Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu.

Pytania wokół podstaw

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Jak często odmawia się modlitwy początkowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

2191
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1096 Wątki komentarzy
1095 Wątki z odpowiedziami
133 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
673 Autorzy
alikGosiaKasiaaniaAgnieszka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Filip
Gość
Filip

Czy mógł by się ktoś pomodlić za mnie noweną pompejańska o uzdrowienie mnie z depresji

Daria
Editor
Zaangażowany
Daria

proszę spróbować samemu najpierw, mamy wiele świadectw o uzdrowieniu z depresji gdy osoba z depresją odmówiła nowennę

tez Ania
Gość
tez Ania

Filipie, na pewno warto podjąć modlitwę – fakt, jest tu trochę świadectw, o uzdrowieniu z depresji, ale i nie rezygnuj z terapii medycznej (psychoterapia+ farmakoterapia, jeśli lekarz zdecyduje, że jest potrzebna). Depresja może mieć mnóstwo przyczyn, także tych związanych z biochemią. Może być spowodowana nieprawidłową pracą neuroprzekaźników, niedoborem serotoniny itd. W takiej sytuacji depresję leczy się farmakologicznie. Może być też tak, że depresja ma kilka przyczyn. Moim zdaniem, zawsze warto podjąć modlitwę, ale jednocześnie nie wolno rezygnować z terapii medycznej. Dużo dobra dla Ciebie Filipie 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

Ja zawsze powtarzam, że modlitwa to jedna noga, a profesjonalna terapia to druga noga i z żadnej nie należy rezygnować. W związku z coraz większą ilością próśb o modlitwę ja postanawiam włączyć do mojej codziennej modlitwy wszystkich uczestników forum, zwłaszcza tych proszących o modlitwę. Nie będzie to nic długiego, westchnienie do Boga, za Wszystkich, którzy tu zaglądają.

Witek
Gość
Witek

Filipie, ja do tej pory odmówiłem tylko jedną nowennę pompejańską więc nie jestem jeszcze jakimś wielkim ekspertem ale uważam, że warto podjąć samemu najpierw ten trud modlitwy. W moim przypadku, pierwotnie moja mama chciała za mnie odmówić tę nowennę ale pomyślałem sobie, że chcę pokazać Bogu jak bardzo mi zależy na tej intencji więc mimo świadomości swoich ograniczeń i słabości spróbowałem. Nawet nie wiem kiedy mi te 54 dni modlitwy minęły a odmawiało mi się wyjątkowo łatwo. Nawet jakby w ciągu dnia miałem więcej czasu 😉 W każdym razie spróbuj. Bóg wie jak ciężko jest żyć człowiekowi w depresji i… Czytaj więcej »

Remek Fifer
Użytkownik
Aktywny
Remek Fifer

Ja to zrobię. Tylko, że mam jeszcze dwie inne intencje, więc nie obiecuję kiedy to będzie.

Remek Fifer
Gość
Remek Fifer

Właśnie ukończyłem nowennę pompejańską w intencji uzdrowienia Cię z depresji. Życzę Ci wszystkiego najlepszego i pozdrawiam.

Ewelina
Gość
Ewelina

Remek, miło z Twojej strony, że poświęciłeś się dla nieznanego Ci człowieka 😉

Eliza
Gość
Eliza

Remek! Jak bardzo jesteś wielki w moich oczach! Proszę pomnij tylko na mnie w modlitwie, na moje intencje, proszę tylko o krotki akt, o cud nawrócenia i przemiany Tomka.
Proszę bo jesteś człowiekiem o wielkiej miłości i wierzę, że właśnie taki krótki akt z twojej strony będzie mieć wielka moc!
Nie chce nadużywac twojej dobroci ale jestem naprawdę zdesperowana w mojej intencji bo ona wymaga cudu.

Remek Fifer
Gość
Remek Fifer

Dziękuję za miłe słowa. Odmówię nowennę pompejańską o cud nawrócenia i przemiany Tomka, ale wpierw odmówię jedną nowennę pompejańską za narzeczonego Natalii, o wyleczenie z alkoholizmu. Prosiła o to na tym forum i obiecałem, że to zrobię.

Natalia
Gość
Natalia

dziekuję , że Pan Remek pamięta . Bardzo doceniam,

Eliza
Gość
Eliza

Dziękuję!!! Oddam intencje aby cie Matka Boża zawsze błogosławila na aktcie zawierzenia w Częstochowie!
Będziesz w moich modlitwach przy ołtarzu fatimskim!

Agnieszka
Gość
Agnieszka

A czy w sprawach rodzinych moge się modlic

Daria
Editor
Zaangażowany
Daria

oczywiście można byle to nie byly sprawy zwiazane z grzechem

Agata
Gość
Agata

Można się modlić w każdej. Nie pytaj ludzi, bo masz prawo do modlenia się o to, o co chcesz, nie innym to oceniać.Gdzieś tu czytałam świadectwo modlenia o wygraną w totka, niektórzy tu pisali, że intencją z tupetem. Dramat takie myślenie. Przecież jest nawet święty od wygranych ma loterii, w spisie świętych są najprzeróżniejsze dopisane im intencje, w książce o łaskach od św. Józefa czytałam jak ktoś modlił się o naprawę komputera, a kiedyś w radiu Maryja pani opowiadała jak pomodliła się bodajże do św.Teresy o nowe buty. Więc módl się o co chcesz, Bóg sobie to po swojemu oceni,… Czytaj więcej »

Elzbieta
Gość
Elzbieta

Jak najbardziej polecam

Jarek
Gość
Jarek

Czy San laski uświęcającej jest konieczny w czasie nowenny aby otrzymać łaskę w której odmawia się nowennę pompejańska?

enia
Gość
enia

Jarek dobrze by było abyś był

Paulina M
Użytkownik
Członek
Paulina M

Stan łaski nie jest konieczny do odmawiania nowenny pompejańskiej, ale…. Ale zauważyłam po sobie, że tylko będąc w stanie łaski uświęcającej jestem w stanie dokończyć odmawiać nowennę… W innym przypadku, bez łaski uświęcającej , prędzej czy później nowennę przerywałam. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale tak właśnie było w moim przypadku.

Pawel
Gość
Pawel

Dawno chcialem odmowic te nowenne, ale mam juz wielie modlitw obowiazkowych na codzien, w tym wielie dziesatkow rozanca w roznyh, codziennie powtorzanych intencjach, tak ze odmowic ich razem z ta nowenna jest dlia mnie niemozliwe – nie mam tylie czasu w ciagu dnia… Czy jest jakies wyjscie? Pszepraszam za bledy i litery angielskie – jestem z Bialorusi

Andrzej
Gość
Andrzej

Jestem w małej rozterce. Na Waszej stronie pisze, że modlitwę dziękczynną odmawia się po skończeniu całego różańca, wszystkich trzech tajemnic. W telefonie mam aplikację Modlitewnik i tam jest podane, że po każdej części należy odmówić tą modlitwę. Jak jest prawidłowo? Odmawiam tak jak Wy podaliście na tej stronie.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Ola
Gość
Ola

Wystarczy odmówić jedną modlitwę dziękczynną/błagalną na dzień 🙂

Karolina
Gość
Karolina

Pierwsza część jest błagalna i kończy się modlitwą błagalną druga część jest dziekczynna i kończy się modlitwą dziękczynną

Natalia
Gość
Natalia

Witam. Nowenna jest trudną modlitwą, ale przynosi efekty. Moja mama modliła się za mojego narzeczonego alkoholika o to aby przestał pić i przestał niestety na krotko i ma nawrót choroby, ale przebiega ona łagodnie. Pil ona kazdego dnia po 10 piw minimum od 9 rano do poznego wieczora, z dnia na dzien przestał bylo to w sierpniu w miesiacu wstrzemieźliwosci Co też uważam że nie stało się przez przypadek. przeszlismy przez wszystkie powiklania po odstawieniu, ale nie pił 4 miesiace wcale, niestety w kryzysie złamał się. Nie chcial podjąć leczenia, myslal ze sam da sobie rade. Ja niestety nie zacznę… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Może spróbuj się sama pomodlić, taka modlitwa przyniesie największe łaski dla was obojga.

Natalia
Gość
Natalia

Spróbuję, ale jesli ktos moglby to prosze tez o modlitwę.

Remek Fifer
Użytkownik
Aktywny
Remek Fifer

Ja to zrobię. Tylko że mam jeszcze dwie inne intencje, więc nie obiecuję kiedy to będzie.

Andrzej
Gość
Andrzej

Jeśli skończę nowennę którą odmawiam obecnie to będę się modlił za Twojego narzeczonego ale to nie będzie natychmiast, obiecuję, że pomodlę się w jego intencji.

Andrzej
Gość
Andrzej

Od 9 tego czerwca zacznę się modlić za Twojego narzeczonego aby wyzbył się nałogu.
Pozdrawiam Natalio.

Gosia
Gość
Gosia

Andrzej, to wspaniałe z Twojej strony
Naprawdę wielki szacunek
Fantastycznie, że bywają jeszcze w dzisiejszym świecie tak bezinteresownie ludzie

Andrzej
Gość
Andrzej

Od wczoraj zacząłem odmawiać Nowennę za Twojego narzeczonego. Pozdrawiam Natalio.

Natalia
Gość
Natalia

Dziękuję, bardzo dziekuje! Ja dopiero wczoraj zdobylam sie na rozpoczecie, mama tez ponowila. Bog zaplac, modle sie za łaski dla Pana.

Paulina M
Użytkownik
Członek
Paulina M

Mam pytanie: od 31 stycznia odmawiam NP w ważnej dla mnie intencji. Odmawiam po 4 części różańca dziennie, czyli z tajemnicami światła. Najczęściej modlę się słuchając rozważań różańcowych przez internet. Wczoraj skończyłam odmawiać NP ok drugiej w nocy. Byłam bardzo zmęczona. Odmówiłam najpierw tajemnice bolesne, chwalebne, radosne i na koniec zostawiłam sobie tajemnice światła. Odmówiłam dwie tajemnice światła, po czym zrobiłam sobie krótką przerwę i znów wróciłam do modlitwy. Niestety, zmęczenie sprawiło, że przez pomyłkę włączyłam nie te nagranie i zamiast odmówić 3 pozostałe tajemnice światła, odmówiłam 3 tajemnice radosne… Teraz nie wiem czy moja nowenna jest ważna czy muszę… Czytaj więcej »

Agucha
Gość
Agucha

Jest ważna, módl się dalej 🙂

mena
Gość
mena

Agucha ma racje jest ważna.

ŻANETA
Gość
ŻANETA

Ostatniego dnia nowenny zapomniałam odmówić ostatnią tajemnicę 🙁 nie mam pojęcia jak to się mogło stać, bo przez 53 dni nigdy się to nie zdażyło. Czy nowenna jest ważna jeśli tą zapomnianą część odmówiłam następnego dnia?

enia
Gość
enia

ważna,ważna

Kamila
Gość
Kamila

Po jakim czasie pojawia sie świadectwo od chwili napisania? 🙂

Joanna
Gość
Joanna

Dzien dobry, widze ze są tutaj osoby które może mogą mi pomóc zrozumieć, odmówiłam 2 nowenny pomejańskie, miedzy jedną a druga była przerwa ale modliłam sie wtedy także, gdy po pierwszej nowennie nie otrzymałam tego o co prosiłam a prosiłam o uzdrowienie moich synów byłam rozczarowana, przeciez Maryja obiecała, pomyslałam nie poddam sie i prosiłam dalej innymi modlitwami, z podjeciem drugiej miałam duzy problem – czułam niechęć, wkoncu stwierdziłam ze sprobuje ponownie, staralam sie żeby tam modlitwa była szczera, czesto mysli uciekały mi do codziennych spraw ale zaraz szybko sie poprawialam, skoncyzłam ta druga nowenne, uzdrowienie dzieci nie przyszło, prosiłam… Czytaj więcej »

Agnieszka
Editor
Aktywny
Agnieszka

Pani list jest na stronie głównej

Monika
Gość
Monika

Czy jak odmawialam za dlugo czesc blagalna to mogę teraz przejść do części dziękczynne

Adrian
Gość
Adrian

Czy modlitwę można odmówić na siedząco?

Mariusz
Gość
Mariusz

Hmmm.Ja jeżdżę samochodem i podczas jazdy częst odmawiam różaniec ale czy tak można to nie wiem.Może jakiś duchowny się wypowie

enia
Gość
enia

można na siedząco, ks.Glas jeździ i za kierownicą odmawia, podaje jaka odległosć jest to ile rózańców odmówi

Prosząca o modlitwę
Gość
Prosząca o modlitwę

Mnie również zdarza się odmawiać różaniec „za kółkiem”, a ponadto na spacerach, w drodze do/z pracy, podczas przygotowywania śniadania czy obiadu. Nie raz zdarzyło mi się kończyć różaniec będąc już w łóżku… Tak naprawdę rzadko modlę się na różańcu klęcząc… Wiem że powinnam, ale ciężko byłoby mi znaleźć czas na to po pracy, mnie odmówienie całego różańca (razem z rozważaniami przed każdą dziesiątką) zajmuje 1,5 godziny i dlatego wplatam modlitwę w rytm codziennych obowiązków. Najlepiej skupiam się na modlitwie gdy sama spaceruję. Wiem, że modlitwą na klęcząco pewnie byłaby lepsza, ale z drugiej strony tak sobie myślę, że chyba lepsza… Czytaj więcej »

Wanda
Gość
Wanda

Mam tak samo. Bardzo rzadko poza kościołem odmawiam różaniec klęcząc

Obserwator
Gość
Obserwator

Dobrze modlić się w takiej pozycji, która najmniej rozprasza. U mnie jest to spacer lub pozycja siedząca. W Kościele zaś zawsze na kolanach.

Agata
Gość
Agata

Ja zazwyczaj odmawiam siedzac, albo w samochodzie w drodze do pracy i z pracy. Czasami nawet chodząc po pokoju bo mam taki niepokoj ze nie moge usiedziec.

Adam
Gość
Adam

Ja modliłem się przed swoją studniówką. Może niektórym wydać się to śmieszne, ale przeżywałem ją bardzo i sporo i niej myślałem. Ostatecznie była to najlepsza zabawa w moim życiu u boku dobrej osoby towarzyszącej. Teraz odmawiam kolejną o pozytywne zdane egzaminów maturalnych. I polecam tę Nowennę.

Nutka
Gość
Nutka

Chyba mam problem. Odmawiam nowennę od 6 marca, czyli skończę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. 2 kwietnia rozpoczęłam część dziękczynną i… tego samego dnia dopadł mnie kryzys. Przez 27 dni bywało lepiej lub gorzej, ale normalnie. A teraz mam niechęć do modlitw i uczestnictwa w nabożeństwach, mam ponure myśli o Panu Bogu i bezsensie praktyk religijnych. Co się dzieje i dlaczego teraz, kiedy już odmawiam część dziękczynną?

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Czy mogę odmówić w danym dniu np. Tajemnice Radosne, Światła i Chwalebne ?

serduszko
Gość
serduszko

Nie pomijaj bolesnych

Andrzej
Gość
Andrzej

Ja odmawiam Radosną, Bolesną i Chwalebną.

Andrzej
Gość
Andrzej

Czy można odmawiać Nowennę Pompejańską za dusze w czyśćcu cierpiące ?
Proszę o odpowiedź na moje pytanie. z góry dziękuję.

Maria II
Gość
Maria II

Oczywiście, że tak i przynosi wiele łask.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Dziękuję za odpowiedź :3

Maria II
Gość
Maria II

Nie można. Odmawia się część radosną, bolesną i chwalebną.Światła można ominąć, gdyż nie istniała w chwili , gdy powstała N.P.- wymyślił ją
JP II.

mena
Gość
mena

Ja uważam ,że można ,gdyż słowa Maryji brzmią – „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic Różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne”.”Nie ma wyszczególnione jakie tajemice ,owszem tajemic światła wtedy nie było ,jednak Bóg wiedział ,że będą i ztąd myśle ,źe jest pietnaście tajemic a nie wyszczególnione. Najlepszym rozwiązamiem jest odmawiać wszystkie 4.

Maria II
Gość
Maria II

Logiczne jest, że skoro w 1884r.istniały 3 części różańca to o nich Matka Boża mówiła.
W każdej instrukcji dotyczącej sposobu odmawiania Nowenny tak właśnie jest podane:część radosna, bolesna i chwalebna , a jeśli ktoś chce to część światła.Nie możemy po swojemu interpretować modlitw.Nie rozumiem po co komplikować oczywiste sprawy.

enia
Gość
enia

Tez uważam ,ze trzy tajemnice radosna, bolesna, chwalebna to jest najważniejsze przy odmawianiu Różańca NP, a komu czas pozwoli to dołaczyć światła

Dominika
Gość
Dominika

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ modlę się w pewnej intencji i na początki odmawiania nowenny czułam spokój, ukojenie a teraz zaczynam mieć dziwne myśli, nie chce wątpić, ale coś mnie skłania ku temu, dużo się modlę przyznam że odmawiam dwie nowenny naraz nie wiem czy to ten zły tak próbuje mnie z niechęcic 🙁

Dominika
Gość
Dominika

Już nie wiem co mam myśleć… Bardzo mi zależy na intencji i chce wytrwać, przy pierwszej nowennie już zaczynam cześć dziekczynna przy drugiej jestem jeszcze na blagalnej, przyznam że dowiedziałam się o nowennie przez Matkę Boża, która mnie do niej poprowadziła więc myślę że ona wie co dla mnie dobre i chce bym ją odmawiała bo wie jak bardzo potrzebuje jej pomocy i wsparcia, nie myślałam że ten zły będzie aż tak przeszkadzał psychicznie

też Ania
Gość
też Ania

Dominiko, na moje oko to nie dziale nie złego tylko zwyczajne ludzkie zmęczenie. Dwie nowenny jednocześnie to ogromny wysiłek, zwłaszcza jeżeli oprócz nowenny masz pracę zawodową i obowiązki domowe. Ważne, by nie przypisywać zlemu mocy, której on nie ma. Jesteś najzwyczajniej bardzo zmęczona. Dwie nowenny jednocześnie to około trzech godzin modlitwy dziennie.

też Ania
Gość
też Ania

Mialo być to nie dzialanie złego. Piszę z telefonu i włącza mi się słownik.

Dominika
Gość
Dominika

Tylko ze ja nie pracuje i mam wyznaczony czas na modlitwę na początku było dobrze a teraz gdy jestem w połowie odmawiania to takie rzeczy się dzieją gdy odmawiałam jedna nowenne na początku było dobrze ale jak już byłam z nią w połowie to było podobnie później już to minęło, nie czuję zmęczenia tylko tak jakby coś próbowało mnie przekonać że to nie ma sensu

Dominika
Gość
Dominika

Czytam świadectwa innych którzy piszą że działania złego są różne że denerwuje go to jak człowiek się modli

enia
Gość
enia

Dominika odmawiaj dalej, ucelowałaś z intencją. NP to jest Wielka modlitwa,potężne działo na zło

Dominika
Gość
Dominika

Eniu a co to znaczy że wycelowalam z intencja?

enia
Gość
enia

Intencja do omodlenia, wkurzasz zło tą intencją.Nie dawno na stronie wobroniewiaryitrad…. odsłuchiwałam ks.egzorcysty, też mówił o przeszkodach,to nie jest straszenie. Szatan jest, dokuczy nam na tyle i Bóg zezwoli. Nie dawno w modlitewniku wyczytałam aby egzorcyzm do Św.Michała Archanioła odmawiać, jak idziemy spać to tyle razy odmówić ile godz będzie trwał sen. Co godziny powinno sie odmawiać

Dominika
Gość
Dominika

Wczoraj przed snem znalazłam jakąś modlitwę do św Michała Archaniola odmówiła trzy razy ale nie wiem czy to były te egzorcyzmy, poszukam w internecie, nie myślałam że takie będę mieć te przeszkody, wcześniej np bolała mnie głowa podczas modlitwy po modlitwie przestawalo a teraz takie coś

Karli
Gość
Karli

Widze ze dziś same pytania padają … ja tez mam pytanie, kto odmawia modlitwę majowa z Maryja ? Czy w tej modlitwie można modlić ske w jakiejś konkretnej intencji ? Potrzebuje odpowiedz już! Bardzo proszę bo rozmawiam z kimś przez telefon akurat o tej modlitwie.

też Ania
Gość
też Ania

Spokojnie. Moim zdaniem to zwyczajne ludzkie zmęczenie, znużenie. Różaniec jest piękna modlitwą, potężna i skuteczna, ale my jesteśmy tylko ludźmi. Poczucie, że to nie ma sensu może być formą pokusy, bo chcemy widzieć efekty od razu, a często musimy poczekać. Bądź spokojna i pamiętaj, że jesteś człowiekiem, który podlega naturalnym ludzkim reakcjom.

Dominika
Gość
Dominika

Dobrze, dziękuję za rady, wytrwam bo mi zależy bardzo mi zależy, bije się z myślami ale wytrwam

teresa
Gość
teresa

JA ODMÓWIŁAm nowenne już dwa razy za zdrowie męża któremu groził wózek inwalidzki chory miał kręgosłup wszystko było wporządku przez 5 lat teraz odezwały się kręgi szyjne i znowu uciekam się do nowenny i proszę o wstawiennictwo wierzę że mnie wysłucha wiara czyni cuda kołaczcie a będzie wam otworzone tak i ja proszę proszę aż uproszę Pan Bóg ma pomocników lekarzy trochę Matka Boża trochę lekarze i jakoś dajemy radę Jezu ufam Tobie

Adrian
Gość
Adrian

Czy nowennę można odmówić w kościele?

Dominika
Gość
Dominika

Wydaje mi się że tak

enia
Gość
enia

Jak najbardziej

Dominika
Gość
Dominika

Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś mądry, otóż moja siostra odmawia nowenne i ma takie odczucie jakby chciało jej się płakać teraz to powstrzymuje ale na początku wybuchala płaczem

Wojtek
Gość
Wojtek

Po protu twoja siostra jest osobą bardzo emocjonalną i tyle. Jak ma ochotę na płacz to niech płacze. Z tego co obserwuje płacz często przynosi ukojenie rozdygotanym nerwom i spokój.

Dominika
Gość
Dominika

Nie wiem, zawsze była powsciagliwa, ale wszystko możliwe może akurat NP wzbudza w niej takie emocje

Wojtek
Gość
Wojtek

Może tak być jak intencja jest dla niej szczególnie ważna.

Kinga
Gość
Kinga

Mam dylemat techniczny… W 48. dniu nowenny trafiłam do.szpitala, gdzie ze względu na swoj stan (osłabienie spowodowane silnym zatruciem i przebojamii żołądkowymi, wracanie donżywych pod kroplówkami itp) nie zdołałam mimo wielunprób odmówić nowenny.
Czy odmówienie dnia następnego dwóch dni wchodzibw grę, skoro nie było to celowe zanierbanie?

Wierzę, ze Matka działa mimo naszych niedoskonałosci

też Ania
Gość
też Ania

Bądź spokojna. Z powodu stanu zdrowia nie byłaś w stanie podjąć modlitwy. Ja bym kontynuowała i przedłużyła nowennę o jeden dzień. Dużo dobra dla Ciebie.

Sylwia
Gość
Sylwia

Witam mam pytanie. Właśnie kończe pierwszą nowenne i chcę zacząć kolejną, czy mogę odmawiać dwie nowenny jednocześnie w dwóch różnych intencjach?

Kazia
Gość
Kazia

Ja zaczęłam drugą, jednakże dziś przerywam i odmówię tę nowennę jak zakończę pierwszą. Jest mi ciężko się skupić i myślę tylko o tym żeby je odmówić.Nie chcę być niewolnicą nowenny, a pragnę odmawiać ją z wiarą i ufnością. Nie ma przeszkód ,żeby modlić się dwiema intencjami, jeśli Ci się uda to ok. Mnie nie wyszło:(

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Nowenna do Matki Bozej rozwiazujacej wezly.
Odmowilem ostatnia czesc, w sensie IX dzien.
Kolo godziny pierwszej w nocy zwatpilem czy odmowilem nazwijmy to formalnie drugi punkt, mianowicie akt zalu ->zalozmy, ze nie<-
Odmowilem go podwojnie kolo tej godziny pierwszej w nocy (czyli jakby juz 10-go dnia nie 9-go). Nie odmawialem juz tego co nastepuje po nim, bo odmowilem to wczesniej.
..liczy sie?

Ania
Gość
Ania

Pytanie: pracuje na 3 zmiany i ciężko jest ogarnac. Zaczęłam od Niedzieli Milosierdzia i najpierw przysnelo mi się i dopiero o 2 w nocy skończyłam 3 ostanie dziesiątki. Następnego dnia miałam odnowione tylko połowę czyli do 3 części bolesnej. Pytanie mam przerwać NP czy dołożyć np dwa dni więcej lub jak będę miała wolne tajemnice iatla? czy zacząć od początku? On myśli inaczej , wiem ale NP ma pewne zasady?

tez Ania
Gość
tez Ania

Po mojemu kontynuuj. Polecam filmiki Ojca Szustka na youtube – Ojciec pięknie mówi o istocie pompejanki. Dla mnie czym innym jest – pracuję na 3 zmiany i nie daję rady ze zmęczenia, co ma miejsce u Ciebie. A czym innym, nie chcę mi się, co u Ciebie nie występuje.

Karli
Gość
Karli

Widze ze dziś same pytania padają … ja tez mam pytanie, kto odmawia modlitwę majowa z Maryja ? Czy w tej modlitwie można modlić ske w jakiejś konkretnej intencji ? Potrzebuje odpowiedz już! Bardzo proszę bo rozmawiam z kimś przez telefon akurat o tej modlitwie.

mena
Gość
mena

Tak można a nawet należy.

Karli
Gość
Karli

dzięki mena , czytałam ze sa takie modlitwy, nowenny, w których nie powinno się stawiać żadnych intencji ponieważ nie są wysłuchiwane istota tych modlitw jest tylko pojednanie z Bogiem. Myślałam,ze ta do tych także należy .

Wojtek
Gość
Wojtek

Myślę, że warto czasami a nawet często pomodlić się bez konkretnej intencji. Zupełnie bezinteresownie.
Czy z przyjaciółmi lub z rodzicami rozmawiacie tylko wtedy gdy macie do nich jakiś interes i chcecie by Wam coś załatwili?

Karli
Gość
Karli

Tylko widzisz Wojtek bo nie zrozumiałeś pytania 🙂 ja pytam o te konkretną modlitwę, a nie o to czy za każdym razem kiedy się modlimy musimy stawiać intencje. poza tym nie jest to zwykła modlitwa ale jak sam zauważyłeś majowa , maj jest raz w roku co oznacza, ze tę modlitwę należy potraktować wyjątkowo, owszem kazda modlitwa taką powinna byc ale nie oszukujmy sie nie zawsze ak jest bo kazdy prowadzi rózny tryb zycia, ktory nie zawsze pozwala nam na poświecenie Bogu oraz Maryi wystarczająco duzo czasu , mało tego czasu oraz jakosci danej chwili i modlitwy, czasem mówimy cos… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

Pytanie zrozumiałem i odniosłem się do niego 🙂
Zróbmy coś dla Maryi bezinteresownego .
Myślę, że nabożeństwa majowe to świetna ku temu okazja.

Laura
Gość
Laura

Podobają mi się Wojtek Twoje komentarze bo piszesz mądrze i z sensem a niekoniecznie to co ludzie chcieliby przeczytać. Mam wrażenie, że na tym forum część osób przywiązuje większą uwagę do intencji niż do samej modlitwy.

Karli
Gość
Karli

Widzisz Wojtku jak wspomniałam to jest modlitwa, która trwa tylko w Maju. Ta jedna wyjątkowa nowenna. A ponieważ nie znasz sytuacji dlaczego pytam właśnie czy przy tej nowennie jest możliwość modlenia się w konkretnej intencji. Dlatego Twoja rada jest może i dobra ale osoba, która się modli obecnie ta nowenna odmawia także nowenne pompejanska, nowenne do św ekspedyta. Z tego co wiem zagospodarowała cała dobę na modlitwy biorąc pod uwage fakt, ze wstaje w nocy żeby modlić się jedna z tych nowenn, gdyż Maryja tez o to prosiła aby ludzie w miarę możliwości modlili się nawet w nocy. Wiesz ja… Czytaj więcej »

Emka
Gość
Emka

Bo Pan Wojtek łapie różaniec nie jako ostatnią deskę ratunku ale jest jego drogowskazem.

Wojtek
Gość
Wojtek

Lauro, Emko dziękuję za dobre słowo 🙂 Rzeczywiście wolę zapobiegać niż leczyć.
Gdy byłem dzieckiem i młodzieńcem prawie codziennie z mamą, tatą i moim rodzeństwem odmawialiśmy Różaniec, w maju odmawialiśmy Litanię Loretańską a w czerwcu do Najświętszego Serca Jezusa. Nie kombinowaliśmy nad intencjami. Po prostu modliliśmy się wierząc, że Bóg i Najświętsza Panna wiedzą czego nasza rodzina potrzebuje. W dorosłym życiu czynię podobnie.

Karli
Gość
Karli

Masz racje Matka Boska wie czego nam potrzeba i cieszę się ze starasz się być lepszy od innych i żyjesz w takim przekonaniu, pewność siebie kluczem do sukcesu 😉 a tak na powaznie to są tu osoby, które Boga poznają w późnym wieku i one maja wiele do nadrobienia. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie one znoszą cierpienia i jakie krzywdy na nich spoczywają za grzechy ich najbliższych. Wojtku jeśli uważasz ze nie masz o co prosic to może dziekuj za rodzine jaka dostałeś od Boga i Jeśli masz czas może zacznij współpracować z jakimś domem dziecka i… Czytaj więcej »

Karli
Gość
Karli

Emka, a dla kogo różaniec jest ostania deska ratunku? Dla Ciebie czy dla kogo? Czy Twoim zdaniem podjudzanie oraz ocenianie czyjejś wiary nie jest grzechem ? Znasz tez myśli Wojtka kiedy się modli ? Może głośno o tym mówi ale myśli ma nieczyste podczas modlitwy skąd w Tobie takie silne przekonanie, ze człowiek jest doskonały, ze jeden czlwiek od drugiego na tym forum jest lepszy, bo ładniej skonstruował zdanie Niż ktoś inny? nasze czyny i słowa które tu wypowiadamy są tylko połowa „sukcesu” Cieszmy się ze to robi ale i morderca potrafi zabić z różańcem w ręku … a co… Czytaj więcej »

Emka
Gość
Emka

Nie jestem tu po to żeby udowadniać swoje racje i się wykłócać. Nie odnos tego co napisałam do siebie. Ja nawet Twoich postów nie czytałam.

Wojtek
Gość
Wojtek

Karli, zadałaś pytanie na forum to Ci odpowiedziałem co na ten temat sądzę. Jeśli moja rada nie była po Twojej myśli, to jej nie zastosuj i tyle. Wszystkie komentarze są do prześledzenia więc każdy może sobie wyrobić własne zdanie na temat. kto tu kogo i w jaki sposób ocenił oraz na jakiej podstawie.

Karli
Gość
Karli

Widzisz narzucanie i ocenianie, ze ktoś ma do Boga tylko interes zamiast modlić się o nic jest wystawiona ocena … niestety! Ale tak! Masz prawo wyrazić swoją opinie – tylko czy to jest słuszne jeśli nie znasz sytuacji? Pozdrawiam 🙂

mena
Gość
mena

Drogi Wojtku ,ja ze swoją mamą też od dzieciństwa tak czyniłam myśle ,że większość ludzi tak czyni jednak w swym życiu spotkałam się już z tak różnymi opniami np. mój poprzedni kierownik twierdził ,że należy ofiarować wszystko bo to czyni każdą modlitwe bardziej zasługując.

mena
Gość
mena

Jednak po tylu latach stwietdzam ,że każdy z nas jest tak wielką idywidualnością ,że uważam za „zbrodnie” abyśmy wszystko czynili tak samo lub innym mówili ,że tak i tak jest najlepiej , owszem można coś doradzić ,ale każdy ma inną droge. Jesteśmy jednym ciałem ,ale różnymi członkami.

mena
Gość
mena

Np tak dla przykładu. św. Faustyna kiedy szła na adoracje uwielbiebienia Naświętszego Sakramentu każdą godzine ofiarowywała w innej intencj. A czy można bez intencji stwierdzam ,że tak . I tak jak mamy w kościele różnych świętych , jeden kochał adoracje inny posługe wśród biednych trzeci uwielbiał Boga w przyrodzie itd.

mena
Gość
mena

Dużo dobrego dla Ciebie Wojtku i Twojej rodziny. Niech Bóg umacnia waszą wiare do końca waszych dni i chroni przed wszelkim złem .

enia
Gość
enia

Co do O.Szustaka,idzie do Jerozolimy i omadla intencje co się mu wpisuje,raz w tygodniu czyta.
Wpisujcie,ale tez pomódlmy się za Ojca

Radek
Gość
Radek

Na jaki adres można wysłać intencję do o Szustaka

Brygida
Gość
Brygida

Radek,wpisz po prostu frazę ‚zaniosę twoją intencje do Jerozolimy” i wyskoczą wszystkie potrzebne informacje.

tez Ania
Gość
tez Ania

dokładnie wpisz w youtube zaniosę twoją intencje do Jerozolimy. Tylko jest jedno ale – intencję wpisujemy w sobotę pod najnowszym filmikiem. Co sobota jest nowy filmik zaniosę twoją intencje do Jerozolimy i pod nim wpisujemy intencje. Ojciec czyta je raz w tygodniu w sobotę. Generalnie Ojciec chce podczas tej pielgrzymki być bez neta.

Pytająca
Gość
Pytająca

Można modlić się kilka razy nowenną pompejańską w jednej intencji czy jeśli odmówiło się jedną i nie zostało się wysłuchanym to nawet gdyby się odmówiło 10 to i tak nic to nie da?
Mam dylemat, ponieważ skończyłam odmawiać nowennę i nie wiem czy mogę zaczynać kolejny raz w tej samej intencji i ewentualnie 3,4,5… ☹️

Maria II
Gość
Maria II

Od sześciu lat zaczynam kolejny rok N.P. o nawrócenie Syna i w ciągu roku również odmawiam w Jego intencji i będę do skutku, bo wiem, że Matka Boża się ulituje, a Jezus da Mu łaskę wiary wtedy, kiedy On uzna.Tak ja uważam.

Pytająca
Gość
Pytająca

Dziękuję Pani, chciałam poznać między innymi opinie na ten temat, czy według Was można modlić się nowenną pompejańską o to samo 2,3,4 i kolejny raz czy po prostu nie ma sensu i jak jeden raz nie pomoże to kolejny i tak nic nie da, bo co ma być to będzie. Podtrzymało mnie to na duchu, dziękuję, naprawdę. Będę się modliła dalej, do skutku. Życzę też aby Pani prośba Pani Mario została wysłuchana, dziękuję jeszcze raz za pomoc

mena
Gość
mena

Pytająca są ludzie ,którzy odmawiają nowenne tylko raz w danej intencji są ludzie którzy 5 ,10 odmówili i jeszcze odmawiają w tej samej intencji to tak sprawa indywidualna ,najlepiej ty bedziesz wiedziała kiedy należy zmienić intencje twoje serce Ci to powie. Módl się sercem a wszystko stanie się jasne.

Maria II
Gość
Maria II

Dziękuję bardzo i obiecuję modlitwę.

mena
Gość
mena

Mario II , uważam to za bardzo piekne co robisz.

mena
Gość
mena

Wytrwałość ,zawsze przynosi owoce.

Maria II
Gość
Maria II

Bardzo dziękuję, ale uważam, że każda matka tak by postąpiła.Pozdr.M

mena
Gość
mena

No właśnie Mario w tych czasach nie każda.

mena
Gość
mena

Mnie Mario II osobiście fascynują ludzie wytrwali ,tak już mam . Bardzo ich podziwiam .

Pytająca
Gość
Pytająca

Ja również uważam, że nie każda matka tak by zrobiła. Jestem świadkiem sytuacji, w której matka robi wszystko na źle dla swojego dziecka. Nie wiem czy świadomie, ale tak robi… a najgorsze jest w tym wszystkim to, że to dziecko myśli, że chce dla niego dobrze i nie da się go w żaden sposób uświadomić, że jest inaczej… po prostu ma tak zakodowane, jest tak przez nią nauczone, nie sprzeciwi się jej poglądom, jedyne stwierdzenie jakie z tego kogoś ust wychodzi to „Nawet jeśli miałbym być nieszczęśliwy to i tak zrobię to co mama chce” To jest dorosła osoba, która… Czytaj więcej »

Dawid
Gość
Dawid

Byłem przy 25 dni części błagalnej jak przerwałem ja na 2 tygodni to murze zacząć wszystko od nowa ??

Kinga
Gość
Kinga

Mam dylemat i problem.
23. 04.2019 rok zaczęłam odmawiać NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ.
Trochę nawalilam że swoim zachowaniem w międzyczasie.
W dniu 08.05.2019 namowilam moją mamę by zaczęła również się modlić. Tak też się stało. Ja poczułam jakbym też wtedy N nowo miała się zacząć modlić.
Nie mniej jednak w ostatnich dniach poczułam, żeby kontynuować ten kwietniowy ciąg.
Co ja mam teraz zrobić…Dzis wypada mi początek dziekczynnej części, a ja dalej tkwię w zgubieniu…

serduszko
Gość
serduszko

Kontynuuj, a z tym ze nawalilas z zachowaniem idź do spowiedzi

Kinga
Gość
Kinga

Dziękuję. Czyli zaczynam dziękczynną część. Choć nie wiem czy mam za co…

serduszko
Gość
serduszko

Często łaskę o która prosimy dostajemy później.Tak wyczytałam z świadectw tutaj pisanych.

Kinga
Gość
Kinga

Zaczynam wątpić czy to ma jakiś sens. Ja nie oczekuję fajerwerków już, teraz zaraz, natychmiast. Chodzi mi o to, że czuję się coraz ciężej, choć sama modlitwa przychodzi mi łatwo, jak nigdy. Zawsze miałam problem ze zamówieniem Różańca, a tu pyk! I jest jedną, druga dziesiątka. Nie zawsze mówię w skupieniu, to fakt, łatwiej mi na palcach, czy trzymając Różaniec niż przesuwając koralik po koraliku.
Nie mniej jednak obawiam się, że to nie ma sensu

tez Ania
Gość
tez Ania

Kingo spokojnie, takie stany są zupełnie normalne. Wytrwaj. Niech różaniec będzie czasem, który spędzisz z Maryją i Jezusem. A może pomogą Ci filmiki motywacyjne O. Szustaka? Nie chcę go nachalnie reklamować, ale mnie te filmiki naprawdę pomagają. Na youtube wpisz Szustak nowenna pompejanska. Są filmiki na każdy dzień z trzech pompejanek. Może akurat Ci pomogą? Pozdrawiam

Kinga
Gość
Kinga

Znam filmiki ojca Adasia i uważam go za świetnego motywatora/influencera, jeśli tak Go można nazwać

irena
Gość
irena

Kingo wlasnie zaczelam odmawiac NP w intencji dusz w czyscu cierpiacych i zapewne nie dowiem sie czy zostalam wysluchana ,napewno nie w tym zyciu . Kiedys jak dolacze do tych, ktorzy juz odeszli i stane przed Panem Bogiem to zapytam Go czy moje modlitwy zostaly wysluchane ,ale wierze i ufam ze moze choc jedna duszyczka bedzie miala skrocony czas przebywania tam. Kazda modlitwa ma sens i kazda pan Bog slyszy.Co do watpliwosci tez je mialam ,zwlaszcza ze ja sie modlilam a sprawy sie jeszcze bardziej pogarszaly.Przeciez jestesmy ludzmi i cos takiego jak zwatpienie jest ludzka rzecza.Sprobuj pomodlic sie do Ducha… Czytaj więcej »

Kinga
Gość
Kinga

Najgorsze jest to, że czasami mam problemy w porozumieniu się z Mamą, która też się modli… Mamy wspólną intencję….
Panie Boże wysłuchaj nas, jeśli taka jest Twoja Wola

Kinga
Gość
Kinga

Dziś jest moje „lądowanie” z modlitwą.
Prosiłabym o choćby westchnienie lub jedno Pozdrowienie Anielskie.
Dziękuję.

Emek
Gość
Emek

Jak bym miał kogoś polecać w chwili zwątpienia to mnie osobiście pomogły kazania Augustyna Pelanowskiego.

ewa
Gość
ewa

Do mnie również najbardziej docierają, pomagają w chwilach zwątpienia kazania Augustyna Pelanowskiego.

Kasia
Gość
Kasia

Czy mogę zmawiac dwie nowenny dziennie, każda w innej konkretnej intencji?

alik
Gość
alik

Można 2, 3 i 4 …

Skana
Gość
Skana

Mnie Matka Boska po odmówieniu nowenny wybawiła od problemów finansowych. Teraz proszę wspomnijcie o mnie również w swoich modlitwach (za syna i córkę).

Kasia
Gość
Kasia

Czy intencję trzeba podawać jeden raz na jeden dzień? Czy trzeba ją podawać przed każdą częścią różańca (50 Zdrowaś Maryja)?

Andrzej
Gość
Andrzej

Proszę pomódlcie się za mnie, nie mogę się powstrzymać od masturbacji, szatan mnie kusi niemal codziennie do tego grzechu. Proszę o modlitwę.

Ewa
Gość
Ewa

modlę się codziennie modlitwę pompejańską i przeoczyłam że to już 35 dni modlę się modlitwę dziękczynną, a powinnam już modlić się błagalną co teraz zacząć od nowa czy kontynuować modlitwę błagalną

Sylwia
Gość
Sylwia

Mam pytanie. Chciałabym zaczac odmawiac nowennę ale tez planuje iść na pielgrzymkę na Jasną Górę czy różaniec odmawianny ze wszystkimi podczas pielgrzymki tez bedzie brany pod uwage jako ten do nowenny czy musze mowic jeszcze raz różaniec

alik
Gość
alik

Nie musisz tylko abyś na początku wzbudziła intencję oraz na końcu różańca w zależności na jakim etapie jesteś pomodliła się modlitwą błagalną/dziękczynną.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Normalnie mówię wszystkie trzy części codziennie, ale wczoraj zapomniałam o ostatniej części różańca, którą miałam zmówić wieczorem, bo myślałam że takjak codziennie mam już całośc zamówioną. Czy muszę zacząć pompejanke od nowa? Dzisiejsza całą już odmówilam. A

Paulina
Gość
Paulina

Proszę o pomoc w modlitwie za łaskę macierzyństwa. Staramy się z mężem już od dłuższego czasu o potomstwo, ale jak na razie bez żadnych skutków. Bardzo proszę, wspomnijcie o mnie w swojej modlitwie. Ja również odmawiam swoją nowennę i wierzę, że Matka Boża mnie wysłucha. Szczęść Wam Boże i Bóg zapłać.

Jazz
Gość
Jazz

Paula, będę pamiętać, ale konsultujecie problem z lekarzami? Mnie Bóg uzdrowił (inne problemy teoretycznie nieuleczalne), ale dlatego, że mi dał dobrego lekarza. Uzdrowienie od Pana nie zawsze jest otwarcie cudowne, często wymaga naszego wysiłku. Przecież gdy Jezus uzdrawiał, nakazywał ludziom wykonać określone czynności („Wstań, zwiń swoją matę i chodź o własnych siłach”, „Idź, obmyj się w sadzawce Siloam”).

Paulina
Gość
Paulina

Tak, jestem pod opieką lekarza specjalisty. W najbliższym czasie mąż również będzie miał wykonywane badania. Bóg zapłać za dobre serce i niech Ci błogosławi. Ufam, że mimo wszystko moje prośby będą wysłuchane.

Gosia
Gość
Gosia

Paulina, a nie myślicie o adopcji? Jest tyle dzieciaków potrzebujących? Wiem, wiem, to trudna decyzja, ale skoro nie wychodzi, to może czas pomyśleć o adopcji??

Paulina
Gość
Paulina

Mam 24 lata i nie mogę sobie na razie wyobrazić adopcji, ale jeśli taka będzie wola Boża to będę musiała to głęboko przemyśleć i wtedy podjąć odpowiednie kroki. Pozdrawiam

Ewa
Gość
Ewa

Jestem w 9dniu Nowenny,ale przez kilka pierwszych dni wylecialo mi z glowy odmawiac na koncu rozanca modlitwe Pod Twoja obrone.Czy moge modlic sie dalej czy powinnam rozpoczac od poczatku?

enia
Gość
enia

Módl się dalej

Natalia
Gość
Natalia

zaczęłam nowennę za mojego narzeczonego Damiana o trzeźwości i nawrócenie dla niego. Proszę o wsparcie mnie modlitwą abym dała sobie radę I również o modlitwę za niego szczególnie w sierpniu miesiącu trzeźwości. Bóg zapłać.

krysia
Gość
krysia

czy można odmawiać różne części różańca czy tylko radosna bolesna i chwalebna

alik
Gość
alik

W czasach gdy było to objawienie cały różaniec to właśnie były tajemnice radosne, bolesne i chwalebne i w ciągu dnia należy się nimi modlić. Obecnie dochodzą tajemnice światła, ale niektórzy uważają, że nie ma konieczności aby je odmawiać.

Ewelina
Gość
Ewelina

Czy jest różnica jak najpierw odmawiam modlitwy początkowe a później podaję intencję?

alik
Gość
alik

Ja modlę się tak: Znak krzyża. Modlitwa Przybądź Duchu Święty. Witaj Królowo. W intencji np Dusz w czyśćcu cierpiących. Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego. Wierzę w Boga. Ojcze Nasz. …..

Lucyna
Gość
Lucyna

Czy intencję, o którą proszę wystarczy wymienić raz na początku rozpoczęcia Nowenny czy codziennie ja trzeba wymieniać

alik
Gość
alik

Codziennie .

Monia
Gość
Monia

Witam wszystkich serdecznie. Ja odmawiam juz kolejną nowennę ,ale która to już nawet nie wiem. Zaczęłam odmawiać dwa dni temu kolejna i pierwszy raz sie spotkałam ze strachem. Mam nadzieję że nikt tu nie pomyśli ze jestem jakaś nienormalna ,wczoraj słyszałam dziwny glos taki przerażający. Czy to jest możliwe ze to głosy o tego złego? Nie wiem co mam myśleć ? Modlitwy nie przerywam zaraz jak wróciłam do domu zaczęłam sie modlić i troche sie uspokoilam. Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Jazz
Gość
Jazz

Ja tak nie pomyślę, bo modlę się za zniewolonych i widziałam wiele, ale nie skupiaj się na przerażeniu, bo odciągnie Cię od Pana. Módl się codziennie do św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

alik
Gość
alik

„Nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat.” (J 16, 33) Zaufaj Jezusowi.

Ewa
Gość
Ewa

Czy można odmawiać nowennè pompejańska bez różańca? W myślach lub wypowiadajàc

alik
Gość
alik

Posiłkując się książeczką „Myśli różańcowe” to różaniec choćby szeptem to jednak musi być wypowiadany, myśli pozostawmy do rozważania danych tajemnic. Człowiek ma 10 palców u rąk i one mogą być pomocne do odliczania zdrowasiek, jak komu wygodnie ja jednak wolę przesuwać paciorki różańca.

Ewa
Gość
Ewa

A jak siè nie ma rôžañca przy sobie ? )

enia
Gość
enia

na palcach liczyć

Ewa
Gość
Ewa

Czasem koñczè Nowennè na dany dzieñ o 3-ciej w nocy, Czy to jest OK?

alik
Gość
alik

To zależy z czego to wynika, jak z obowiązków zawodowych czy rodzinnych to jest w porządku, jak z tego, że różaniec spycham na ostatnie godziny dnia bo mi się nie chce, jest czymś uciążliwym, a wieczorem to już muszę go odklepać bo jak to przerwać kiedy już tyle czasu poświęciłam, to już nie bardzo.

Mateusz
Gość
Mateusz

Czy tą samą intęcję, o którą modłę się w Nowennie Pompejańskiej, to czy mogę prosić o nią w innych modlitwach?

enia
Gość
enia

możesz, takze jest dobrze Msze św z Eucharystią ofiarować w tej intencji

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Czy odmawiając Nowennę (Różaniec) i dzieląc Ją sobie na 3 części na końcu danej części kończymy „W imię OJca….”, a potem np. po kilku godzinach wznawiamy znowu „W imię Ojca…” i dalej idziemy kolejnymi tajemnicami, czy też należy mówić od początku modlitwy wprowadzające?

alik
Gość
alik

Wierzę w Boga,Ojcze nasz, 3 razy Zdrowaś o cnoty wiary, nadziei i miłości, Chwała Ojcu mówimy tylko raz danego dnia potem przechodzimy do tajemnic różańca.

Ja mówię na początku różanca „Przybądź Duchu Święty” i „Witaj Królowo” i jak dzielę różaniec na części to na początku każdej części i tak zaczynam od nich, ale to jest moja potrzeba, nie żadna reguła.

ania
Gość
ania

Czy mogę odmawiać Nowennę pompejańską w tej samej intencji razem (wspólnie) z inną osobą rozważając tajemnice różańca? Czy każda z osób powinna w odosobnieniu sama odmawiać poszczególne części różańca?

alik
Gość
alik

Można. „Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” Mt (18,19)

Kasia
Gość
Kasia

Dziś mija 14 dzień mojej NP. Do tej pory podczas odmawiania różańca wymieniałam jedynie tajemnice bez ich rozważania. Czy tą nowenne powinnam przerwać i zacząć odmawiać od początku, czy też kontynuować dalej wraz z rozważaniami tajemnic. Nie chciałabym żeby NP okazała się nieważna.

Gosia
Gość
Gosia

Sednem różańca to właśnie rozważanie tajemnic…

alik
Gość
alik

Nie przerywaj. Po prostu zacznij rozważać tajemnice, wystarczy przeczytać fragment z Pisma Świętego (dotyczący danej tajemnicy) i po przeczytaniu przez minute (w ciszy) się nad nim zastanowić i tak powoli wprowadzać się w medytację. Każda modlitwa jest ważna, nie można tak myśleć, że jak się czegoś nie zrobi to koniec. To nie są zaklęcia tylko rozmowa z kochającym Bogiem, dlatego warto się wsłuchać także co On ma nam do powiedzenia. A nie mówi inaczej jak przez Biblię.

1 20 21 22