Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Historie pompejańskie – cz. 2

0 0 głosów
Oceń wpis

Pamiętacie nasz projekt audiobooka pompejańskiego? Oto kolejne trzy świadectwa związane z Matką Bożą Pompejańską, które opisał sam bł. Bartolo Longo! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy te nagrania –  Zapraszam do odsłuchania.

Pierwsze pięć nagrań pojawiło się w ubiegłym roku i możesz je odsłuchać tutaj. Teraz czas na trzy nowe fragmenty „Historii sanktuarium w Pompejach„, które poruszą wasze serca.

1. Początki apostolatu różańcowego w Pompejach

W czytanym fragmencie Bartolo Longo (www.bartolo-longo.pl) opowiada, jak zaczynał szerzyć modlitwę różańcową w Dolinie pompejańskiej. Opisuje też znaki z nieba, jakie otrzymywał w tym czasie. Bartolo wspomina swoje dramatyczne rozterki:

Czy twojej duszy, drogi czytelniku, nie wypełniły kiedyś smutne i ponure myśli? Czy niepokoiło cię kiedykolwiek uczucie zwą pienia i bezradności? – Tylko ten, kto przechodził w swoim życiu takie chwile, będzie mógł mnie zrozumieć. Opisane powyżej zdarzenia miały miejsce w czasie, kiedy dopiero co porzuciłem bezdroża magnetyzmu i spirytyzmu, a moja dusza nie doznawała spokoju. Nieustanne i ciężkie pokusy rzuciły mnie w trzydziestym roku życia ku czarnej przepaści.

Odsłuchaj tę pasjonującą historię.

2. Cudowne uzdrowienie Clorindy z padaczki

W kolejnym fragmencie „Historii sanktuarium w Pompejach”  bł .Bartolo opowiada o uzdrowieniu Clorindy Lucarelli z Neapolu, która cierpiała na padaczkę. Ten jeden z pierwszych cudów odbił się głośnym echem w całym Napolu i przyczynił do szerszego zainteresowania dziełem pompejańskim. Tak zaczyna to opisywać bł. Bartolo:

Pierwszy cud miał miejsce w lutym 1876 roku, kiedy zakładaliśmy Bractwo różańcowe w Dolinie Pompejańskiej i budowaliśmy tym- czasowy ołtarz. Wtedy to w Neapolu nastąpiło niezwykłe zdarzenie, które odbiło się szerokim echem, a słyszał o nim nawet arcybiskup Sisto Riario Sforza. Cud dokonał się w pewnym pałacu stojącym przy ulicy Tribunali 62. Zaskakujące było to, że miał on ścisły związek z deklaracją złożenia ofiary na budowę świątyni w Pompejach.

Zapraszamy do odsłuchania audiobooka:

3. Uzdrowienie chłopca na wybrzeżu amalfitańskim

Trzynastoletni chłopiec o imieniu Balsassarre miał zniszczone płuca, nie pomagał żaden lek. Kilka dni wcześniej zmarli jego dziadek i ojciec. Matka zaczęła modlitwę do Matki Bożej Pompejańskiej. Bartolo Longo zaczyna tę historię słowami:

Zaczynał się październik, w którym mieliśmy świętować drugą rocznicę naszego dzieła. Maryja nie zwlekała długo, by obdarzyć nas matczynym uśmiechem. Dotarła do nas wiadomość o wielkiej łasce, która wywołała wiele nadziei w mojej duszy. Zdarzyło się to w Ageroli, antycznym mieście na szczycie gór na Wybrzeżu Amalfitańskim. Opiszę tę wspaniałą historię.

Reszta na nagraniu:

Chcesz poznać więcej takich historii?

Powyższe nagrania zrealizowano na podstawie książki „Historia sanktuarium w Pompejach„.

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Zobacz wcześniejsze nagrania:

Historie pompejańskie cz. 1

https://pompejanska.rosemaria.pl/2022/08/historie-pompejanskie-cz-3/

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x