Elżbieta: Zostałam wysłuchana przez Matkę Bożą

Moja mama jest zdrowa. W piątek było ostateczne potwierdzenie po badaniach. Choruje na raka piersi od 4 lat. Zdałam się na Pana Jezusa, całkowicie poddając się Jego świętej woli. Panie Jezu, mój Przyjacielu i Panie mój - dziękuję Ci. Ty wiesz, jak bardzo Ci dziękuję, bo codziennie rozmawiamy. Dziękuję też Matce Najświętszej za ten cud. Mam mamę jeszcze i tę ziemską i tę Niebiańską i cieszę się każdym dniem, celebruję go, bo każdy dzień mamy od Boga.
Przeczytaj całość

Joanna: matura córki i odpowiedni wybór studiów

O nowennie dowiedziałam się 3 lata temu, podczas trudnych dla mnie chwil były to zmagania z ciężką chorobą i odejście bliskiej mi osoby. Pierwszy raz odmówiłam nowennę, intencja o którą prosiłam dokładnie się spełniła. Potem odmówiłam jeszcze dwa razy w intencji na spełnienie której z cierpliwością czekam, wierzę że nadejdzie na to czas. Kolejna moja nowenna była odmówiona w intencji zdania matury przez córkę i odpowiedni wybór kierunku studiów.
Przeczytaj całość

Anna: Podziękowania za zdrowego synka

Pisząc te słowa chciałam dać świadectwo i podziękować Matce Najświętszej za wstawiennictwo i łaski udzielone mi i mojemu poczętemu dzieciątku. Kilka miesięcy temu po badaniu prenatalnym dowiedziałam się że mój dzidziuś może mieć wady genetyczne. Ryzyko trisomii 21 i trisomii 13 było bardzo wysokie bo aż 1:16. Załamana i początkami stanu depresji szukałam zrozumienia i pocieszenia wśród osób bliskich ale to w niczym nie pomogło. Przypadkiem w intrernecie natknęłam się na nowennę pompejańską i pomimo lęku iż ciężko będzie przy codziennych obowiązkach sprostać tej modlitwie zaczęłam ją odmawiać. Modlitwa była dla mnie w tym trudnym czasie jedynym ukojeniem i choć nie raz przy odmawianiu różańca zmógł mnie sen i musiałam zaczynać odmawiać od początku, to jednak teraz z perspektywy czasu wiem że dzięki tej modlitwie cuda się zdarzają.
Przeczytaj całość

Agata: Dziękuję Matko za rodziców!

Matko Najświętsza dziękuję za wysłuchanie mojej prośby. 26 sierpnia kończę odmawiać Nowennę Pompejańską w intencji o wyjście z długów finansowych. W mojej przeszłości mój Tato pomógł i raz zapłacił dług pond 30 tyś. Obiecałam, że już nigdy więcej tego nie zrobię, nie zadlużę się. Jednak nie dotrzymałam słowa. Przeczytaj Agata:...
Przeczytaj całość

Ela: Znalazłam pracę.

O Nowennie już wcześniej wiedziałam bo modliłam się nią w innych intencjach. I wiedziałam, że wystarczy wziąć różaniec i wszystko będzie dobrze. Jestem jednak tylko człowiekiem i nie raz miałam wątpliwości. W ostatnim dniu ogarnął mnie spokój i powiedziałam sobie w duchu: ja odmówiłam Nowennę, reszta Matko w Twoich rękach. Wiedziałam, że Matka Najświętsza znajdzie mi pracę - dobrą pracę.
Przeczytaj całość

Zofia: Ta która wprowadza pokój i daje nadzieję

Bazylikę Królowej Różańca Świętego w Pompejach, mogłam odwiedzić po raz drugi kilka dni temu, trzeciego maja. Wraz ze studentami rzymskiego Mater Ecclesiae PUST, oraz gośćmi, mogliśmy wspólnie modlić się w tym uświęconym modlitwami pielgrzymów miejscu. Maryja jest dobrą Matką, a rozważanie tajemnic różańca świętego- drogą spotkania z Nią i z Bogiem. Kilkakrotnie tego doświadczyłam , jeszcze będąc w Polsce, kiedy odmawiałam nowennę pompejańską. I teraz, w trochę niejasnej i niepewnej dla mnie sytuacji w której się znalazłam, powierzam Bogu swoje sprawy modląc się różańcem, i prosząc Maryję o wstawiennictwo. Wierzę w to, że nikogo kto szczerze powierza się Maryi, nie zostawi Ona bez pomocy i odpowiedzi. Jej wstawiennictwo u Boga jest pewne. Czasem może, nie tak jak tego oczekujemy. Pomoc może przyjść w inny sposób, albo w innej formie niż tej, o którą prosimy, czy której się spodziewamy.
Szczególnym dla mnie doświadczeniem, była modlitwa w kaplicy w której znajduje się ciało błogosławionego Bartolo Longo, tercjarza dominikańskiego, człowieka o wielkiej dobroci i niespotykanej wrażliwości na potrzeby innych. Nie zawiódł się, powierzając się Maryi pod opiekę. Dzięki temu, stał się człowiekiem za pośrednictwem którego wielu uzyskało pomoc i wskazówki w trudnościach życia.
Codziennie powierzam się Maryi pod opiekę, wierzać że Ona zawsze bedzie dla mnie pomocą i obroną w trudnościach. Że nigdy nie zostawi mnie samej w pietrzących się niepewnościach. Niezależnie od tego gdzie będę, Ona zawsze będzie światłem, wskazujacym najlepsze rozwiązanie. Potężną siłą Matczynej dobroci i delikatności, przynoszącą pokój i Boże Miłosierdzie.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Obrazki z nowenną pompejańską?