Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Nowe wydanie naszego pompejańskiego czasopisma

0 0 głosów
Oceń wpis

Numer 62 „Królowej Różańca Świętego” właśnie się ukazał. Jak zawsze, znajdziemy w nim mnóstro treści maryjnych, różańcowych i „pompejańskich”. Zobaczmy:

Królowa Różańca Świętego nr 61
Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma! Mnóstwo ciekawych tekstów o duchowości pompejańskiej oraz świadectwa!

Zobacz Zamów PDF

Oto przegląd najnowszego wydania:

Stanisława Gamrat, Święta Anna- Matka Maryi

Kim była Święta Anna, Matka Maryi? Dawne źródła wskazują, że urodziła się w Judei i mieszkała w Betlejem. Tak jak i jej mąż, Joachim, Anna wywodziła swoje pochodzenie z rodu Dawida. Joachim był człowiekiem majętnym, składał hojne ofiary na rzecz Świątyni i zarazem wspierał ubogich. Należeli do ludzi sprawiedliwych i bogobojnych. Anna otrzymała od swoich rodziców staranne wychowanie pogłębione przez służbę w Świątyni Jerozolimskiej. Dopiero w starości Bóg obdarzył ich Córką.

Szymon Wilk, Na Górze Świętej Anny

Babcia Zbawiciela – Święta Anna – odbiera szczególną cześć we franciszkańskim sanktuarium położonym na wzgórzu o wysokości 404 m n.p.m. nieopodal Opola. Malowniczo usytuowana bazylika jest jednym z duchowych centrów Śląska, ściągającym do dziś rzesze pątników, a jej historia dobitnie przypomina o skomplikowanych dziejach regionu.

Anna Kula, Moje miejsce na ziemi

Pani Ania pisze w swoim świadectwie: „Na Górę Świętej Anny pielgrzymuję już od kilkudziesięciu lat. Pierwszy raz w 1996 r. zabrała mnie tam moja kuzynka Teresa i kuzyn ks. Damian Gajdzik, który podąża do tego miejsca z rodzinnej parafii św. Jana Nepomucena z Przyszowic. Lata przede mną pielgrzymowała tam moja mama, ciocie i kuzynki.” Jak to wpłynęło na jej życie?

s. Urszula Dzielawska, Tomasz Parciński, Przez boleść Twoją przy zgubieniu Jezusa

Swą trzecią boleść Matka Boża przeżywa, pielgrzymując z dwunastoletnim Jezusem i Józefem do Jerozolimy. Ewangelista Łukasz opowiada o tym bezpośrednio po opisie ofiarowania Syna Bożego w świątyni. Podaje on, że rodzice Chrystusa każdego roku udawali się do Jerozolimy, aby celebrować tam najważniejsze z żydowskich świąt, czyli Paschę.

Agata Witkowska, Julianna Wyszyńska

O kardynale Stefanie Wyszyńskim napisano tomy. Dogłębnej analizie były, są i będą poddawane zarówno różne fakty z jego życia, jak i jego dorobek piśmienniczy. Postać jednego z najważniejszych kapłanów i przywódców w historii polskiego Kościoła jest drogowskazem dla wielu wiernych, szukających w Kardynale inspiracji i wskazówek dla swego życia duchowego.
Przyjrzyjmy się postaci jego matki.

ks. Tomasz Nawracała, Słuchać. Przyjąć. Wypełnić. O posłuszeństwie Maryi w perspektywie biblijno­-teologicznej

Najważniejszą zasadą prawa żydowskiego było przykazanie miłości Boga i bliźniego. Miarą dobrej miłości było serce, rozum i dusza, czyli elementy wyrażające istotę człowieka. Cały człowiek powinien kochać Boga i bliźniego tak, jak kocha samego siebie, i tę miłość zawierać w swoich uczuciach, myślach i wolnych działaniach.

kl. Bartłomiej Cipora, Szczególnie piękne charaktery

Rozmowa z postulatorem procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów, ks. dr. Witoldem Burdą,
dyrektorem Wydziału ds. Kanonizacyjnych Archidiecezji Przemyskiej.

Natasza Lisowska, Tchnienie i kreatywność. John Newman o Duchu Świętym

Dla Johna Newmana Duch Święty stoi u początku życia wszelkiego stworzenia i jest jego przyczyną sprawczą oraz formalną. Jak pisał w jednym ze swoich kazań parafialnych: „Błogosławiony Duch (…) zawsze był ukrytą Obecnością Boga w stworzeniu: źródłem życia pośród chaosu, nadającym formę i porządek temu, co na początku było bezkształtne i puste (…). Jest szczególnie nazywany Duchem «życiodajnym», będąc (niejako) Duszą o uniwersalnej naturze oraz Siłą człowieka i zwierzęcia”.

Konrad Małachwiej OP, O Duchu Świętym wg św. Tomasza z Akwinu

Spośród trzech Osób Boskich Duch Święty wydaje się najmniej uchwytny. I być może nikogo nie powinno to dziwić, skoro jest duchem. Choć z drugiej strony, w zasadzie to samo można by powiedzieć o wszystkich Osobach Trójcy Świętej – każda z Nich jest duchem. A jednak, myśląc np. „Bóg Ojciec”, jesteśmy w stanie uchwycić jakieś Jego pojęcie, odwołując się do doświadczenia i kategorii naszego życia.

Andrzej Jędrzejczak, Obietnica Ojca Zapowiedzi o Duchu Świętym w Starym Testamencie

Poznanie i zrozumienie trzeciej osoby Trójcy Świętej jest dla wiernych nie lada wyzwaniem i trudnością. Można jedynie domniemywać, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy. Nie będzie to dla nas ujmą, gdy padnie stwierdzenie, że cierpimy podobnie do uczniów Jezusa. W nich prawdopodobnie też wzbierało rozgoryczenie, gdy słyszeli, że po swojej śmierci Mistrz „pośle im swego Ducha”. Co dopiero musieli myśleć odbiorcy treści starotestamentalnych!

Marek Piotrowski, Glosolalia

„Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął [jeden]. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. Przebywali wtedy w Jeruzalem pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak [tamci] przemawiali w jego własnym języku. Dz 2,1-6

Bartosz Wojnarowski, Święta Katarzyna ze Sieny

Czy z datą urodzin może być związany Boży plan na życie danego człowieka?
25 marca słusznie kojarzy nam się ze Zwiastowaniem Pańskim i właśnie w ten dzień urodziła się Katarzyna Benincasa, która umrze w wieku 33 lat. Bóg posłał ją na świat, gdy w Europie zaczynała zbierać żniwa dżuma, podczas jednej z najpotężniejszych epidemii w dziejach. Z niełatwych okoliczności życia Katarzyna potrafiła zrobić odskocznię, by stać się jedną z największych maryjnych mistyczek w historii.

bł. Bartolo Longo, Dzieje obrazu pompejańskiego

Większość z nas zna losy obrazu pompejańskiego do dnia przywiezienia go do Pompejów 13 listopada 1875 r. na wozie obornika. Co działo się dalej? Jak na obrazie znalazła się św. Katarzyna? Oddajmy głos świadkowi tych wydarzeń!

ks. Andrea Sponsiello Cera, Cudowne wyzdrowienie na rozpoczęcie nabożeństwa sobót

Don Andrea Sponsiello Cera, duchowny z miejscowości Presicce nieopodal Otranto, napisał do Bartola Longo, redaktora naczelnego czasopisma „Różaniec i Nowe Pompeje”,
w sprawie następującego wydarzenia, które później opisano w tym periodyku.

Świadectwa nowenny pompejańskiej

s. Małgorzata ZSJM, Rozważania różańcowe

Agata Skorupska-Cymbaluk, Siostry naszego Boga

Z Iwoną i Agnieszką – pielęgniarką i opiekunką medyczną – rozmawiamy o tym, jak w pracy zawodowej odnajdują swoje powołanie do służby Bogu ukrytemu w człowieku.

Lidia Wajdzik, Czuwajmy!…aby w nas nie umarła łaska zbawiennych sakramentów…

Jak silna musi być wiara, jak mocne pragnienie tych, którzy wstępują w szeregi Apostolstwa Dobrej Śmierci, chociaż temat śmierci przeraża i spychany jest przez świat poza margines życia. Żyjemy w czasach, kiedy ludzie są żądni sukcesu, w czasach, w których liczy się świat materialny, a sfera ducha powoli zamiera.

s. Urszula Dzielawska, Tomasz Parciński, Paweł Apostoł Narodów

Mimo że nie należał do grona Dwunastu, został przez Zmartwychwstałego powołany,
by być apostołem. Tego, który prześladował Chrystusa i pierwszych chrześcijan, sam Mesjasz wezwał po imieniu i posłał go, aby głosił Ewangelię wszystkim narodom.

ks. Józef Orchowski, Wartość modlitwy różańcowej

Paul Brian Maguire urodzony w 1939 r. w Liverpoolu w Anglii, syn irlandzkiego barmana. W 12. roku życia został oddany do kolegium Braci Szkół Chrześcijańskich. Po 18 miesiącach usunięto go z zakładu z powodu jego nieposkromionego charakteru.

Rafał Stanisławski, Święty Józef Bilczewski

„Nie bójcie się, przyszedłem podtrzymać u was spokój i pogodę ducha, te przymioty są potrzebne prawdziwym wyznawcom naszej świętej wiary. Najdrożsi moi, zrozumiejmy z dziejów naszego narodu, iż Pan Bóg złączył losy nasze i zależnymi je uczynił od stopnia miłości, polegającej nie tylko na słowach i uczuciach, ale na czynach, jakie oddawać będziemy Najświętszej Maryi Pannie Królowej Korony Polskiej” – przypomina Święty Józef Bilczewski, arcybiskup lwowski, rektor uniwersytetu, wychowawca młodzieży i opiekun kapłanów.

Izabela Marciniak OV, Romantyk czy niekanonizowany święty? Rzecz o ks. Karolu Antoniewiczu

Karol Bołoz Antoniewicz żył w I połowie XIX wieku. Jego krótkie, bo raptem czterdziestopięcioletnie życie, było wypełnione służbą Bogu i bliźniemu,
ale stanowiło również pasmo bólu i cierpienia…

Natalia Klimczak, Jak pielgrzymować nie tracąc Boga sprzed oczu?

Jeszcze nigdy ludzie nie przemieszczali się tak często, jak w naszych czasach. Wpłynęło to także na możliwości pielgrzymowania nawet w najdalsze krańce świata. W ostatnich dekadach sanktuaria na całym świecie stały się bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Ale czy jest to jednoznaczne z naszym przybliżaniem się do Boga?

Gdzie zamówić:

Królowa Różańca Świętego nr 61
Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma! Mnóstwo ciekawych tekstów o duchowości pompejańskiej oraz świadectwa!

Zobacz Zamów PDF
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x