Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Nowy numer naszego czasopisma już jest!

5 1 głos
Oceń wpis

Kochani Czytelnicy! Z radością oddajemy w Wasze ręce ostatni już w tym roku numer naszego pompejańskiego czasopisma. Jak zawsze znajdziesz wiele tekstów o różańcu i nowennie pompejańskiej, jak i wiele tekstów o Maryi, duchowości, kulturze oraz bieżących wydarzenia związanych z Matką Bożą Pompejańską.

Numer 71

Zakopane: sanktuarium na Krzeptówkach • Kapliczki i święte miejsca w Tatrach • Godzina łaski – nowe wieści • Księga Łask św. Rity • Pierwszy czwartek • Orędowniczka Francji • Devonia • Kościół grobu Maryi • U Matki Bożej Pompejańskiej w Łomży • Świadectwa i wiele innych!


Spis treści:

Stanisława Gamrat, Maryja nasza Strażniczka

Genua to wspaniałe miasto położone między Zatoką Genueńską a Apeninami. Znajduje się tutaj wiele średniowiecznych kościołów i renesansowych pałaców. To rodzinne miasto Krzysztofa Kolumba i św. Katarzyny, której ciało pochowane jest w kościele pod jej wezwaniem.

Bartłomiej Rogula, „Zdrowaś Maryjo” oczami św. Tomasza z Akwinu

Modlitwa „Zdrowaś, Maryjo” jest jedną z najważniejszych i najbardziej znanych modlitw w tradycji katolickiej i prawosławnej. W XIII wieku, za czasów św. Tomasza z Akwinu, kończyła się na słowie „Jezus”. Dopiero w późniejszym okresie Kościół dodał dalszą część, zaczynającą się od słów „Święta Maryjo…”. W serii artykułów chciałbym przybliżyć, co tak wyjątkowego i ważnego widział św. Tomasz w tej modlitwie. Pragnę również pokazać, jak może ona wpływać na codzienne życie duchowe.

Justyna Majewska-Michy, Orędowniczka Francji

L’Île Bouchard położone w Dolinie Loary nieopodal Tours blisko osiem dekad temu było świadkiem maryjnych objawień. Niepokalana zstąpiła z nieba, aby prosić o modlitwę za Francję.

Renata Sikora, Święte miejsca w sercu polskich Tatr

Góry, a zwłaszcza Tatry, to dla wielu z nas ukochane miejsce, gdzie zawsze można przeżyć wiele wspaniałych chwil, doświadczyć niezapomnianych wzruszeń i zachwytów. Ich piękno w naturalny sposób kieruje myśli wędrujących ku Stwórcy, przepiękne widoki skłaniają do modlitwy i wdzięczności za wspaniałość stworzonego świata.

Numer 71

Zakopane: sanktuarium na Krzeptówkach • Kapliczki i święte miejsca w Tatrach • Godzina łaski – nowe wieści • Księga Łask św. Rity • Pierwszy czwartek • Orędowniczka Francji • Devonia • Kościół grobu Maryi • U Matki Bożej Pompejańskiej w Łomży • Świadectwa i wiele innych!


ks. Marian Mucha, To orędzie wzywa do nawrócenia i pokuty

Ksiądz Marian Mucha, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, kustosz miejsca, które od 2018 roku, uchwałą Konferencji Episkopatu Polski zostało mianowane sanktuarium narodowym.

Agata Witkowska, Zakopiańskie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Votum wdzięczności za cud ocalenia życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku.

Krzysztof Jędrzejewski, Tatrzańskie anioły śmierci

W związku z tatrzańską tematyką numeru opiszę dwie historie, które przydarzyły mi się w Tatrach. Co prawda, było to już bardzo dawno temu, ale wspomnienia wciąż jeszcze są żywe w mojej pamięci. Chcę się nimi podzielić, zanim zapomnę. Obie sytuacje wydarzyły się w tym samym czasie, czyli we wrześniu 1996 roku.

Stanisława Gamrat, Ojczyzna to ziemia i groby

Zakopane ma niezwykle bogatą i ciekawą historię. Pasjonują się nią turyści, którzy przemierzają miasto w poszukiwaniu jej śladów. Charakter tego miejsca tworzyli ludzie, którzy zapisali się także na kartach dziejów Polski. Należy wymienić choćby Tytusa Chałubińskiego, Stanisława Witkiewicza, Witkacego, św. brata Alberta, a także górali, takich jak słynnego Sabałę czy Klimka Bachledę. Bohaterów Zakopanego było oczywiście dużo więcej. Miejscem, które połączyło ich na wieki, jest stary cmentarz „Na Pęksowym Brzyzku”.

ks. Marco Alba, Kryzys Kościoła i Godzina Łaski

Na nasze pytania o status Godziny Łaski oraz wizji mistycznych Pieriny Gilli odpowiada ks. Marco Alba, rektor sanktuarium Maryi Róży Duchownej i Matki Kościoła w Fontanelle pod Montichiari.

Agata Skorupska-Cymbaluk OV, Nakarmieni Prawdą – część 2

Papież Benedykt XVI pisał, że to, co było święte dla poprzednich pokoleń, również dla nas pozostaje święte i wielkie. Postaram się ukazać, jak dawna msza może stanowić inspirację w przeżywaniu odnowionej po soborze. Nie chcę skupiać się na różnicach w obu formach liturgii, lecz na tym, co je łączy, a także, jakie elementy zaczerpnięte ze starej mszy, uczą lepiej przeżywać nową.

ks. Józef Orchowski, Odnowiciel KUL-u przez różaniec. Ksiądz profesor Antoni Słomkowski

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, zwany nadzwyczajnym kaznodzieją różańcowym, odmawiał codziennie różaniec, angażując w tę modlitwę całe swoje serce. Odkrył w nim potężne narzędzie w walce z szatanem.

Marek Woś, Pompejańska Łomża

Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży stała się nowym miejscem kultu pompejańskiego w Polsce. W tym pięknym kościele, 15 sierpnia 2024 roku, został poświęcony boczny ołtarz z wierną kopią obrazu Matki Bożej Pompejańskiej.

Ks. kan. Andrzej Godlewski, Przemodlone różańce

Rozmawiamy z ks. kan. Andrzejem Godlewskim, proboszczem parafii.

ks. Piotr Pieprz, Bardzo liczę na jego wsparcie

Rozmawiamy z ks. Piotrem Pieprzem, proboszczem parafii w Lwówku.

bł. Bartolo Longo, Siostra Silvia Manzella cudownie ozdrowiała po zakażeniu prątkami gruźlicy

Historię siostry Silvii opublikowano w czasopiśmie „Różaniec i Nowe Pompeje”.

Świadectwa mocy modlitwy różańcowej i nowenny pompejańskiej

Michał Tuchowski, Devonia – duchowy dom emigrantów

W północnym Londynie, przy ulicy 2 Devonia Road, położony jest kościół Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza – najstarsza polska parafia w Wielkiej Brytanii. Historia oraz współczesny charakter tego miejsca odzwierciedlają zmienne losy naszego kraju oraz polskiej społeczności zamieszkałej nad Tamizą.

Andrzej Jędrzejczak, Wzięta do Nieba Kościół Grobu Maryi w Dolinie Jozafata

Przy okazji omawiania teologicznego zagadnienia wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na łamach artykułu, który ukazał się w jednym z poprzednich numerów czasopisma, wskazywałem na związany z tą tradycją maryjny kościół usytuowany w Dolinie Jozafata. Poświęciłem wtedy temu miejscu akapit, a tym razem poszerzę nieco zakres informacji o tej świątyni.

Maria Łączkowska, Latające pluszaki oraz roraty mszą z gadżetami, czyli o miejscu dzieci w kościele

Pewien znajomy trzylatek, widząc starszego brata ministranta szykującego się na roraty, też deklarował chęć udziału w nich, po czym w trakcie mszy wdzięcznie zasypiał na ramieniu towarzyszącego dorosłego, który, idąc do komunii, dźwigał słodki, pochrapujący ciężar, co budziło sympatyczne reakcje ze strony obecnych w kościele.

Bartosz Wojnarowski, Lucia Mangano

Choć Sycylia kojarzy nam się często z doskonałymi warunkami klimatycznymi i rozpalanymi przez słońce do czerwoności soczystymi pomarańczami, ta włoska wyspa w pierwszej połowie XX wieku wydała dużo znamienitszy owoc. Wiedział o tym Gabriele Roschini, autor klasyfikacji osiemnastu maryjnych mistyczek wszech czasów, opisywanej na łamach „Królowej” w ramach cyklu artykułów. Tym razem przyjrzymy się postaci mniej znanej, a mianowicie siostrze Łucji Mangano.

Wielka Księga Łask św. Rity, Świadectwo: Uzdrowienie dzięki św. Ricie

Numer 71

Zakopane: sanktuarium na Krzeptówkach • Kapliczki i święte miejsca w Tatrach • Godzina łaski – nowe wieści • Księga Łask św. Rity • Pierwszy czwartek • Orędowniczka Francji • Devonia • Kościół grobu Maryi • U Matki Bożej Pompejańskiej w Łomży • Świadectwa i wiele innych!


s. Urszula Dzielawska CMBB i Tomasz Parciński, Pierwszy czwartek Tajemnica Wieczernika

Choć to Wielki Czwartek jest dniem upamiętniającym tajemnicę Eucharystii, w praktyce Kościoła wydarzenie z Wieczernika wspomina się również w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Ta liturgiczna anamneza (uobecnienie) pozwala nam nie tylko wspominać to, co dokonało się podczas Ostatniej Wieczerzy, lecz także uczestniczyć w tych zbawczych wydarzeniach tu i teraz.

Rafał Stanisławski, Przedszkole Najświętszej Maryi Panny w Panewnikach

Wiosną 2024 roku w związku ze studiami pedagogicznymi realizowałem praktyki w Maryjnym Przedszkolu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Katowicach – Panewnikach, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Stanisława Gamrat, Rekolekcje pompejańskie w Gietrzwałdzie

W dniach od 14–19 sierpnia spotkaliśmy w miejscu objawień Maryi, aby pogłębić swoją pobożność różańcową oraz wiedzę o duchowości pompejańskiej.

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x