Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

2526
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1140 Wątki komentarzy
1386 Wątki z odpowiedziami
183 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
716 Autorzy
GabrielaeniaRafałRedakcjaBożena Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
K...
Gość
K...

Szczęść Boże.
Dużo czytam komentarzy i znalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań, ale nie wiem ( a jest to dla mnie ważne) czy muszę być w stanie łaski uświęcającej odmawiając Nowennę? Czy jest taki wymóg?

Pozdrawiam wszystkich smile

Gosia
Gość
Gosia

Wymogu nie ma – działanie Boże nie jest objęte jakimiś ramami, ale dobrze byłoby być w stanie łaski uświęcającej.

Wanda
Gość
Wanda

Proszę mi odpowiedzieć. Zaczynam dzisiaj część dziękczynną Nowenny Pompejańskiej. Czy również w tej części za każdym razem mam przedstawiać intencję, w której się modlę i mówić modlitwę ” TEN RÓŻANIEC ODMAWIAM NA TWOJĄ CZEŚĆ KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO”
Z wpisów na tej stronie jakoś niczego nie mogę wywnioskować.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Tak.

Gonia
Gość
Gonia

Witam,
to mój 17 dzień NP,odmawiam w intencji „abyśmy się już odnaleźli – ja i moja druga połowa” Czy można się modlić w takiej intencjii, czy dobrze ją sformuowałam?
Modlę się ,ale mam wrażenie że „mam na drodze więcej przeszkód” min. konflikt z rodzicami-od dłuższego czasu już mam ten problem,ale teraz jest najgorzej; nasuwają się myśli że się nie uda, że Maryja mnie nie obdarzy tą łaską..Już kiedyś odmawiałam NP w podobnej intencji i nieotrzymałam tej łaski. Czy robię coś źle?
Jak należy rozważać tajemnice różańca podczas modlitwy, na czym to polega?

Anna
Gość
Anna

W rozważaniu tajemnic – rozmyślaniu o wskazanych scenach z życia Jezusa czy Maryi, pomocą mogą być Ci myśli-słowa że strony;
http://adonai.pl/modlitwy/?id=radosne
wydrukuj sobie, bądź odmawiaj przy komputerze śledząc w myślach przytoczone rozważania a ustami odmawiaj ” zdrowaśki”. Myślę, że Pan Bóg wie, że modlisz się o dobrego, Tobie przeznaczonego mężczyznę na męża. Niech Pan wysłucha Twych próśb.

LIDIA
Gość
LIDIA

Odmawiam druga nowenne, ta pierwsza nie została wysłuchana , druga w innej intencji i mam nikła nadzieje ze zostane wysłuchana ale nie poddaję sie.Przeciwności jest tyle ze trudno nie zwątpic .

Anna MM
Gość
Anna MM

…im więcej przeciwności tym owoc modlitwy będzie słodszy – to z autopsji. Skąd wiesz, że Twoja intencja nie została wysłuchana? Zdziwisz się. A ponadto 81 razy podczas części błagalnej mówimy: …jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ponadto zaraz po nowennie błagalnej odmawiamy nowennę dziękczynną. Naprawdę, uwierz tu nie ma błędów, pomyłek, oszustw, ściemy… Może być przesunięcie w czasie lub inny wymiar daru. Dla mnie piękne jest to, że pomimo swojego poczucia porażki – nie poddajesz się. Ale Cię ta Mateńka kocha i niech Ci błogosławi.… Czytaj więcej »

Miranda
Gość
Miranda

Jak to 81 razy? ja myślałam że 27 razy? Proszę o wyjaśnienie. Bo teraz to się przestraszyłam ,że w tym moim ważnym dniu pierwszym odmawiania NP czegoś nie zrozumiałam?

Zadowolona
Gość
Zadowolona

3×27=81…Wszystko się zgadza. Ale jak Mirando odmawiałaś tylko raz tą modlitwę raz dziennie po zakończeniu wszystkich 3 części różańca to nic się nie stało. Dalej kontynuuj NP.
Nowenna to nie przepis na ciasto, żeby dodanie jednego składnika ( nie najważniejszego) w złej proporcji spowodowało zakalec. Powodzenia smile

Karolina
Gość
Karolina

Czy jak zapomnialam o TEN RÓŻANIEC ODMAWIAM NA TWOJĄ CZEŚĆ KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO zy mam zaczynać nowennę od początku?

Franki
Gość
Franki

Wczoraj zacząłem odmawiać trzeci raz Nowennę. Nadmienię, że naprawdę jest bardzo skuteczna i wszystkim wątpiącym doradzam: proszę się nie zrażać i nie zniechęcać. Matka Boża wie co jest dla nas najlepsze. Nie ma modlitw nie wysłuchanych, nawet wtedy gdy nam się wydaje, że Pan Bóg nie wysłuchał naszej modlitwy – na pewno wysłuchał, ale w inny sposób – najlepszy dla nas…

LIDIA
Gość
LIDIA

Modlę sie nowenna ale boje się cały czas ,nie chciałabym przerywać tej nowenny, ale takie mnie nachodzą myśli, ze nie jestem godna …….Matko daj mi jakiś znak ze nie jestem odrzucona……..Jedna nie została wysłuchana, druga juz błagalna odmawiam i nic sie nie dzieje.Jedynie te przeciwności losu ich jest nadmiar

Gonia
Gość
Gonia

Lidio nie poddawaj się, nie przerywaj NP, my ludzie jesteśmy słabi i grzeszni, ale Pan Jezus kocha każdego z nas bez względu na wszystko, nawet mimo naszych grzechów – tak i tak nas bardzo kocha. Dlatego Bóg daje nam możliwość wypraszania łask za pośrednictwem tak wielkich orędowników jak Maryja i potężnych modlitw do Świętych i za ich pośrednictwem. Przeciwności i zniechęcenie to tylko zagrywka złego, napewno nie chce abyś się modliła i nie chce aby Pan Bóg i Maryja pomogli Tobie. Nie poddawaj się ponieważ nie ma modlitw niewysłuchanych może nie otrzymałaś w poprzedniej NP tego o co prosiłaś, ale… Czytaj więcej »

eva
Gość
eva

odmawiam NP i dzieja sie tak trudne do opisania przeciwności .Syn najstarszy był wychowany po katolicku był ministrantem ma teraz te swoje 24 lata i jakby szatan w niego wstąpił zachowuje sie jak nie on to przechodzi ludzkie pojęcie.Niewiem co robic modlę się w innej intencji i nie chciałabym przerywać NP .Doradzi mi ktoś jak postępowac….

Anna MM
Gość
Anna MM

Spokojnie. Oddaj go najlepszym wychowawcom: Maryi i Jezusowi.
Polecam bardzo skuteczny sposób na niegrzeczne dzieci:
http://jezuufamtobie-tysietymzajmij.blogspot.com/2009/05/jezu-ty-sie-tym-zajmij.html

Gonia
Gość
Gonia

Witajcie,
odmawiam już część dziękczynną NP i dziś szczególnie zauważyłam, że zły mi dokucza wykorzystując do tego innych ludzi, momentami czuję się nawet poniżana, nie potrafiłam się dziś skupić na modlitwie-ciągle krążyły jakieś inne myśli, jestem tym trochę przerażona, ale pociesza mnie myśl,że jest Pan Jezus -że mogę mu zaufać i powierzyć me troski, a On nie zostawi mnie z tym samej.
Za wszystko Bogu niech będą dzięki.

Anja
Gość
Anja

Nie martw się! Mam dokładnie to samo! Właśnie przy części dziękczynnej zaczęło mi się mieszać – nic, dosłownie, nic się nie układa. Wszystko na opak. Wczoraj cały dzień miałam przepłakany bo nie tak miało być. Nowenna miała mi pomóc a wszystko jest nie tak jakbym chciała. A te problemy, które znajoma nazywa próbami, dodatkowo demotywują. Jednak wychodzę z założenia – jak coś zacząłeś to skończ. Korzeń pracy jest gorzki, ale owoc słodki smile

Kasia
Gość
Kasia

witam moje małżeństwo to katastrofa, mąż stwierdził że mnie nie kocha, nie pasujemy do siebie itp jest bardzo negatywnie do mnie nastawiony co mnie przeraża. Mamy 2 małych kochanych dzieci. Mąż ciagle pracuje, nawet w niedzielę i pomimo wielu wielu moich próśb nie chce spędzać czasu z rodziną, ze mną. Izoluje sie i jest mu tak dobrze. Odmawiam nowennę 9-ty dzień i się zastanawiam czy to ma sens, czy Matka Boża może nam pomóc, kiedy mój mąż jest tak bardzo na NIE. Czy ktoś miał podobny problem i nowenna pomogła?

Aga
Gość
Aga

Nie poddawaj się Kochana! Odmów nowennę do końca i poczekaj na cud, bo wierzę, ze tak się stanie;)
Czytałam wiele świadectw skuteczności takiej modlitwy gdzie większość osób myślała, że to już koniec ich małżenstw po czym stal się cud i dziś są razem wink

Anna MM
Gość
Anna MM

Nowenna jest naprawdę nie do odparcia zwłaszcza w tak szlachetnej intencji jak rodzina i jej jedność, dobro nadrzędne dla małych dzieci.

…i koniecznie posłuchaj sobie ks. Piotra Pawlukiewicza, który w sposób fantastyczny mówi o kobietach, mężczyznach, ich roli w związkach, o różnicach w sposobie postrzegania świata itp.
Na Youtube lub na stronach: kazaniaksiedzapiotra.pl, xpiotr.pl.

Anja
Gość
Anja

Witam! Modlę się NP od 26 dni. Kończę część błagalną. Intencja? Za powrót mojego Pawła przemienionego i uleczonego ze strachu przed miłością do mnie. Rozstaliśmy się 3 miesiące temu. Ja wiedziałam, że jest to mężczyzna mojego życia, on nie miał tej pewności co do mnie. Czułam, że nie jestem dla niego tak ważna jak on dla mnie. I co? Odkąd zaczęłam nowennę mnóstwo problemów – znajomi chwalą się jak są szczęśliwi, wszystkim się życie pozytywnie układa, a Paweł? Skacze z kwiatka na kwiatek, i pokazuje, że ma mnie w nosie. Kiedyś go zapytałam czy mnie kochał. Powiedział, że tak ale… Czytaj więcej »

Anja
Gość
Anja

Przeczytałam wszystkie komentarze i tak sobie pomyslałam, że ja ze swoim zacięciem nie mam prawdziwych problemów i nowenna idzie mi gładko. Aż się cieszyłam. No i właśnie zostaję doświadczana. Moja matka wyrzuciła mnie z domu przed świętami, nie mam gdzie mieszkać, na szybko szukam mieszkania i liczę, że uda mi się coś znaleźć. Nie mam w nikim wsparcia, z Pawłem, o którego powrót modlę się NP nadal nie wraca… Miałam chwil zwiątpienia tyle, że nie umiem już policzyć. Własnie w tej chwili wątpię czy jest sens dalej to ciągnąć. Wczoraj zaczęłam odmawiać wszystkie 4 części o 00:30. I wytrwałam. Jestem… Czytaj więcej »

Bernarda
Gość
Bernarda

Czy mogę odmówić Nowennę w intencji mojej zmarłej Mamy odar nieba dla Niej?

Bernarda
Gość
Bernarda

Czy mogę odmówić Nowennę w intencji mojej zmarłej Mamy o Dar Nieba dla Niej?
Proszę o odpowiedź.

pati
Gość
pati

Czy ktos kiedys prosił o wzrost, zeby urósł około10cm, ja wiem dla niektórych moze wydawac się to śmieszne ale to jest moj wielki kompleks w szczególnosci ,że u mnie jest dużo wysokich ludzi w rodzinie, bardzo tego pragnę, czy mozna prosic o takie jakby ktos mógł powiezdieć”płytkie prosby”?

Kamila
Gość
Kamila

witam, czy mogę odmówić nowennę jakby bez intencji? chodzi o to, że po prostu chcę prosić o to, co dla mnie najlepsze jeżeli chodzi o ducha i psychikę, nie wiem czy tak może być

Joanna
Gość
Joanna

Proszenie Boga o to, by prowadził Cię ścieżką, jaką dla Ciebie wybrał, jest w mojej ocenie piękną intencją.

Paweł
Gość
Paweł

Szczęść Boże.
Czy jest sens odmówienia nowenny w intencji dostania się do nieba?

Monika
Gość
Monika

Bardzo proszę o odmówienie Nowenny aby w moim życiu pojawił się Paweł,o szczerą i odwzajemnioną miłość.Jęsli ktoś może odmówić Bardzo proszę o pomoc Monika.

Emilia
Gość
Emilia

Pytanie- W maju będę uczęszczać na nabożeństwa majowe i na nich zawsze oprócz litanii Loretańskiej jest odmawiany różaniec. I tu moje pytanie: Czy odmawiając ten różaniec mogę go potraktować jako jedną z części, którą odmawiam w nowennie??/ Proszę o odpowiedź smile Dziękuje.

Mateusz
Gość
Mateusz

Odmawiałem nowennę pompejańską na przełomie stycznia i lutego. W intencji prosiłem o to żeby intencja spełniła się przed maturą… Dzisiaj był pierwszy dzień matury i nie spełniło się. Nie wiem jak mam się modlić, żeby to o co proszę zostało spełnione… Zależy mi na tym, bo wiem że spełnienie tej intencji będzie miało wpływ na całe moje życie.

Robert
Gość
Robert

Witam. Nie posiadam w swoim pokoju obrazu Matki Bożej ani krzyża, za to mam obrazek na ścianie jeszcze z pierwszej Komunii Świętej, na którym jest Pan Jezus. Czy mogę przed nim odmawiać różaniec? Czy w ogóle jest potrzebny jakiś obraz bądź krzyż do odmawiania tej modlitwy, przecież jest oczywiste że modlimy się do Matki Bożej i Boga a nie do obrazka jako takiego? Czy w czasie odmawiania trzeba być ewentualnie zwróconym ku danemu obrazkowi bądź krzyżowi? Czy obowiązkowe jest modlenie się w pozycji klęczącej, czy można się modlić np. w trakcie podróży autobusem, na siedząco?
Pozdrawiam, Robert.

tomek
Gość
tomek

Dzień dobry.
Bije się z myślami, czy nowenna odmówiona na „raty” jest ważna? Pierwszą część różańca rano, ale pozostałe trzy części w nocy (po północy około 3 rano). Czy mam kontynuować Nowennę (jest to mój 23 dzień odmawiania) czy zaczynać od nowa?

A
Gość
A

mam pytanie; 9 dnia nowenny nie zakończyłam jej trzykrotnym wezwaniem „Królowo Różańca Świętego Módl się za nami” czy jest ona ważna czy muszę zaczynać od nowa całą Nowennę?

Ania
Gość
Ania

Witam .
odmawiam Nowennę Pompejanska 14 dzień i Credo odmawiam tylko przed częścią radosną i swoją intencję a także ” Ten różaniec …..” Też tylko przed czescia radosną a następne tajemnice zaczynam tylko Chwała Ojcu …. Czy to jest dobrze? Czy muszę przed każdą częścią wymawiać swoją intencje? Jeśli tak czy muszę zaczynać Nowennę od początku ?

MICHAŁ
Gość
MICHAŁ

WITAM MAM PYTANIE JESTEM ORGANISTĄ CZY RÓŻANIEC ŚPIEWANY GRANY NA ORGANACH TRZY CZĘŚCI ( 15 TAJEMNIC ) TEŻ SIĘ LICZY??/

Gosia
Gość
Gosia

Nowennę odmawiam już 19 dzień w intencji powrotu do zdrowia mojej cioci, która walczy z kolejnymi przerzutami raka. Od tygodnia widziałam, że jest źle i dodawałam, że jeśli bardziej od zdrowia na ciele jest jej potrzebne zdrowie duszy to proszę o zdrowie duszy. Wczoraj miał miejsce kolejny postęp choroby. W nocy nie mogłam spać, a rano dowiedziałam się, że ciocia zmarła nad ranem. Chcę wierzyć, że moje odmawianie nowenny jej pomogło i zastanawiam się co dalej z nowenną. Mam ją odmawiać dalej w tej samej intencji. Czy mogę modlić się ogólnie w intencji cioci? Będę wdzięczna za pomoc… . Wszystkim,… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Czy jeżeli zamiast tajemnicy chwalebnej odmawiałam tajence światła , to modlitwa jest ważna ?

Agata
Gość
Agata

Odmawiam Nowennę Pompejańską w intencji rodziny brata – jest to już 12 dzień części dziękczynnej. Czy mogę rozpocząć kolejną NP w innej bardzo ważnej intencji i odmawiać dwie NP dziennie? Czy dopiero rozpocząć nową po zakończeniu tej odmawianej.

M
Gość
M

2 dni temu zaczelam nowenne w intencji poczecia mojego 2 dziecka, o ktore staram sie od roku. Przez ostatnie lata nie bylam blisko Boga, nie chodzilam do kosciola, nie modliam sie. Ostatnio poczulam potrzebe zmiany i tak trafilam na te nowenne. Caly czas targaja mna watpliwosci, czuje sie niegodna jej odmawiania. Boje sie, ze Maryja mnie nie wyslucha, bo uzna, ze jak obdarzy mnie laska to ja sie znowu od niej oddale, ze to jest dla mnie taki srodek do celu. Moze powinnam zmienic intencje o wytrwanie w wierze?

Teresa.A
Gość
Teresa.A

M głuptasie Maryja Cię bardzo kocha i wysłucha . Czego masz sie bać ? najwspanialszej Matki ? Co za myśli

mmm111
Gość
mmm111

Czy Nowennę należy odpowiadać na klęcząco, czy można ją odmawiać w myślach jednocześnie wykonując jakieś codziennie obowiązki?

fff
Gość
fff

Witam mam pytanie czy jesli tajemnice radosna I bolesna zmowilem rano a tajemnice chwalebna i swiatla zaczolem od 0:03 I zakonczylem grubo po polnocy to czy musze sie modlic nowenna od nowa?

Gosia
Gość
Gosia

Moim zdaniem nie musisz.

diana
Gość
diana

Witam. Co się stanie, kiedy danego dnia nie odmówi się nowenny? Można wtedy na drugi dzień odmówić obie?

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Czy po kazdej czesci, trzeba wypowiedziec intencje?

kasia
Gość
kasia

Witam odmawiam nowenne 27 dni kończę cześć błagalna lecz przez pierwsze 2 dni źle odmawialam ponieważ przez każdą 10 różańca nie mówiłam Ojcze Nasz i teraz nie wiem czy odmówić o 2 dni więcej i uznać te 2 dni za nieważne czy uznać je za ważne?

KAro
Gość
KAro

no właśnie a co w przypadku jak ktos miał odmówić rozaniec, połozył się na chwilę
i zasnął … nastawil budzik-ale źle;/ i obudził sie kolo 6 rano nie pamietajac jak zasnął na amen i szybko odmowil 4 czesci i potem poszedl spac znow (sobota)???? mnie sie to zdarzylo, :((((

KAro
Gość
KAro

czy Maryja to „uzna” ehh to był prawie koniec dziekczynnej, modlę się dalej..ale nie wiem czy będzie to uznane „na górze: ;/

E.
Gość
E.

żadna modlitwa nie idzie na marne. A takie myślenie, to mieszanie „tego z dołu”

KAro
Gość
KAro

budzik nastawiłam z myślą ze mnie obudzi i sobie odmówie nowenne;/

zadowolona
Gość
zadowolona

KAro…a gdybyś odmawiała zwykły różaniec to jak sądzisz byłoby to uznane lub nie „na górze”? Jak sądzisz?
Jeszcze raz, po raz kolejny to piszę aby nie traktować NP jak zaklęcia albo przepisu na ciasto…;)

KAro
Gość
KAro

rozumiem;) hm cos w tym jest tzn mieszaniu złego… zasnęłam tak, że jak się obudziłam to nie pamiętałam w jakich okolicznościach się połozyłam wogóle a budzik zadzownił potem o 11 rano, bo ja chciałam o 23 się obudzić, czyli zły wygrał-nastawiłam budzik źle i już się cieszył!!!! Dzień wczesniej zgubiłam różaniec, ale odmawiałam „na palcach” jak się obudziłam to zobaczyłam pierwsze co, że różaniec leży pod szafką. Poza tym trafiłam z datami przypadkowo, co było dla mnie szokiem: o nowennie dowiedziałam się dzięki świętej Ricie. A o Ricie w dzień Wielkanocny „od Aniołów”-leżałam w domu i pomyślałam: aniołowie pomóżcie mi… Czytaj więcej »

AlaJ
Gość
AlaJ

jaką straszną? sorry, może coś niedoczytałam

AlaJ
Gość
AlaJ

nie, chyba nie wkręcasz sobie, to ciekawe. Poza tym wszystko się liczy, kazda chwila, której my nawet nie zauważamy, każde słowo do Boga, o którym my nawet możemy zapomnieć. On nie zapomina.

KAro
Gość
KAro

czuje głupią pewność że Maryja spełni moją prośbę, chociaz jest ciężka na prawdę.
hm a z głoszeniem wieści o nowennie-moja kol.która nie może od dłuuugiego czasu znaleźć pracy powiedziała mi: „sama się módl, ale pierdoły opowiadasz ! Ja nie wierzę w takie coś! a nieśmiało jej zasugerowałam to tylko,i poparłam dowodami że ludzie napisali na stronie świadectwa, wyśmiała mnie….po prostu mnie wyśmiała.

KAro
Gość
KAro

straszna to jest litania dominikańska:)

AlaJ
Gość
AlaJ

acha, dziękuję, to muszę spróbować.

KAro
Gość
KAro

Litania do odmawiania we wszystkich potrzebach i utrapieniach. Nazywano ją straszną, z powodu bezwzględnej skuteczności, jeżeli jest odmawiana z głęboką wiarą. Pierwsze jej wydanie było w roku 1634, drugie w 1755. Litanię tę odmawiał Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński podczas pobytu w więzieniu, w Stoczku Warmińskim. Kyrie elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson. Chryste usłysz mnie. Chryste wysłuchaj mnie. Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nade mną. Synu, Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nade mną. Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nade mną. Przenajświętsza Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nade mną. Święta Maryjo nieszczęśliwych nadziejo – zmiłuj się nade… Czytaj więcej »

marzka123j
Gość
marzka123j

Mam pytanie, bardzo pilne, bo chcialabym zacząć od jutra, czyli od piątku 05.06.2015r. Czy mogę odmawiać nowennę w intencji zdrowia męza i dzieci? czy muszę w intencji tylko jednej osoby?

Józef
Gość
Józef

marzka123j myślę , że po prostu odmawiaj w intencji zdrowia rodziny , tak będzie najprościej . W czasie wyrażania intencji i tak bedziesz myślała o swoich bliskich a Matka Boża wie co jest Wam najbardziej potrzebne i w jakiej kolejności .

Magdalena
Gość
Magdalena

Mam pytanie odmawiam teraz czesc blagalna I na poczatku odmawialam tylko 3 czesci ale w pewnym momencie poczulam, ze czegos brakuje I zaczelam odmawiac tez tajemnice swiatla, ktore okazaly sie byc wielkim wsparciem dla mojej zachwianej wiary. Do konca cz blagalnej zostalo mi 9 dni I nie wiem czy kontynuowac czy liczyc od nowa od momentu wprowadzenia tajemnic swiatla tj 5 dni temu

Józef
Gość
Józef

Na Twoim miejscu ja bym kontynuował , bo potrzeba dodania tajemnicy wyszła w trakcie , dla wzmocnienia Twojej wiary ale w tej samej intencji . Po co zaczynać jazdę od nowa , gdy w połowie drogi odkryłaś że masz jeszcze piąty bieg w samochodzie ?? . Kontynuuj aż dojedziesz do celu .

KAro
Gość
KAro

ja kończe niedługo moją 1 nowenne. Boję się ze sciągnełam zemstę szatana-moja mama podupadła w tym czasie na zdrowiu i ja wykryłam u siebie coś niepokojącego 3 dni temu:( Oby Maryja nas miała w opiece, on nei daje za wygraną!

AlaJ
Gość
AlaJ

dziękuję za tą „straszną” litanie smile piękna jest. Warto znać, może będzie kiedys potrzebna. Na teraz nie będę mieszała nabożeństw. W zasadzie pozostaje mi ufać i wierzyć.
Spoko, co by się nie stało to i tak Jezus pokonał szatana, więc czego się obawiasz.

łukasz84
Gość
łukasz84

Ten przekład litanii mi sie bardziej podoba. Nazywa się „Litania do Najświętszej Maryi Panny do odmawiania we wszelkich utrapieniach” a nazwa „straszna” nijak do niej nie pasuje. PANNO, usłysz nas. PANNO, wysłuchaj nas. OJCA z niebios oblubienico uwielbiona. SYNA BOŻEGO Matko błogosławiona. DUCHA ŚWIĘTEGO mocą zapłodniona. TRÓJCY ŚWIĘTEJ siedzibo niesplamiona, zmiłuj się nad nami. Nad wszystkie zastępy błogosławionych duchów wyniesiona, Jana Chrzciciela dzieciństwem uweselona, Przez Patryarchów upragniona, Przez Proroków oznajmiona, Z Apostołami w wieczerniku zjednoczona, Z Męczennikami męką uświęcona, Przez Wyznawców wysławiona, Przez Dziewice ulubiona, Z Marią Magdaleną pod krzyżem w łzach pochylona, Nad wszystkich świętych, nad wszystkie święte ozdobiona,… Czytaj więcej »

Andzia
Gość
Andzia

Witam. Dziś dowiedziałam się o NP i bardzo chciałabym ją zacząć odmawiać ale boję się że mogę nie być w stanie znieść tej walki z szatanem. Chciałabym modlić się o zdrowie Brata i Taty (obaj są chorzy na raka) i boję się że moją walkę będą musieli przypłacić pogorszeniem zdrowia. Nie żyłam w zbytniej przyjaźni z Bogiem, ale odkąd dowiedziałam się o chorobie najpierw Taty zaczęłam odwiedzać Boga w kościele, nabrałam pokory i zaczęłam modlić się gorliwiej wieczorem i w dwa miesiące później dowiedzieliśmy się o chorobie Brata. Od tego czasu zaczęłam codziennie odmawiać Litanię do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy… Czytaj więcej »

łukasz84
Gość
łukasz84

Zmiłuj się nad swoim bratem i Ojcem i módl sie o ich zdrowie !!! Ten cały lęk związany z szatanem na tym forum wynika z tego że większość stanowią kobiety. „Słuchaj, Izraelu! Zaczynacie dzisiaj walkę przeciw wrogom waszym, niech trwoga przed nimi was nie ogarnia! Niech serce wam nie drży! Nie bójcie się, nie lękajcie się!” ” (6) Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci.” „(11) Nie lękaj się więc, moja córko; wszystko, co powiedziałaś uczynię dla ciebie, gdyż wie każdy mieszkaniec mego… Czytaj więcej »

MagdaM
Gość
MagdaM

Módlcie się z wielką ufnością, Nasz Pan Bóg jest Panem życia, połóżcie nadzieję w Jego Świętej Woli.Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi.Pamiętajcie, że każda najmniejsza rzecz, która skłoniła Was ku modlitwie, pochodzi od Ducha Swietego, który jest sprawcą wszystkiego we wszystkich i jest krokiem w drodze do zbawienia.Czasem właśnie choroba najbliższych staje się ratunkiem dla naszej duszy.Nic co pochodzi od Boga nie jest pozbawione sensu.Niech Was Bóg błogosławi i da Wam wytrwałość w odmawianiu nowenny.

KAro
Gość
KAro

skonczyłam dziś 1 nowennę, na efekty muszę czekać, do tej pory nic się nie wydarzyło.

MagdaM
Gość
MagdaM

KAro może zacznij następną nowennę z 4 częściami, módl się jak do Matki z największą ufnością, wtul się w Jej ramiona, niech w Twej modlitwie będzie głód Miłości Dziecka do Matki.Po prostu zaufaj…

KAro
Gość
KAro

odmawiałam 4 części. Mama nadzieję, że mam czekać, nie chcę nawet myśleć że to ……;/

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Witam, Zaczalem czesc blagalna 13 maja i wszystko szlo ok do 20 dnia. Wtedy to , nie ma sie co oszukiwac, przez grzech nie odmowilem rozanca. Dale go kontunuuje, ale nie wiem czy nowenna jest wazna? Moze powininenem po prostu przesunac o jeden dzien lub zaczac od poczatku. Dzis powineinem zaczynac dziekczynna. Prosze o pomoc. To jest moja trzecia nowenna, pierwsza poszla ok, w drugiej sie zlamalem dwa razyale odmawialem do konca i wydaje mi sie ze 3 tez zawalilem przez nieodmowienie rozanca. Intencja ciezka wiec i zly dziala ze zdwojona sila. Modle sie o ocalenie mojej rodziny, bo zona… Czytaj więcej »

łukasz84
Gość
łukasz84

„przez grzech nie odmowilem rozanca” – właśnie wtedy powinieneś się najmocniej modlić, mimo wszystko.