Kochani czciciele Matki Bożej Pompejańskiej! Przedstawiam Wam 67. wydanie „Królowej Różańca Świętego”. W numerze: św. Andrzej Bobola • Fara poznańska • Matka Boża z Montevergine • Biblijne praktyki pokutne • Pielgrzymka do Chartres • Boleści Maryi • świadectwa różańcowe • i wiele pompejańskich treści na 64 stronach! Zobacz, co w środku:
Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!
…i wspieraj katolickie czasopisma! Mnóstwo ciekawych tekstów o duchowości pompejańskiej oraz świadectwa!
Zobacz Zamów PDFSPIS TREŚCI:
Stanisława Gamrat, Matka Boża z Montevergine
W okresie Wielkanocy oraz 7 i 8 września na Montevergine przybywają tłumy pielgrzymów, którzy często przywdziewają ludowe stroje swoich prowincji. Wierni wspinają się na górę, odmawiając różaniec i śpiewając hymn Salve Regina. Wiodąca na szczyt droga prowadzi przez niewypowiedzianie piękną scenerię, która nie rozprasza jednak pielgrzymów. Zmierzają oni do zupełnie innego piękna, do Przenajświętszej Maryi Panny, przedstawionej na cudownym obrazie Matki Bożej z Montevergine.
Elżbieta Sobolewska-Farbotko, Święty Andrzej Bobola działa szybko i konkretnie
Patron Polski, jedności Kościoła i ewangelizacji w trudnych czasach, jego kult jest coraz śmielszy, rośnie w oczach. A prywatnie? Święty Andrzej Bobola pomaga zwalczyć małość charakteru i okiełznać ciężkie wady. Wspomoże tych, którzy nie zdali egzaminu, i uczy, że właściwe drzwi zawsze się w końcu otworzą. 16 maja obchodzimy jego wspomnienie.
Andrzej Boj Wojtowicz, Mój obraz będzie się modlił
Andrzej Boj Wojtowicz studiował malarstwo w latach 1984–1990 na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest wszechstronnym artystą, tworzącym w malarstwie, grafice i rysunku, inspirującym się realizmem i symboliką biblijną. Jego prace, szczególnie portrety i pejzaże karkonoskie, emanują głębokim duchowym przesłaniem. Twórczość Boja Wojtowicza odzwierciedla sacrum i głęboką świadomość artysty. Jest autorem obrazu przedstawiającego nowy wizerunek św. Andrzeja Boboli.
Renata Gontarz, Różaniec ze świętym Andrzejem Bobolą
Niech święty Andrzej Bobola będzie naszym towarzyszem rozważań różańcowych na łamach „Królowej Różańca Świętego”.
s. Urszula Dzielawska CMBB i Tomasz Parciński, Przez boleść Twoją przy złożeniu Jezusa do grobu
Męka Syna Bożego dobiegła końca. Jego ciało spoczęło w grobie. Duszę pogrążonej w żałobie Maryi przeszywa ostatni miecz. „Dokąd odszedł Umiłowany Twój, o najpiękniejsza z niewiast? Pójdziemy szukać Go z Tobą…”
Andrzej Jędrzejczak, Biblijne praktyki pokutne, czyli post
Rozpoczynając liturgiczny okres Wielkiego Postu, niejednokrotnie zastanawiamy się nad odpowiednimi sposobami przeżycia tego czasu. Wkraczamy bowiem w czas wyjątkowy, którego sumienne wykorzystanie ma przynieść nam radość towarzyszącą tajemnicy Zmartwychwstania. By łatwiej było nam przyswoić pewne praktyki, warto zastanowić się nad ich głębokim sensem, w czym może pomóc lektura tekstów biblijnych!
Krzysztof Jędrzejewski, W podobłocznej krainie Meteory
W październiku 2005 r., idąc do Jerozolimy przez Grecję, wraz z moim przyjacielem Michałem Perzem, zobaczyłem z oddali jakieś dziwne, tajemnicze skały, które napawały mnie lękiem. Zapadał zmierzch, a one w miarę zbliżania wyglądały coraz bardziej posępnie. Nadzieję przynosiły tylko światełka, które migotały na szczytach skał, rozświetlając ciemności i dając znać, że ktoś tam na górze czuwa, zawieszony pomiędzy niebem a ziemią, w starych klasztorach w Meteorach.
Grzegorz Musiał, Wujek Stasiu
Polska jest błogosławionym krajem, któremu Bóg dał wielki zastęp świętych wstawiających się za nami z nieba. Wielu z nich to ofiary tragicznych dziejów Polski, zwłaszcza w minionym stuleciu: zabijanych w obozach, więzieniach, w masowych egzekucjach, wywożonych na zesłanie. Są dziś wynoszeni na ołtarze, ich twarze widnieją na medalikach i w domowych ołtarzykach, ich imiona z czcią wymawiane są w litaniach. Jednak nie mniejszy zastęp, a może znacznie większy, to święci, których nie zapamiętano z imienia, o których ofiarach zapomniano lub od początku wiedział o nich tylko sam Bóg.
br. Paweł Mruk, Bezmiar miłości w doskonałym poświęceniu
Rozmawiamy z br. Pawłem Mrukiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego o. Bernarda z Wąbrzeźna.
Bartolo Longo, Łaski otrzymane w nabożeństwie sobót
Siostra Paolina Gentina, przełożona sióstr miłosierdzia, przesłała do Bartola Longo następującą opowieść o cudownej łasce udzielonej przez Królową Różańca Świętego na nabożeństwo sobót różańca, którą opublikowano w „Różańcu i Nowych Pompejach”.
Świadectwa mocy różańca oraz nowenny pompejańskiej
Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!
…i wspieraj katolickie czasopisma! Mnóstwo ciekawych tekstów o duchowości pompejańskiej oraz świadectwa!
Zobacz Zamów PDFAgata Witkowska, Pielgrzymka do Chartres
W umyśle przeciętnego, polskiego katolika od dawna funkcjonuje stereotypowy obraz Francji jako kraju całkowicie zeświecczonego, opanowanego z jednej strony przez wrogi chrześcijaństwu, liberalny permisywizm, z drugiej natomiast – przez radykalizujący się coraz bardziej islam. Kraj, w którym zamyka się kościoły lub je burzy, w którym prawie nikt nie praktykuje, a większość księży to osoby starsze. Pamięta się słowa Jana Pawła II, wypowiedziane przez niego w 1997 roku: „Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim chrztem?”.
ks. Józef Orchowski, Lola Falana – Odnalazłeś mnie, Panie
„Moje poszukiwania duchowe zaczęły się w 1975 roku i później doświadczyłam wielu prób, wiele trudności, które Bóg mi dawał, abym dojrzała w wierze i w Jego miłości. On pozwolił mi zrozumieć, że na koniec przyjdzie także ciężka próba fizyczna, potworna choroba, ale że ją przezwyciężę właśnie poprzez wiarę…”
Agata Skorupska-Cymbaluk, Tylko ciemności mieszkają ze mną. O depresji w życiu wierzącego
„Kiedy piszę te słowa, jest początek stycznia. Za oknem bezśnieżna zima maluje krajobraz w od- cieniach szarości. Dla wielu zmagających się z de- presją to najtrudniejszy czas w roku. Sama choruję od kilku lat, a ponieważ moja depresja związana jest z przewlekłą chorobą somatyczną, wiem, że będzie mi towarzyszyła jeszcze długo…”
Bartosz Wojnarowski, Guglielmina Ronconi
Słysząc słowo „mistyk”, najprawdopodobniej nie myślimy o ludziach, którzy z zaangażowaniem oddawaliby się pracy organicznej. A jednak historia pokazuje, że również i takimi ścieżkami Pan Jezus przyciąga ludzi coraz bliżej siebie. I przy tym nie przestaje do nich mówić, pokazywać im więcej, dawać łaskę kochania mocniej. U schyłku XIX stulecia świeżo zjednoczone Włochy przeżywały niejako drugie odrodzenie i dzięki Bogu nie zabrakło w niej ludzi takich, jak dzisiejsza mistyczka – Guglielmina Ronconi.
Renata Sikora, Poznański kościół farny Barokowe arcydzieło w sercu Wielkopolski
Barokowy poznański kościół farny jest obowiązkowym punktem dla każdego turysty i uchodzi za jeden z najpiękniejszych wielkopolskich zabytków oraz jeden z najbardziej okazałych budynków barokowych w Polsce.
Zobacz podobne wpisy:
„Królowa Różańca Świętego” numer 68
Obrazki z Nowenną Pompejańską za darmo!
Medalik pompejański