Tylko dwa razy w roku: 8 maja i na październikowe święto Królowej Różańca odmawiamy modlitwę zwaną Suplikacją (Supliką) do Królowej Różańca Świętego w Pompejach.
Pomódl się i Ty, sam lub z rodziną! Zawierz swoje życie Maryi, by Jej droga iść do Jezusa. Zawierzajmy siebie, rodziny, Polskę, Europę.
Skąd wzięła się Suplika do Matki Bożej Pompejańskiej?
1 września 1883 roku Leon XIII ogłosił encyklikę „Supremi apostolatus officio”. Papież Różańca pisał:
Najboleśniejszą zaś rzeczą i najbardziej godną opłakiwania jest to, że tyle dusz odkupionych Krwią Jezusa Chrystusa, porwanych jakby jakimś wichrem zbłąkanego wieku, pędzi na oślep ku złemu i popada w wiekuistą zgubę. (…) Przeto nie tylko zachęcamy wszystkich chrześcijan, aby, czy to publicznie, czy osobno, każdy w swym domu i ze swą rodziną odprawiali pobożne modły różańcowe”.
Leon XIII
Bł. Bartolo Longo, autor Nowenny Pompejańskiej, odpowiadając na apel papieża napisał tekst modlitwy błagalnej – głęboki akt zawierzenia, zwany Supliką do Królowej Różańca Świętego (nazywaną też Supliką do Matki Bożej Pompejańskiej). Po raz pierwszy odczytano ją publicznie 14 paźziernika 1883 roku i odtąd ponawia się ją z okazji najważniejszych świąt i uroczystości, zawsze w rocznicę powstania Sanktuarium w Pompejach oraz w święto Królowej Różańca Świętego.
Czym jest Suplika?
Suplikacja (z łaciny od supplicatio – „błaganie, prośba”) to pieśń lub modlitwa błagalna, jaką odmawia się w okresie nieszczęść, trudności, klęsk żywiołowych czy epidemiologicznych. W Suplikacji do Matki Bożej Pompejańskiej widać nieco smutny obraz świata i Kościoła, doświadczanego wielkimi trudnościami. Jako odpowiedź na liczne problemy i przeciwności, autor modlitwy proponuje nam zawierzenie świata, kościoła, Europy, ojczyzny i siebie samego Matce Najświętszej.
Więcej o historii Suplikacji do Matki Bożej Pompejańskiej przeczytasz:
- w tym opracowaniu
- w tym artykule w „Królowej Różańca Świętego”
Zapraszamy na Transmisję Supliki 8 maja w południe
Dziś papież Franciszek na Placu św. Piotra w obecności 20.000 wiernych z całego świata wezwał nas do modlitwy o pokój. Powiedział, że jutro, 8 maja w sanktuarium maryjnym w Pompejach, dedykowanym pokojowi, wznoszona będzie tradycyjna modlitwa błagalna do Matki Bożej Różańcowej. Ta modlitwa to SUPLIKA do Matki Bożej Pompejańskiej. Dołącz i Ty do tego niezwykłego aktu zawierzenia! Odmów go samodzielnie lub w transmisji z nami.
Suplika do Królowej Różańca Świętego w Pompejach
Oto pełny tekst zawierzenia (tekst oryginalny z „Historii sanktuarium w Pompejach„)
Czcigodna Dziewico Zwycięska, Pani nieba i ziemi, na imię Której cieszą się niebiosa i drży piekło, o chwalebna Królowo Różańca Świętego my oddane Twoje dzieci, zgromadzeni w twoim Sanktuarium w Pompejach w tym uroczystym dniu, wylewamy uczucia naszego serca i z ufnością synowską przedstawiamy Ci nasze troski. Z tronu łaskawości, gdzie zasiadasz Królowo, zwróć o Maryjo, Twoje litościwe spojrzenie na nas, na nasze rodziny, na cały świat. Niech wzbudzą w Tobie współczucie zmartwienia i cierpienia, które zaprawiają goryczą nasze życie. Zobacz, o Matko, ile czyha na nas niebezpieczeństw duszy i ciała, jak wiele uciska nas nieszczęść i udręk.O Matko, wybłągaj dla nas miłosierdzie u Twego Syna Bożego i pozyskaj Twoją łaskawością serca grzeszników. To są nasi bracia i Twoje dzieci, za które Jezus Chrystus zapłacił swoją Krwią, a którzy zasmucają najczulsze Twoje serce. Okaż się wszystkim, że jesteś Królową pokoju i przebaczenia.
Zdrowaś Maryjo!
To prawda, że my pierwsi, chociaż jesteśmy Twoimi dziećmi, nie przestajemy przyczyniać się naszymi grzechami do krzyżowania Jezusa i wciąż na nowo przebijamy Twoje serce.
Wyznajemy, że zasłużyliśmy na najcieższe kary, lecz wspomnij, że na Golgocie wzięłaś razem z Krwią Przenajświętszą testament umierającego Odkupiciela, który ogłosił Cię Matką, naszą Matką grzeszników.
A więc Ty, jako nasza Matka, jesteś naszą Orędowniczką, naszą nadzieją. a my, jęcząc, wyciągamy do Ciebie błagalnie nasze ręce i wołamy do Ciebie: Miłosierna!
O dobra Matko, zlituj się nad nami, nad naszymi duszami, nad naszymi rodzinami, nad naszymi krewnymi, przyjaciółmi, nad naszymi bliskimi zmarłymi, a nade wszystko nad naszymi nieprzyjaciółmi i nad tylu ludźmi, którzy chociaż noszą imię chrześcijan, to jednak wciąż obrażają łaskawe Serce Twojego Syna. prosimy Cię dzisiaj o miłosierdzie dla zdeprawowanych narodów, o miłosierdzie dla całej europy, dla całego świata, aby pełen skruchy powrócił do Twojego Serca.Miłosierdzie dla wszystkich, o Matko Miłosierdzia!
Zdrowaś Maryjo!
O Maryjo racz nas przychylnie wysłuchać! Jezus Chrystus złożył w Twoje ręce wszystkei skarby swoich łask i swego miłosierdzia.Ty zasiadasz po prawicy swego Syna, Dziewico królewska i ukoronowana, jaśniejąca nieśmiertelną chwałą ponad wszystkie chóry Aniołów. Ty rozpościerasz swoje panowanie tak daleko, jak daleko siegają niebiosa, i Tobie są poddane ziemia i wszystkie stworzenia.
Tobie została udzielona wszechmoc przez łaskę nad Sercem twojego Syna i dlatego możesz nas wspomagać. Jeśli Ty nie chciałabyś nas wspomagać, ponieważ jesteśmy synami niewdzięcznymi i niegodnymi Twojej pomocy, nie wiedzielibyśmy do kogo mamy się zwrócić. Twoje matczyne serce nie dopuści do tego, żebyśmy, Twoje dzieci zostali zgubieni.
Dziecię, które widzimy na Twoich kolanach i mistyczna korona różańca, którą dostrzegamy w Twojej ręce, napełniają nas ufnością, że będziemy wysłuchani. Pokładamy całkowicie zaufanie w Tobie, oddajemy się, jak słabe dzieci, w ramiona najczulszej spośród Matek i dzisiaj właśnie oczekujemy od Ciebie upragnionych łask.
Zdrowaś Maryjo!
Prośmy Maryję o Jej błogosławieństwo. Prosimy Cię teraz, o Królowo, o ostatnią łaskę, której nam nie możesz odmówić w tym tak uroczystym dniu. Udziel nam wszystkim Twojej niezmiennej miłości i w sposób specjalny Twojego macierzyńskiego błogosławieństwa.
Nie odejdziemy od Ciebie, dopóki nas nie pobłogosławisz. Błogosław o Maryjo w tej chwili Ojca św. Do dawnych blasków Twojej Korony, do zwycięstwa Twojego Różańca, ze względu na które zostałaś nazwana Królową Zwycięską, dołącz jeszcze i to o Matko: daj zwycięstwo religii i pokój wspólnocie ludzkiej. Błogosław naszych biskupów, kapłanów a szczególnie tych wszystkich, którzy gorliwie zabiegają o sławę Twojego sanktuarium. Błogosław wreszcie wszystkich złączonych z Twoją świątynią w Pompejach i tych, którzy zabiegają i troszczą się o nabożeństwo Różańca świętego.
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku, który nasz wiążesz z Bogiem w związku miłosci, który jednoczysz nas z aniołami. Wieżo zbawienia przeciwko napaściom piekła! Najpewniejszy porcie dla rozbitków, nie opuścimy Cię już nigdy.Ty będziesz nam umocnieniem w godzinie konania, tobie poślemy ostatni pocałunek życia, które będzie gasnąć.Ostatnim słowem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca świętego z Pompejów, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Pani pocieszycielko strapionych.
Bądź wszędzie błogosławiona dzisiaj i na zawsze na ziemi i w niebie. Amen.
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia,
Życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj.
Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy.
Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole.
Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć.
A Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż.
O, łaskawa,
O, litościwa
O, słodka Panno Maryjo.
Amen.
Gdzie znajdę tekst Supliki do Królowej Różańca Świętego?
Suplika w wersji do druku na kartce A4 jest to pobrania na stronie: https://krolowa.pl/suplika/
PobierzZ okazji rocznicy sanktuarium w Pompejach: książka i film na Youtube
…polecamy Ci także „Historię sanktuarium w Pompejach„, dzięki której dowiesz się o niezwykłych wydarzeniach, cudach i znakach Matki Bożej Pompejańskiej. Polecamy Ci także nasz film:
Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo
Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!
Zobacz podobne wpisy:
Budowa kościoła w Pompejach – Maj 1876
Matka Boża Pompejańska w Łomży – Zaproszenie
Obrazki z Nowenną Pompejańską za darmo!
Medalik pompejański
Dołączam się do modlitwy w tym dniu sw. Stanisława i proszę o modlitwę za mojego ojca do.Stsnislawa
Prosza ,zdrowia dla swojej rod,inie sobie dzieciom zrodziną
Proszę o pomoc bo nie mogę zalogować się do 9 dniowej nowenny pompejanskiej wpisuje imię i @a link nie przychodzi
Pani Kingo, nie wiem dlaczego się Pani nie udaje logowanie. Ja ze swej strony bardzo polecam aplikację w Playu – nowenny.pl
To ma powiązanie z tą stroną i można wybierać różne nowenny dowoli, które przychodzą w terminie (poprzedzone 2-dniowym przypomnieniem). Jestem bardzo zadowolona!
Czy udało się już Pani zalogować. Jeśli nie to proszę sprawdzić czy poprawnie wpisuje Pani adres poczty czasami jedną literówka, spacja itp mogą powodować błędy adres e-mail. Czy poniżej zaznacza Pani „ptaszka” w oknie nie jestem robotem.
Piękna modlitwa niech tak się stania amen