Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Wprowadzenie obrazu Matki Bożej Różańcowe do Pompejów

5 1 głos
Oceń wpis

W opowiadaniu bł. Bartolo pisze o wysiłkach, które poczyniono, aby zdobyć obraz Matki Bożej Różańcowej dla Pompejów. Chcąc umożliwić ludziom odprawianie nabożeństw różańcowych i uzyskanie odpustów, wybiera się do Neapolu w poszukiwaniu odpowiedniego obrazu.

Tam spotyka swojego przyjaciela, który pomaga mu w poszukiwaniach. To fragment „Historii sanktuarium w Pompejach„.

Po nieudanym zakupie obrazu w galerii, ojciec Radente sugeruje użycie starego, zniszczonego obrazu Matki Bożej Różańcowej, który jest w klasztorze. Mimo wad obrazu, główny bohater decyduje się go przyjąć i przewieźć do Pompejów. W finale, obraz zostaje przewieziony na wozie z gnojem przez wiernego woźnicę Angelo Tortorę i staje się jednym z najważniejszych przedmiotów kultu religijnego w Pompejach, przyciągając pielgrzymów z całego świata.

Historia pokazuje, jak niepozorny i zniszczony obraz może stać się źródłem duchowej siły i inspiracji dla wielu ludzi, a także symbolizuje ważność wiary i oddania Matce Bożej Różańcowej w Pompejach.

Poznaj tę piękną historię:

Gdzie przeczytasz więcej pompejańskich historii?

Odsłuchiwany audiobook jest fragmentem książki bł. Bartolo Longo pt. „Historia sanktuarium w Pompejach

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x