Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

0 0 głos
Oceń ten wpis

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!
0 0 głos
Oceń ten wpis

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

0 0 głos
Oceń ten wpis

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

3.7 48 głosów
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2866 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Renata
Renata
26.06.18 12:04

Czy modlitwa o wyprowadzke od tesciow nie narusza praw Bożych? Zwłaszcza jeśli warunki nie są złe i mamy do dyspozycji całe piętro, a i tak się męczę? Mieszkamy już tak 4 lata i mam wrażenie, ze stalam się innym człowiekiem. Teściowa nie jest złym człowiekiem jednak różnica charakterów jest dotkliwa poza tym mam odczucia braku własnego życia, ciągle wtracanie się i rady o które nie proszę. Czuję się winna tych moich marzeń bo wyprowadzajac się zostawię ich samych. Nie pragnę ucieczki i zupełnej separacji tylko chce zacząć żyć. W naszej sytuacji jest brak wystarczających środków finansowych na budowę domu czy… Czytaj więcej »

enia
enia
26.06.18 12:14
Reply to  Renata

Renatko myślę,że nie narusza praw bożych.Możesz prosić Boga.
Ja Ci polecam Sługę Bożego o.Wenantego Katarzynca, poproś Go o wstawiennictwo,na yt posłuchaj o nim.

Renata
Renata
27.06.18 09:13
Reply to  enia

Dziękuję za odpowiedź podniosła mnie na duchu.

sylwa
sylwa
21.09.18 19:50
Reply to  enia

Czesc Enia,ktos tu polecal siodma pieczen Pelanowskiego,przesluchaj prosze, ksiadz ten opowiadza dlaczego osoby blisko Boga wzbudzaja tyle niecheci i co z tym zrobic, naprawde ciekawe bardzo.Pozdrawiam cie i nie przejmuj sie tymi wypocinami.Ja zaczelam od 17 czesci tam to jest wytlumaczone.

enia
Zaangażowany
enia (@enia)
21.09.18 20:24
Reply to  sylwa

sylwa dziękuję Ci bardzo, ja nie czytam tych nicponi. Odsłucham ks.Pelanowskiego przez weekend.Zwłaszcza narobiło się gorąco o Siostry, o ich modlitwy, a takze o Koronke Wyzwolenia no i oczywiście o nowennę z 5 koronek do Bozego Miłosierdzia od meny.
Kochani Apostołowie Różańca/ci prawdziwi/ do NP proszę dołożyć powyzsze modlitwy to nicponie zaczną wyć.
Zmałpuję naszą „też Anię” dużo dobra życzę

sylwa
sylwa
21.09.18 20:38
Reply to  enia

Tobie tez duzo dobra,trzymaj sie cieplo.

Renata
Renata
25.09.18 00:34
Reply to  Renata

Droga Renato, tez miałam taki sam problem, nie miałam wtedy czasu na modlitwę pompejanska tylko odmawialam nowenne rozwiazujaca węzły i wiesz co w ostatnim dniu tej nowenny podjęłam ostateczna decyzję o wyprowadzce od teściów. Czułam się tak jakby Bóg wziął mnie za rękę i wyprowadził z tamtąd bo sama bym nigdy się na to nie odważyła chociaż wszyscy dobrzy znajomi mówili nam ze małżeństwo powinno żyć oddzielnie od teściów żeby było szczęśliwe i nawet trzech księży na spowiedzi mówiło mi żebysmy jak najszybciej się wyprowadzili chociaż ja nigdy nic złego nie mówiłam na teściów tylko na siebie ze mam mało… Czytaj więcej »

irena
irena
25.09.18 10:17
Reply to  Renata

renato ja mieszkalam z tesciowa pod jednym dachem 13 lat ,ona traktowala mnie jak wlasna corke ,nie mialysmy ze soba nigdy zadnych nieporozumien ani konfliktow ,ona wybiegala myslami przede mna jak mi pomoc ,mialam to szczescie ze ona miala tylko dwoch synow i nie miala corki ,wiec mysle ze te uczucia matczyne przelala na mnie jak na corke ,szanowalysmy sie bardzo,jednak tez uwazam ze kazde malzenstwo powinno zyc wlasnym zyciem ,moja corka mieszka obecnie z tesciami i robia wszystko zeby isc na swoje ,wlasnie czekaja na wlasne mieszkanie ,ktore jeszcze sie buduje ale odkladaja kazdy grosz zeby go splacic i… Czytaj więcej »

enia
enia
25.09.18 10:41
Reply to  irena

irena to jesteś wielką szczęściarą,ze w teściowej miałaś mamę, bądź spokojna ze wszystkich problemów zawsze wyjdziesz obronną ręką.Nie sądzę aby dusza Twojej śp.teściowej była jeszcze w czyśćcu, czy wogóle tam była to jest pytanie

irena
irena
25.09.18 10:53
Reply to  enia

tak enia ja mialam dwie mamy rodzona i tesciowa ,i mysle ze obie sa juz w niebie ,bo czysciec to one obie mialy na ziemi ,moze tez, moja tesciowa byla bardzo wyrozumiala ,bo od swojej nie zaznala serca i od zycia bardzo dostala po tylku ,nigdy nie wrocila z miasta z gola reka ,zawsze cos mi kupila ,chocby jakis drobiazg ,czesto pomagala mi przy dzieciach kiedy mialam cos do zrobienia i jeszcze swojego synusia musztrowala kiedy mial do mnie jakies” ale”,tak wiem jestem szczesciara i bardzo to doceniam i docenialam ,ja mojego ziecia tez traktuje jak syna i on mnie… Czytaj więcej »

enia
enia
25.09.18 11:19
Reply to  irena

Musiałaś sie urodzić,potrzebna jesteś aby w drzewie genealogiczne zrobić porządek

irena
irena
25.09.18 11:22
Reply to  enia

enia czy bozenka odzywala sie tu od soboty? moze przeoczylam jej wpis? martwie sie o nia ,bo nie daje znaku zycia

enia
enia
25.09.18 11:23
Reply to  irena

Bożenki wpisu nie zauważyłam, też nie zawsze bywam

Cezary
Cezary
29.06.18 01:09

Dzień dobry, Czy można modlić się dwie nowenny jednocześnie, a każda z nich byłaby w innej intencji? Zależy mi na sprecyzowanie moich próśb, a nie hurt. Aktualnie kończę cześć dziękczynną i myślę czy mogłabym już rozpocząć kolejną nowenne, czyli 6 tajemnic każdego dnia.

enia
enia
29.06.18 13:18
Reply to  Cezary

można,jak czasu masz na tyle to czemu nie

Anna
Anna
04.07.18 07:53

Czy nowenna będzie ważna jeśli będę rozważała codziennie 3 różne tajemnice tj.w tych trzech będzie czasami tajemnica światła?Tak odmówiłam moje 3 nowenny.

Iwona
Iwona
04.07.18 15:09
Reply to  Anna

Nowenna polega na odmawianiu codziennie 3 tajemnic: radosnej, bolesnej i chwalebnej, tak poleciła Matka Boża. Tajemnice światła można odmawiać DODATKOWO jako 4 część. Nie rozumiem po co to urozmaicać i motac, a później się zastanawiać, czy będzie to ważne. Myślę, ze jako modlitwa będzie ważna bo nie ma nieważnych modlitw. Jednak radzilabym odmawiać tak jak należy.

Marcelina
Marcelina
07.07.18 21:26
Reply to  Anna

Ja myślę, że tj. okej. Jeśli np. głównie robisz 3 tajemnice a nieraz masz więcej czasu, żeby zrobić tajemnice światła to dlaczego nie. Tj. Twoja sprawa, tak myślę 🙂

Iwona
Iwona
08.07.18 07:57
Reply to  Marcelina

Jak najbardziej z tym, ze Ania odmawia 3 tajemnice w tym światła. Napisała przecież, ze w tych 3 będzie czasami tajemnica światła,czyli robi zamiennik za część radosna, bolesna, lub chwalebna. A tak raczej nie powinno być, tajemnica światła jest jako 4 dodatkowa. Wydaje mi sie,ze dobrze zrozumiałam, jeśli nie to przepraszam.

Anna
Anna
11.07.18 20:44

Czy jeśli zaczęłam odmawiać nowennę, odmówiłam jedną dziesiątkę, a po tym okazało się, że ta sprawa się rozwiązała to powinnam ją kontynuować? Czy lepiej wzbudzić inną intencję? Dziękuję za odpowiedź

Karli
Karli
12.07.18 14:24
Reply to  Anna

odmawiaj do samego końca nawet nie wiesz jakie zmiany zaskakujące się pojawią w trakcie , a to ze sprawa się rozwiązała to mogą być tylko pozory.

Natalia
Natalia
12.07.18 14:28

Taki mam upodobanie, że każdą kolejną część różańca zaczynam od modlitwy początkowej nowenny (intencja + Ten różaniec odmawiam…) a kończę modlitwą końcową różańca (Pod Twoją obronę) i nowenny (modlitwa błagalna/dziękczynna + Królowo różańca świętego x3). Jednak przy każdej nowej części różańca nie odmawiam modlitw początkowych różańca. Odmawiamn je tylko raz dziennie. Czy powinnam?

Hanka
Hanka
13.07.18 21:07
Reply to  Natalia

Modlitwy początkowe odmawiamy raz. Co modlitw końcowych niektórzy modlący odmawiają te modlitwy raz dziennie, inni 3 lub 4 razy zależnie od ilości części Różańca. To nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Ja odmawiałam NP na oba sposoby.
Pozdrawiam 🙂

Mati
Mati
13.07.18 19:50

Czemu dopadają mnie wątpliwości pytanie czy moja modlitwa ma sens? I na dodatek najbliższe mi osoby się odwracają.

też Ania
też Ania
13.07.18 21:16
Reply to  Mati

Mati takie wątpliwości są udziałem wielu z nas, moim też. Dlaczego? – może podczas modlitwy konfrontujemy się z tym czym dla nas tak naprawdę jest ta modlitwa? , może zaczynamy rozumieć, że nasza prośba niekoniecznie będzie spełniona tak jak sobie wymarzyliśmy? Może to proces dojrzewania duchowego? Pompejanka jest wymagającą modlitwą i trudności są czymś normalnym. Na pewno toczy się też walka duchowa i nie ma co jej się bać bo w Jezusie już mamy zapewnione zwycięstwo. Te trudności warto oddać Jezusowi i poprosić by pomógł nam i był z nami i podczas modlitwy i w codziennym życiu. Dużo dobra dla… Czytaj więcej »

Mati
Mati
13.07.18 21:23
Reply to  też Ania

Dziękuje

też Ania
też Ania
13.07.18 21:58
Reply to  Mati

Mati, kluczowa w momencie zwątpień jest decyzja by być wiernym poprzedniej decyzji o podjęciu modlitwy. Owszem, trzeba być otwartym odnośnie owoców – nasze intencje mogą być spełnione inaczej niż się spodziewaliśmy, ale w chwilach wątpliwości trzeba być po prostu wiernym wcześniejszej decyzji o modlitwie i z niej nie rezygnować ani nie przerywać. Pozdrawiam

Mati
Mati
13.07.18 23:01
Reply to  też Ania

Było wszystko dobrze. Osoba na której mi bardzo zależało po 3 latach mówi że to koniec a było wszystko dobrze. Może to szatan przemawia przez tą osobę aby mnie zniechęcić

też Ania
też Ania
13.07.18 23:18
Reply to  Mati

Mati, czy dobrze rozumiem – byłeś z kimś związany i teraz ta dziewczyna/kobieta chce zakończyć związek (lub go zakończyła), a Ty jesteś w trakcie modlitwy o Waszą relację? Takie lub podobne doświadczenie jest udziałem bardzo wielu osób na tym forum, wystarczy posurfować po świadectwach i komentarzach. Doświadczeniem bardzo bolesnym, rozkładającym na łopatki bo ktoś, z kim wiązaliśmy nadzieje oznajmia nam, że nie chce z nami być. Co robić – modlić się dalej, ale z intencją by sprawy potoczyły się w sposób najlepszy dla Was obojga. Mati, choć dziś bardzo cierpisz, niekoniecznie musisz być właśnie z ta dziewczyną/kobietą. Być może będziesz… Czytaj więcej »

też Ania
też Ania
13.07.18 23:21
Reply to  Mati

Mati, jeszcze jedno – to nie szatan, to samo życie. Czasem jest tak, ze ludzie się rozstają, a opuszczonym krwawi serce. Pozdrawiam w niedoli. Dużo dobra

mena
mena
13.07.18 23:23
Reply to  Mati

Mati może ta osoba przez te lata nie była wobec Ciebie wporządku .
Bo często podczas odmawiania nowenny prawda wychodzi na jaw.
Albo może też tak być jak sam piszesz ,że zły próbuje Cię nastraszyć,zniechęcić używając innych do tego .
Pamiętaj trzymaj się różańca nie bój się a wszystko powoli się poukłada .
Im bardziej nowenna pełna walki tym większe wyda dobre owoce dla Ciebie.

irena
irena
14.07.18 10:11
Reply to  Mati

mati moze to zadna pociecha ,ale moja corka tez miala chlopaka myslala ze to ten jedyny, najukochanszy i najwierniejszy ,tez wszystko bylo dobrze i nagle z dnia na dzien ja zostawil ,okazalo sie ze on spotykal sie za jej plecami z jej” najlepsza” przyjaciolka ,ja jako matka widzialam ze to nie jest chlopak dla niej ,ale ona uwazala zupelnie inaczej ,ciagle byl naburmuszony ,ciagle pretensje o cos, nie bylo mowy zeby z nia poszedl do kosciola ,przeciwnie w jakims podejrzanym towarzystwie sie obracali i duzo glupot narobili ,kiedy z nia zerwal to dla niej byl ogromny cios ,ale ja w… Czytaj więcej »

enia
enia
14.07.18 11:51
Reply to  irena

Irena jesteś na forum, tak myślę o Tobie, abyś tak juz na poważnie dbała o siebie, jak wykonujesz jakie prace zakładaj rękawiczki bo przez skórę jednak do organizmu wnika, groźne sa te wszystkie chemikalia Msze św z Eucharystią ofiaruj za tą kobietę co była z Twoim mężem, przeproś Boga za jej grzechy. Wyspowiadał sie z tego Twój mąż ale konsekwencje aby też ustąpiły. Nie wiadomo ile ona miała partnerów, tak mocno na ten temat naciska ks.Glas, jak to jest niebezpieczne cudzołóstwo , a juz jak facet pójdzie do prostytutki to przez lata moze wychodzić z kłopotów. Jest już dobrze u… Czytaj więcej »

irena
irena
14.07.18 12:15
Reply to  enia

tak enia dokladnie robie jak mi radzisz ,ja mam tez atopowe zapalenie skory na dloniach i musze bardzo uwazac co kupuje do mycia naczyn ,podlogi itp,jedna pani powiedziala mi ze na takich ludziach chorych moga sie znajdowac zarazki ktore w przyszlosci powoduja sepse wrazie operacji ,na szczescie po opercjach zawsze mialam podawany antybiotyk zapobiegawczo ,tej kobiecie z calego serca wybaczylam ,moj maz sie upiera ze zadnego kontaktu typu seks z nia nie mial ,powiedzial ze to bylo glupie zauroczenie ta osoba ,ale dla mnie to i tak byla zdrada ,zreszta nie wiem czu mowi prawde ,bo tylko Pan Bog to… Czytaj więcej »

enia
enia
14.07.18 12:37
Reply to  irena

Powtórz ślubnemu że ma być bardzo grzeczny bo inaczej paragraf z niego zrobimy, teraz jak dołączyła Xyz
Ale swoją drogą to z Ciebie też można sie uśmiać w tym pozytywnym patrzeniu

enia
enia
14.07.18 12:38
Reply to  enia

A TS jestem zachwycona

też Ania
też Ania
14.07.18 12:42
Reply to  enia

Popieram, Irena, powiedz mężowi, że masz wirtualne znajome i teraz musi być BARDZO grzeczny 😉

irena
irena
14.07.18 13:09
Reply to  też Ania

dziekuje dziewczyny ,jestescie kochane ,tak TS tak samo uzaleznia jak NP i oby tylko takie uzaleznienia byly

Dana
Dana
14.07.18 13:16
Reply to  irena

A ja z kolei uzaleznilam sie öd czytania swiadectw!! Naprawde ! To TU przeczytalam o roznoch modlitwach ktore teraz odmawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Ide do kosciola odmowicKoronke do milosierdzia Bozego w Waszych intencjach:-)

enia
enia
14.07.18 13:59
Reply to  Dana

Dana dziękujemy. Ja prosiłam O.Pio aby z Wami i za Was się modlił.
Na tym forum wszyscy się od siebie uczymy. Irena jak będziesz w domu a mąż będzie cos miał na oku do wypicia sposobem wsyp odrobinkę soli egzorc. nic nie mów nikomu, a obserwuj. I napiszesz nam jak smakowały % chłopakowi. I będzie to ostatnia próba sięgnięcia po alkohol

irena
irena
14.07.18 15:17
Reply to  enia

oczywiscie ze tak zrobie ,danie tez dziekuje i tobie takze za modlitwe

irena
irena
14.07.18 15:56
Reply to  enia

enia ja modle sie Koronka do Najswietrzego Serca Jezusowego ,ktora O Pio odmawial codziennie za tymi ,ktorzy prosili go o wstawiennictwo i zalecal modlic sie i laczyc sie z nim duchowo ,dostalam ten obrazek z O Pio od takiej pani w szpitalu

Xyz
Xyz
14.07.18 17:09
Reply to  irena

Do Irena- Irena to mąż jeszcze bryka do Ciebie? Czepia się o coś? Pamiętaj Irena że papier toaletowy w Polsce ma mniej dziur niz polskie prawo więc na niego znajdą się paragrafy już istniejace a dobry prawnik znajdzie jeszcze dla niego luki w kodeksie i sprawa wygrana 🙂

irena
irena
14.07.18 17:22
Reply to  Xyz

nie xyz moj maz jest teraz pokorny jak przyslowiowy baranek ,przeciwnie stara sie bardzo naprawic cale zlo jakie mi wyrzadzil ,spokojnie nic sie u nas zlego nie dzieje ,odzyskalam meza jakim byl kilkanascie lat po naszym slubie

Xyz
Xyz
14.07.18 17:27
Reply to  irena

Do Irena- to dobrze, stosujesz cos na atopowe zapalenie skory dloni?

irena
irena
14.07.18 17:36
Reply to  Xyz

jesli mam bardzo popekane dlonie to masc z gentamycyna,jesli tylko bardzo szorstkie kremy mocno natluszczajace i staram sie jak najmniej perfumowane kupowac ,okleilam tez klucze plastrem zeby nie miec kontaktu z niklem ktory zawieraja ,po zatym nic nie mozna zrobic tylko zyc i pracowac

enia
enia
14.07.18 18:03
Reply to  irena

Irena może spróbuj dobrą oliwe np.z oliwek.Ja obecnie uzywam olej z awokado do twarzy, używalam oliwe z oliwek ale ta dobrą, do rąk także.Mydło szare, czasami głowę umyję i płuczę wodą z dod.soku z cytryny. Masz już organizm zanieczyszczony. Bedziesz miała wyniki dobre, bo nie ma innej opcji pomyśl o postach, jeden dzień w tygodniu o samej wodzie.W domu się nauczysz tak że po jakims czasie to jak coś normalnego. Post to poważna sprawa, trzeba sie tego nauczyć.Post jak post ale potem wychodzenie z głodówki. Latem można zacząć od jedzenia sezonowych owoców,zimą najlepiej ugotowana marchewka , pietruszka taka jeszcze letnia… Czytaj więcej »

irena
irena
14.07.18 18:24
Reply to  enia

dzieki enia za rady ,moja siostrzenica zawsze chce mnie utuczyc jak jestem u niej ,ja mysle ze to moze byc kwestia genow ,moj tato byl chudy jak patyk ,a jadl dwa razy tyle co mama i taki byl do konca zycia chudziutki

Xyz
Xyz
14.07.18 18:07
Reply to  irena

Do Irena- a zakladasz na noc bawelbiane rekawiczki na dlonie?

irena
irena
14.07.18 18:25
Reply to  Xyz

nie zakladam rekawiczek na noc ,bo nie zasne

Ewa
Ewa
18.09.18 11:58
Reply to  Mati

Diabeł przeszkadza bo nie nawidzi różańca.

kkk
kkk
16.07.18 12:49

Czy można się modlić w intencji za kogoś bez wiedzy tej osoby/osób? Mam pomysł, żeby pomodlić się za małżeństwo z bliskiej mi rodziny. Chodzą do Kościoła, ale ich wiara niestety jest miałka i opiera się głównie na coniedzielnym przyzwyczajeniu. Ich związek sypie się i chciałam pomodlić się w ich intencji. Nie chce ujawniać się wobec nich, bo na pewno zostałabym wyśmiana, może wyszydzona, na pewno niezrozumiana. Nie tylko przez nich, bo przez pozostałą część rodziny także. Myślę, że jednak może modlitwa zostanie wysłuchana…?

Iwona
Iwona
16.07.18 23:00
Reply to  kkk

Pewnie, ze można, a nawet trzeba. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest modlić się za żywych i umarłych. Święta Monika również modlila się o nawrócenie swojego męża i myślę, ze nie pytała go o zgodę:) Podobnie święta Rita modląc się o śmierć, dla swoich dwóch synów z obawy, przed popełnieniem, przez nich grzechu śmiertelnego i tym samym ochronienie ich, przed wiecznym potępieniem raczej nie rozmawiała z nimi o tym. Także widzisz jest wiele powodów do tego, aby się modlić nawet w ukryciu sama też tak robię bo wtedy wiem, ze nikt mnie nie skrytykuje, a tym samym nie narazi siebie samego na… Czytaj więcej »

kkk
kkk
17.07.18 11:58
Reply to  Iwona

Dziękuję! Bardzo wspierające słowa!

Mariusz
Mariusz
03.08.18 18:31

Proszę o pomoc w rozeznaniu.w poniedziałek kończę nowenne w bardzo ważnej sprawie widzę owoce natomiast uświadomiłem sobie ze wczoraj zamiast modlitwy dziekczynej zmowilem błagalna.Napisze kiedyś świadectwo natomiast proszę o doradzanie czy zacząć od nowa

Iwona
Iwona
04.08.18 23:05
Reply to  Mariusz

Kontynuuj:) nie zrobiłeś tego świadomie nic się nie dzieje. Jesli Cie to tak nurtuje to odmow ja dzisiaj jako uzupelnienie.

Joanna
Joanna
07.08.18 19:22

Witam. Byłam z chłopakiem prawie 6 lat. Bywało ciężko między nami, ostatnio bardzo źle. Postanowiłam rozpocząć nowennę za nas. W 7 dniu nowenny mnie zostawił. Odmawiam nadal, ale podczas modlitwy odczuwam „głos” mówiący mi żeby zaufala, że on wróci, żebym trwała w modlitwie. Wiem, że brzmi to niedorzecznie. Ja osobiście myślę (tak podpowiada mi rozum) oraz wszystko na to wskazuje że nie będzie chciał tego naprawiać. Czy zwariowałam? Czy mieliście podobne odczucia?

Mateusz
Mateusz
07.08.18 21:03
Reply to  Joanna

Joanna nie zwariowałaś. Ja jestem w podobnej sytuacji. Też słyszę wewnętrzny głos że moja bliska mi osoba wróci.

Hanka
Hanka
07.08.18 21:05
Reply to  Mateusz

Słyszycie po prostu to co chcecie usłyszeć. To takie ludzie…

Iwona
Iwona
07.08.18 21:32
Reply to  Joanna

Zgadzam sie z Hanka. Tez czasami mam takie mysli jakby nie moje, a wlasnie wewnetrzny glos. Szybko sie jednak otrzasam i łapie sie na tym ze sama w pewien sposob sprowokowalam te myśli swoim pragnieniem. To takie polaczenie sfery psychologicznej z emocjonalna, nawet wlasna glowe potrafimy skutecznie oszukać:)

Joanna
Joanna
08.08.18 12:26
Reply to  Iwona

Macie racje. Sama to wymyślam, bo bardzo bym tego chciała. Nie jest możliwe żebyśmy byli razem. Mam nadzieję, że te fikcyjne myśli jak najszybciej ustaną. Będzie ciężko.

Karli
Karli
08.08.18 12:56
Reply to  Joanna

Joanna na tym to polega zeby utrwalac jedna mysl „Boże czyn mi co Tobie sie podoba…” taka mysl rodzi zaufanie ze Bog dziala najlepiej dla ciebie.

Iwona
Iwona
14.08.18 13:41

Jakis czas temu ktos nie pamiętam juz kto polecal na tym forum odmawiać tajemnice szczęścia. I tak odmawiam juz prawie dwa miesiace. Dzisiaj jednak przypadkowo przeczytalam komentarze, pod tymi modlitwami. Ktos przestrzega w nich przed herezja , jest tam tez podany link do strony z artykulem odnosnie autentycznosci tej modlitwy. Teraz mam metlik w głowie i nie wiem w co wierzyć. Podobno objasnil to jakiś ksiądz. Czy jest to mozliwe, aby ktos wykorzystal osobę sw. Brygidy by przekazac ludziom modlitwy z falszywymi obietnicami?

Karli
Karli
14.08.18 15:52
Reply to  Iwona

Niedobrze ! Ja polecilam to mojej mamie teraz odmawia jak jej powiem zwątpi we wszystko … 🙁

Hanka
Hanka
14.08.18 18:09
Reply to  Iwona

Z tego co mi wiadomo to w samej modlitwie „Tajemnice szczęścia” nie ma nic złego. Sama odmawiałam przez 2 lata i żyję 🙂
Natomiast herezje są w obietnicach. No ale chyba nikt nie podejmuje tej modlitwy dla samych obietnic tylko dla uczczenia męki Jezusa Chrystusa…

Karli
Karli
14.08.18 18:52
Reply to  Hanka

Aaa to luz moja mama obietnic i tak nie czyta bo ona na nic nie liczy ona godzi sie ze wszystkim i wszystko przyjmuje wiec jeśli modlitwy są ok to nie ma problemu.

Kasia
Kasia
18.08.18 20:58

Mam pytanie odmawiam drugą nowennę w tej samej intencji, pierwszą nowennę bylo mi łatwo skończyć a drugiej nie mam sił juz odmawiać. Pojawia sie rozpacz, wątpliwości i szereg trudnosci. Zostało mi 13 dni do końca co sie dzieje

Mariusz
Mariusz
19.08.18 14:10

Ja odmawia pierwszą nowennę i też mam do końca 2tygodnie.Mam okropne myśli na temat Matki Bożej i Chrystusa.Ale nie poddaję się i będę się modlił do końca.Myślę że przez te okrpieńskie myśli mogę nie zostać wysłuchany.Mimo to będę walczył z szatanem bo to jego sprawka.Pozdrawiam

Marta
Marta
21.08.18 03:12

Zakochałam się w koledze z pracy. Jest miły, dobry i kochany, wiem, że też mnie lubi, ale chyba tylko jak koleżankę.Problem w tym, że ma żonę i córeczkę (nie mają ślubu kościelnego), bardzo mi na nim zależy, chcę żeby był szczęśliwy, ale nie umiem się odkochać, próbowałam, tęsknię kiedy go nie ma, bo nie widujemy się codziennie, kiedy jest jest mi cudownie czuję się najszczęśliwsza na świecie. Wiem, że najprawdopodobniej nie będzie mój, ale mam maleńką nadzieję… w jakiej intencji powinnam rozpocząć nowennę? Bo przecież Bóg mnie nie wysłucha jeśli będę błagała żeby zostawił dla mnie żonę. Jest mi strasznie… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
21.08.18 14:56
Reply to  Marta

To straszne co piszesz z tym ostatnim. Szczerze odradzam takich wyglupow bedziesz zalowac , a wasz zwiazek tylko z pozoru bedzie szczęśliwy w koncu przyjdzie czas zapłaty bo zly sie o nią na pewno upomni. Jednak Bog o Ciebie walczy bo nie bez powodu piszesz akurat na forum poswieconym nowennie pompejanskiej. Osobiscie uwazam, ze skoro nie maja slubu koscielnego to jest to tylko papierek, a nie malzenstwo jednak fakt, ze mają dziecko powinien byc, dla Ciebie najwazniejszy. Zabierzesz komus najwazniejsza osobę w jego zyciu komus tak niewinnemu kto ma prawo do obojga rodzicow bez wzgledu na wszystko. Dlatego radzilabym odmawiac… Czytaj więcej »

Weronika
Weronika
22.08.18 00:24

Czy rozwiazania rozancowe moga byc rozwazane w sercu czy musza byc one sluchane , czytane aby nowenna byla wazna ?

Monika
Monika
23.08.18 17:14

Odmawiam drugą nowenna w tej samej intencji, na początku odmawiania szło mi to dobrze a teraz zostało mi jeszcze dziewięć dni do końca i bardzo ciężko mi zacząć się modlić, porostu nie mam już sił się modlić bo wszytko idzie nie tak. Już chyba całkowicie tracę nadzieję. Kilka lat temu byłam w Częstochowie i tam prosiłam Matkę Boską o ukochaną osobę i żeby to już było na zawsze. Nawet wymieniłam jaka powinna być i kilka miesięcy później poznałam chłopaka i z czasem zauważyłam że jest taki o jakiego prosiłam, teraz on odszedł a ja dalej proszę Matkę Boską o drugą… Czytaj więcej »

Mati
Mati
26.08.18 09:46
Reply to  Monika

Jak mnie dopadają wątpliwości i trudności to modle się koronką do ran Pana Jezusa i koronką do krwawych łez Matki Bożej.

Monika
Monika
28.08.18 00:12

Nie pamiętam kiedy zaczęłam nowennę pempojańską, czy 1 czy 2 sierpnia. Czy w takiej sytuacji powinnam odmówić część błagalną jeden dzień dłużej dla pewności? Czy cała modlitwa będzie wtedy ważna?

mena
mena
29.08.18 13:59
Reply to  Monika

Bedzie ważna

Dorota
Dorota
28.08.18 06:15

Nie wiem jak to sie stalo ale opuscilam jeden dzien. Niedziela, kosciol, obiad, dzieci a pozniecj chrzciny w rodzinie no i po wszystkim polozylam sie spac i totalnie zapomnialam . Wiem moja wina ,obudzilam sie rano i dopiero przypomnialam ze nie zmowilam nowenny. Zostalo mi jeszcze 2 tyg. Czy mam przerwac i od nowa czy moge kontynuowac? Nie moge sobie darowac ze opuscilam dzien. Prosze o porade. Dziekuje

mena
mena
29.08.18 13:58
Reply to  Dorota

Ja bym odmawiała dalej ,co innego jest gdy celowo coś robimy a co innego gdy zapominamy.

Piotr
Piotr
28.08.18 09:54

Gdzie jest granica podczas słuchania Nowenny? Przez poprzednie ~15 dni nowenny odmawiałem wszystko sam, natłok rzeczy do zrobienia zmusił mnie kilkakrotnie do słuchania nowenny w trakcie robienia pewnych czynności, zdarza mi się czytać, pławić w wannie, jeździć na rowerze czy po prostu leżeć na łóżku.

Iwona
Iwona
29.08.18 13:27
Reply to  Piotr

Też tak robilam. Jedna nowenna zostala wysluchana tak jak tego pragnelam, z tym ze prosilam o łaskę, dla kogos innego nie dla samej siebie. Mysle, ze nie ma w tym nic złego. Mi to wręcz pomagalo inaczej bym nie dała rady chyba odmawiac.

Piotr
Piotr
29.08.18 16:26
Reply to  Iwona

Co robiła Pani podczas słuchania Nowenny?

Monika
Monika
01.09.18 21:10

Dzisiaj zaczynam trzecią nowennę w tej samej intencji, myślę że tym razem zostane wysłuchana. Miałam juz nie zaczynać trzeciej nowenny ale dzisiaj coś za mną chodziło że nie powinnam sie poddać

Aga
Aga
02.09.18 08:00

Co jeśli część błagalną odmówiłam przez 29 A nie 27 dni?
Zapomniałam tego przypilnować.

Monika
Monika
02.09.18 13:12
Reply to  Aga

Dalszą cześć nowenny odmów jako część dziękczynną

Aga
Aga
02.09.18 19:40
Reply to  Monika

Dziękuję Monia

Monika
Monika
03.09.18 17:42

Proszę niech mi ktoś odpowie co o tym sadzi jakieś trzy lata temu odmowilam pierwszą nowennę po której otrzymałam to o co prosiłam. Jakiś czas temu zaczęło za mną chodzić myśl że znów powinnam odmówić w pewnej intencji, trochę z tym zwlekałam aż się coś stalo i w tym dniu zaczęłam nowennę. Teraz zaczęłam odmawiać trzecią w tej samej intencji i nie wiem czy zostanę wysłuchana

Iwona
Iwona
03.09.18 22:30
Reply to  Monika

Tego nikt nie wie. Mysle, ze nowenna pompejanska jest na tyle skuteczna modlitwa, że wystarczy raz odmowic w konkretnej intencji i po prostu czekac. Jednak jeśli czujesz taka potrzebe to odmawiaj. Tylko Bog wie czy twoja prosba zostanie wysluchana tak jak tego pragniesz. Czasami trzeba nieco wiecej czasu.

Monika
Monika
18.09.18 13:35

Czy jak w 18 tym dniu nowenny dodałam tajemnice światła to moja nowenna jest ważna ?

enia
Zaangażowany
enia (@enia)
18.09.18 14:04
Reply to  Monika

WAŻNA!

Monika
Monika
18.09.18 16:21
Reply to  enia

Dziekuje

Monic
Monic
19.09.18 08:09

Wstyd o tym pisać ale potrzebuję rady. Już 17 dzień odmawiam NP i nagle dostrzegłam ogromny błąd. Na zakończenie modlitwy odmawiam część dziękczynną zamiast błagalnej. I co teraz ??? Wierzę że otrzymam łaski bez względu na kolejność…kontynuować czy zacząć od początku ?? Nie pojmuję jak to się mogło stać..

Monic
Monic
19.09.18 11:55
Reply to  Marek (adm.)

ooo. Dziękuję za pomoc.

Ania
Ania
19.09.18 15:31

Odmawiam nowennę już 12 dzień w … swojej intencji, uwolnienia się od kompulsywnego obżerania, z czym walczę pogrążona w depresji od 5 lat. I w końcu o pomoc ośmieliłam się prosić Matkę Maryję. Wczoraj przeczytałam w gazecie o chłopcu, ciężko chorym, który jest w wieku mojego syna. Tak BARDZO wstydzę się teraz swojej intencji, tak BARDZO MI WSTYD. Czy mogę poprosić Matkę Boską żeby wyjątkowo nie patrzyła na mój problem, jaki to problem, ech… tylko ” zwróciła ” zdrowie dla tego dziecka.?

Iwona
Iwona
20.09.18 08:06
Reply to  Ania

Myślę, ze twój problem to rowniez w pewnym sensie choroba, dlatego moim zdaniem powinnas w dalszym ciagu modlic się w swojej intencji. Zwłaszcza, że masz dziecko wiec tak jak tamten chory chłopiec pragnie zdrowia tak twój syn pragnie zdrowej mamy. W intencji chorego chłopca również możesz sie pomodlić. Myślę, ze twoje przekierowanie myśli to sprawka zlego on chcę, abyś w dalszym ciagu meczyla swoje ciało, a później ma radoche z twojej depresji. Sama czasami mam wrazenie, ze moje problemy w porownaniu z problemami innych ludzi są co najmniej smieszne, ale pomyśl co by to bylo, gdyby Bog dopuszczał do nas… Czytaj więcej »

Ania
Ania
20.09.18 10:17
Reply to  Iwona

Bardzo dziękuję za te słowa. Bardzo… Łzy, wzruszenie że tak pięknie to Pani mi wytłumaczyła. Dostałam tak ogromnej siły do walki,. Będę pamiętała w modlitwach o tym chłopcu ale też pomodlę się za Panią.

Iwona
Iwona
20.09.18 18:52
Reply to  Ania

Dziękuję 🙂 cieszę sie ze pomoglam.

Kamil
Kamil
21.09.18 16:13

Czy jeśli jest po północy można odmówić jedną tajemnice awansem z dnia nastepnego jeszcze przed pójściem spać?

Jan
Jan
21.09.18 22:20

Witam,
czy mogę zacząć nowenną po godzinie 12:00AM na poczet dnia kolejnego? Wiąże się to ze snem i następnie dokończeniem nowenny ale już za ten konkretny dzień (wszystko odbywa si tej samej doby).

Iwona
Iwona
22.09.18 13:49
Reply to  Jan

Jeden dzień jedna nowenna. Po co to komplikowac? To tak jakbys jednego dnia poszedl do pracy dwa razy, aby następny dzień miec wolny. Chyba, że masz konkretny powód lub twoj system pracy jest nietypowy.

Wanda
Wanda
22.09.18 16:11
Reply to  Jan

Było już takie pytanie i odpowiedź adm. Marka że można. Też tak sądzę, przecież dzień zaczyna się o 12AM i kończy o 11:59:59PM. Nie jest powiedziane o której godzinie trzeba zacząć nowennę, a można tajemnice rozdzielać w ciągu dnia, nie trzeba naraz ciurkiem wszystkich odmawiać.

Iwona
Iwona
23.09.18 21:20
Reply to  Wanda

Może źle zrozumialam pytanie. Ale to logiczne, że skoro dzień sie zaczyna o polnocy tzn ze mozna bo to już kolejny dzień jakby na to nie patrzeć

Magda
Magda
03.11.18 22:30
Reply to  Iwona

A to nie jest tak jak z postem? Że każdy ma trochę jakby „swój system”? Chodzi mi o to, że ja i mój mąż „ramujemy” sobie zawsze czas postu inaczej – ja od północy do północy, on – powiedzmy od zmierzchu do zmierzchu, albo raczej od obudzenia do zaśnięcia. I kiedy ja zawsze w środę popielcową czekam do północy, żeby ugryźć np. utęskniony kawałek kabanosa (bo poprzedniego dnia o północy zaczęłam swój post), to on czeka z takimi rozrywkami do rana, bo we wtorek aż do zaśnięcia był dla niego wtorek, niezależnie od godziny 🙂 Powiedzcie, co o tym myślicie,… Czytaj więcej »

Monika
Monika
26.09.18 19:30

Tracę nadzieje w nowennę, odmawiam trzecią w tej samej intencji i ciezko jest mi sie modlić cały czas płaczę i te chwile zwątpienia że mnie Matka Boska nie wysłucha

Radek
Radek
26.09.18 19:44
Reply to  Monika

Módl sie do o Pio i jana pawła2

NiepasującyElement
NiepasującyElement
26.09.18 20:03
Reply to  Radek

Nie modlimy się do Świętych. Modlimy się za ich przyczyną do Boga. To tak, jakbyśmy prosili kogoś, żeby się za nami wstawił 🙂

Renata
Renata
27.09.18 01:09
Reply to  Monika

Moniko nie trać nadziei, ja modlę się już rok w jednej intencji i tez nie wiele się zmienia, tylko Bóg wie co przechodzę i jak strasznie jest mi ciężko ze juz nie raz jestem na granicy rozpaczy ale codziennie od nowa staram się budować ufność do Boga. Wszystko jest po coś, gdy mam największe ciemności w duszy i same wątpliwości to powtarzam sobie ze przecież Bóg jest samą miłością, dobrocią i milosierdziem i wie co robi i nie pozwoli nam zrobić krzywdy i ze w końcu przyjdzie odpowiedz na moje modlitwy a nawet myślę że Bóg zaczął działać za nim… Czytaj więcej »

Anonim
Anonim
22.10.18 12:41
Reply to  Monika

Ciagly placz wskazuje na depresje te trzeba leczyc! Musi sobie Pani sama pomòc najpierw i jednoczesnie czekac na pomoc Marki Bozej , nie jest ona automatyczna, ale wiekszosc ja otrzymuje, wez sie Pani w gars , zyj, placzem do niczego Pani nie dojdzie

Katarzyna
Katarzyna
02.10.18 17:32

witam. mam pytanie. wczoraj zaczęłam odmawiac nowennę pompejańską, ale chyba coś źle doczytałam. zakodowałam, że trzeba odmówić 15 tajemnic różańca. a potem doczytałam, że tajemnica światła to dodatkowa tajemnica, tak? czy to oznacza, że jak wczoraj zaczęlam od tajemnic: radosnej, światła i bolesnej a dziś odmówiłam: chwalebne, radosne i światła [wg kolejnosci] to oznacza, ze modle się źle i trzeba zacząc od początku?

Iwona
Iwona
03.10.18 22:30
Reply to  Katarzyna

Ciezko powiedziec. Bo nowenna pompejanska to czesc radosna, bolesna i chwalebna różańca swietego. Tajemnica swiatla jest, dla „chetnych” :). Jednak popelnilas błąd, przez pomylke niecelowo, wiec mysle, że nic strasznego sie nie stało. Pozdrawiam.

Patrycja
Patrycja
06.10.18 22:06

Czy w piątym dniu mogę dołączyć tajemnice światła? Jednak trzy to dla mnie za mało

Iwona
Iwona
11.10.18 00:00
Reply to  Patrycja

Mozesz. Tajemnice swiatla można odmawiac dodatkowo jednak nie sa one obowiazkowe. Dlatego jesli masz czas i taka potrzebę to jak najbardziej.

Czeslaw
Czeslaw
08.10.18 22:21

A jeśli teraz modlę się za Ojczyznę to nie jest „hurtowo”?

Iwona
Iwona
11.10.18 00:01
Reply to  Czeslaw

Myślę ze nie.

Elliza
Elliza
15.10.18 13:43

Przeczytałam w broszurce o nowennie pompejańskiej, że należy 3 razy odmówić nowennę pompejańską w jednej intencji aby zistała wysłuchana. NIe wiem czy to prawda? Ja już odmówiłam całą nowennę.

Iwona
Iwona
17.10.18 22:35
Reply to  Elliza

Tak? Pierwszy raz o czyms takim słyszę. Tutaj na stronie nowenny również nie ma takiej informacji. Ciekawe skad sie to ludziom wzielo skoro Maryja o niczym podobnym nie mowila dając światu ta modlitwe. Mam wrazenie, ze wokół tej jak i inych modlitw powstalo zbyt wiele zabobonow i ludzie zamiast się modlic to tylko szukaja jak maja to robic i czy przypadkiem czegos nie pokrecili. Mysle, że modlitwa to modlitwa rozmowa z samym Bogiem, a nie jakis scisly plan dzialania. Wazne, aby płynęła z serca, zamiast z cudzych poleceń.

Elliza
Elliza
22.10.18 12:08
Reply to  Iwona

Też mnie zdziwiło że taka informacja i to jeszcze na broszurce „NOWENNA POMPEJAŃSKA-nowenna nie do odparcia” trafiła ona w moje ręce przypadkiem. Przytoczony jest przykład z 8 maja 1884 r ciężko chorej Fortunatina Agrelli z Neapolu, która modliła się o uzdrowienie i której się objawiła Matka Boża trzy razy. Na koniec opisanej historii jest cytat z wypowiedzi Matki Bożej ” Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” to jest cały cytat z którego już nic nie rozumiem. Czyli uważacie, żeby nie traktować tego serio?… Czytaj więcej »

irena
irena
22.10.18 12:59
Reply to  Elliza

elizo ,iwono a ja mysle ze jakbys odmowila NP wedlug jakiej kolwiek instrukcji odmawiania {ja trzymam sie tej ktora jest tu podana jak odmawiac NP},jesli zwracasz sie do Matki Bozej z ufnoscia ,miloscia i wiara to Matka Boza i tak wyslucha twego wolania ,mysle ze Ona ne jest ksiegowa wiec nie potrzebnie sie zadreczamy ,jak i gdzie jest napisane

Elliza
Elliza
22.10.18 13:04
Reply to  irena

pewnie masz rację

Wanda
Wanda
22.10.18 14:24
Reply to  Elliza

Przecież to jasne i zgodne z tym jak się odmawia nowennę pompejańską. Problem zrodził się ze zrozumienia słowa „nowenna”. Tradycyjnie nowenna w kościele jest to modlitwa odmawiana przez 9 dni. I jeśli trzeba ją odmawiać jak piszesz 3 razy czyli 3×9 dni, to znaczy w sumie 27 dni jako błagalnie i 3×9 dni= 27dni jako dziękczynne. I o tym mówi właśnie nowenna zwana pompejańską: 27 dni błagalne i 27 dni dziękczynne

Elliza
Elliza
22.10.18 14:40
Reply to  Wanda

dzięki Wanda. to ma sens

Hanka
Hanka
22.10.18 15:33
Reply to  Wanda

O widzę Wanda, że dałaś już wcześniej krótki wykład z matematyki i logiki 🙂

Iwona
Iwona
22.10.18 22:18
Reply to  Hanka

Eliza pewnie źle zrozumiała informacje na broszurce dlatego postawiła takie pytanie. Osobiscie sama zle zinterpretowalam jej pytanie bo myślałam że jej chodzi o odmawianie trzy razy calej nowenny po 54 dni 🙂 No tak przyjelo sie ze nowenna to ciag modlitw trwajacych 9 dni jednak sa osoby ktore o tym najzwyczajniej nie wiedza. Sama nie wiedzialam dopoki nie zaczęłam odmawiać NP. Czasami do wiary trzeba dojrzeć i dopiero z czasem jej poglebiania dowiadujemy sie o rzeczach o ktorych wiedzieli inni, a do nas po prostu nie dotarly. Czasami jest tez tak ze NP uczy przygody z modlitwą bo sa tacy… Czytaj więcej »

Hanka
Hanka
22.10.18 15:30
Reply to  Elliza

Kłania się matematyka i czytanie ze zrozumieniem ! Nowenna to modlitwa, która trwa 9 dni.
3 Nowenny błagalne po 9 dni = 27 dni części błagalnej NP
3 Nowenny dziękczynne po 9 dni = 27 dni części dziękczynnej NP
27+27= 54 dni Nowenny Pompejańskie, którą dobrze znamyj!
Nie wiem czy można prościej to jeszcze wytłumaczyć…

irena
irena
22.10.18 17:25
Reply to  Hanka

jak to dobrze haniu ze cie tu mamy ,dzieki za wytlumaczenie rzeczywiscie prosciej to chyba sie juz nie da

maria
maria
06.11.18 13:50
Reply to  Elliza

Nowenna z lacinskoego oznacza 9 dni, to razy 3 stanowi czesc blagalna jednej nowenny. O to chodzi w instrukcji a, nie 27 po 3

maria
maria
06.11.18 13:57
Reply to  maria

Ah nie widzialam, ze Hanka tak pieknie to wyjasnila

Konrad
Konrad
18.10.18 01:57

Cierpię na chorobę, której współczesna medycyna nie wyleczy, nie jest ona śmiertelna. Wiem, że nikt mi nie odpowie, bo to tylko wie Bóg. Czy po skończeniu nowenny mnie wyleczy? Tak bardzo się nienawidzę. Nie mam siły żeby rozpocząć modlitwę, a najgorsze co potem? Kiedy uda się ukończyć i okaże się, że jestem dalej chory… Co robić?

Renata
Renata
18.10.18 11:42
Reply to  Konrad

Konradzie zaufaj Bogu. Jest w tobie jeszcze wiele lęku i tak bardzo chcesz zaufać Bogu Ale boisz się tego że On Cię zawiedzie i nie wysłucha twojej modlitwy i Cię nie wyleczy. Nie bój się, szatan tylko tego chce żebyś się bał i nie ufał Bogu, chce Cię oddzielić od Jego miłości i pomocy a Ty bądź dzielny i odważny- mów sobie : choćby cały świat walił mi się na głowę nie zwątpie w Ciebie Jezu! Powtarzaj to nieustannie. Poznawaj Boga i żyj Jego słowami żebyś miał na czym oprzeć swoją ufnosc. Zaufanie Bogu i powierzenie się jego opiece jest… Czytaj więcej »

Renata
Renata
18.10.18 12:08
Reply to  Konrad

Chce Ci jeszcze powiedzieć Konradzie żebyś się modlił nieustannie a im ciężej Ci będzie tym więcej się módl. Bez modlitwy ani rusz… cóż może się stać dobrego jeśli nie będziesz się modlił? Różaniec jest potężna bronią przeciwko wszelkiemu złu… przed Maryją wszelkie zło musi uciec…

Pawel
Pawel
23.10.18 22:47
Reply to  Renata

Popieram Renate… W Bogu nasza nadzieja.

Wanda
Wanda
23.10.18 13:40
Reply to  Konrad

Nie bój się , módl się. I proś Ducha Świętego o światło. Odpowiedź może nie przyjdzie od razu, może nie taka jakiej oczekujesz, ale przyjdzie. No i nie nastawiaj się na odpowiedź jakiej pragniesz, to zatrzymuje cię niepotrzebnie w miejscu. Żeby ruszyć do przodu trzeba „zostawić” wszystko za sobą

maria
maria
06.11.18 15:05
Reply to  Konrad

Drogi Konradzie, zycze Ci bys dosowiadczyl, ze Bog zyje i ze Cie kocha ponad zycie. Przesluchaj prosze na youtube list od naszego Ojca ‚wszystko o co poprosisz dam Tobie’. Tylko sie modl, strach i zwatpienie odganiaj jak natretne owady. Obejmuje Cie moja modlitwa

Kasia
Kasia
23.10.18 19:32

Wczoraj wróciłam do domu zmęczona tak, że zasnęłam, obudziłam się następnego dnia i nie odmówiłam nowenny, a już za mną 15 dni nowenny. Nie wynikało to z mojego lenistwa, ale po prostu ze zmęczenia (nie spałam ponad 30 godzin). Czy powinnam zacząć od początku, czy mogę odmawiać 1 dzień dłużej?

Iwona
Iwona
26.10.18 14:27
Reply to  Kasia

Mysle, że mozesz jeden dzien dłużej. Kiedyś ktos madry na tym forum napisal, ze uwazanie iz modlitwa przerwana jest modlitwa niewazna nawiazuje do zabobonow. I wcale nie były to zmyslone rzeczy tego furomowicza, gdyz wyjasnial to na jednej stronie internetowej ksiadz. Dlatego jesli nie bylo to z lenistwa to kontynuuj, malo kto po 30 godz bez snu bylby w stanie zrobic cokolwiek, a nie oszukujmy sie NP wymaga od nas sily,3 czy niekiedy 4 tajemnice różańca to jednak czasochlonna czynnosc wymagajaca skupienia.

Leon
Leon
28.10.18 15:15

Jeśli odmawiam NP i dzielę na trzy części tj rano odmawiam część radosną, popołudniu bolesną a wieczorem chwalebną to czy muszę rozpoczynając każdą część z osobna za każdym razem odmawiać modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo x3)? Czy wystarczy jeśli modlitwy początkowe odmówię przy pierwszej części tj radosnej?

Monika
Monika
28.10.18 16:27

Odmowilam trzy nowenny w jednej intencji i nie zostałam wysluchana, straciłam nadzieję że cos sie zmieni juz nawet nie mam siły sie modlic, bo po co robić sobie nadzieje

Iwona
Iwona
29.10.18 08:39
Reply to  Monika

Wysluchana zostalas na pewno. Bo Bog słucha kazdej modlitwy i kazda przyjmuje. A fakt ze na razie nie odczulas zmian o ktore sie modlilas nie oznacza wcale, iz one nie nastapia w przyszlosci. Bo kto powiedzial, ze nasze prosby musza sie spełnić zaraz po ukonczeniu NP? A moze Bóg ma wobec Ciebie inne plany od tych ktore sobie sama wymyśliłaś. Fakt, ze podjelas decyzje o odmowieniu NP swiadczy, ze wtedy zaufalas Bogu, dlaczego wiec teraz, gdy nic sie nie zmieniło przestalas Mu ufać? Albo ufasz bez wzgledu na wszystko, albo nie ufasz zastanów sie, nad tym.

Monika
Monika
29.10.18 09:00
Reply to  Iwona

Bo zostałam wysłuchana w Częstochowie tam mnie Matka Boska wysłuchała kiedyś i dala to o co prosiłam a teraz mi to Bóg zabrał

Iwona
Iwona
29.10.18 23:19
Reply to  Monika

A może to nie Bog Ci to zabral? Moze to zwyczajne zrzadzenie losu, moze Twoje, lub cudze czyny sie do tego przyczynily.Latwo jest nam oskarzac o wszystko Boga co źle to juz wina Boga. Nigdy nie zastanowimy sie glebiej, ze to może wlasnie nasza nieudolnosc doprowadzila do sytuacji w ktorej sie nagle znalezlismy. Dlaczego czlowiek nigdy nie powie, ze to wina tego zlego? Czemu jego nie oskarzamy o nasze porazki? To by bylo bardziej zgodne z prawda. Zalozmy, ze ktos popełnia morderstwo i czy rodzina ofiary ma prawo oskarżyć o to Boga? Przeciez w planach bozych nie ma,dla nas czegos… Czytaj więcej »

tez Ania
tez Ania
29.10.18 23:49
Reply to  Iwona

Iwono, oby nikt z nas nigdy nie był na miejscu rodziny ofiary mordercy. Oby nikt z nas nigdy nie przekonał się jak to jest gdy masz świadomość, że ktoś pozbawił życia kogoś kogo kochasz, patrzył na jego umieranie, śmierć, a teraz jeszcze przysługuje mu prawo do obrony. Obyśmy nie byli świadkami jak na sali sądowej obrońca wszelkimi sposobami umniejsza lub całkowicie neguje winę mordercy. Wiesz Iwono, ja myślę, że są sytuacje, w których jedyne co człowiek może zrobić to krzyczeć do Boga i usłyszeć Jego odpowiedź, – dla każdego bardzo indywidualna i osobistą. Czasem tę odpowiedź odkryjemy w ciszy i… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
30.10.18 22:41
Reply to  tez Ania

Rozumiem, ze jest to tragedia potrafie to ocenic i jestem osoba uwrazliwiona na cudza krzywde jednak pisalam o czyms zupelnie innym,niz to co zrozumialas Ty. Masz racje sa sytuacje w ktorych jedynie co nam pozostaje to wołać do Boga sama bylam juz w niejednej takiej jak większość z nas i bardzo dobrze, że do niego wolamy. Jednak Monika nie wola o pomoc, tylko oskarza Boga o swoje niepowodzenie i wlasnie na TEN temat do niej pisalam. Dlatego czasami warto przeczytac jeszcze raz, aby zrozumieć i czym dana osoba chciala napisac. I nikt z nas nie chcialby byc na miejscu ani… Czytaj więcej »

Renata
Renata
02.11.18 13:48

Odmawiam juz nowennę 3 raz ale bardzo często łapie się na tym ze w czasie modlitwy myślę o czymś innym jak sobie z tym radzicie???

Iwona
Iwona
02.11.18 22:56
Reply to  Renata

Tez mam z tym problem, chyba wiekszosc z nas ma. Samemu sobie ciezko z tym poradzic bo jest to silniejsze od nas. Mysle, ze warto, przed rozpoczeciem modlitwy poprosic Matke Boza o pomoc i wsparcie.

enia
enia
03.11.18 05:21
Reply to  Iwona

Pełna mocy modlitwa,którą należy odmawiać ,zanim zaczniemy się modlić

„Wszechmogący Ojcze ,
kładę Najświętszą Krew Pana Jezusa
na mych ustach przed modlitwą,
aby moje modlitwy zostały oczyszczone,
zanim przystąpią
do Twojego boskiego ołtarza”

św.Maria Magdalena de’Pazzi
/Modlitwy prosto z nieba/

Emilia
Emilia
05.11.18 18:17

Co jeśli odmawiałam po każdej z tajemnic modlitwę końcową. Muszę zaczynać od początku czy mogę modlić się dalej, ale tak jak powinno być? Proszę o szybką odpowiedź. To mój pierwszy raz dlatego też nie jestem jeszcze za bardzo zorientowana.

Iwona
Iwona
06.11.18 08:39
Reply to  Emilia

Nie musisz zaczynać od poczatku nic sie nie dzieje. Kontynuuj:)

Emilia
Emilia
06.11.18 15:34
Reply to  Iwona

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam c:

Basia
Basia
14.11.18 18:56

Czy podczas odmawiania Nowenny moge sprzątać czy raczej Nowennę należy odmawiać kleczac?

eva
eva
15.11.18 19:10
Reply to  Basia

Jeśli masz zdrowe kolana to na klęcząco. Jak można się modlić sprzątając ?

Ktos
Ktos
15.11.18 22:56
Reply to  eva

Osobiscie odmawialam wykonujac rozne obowiazki domowe. Nie wiem jak Ty ale ja wiem ze nie dalabym rady kleczec ponad godzine pomimo zdrowych kolan. Do tego potrzeba naprawde ogromnej determinacji lub silnego kręgosłupa i taka jest prawda.

eva
eva
16.11.18 08:34
Reply to  Ktos

Odmówiłam kilkanaście nowenn ,żadnej na leżąco ponieważ tylko klęcząc potrafię się skupić , wszystkie modlitwy tak odmawiam. Klęcząc podkładam sobie poduszeczkę z kanapy i po pół godz robię sobie krótką przerwę tj po ukończeniu danej części różańca- można je również podzielić na cały dzień. Kolana i kręgosłup owszem bolą zwłaszcza jak się ma swoje lata, ale wydaje mi się, że klęcząc oddaje się należyty szacunek MB i Panu Jezusowi . Sprzątając , lub prasując to ja sobie czasem zaśpiewam kilka razy np Zdrowaś Mario , lub urywek pieśni .

mena
mena
16.11.18 08:48
Reply to  eva

evo ,szanuje to w jaki Ty to sposób robisz ,jednak każdy jest inny i z tym musimy się liczyć.Uważam za większą korzyść modlitwy różańcowej niż jej brak. Niech każdy się modli jak mu serce dyktuje.

mena
mena
15.11.18 23:15
Reply to  eva

evo! można odmawiając cały różaniec już od 15lat robiłam to na różne sposoby, klęcząc na betonie,na dywanie ,leżąc krzyżem przed Najświętszym Sakramentem , siedząc ,sprzątając a nawet leżąc w łóżku .
Musze powiedzieć ,że najważniejsze to aby modlitwa płynęła z serca i szczerze, kiedyś pewien kapłan powiedział tak lepiej modlić się leżąc niż nie modlić się w cale.
Ja zostawiam każdemu osobiście w jaki sposób powinien siè modlić , bo tylko każdy w swoim sercu bedzie wiedzieć czy tak powinien się modlić,Duch Św. poprowadzi ważna jest szczerość serca.

Iwona
Iwona
16.11.18 22:10
Reply to  mena

Bardzo ladnie napisane. Rowniez uwarzam, ze jest to indywidualne podejcie najwazniejsze, aby z wiarą. Polacy, przed bitwa, pod Grunwaldem rowniez w marszu zaspiewali Bogurodzice, a ze, przy tym byli pelni wiary to odniesli zwyciestwo, nad Krzyżakami 🙂 Także módlmy sie tak jak potrafimy bo kazdy rodzaj modlitwy to rozmowa z samym Bogiem.

Pewna osoba
Pewna osoba
15.11.18 00:05

Obecnie kończę 5 nowennę w tej samej intencji. Moja prośba nie została jeszcze wysłuchana, ale wierze, że tak będzie tylko potrzeba czasu. Pytanie jest następujące. Uważacie, że im więcej modlitw tym lepiej i tym większa jest szansa na wysłuchanie? Moim postanowieniem była modlitwa tą nowenną w jednej konkretnej intencji do skutku, niezależnie czy miałoby to trwać kilka lat… Chciałabym abyście podzielili się swoimi opiniami na ten temat. Według Was jeśli modlimy się szczerze przez parę lat następuje większa szansa na wysłuchanie niż modląc się jeden raz nowenną? Czy jest tak, że jeśli w Bożym planie nie ma takiej sytuacji o… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
15.11.18 19:24
Reply to  Pewna osoba

Witam.Ja w jednej intencji modlę się o koło 5 lat ale tylko jedna nowenna.Nie mal co dzień odmawiam różaniec,uczestniczę wróżnych nabożeństwach no ale tez nie zostałem wysłuchany.Może jest tak jak piszesz że może Bóg ma swój plan.Ja modlę się dalej w tej intencji do póki jest nadzieja i Ty również módl się i miej nadzieję że wszystko jakoś się po układa.Pozdrawiam

mena
mena
15.11.18 23:21
Reply to  Mariusz

https://
pompejanska.rosemaria.pl/2018/09/kasia-uzdrowienie-mamy-z-choroby/

http:// pompejanska.rosemaria.pl/2017/12/anna-walka-trwala-szesc-lat

http://
pompejanska.rosemaria.pl/2017/12/maria-uzdrowienie-wnuczki-z-choroby-epilepsji/#more-42754

życze wytrwałości i niech te przykłady dodadzą Ci nowej jeszcze większej nadzei

Iwona
Iwona
15.11.18 23:04
Reply to  Pewna osoba

Podziwiam i zazdroszczę siły. A na pytanie niestety nie potrafie odpowiedziec. Niewiele jest takich osob jak Pani, osobiście juz dawno bym pewnie zrezygnowala i pogodzila się z losem, ale dobrze ze jest Pani inna:) życzę dalszej wytrwlosci pozdrawiam.

Pewna osoba
Pewna osoba
16.11.18 00:34
Reply to  Pewna osoba

Ale z drugiej strony tak teraz sobie myślę… gdyby zawsze myśleć, że taki jest Boży plan to po co byłoby się modlić? Skoro i tak byłoby z góry założone jak będzie i jakie będzie zakończenie danej sprawy. Widocznie można Boga uprosić i wymodlić zmianę jego planu, bo jeśli byłoby wszystko zaplanowane i Bóg miałby wszystko ustalone to wtedy modlitwa nie miałaby sensu, bo i tak wydarzyłoby się to co miało się wydarzyć no i tak wnioskuje, że da się zmienić przeznaczenie modląc się o coś 🙂 Nie wiem jak Wy uważacie, ale teraz zrozumiałam, że tak jest. Bóg być może… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
18.11.18 11:55

Pomyliłam się i odmówiłam 28 dni część błagalną… czy teraz mam kolejnych 27 dni odmówić dziękczynną czyli o jeden dzień dłużej? Czy moja modlitwa będzie ważna?

Iwona
Iwona
18.11.18 22:31
Reply to  Agnieszka

Nic sie nie dzieje. Odmow czesc dziekczynna normalnie 27 dni.

Monika
Monika
30.11.18 20:32

Odmawiam czwartą nowennę w tej samej intencji i jest mi coraz ciężej się modlic. Za każdym razem co zaczynam sie modlić jest coraz ciężej i przychodzi zwątpienie. Odmawiając różanej nie mogę przestać płakać. Czuje się jakby mnie Matka Boska porzuciła. Zawierzylam wszystko Najświętszej Matce ale nie mogę odnaleźć spokoju.

Iwona
Iwona
05.12.18 22:17

Za kazdym razem. Skoro te zdrowaski sa w takich intencjach jak napisales/as to w twoim przypadku moga byc bardzo ważne skoro masz takie dylematy. Zycze wytrwalosci, powodzenia.

Kkk
Kkk
05.12.18 23:37

Tylko raz. Jest nawet specjalna aplikacja do odmawiania tej nowenny, w której pisze, że odmawiamy na początku różańca i nie powtarzamy przez 3 razy, ale nie uważam, żeby robiło to jakąś szczególną różnicę jeśli ktoś odmawia za każdym razem 🙂

Monika
Monika
23.12.18 23:57

Kończę swoją czwartą nowennę i już bardziej klepie niż odmawiam, bo jest mi coraz ciężej się modlić, trudno mi się przy modlitwie skupić i znaleźć czas na modlitwę , bardziej już odczuwam niechęć bo chyba straciłam nadzieję że Matka Boża mi pomoże

Marek
Marek
24.12.18 08:27
Reply to  Monika

Też tak miałem przy kolejnej nowennie. Wydaje mi się, że w ten sposób możemy wypróbować naszą cierpliwość, wiarę i wytrwałość. Po takiej „trudnej” nowennie zrobiłem sobie przerwę, teraz zaczynam kolejną i to jest nowa radość i nadzieja. Z Bogiem Moniko.

Monika
Monika
25.12.18 22:26
Reply to  Marek

Dziękuję za odpowiedź, u mnie jest tak że zawsze pod koniec nowenny mam ogromne trudności z odmawianiem

Piotr
Piotr
28.12.18 16:12

czy można nowennę odmówić 2 razy w ciągu dnia czyli rano 15 wieczorem 15 tak żeby w 27 dni odmówić całą bo nie wiem jak długo będę na urlopie

Monika
Monika
29.12.18 11:32
Reply to  Piotr

Tak mozna

Monika
Monika
01.01.19 21:43
Reply to  Monika

Proszę kogos o pomoc w modlitwie, czy ktoś by mógł się za mnie pomodlić w moim cierpieniu, żebym nauczyła się dalej żyć dziękuje

Dana
Dana
01.01.19 22:50
Reply to  Monika

Moniko obiecuje od jutra nowenne doBozego Milosierdzia.
Zycze CI spokojnej nocy 🙂

tez Ania
tez Ania
01.01.19 23:10
Reply to  Monika

Moniko wspomnę za Tobą.

Anna
Anna
10.01.19 17:16

Czy mogę odprawić dziś nowennę podwójnie tj. za dziś i jutro, skoro wiem że jutro mogę nie mieć czasu

Anna
Anna
10.01.19 20:11

Czy mogę odmówić nowennę za jutrzejszy dzień gdy wiem że nie będę miała czasu jutro

enia
enia
10.01.19 20:15
Reply to  Anna

Uzgodnij z Matką Bożą, przepros,powiedz jak się sytuacja ma i odmawiaj

Hanka
Hanka
10.01.19 20:34
Reply to  Anna

Wstaniesz godzinę wcześniej i po problemie 🙂

Krzysztof
Krzysztof
14.01.19 16:38

Witam. Bardzo proszę o poradę. Chciałbym odmówić nowenne pompejanska w intencji osoby mi bliskiej. Czy jest to możliwe i ktoś inny jest w stanie otrzymać łaski, o które ja dla niej prosze ? Czy takie zachowanie nie naruszy wolnej woli drugiego człowieka?

Sylwia
Sylwia
17.01.19 07:45

Modle się różaniec 3 x w ciągu dnia po 3 tajemnice. Czy za każdym razem muszę wypowiedzieć ten sam intencje?

Monika
Monika
17.01.19 16:30
Reply to  Sylwia

Nie, intencje podajesz raz na początku różańca

sylwia
sylwia
23.01.19 16:03

1.Czy mozna sie modlić w pozycji wygodnej leżacej lub inna wygodna pozycja ” na luzacko” ?
2.Jak wyglada rozpoczęcie 2 lub 3 tajemnicy po przerwie ? zaczynamy najpierw rozwazanie tajemnicy bez ojcze nasz a potem 10 zdrowasiek ?
3. Intencje odmawiamy CODZIENNIE raz na poczatku rozanca czy za kazdym razem przed rozpoczeciem kolejnej tajemnicy ?

2866
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x