Hope: Dzięki Maryi uniknęłam cierpienia

Do nowenny podeszłam z wielką ufnością i zaangażowaniem. Niestety nie otrzymałam tego o co prosiłam. W sumie słowo „niestety” nie jest dobrym określeniem. Modliłam się w intencji pewnej relacji, na której bardzo mi zależało.
Moja prośba nie została wysłuchana, ale dziś wiem, że było to najlepsze dla mnie rozwiązanie. Na początku oczywiście miałam żal, ale Maryja pokazała mi, że gdyby moja prośba została wysłuchana to bym cierpiała, byłabym oszukiwana.
Podczas odmawiania nowenny bardzo wiele się działo, bardzo wiele złego, bo zły szalał – zostawiłam już tu list na ten temat.
Odmawiajcie nowennę, owoce tej modlitwy widoczne są każdego dnia. Jak otworzysz się na Boga to dostrzeżesz jego działanie i znaki, które od otrzymujesz.
Cały czas zastanawiam się nad odmówieniem drugiej nowenny, bardzo ciężko mi się zabrać, ale mam nadzieję, że niedługo przyjdzie ten moment.

Dziesiątki różańca 

z kamieni

szlachetnych

- bransoletki na rękę!

12
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
9 Wątki z odpowiedziami
4 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
4 Autorzy
eniaBogumilaEmekalik Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
alik
Gość
alik

Niestety, ale droga do świętości, droga jaką pokazał nam Jezus jest drogą cierpienia, czy to się komuś podoba czy nie. Oczywiście Jezus cierpiał za nas, ale dlatego żebyśmy my nie cierpieli na wieki. Oprócz Judasza wszyscy apostołowie zginęli śmiercią męczeńską czy w tym nie było cierpienia? To co stało się z apostołami jest najlepszym dowodem na prawdę ewangelii i prawdę kim był Jezus, nikt normalny nie zgodziłby się na śmierć męczeńską, normalnie wyparli by się wiary, ale postąpili inaczej, oni widzieli zmartwychwstałego Jezusa, poznali Boga namacalnie, nie mogli już Go się wyprzeć. Człowiek ucieka przed cierpieniem, ale prędzej czy później… Czytaj więcej »

Bogumila
Gość
Bogumila

Jan byl jedynym apostalem ktòry mial opiekowac sie Matka Boska , zmarl smiercia naturalna, Jego grob jest w Turcji w zrujnowanej swiatyni niedaleko Efezu. Tam tez jest domek w ktòrym Matka Boza i Jan mieszkali , bylam tam z wycieczka.

enia
Gość
enia

P.Bogumiło koniecznie zostać na forum.Dużo się nauczymy od Pani

alik
Gość
alik

Mt 20,20-23. Są sprzeczne treści w sprawie Jana są i takie które twierdzą iż zmarł śmiercią męczeńską. Co zresztą pokrywało by się z słowami Jezusa do których cytat podałem.

enia
Gość
enia

alik a teraz na internecie wyczytałam,że to jedyny apostoł, który nie zginął śmiercią męczeńską

alik
Gość
alik

ale to są bzdury sprzeczne z słowami Jezusa, internet zawiera wiele treści, też takich …

alik
Gość
alik

A jeżeli ktoś nie wie co oznacza ten kielich, ten zwrot to odsyłam do Jana 18, 11.

Emek
Gość
Emek

Ściślej rzecz biorąc alik to jeszcze Jan nie zginął męczeńską śmiercią został on bodajże zesłany na wyspę gdzie miał objawienia sądu ostatecznego.Trzeba też wspomnieć że apostołowie poszli na takie męczarnie dzięki Duchowi Świętemu przecież póki na nich nie wstąpił bali się oni przecież wyjść i głosić ewangelię.Mimo tego że przecież widzieli już zmartwychwstałego Jezusa. Tym niemniej jednak zgadzam się że ich śmierć męczeńska jaką ponieśli jest najlepszym, dowodem że coś w tym chrześcijaństwie musi być bo jak wytłumaczyć fakt że z 11 tchórzy w krótkim czasie robi się 11 kozaków którzy śmieją się śmierci w twarz.

alik
Gość
alik

Wykonywali polecenie Jezusa „…A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca…” czekać na zesłanie Ducha Świętego. Piotr, Jakub i Jan na górze Tabor dostali doskonałą lekcję posłuszeństwa i jak kończy się inwencja własna, stawianie namiotów.

alik
Gość
alik

Co do Jana są sprzeczne informacje, można znaleźć i takie które twierdzą iż zmarł śmiercią męczeńską. Co zresztą jest bardzo prawdopodobne, w końcu Jezus raczej mu to niemal wprost zapowiedział Mt 20,20-23.

Emek
Gość
Emek

alik a umieranie ze świadomością że się widziało sąd ostateczny apokalipsę i umierało się w samotności nie jest śmiercią męczeńską nie widzę sprzeczności z tym co Jezus powiedział . Zresztą te słowa są kierowane do wszystkich Jego apostołów do nas także.Przecież my wszyscy w różnym stopniu pijemy z tego kielicha ale to nie oznacza że każdy katolik na świecie umrze męczeńską śmiercią.

alik
Gość
alik

A gdzie ja napisałem że każdy katolik ma umrzeć śmiercią męczeńską nie sprowadzajmy tego do absurdu. Do kogo są te słowa kierowane to niech sobie każdy sam odpowie.

NOWOŚĆ

Chcesz poznać własne serce? 

Potrzebujesz przewodnika który pomoże Ci zwalczyć grzechy i słabości?