Cud uzdrowienia Giovanniny Muti stał się początkiem wielkiego dzieła kultu Matki Bożej Pompejańskiej w Pompejach i przyczynił się do dalszej budowy kościoła. Opisał je bł. Bartolo Longo w „Historii sanktuarium w Pompejach„.
O czym jest poniższe nagranie?
W czerwcu 1876 roku, podczas zbierania ofiar na budowę kościoła w Pompejach, główny bohater i hrabina de Fusco odwiedzili dom rodziny Laghezzich. Panie domu chciały się pozbyć odwiedzających. Jednak po opowiedzeniu o niektórych cudach Maryi, przypomniały sobie o chorej przyjaciółce, cierpiącej na zaawansowaną gruźlicę.
Giovannina, pomimo swojego złego stanu zdrowia, przyjęła propozycję i wpisała się na listę ofiarodawców. Jednak jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, i na wzgórzu Vomero znalazła się już w bardzo złym stanie. Tam doświadczyła cudownego objawienia Matki Bożej Różańcowej, która pomogła jej modlić się o zdrowie. Po tym widzeniu, Giovannina doznała natychmiastowego uzdrowienia.
Dzięki temu cudowi i jej odnowionemu zdrowiu Giovannina stała się jednym z pierwszych świadków cudu Matki Bożej Pompejańskiej. Jej historia była dowodem na to, że Matka Boża słucha modlitw i udziela cudów. Odtąd Pompeja stała się miejscem pielgrzymek i czci dla tysięcy ludzi z całego świata.
Poznaj to piękne świadectwo w całości:
Gdzie przeczytasz więcej pompejańskich historii?
Odsłuchiwany audiobook jest fragmentem książki bł. Bartolo Longo pt. „Historia sanktuarium w Pompejach
Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo
Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!
Zobacz podobne wpisy:
Budowa kościoła w Pompejach – Maj 1876
„Historia sanktuarium w Pompejach” – Boska epopeja!
Obrazki z Nowenną Pompejańską za darmo!
Medalik pompejański
Trzeba wierzyć bo wiara czyni cuda amen