Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

13 listopada i Święto obrazu Matki Bożej Pompejańskiej

4.3 15 głosów
Oceń wpis

Każdego roku, 13 listopada, w Pompejańskim Sanktuarium odbywa się wyjątkowa uroczystość – rocznica przywiezienia obrazu Królowej Różańca Świętego do Pompejów. To nie tylko istotny moment w historii tego sanktuarium, ale także ważny punkt w misji różańcowej, która z tego miejsca rozprzestrzeniła się na cały świat.

Tego dnia w Sanktuarium dzieje się coś niezwykłego – obraz jest zdejmowany z głównego ołtarza, a wierni mają wyjątkową możliwość podejścia do niego i dotknięcia go. To niepowtarzalna chwila, która na zawsze zostaje w sercu każdego, kto uczestniczy w tej duchowej podróży. Zobacz, jak wygląda to wyjątkowe wydarzenie na poniższym filmie.

Pod spodem znajdziesz wiele informacji, najnowsze zdjęcia z 13 listopada 2024 roku.

Jaka jest historia obrazu Matki Bożej Pompejańskiej?

13 listopada 1875 roku bł. Bartolo Longo przywiózł do Pompejów stary, zniszczony obraz Matki Bożej Różańcowej. Choć wydawał się nie nadawać do niczego, to właśnie ten wizerunek wybrała Boża Opatrzność. Przez kolejne lata stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Maryi na świecie. Poznaj tę niezwykłą historię, która przetrwała próbę czasu!

Co więcej, pamiętnego 13 listopada obraz został przewieziony do Pompejów na wozie pełnym końskiego gnoju. Stało się tak, ponieważ woźnica nie wiedział, co mieści się w pakunku, i położył go w taki sposób. Po dziś dzień uważa się to za znak z nieba – że Matka Miłosierdzia przychodzi do każdego grzesznika, by oczyścić go z gnoju grzechu.

Obraz Madonny Pompejańskiej odegrał kluczową rolę w dziejach Sanktuarium. To przy nim powstało pierwsze bractwo różańcowe w Pompejach. Dziś wizerunek ten wciąż znajduje się w głównym ołtarzu przepięknego kościoła, stanowiąc jego największy skarb. Data przywiezienia obrazu jest w Pompejach obchodzona z wielką czcią i uroczystością.

Zdjęcia i film z dzisiejszej uroczystości:

Kroki filmik:

Oto najnowsze zdjęcia z południa z Sanktuarium:

Filmik o 13 listopada w Pompejach:

Jeśli ktoś trafi do Sanktuarium w dniu tej wyjątkowej rocznicy, będzie miał niezwykłą okazję dotknąć obrazu. Tego dnia jest on zdejmowany z głównego ołtarza, a przed nim ustawia się długa kolejka wiernych. Wielu pragnie zbliżyć się do tego świętego wizerunku, pomodlić się, zawierzyć swoje intencje lub podziękować za otrzymane łaski. To niezwykle wzruszający moment, w którym niejednokrotnie pojawiają się łzy wzruszenia… Widać to na poniższym filmiku:

Koniecznie włącz napisy:

Gdzie znajdziesz więcej informacji?

Wróćmy do niezwykłeh historii przywiezienia obrazu do Pompejów, co opisał wzruszająco bł. Bartolo Longo w swojej książce „Historia sanktuarium w Pompejach”  Fragmenty znajdziesz też na naszym blogu.

„Któż mógłby wówczas pomyśleć, że ten stary obraz przywieziony na wozie z obornikiem, opatrzność wybrała na środek zbawienia dla tak wielu ludzi?  Że stanie się godny noszenia diamentowych ozdób i klejnotów? Że zostanie umieszczony w kosztownej świątyni jako jej największa ozdoba? Gdyby ktoś z nas to wszystko wiedział, to przynieślibyśmy obraz do Pompejów na rękach w uroczystej procesji…”

Polecam Ci z tej okazji książkę „Historia sanktuarium w Pompejach„:

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

O historii obrazu powstało też osobne nagranie ramach naszych audiobooków pompejańskich. Zobacz:


Pojedź z nami na pielgrzymkę do Pompejów!

Będziemy na tych uroczystościach w 2025 roku! Dołącz do nas – zapisz się na powiadomienia, a otrzymasz wiadomość w stosownym czasie.

Dołącz swoją intencję na Mszę w Pompejach

https://pompejanska.rosemaria.pl/2024/10/msza-sw-w-pompejach-25-listopada-2024
marek wos

Serdecznie pozdrawiam,

Marek Woś, redaktor naczelny

www.pompejanska.rosemaria.pl
www.krolowa.pl

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x