Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

U Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie

0 0 głosów
Oceń wpis

Kochani Czcicielele Matki Bożej Pompejańskiej! W najbliższą sobotę spotykamy się w Warszawie, gdzie budowany jest kościół pw. Matki Bożej Pompejańskiej! To jeden z dwóch Jej kościołów w Polsce. Nie przegapmy tej okazji do wspólnej modlitwy!

Poznaj historię tej parafii pompejańskiej!

Kościół buduje się już od 2016 roku i byliśmy tam już chyba z 7 razy. Proboszczem jest ks. Roman Kot, diecezjalny moderator różańca, który bardzo dba o rozwój duchowości pompejańskiej w parafii. W niedawnym wywiadzie dla „Królowej Różańca” powiedział, że:

Dzieją się wielkie cuda i łaski i jestem przekonany, że wiele intencji wymodliliśmy dla parafii. W tej chwili w naszej kaplicy trwa już 28. nowenna pompejańska. W takiej dziękczynnej formie, bo mamy wybudowany kościół w stanie surowym, ale modlimy się za ofiarodawców, za darczyńców, za tych, którzy nam pomagają w tworzeniu czy działaniu wspólnoty parafialnej.

Parafię tę dwukrotnie wizytował Nuncjusz Apostolski, ks. abp. Salvatore Pennacchio, wielki czciciel Matki Bożej Pompejańskiej. Poniżej znajdziesz naszą transmisję Mszy świętej z udziałem Księdza Nuncjusza właśnie w tej parafii.

Kilka lat temu miałem też okazję sam przywieźć relikwie bł. Bartola Longo z Pompejów do powstającej parafii (zob. tutaj), którą transmitowałem tutaj. Więcej informacji o znajdziesz na dole tego wpisu.

Informacje o spotkaniu pompejańskim w Warszawie

20 lat nowenny pompejanskiejW Warszawie spotkamy się 2 lipca o godzinie 16.45, bo tej właśnie godzinie zacznie się nabożeństwo. O godz. 18.00 odbędzie się Msza święta, zakończymy o 21.00 Apelem Jasnogórskim. W trakcie nabożeństwa odmówimy 3 części różańca i będzie czas na wielbienie i adorację Najświętszego Sakramentu.

Dodajmy, że nasze spotkanie wpisuje się w cykl Nabożeństwa dwudziestu sobót, które napisał bł. Bartolo Longo. W tych nabożeństwach dziękujemy Matce Bożej Pompejańskiej za jubileusz 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce i Listu o Różańcu. Więcej o tej inicjatywie i miejscach spotkań przeczytasz na stronie www.soboty.krolowa.pl

Serdecznie zapraszam Cię do przybycia! Dobre połączenie drogowe, także długie, ciepłe dni sprzyjają wieczornej modlitwie. Adres parafii to Myśliborska 28, Warszawa-Żerań.

Wstęp oczywiście jest wolny.

Transmisje i inne możliwości uczestnictwa

👀 Aby oglądać transmisję na Youtube z tego nabożeństwa, proszę o zasubskrybowanie naszego kanału na Youtube:  https://www.youtube.com/c/1rosemaria?sub_confirmation=1

👉🏼 Jeśli chcesz otrzymywać nabożeństwo 20 sobót na swój e-mail, dołącz tutaj: https://nowenny.pl/nabozenstwo-pierwszych-sobot-rozanca

Serdecznie Cię zapraszam na nasze spotkanie!

Marek Woś, Fundacja Królowej Różańca Świętego

Książka: Różaniec i nowenna pompejańska. Kompendium

Kompendium Różaniec i nowenna pompejańska

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o różańcu i nowennie nie do odparcia. Wyczerpująca, pięknie wydana, a zarazem najtańsza propozycja książkowa tego typu!

Zawiera historię różańca i nowenny pompejańskiej, poradniki w modlitwie, historie świętych, rozważania bł. Bartola z kolorowymi ilustracjami, świadectwa.

Zobacz

Zdjęcia z parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie

Zobacz zdjęcia w naszej internetowej galerii

Artykuly o parafii pompejańskiej w Warszawie:

Bartolo Longo w dwóch warszawskich parafiach

 

Dokonały się… łaski i cuda

 

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x