Od lat pojawiały się prośby o medaliki pompejańskie. Otóż przywiozłem trochę medalików z Pompejów i wciąż są one dostępne za kilka złotych!
Gdzie można nabyć medalik pompejański?
Zanim przejdę do dłuższej historii medalika pompejańskiego, najpierw odpowiem na pytania kilku osób, które prosiły o te medaliki. Otóż przywiozłem z Włoch medalik, dostępny w księgarni Rosemaria:
Zobacz medalik Matki Bożej Pompejańskiej – przejdź tutaj
Dlaczego medalik pompejański jest tak ważny?
Noszenie medalika pompejańskiego ma swoją piękną historię. Przeczytajmy fragment książki: „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” i relację bł. Bartola Longo. Uzdrowienie Fortunatiny zaczęło się od noszenia medalika! 16 lutego 1884 roku, Mariano Rosati, gorliwy pomocnik w budowie świątyni pompejańskiej, przybył do Bartola Longo i poprosił o poświęcony medalik Matki Bożej Pompejańskiej. Chciał go przekazać Fortunatinie Agrelli: „Kiedy Natina odebrała obrazek, medalik i nowennę od swojego lekarza, poczuła przypływ miłości i jakąś tajemniczą ufność ku nabożeństwu do Matki Bożej Pompejańskiej. Jednak po krótkim czasie medalik zabrała jej rodzina. Kilka dni później Natina zobaczyła Maryję:
Najświętsza Panna jedną ręką trzymała Dzieciątko Jezus a drugą różaniec. Siedziała na tronie, który otaczali aniołowie. Maryja i Jezus byli ubrani w biało-złote szaty z jedwabiu, na głowach mieli korony wysadzane drogimi kamieniami. Towarzyszyli im zakonnik i zakonnica św. Dominika. Tron, piękno Maryi i wspaniałość nieba mnie zachwyciły. Maryja patrzyła na mnie czułym, macierzyńskim wzrokiem.
Wtedy Natina zaczęła błagać Maryję o uzdrowienie. Ta odpowiedziała:
– Modliłaś się do mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, które mi jest bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić. Odpraw trzy nowenny, oddawaj mi cześć, a wyzdrowiejesz. – A po chwili zapytała mnie czule: – Dlaczego zdjęłaś mój medalik?
Fortunatina przyrzekła, że zawsze będzie nosić medalik, a na wezgłowiu powiesi obrazek Matki Bożej Pompejańskiej. Po tym obiecała, że odbędzie pokutę.
Medalik pompejański – znak zawierzenia
Z opisanej historii wynika nie tylko uzdrowienie Frotunatiny Agrelli, ale też zobowiązanie, aby szerzyć kult Matki Bożej Pompejańskiej. Aby mieć przy sobie znak łączności z sanktuarium w Pompejach, mieć obrazek Matki Bożej Pompejańskiej oraz właśnie MEDALIK! Taki medalik jest sakramentalium, znakiem błogosławieństwa, przynależności i czci do Matki Bożej Pompejańskiej.
Dlatego Czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej zawsze zachęcam do noszenia tego znaku wiary. A nawet dodawaliśmy medaliki pompejańskie bezpłatnie do czasopisma „Królowa Różańca Świętego” – zobacz tutaj.
Serdecznie pozdrawiam,
Marek Woś, redaktor naczelny
www.pompejanska.rosemaria.pl
www.krolowa.pl
Doceniam intencję przyświecającą przez 54 dni modlitwy. Polecam stronę i dzieło modlitewne za dzieci skrzywdzone, które zawsze jest na czasie…