Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

0 0 głos
Oceń ten wpis

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!
0 0 głos
Oceń ten wpis

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

0 0 głos
Oceń ten wpis

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

3.7 48 głosów
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2866 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mateusz
mateusz
15.02.18 20:22

Mam pytanie: nie mam fizycznie różańca w domu, ale już zacząłem (wczoraj) nowennę bez- czy ona jest już ważna?

enia
enia
15.02.18 22:19
Reply to  mateusz

Myślę ,że tak

Dawid
Dawid
21.03.18 16:50
Reply to  mateusz

Rak

Dawid
Dawid
21.03.18 16:50
Reply to  mateusz

Tak

Arek
Arek
15.04.18 23:00
Reply to  mateusz

Pewnie, że tak!

Paulina M
Członek
Paulina M (@paulina-m)
06.03.19 23:01
Reply to  mateusz

Tak, jak najbardziej. Tu chodzi o modlitwę, a nie o fizyczny przedmiot. Bóg wysłuchuje ze względu na Twoją wiarę i wytrwałą modlitwę, a nie czy posiadasz przedmiot. Możesz się modlić nawet na palcach 😉

####
####
18.02.18 17:42

Witam odnawiam nowenne modlilam się na nie poswieczonym różancu pożniej zmienilam na poswieczony czy bedziesz się liczyl ze nie poswieczony .

irena
irena
11.03.18 22:02
Reply to  Marek (adm.)

przy okazji panie marku rozwial pan moje watpliwosci ,poniewaz rozanie dostalam w autobusie od pewnej pani ,ktora wracala z Medugorje i zapomnialam sie zapytac czy byl poswiecony czy nie ,ja ciagle na nim sie modle i w tej chwili odmawiam na nim 4 NP ,wiec teraz juz dzieki panu wiem ze moja modlitwa bedzie wazna ,pomyslalam tez ze skoro dwa razy zostalam wysluchana w moich intencjach to pewnie jest wazna ,jednak lepiej sie upewnic u kogos wiarygodnego i takze dziekuje i pozdrawiam

Mmm
Mmm
18.02.18 17:44

Witam mozna się modlic o to żeby chłopak wrócil I dał szanse .

Iwona
Iwona
18.02.18 23:12
Reply to  Mmm

Modlić można się o wszystko co jest zgodne z naszą wiarą. Spróbować na pewno możesz ten czas nie będzie zmarnowany. Jednak musisz dopuszczać możliwość iż nie zostaniesz wysłuchania akurat tak jak byś tego konkretnie chciała. Może Bóg ma wobec Ciebie inne plany. Może być tak, ze w oczach Boga nie jest to osoba dla Ciebie, a przez związek z nią możesz narazić swoje życie duchowe. Poza tym Bóg zna serce tego chłopaka, więc wie więcej niż Ty. Myślę, że jego wolę również weźmie pod uwagę i nie zmusi go do powrotu do Ciebie wbrew niemu. Jeśli jesteście sobie przeznaczeni to… Czytaj więcej »

Mmm
Mmm
19.02.18 16:54
Reply to  Iwona

Dziękuję modle od dłuższego czasu nowenne to jest moja druga nowenna tej 1 nowennie zostaamlam wysluchana mialam dwie itencje jedno znalezienie pracy a druga o chloapaka tak bog robil ze te prace dostawalam pare ofert pracy z urzedu pracy juz cv wyslalam ta praca byla pewna ale pracodwca się pozniej odezwal zdzwonilam tam pare razy i nic za jakis czas pojawil pewny chlopak niby mielismy się kolegowac ale wyszlo tak ze nie caly rok bylismy razem tez sie modle nowenne św.rity . Jedze na uzdrowienia czatachowy do danieala i na inne tez jezdze Wiem ze bog jest zemna mnie rozumie… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
19.02.18 19:20

Witam trzy pytania:
1.Odmawiam nowennę bez użycia różańca na palcach lub na kartce .Czy tak można?
2.Pojawiła się opinia ,że modlitwę dziękczynną lub błagalną odmawia się po każdej z części różańca co czynię czy jest to duży błąd?
3.Stosowałem naraz Modlitwę fatimska i Modlitwę św. Maksymiliana Marii Kolbego czy to ogromny błąd?
Pytam bo zastanawiam się czy przez te trzy błędy zostałem niewysłuchany?

Iwona
Iwona
19.02.18 20:42
Reply to  Łukasz

Witam. Jest strasznie dużo wątpliwości co do nowenny szczerze mówiąc sama się czasami zastanawiam nad pewnymi kwestiami. Jednak postaram się pomuc. 1. Moim zdaniem to nie przeszkadza ze modliles się na palcach ważne, ze w ogóle to robiłeś. Ja np modlę się podczas wykonywania różnych prac ze słuchawkami. Nie wiem jak tobie, ale mi nowenna sprawia zarazem ogromną ulgę jak i ciężar podolania jej. 2. Odmawia się na koniec te modlitwy raz dziennie, ale myślę, ze nic się nie stało, ze odmawiales po każdej części też na początku tak robiłam. 3. W czym widzisz problem jeśli chodzi o odmawianie kilku… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
19.02.18 21:05
Reply to  Iwona

Serdeczne Bóg Zapłać! Co do punktu trzeciego ostatnio doczytałem ,ze wszędzie jest LUB ,ALBO , nigdy nie razem. Stąd moje wątpliwości. Co do wysłuchania to miałem takie myśli ,że może na nie faktycznie nie zasłużyłem swoim życiem.

Iwona
Iwona
19.02.18 21:41
Reply to  Łukasz

Powiem szczerze, że nie posiadam wiedzy odnośnie tych modlitw. Ale myślę, ze, skoro nie byłeś świadomy takiego błędu, to nie powinieneś niczego sobie zarzucać, a tym bardziej wiązać tego z niewysluchana intencja. Co do tego czy zasluzyles, czy też nie to chyba również nie powinieneś tak myśleć. Każdy zasługuje na miłość Boga, a udzielane nam łaski to nic innego jak wyraz jego miłości. Cytuję słowa modlitwy do św. Rity; „Jeżeli jest we mnie coś co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski o która proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkode”. To znaczy, że jedyna rzeczą, przez która nie otrzymujemy łaski o która… Czytaj więcej »

Wanda
Wanda
20.02.18 20:36
Reply to  Łukasz

tak zgadza się jest albo modlitwa fatimska albo modlitwa św. Maksymiliana. Ja osobiście odmawiam tylko fatimską. Ale można na zmianę, raz jedną przy następnej części drugą. Albo obie na raz, tez tak można.

Wanda
Wanda
19.02.18 20:50
Reply to  Łukasz

ad 1. Nie sadzę, że to błąd. Tez czasem odmawiam na palcach jak akurat nie mam przy sobie różańca. Zresztą dużo ludzi to robi. Myślę, że różaniec jako przedmiot jest dla ułatwienia odmawiania modlitwy a modlitwą jest sam odmawiany różaniec ad.2. Wystarczy 1 raz po 3 częściach, ale jak odmawiasz po każdej części też tak można ad.3. Chyba można naraz kilka modlitw odmawiać. Pierwsze słyszę, że nie można odmówić jednej modlitwy a potem innej. Chyba się Matka Boska Fatimska z ojcem Maksymilianem by się zgodziła. Myślę, że każdy jest wysłuchany w modlitwie, pytanie tylko czy to o co prosimy jest… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
20.02.18 13:40

Mam pytanie głównie do tych osób które mają doswiadczenie z NP. Otóż jak już napisałam w swoim komentarzu co do problemu Łukasza, rok temu odmowilam 3 nowenny w jednej intencji. Jednak nie zostałam wysluchana tak jak tego oczekiwalam. A przecież w modlitwie końcowej obiecujemy Maryi o opowiadaniu o miłosierdziu jakie nam wyswiadcza i jak dobrotliwie obchodzi się z nami. Teraz pytanie, skoro nie otrzymalam tej konkretnej łaski to w jaki sposób mogę wypełnić obietnicę? Nie chcę nikogo zniechęcać do odmawiania NP moim świadectwem z niewysluchana prośba. A dodam, ze modlilam się o coś TAK WAŻNEGO, że nic ważniejszego juz chyba… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
20.02.18 14:52
Reply to  Iwona

Czy te minusy są wyrazem upatrzenia się czegoś złego w moim pytaniu? To chyba dobrze, ze chce wypełnić obietnicę, a nie tylko odklepac modlitwę i po kłopocie. Każdy z nas się do tego zobowiązuje słowami modlitwy końcowej. To, ze nie otrzymalam tej konkretnej łaski to nie znaczy, ze nie otrzymalam niczego. Nie żałuję żadnego dnia poświęconego NP więc skoro nie potraficie odpowiedzieć to przynajmniej nie dolujcie minusami jak gdybym zbrodnie tym pytaniem popełniła.

irena
irena
20.02.18 17:17
Reply to  Iwona

ja mysle ze te minusy dostalas za to ze traktujesz nowenne jak koncert zyczen i podchodzisz do modlitwy jak dziecko ,ktore mialo obiecanego lizaka a go nie dostalo i „obrazilam sie”.owszem powinnismy podchodzic z ufnoscia jak dzieci do modlitwy ,ale nie ze Matka Boza mi nie dala co prosilam to sie nie pomodle,rozejzyj sie w kolo,moze otrzymalas wiele lask tylko ich twoje serce nie widzi ,bo uparlas na ta konkretna

Iwona
Iwona
20.02.18 17:35
Reply to  irena

Widzę, ze nie zostałam zrozumiana. Kto powiedział, że jestem obrazona. Przeczytajcie ze zrozumieniem. Otóż chodziło mi tylko jakie mam dawać świadectwo akurat swoim doświadczeniem skoro nie zostałam może nie tyle co nie wysluchana, a wysluchana inaczej. Traktuje nowennę jako modlitwę, a nie jak koncert życzeń. Gdybym była obrazona to po tamtym juz bym więcej nie sięgała po ta modlitwę, a od jesieni odmawiam kolejne nowenny, więc proszę nie osądzać. Gdyby ludzie na tym forum starali się czasami zrozumieć zamiast minusowac i krytykować to więcej osób odnajdywaloby odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Hanka
Hanka
20.02.18 18:22
Reply to  Iwona

Iwonko, minusami nie należy się przejmować. Przecież nie jesteśmy dziećmi w podstawówce:) Co do Twoich wątpliwości to wydaje mi się, że w relacjach z Bogiem przede wszystkim należy być szczerym. On przecież i tak zna nas lepiej niż my sami. Jeśli w tej chwili uważasz, że nie masz o czym opowiadać jeśli chodzi o dobroć i miłosierdzie NMP to tego po prostu nie rób. Chodź osobiście uważam, że człowiek zawsze ma za co Bogu i Najświętszej Pannie dziękować choćby za to, że ma dwie zdrowe ręce, laptop i dostęp do internetu 🙂 Samą modlitwę końcową traktuję szerzej w kontekście całego… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
20.02.18 19:45
Reply to  Hanka

Dziękuję o tak jasna odpowiedź właśnie mi chodziło. Otóż ja mam o czym mówić jeśli chodzi o konkretne łaski w tamtym czasie bo było ich wiele i jestem ich w pełni świadoma i potrafiłam je dostrzec. Nie wiedziałam tylko jak potraktować ta jedna niewysluchana intencje jeśli chodzi o dawanie świadectwa to wszystko. Dlatego jestem Ci wdzięczna za tak fajne zobrazowanie mi jak można to postrzegać. Jak ktoś pyta i tak ważne sprawy to Bóg odpowie. Tym razem, posłużył się Tobą: ) dziękuję.

enia
enia
20.02.18 18:39
Reply to  Iwona

Iwona nikt cie nie osądza , jak na tym forum ludzie cie nie rozumieją to na ten temat porozmawiaj ze spowiednikiem

Ewa
Ewa
20.02.18 19:41
Reply to  Iwona

Iwono ja czekam rok , a w jednej intencji odmawiam obecnie trzecią i zawsze odmawiam część dziękczynną… zresztą jest ona wpisana w część nowenny. Ja też modliłam się i modlę o bardzo ważną dla mnie łaskę, a dwa tygodnie temu zaczynając właśnie część dziękczynną poczułam, że powinnam odmówić następną nowennę – tym razem za Dusze w Czyśćcu . Obawiałam się, że nie dam rady z dwiema , że kolana nie wytrzymają, ale trwam ,chociaż trudno uklęczeć , oczywiście robię sobie krótkie przerwy i proszę Maryję o wytrwanie . Wiem, że modlitwa za Dusze działa, bo odkąd ją zaczęłam, co noc… Czytaj więcej »

Wanda
Wanda
20.02.18 20:47
Reply to  Iwona

Ciągle mnie zadziwiają słowa św. Siostry Faustyny; ” Jezu, dziękuje ci za codzienne drobne krzyżyki, za przeciwności w moich zamiarach, za trud życia wspólnego, za złe tłumaczenie intencji, za poniżanie przez innych, za cierpkie się obchodzenie z nami, za posądzenia niewinne, za słabe zdrowie i wyczerpanie sił, za …..” . Jak to pojąć, że wszystko co nas spotyka jest łaską? Chyba słusznie któraś z pań napisała, że nie dano nam lizaka którego oczekiwaliśmy, a może ten lizak dla nas był szkodliwy i trzeba łykać gorzkie lekarstwa?

Viktoria
Viktoria
12.06.18 21:49
Reply to  Iwona

Tak sobie pmyslalam, nie znam intencji o ktora prosilas ale tylko nie badz na mnie zla:) bo tak …jak jestes zdrowa, i wszyscy w rodzinie to tak sobie mysle to jest najwazniejsze bo jak jest zdrowie to jest wszystko. Dlaczego tak napisalam bo wiem, ze doznalm cudu przezycia modlilam sie proszac o laske zycia chociaz nikt z lekarzy nie powiedzial, ze smierc zaglada mi w oczy to jednak moc Ducha Sw. byla tak wielka, ze bylam swiadoma tego co moze sie zdazyc a jednoczesnie otrzymalam tak potezna moc wytrwania, ze ZYJE a to byl “tylko porod “ 🙁 myslisz, ze… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
20.02.18 18:54

Szczęść Boże! To znowu ja. I kolejna wątpliwość.Dziś w nocy dostałem wiadomość od Zespołu nowenny.pl i przytoczę coś co dało mnie do myślenia : (…)Nie możemy jednak modlić się w intencjach, które prowadzą do zła, które są sprzeczne z Bożym porządkiem, łamaniem przykazań. Po lekturze komentarzy na http://www.pompejanska.rosemaria.pl widać, że rzadko, ale zdarza się takie niezrozumienie.Jak np. wtedy, kiedy modlimy się w intencji, aby Bóg pobłogosławił związek rozwodników, aby procedura in vitro przebiegła pomyślnie lub aby wygrać miliony w Lotto. I teraz przyznam się , w tej nowennie modle się o wygraną na loterii , bo skoro mam siedzieć w… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
20.02.18 22:15
Reply to  Łukasz

A tak zapytam czysto teoretycznie, czy nie lepiej pomodlić się o dobra pracę? Myślę, ze na pewno Bóg by Ci poblogoslawil. Powiem Ci, ze liczysz trochę na łatwiznę każdy by tak chciał jednak tak się nie da. Być bogatym to nie znaczy być spelnionym, a i o zapomnienie o Bogu wtedy bardzo łatwo. Myślę, ze Bóg jako dobry ojciec nie pragnie, dla Ciebie nędzy, czy chociażby biedy zwłaszcza, że masz rodzinę. Osobiście nie osmielilabym się prosić o, aż takie pieniądze co innego o dobrze platna prace. Wtedy przynajmniej zapracujesz na majątek. Poza tym ludzie wygrywajacy na loteriach, nie mający doświadczenia… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
20.02.18 23:23
Reply to  Iwona

Modliłem się o prace w pierwszej kolejności, jednak po jej zakończeniu poczułem ,że chyba Bóg ma inne plany , chce bym pozostał oddany rodzinie i nie poszedł do pracy i nie spełniał się zawodowo .Więc następną (czwartą) postanowiłem odprawić w intencji wygranej. Od początku miałem wątpliwości , ale doszedłem do wniosku ,że jeżeli Bóg ma jeszcze inne plany to nie powinien się o taka intencje obrażać .W końcu wszyscy podkreślają słowa: Bądź wola Twoja a ja się nie upieram od początku wolałem świetną pracę niż wygraną. Zresztą od tego wszystkiego jeszcze więcej ceniłem kogoś kto mnie zrozumie (w tej kwestii… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
21.02.18 09:03
Reply to  Łukasz

Cóż skoro tak podpowiada Ci serce to co tu więcej mówić. Pewnie widzisz to w innym świetle, niż inni. Zastanawia mnie tylko fakt odpowiedzi zespołu nowenny. Rozumiem, ze prosiles o wsparcie modlitwa? Dlaczego dali Ci taka odpowiedź? Może coś w tym jednak jest. Może to jakiś znak dla Ciebie.

Łukasz
Łukasz
21.02.18 21:55
Reply to  Iwona

Z tą odpowiedzią jest tak ,ze chcąc czytać świadectwa (bardzo lubię to robić to jakoś tak mnie pociesza , umacnia i daje nadzieję) musiałem kliknąć zgodę by przychodziły mnie powiadomienia/wiadomości od portalu. Tak jakbym z nimi się modlił i stąd ta wiadomość. Nie prosiłem o modlitewne wsparcie. Co do znaku to sam nie wiem. Ostatnio ( a ogląda telewizje raz na kilak tygodni/miesięcy-akurat tego dnia musiałem czegoś przypilnować całą noc) , trafiłem na program o osobach , które wygrały ogromne pieniądze w USA były tam rady jak nie zwariować i jak się z nimi obchodzić. Druga sprawa to od kilku… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
21.02.18 22:09
Reply to  Łukasz

Powiem Ci, ze mam podobne odczucia co do pomocy. Zwłaszcza, ze łatwo też jest dac się nabrać bo i na tym polu działają oszuści. Chciałabym pomuc każdemu kto tej pomocy potrzebuje, jednak niestety sie nie da. Wtedy pojawia się pytanie komu? Jest tyle chorych dzieci, ze serce boli, dochodzą do tego osoby starsze, ubogie, nawet zwierzęta. Więc myślę, że skoro przerasta nas to finansowo to jednak modlitwa za drugiego człowieka nic nie kosztuje.

Iwona
Iwona
21.02.18 22:15
Reply to  Łukasz

A tak wracając do loterii. To mam jedno pytanie. Skąd będziesz wiedział, czy twoja intencja została wysluchana? Bo przecież aby wygrać trzeba grać. Więc co? Zamierzasz ciągle grać, aż się przekonasz czy jak mam to rozumieć? Bo jeśli tak to czy nie będzie to hazard? A przecież to już o krok do nałogu. A nie jest to raczej zgodne z prawem Bożym. Tak myślę. Wyjaśnij mi proszę jak to chcesz zrobić, aby się nie zapedzic?

Łukasz
Łukasz
23.02.18 22:54
Reply to  Iwona

Gram od czasu do czasu , zresztą jeżeli ma być wysłuchana to znajdzie się sposób na jej spełnienie. Po prostu zaufałem w tej kwestii Bogu , on sam wie co dla nas ważne i potrzebne.

Xyz
Xyz
06.06.18 02:40
Reply to  Łukasz

Jak masz wygrać to poczujesz przynaglenie nagle by iść i wysłać kupon.

enia
enia
22.02.18 00:57
Reply to  Łukasz

Łukasz ci co dzwonią o pomoc to są naciągacze , nie daj sie wkręcić i kto czyta także . To jest dobra metoda na zarabianie. Są nachalni i od takich telefonów nie można się uwolnić. Ja cos dam ale w kosciele , w ogłoszeniach ksiądz mówi,ze będzie taka a taka osoba wybierać dla…. , ta osoba jest sprawdzona . Wychodzimy z kościoła i daje się do puszki . Za tydzień ksiądz ogłasza jaka kwota została zebrana .NIE ROBIC TEGO OD SIEBIE Z KONTA NA PODANE PRZEZ NICH KONTO! NIGDY! Także stoją po ulicach, przy supermarketach tez oszuści . U nas… Czytaj więcej »

Xyz
Xyz
06.06.18 02:37
Reply to  Łukasz

Do Łukasz- mozesz modlić się o co zechcesz. Sam Bóg powiedział, żeby prosić o co się zechce. Bóg wie czy to o co prosisz jest złe, prowadzi do zła. Wtedy tego nie otrzymasz, a nie administrator. A co on siedzi w niebie i wie o tym? W Stanach była kobieta, która wkurzyła się, poszła do kościoła, konkretnie Boga poprosiła o wygran w lotto. Wygrała kilka milionów, pomogła biednym i jakimś kościołom.

Modl sie o co chcesz.

P.S. Kopsnij mi z bańkę jak już wygrasz. Dzięki

Joanna
Joanna
05.03.18 16:09
Reply to  Łukasz

Łukasz! Myślę że proszenie o wygrana jest bledem ale może dzięki Tej Nowennie to zrozumiesz. Otwórz oczy , Matka Boża chce Ci dac o wiele więcej niż marne pieniądze które rządzą światem. Pycha i chciwość to cechy szatana. Posłuchaj sobie na Youtube księdza Piotr Glas „Co szatan mowi na egzorcyzmach „Dzięki niemu chce zmienić moje życie, wiem ze szatan jest i maci nam w głowach. Dziękuję Ci Panie zmieniłeś moje myślenie . Chwała Panu i Matce Bożej!

Anna
Anna
05.06.18 23:49
Reply to  Łukasz

Kochany Łukaszu, jak i kochani forumowicze! Dwie sprawy: 1. Dobrze, że jesteście, bo dzięki Wam można dużo się dowiedzieć. Nawet uczyć się na waszych wypowiedziach i doświadczeni ach. 2. Jest taka książka pt. Bóg nie jest automatem do kawy. Bóg to potęga, inteligencja, miłość. A zbawienie nas, dzieci Bożych, to sprawa o którą Bóg walczy. Walczy o każdą duszę. Zanim określicie intencję, pomódlcie się o to, żeby była ona taka, która służy naszemu zbawieniu. To my na tym świecie jesteśmy dla Boga. Nie odwrotnie. Jeżeli spełniamy ten warunek, Bóg obdarza nas swoimi łaskami. Otrzymujemy więcej niż o to prosimy. Jednak… Czytaj więcej »

Anita
Anita
22.02.18 19:45

Witam, jestem na 39 dniu nowenny. W trakcie odmawiania różańca czytam tylko i wymawiam w myślach nazwy tajemnic tj. Narodzenie Pana Jezusa, nie czytam i nie rozważam całości, jedynie staram sobie wyobrazić narodzenie Jezusa i co to dla nas oznacza, tzn narodzenie zbawiciela. W trakcie różańca mam niezwykły problem z koncentracją, nieraz nawet nie zauważam iż nie rozważam tajemnic. Często też (praktycznie przy każdej 10) moje myśli zaczynają błądzić i rozważać różne sytuacje itp związane z moją intencją. Staram się nad tym panować i skupić się na modlitwie i przepraszaniu Najświętszej Maryi za te chwile słabości. Czy to Zły próbuje… Czytaj więcej »

Hanka
Hanka
22.02.18 20:22
Reply to  Anita

Anito, w Ewangelii na 2018r przedwczoraj przeczytałam w komentarzu do czytania taką myśl ” Nie bądźcie jak poganie, którzy w słowach upatrują moc swojej modlitwy. Jej istota leży w ufności”. Myślę, że to odpowiedź na Twoje wątpliwości. A swoje rozproszenia ofiarowują Bogu jako formę modlitwy. Odmawiasz Różaniec a to potężny egzorcyzm przeciw złemu więc się na nim nie skupiaj. Pozdrawiam.

Joanna
Joanna
05.03.18 16:23
Reply to  Anita

Oczywiście że to złych duch. Nie daj się zwieść. Ja mam tak samo ,różne myśli krążą mi np. podczas mszy. Powiedz precz szatanie odejdź ode mnie i Proś Matkę Bożą o to. To szatan będzie nas kusil ,zwłaszcza jak będziemy przy końcu nowenny. On wie że przegra jeśli ja odmówiły do końca. Szatan Jest ,kusi i jest bardzo cwany. Posłuchaj sobie wspaniałego księdza Piotr Glas „co mówi szatan na egzorcyzmach „. Mnie ten ksiądz uratował od dotychczasowego myślenia. Wierzę w te słowa bo ten ksiądz całkowicie zawierzyl się Matce Bożej i dzięki niemu wiem o tej Nowennie. Pozdrawiam

enia
enia
07.03.18 10:42
Reply to  Joanna

Joanna masz rację z ks.Glasem, to wyjatkowy Kapłan i inni księża powinni z niego brać przykład.
Jest modlitewnik Różaniec Eucharystyczny i fajnie się odmawia Rózaniec , szybko mozna sie nauczyć. Polecam
Szatan nie cierpi Matkę Przenajświetszą, robi przeszkody to sie z tym zgodzę.

Magdalena
Magdalena
23.02.18 21:58

Można się z radiem modlić i np dzis zaczęłam radosna modlitwe1 a wczoraj modlitwe zaczęłam od bolesnej czy można tak

Iwona
Iwona
27.02.18 10:11
Reply to  Magdalena

Można z radiem, a co do kolejności części to nie posiadam takiej wiedzy, czy mozna mieszać. Jakby na to nie patrzec tajemnice to najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa i Maryi także należy raczej przestrzegać kolejności. Pan Jezus najpierw musiał się narodzić w części radosnej, aby umrzeć w bolesnej i zmartwychwstac w chwalebnej. Także odmawiając cały różaniec chyba lepiej robić to pokolei. Co innego jeśli odmawiamy jedna tajemnice dziennie wtedy to wiadome, ze na każdy dzień przypada konkretną część.

gość
gość
07.03.18 23:56

Zaczęłam się modlić nowennę od pary dni częścią dziękczynna nie dostałam wysluchana ani żadnej odpowiedzi czy będę jeszce wysłuchana i dostanę jakaś odpowiedź.

Ewa
Ewa
08.03.18 17:32
Reply to  gość

Gość skąd pewność, że nie zostałaś wysłuchana – od kogo (jakiej) odpowiedzi oczekujesz ? Nowennę odmawia się do końca i czeka z ufnością. Proszę poczytaj „Pytania i odpowiedzi” na pewno znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

gość
gość
25.03.18 23:52
Reply to  Ewa

Od boga o powrót drugiej osoby żeby wróciła 🙂

Iwona
Iwona
08.03.18 23:03
Reply to  gość

Jeszcze nawet nie dobrnelas do końca nowenny, a już twierdzisz, że nie zostalas wysluchana. Czasami trzeba poczekać nieco dłużej na owoce modlitwy. Zdarzają się świadectwa ludzi wysluchanych nawet po latach. To Bóg decyduje kiedy i jak powinien zadziałać w naszym życiu. A to czy zostaniesz wysluchana, czy też nie zależy raczej od Ciebie samej. Modlitwa to ufność i nadzieja pokladana w Bogu, więc należy się właśnie tak modlić i reszta się nie przejmować. U Ciebie tej ufności troszeczkę chyba zabrakło skoro trapia Cię takie wątpliwości. Jednak jest to normalne wszyscy dajemy się złapać na podszepty złego najważniejsze, aby w porę… Czytaj więcej »

gość
gość
21.05.18 16:04
Reply to  Iwona

Modlilam się np nie zostalam tej sprawie wysluchana ani zadnej odpowiedzi od boga po tym za jakis czas zaczelam kolejna innej intencji ale przerwalam ..

Andrzej
Andrzej
10.03.18 09:56

Witam , mam pytanie dotyczace Modlitwy Rózańcowej tzw. Pompejskiej , czy odawiając tajemnice modlimy sie na Rózńcu taj jak byśmy odmawiali Normalny różaniec Chodzi mi o podzielenie tajemnic na dany dzień np. Tajemnica Radosna – Poniedziałek i Sobota , Tajemnica Światła Czwartek , czy wszystkie tajemnice jednego dnia ? Dziękuję .Z Panem Bogiem .

Andrzej
Andrzej
11.03.18 21:46
Reply to  Marek (adm.)

Dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam .

Kamil
Kamil
04.06.18 19:53
Reply to  Marek (adm.)

W części błagalnej nowenny pompejańskiej dwa pierwsze kroki wyglądają następująco: 1.Najpierw żegnamy się znakiem krzyża; 2.Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”. Bardzo proszę o informację dotyczącą części dziękczynnej nowenny pompejańskiej – czy w części dziękczynnej również podajemy intencję czy tylko odmawiamy : „„Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”? Z góry BARDZO dziękuję za odpowiedź.

Ewa
Ewa
06.06.18 09:11
Reply to  Kamil

Kamilu, również podajemy intencję, tę samą co w części blagalnej. Obie części różnią się tylko modlitwami końcowymi. Życzę wiary i wytrwałości w modlitwie 🙂

Andrzej
Andrzej
11.03.18 22:50

Mam takie pytanie dotyczące intencji w NP chodzi mi o to czy prośba o Opiekę i Błogosławieństwo Matki Bożej nad Rodziną , to będzie liczona jako jedna intencja ? czy dwie , a wiem , że dwóch intencji nie może być ofiarowanych .. Proszę o odpowiedz .dziękuję i pozdrawiam .

Iwona
Iwona
12.03.18 10:13
Reply to  Andrzej

Myślę ze spokojnie może być taka intencja. Nie są to przecież dwie różne sprawy. Bardzo piękna prośba.

Hanka
Hanka
12.03.18 10:36
Reply to  Iwona

Oczywiście, że może. Intencja jest bardziej potrzebna nam niż Bogu, który i tak zna nasze najskrytsze próby zanim je sformułujemy 🙂

Andrzej
Andrzej
12.03.18 17:34
Reply to  Hanka

Dziękuję bardzo i pozdrawiam .

Andrzej
Andrzej
12.03.18 17:33
Reply to  Iwona

Dziękuję bardzo i pozdrawiam .

Beata
Beata
13.03.18 15:02

Rozpoczęłam pierwszy raz w życiu tę nowennę. Modlę się w intencji kogoś kto ma raka. Dzisiaj się dowiedziałam, że ta osoba zmarła. I co teraz? Mam skończyć tę nowennę ? Przecież moją intencją było zdrowie tej osoby. Nie wiem co robić?

Iwona
Iwona
13.03.18 23:04
Reply to  Beata

Kontynuuj. Modlitwa na pewno nie pójdzie na marne, a wprost przeciwnie może pomuc tej osobie jak i tobie. Myślę, ze skoro Bóg mając już plany wobec chorej udzielił Ci łaski do podjęcia modlitwy NP to miał w tym ważny cel. Kto wie może dzięki twojej miłości bliźniego śmierć była lżejsza, może doszło do pojednania z Bogiem, tego nie wiemy jednak wykluczyć również nie możemy. Ty modlilas się o zdrowie, dla ciała, a może Bóg chciał uzdrowić duszę tego człowieka. Dlatego myślę, ze dokończenie nowenny jest ważne. Tam na górze również modlitwa może się przydać. Módl się tak jak się modlilas… Czytaj więcej »

Beata
Beata
14.03.18 08:07
Reply to  Iwona

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś. Bóg zapłać.

Iwona
Iwona
14.03.18 09:05
Reply to  Beata

Cieszę się ze mogłam pomuc. Pisałam to co myślę jednak widzę w tym sens:). Miałam problemy z dodaniem tej odpowiedzi więc coś w tym musi być. Każdy ma jakieś wątpliwości Ja również nie jedna miałam podczas odmawiania NP. Z Panem Bogiem.

enia
enia
14.03.18 10:02
Reply to  Beata

Beatko też myślę ze powinnaś dokonczyć,ale ja bym intencję zmieniła za dusze śp…. o radosc życia wiecznego

Anna
Anna
18.03.18 00:06

Pojawiła się u mnie pewna wątpliwość. Na tej stronie jet napisane, że słowa Ten Różaniec odmawiam…, intencję i modlitwy końcowe odmawia się tylko raz dziennie. Tymczasem na niektórych stronach internetowych znalazłam informacje, że odmawia się je przy każdej części Rożańca. Jak więc powinno być faktycznie? I czy Pod Twoją obronę odmawia się raz dziennie czy też po każdej części Różańca?

gość223
gość223
23.03.18 19:46

1.Czy tajemnice trzeba odmawiać w kolejności radosna bolesna swiatla chwalebna czy można np. radosna, bolesna, chwalebna, swiatla ?
2. Czy codziennie mogą/muszą być te same rozważania czy codziennie inne ?

Redakcja
Editor
Zaangażowany
Redakcja (@red)
24.03.18 16:25
Reply to  gość223

1. moze byc rozna kolejnosc
2. moga byc inne 🙂
powodzenia!

Krzysztof
Krzysztof
30.03.18 11:45

Jestem mężczyzną. Mam problem z którym sam sobie nie poradzę. Ta nowenna to będzie moja walka. Mam cichą nadzieję, że będę mógł przesłać tu swoje świadectwo z czasem.
Bóg z wami.

inka
inka
31.03.18 22:42

Czy można odmawiać dwie nowenny na raz w osobnych intencjach?

Ewa
Ewa
01.04.18 16:58
Reply to  Marek (adm.)

Ja odmawiałam jedną w bardzo ważnej dla mnie intencji i w części dziękczynnej zaczęłam drugą za dusze w czyśćcu , którą kończę za trzy dni i co teraz …obie nie ważne ? 🙁 Czytałam , że niektórzy odmawiają po dwie -trzy jednocześnie. Tak bardzo mi zależy na tej pierwszej , że nie wiem co teraz zrobić….na pewno ukończę ….. ale niepokój pozostał czy zostanę wysłuchana czy mam powtórzyć intencję ?

też Ania
też Ania
01.04.18 17:10
Reply to  Ewa

Mam nadzieję, że nie piszę herezji, ale jak dla mnie Twoje nowenny są ważne. Ja myślę, że w zaleceniu by odmawiać jedną nowennę jednocześnie chodzi bardziej o to by się (przepraszam za określenie) nie zajechać, nie zaniedbać obowiązków, które wszyscy mamy. Jedna nowenna to co najmniej godzina ( z rozważaniami przy 4 częściach to ok. 2 godziny) więc przy dwóch nowennach może już być problem, ale skoro dajesz radę, bądź spokojna. Może bardziej chodzi o to by nie nabrać tyle obowiązków modlitewnych, że już nie starczy sił i czasu na obowiązki stanu, pracę itd.

enia
enia
01.04.18 17:17
Reply to  też Ania

Tu pisały osoby ze trzy NP odmawiają dziennie,różne intencje.
Dla mnie to „nowość”, co pisze admin.

Ewa
Ewa
01.04.18 20:48
Reply to  też Ania

Czas znalazłam, po prostu wstawałam o 3/30 – 4 rano . Robiłam sobie małe przerwy np po zakończeniu części radosnej i bolesnej itd ponieważ modlę się zawsze klęcząc . Zdarza mi się myślami gdzieś błądzić zwłaszcza przy tej za duszyczki, a dzisiaj pomyliłam tajemnice dwa razy i musiałam powtarzać .

Iwona
Iwona
01.04.18 23:08
Reply to  inka

Zgadzam się z też Ania. Szczerze mówiąc to jestem pełna podziwu, dla twojej determinacji i wytrwałości. Jedna nowenna to już wezwanie, dla większości z nas a więcej to już prawdziwy wyczyn. Zwłaszcza, że odmawiasz na kolanach i wstajesz i tak wczesnej porze. Widać, ze masz wiarę w Boga. Osobiście również odmawiam co jakiś czas NP jednak muszę przyznać, ze daleko mi do Ciebie. Wiary mi nie brakuje , ale siły i wytrwałości takiej jak twoja już tak. Dlatego jeśli tylko potrafisz sobie zorganizować czas to odmawiaj. Myślę, że Bogu jest to mile i oby więcej takich ludzi jak ty chodziło… Czytaj więcej »

Malgosia
Malgosia
01.04.18 10:00

Witam was serdecznie.Odmawiam modlitwę pompejanska o zdrowie mojej mamy,czy ktoś moze, dolaczyc do mojej intencji i modlic sie razem ze mna, wiem ze sila jest w różańcu, moze prosze o cud ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych…Malgosia

Jakub
Jakub
04.04.18 00:01

Przez błąd w obliczeniu zamiast przez 27 dni zmawiałem część błagalną przez 28, czy muszę zacząć od nowa? Logika w sumie tak nakazuje..

lucyna
lucyna
06.04.18 20:26

Odmawiam V NP w róźnych intencjach i mam pytanie często mi się zdarza że nie pamiętam na której tajemnicy skończyłam i mówię ja na wszelki wypadek dodatkowo albo czasami mi się paciorki na różańcu przesuną tak że mi się wydaje że już je zamówiłam i jeszcze dokładam np jedno Zdrowaś Maryjo wolę dołożyć kilka Zdrowaś Maryjo niż skrócić, czy to się liczy?

Iwona
Iwona
06.04.18 20:56
Reply to  lucyna

Myślę ze tak przecież chcesz jak najlepiej odmówić różaniec, dlatego wracasz. A to mylenie się i zapominanie to nic innego jak mieszanie złego. Może poproś Maryję o wsparcie na pewno Ci pomoże. Mi z kolei podczas odmawiania NP ( przy drugiej i trzeciej) ciągle rwal sie różaniec. Pod koniec pierwszej natomiast miałam tyle much na oknie, ze oblazly dosłownie całe. Powtorzylo się to parę razy i spokój. Nigdy przedtem, ani później takiej inwazji nie miałam. Natomiast podczas odmawiania czwartej byłam zasypywana SMSami od wróżki po skończeniu nowenny cisza do dzisiaj. Także widzisz szatan ma nieskończoną ilość sposobów, aby człowieka zwieść… Czytaj więcej »

Anna
Anna
15.04.18 16:30

Czy jesli pomylilam kolejność modlitw na początku różańca tzn. Najpierw odmowilam Ojcze nasz a następnie Wierzę w Boga Ojca i zapomnialam odmówić Chwała Ojcu… to cala Nowenna jest nieważna i trzeba zaczynać ją od początku?

Iwona
Iwona
16.04.18 14:34
Reply to  Anna

Nie. Kontynuuj. Nie ma czegoś takiego jak Niewazna modlitwa.

inka
inka
15.04.18 23:55

mam pytanie odnośnie książki „Różaniec i nowenna pompejańska”, czy są tam podane pełne teksty wszystkich modlitw odmawianych w trakcie nowenny?

Agnieszka
Agnieszka
19.04.18 13:23

Czy mogę odmawiać 3 Nowenny naraz ? W 3 różnych intencjach, które nie mogą czekać …

Agnieszka
Agnieszka
19.04.18 18:25
Reply to  Marek (adm.)

” To tak nie działa ” – w jakim sensie ? tzn . jak ?
To jak się odmawia jedną Nowennę to działa, a jak więcej to kolejna nie działa? Dlaczego?

maria
maria
05.06.18 17:14
Reply to  Agnieszka

Jesli twoje serce tego potrzebuje to ja nikogo o pozwolenie bym nie pytala. Modlitwy nigdy za duzo, ojciec Pio odmawial 30 rozancow dziennie

Agnieszka
Agnieszka
19.04.18 13:28

Jeszcze jeden post. Należę do Żywego Różańca. U nas jedną Nowennę Pompejańską Zelatorka dzieli pomiędzy 3 osoby. Tu przeczytałam, że tak nie można, że jedna Nowenna jedna osoba. Druga sprawa już raz modliliśmy się w jednej intencji w zeszłym roku, a teraz chcą modlić się też Nowenną w tej samej intencji. A przecież jeśli dziękowaliśmy już w zeszłym roku, to trzeba ufać, że została wysłuchana a nie znowu prosić o to samo? Czy to nie tak jakbyśmy nie ufali, że została wysłuchana?

Agnieszka
Agnieszka
19.04.18 18:14
Reply to  Marek (adm.)

Myślę, że przez przykład działania „róży” w Żywym Różańcu. Każda „róża” odmawia jeden dziesiątek Różańca Św. dziennie i w ten sposób odmawiany jest wspólnotą cały Różaniec.

Agnieszka
Agnieszka
19.04.18 18:27
Reply to  Marek (adm.)

Pomiędzy 4 osoby jedną Nowennę dzieli, a nie jak napisałam 3 – bo wspólnotowo odmawiana jest Nowenna Pompejańska składając się z 4 części, łącznie z Tajemnicami Światła.

Karolina
Karolina
24.04.18 16:34

Witam. Byłam z chłopakiem 5 miesięcy, on twierdził, że mnie kocha, planował wspólną przyszłość, okazywał zazdrość ale w odpowiednich tego granicach, po czym napisał jakiś czas temu, że mnie kocha ale narazie się nie nadaje na związek. Następnie tydzień później stwierdził, że nic nie czuje i że może w przyszłości mu się to odmieni ale nic mi nie obiecuje. Dwa dni temu napisał mi, że jeśli wtrącę się w jego życie prywatne to pożałuje i że mam się od niego odczepić. Dzisiaj napisał, że nic z tego nie będzie, że mnie nie kocha i nie będzie nigdy kochał następnie napisał,… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
29.04.18 21:40
Reply to  Karolina

Nieco dziwne pytanie. Równie dobrze możesz zapytać, czy dzięki nowennie możliwe jest cokolwiek? A skoro Podchodzisz do tego w taki sposób to, czy aby na pewno wierzysz? Czy to są jakieś czary? To czy nowenna podobnie jak każda inna modlitwa zostanie wysluchana zależy tylko i wyłącznie od wiary i woli Boga. Osobiście, kiedy znalazłam się w trudnej sytuacji nie zadawalam takich bezsensownych pytań tylko najzwyczajniej w świecie zaczęłam odmawiać NP. Nikt Ci nie odpowie, czy twoja intencja będzie wysluchana bo nikt nie zna woli Bożej. Jedno co Ci mogę zagwarantować to to, ze modlitwa nie pójdzie na marne. Nawet jeśli… Czytaj więcej »

też Ania
też Ania
29.04.18 21:44
Reply to  Karolina

Karolino, jesteś pewna że chcesz budować wspólną przyszłość z człowiekiem, który traktuje Cię w taki sposób?

Karolina
Karolina
01.05.18 00:34

Witam. Mam pytanie. Zostawił mnie chłopak, zablokował wszędzie i po miesiącu znalazł nową partnerkę. Czy jest szansa, że Matka Boska mnie wysłucha i on w przyszłości wróci?

Karolina
Karolina
01.05.18 00:46

Witam. Mam pytanie. Chłopak kompletnie zawrócił mi w głowie. Byliśmy razem trzy miesiące. Teraz stwierdził ze nie chciał mnie nawet dotykać i że to była głupota. Zablokował mnie wszędzie, nie mam jak się z nim skontaktować. Znalazł sobie już nową partnerkę. Czy jest chociaż cień szansy, że dzięki modlitwie on kiedyś mnie pokocha? Błagam, módlcie się w tej intencji. Dziękuje bardzo

Karolina
Karolina
01.05.18 00:52
Reply to  Karolina

Błagam, pomóżcie

enia
enia
01.05.18 05:05
Reply to  Karolina

Droga Karolinko po co Ci taki chłopak? Modlić się powinnaś.Wyciąg z tego wnioski na przyszłość. Wszystkiego dobrego

Maria
Maria
05.05.18 16:13

Odmawiałam modlitwę błagalną na początku, czy jest ona ważna?

Justyna
Justyna
06.05.18 14:02

Mam pytanie, czy moją intencją może być trzeźwość i rzucenie papierosów przez kolegę, czy to są już dwie intencje?

Iwona
Iwona
06.05.18 22:46
Reply to  Justyna

A może proś po prostu o uwolnienie Go z nalogow. Wtedy będziesz miala pewność, ze to jedna intencja.

Justyna
Justyna
07.05.18 05:43
Reply to  Iwona

Dziękuje

ola
ola
08.05.18 21:03

Czy ta intencja ma odpowiednia formę? Jeśli nie to jak powinna brzmieć?
Maryjo modlę się w intencji mojego związku z jakubem, proszę cię spraw aby nasz zwiazek szczęśliwie rozwijał sie i każdego nastepnego dnia owocował coraz to większa miłością do siebie nawzajem

Iwona
Iwona
11.05.18 13:58
Reply to  ola

Trochę długa:) ja np zamiast Maryjo modlę się w intencji…. mówiłam „Krolowo Różańca Swiętego proszę Cię o łaskę…. Bo to, ze się modlisz to Maryja wie, więc wystarczy poprosić o konkretną łaskę zamiast oznajmiac:) co do reszty intencji nie jestem pewna, więc niech może ktoś mądrzejszy Ci doradzi. Osobiście prosilabym po prostu o błogosławieństwo, dla związku od Maryi. A jak będziecie mieli błogosławieństwo Boże to będzie i miłość i szczęście i wszystko co dla was dobre.

Hanka
Hanka
11.05.18 17:47
Reply to  ola

Za to jak rozwija się związek odpowiadają osoby tworzące go a nie Najświętsza Panna 🙂
Pomódl się raczej np. intencji aby Bóg przez ręce Maryji dał Wam siły do wytrwania w czystości i Wam błogosławił.

Piotr
Piotr
14.05.18 23:02

Czy jeśli odmawiam Nowenne na zasadzie Tajemnica 3 radosna Narodzenie Pana Jezusa i nie włączam żadnego komentarza, to czy taka nowenna jest dobra czy tez nie??

Iwona
Iwona
16.05.18 08:37
Reply to  Piotr

Dobra jest na pewno bo to modlitwa. Jednak różaniec to nie tylko zdrowaski,a również rozważanie tajemnic. Nie zaszkodzi jeśli dopowiesz tych kilka zdań.

gość
gość
18.05.18 00:09

Witam dzis caly dzien nie modlilam się czy moge teraz sie modlic nowenne czy od nowa musze zaczac nowenne pompejanska to juz moja trzecia nowenna a jestem już pod koniec blagalnej .

Rafal
Rafal
19.05.18 10:54

Mam glupie pytanie, robilem to z dziewczyna ktorej nie kocham teraz boje sie ze moze byc w ciazy, czy jesli zaczne odmawiac NP o to zeby nie byla to Bog mnie wyslucha?

Rafal
Rafal
19.05.18 17:34
Reply to  Marek (adm.)

Czyli co mam robic? Modlic sie? I tak bardzo ciezko mi idzie, moze to znak ze jest w ciazy, wiem ze to niezgodne z wiara katolicka ale juz mysle o aborcji, wiem jestem egoista mysle tylko o sobie, dziekuje za odpowiedz wydaje sie rozsadna, szkoda ze mi rozsadku zabraklo a teraz pamietam slowa – gdzie Bog na pierwszym miejscu tam wszystko na swoim miejscu, szkoda ze wczesniej nie myslalem 🙁 jestem podly i nikczemny, mam cicha nadzieje ze Bog sie nademna ulituje, choc jestem bezmyslny

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 17:50
Reply to  Rafal

Ło! Ale gorąco się zrobiło!
Na własnej skórze przerobiłam temat faceta złapanego przez inną babe na dzieciaka… Biedny też chciałby cofnąć czas… A tu zonk.
No drodzy panowie, Myśleć! Myślenie nie tylko na studiach się przydaje…

enia
enia
19.05.18 18:27
Reply to  Rafal

Rafał OŻENISZ się. Zrobisz szybki kurs bycia DOBRYM mężem , DOBRYM tatuśkiem. To co najlepsze to przed tobą. Chyba sobie żartów nie robisz z tego forum poświęconego Maryi. Bo tu różne trolle wpadają.

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 19:07
Reply to  enia

A potem będzie alkoholikiem o czym pisał Mateusz… Świetnie!

Hanka
Hanka
19.05.18 19:11
Reply to  nieznajoma

Spokojnie drogie panie – w ciąże się tak łatwo nie zachodzi. Myślę, że dla pana Rafała to będzie nauczka na całe życie, żeby jednak myśleć głową a nie penisem:)

enia
enia
19.05.18 19:39
Reply to  Hanka

To tak na przekór jakoś jest, ci co by chcieli aby być w ciąży to nie jest dane, ale z takich przygód to szybciej.
Rafał zaprzyjaźni sie na dobre z Różańce i będą z niego porządni ludzie, Bartolo Longo jaki łobuz był, a poradziła sobie z nim Matka Boża.

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 21:33
Reply to  Hanka

Zależy kto.

irena
irena
19.05.18 21:50
Reply to  nieznajoma

nieznajoma dala bys juz sobie spokuj z tymi wywodami o lapaniu na dzieciaka ,wypinaniu itp, zlap w koncu rozaniec i zacznij sie modlic o uzdrowienie twego serca pelnego nienawisci i jadu ,napewno ci to wiecej kozysci przyniesie ,uspokoisz sie wyciszysz i znowu swiat bedzie dla ciebie piekny,moze nawet wtedy jakis facet sie w tobie zakocha i bedziesz zyla dlugo i szczesliwie amen

enia
enia
19.05.18 21:57
Reply to  irena

Irena masz rację,nieznajoma mając takie bogactwo w sobie będzie odpychająco działać na facetów

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 22:01
Reply to  irena

I co z tego, ze się zakocha? Co z tego? CO z tego ze się komus spodobam skoro i tak pojawi się taka co mu wypnie i go złąpie? WIdzisz ireno. Sama się zastanawiam gdzie ta moja modlitwa poszła? Do kogo ja się tyle lat modliłam? Bo widisz nie dosć ze nie dostałam, to jeszcze mam żal, jestem smutna i za niedługo myslęze stracę wiarę w Boga. Dlatego drogie kobiety, macie rację, jak się da to łapcie. Nie będziecie wtedy takie rozgoryczone jak ja teraz. Będziecie miały rodzinę, dzieci… A jak się cos posypie to dopiero wtedy za różanieć… Bóg… Czytaj więcej »

irena
irena
19.05.18 22:18
Reply to  nieznajoma

nieznajoma modlitwa nigdy nie idzie na marne ,tylko moze zacznij od wybaczenia tym swoim kolezankom ,moze masz ogromny zal w sercu do nich ,moze przez to twoje modlitwy nie zostaly wysluchane ,sprobuj przebaczyc ,wiem ze to trudne,ale ja wybaczylam wszystkim ,modle sie tez o wybaczenie dla mnie jesli komus moze zrobilam krzywde , moze nawet nie swiadomie ,ja modle sie tez i za toba juz od dluzszego czasu a od wczoraj zebys umiala tez przebaczyc ,sprobuj moze tak,zobaczysz ze wszystko pojdzie wtedy w dobrym kierunku,kiedy moj maz pil ,czesto czulam do niego nienawisc i obrzydzenie ,ale od kiedy zaczelam mu… Czytaj więcej »

Rafal
Rafal
20.05.18 13:58
Reply to  nieznajoma

Do nieznajoma, nie odchodz od Boga, wiem powiesz – I kto to mowi? Trzymaj sie Bozych praw, bo sa dobre i madre, ja niestety tego nie robilem i juz teraz place za swoja glupote, oby tylko strachem. Czekaj na dobrego, prawdziwego meza, Katolika, ktory jest dobrym czlowiekiem, wiem samotnosc boli, ale przeciez nie zabijesz tego cielesnoscia, potrzebna jest prawdziwa milosc. I nie odchodz od Boga, bo tylko sobie pogorszysz i namotasz zycie… ja tak niestety zrobilem, kilkanascie dni przed tym zaczalem odmawiac Nowenne w intencji dostania wymarzonej pracy, szlo mi lekko i gladko i coraz bardziej zaczela mnie bolec samotnosc,… Czytaj więcej »

enia
enia
20.05.18 16:01
Reply to  Rafal

Rafał Ty z takimi rewelacjami udaj sie do egzorcysty, to nie żarty, raczej nie dasz sobie sam radę.

Rafal
Rafal
20.05.18 16:51
Reply to  enia

Tu raczej psycholog potrzebny Egzorcysta niemialby co robic (bo przeciez daje rade modlic sie Rozancem), coz moze Bog sie nade mna zlituje i chociaz spokoju wewnetrznego zaznam , modle sie w wiadomej intencji, ale jak admin napisal Bog nie cofnie czasu, moze jednak przez te 54 dni pozmienia moje serce i rozum

enia
enia
20.05.18 17:11
Reply to  Rafal

A ja myślę jak najbardziej egzorcysta, ze spowiednikiem porozmawiaj, nawet niech Ci mysli nie krążą o aborcji, można dziecko oddać do adopcji lub będziesz płacił, to tak na wyrost. Psalm51 czytaj codziennie, Matka Przenajświetsza Bartolo Longa wyciągnęła z bagna to Ciebie też nie opuści. No i masz nauczkę! Nad każdą duszą diabeł pracuje, tak kiedyś powiedział pewien Kapłan. Czarny tak szybko z Ciebie nie zrezygnuje. Na jednym ze spotkań o.Daniel mówił o tych niebezpiecznych cyrografach, że trzeba drugi napisać i wszystko odwołać. Może wybrał bys się na Msze do o.Daniela, moze udało by Ci się i do spowiedzi być u… Czytaj więcej »

Rafal
Rafal
21.05.18 01:08
Reply to  enia

Chyba tak, dobrze mowisz, bede musial isc do spowiedzi, dawno juz nie bylem, ale teraz jestem w rozsypce, po prostu nie dam rady … koszmar, wychodze i wszedzie widze matki z maluchami, wieksze, mniejsze w wozkach, az mi sie zoladek zaciska, nawet ciezko mi sie odmawia czesci radosne, te o zwiastowaniu i narodzeniu ehhh 🙁

enia
enia
21.05.18 08:00
Reply to  Rafal

To jeszcze nie byłeś u spowiedzi? Zrób spowiedź generalną. Popisz sobie na kartce grzechy,to żaden wstyd. Umów się z Księdzem,najlepiej aby to był jednak ks.egzorcysta. W Częstochowie na Wielkiej Pokucie świadectwo dawał pewien pan,wnuk ginekologa który dokonywał aborcji.Odsłuchaj. Jeśli dziewczyna będzie w ciąży nie wolno Ci ją namawiać do aborcji.Twoje życie już by było koszmarem do końca dni i jej także. Może i czarnemu chodzi o aborcję,to bestia przebiegła. I już nie rób sobie wyrzutów stało się, nie Ty pierwszy i nie ostatni dałeś się podejść nicponiowi. Każdy z nas jest słaby,grzeszny. Tylko jedynie Matka Boża była bez grzechu.Trzymaj się… Czytaj więcej »

Rafal
Rafal
21.05.18 20:01
Reply to  enia

Dzieki, wybiore sie, nie wiem tylko kiedy, teraz naprawde nie dam rady, jedyne co to rozpoczalem Nowenne, dzis 2 dzien odmowiony, admin napisal, ze Bog czasu nie cofnie, ale jakos psychicznie mi to pomaga, choc nie wiem czy wytrwam , modle sie, ale wiem, ze w razie czego bede ja namawial do aborcji. Choc moze przeciez ewentualne dziecko niczemu nie jest winne, a to chyba boli jak lekarz kleszczami rozrywa cialko male, mam rozne glupie mysli, wczoraj chcialem sie rozpedzic motorem i po prostu wbic sie w tira jakiegos, kierowcy i tak nic nie bedzie siedzi wysoko, co najwyzej bedzie… Czytaj więcej »

Jerzy
Jerzy
20.05.18 14:59
Reply to  nieznajoma

Masz duzo racji nieznajoma

Jerzy
Jerzy
20.05.18 15:00
Reply to  nieznajoma

Nieznajoma. Co piszesz jest prawdziwa choc smutne

Jerzy
Jerzy
20.05.18 15:01
Reply to  nieznajoma

Teraz malo takich

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 22:21
Reply to  irena

Widzisz Mateusz, to jesteś jeden który tak myśłi. Większość facetów omija myślące kobiety…. Kobiety, które chciały dobrze żyć… Ja mam żal i smutek, ze takie kobiety wolicie, ze nie walczycie o nic, bo przecięz mogę mec każdą, co nie?
Straszny jest ten wpis Rafala. Bo on się nie martwi, ze zrobił krzywdę dziewczynie czy chociażby sobie, tylko tym jakie moga być konsekwencje..

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 21:34
Reply to  Hanka

Tak. Kobieta ma większą świadomość, bo wie komu wypiąć aby się ustawić. I tyle.

też Ania
też Ania
19.05.18 21:41
Reply to  nieznajoma

Jesteś wulgarna. Ty też wypinasz… tylko inną część ciała – język.

irena
irena
19.05.18 20:19
Reply to  nieznajoma

i oby sie jego slowa i twoje wiesz w co obrucily?

Xyz
Xyz
19.05.18 18:36
Reply to  Rafal

Cześć, też się kiedyś modliłam bym nie wpadła bo też nie kochałam, zostałam wysłuchana.

Ines
Ines
21.05.18 09:51
Reply to  Rafal

Przestań się bać chłopie, tylko idź i porozmawiaj z tą kobietą i zapytaj wprost czy jest w ciąży czy nie, sprawa się wyjaśni a Ty przestaniesz żyć w strachu, zamierzasz tak trzęść portkami, aż usłyszysz to po miesiącu czy dwóch? Wczoraj była niedziela Zesłania Ducha Św., módl się o dary ducha Świętego przede wszystkim o mądrość, bo z taką postawą nie będziesz ani dobrym mężem ani ojcem.

Rafal
Rafal
21.05.18 20:04
Reply to  Ines

Latwo mowic, ehh przyznaje w srodku jestem malym tchorzliwym chlopcem, po prostu sie boje, ona nie przychodzi ani nie dzwoni, a ja nie mam zamiaru, wiem problem nie zniknie od ukrywania sie, nie chce jej juz nigdy w zyciu wiecej widziec, na to wychodzi, ze bede czekal az sie sama nie odezwie i to bedzie kara za glupote, mezem na pewno nie bede, nie chce sie z nia zenic (tak, wiem chcialem robic te inne rzeczy), ojcem nie wiem, mam nadzieje, ze Bog przebaczy mi moja glupote, bo w razie czego wiem, ze bede ja namawial do aborcji

nieznajoma
nieznajoma
21.05.18 20:46
Reply to  Rafal

A ile masz lat

Emek
Emek
19.05.18 21:09

Ja mam prawie 30 i jestem prawiczkiem te tracenie dziewictwa w młodym wieku to medialne pierdzielenie ostatnio robiono badania i w naszym kraju ponad 60% dorosłych mężczyzn i kobiet czyli 25 wzwyż nie uprawiała jeszcze seksu ani nikogo nie miała.

nieznajoma
nieznajoma
19.05.18 22:30
Reply to  Emek

Nie spieszą się ze slubem ci którzy i tak zyją jak mąz i żona. Jakbyś miał dziewczynę, któa staawia Ci wymagania i nie daje, to byś się w 3 miesiące oświadczył i ozenił.. A znam takiego. Trafił na dziewczynę, kóra mu nie dała, to jak już się zorientował ze chce z nią być, to się w trzy miesiące ozenił a nie chodził czy mieszkała całe lata…

Iwona
Iwona
19.05.18 22:27

Ludzie zmiencie temat lub forum. Bo się przykro robi kiedy się czyta takie wpisy na stronie poświęconej NP. Oczywiście należy szanować poglądy każdego człowieka, jednak nie znaczy to, ze trzeba się z nim zgadzać. Dlatego ze względu na ten wspomniany szacunek uważajcie na słowa, są tutaj ludzie których rani obrażanie Boga. Nikt nikomu nie karze wierzyć lub też nie, ale akurat to forum poświęcone jest głównie modlitwie i wierze więc mamy prawo rzadac przyzwoitego zachowania.

Iwona
Iwona
19.05.18 22:37

Wtrace też parę słów do „nieznajoma”. Sugerujesz, ze Bóg woli grzeszników co staralas się udowodnić przypowiescia o synu marnotrawnym. A znasz przypowieść o Hiobie? Jeśli nie to polecam.
Troszeczkę się pogubilas, ale to ludzkie i nadal do wybaczenia. Pomyslalas sobie modlę się i wierzę, a tu dalej nic. A nie wiesz, że życie to próba? Twoja wytrwałość w wierze i wierność także i albo zwyciezszysz, albo polegniesz. Ilu świętych cierpialo? Który z nich miał życie uslane różami? Wiesz dokąd prowadzi droga bez cierni? Na pewno wiesz, wszyscy wiemy.

magda
magda
21.05.18 00:48

Witam mam pytanie wczoraj przerwalam nowenne a dzis rano wstalam normalnie a pozniej jakby mnie diabel opetal tak się darlam I beczalam okropnie krzyczalam na mame I wg nie wiedzialam co się zemna dzieje co mowie takie rzeczy mowilam tak mnie napadlo I caly dzien plakac sie chcialo mi moja mama mowi ze mnie opetalo cos . Co robic mam

enia
enia
21.05.18 11:50
Reply to  magda

Do konfesjonału idź

magda
magda
21.05.18 15:47
Reply to  enia

Porozmawiac z ksiedzem . Ja się modle do boga ciagle I chodze do kosciola do komuni

Iwona
Iwona
21.05.18 21:59
Reply to  magda

Czasami modlitwa i komunia święta nie są przeszkodą, dla diabła. Są przypadki opetan, gdzie ludzie normalnie chodzą do kościoła itp. Dzisiaj zły jest silny dzięki naszej słabej wierzę i wchodzi nawet do kościoła. Pytanie czemu przerwalas nowennę? Jeśli to prawda co mówi twoja mama, a ona w tej sytuacji jest bardziej obiektywna od Ciebie samej, gdyż jest osoba obserwujaca to nie masz się nad czym zastanawiać jak tylko biec do księdza najlepiej egzorcysty jeśli jest taka możliwość. Może wystarczy szczera spowiedź, może modlitwa uzdrawiajaca, ksiądz będzie lepiej wiedział od nas tutaj na forum. Bądź silna i ufaj Bogu bo On… Czytaj więcej »

Magda
Magda
22.05.18 10:32
Reply to  Iwona

Przerwalam bo bylam gdzies I w nocy wrocilam bylo już po czasie . Jedze na spotkania egzorcysty ks.daniela miłość I milosiedzie jezusa to jest raz miesiacu jest spotkanie to u nas okolicy nie ma egzorcysty to byla 3 nowenna w tatym roku jedna mowilam a w tym roku jedna mowilam nie zostalam wysluchana ani zadnej odpowiedzi od boga a to zaczelam innej intencji przerwalam czasami czuje się jakby bog mnie opuscil bo ciagle cos się dzieje moim życiu I te cierpienia ktore przechodze I zabral tate I brata mam zal do calego swiata czasami tak mnie cos opanieta ze robie… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
22.05.18 13:26
Reply to  Magda

Tego czy zostalas wysluchana, czy też nie do końca być pewna nie możesz. Nie znasz planów Bożych może musisz dojrzeć w wierze, aby otrzymać łaski i które prosiłam. Również nie zostałam wysluchana tak jak tego Pragnelam odmowilam 3 nowenny w jednej intencji, ale Bóg najwidoczniej miał inne plany. Twoje zachowanie wynika z żalu do Pana Boga, dlatego zły ma do Ciebie dostęp. Bo nie ma neutralnego gruntu, jest albo dobro, albo zło i chociaż starasz się jeszcze iść drogą ku Bogu to niestety twoje zale Cię z niej spychaja. Nie wiem jak to było z twoim tata, czy bratem, ale… Czytaj więcej »

Magda
Magda
22.05.18 16:48
Reply to  Iwona

Tata na raka chorowal a brat zginal na motorze staram się nie miec zalu ale cale zycie mam pod gorke I nie czuje się szczesliwa co chwile cos się dzieje nie tak moje serce jest zranionie I chce się pogodzic zyciem jakie mam ale nie moge czuje ten zal I nie chce juz ranic innych .

irena
irena
22.05.18 17:53
Reply to  Magda

wiem madziu ze to zadna pociecha dla ciebie,ja tez mam cale zycie pod gorke,niewiem ile masz lat ale ja dochodze juz do 50sitki ,kiedy zmarla moja siostra w wieku 54lat nie obrazilam sie na Pana Boga ,przeciwnie jeszcze bardziej mnie to do Niego zblizylo ,potrzasnelo mna ze nie tedy droga ,wielu z nas tu na tym forum ma pod gorke ,tylko pytanie jak my do tej gorki podchodzimy zeby ja jakos przejsc ,czy na kolanach ,czy z podniesiona glowa i ufnoscia ze mamy wielki skarb w postaci modlitwy ,ktora moze nam wiele pomoc,mamy przeciez nasza kochajaca Matke Boza i moze… Czytaj więcej »

enia
enia
22.05.18 19:22
Reply to  irena

Połączcie się teraz z Łagiewnikami, jest ks.Dominik …szybko

Iwona
Iwona
22.05.18 22:14
Reply to  Magda

Zgadzam się z Irenka. Mało kto ma idealne życie. Jedni mają pieniądze,a brakuje im miłości, jeszcze inni cierpią na przeróżne choroby, są ludzie ubodzy, opuszczeni, czy bezdomni. Twój tata umarł na raka, czyli była to choroba i śmierć naturalna. Co do brata to powiem Ci, że to nie Bóg Ci go zabrał. To nie On naciskał gaz niestety, z takich wypadków cieszy się raczej ten drugi bo na pewno nie Bóg. To zły jest przyczyną brawury i nieostroznosci na drogach i to on tym sposobem stara się krzyzowac plany Boże co do naszego życia i śmierci. Taka jest smutna prawda,… Czytaj więcej »

Magda
Magda
28.05.18 22:09
Reply to  Iwona

Bylam u spowiedzi ksiadz kazal mi od nowa mowic nowenne pompejanska tylko mam pytanie czy mam tej samej intencji czy innej I jakiej .

Magda
Magda
28.05.18 22:14
Reply to  Iwona

Tak wiem ze to nie jest wina boga tylko kobiety ktora mu wyjechala mu pijana do niej mam ogromny zal.

Iwona
Iwona
29.05.18 08:24
Reply to  Magda

To zależy czy pragniesz tej łaski nadal tak bardzo i czy jest ona tak ważna w tym momencie. Jeśli nie to może módl się o spokój ducha, dla siebie. Bo z tego co piszesz bardzo Ci to brakuje. Powodzenia i wytrwałości Ci życzę

Magda
Magda
29.05.18 16:30
Reply to  Iwona

Modlilam się zdanie prawo jazdy bo już zdaje chyba już 7razy albo wiecej zdac nie moge ten stres zjada dalej pragne tej laski matka boska jest wiem przymnie ale zdac nie moge

irena
irena
29.05.18 16:41
Reply to  Magda

magdo moja corka zdala za piatym razem ,tez bardzo sie stresowala i zawsze cos zle zrobila,przy ostatnim jej razie myslalam ze to jest trzeci a nie piaty raz ,pamiatam ze wtedy odmawialam tez za nia nowenne do sw Rity , Matke Boza tez o to prosilam ,corka wtedy zdala i na dodatek 13 pazdziernika ,bo wtedy akurat jej wypadl egzamin ,dla mnie to nie byla pechowa trzynastka ,bo to bylo swieto Matki Bozej ,pomodle sie tez i za toba do sw Rity ,kiedy masz egzamin?

Magda
Magda
01.06.18 23:50
Reply to  irena

Ja mam egzamin co chwile nie odwlekam bo jak przerwie to pozniej juz nie bede chciala mama mi mowi zeby nie przerywac ja najchetniej bym przerwala ale wiem bog tak chce zebym robila dlugo on wie kiedy mam zdac I jest przy mnie moj instruktor mowi ze nie mam szczescia on się dziwi ze zdac nie mogę ciagle mowi dzis musisz zdac ale nie zdaje mnie stres zjada rece tak chodza strasznie moglam bym wiedziec jaka ta nowenna bo się modlilam rozne już nowenny św. Rity ale bog ma inne plany chyba.

Klara
Klara
02.06.18 01:07
Reply to  Magda

Nie zalamuj sie!! Ja na studiach podchodzilam 7 razy i nic. po 4 latach wrocilam do egzaminu zaczelam od nowa. Bylam w kompletnej rozsypce, bo to bylo po rozstaniu z chlopakiem. Bylam w trakcie NP. dzien przed egzaminem poszlam do kosciola akurat bylo wystawinie Najswietszego Sakramentu. Pomodlilam sie, poprosilam o wyrozumialego egzaminatora. Na egz wzielam rozaniec do torby i… zdalam. Teorie i praktyke jednego dnia. Dodam ze na gorce ze stresu recznego do konca nie spuscilam kontrolka sie palila bylam pewna ze to koniec a on kazal jechac na miasto. W miescie duzo mi podpowiadal i pomagal. Udalo sie za… Czytaj więcej »

Magda
Magda
02.06.18 22:00
Reply to  Klara

Dziękuje. też chlopak zemna zerwal ciezko jest ale nie strace nadzieji bo sie modle I wiem ze bog jest czasami mysle się podac ale nie ide za ciosem robie do tego jak zdam

enia
enia
02.06.18 01:17
Reply to  Magda

Magda a zapros Jezusa na egzamin, pamiętaj o błogosławieństwie, instruktora,samochód. Popros dusze czyśccowe o pomoc, modlitwy za Ciebie abyś zdała że za nich odmówisz jakąś modlitwę,obiecaj,Msze z Eucharystią ofiarujesz.Zdasz tym razem, bo z Jezusem wszystko sie udaje. Głowa do góry!

enia
enia
02.06.18 01:22
Reply to  enia

Magda jak lęk bedzie Cie łapał zaraz oddaj Jezusowi i poproś Pana aby Swoim pokojem Cię napełnił.

Magda
Magda
02.06.18 22:13
Reply to  enia

Dziękuje. jak mam poprosic dusze czyscowe o pomoc I mam msze zamowic z podziekowaniu tak I o błoglosławienstwo mam się modlic tak . Chodze tez na cmentarz do taty I brata modle się do nich prosze ich są niebie i gory na mnie patrza

Iwona
Iwona
29.05.18 22:19
Reply to  Magda

Moja siostra zdała za 7 razem, a teraz bardzo dobrze sobie radzi. Mam koleżankę która zdawała kilkanaście razy, aż w końcu dała sobie spokój, po pewnym czasie zaczęła od Nowa i zdała. Także widzisz nie jesteś w tym sama. Ale fajnie, że zwrocilas się z tym problem do Boga. Trzymam kciuki.
P. S też się modlę do św. Rity, ostatnio poznałam również św. Filomene też jest dużo świadectw ludzi, którzy prosili o łaski za jej wstawiennictwem.

Magda
Magda
01.06.18 23:59
Reply to  Iwona

Modlilam św. Rity rozne moj instruktor mowi ze dobrze jezdze ze powinam zdac jak ja placu wyjechac nie mogę bo się stresuje jak ide na egzamin to przezegnam się porozmawiam z bogiem I mowie jezu ufam tobie I wiem ze kazdy ma gdzies cos zapisane moze mam zdac za ktoryms razem bog wie co robi .

Mela
Mela
21.05.18 09:43

Czy mogę odmówić jedną nowennę pompejańską w dwóch intencjach, pytam bo muszę bardzo szybko działać w obu sprawach, a rodzice nie rozwiali moich wątpliwości a muszę zacząć tę modlitwę jak najszybciej i to w obu bardzo pilnych sprawach?

enia
enia
21.05.18 11:48
Reply to  Mela

Raczej jedna nowenna jedna intencja

Mela
Mela
21.05.18 13:59
Reply to  enia

Dziękuję. W takim razie zaczynam od zaraz. Mam mało czasu

Kasia
Kasia
22.05.18 19:45

Nie wiem co robić, zawsze w życiu mi się układało cudownie, aż do dnia kiedy zostawiła mnie miłość mojego życia, planowałam z nim życie, ślub dzieci, było cudownie i z dnia na dzień mnie zostawił, nie załamałam się, zaczęłam się modlić, niestety tu pojawił się problem, w trakcie nowenny przyszło potworne załamanie, ciągłe myśli samobójcze, myślałam, że po nowennie ustaną, ale po skończonej nowennie, gdy nic się nie poprawiło przyszło rozczarowanie i coraz poważniejsze złe myśli, do tego stopnia, że postanowiłam nie odmawiać dalej nowenny, bo boje się, że jej nie skończę, gdyż niedługo mam urodziny i ciągle w głowie… Czytaj więcej »

też Ania
też Ania
22.05.18 19:50
Reply to  Kasia

Kasiu, rozważ rozmowę z psychologiem. On ma narzędzia i wiedzę by pomóc w takiej sytuacji. Przede wszystkim Cię wysłucha bez osądzania, da Ci się wygadać i wypłakać, a potem pomoże wypracować nowe mechanizmy radzenia sobie z traumami w życiu. Najgorsze co możesz zrobić to zostać sama z takimi myślami. Zawsze w takich sytuacjach powtarzam, że modlitwa to jedna noga, a podjęcie terapii to druga noga. Nie bój się skorzystać z pomocy psychologa. On może Ci bardzo pomóc.

też Ania
też Ania
22.05.18 19:54
Reply to  Kasia

Kasiu, gdyby było bardzo źle pamiętaj o telefonach zaufania. Są na ogół bezpłatne i dyżurują pod nimi osoby, które wysłuchają i pomogą
116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufaniapowstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
800 120 002 – Bezpłatna linia jest czynna 24h/dobę
i jeszcze link: http://przyjaciele.org/gdzie_pomoc.php

też Ania
też Ania
22.05.18 19:56
Reply to  Kasia

Kasiu, gdyby było bardzo źle pamiętaj o telefonach zaufania. Są na ogół bezpłatne i dyżurują pod nimi osoby, które wysłuchają i pomogą
116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufaniapowstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
800 70 2222 – Bezpłatna linia jest czynna 24h/dobę
Są też strony: przyjacielekropkaorg i liniawsparciakropkapl Nie mogę wkleić linka gdyż wtedy komentarz oczekuje na moderację, a chodzi o to byś jak najszybciej go przeczytała. Pamiętaj, są ludzie gotowi wysłuchać Cię i Tobie pomóc.

Kasia
Kasia
22.05.18 20:12
Reply to  też Ania

Dziękuję, tak zrobię, bo chyba faktycznie sama sobie nie poradzę

też Ania
też Ania
22.05.18 20:19
Reply to  Kasia

Zachęcam i pozdrawiam cieplutko

Klara
Klara
22.05.18 22:29
Reply to  Kasia

Kasiu, mi tez zycie wywrocilo sie do gory nogami po tym jak rozstalam sie z chlopakiem. Kiedys bym napisala milosc mojego zycia a teraz.. jakos mi tak nie wygodnie to mowic ani pisac. Bog jest nasza najwieksza miloscia. Po pol roku kiedy dalej bylo mi ciezko skorzystalam z polrocznej terapii, ktora mi pomogla. Wiec nie zastanawiaj sie tylko do przodu! Teraz juz bedzie tylko lepiej;)
Proponowalabym Ci zrobic jakis wywiad srodowiskowy… albo pojsc do kogos z polecenia, abys sie nie zniechecila jak Ci psycholog nie podpasuje, bo tak tez bywa.
pozdrawiam

Iwona
Iwona
22.05.18 22:22
Reply to  Kasia

Nowenna to modlitwa, dla każdego. Każdy rodzaj modlitwy jest przeznaczony, dla wszystkich bez wyjątku. Dlatego należy się doszukiwać głębszych przyczyn takiego stanu rzeczy zamiast wmawiać sobie takie kłamstwa.

Milan
Milan
30.05.18 14:50

Czy modlitwa w intencji szczęścia w życiu jest ok, czy zbyt ogólna? Ostatnio nie wiedzie mi się na wielu płaszczyznach w życiu, stąd moje pytanie. Dopiero zaczynam moją przygodę z tą modlitwą

Iwona
Iwona
30.05.18 23:18
Reply to  Milan

Myślę, ze może być. Bóg będzie wiedział jak zadziałać bo On już zna twój problem i czeka, az się do Niego zwrocisz. Powodzenia.

MK
MK
31.05.18 02:16
Reply to  Milan

Milan proponuje Tobie odmawiać ,,Tajemnice Szczescia,,.Cudowna Modlitwa dla osob otwartych na potrzebne laski.Pan Jezus Chrystus zlozyl obietnice wszystkim tym którzy w ciągu roku zmowia te modlitwy.Jest dzięki tej modlitwie 21 cudownych obietnic.Cytuje obietnice 16:,,Czlowiek ten otrzyma wszystko ,o co poprosi Pana Boga i Najswietsza Panne,,Ja gdy codziennie odmawiam Ta Modlitwe to dziekuje Panu Bogu za to,ze mogłam dostapic tej laski tutaj na ziemi.Za kazdym razem gdy bedziesz odmawial ta modlitwę otrzymasz odpust czastkowy.Naprawde ponadto warto zadbac o zbawienie duszy, czlowiek nie bedzie sie bal umierać.Musisz koniecznie zglebic wiedze na ten temat a będziesz mile zaskoczony.Oprocz tej modlitwy odmawiam jeszcze NP… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona
31.05.18 09:08
Reply to  MK

Poczytałam troszkę o tej modlitwie. Piękne obietnice są z nią powiązane. Chciałabym odmówić, ale nie wiem czy podolam, przez tak długo czas, z małym dzieckiem i obowiazkami życia codziennego. Widziałam, ze jest nagranie na Youtube. Tylko nie wiem czy to tak można się modlić. NP odmawialam ze słuchawkami bo inaczej było mi ciężko się zabrać. A tajemnice szczęścia to jednak upamiętnienie męki Jezusa, więc nie wiem.

MK
MK
05.06.18 13:19
Reply to  Iwona

Podolasz,napewno podołasz bo dla chcącego nic trudnego.To tylko 20-25 minut dziennie.Jesli naprawdę będziesz tego chciała-zrobisz to bo nie ma nic ważniejszego niz zadbanie i zbawienie swojej duszy.Jestem przekonana,ze nie wazne jaka forme modlitwy przyjmiesz,wazne,ze chcesz i bedziesz ja odmawiać ponieważ wytrwalosc i wiara w tym co robimy jest najwazniejsza!Bog slyszy kazda modlitwe i zadna nie pojdzie na zmarnowanie!Tyle czasu na bzdury niejednokrotnie nam ucieka wiec lepiej poswiecic ten cenny czas na cos co nam dużo pożytku przyniesie i badzmy wszyscy szczęśliwi czego nam bardzo zycze.Powodzenia!

irena
irena
31.05.18 10:51
Reply to  MK

mk bardzo ci dziekuje za przypomnienie o tej modlitwie ,od dzisiaj zaczne sie nia modlic ,wlasnie dzis mija rok jak zaczelam odmawiac moja pierwsza NP ,dzieki ktorej moje zycie zaczelo isc w dobrym kierunku i bardzo duzo dobrego sie wydarzylo u mnie przez ten ostatni rok ,jeszcze raz dziekuje

MK
MK
05.06.18 14:44
Reply to  irena

Ireno niezmiernie się ciesze,ze już odmawiasz ta cudowna modlitwę,,Tajemnice Szczescia,,.Ciesze się podwojnie tym bardziej,ze przypadlo to w tak wspaniala rocznice NP!To chyba nie przypadek 🙂 NP przyniosła Tobie wiele nieocenionych lask i jestem pewna,ze dzięki Tajemnicy Szczescia będzie ich jeszcze więcej czego z całego serca Ci zycze!

irena
irena
05.06.18 16:49
Reply to  MK

bardzo ci dziekuje ,ja tobie tez zycze wszystkiego co najlepsze ,wspomnij czasem za mna do Matki Bozej w modlitwie ,prosze o to kogo tylko moge ,ja o tobie tez bede pamietac,Bog zaplac

MK
MK
05.06.18 21:26
Reply to  irena

Możesz byc pewna,ze wspomnę za Toba do naszej Kochanej Matenki i do Trojcy Przenajswietszej.Ja również Tobie za to dziekuje z całego serca.Bog zaplac za modlitwę.Niech Najukochansza Krolowa Rozanca Swietego i Bog Wszechmogący w Trojcy Jedyny otoczy Wszelkim Blogoslawienstwem Ciebie i Cala Twoja Rodzine!.Zostancie z Bogiem.Amen.

Małgorzata
Małgorzata
04.06.18 23:22

Mam pytanie zaczęłam odmawiać nowennę w intencji uzdrowienia cioci, niestety zmarła.. nie wiem czy odmawiać dalej czy przerwać?

MK
MK
05.06.18 13:04
Reply to  Małgorzata

Koniecznie odmawiaj dalej,nie przerywaj.Twojej Cioci po tamtej stronie na pewno będzie zbawienna ta cudowna Modlitwa.Napewno Twoja Ciocia Ci będzie za NP wdzieczna!Ty również bedziesz spelniona dokonujac całkowicie tego co zaplanowalas.Powodzenia!

Kamil
Kamil
05.06.18 15:13

W części błagalnej nowenny pompejańskiej dwa pierwsze kroki wyglądają następująco: 1.Najpierw żegnamy się znakiem krzyża; 2.Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”. Bardzo proszę o informację dotyczącą części dziękczynnej nowenny pompejańskiej – czy w części dziękczynnej również podajemy intencję czy tylko odmawiamy : „„Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”? Z góry BARDZO dziękuję za odpowiedź.

Iwona
Iwona
05.06.18 16:04
Reply to  Kamil

Tak samo podajemy intencje.

Krzysiek
Krzysiek
10.06.18 15:23

Witam mam pytanie czy mogę odmówić jedna nowennę w intencji o nawrócenie dwóch osób?

Iwona
Iwona
11.06.18 11:19
Reply to  Krzysiek

Myślę ze tak. Chociaż lepszym rozwiązaniem byłoby chyba odmowienie dwóch nowenn.

enia
enia
11.06.18 11:39
Reply to  Iwona

1 nowenna jedna osoba

irena
irena
11.06.18 16:57

wiem ze moje pytanie nie dotyczy NP,ale moze ktos wie co nalezy zrobic z rzeczami po zmarlej osobie?[buty ,torebki ,ubrania,porcelana,wazony na kwiaty],moja kolezanka opiekowala sie babcia w niemczech i rodzina tej babci ,kazala jej sobie wziac pewne rzeczy ,tylko ona nie wie czy tak mozna ,co powinna zrobic?

enia
enia
11.06.18 17:28
Reply to  irena

Irena ja bym nic nie brała, tam w Niemczech niech zostanie

też Ania
też Ania
11.06.18 17:43
Reply to  irena

Zgodzę się z enią. Jesteśmy w strefie Schengen więc kontroli granicznych nie ma i granicę po prostu się przejeżdża. Mnie bardziej chodzi o to, że nie wiadomo jakie są układy w tamtej niemieckiej rodzinie. Może np. ciotka A szczerze pozwoli coś zabrać, a córka B uzna to za kradzież? Albo wujek C nagle uzna, że wazon to cenny antyk, który zmarła 25 lat temu mu obiecała? Właściwie to samo doradziłabym gdyby chodziło o rodzinę w Polsce. Układy rodzinne bez względu na kraj i narodowość mogą być mocno pokomplikowane i lepiej nic nie brać. Po co robić sobie problemy?

irena
irena
11.06.18 18:05
Reply to  też Ania

przekaze jej to,bo ona pewnie byla by sklonna to wziac do polski ,nawet mi proponowala cos zeby mi przyniesc ,ale nie chcialam,bo rzeczywiscie dziwna to rodzina jest ,z tego co opowiadala mi kolezanka,zeby -protezy i okulary po babci przyniesli do karitasu ,wiec powiem jej to a co ona zrobi to jej sprawa

też Ania
też Ania
11.06.18 18:11
Reply to  irena

Po informacji ze szczęką i okularami trzymałabym się od nich z daleka.

irena
irena
11.06.18 18:08
Reply to  też Ania

masz racje aniu czasem rodziny zamarlych osob sa gorsze od strefy schengen

enia
enia
11.06.18 18:57
Reply to  irena

Irena Ty też nic od swoich tych ludzi nie przywoź, no oprócz pieniażków to Twoja praca. Ani biżuterii, obrazów itp.Skoro tam odmawiasz Różaniec a czarny nie szaleje to raczej są ok, odsłuchałaś Leszka Dokowicza i ten prezent co otrzymali od „przyjaciół”
Odsyłam do ksiazek ks.Amortha jakie straszne historie opisuje
A tu jeszcze proteza,okulary.Szok!!

irena
irena
11.06.18 19:12
Reply to  enia

no wlasnie ja obawialam sie tych rzeczy od babuszki podopiecznej mojej kolezanki ze moze wartosc sentymentalna tej osoby do tych rzeczy moglaby przynies wiecej szkody jak pozytku,nie bralam pod uwage ze mogliby ja oskarzyc o kradziesz ,ale i tak mogloby byc,moje dziadziusie sa w porzadku ,sa katolikami i jak czasem prosze babcie zeby sie za mnie pomodlila to mowi ze sie pomodli,tak odsluchalam ,odsluchalam ,wlosy deba stawaly

Viktoria
Viktoria
12.06.18 22:04

Jak narazie raz staralam sie odmowic NP nie wiem moze nie odmowilam tak jak powinnam bo …ale wiem, ze najwazniejsze wedlug mnie jest to co otrzymuje zycie. Mysle, ze odprawie ponownie NP nawet w tej samej intencjii bo to co dla nas jest niemozliwe zawsze mozliwe jest dla Boga.https://www.gosc.pl/doc/4021289.To-co-niemozliwe-dla-czlowieka-zawsze-mozliwe-jest-dla-Boga. Niech Bog wszystkim blogoslawi.

Magda
Magda
13.06.18 07:50

Do konca calej nowenny zostaly mi 3 dni. Wczoraj odmowilam wszystkie różańce, ale zupelnie jak nigdy wcześniej wypadlo mi odmowienie modlitw na zakonczenie nowenny. Przypomnialam sobie o tym dzisiaj z samego rana i odmowilam. Czy i tak musze przerwac nowenne i zaczac od nowa? Bardzo zle sie z tym czuje ze przy samym koncu tak wyszlo… Dziekuje za pomoc!

enia
enia
13.06.18 13:06
Reply to  Magda

Dokończ, ale dziś uzupełniłaś te modlitwy, nie obwiniaj się. Wszystko dobrze

Iwona
Iwona
13.06.18 19:00
Reply to  Magda

Miałam podobną sytuację. Również zapomniałam o modlitwach końcowych 2 dni przed końcem. Odmowilam na drugi dzień rano i przeprosilam Maryję za zaniedbanie. Jestem pewna, ze mi wybaczyla:)

Kinga
Kinga
14.06.18 17:16

Zaczęłam odmawiać Nowennę w intencji: o miłość i Sakrament Małżeństwa z moim chłopakiem. Na drugi dzień Nowenny powiedział mi, że ma inną, opowiadał o tym strasznymi słowami był wulgarny jak nigdy mu się nie zdarzało i że mam zapomnieć o nim. Jak mam to rozumieć? czy miesza zły? czy to znak? przyznam szczerze, że po takim ciosie ciężko mi modlić się w naszej intencji skoro tak postąpił, wszystko odpycha mnie od modlitwy. Z drugiej strony intencji nie powinno się zmieniać i czuję potrzebę modlić się dalej. co sądzicie o tej sytuacji? z Panem Bogiem

irena
irena
14.06.18 18:21
Reply to  Kinga

ja bym nie przerywala nowenny ,jesli jest tobie on przeznaczony ,to bedziecie razem ,jesli nie to i tak twoja modlitwa nie pojdzie na marne,piszesz ze ci ciezko ale dzieki modlitwie moze sie wyciszysz i oddaj ta sprawe w rece Matki Bozej i niech Jezus sie tym zajmie ,tylko Boze bron nie bombarduj go telefonami i nie pros o litosc zeby wrocil ,czas pokarze co bedzie dalej,kiedy ja odmawiam moje nowenny ,dzieja sie takze rozne rzeczy ,pewnie zeby mnie zniechecic ,ale ja tym bardziej sie modle

Kinga
Kinga
14.06.18 19:50
Reply to  irena

Pani Irenko, dziękuję za odpowiedź. dobrze, że przypomniała mi Pani o tym, żeby do niego nie dzwonić i nie pisać, bo jeszcze chwilami to robię. to fakt, podczas mówienia nowenn za każdym razem dzieją się dziwne rzeczy, Bóg zapłać, pomodlę się dziś za Panią

irena
irena
14.06.18 20:29
Reply to  Kinga

kinia bardzo ci dziekuje,ja tez sie modle co dzien za wami wszystkimi z tego forum,jeszcze raz dziekuje

enia
enia
14.06.18 18:47
Reply to  Kinga

Kochana Kingo nadepnęłaś czarnemu na łapkę i sie „broni”. Głowa do góry .Dalej odmawiaj NP, nie przejmuj sie wulgaryzmami bo ten z dołu tylko taki język zna.
Wszystkiego dobrego!

irena
irena
14.06.18 18:53
Reply to  enia

enia ja natomiast dzis nie moge po 19 odmowic koronki ,czy jesli odmowie ja przed 8 czy to bedzie sie liczyc?

enia
enia
14.06.18 18:59
Reply to  irena

będzie,bedzie.Myśle że komus sie nie podoba ta modlitwa i mogą być problemy.Mi wczoraj po 17-ej takie spanie wzieło,że sie połozyłam na chwilkę i obudzilam sie po 21-ej dobre? zaraz brałam rózaniec i modliłam się, przeprosiłam Jezusa.A jak odmawiałam to tak mi sie ziewało ze miałam problemy z wypowiadaniem modlitwy, skonczyłam i ziewanie odleciało.

irena
irena
14.06.18 20:23
Reply to  enia

no widzisz enia a mi wczoraj calu dzien komputer wariowal i balam sie ze nie bede mogla sie pomodlic ,bo nie mam narazie tej ksiazeczki z ta koronkaa na pamiec nie znam bylysmy umowionena wczoraj ,ale jak pomodlilam sie do sw Jozefa ,komputer sie sam naprawil i wszystko dobrze sie skonczylo,dzis znowu niespodziewanie wyszly sprawy ze nie moglam po 19 ale odmowilam pozniej,nie dam za wygrana tak szybko jak mu sie wydaje

enia
enia
15.06.18 07:59
Reply to  irena

Irena jest taki modlitewnik Modlitwa Ofiara Pokuta, jest w nim ta koronka do krwawych łez MB i wiele wiele innych modlitw, warto kupić.Czy jak jakie prezenty sobie robicie to można dać na prezent, ja z niego bardzo korzystam.
Ks.Glas poleca najmocniejsze trzy modlitwy to NP, Koronka do krwawych łez MB,Nowenna do MBRW.
Ze znajoma panią rozmawiałam powiedziała,ze jej znajomi a ma w różnych krajach tak bardzo polecają,że jest pomoc po odmówieniu Nowenny do Przemienienia Panskiego.

irena
irena
15.06.18 08:57
Reply to  enia

enia juz poprosilam moja corke zeby mi kupila Tajemnice Szczescia,reszte sobie kupie jak wroce do domu sama,nie mam mozliwosci zamowic przez internet,ale wszystko w swoim czasie zdobede ,wiem tylko jedno ,glupia bylam ,tyle spraw w moim zyciu mogloby sie inaczej potoczyc ,tylko ja zapomnialam o to wszystko prosic ,juz jako dziecko bylam wysluchiwana przes moja Matke Boza ,ale w doroslym zyciu troche sie pogubilam i zaniedbalam to wszystko

enia
enia
15.06.18 09:53
Reply to  irena

nie masz sie co obwiniać, jesteśmy słabi i zło tylko czeka,chyba tak bywa że Bóg dopuszcza do pewnych nie miłych spraw,ale najważniejszy jest powrót do Boga U nas nie dawno w jednym kosciele były odprawiane Msze sw do Dworu NIebieskiego przepraszające cały Dwór za grzechy osoby w ostatnich godz jej zycia. Jak będziesz w domu moze i dobrze by było abyście wszyscy odprawili Krucjatę Eucharystyczną, nie musi zachowana byc ciagłość codziennych Mszy, założyć zeszyt i zapisywać. Przekonać córkę aby tego sie podjeła, aby ten szczególnie ten gwałt uleczyć.A ten oprawca siedzi? skazany był? Koleżanka kiedys mi sie zwierzyła ze łzami… Czytaj więcej »

irena
irena
15.06.18 10:08
Reply to  enia

nie enia on nie zostal skazany ,sprawie leb urwano ,bo jego tatus byl wysoko postawiony,i moja corka za pozno sie przyznala ,nie moglismy przedstawic dowodow ,nie bylo badan lekarskich oczywiscie swiadkow tez nie bylo ,niech mu Pan Bog przebaczy ,ja juz wybaczylam choc jeszcze bol zostal ,corka tez zapewnia ze wybaczyla ale nie zapomniala ,zrobie wszystko zeby to jej w dalszym zyciu nie zaklucalo spokoju ,bo napewno to bedzie wracac

Kinga
Kinga
14.06.18 19:53
Reply to  enia

dziękuję za odpowiedź. pomodlę się dziś za Ciebie. i nie przerwę modlitwy

enia
enia
14.06.18 20:36
Reply to  Kinga

Kinga ofiaruj Msze św z Komunią o łaski i błogosł.dla tego chłopaka, jak bedzie Krew Pana w Kielichu zanurz go w tej Krwi, Drogę Krzyżową odpraw też w tej intencji, nie wiem czy to dobry pomysł że aby został Twoim mezem, porozmawiaj ze spowiednikiem
Tą NP już dokończ koniecznie

Magda
Magda
14.06.18 23:29

Matko boska proszę pomóc zdać jutro egzmiann .

gość223
gość223
19.06.18 01:03