Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Dwóch Żydów oddaje brylanty na cześć Matki Bożej Pompejańskiej

0 0 głosów
Oceń wpis

W 1887 roku postanowiono ukoronować wizerunek Madonny z Pompejów koroną z brylantów. Do tego celu brylanty darowane przez dwóch Żydów powierzono Giuseppemu Schettinowi. Tak powstała korona, którą pobłogosławił Leon XIII.

O czym mówi poniższa historia?

Opisał je bł. Bartolo Longo w „Historii sanktuarium w Pompejach„. Otóż Giuseppe Schettino, dzięki swojej odwadze, zaczął szeroko opowiadać o Madonnie z Pompejów i przedstawiał swojego przyjaciela Bartolo jako „herolda cudów Matki Bożej”. Pewnego wieczoru, gdy przygotowywano koronę, Giuseppe przedstawił Bartola dwóm żydowskim gościom, kupcom kamieni szlachetnych. Mimo obaw, Bartolo pokazał im obraz Madonny Pompejańskiej, a Giuseppe opowiedział o cudzie, który dotknął jego rodzinę. Jednym z gości był Edoardo, który cudownie odzyskał zdrowie za sprawą modlitwy do Matki Bożej.

W trakcie rozmowy Giuseppe odważnie poprosił żydowskich gości o kamienie szlachetne na koronę Madonny z Pompejów, co ostatecznie doprowadziło do podarowania czterech szmaragdów przez dwóch synów Izraela.

Odsłuchaj tę piękną historię:

Gdzie szukać takich pompejańskich relacji?

Odsłuchiwany audiobook jest fragmentem książki bł. Bartolo Longo pt. „Historia sanktuarium w Pompejach

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x