiedź na liczne problemy i przeciwności, autor modlitwy proponuje nam zawierzenie świata, kościoła, Europy, ojczyzny i siebie samego Matce Najświętszej.

Więcej o historii Suplikacji do Matki Bożej Pompejańskiej przeczytasz:

Zapraszamy na Transmisję Supliki 8 maja w południe

Dziś papież Franciszek na Placu św. Piotra w obecności 20.000 wiernych z całego świata wezwał nas do modlitwy o pokój. Powiedział, że jutro, 8 maja w sanktuarium maryjnym w Pompejach, dedykowanym pokojowi, wznoszona będzie tradycyjna modlitwa błagalna do Matki Bożej Różańcowej. Ta modlitwa to SUPLIKA do Matki Bożej Pompejańskiej. Dołącz i Ty do tego niezwykłego aktu zawierzenia! Odmów go samodzielnie lub w transmisji z nami.

Suplika do Królowej Różańca Świętego w Pompejach

Oto pełny tekst zawierzenia (tekst oryginalny z „Historii sanktuarium w Pompejach„)

Czcigodna Dziewico Zwycięska, Pani nieba i ziemi, na imię Której cieszą się niebiosa i drży piekło, o chwalebna Królowo Różańca Świętego my oddane Twoje dzieci, zgromadzeni w twoim Sanktuarium w Pompejach w tym uroczystym dniu, wylewamy uczucia naszego serca i z ufnością synowską przedstawiamy Ci nasze troski. Z tronu łaskawości, gdzie zasiadasz Królowo, zwróć o Maryjo, Twoje litościwe spojrzenie na nas, na nasze rodziny, na cały świat. Niech wzbudzą w Tobie współczucie zmartwienia i cierpienia, które zaprawiają goryczą nasze życie. Zobacz, o Matko, ile czyha na nas niebezpieczeństw duszy i ciała, jak wiele uciska nas nieszczęść i udręk.O Matko, wybłągaj dla nas miłosierdzie u Twego Syna Bożego i pozyskaj Twoją łaskawością serca grzeszników. To są nasi bracia i Twoje dzieci, za które Jezus Chrystus zapłacił swoją Krwią, a którzy zasmucają najczulsze Twoje serce. Okaż się wszystkim, że jesteś Królową pokoju i przebaczenia.

Zdrowaś Maryjo!

To prawda, że my pierwsi, chociaż jesteśmy Twoimi dziećmi, nie przestajemy przyczyniać się naszymi grzechami do krzyżowania Jezusa i wciąż na nowo przebijamy Twoje serce.

Wyznajemy, że zasłużyliśmy na najcieższe kary, lecz wspomnij, że na Golgocie wzięłaś razem z Krwią Przenajświętszą testament umierającego Odkupiciela, który ogłosił Cię Matką, naszą Matką grzeszników.

A więc Ty, jako nasza Matka, jesteś naszą Orędowniczką, naszą nadzieją. a my, jęcząc, wyciągamy do Ciebie błagalnie nasze ręce i wołamy do Ciebie: Miłosierna!

O dobra Matko, zlituj się nad nami, nad naszymi duszami, nad naszymi rodzinami, nad naszymi krewnymi, przyjaciółmi, nad naszymi bliskimi zmarłymi, a nade wszystko nad naszymi nieprzyjaciółmi i nad tylu ludźmi, którzy chociaż noszą imię chrześcijan, to jednak wciąż obrażają łaskawe Serce Twojego Syna. prosimy Cię dzisiaj o miłosierdzie dla zdeprawowanych narodów, o miłosierdzie dla całej europy, dla całego świata, aby pełen skruchy powrócił do Twojego Serca.Miłosierdzie dla wszystkich, o Matko Miłosierdzia!

Zdrowaś Maryjo!

O Maryjo racz nas przychylnie wysłuchać! Jezus Chrystus złożył w Twoje ręce wszystkei skarby swoich łask i swego miłosierdzia.Ty zasiadasz po prawicy swego Syna, Dziewico królewska i ukoronowana, jaśniejąca nieśmiertelną chwałą ponad wszystkie chóry Aniołów. Ty rozpościerasz swoje panowanie tak daleko, jak daleko siegają niebiosa, i Tobie są poddane ziemia i wszystkie stworzenia.

Tobie została udzielona wszechmoc przez łaskę nad Sercem twojego Syna i dlatego możesz nas wspomagać. Jeśli Ty nie chciałabyś nas wspomagać, ponieważ jesteśmy synami niewdzięcznymi i niegodnymi Twojej pomocy, nie wiedzielibyśmy do kogo mamy się zwrócić. Twoje matczyne serce nie dopuści do tego, żebyśmy, Twoje dzieci zostali zgubieni.

Dziecię, które widzimy na Twoich kolanach i mistyczna korona różańca, którą dostrzegamy w Twojej ręce, napełniają nas ufnością, że będziemy wysłuchani. Pokładamy całkowicie zaufanie w Tobie, oddajemy się, jak słabe dzieci, w ramiona najczulszej spośród Matek i dzisiaj właśnie oczekujemy od Ciebie upragnionych łask.

Zdrowaś Maryjo!

Prośmy Maryję o Jej błogosławieństwo. Prosimy Cię teraz, o Królowo, o ostatnią łaskę, której nam nie możesz odmówić w tym tak uroczystym dniu. Udziel nam wszystkim Twojej niezmiennej miłości i w sposób specjalny Twojego macierzyńskiego błogosławieństwa.

Nie odejdziemy od Ciebie, dopóki nas nie pobłogosławisz. Błogosław o Maryjo w tej chwili Ojca św. Do dawnych blasków Twojej Korony, do zwycięstwa Twojego Różańca, ze względu na które zostałaś nazwana Królową Zwycięską, dołącz jeszcze i to o Matko: daj zwycięstwo religii i pokój wspólnocie ludzkiej. Błogosław naszych biskupów, kapłanów a szczególnie tych wszystkich, którzy gorliwie zabiegają o sławę Twojego sanktuarium. Błogosław wreszcie wszystkich złączonych z Twoją świątynią w Pompejach i tych, którzy zabiegają i troszczą się o nabożeństwo Różańca świętego.

O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku, który nasz wiążesz z Bogiem w związku miłosci, który jednoczysz nas z aniołami. Wieżo zbawienia przeciwko napaściom piekła! Najpewniejszy porcie dla rozbitków, nie opuścimy Cię już nigdy.Ty będziesz nam umocnieniem w godzinie konania, tobie poślemy ostatni pocałunek życia, które będzie gasnąć.Ostatnim słowem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca świętego z Pompejów, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Pani pocieszycielko strapionych.

Bądź wszędzie błogosławiona dzisiaj i na zawsze na ziemi i w niebie. Amen.

Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia,
Życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj.
Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy.
Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole.
Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć.
A Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż.
O, łaskawa,
O, litościwa
O, słodka Panno Maryjo.

Amen.

Gdzie znajdę tekst Supliki do Królowej Różańca Świętego?

Suplika w wersji do druku na kartce A4 jest to pobrania na stronie: https://krolowa.pl/suplika/

Pobierz

Z okazji rocznicy sanktuarium w Pompejach: książka i film na Youtube

…polecamy Ci także „Historię sanktuarium w Pompejach„, dzięki której dowiesz się o niezwykłych wydarzeniach, cudach i znakach Matki Bożej Pompejańskiej. Polecamy Ci także nasz film:

Film o duchowości i nowennie pompejańskiej
Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

6 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nina
Nina
08.05.24 11:06

Dołączam się do modlitwy w tym dniu sw. Stanisława i proszę o modlitwę za mojego ojca do.Stsnislawa

Zofija
Zofija
08.05.23 13:34

Prosza ,zdrowia dla swojej rod,inie sobie dzieciom zrodziną

Kinga
Kinga
28.04.22 11:41

Proszę o pomoc bo nie mogę zalogować się do 9 dniowej nowenny pompejanskiej wpisuje imię i @a link nie przychodzi

Gabriela
Gabriela
29.04.22 16:35
Odpowiada na wpis:  Kinga

Pani Kingo, nie wiem dlaczego się Pani nie udaje logowanie. Ja ze swej strony bardzo polecam aplikację w Playu – nowenny.pl
To ma powiązanie z tą stroną i można wybierać różne nowenny dowoli, które przychodzą w terminie (poprzedzone 2-dniowym przypomnieniem). Jestem bardzo zadowolona!

Gosia
Gosia
29.04.22 17:30
Odpowiada na wpis:  Kinga

Czy udało się już Pani zalogować. Jeśli nie to proszę sprawdzić czy poprawnie wpisuje Pani adres poczty czasami jedną literówka, spacja itp mogą powodować błędy adres e-mail. Czy poniżej zaznacza Pani „ptaszka” w oknie nie jestem robotem.

Anna
Anna
08.05.21 16:26

Piękna modlitwa niech tak się stania amen

6
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x