Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

0 0 głos
Oceń ten wpis

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!
0 0 głos
Oceń ten wpis

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

0 0 głos
Oceń ten wpis

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

3.3 17 głosów
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2740 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
peter
peter (@peter)
02.03.12 11:41

Witam was .Jestem tu pierwszy raz.Mam parę pytań na temat nowenny.7 marca kończę pierwszą część nowenny.Z tym że nigdy nie rozważałem tajemnic za bardzo.Tylko przeczytałem ,czasem na parę sekund nad tym się zastanowiłem i tyle .Czy to się liczy.Czy muszę wszystko od początku zaczynać.Ostatnio jak byłem w kościele była akurat grupa modlitewna która akurat odmawiała różaniec i zauważyłem że oni też odmawiali a raczej wypowiadali tylko tajemnice i zaraz Zdrowaśki…… Jeśli dzielę nowennę w ciągu dnia to czy zaczynam ją tak samo czyli najpierw Wierzę w Boga….. Ojcze…..3xZdrowaś……. za każdym razem.Co prawda nigdy mi się to jeszcze nie zdarzyło ale… Czytaj więcej »

Tomasz
Tomasz
02.03.12 22:36
Reply to  peter

Drogi Przyjacielu! Wiadomą jest rzeczą, że szatan będzie robił wszystko aby urudnić Ci zbliżenie się do Boga. Nie poddawaj się i próbuj dalej. Jeśli natomiast chodzi o odmawianie Nowenny w obecności innych, to powiem Ci, że nawet gdyby ktoś podszedł ironicznie do Twojej modlitwy i wyśmiewał Cię, to przypomij sobie 8 błogosławieństw: „Błogosławieni jesteście, gdy wam ludzie urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda jest wielka w niebie”. Nie patrz co mówią inni i nie chowaj się z modlitwą! Daj świadectwo swej wiary, a jestem… Czytaj więcej »

peter
peter
03.03.12 22:57
Reply to  Tomasz

Dzięki Tomaszu.Chyba tak zrobie.A co do tych rozważań,wczoraj zapytałem o to księdza, powiedział mi jak już nie rozważałem to nic się nie stało ale powinienem.Dlatego teraz już rozważam.A szatan szaleje oj bardzo.Ostatnio już mysli miałem takie że chyba nadaję się do egzorcysty.Ale poczytałem sobie o tym moim przypadku w internecie i trochę sie uspokoiłem. I wyczytałem fajne stwierdzenie w takich momentach.”Jak szatan puka do drzwi to poproś Pana Jezusa żeby je otworzył” i tego się będe trzymał.Pozdrawiam.

Hania
Hania
02.03.12 20:14

witam ja odmawiam rózaniec cały po kolej część radosną,potem światła, bolesno i chwalebną czy dobrze.?

Tomasz
Tomasz
02.03.12 22:59
Reply to  Hania

Oczywiście Haniu, dobrze robisz. Pamiętaj jednak, że odmawiając musisz rozważać każdą z tajemnic. Pamiętam, że kiedyś jeden z księży prowadzący rekolekcje w naszej parafii uczył jak rozważać Różaniec. Mówił, że trzeba wczuć się w daną tajemnicę tak, jakby oglądało się o niej film. Odmawiając np. tajemnicę Zwiastowania wyobraź sobie, że stoisz obok, widzisz Maryję i Anioła Gabriela i słyszysz ich dialog. Mnie bardzo pomogły opisy dla każdej z tajemnic zamieszczone na stronie Katolickiej Polonii. Dzięki temu Różaniec przestał być „klepaniem paciorków”. Pozdrawiam…

Igor
Igor
07.03.12 20:59
Reply to  Tomasz

Czy samo wypowiedzenie tajemnicy jest nieskuteczne i cala nowenna nieważna?

MD
MD
14.03.12 01:03
Reply to  Igor

Każdą tajemnicę powinno się rozważać. Różaniec jest modlitwą kontemplacyjną, ale jeżeli nie wiedziałeś, że powinieneś – zacznij teraz.
Nie ma czegoś takiego jak nowenna „ważna” czy „nieważna” – oczywiście, aby wyprosić łaski, należy odmawiać nowennę zgodnie z przekazem Maryi: w ciągu dnia odmówić cały różaniec i mówić go z wiarą.
Człowiek jest istotą słabą – nie umiemy zawsze z równym zaangażowaniem rozważać różańca, ale musimy próbować!
Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Kama
Kama (@kama)
06.03.12 18:58

Czy nowennę można odmawiać za osobę zmarłą o zbawienie jej duszy? Czy raczej nie?

MD
MD
14.03.12 00:59
Reply to  Kama

Nowennę można odmawiać w każdej intencji zgodnej z Boża wolą – zbawienie zmarłej osoby na pewno należy do takiej grupy, więc śmiało można podjąć NP za duszę zmarłego. Pozdrawiam

Igor
Igor
07.03.12 20:57

Witam serdecznie. Dziś mija 33 dzień odkąd zacząłem modlić się za pomocą nowenny pompejańskiej. Odmawiam każdego dnia 4 części. Intencja o która proszę ma dla mnie jak i moich bliskich ważne znaczenie. Wierzę, że Maryja uprosi dla nas tę łaskę. Nowennę rozpocząłem wraz z mamą ( w innych intencjach). Na mojej drodze stawało wiele przeszkód, ale staram się nie poddawać. Dodam jeszcze, że za dwa miesiące kończę 17 lat. Proszę o modlitwę o wytrwanie – bo o spełnienie intencji w zupełności wierzę Bogu, że uczyni to tak jak powinno być. 🙂

Kama
Kama
09.03.12 11:55

Igorze myślę że powinieneś krótko rozwarzyć daną tajemnice ale jeśli nawet tego nie robiłeś do tej pory myślę że twoja nowenna jest warzna

Kasia
Kasia
12.03.12 18:16

W zeszłym roku moja koleżanka zbierała ludzi do odmawiania NP za jej chorego tatę. Powiem szczerze, że zgłosiłam się do odmawiania, ale nie odmawiałam jej sumiennie…zdarzało mi się kompletnie nie skupiać na różańcu, odmawiać tylko 2 lub 1 różaniec dziennie, a czasem całkowicie sobie odpuszczałam. Jednak dopiero teraz, prawie rok później czuje że zawiodłam i Boga, i Maryję i moją koleżankę razem z jej rodziną. Moje pytanie brzmi więc: czy prośba w intencji której odmawiana była NP nie została wysłuchana przez to, ze się nie wywiązałam? I czy, chociaż grupowa NP dawno się już zakończyła, mogę ją teraz zacząć odmawiać?… Czytaj więcej »

MD
MD
14.03.12 01:05
Reply to  Kasia

Myślę, że w tym wypadku powinnaś postąpić jak z każdą niewypełnioną obietnicą – czyli wyspowiadać się z zaniedbania.
Nową NP nawet w tamtej intencji możesz zacząć w każdej chwili. Więc – do dzieła 🙂

Kama
Kama
13.03.12 17:36

Kasiu nie obwiniaj się za to że intencja nie została wysłuchana może tak miało być w końcu nie tylko ty ją odmawiałaś. Oczywiście że możesz odmówic kolejną ja odmawiam 2 nowennę nie zawsze robię to wzorcowo czasem nie chce mi się odmówić ale mimo to odmawiam czasem lepiej a czasem gorzej

????
????
12.04.12 16:40

Witam, co powiedzieć osobie, która odmówiła kilka nowenn i w żadnej nie została wysłuchana????

miriam
miriam
06.05.12 08:14
Reply to  ????

Nie zawsze to , o co prosimy jest dla nas dobre . Bóg wysłuchuje tylko modlitw zgodnych z Jego Wszechwiedzącą wolą . Jeżeli o coś prosimy , zawsze postępujmy jak Jezus … ” Ojcze , nie moja , lecz Twoja wola niech się stanie „

pablo
pablo
22.04.12 16:51

od prawie tygodnia odmawiam nowenne i mam pytanie. wczoraj przypadkowo pomylilem kolejnosc czesci najpierw odmowilem radosna potem swiatla, potem chwalebna i bolesna na koncu. wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia,ale chcialbym sie upewnic.

piotr
piotr
23.04.12 18:20
Reply to  pablo

Nie nie ma żadnego znaczenia. W ciągu dnia trzeba odmówić cały Różaniec tylko tyle

Agnieszka
Agnieszka
01.05.12 16:28

Dzisiaj przez zupełny przypadek (będąc notabene na portalu plotkarskim) dowiedziałam się o tej modlitwie. Bardzo chciałabym ją rozpocząć, ale nie ufam sobie jeśli chodzi o wytrwałość….Moja obecna sytuacja jest dosyć ciężka – może nie w kwestii finansowej, ale zagubiłam cel swojego życia. Mam piękną i zdrową rodzinę – męża i syna, ale sama nie wiem gdzie mam podążać, w jakim kierunku mam się rozwijać, jak dalej mam żyć. Czy może mi ktoś pomóc w określeniu intencji? Odczuwam niewyjaśnioną potrzebę tej modlitwy, ale nie wiem tak naprawdę o co powinnam poprosić… wszystkim za pomoc z góry dziękuję.

jan
jan
04.05.12 21:02
Reply to  Agnieszka

Może taka intencja: Odnalezienie sensu swojego życia

magducha
magducha
06.05.12 15:34
Reply to  Agnieszka

ja tez dowiedzialam sie o tej nowennie z pudelka,ktokolwiek wpadl na ten pomysl rozszerzania nowenny jest genialny.Zycze wielu łask Bożych.

Magdalena
Magdalena
07.05.12 18:46

Witam. Maryja obiecała, że o cokolwiek byśmy prosili – otrzymamy. Ale chciałabym się dowiedzieć czy można się modlić o miłość drugiej osoby, o szczęśliwe życie u jej boku? Myślę, że byłoby to dobre zarówno dla niego jak i dla mnie. Kocham go najmocniej. Proszę o odpowiedź.

pablo
pablo
07.05.12 20:46

Agnieszko,ja tez sobie nie ufalem, zbieralem sie do tej nowenny z kilka tygodni ale wkoncu zaczalem i dzisiaj jest juz 20 dzien, zawsze mozesz 1 cz. odmowic rano, druga kiedy tylko bd miec czas lub reszte wieczorem, to tylko pozornie jest „hardkorowe” wyzwanie, mowie Ci:)

Agnieszka2
Agnieszka2
11.05.12 21:16

Witam wszystkich. Chciałam wam powiedzieć, że dziś ukończyłam NP i bardzo sie z tego powodu cieszę gdyż jestem osobą która szybko sie zniechęca i bałam sie że trwanie na modlitwie różańcowej przez dwa miesiące będzie dla zbyt trudne, okazało sie inaczej, chociaż muszę przyznać że czasami odmawiałam ją niedbale tzn nie mogłam sie skoncentrować nie wiem co Matko Boska sobie o tym pomyśli, mam nadzieję cały czas że okaże mi swoją łaskę. Modliłam sie w intencji uzdrowienia, to w zasadzie beznadziejny przypadek i tylko Boża interwencja może mi pomóc. Przez choroby mam zdezorganizowane całe życie, brak pracy, depresja, izolacja, brak… Czytaj więcej »

Agnieszka2
Agnieszka2
11.05.12 21:34

…i jeszcze chciałam wam napisać, że tak jakoś sie złożyło, że zaczęłam odmawiać nowennę 19 III w Uroczystość Św Józefa, nosiłam sie z tym zamiarem jakiś czas, ale chyba brakowało mi odwagi czy podołam czy nie, bałam sie że jak nie, to to mnie tylko zniechęci, ale Św Józef jest mi również bliskim świętym, więc postanowiłam że rozpoczęcie nowenny w tak ważnym dniu pomoże mi wytrwać. Jak sie okazało nie myliłam sie. Na dodatek pierwszą część ukończyłam w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, a wiec drugą dziękczynną część rozpoczełam 15kwietnia w Dzień Miłosierdzia Bożego. Nowenne ukończyłam dzisiaj w piątek, w dniu… Czytaj więcej »

anna
anna
13.05.12 02:02

Kochani mam pytanie dość nietypowe, błagam o odpowiedź jakąś dobrą duszę 🙂

Odmawiam Nowenne jakiś czas- część błagalną- i moja intencja została już spełniona, oraz wiele innych łask (to niesamowite!) i teraz nie wiem co dalej, dziwnie mi odmawiać Nowenny w tej pierwszej intencji (cos na co cierpiałam 8 lat zostalo wyleczone całmowicie), czy mogę teraz zmienić intencje na inną? chodzi o inna moja dolegliwosc, czy powinnam może do końca odmawiać w tej jednej intencji tą nowennę?

prosze niech ktos mi odpowie

Anna
Anna
14.05.12 00:46
Reply to  Marek (adm.)

myślisz ze Matka chce sprawdzic moja wytrwalosc i wzmocnic mnie tym samym, skoro dostalam to o czym mazylam od 8 lat a jestem dopiero w 14 dniu odmawiania…? mam to ciagnac do konca w prawie tej jednej intencji ? pytam bo nie wiem, mialam tak dziwnie ze jak powiedzialam nowa intence to az mi sie w glowie zakrecilo i mdlosci dostalam do tego stopnia ze sie przestraszylam i skruszona powiedzialam że jednak w tej pierwszej intencji bede odmawiac :)) Ludzie nie traccie nadzieji!!!! UFAJCIE! To wszystko co dostajemy i czego nie ostajemy MA SENS! pamietajcie że Bog nie moze wplynac… Czytaj więcej »

Igor
Igor
13.05.12 21:06

Za tydzień kończę swoją drugą Nowennę. Następnego dnia chciałbym zacząć kolejną, tylko nie wiem jak sformułować intencję. Zależy mi na odnalezieniu drugiej połówki. Jaką formułę proponujecie?

Anna
Anna
14.05.12 00:39
Reply to  Igor

„o spotkanie kobiety z ktora będzie mnie łączyć prawdziwa miłość przez całe moje życie”
chociaz nie wiem czy jest sens az tak sie zastanawiac nad słowami, serio, u mnie zawsze chodzilo o konkretna rzecz ale za kazdym razem mowiłam o niej troszeczke inaczej, mysle że nasza Matka w Niebie doskonale wie, o co nam chodzi 🙂
pozdrawiam

Igor
Igor
14.05.12 12:41
Reply to  Anna

Dziękuję 🙂

ja
ja
23.05.12 08:00

Kochani bardzo was proszę napiszcie mi jak najszybciej co mam robic. Zabierałam się za odmawianie nowenny od srody popielcowej, ale poległam to raz z intencja, stwierdziłam, że jest zła i przerwałam a innym razem odmawianie mi strasznie kiepsko szło. W końcu zaczęłam 5 maja w pierwszą sob. Miesiąca. I Prawie tydzień mi już został do zakończenia części błagalnej, gdy wczoraj zmęczona egzaminami i tym, że spałam ostatnio po 3 godziny tylko postanowiłam sie zdrzemnąc koło 20.00 myślałam, że za 2 3 godz. i tak sie obudze no i …… stało się nie odmówiłam wczoraj nowenny . Dziś Dwie części mam… Czytaj więcej »

rzosia
rzosia
25.05.12 15:59
Reply to  ja

Ja miałam podobną sytuację, nie przerwałam i zostałam wysłuchana

ja
ja
25.05.12 18:42

naprawdę rzosiu? To daje nadzieję… dzięki za odpowiedź, a czy sprawa była poważna tzn. raczej mało prawdopodobna i z tych trudnych???

Filip z Krakowa
Filip z Krakowa
26.05.12 11:18

Mam pytanie: czy wymienianie intencji przed każdą częścią Różańca jest konieczne, żeby była ona ważna? Pytam, bo raz zapomniałem wymienić intencji, a powiedziałem tylko „Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć…”. Skoro Matka Boża zna intencję, która jest jedna i stała, to czy niewymienienie jej przed modlitwą sprawia, że należy mimo wszystko rozpocząć nowennę od nowa? Bardzo proszę o odpowiedź w miarę możliwości. Pozdrawiam

pabllo
pabllo
29.05.12 14:56

Filip,wydaje mi sie ze nie,tak samo nie jest wazne czy pomylisz sie w dziesiatkach,wazne ze odmawiasz i szczerze rozwazasz tajemnice a jak raz zapomnisz wymowic intencji czy tam pogubisz sie w dziesiatkach to nie powinno miec znaczenia,tak mi mowil pewien ksiadz.:p pozdrawiam

MP
MP
04.06.12 22:00

30 listopada zaczęłam odmawiać nowennę, skończyłam 22 stycznia (w ciągu odmawiania widać było poprawę) po czym wznowiłam ją 10 marca. Skończyłam odmawiać, ale na razie nie dostrzegam efektów, wydaje mi się, że jest gorzej. Modliłam się w pewnej intencji, zacznę od tego… pod koniec czerwca ubiegłego roku, przyśnił mi się ktoś (nieżyjący już, a z kim byłam bardzo związana) z mojej rodziny.Zadawałam mu pytania, dotyczące właśnie tej sprawy o którą się modliłam. I na każde moje pytanie ta osoba kiwała głową, potwierdzała, że tak będzie. Może wydawać się to dziwne, ale miałam już kiedyś podobny sen, tylko chodziło o inną… Czytaj więcej »

Dororosa
Dororosa
10.06.12 01:25

W Piśmie Swiętym jest napisane, że nie należy dosłownie przyjmować snów.

Joanna
Joanna
10.06.12 12:40

Szczęść Boże! Mam małe dziecko, trochę pracuje i niespecjalnie mam czas na poświęcenie czasu na całą nowennę. A wiadomo, o rodzinę też muszę dbać, bo w końcu to mój obowiązek także względem Pana. Czy zatem, nie będąc pewnym, ze później znajdę chwilę na nowennę, mogę włączyć płytkę z różańcem i odmawiać go w taki sposób robiąc coś, np. obiad? Możliwe, że znalazłabym czas, ale nigdy nie ma tej pewności. Szczególnie kiedy dziecko dokucza, nie chce spać, a ja padam ze zmęczenia wieczorem… Osobiście trudno mi byłoby mówić różaniec z płytą w trakcie robienia czegoś, bo wiem, ze modlitwie powinnam się… Czytaj więcej »

lenka
lenka
15.06.12 16:12

Joanno, wydaje mi się że najważniejsze jest to żeby modlić się sercem. to że odmawiałabyś różaniec przy jakiejś czynności, przy opiece nad dzieckiem (ale z pełnym zaangażowaniem w modlitwę) nie wpłynie na wysłuchanie bądź nie przez Maryję;) a zły będzie Cię odciągał na wszystkie sposoby i będzie okłamywał-żeby tylko nie odmawiać tej nowenny. a praca też jest modlitwą;) spokojnie się módl i nie przejmuj:)

lena
lena
18.06.12 22:51

Moi drodzy, pomyślicie, że jestem wariatką, ale modlę/modliłam się NP. Do końca pozostało tylko 12 dni. Aż tu nagle, zaczęłam dochodzic do wniosku, że NIE CHCE TEGO O CO SIĘ MODLĘ. Czy myślicie, że to efekt działania np. Matki Bożej, że ona pozwala mi dostrzec, że nie powinnam, nie mogę lub nie wypada mi prosic o to, o co proszę. dodam, że obecnie z wielkim trudem wymawiam intencję, bo…. nie zależy mi już, aby się spełniła. Czy kontynuacja tej nowenny ma sens? Proszeęo odpowiedź. Was i Ciebie Marku szczególnie jeśli to możliwe, bo Ty jesteś dla mnie frontmanem jeśli chodzi… Czytaj więcej »

aakinom
aakinom
21.06.12 10:42

Mam pytanie, wczoraj z wielkim przeogromnym strachem- że nie podołam zaczęłam odmawiać NP, ZOSTAŁO MI 53 DNI;-) Modlę się o dar macierzyństwa dla mnie i mojego męża, ale mam pytanie czy mogę w drugim dniu Nowenny dodać że modlę sie o dar zdrowego macierzyństwa? o zdrowe dzieciątko dla nas? Jak cyztałam komentarze Wasze to tak naprawdę zdałam sobie sprawę, że jeśli Maryja obdarzy mnie tą łaską to JEJ Wolą będzie czy to dziecuszko będzie zdrowe czy nie. Jednak jest to dla mnie jakieś niejasne chyba. Mam strachy wielkie że nie podołam, dziś rano zmówiłam częśc Radosną szykując się do pracy-… Czytaj więcej »

aakinom
aakinom
21.06.12 13:30

NO TO JAK JUŻ CZEKAM NA MODERACJĘ… mam mikro wątpliwośći, jak pisałam wcześniej z intencji o macierzyństwo przeszło mi przez myśl że mogłabym sie modlić o zdrową dziecinę a później pomyślałam by modlić się o moje małzeństwo- mój mąż nie za bardzo jest wierzący, więc nie wiem czy nie zaczełam od końca. Ale powiedzcie- jesli Ktoś mnie tam czyta, czy to nie jest tak że Maryjka nie spełni mojej prośby dopóki nie będzie u mnie w małzeństwie pokoju i miłości z Bogiem na czele?

lenka
lenka
27.06.12 20:34
Reply to  aakinom

aakinom;) przede wszystkim wydaje mi się ze spokojnie powinnas sie modlic, nie analizowac za bardzo czy Maryja najpierw da łaske tą, a później tamtą;) nie mysl o tym tylko sie modl.z ufnością. dostaniecie te łaski które beda potrzebne;)

aakinom
aakinom
28.06.12 11:25
Reply to  lenka

Dziękuję lenko za to co napisałas, dzis ju 9 dzień Nowenny, łapię się na tym że czasami „klepie” te dziesiatki co mnie martwi, ale trzymam się dalej!!!! dziękuję że mnie przeczytałas;-)

P
P
20.07.12 22:29

Odmawiam Nowennę po raz trzeci i dzisiaj jest 17 dzień i sprawa, za którą się modlę pogorszyła się dość bardzo… Mam pytanie czy w ciągu trwania Nowenny Pompejańskiej można dodać jeden różaniec( tajemnice światła) czy trzeba zaczynać od nowa odprawiać tą Nowennę ?

mała
mała
25.07.12 21:21

zostałam porzucona po 5ciu latach, strasznie cierpię, on wcześniej znalazł sobie inną, załamałam się,zaczęłam modlić się Nowennę Pompejską, kończę w niedzielę, nic sie nie zmienia, ja czuję się dalej źle,on wygląda fantastycznie,ja nie wychodze z domu,zawalam pracę… czy Nowenna Pompejska naprawdę pomaga?

Kasia
Kasia
26.07.12 17:00
Reply to  mała

POMAGA!!! tylko czasami inaczej 🙂 ja również modle się o powrót osoby, którą kocham (właśnie zdałam sobie sprawę, że modle się od roku) i chociaż jej nie ma, nie wrócił, a wczoraj płakałam cały dzień to i tak jest lepiej przestało tak boleć. I im więcej sie modle tym częściej proszę o spokój i wytrwanie, a nie o to by wrócił, bo skoro odszedł to chyba mnie nie kochał – wcześniej nawet nie dopuszczałam takiej mysli a teraz poprostu jest mi przykro, że zostałam oszukana. a mysle że tak długo cierpimy bo to uczucie było prawdziwe – gdybysmy nie kochali… Czytaj więcej »

harry
harry
25.07.12 21:30

Witam. mam propozycje, jezeli ktos bylby zainteresowany chcialbym zebysmy wymienili sie intencjami tzn: ja bede odmawial intencje za kogos, kto mnie poprosi, a ten ktos kogo nie znam odmawialby nowenne w mojej intencji…. jezeli bylby ktos zainteresowany takim czyms prosze dac znac,podam adres e mail i tam bysmy sie dogadali:-)

Viola
Viola
26.07.12 17:17
Reply to  harry

Jestem juz w trakcie odmawiania NP, wiec nie chce przerywac, ale dodatkowo modle sie we wspolnocie modlitewnej http://www.modlitwa.e.pl, wymieniamy swoje intencje i modlimy sie kazdy jak potrafi za siebie nawzajem. Mysle, ze to tez pomaga chociaz nie jest to NP.

woman
woman
31.07.12 07:31

Moi drodzy, proszę odpowiedzcie mi na pytanie, bo szukałam pomocy na „katoliku” ale po paru odpowiedziach od innych osób mój wątek został całkowicie usunięty:( A chodzi mi o to czy mogę sformułowac intencję w której sprawa dotyczy jednej osoby i mnie osobiście ale jakby w 2 różnych wątkach. Po pierwsze chcę aby ta osobą odnalazła drogę do Boga i abyśmy byli razem. Jak to ująć słowami czy trzeba 2 osobne nowenny, intencje? Dodam, że na tamtym portalu dość ironicznie odniesiono się do mojego pomysłu dwóch nowenn. Co mam zrobić. Chciałabym od dziś zacząć, prosze , pomóżcie, dajcie jakąś odpowiedź, bo… Czytaj więcej »

woman
woman
31.07.12 21:31

Marku dziękuję, tak też zrobię.

Joanna
Joanna
01.08.12 14:08

Witam Wszystkich. Ja Nowennę dostałam jakiś czas temu od mojej mamy, przeczytałam ,,schemat” i odłożyłam. Jestem osobą bardzo wierzącą,modlę się codziennie i długo przymierzałam się do Nowenny, ale mijały dni, a ja nie miałam chyba na tyle sił żeby sprostać tej modlitwie, do tej pory odmawiałam 10 – kę różańca każdego dnia. Dzisiaj przeglądając jakiś portal internetowy zauważyłam wpis, która opisuje Nowennę. Nie wiem co się stało, ale od razu zaczęłam szukać różańca (bo do tej pory modliłam się na takim malutkim), zaznaczyłam w kalendarzu datę i zaczęłam Nowennę :-). Mam o co prosić, a za każdym razem gdy się… Czytaj więcej »

Mikunia
Mikunia
08.08.12 14:06

Witam. Odmawianie tej nowenny daje mi ogromną nadzieję. Jestem szczęśliwa, że codziennie – przy braku czasu, różnych ważnych czy mniej ważnych sprawach, znajduję chwilę na spokojną modlitwę. Pozdrawiam wszystkich życząc dużej konsekwencji, wytrwałości i tak potrzebnej wiary.

Ola
Ola
09.08.12 09:51

Kochani czciciele najdroższej Matki z Pompejów. Pragnę podzielić się z wami moim doświadczeniem jej działania i prawdziwej obecności w moim życiu, wiem i czuję, że Ona cały czas kieruje moim życiem, i obdarza mnie potrzebnymi łaskami. Nawet gdy upadam, albo, gdy wydaje mi się , że nie dam rady, Ona zawsze udziela mi potrzebnej siły i działa w sposób bardzo często niewiarygodny. Do tej pory nawet nie miałam pojęcia , że istnieje Nowenna Pompejańska, kiedy wszystko wydawało się niemożliwe, kiedy już traciłam nadzieję, że moje sprawy się rozwiążą, zupełnie „przypadkiem” w dniu 8 maja natrafiłam w sieci na link z… Czytaj więcej »

aakinom
aakinom
13.08.12 12:51

witam, chciałam się podzielić moimi wrażeniami. Wczoraj skończyłam NP, modlilam się o dar macierzyństwa, hmmm ciekawe doświadczenie, w ostatni dzień części błagalnej idąc do Komunii Św. było mi bardzo słabo, słabo mi było podczas całej mszy tego dnia. Częśc dziękczynna- najtrudniej było w ostatnim tygodniu, jeden dzień przysnełam ale chyba zmówiłam cały różaniec, czytałam i rozważałam tajemnice ale nie jestem pewna czy nie przysnęłam gdzies po drodze. Czy są jakieś zmiany? hmm nie wiem, mój mąż nie jest za bardzo wierzący po czym podczas trwania czesci dziękczynnej otrzymałam Pasek św. Dominika, sam przyszedł i od dwóch tygodni modlimy się razem… Czytaj więcej »

Majka
Majka
27.08.12 23:48

witam, może to i głupie, ale chciałam się zapytać czy moja prośba może się spełnić. Może to i głupie, ale chciałabym prosić, aby mój przyjaciel się we mnie zakochał. Zależy mi na tym bardziej niż na czymkolwiek w życiu. Jestem pewna swojej decyzji i głupio mi o to prosić. Myślicie, że może się spełnić? Modle się sercem codziennie aczkolwiek wydaje mi się to takie mało prawdopodobne, że nagle on się ocknie i dostrzeże mnie jako kogoś więcej…

Kasia
Kasia
30.08.12 16:56
Reply to  Majka

a może powiedz mu to… porozmawiaj z nim… czasami brakuje nam odwagi… a rozwiązanie może być bardzo blisko… tylko jesli on nie czuje tego samego co Ty po takiej rozmowie Wasza przyjaźń może się zakończyć 🙁

Majka
Majka
30.08.12 23:26
Reply to  Kasia

najgorsze jest to, ze dwa miesiace temu rozstalam sie z chlopakiem, bo czulam cos do swojego przyjaciela i czuje sie oszukana przez sama siebie….. dlatego boje sie mu o tym mowic, trzeci dzien odmawiam nowenne, tak goraco sie modle, no zobaczymy….tylko sobie mysle, ze nie ‚zawracam głowy’ modlac sie o takie ‚blachostki’, no ale probuje. Juz raz powiedzialam chlopakowi, ze cos do niego czuje, ale wyszlo na moja niekorzysc dlatego nie chce drugi raz probowac…

lena
lena
29.08.12 07:48

Mam pytanie ważne, bo wczoraj odmówiłam 1,5 różańca i zasnęłam. Wiem to moja wina bo pomimo że akurat miałam czas, odłożyłam wszystko na późny wieczór i …. zasnęłam… dziś rano dokończyłam pozostałe 1,15 nie wiem czy mam od nowa zaczynac czy kontynuowac? Proszę o odpowiedź, bo zabierałam się za to już kilka razy za każdym razem coś wypadało….

A dodam, że „to działa” juz zauważyłam pewien piękny dar od Maryi, kiedy zaczęłąm odmawiac..

lena
lena
30.08.12 13:02

odpowiedzcie…

Kasia
Kasia
30.08.12 16:52
Reply to  lena

Ja bym odmawiała dalej 🙂 bo przecież jeśli modlisz się z wiarą to wszystko bedzie dobrze 🙂 ja również kilka razy zasnełam 🙂 od roku modle sie w jednej sprawie nie tylko nowenną pompejańską i moja modlitwa nie została wysłuchana ale coraz częściej mam przekonanie że może to i dobrze 🙂 w każdym bądź razie jest mi o wiele lepiej a jeszcze tak nie dawno myslałąm ze umre z bolu… tak więc myślę ze jeśli coś nam przeszkodzi w odmawianiu nowenny to nie należy przerywac… zaczynać od nowa… musimy tylko wierzyc 🙂 i modlic sie dalej

Justi82
Justi82
07.09.12 12:17

Witam serdecznie! Zaczęłam odmawiać Nowennę 15 sierpnia, czyli w święto Matki Bożej. Na początku odmawiałam ją „jak na skrzydłach” z wielką chęcią. Teraz jest już trudniej, szczególnie gdy w ciągu dnia nie mam kiedy pomodlić się i na wieczór zostają mi do odmówienia trzy części. Ale trwam 🙂 Jedną część odmawiam w drodze do i z pracy, pozostałe wieczorem. Niestety ze dwa razy zasnęłam przy końcowych Zdrowaśkach, więc postanowiłam chodzić z różańcem po pokoju i pomaga 🙂 Modlę się w intencji Ukochanego, żeby dostał pracę. Wtedy będziemy mogli się zaręczyć 🙂 Wiem, że moje modlitwy zostaną prędzej czy później wysłuchane,… Czytaj więcej »

gość
gość
14.09.12 20:14

Witam Wszystkich!! Nowenne odmawiam po raz drugi, piewszy raz za chorą osobę w rodzinie, dotrwałam do końca, czasami było trudno, ale nie traciłam nadziei. Moja intencja nie została wysłuchana, ale nie przerwałam modlitwy, myślałam sobie, że może jestem za słabej wiary, że Matka Boża mnie nie wysłuchała…poszłam do spowiedzi i powiedziałam Matko niech się stanie Twoja wola… Zaczęłam modlić się w innej intencji tym razem o siebie – szukam pracy bez efektu i podczas odmawiania części dziękczynnej (a jeszcze nie skończylam całej nowenny) skontaktowały się ze mną w ciągu kilku dni 3 różne osoby z możliwością pracy!

anna
anna
27.09.12 16:04

Witam, mam pytanko. Czy przy codziennym odmawianiu nowenny OBOWIĄZKOWO należy też uczestniczyć we mszy św. i przyjmować Eucharystię?

...
...
07.10.12 11:02

Witam odmawiających!

Proszę abyście mi podpowiedzieli jak sformułować intencję do NP. Kilka razy zaczynałam, ale wiedziałam, że intencja jest zbyt ogólna. Ktoś kiedyś tutaj na forum napisał, że na modlitwie trzeba dokładnie mówić o co nam chodzi.

Nie chciałabym opisywać tutaj szczegółów, ale czy np. taka może być:

„Matko Boża Pompejańska, oddaję Ci moje uczucie do… pokieruj nim wedle woli Bożej”

Napiszcie proszę, bo zależy mi a sprawa jest dosyć skomplikowana.

sebastian
sebastian
08.10.12 19:38

Szczęść Boże! Od pewnego czasu modlę się odmawiając różaniec, oczywiście w moim życiu wielokrotnie sięgałem do Tej Wielkiej Siły jakim jest zawierzenie Najświętszej Marii Pannie,niemniej od pewnego czasu modlitwa stała się dla mnie najważniejszą częścią dnia. Tak się składa, że jestem bezrobotnym i wraz z dzieckiem jestem na utrzymaniu żony. Małżonka zarabiała najniższą krajową i było nam niezmiernie ciężko, a nie dość,że żony pobory były tak małe, to jeszcze miesięcznie musi płacić 200PLN na dojazdy do pracy. Jednym słowem żyliśmy w skrajnym ubóstwie, bo po opłatach zostawało nam 400PLN na trzyosobową rodzinę, z zasiłkiem mieliśmy jakieś 500PLN, znaczy tragedia. I… Czytaj więcej »

basia
basia
09.10.12 09:02

Dowiedziałam się dzisiaj przypadkiem o nowennie pompejskiej.Chcę się modlić o opiekę dla moich dzieci,mojego męza i mnie.Syn jest bez pracy,mąż też (stracił pracę ,jest po depresji).Drugi syn studiuje i tez boryka się z problemami zdrowotnymi,córka zaczęła studia i chciałam prosić i opiekę nad nią,najmłodszy syn jest gimnazjalistą,więc tez potrzebna mu opieka,a ja mam mała emeryturę i pożyczki i muszę czuwać nad całoscią. I zaczynam nie radzic sobie z własną psychiką. Najstarszy syn załozył swoją rodzinę ,ale jest bez pracy. Chciałabym powierzyć Maryi nasze sprawy i problemy,poprosic Ją o dobre rozwiązania.Nie wiem jak to okreslić w intencji. Czy prosić o łaski… Czytaj więcej »

basia
basia
10.10.12 12:28

Czemu nie ma mojego zapytania?

Ewa
Ewa
12.10.12 15:30

Ja mam pytanie odnosnie sposobu odmawiania. Czy tajemnice trzeba odmawiac kleczac? Ja bardzo duzo czasu spedzam dojezdzajac na Uniwersytet- ponad godzine w jedna strone. Dzisiaj odmowilam 3 czesci w drodze ,a wieczorem po powrocie na kleczkach ostatnia czesc. Nie wiem czy to sie liczy? Bardzo zalezy mi na odpowiedzi bo nie chce zle odmawiac…Tak bardzo zalezy mi na wysluchaniu mojej prosby…
Prosze o odpowiedz….

Gosia
Gosia
15.10.12 23:11
Reply to  Ewa

Ewo, nie trzeba odmawiać klęcząc, można siedzieć, spacerować. Jak komu wygodnie. Niektórzy modlą się jadąc samochodem, inni w autobusie czy na spacerze.

robert
robert
15.10.12 22:08

Witam Mam zamiar przystąpić do nowenny pompejańskiej. wiem że wiele osób modli się w pięknych intencjach, za przyjaciół i nieprzyjaciół. Trochę mnie to upokarza, ponieważ moją intencją jest prosić o sprzedaż ziemi (znalezienie kupca) nie będę się rozpisywał o swojej sytuacji materialnej. Proszę napiszcie czy taka intencja też może być przedstawiona w nowennie? mam świadomość tego, że Bogu bardziej by się podobało, gdybym modlił się za wielu z mojej rodziny, którzy są daleko od niego, ale nie miałbym na tyle motywacji. a na sprzedaży ziemi bardzo mi zależy. Taka jest smutna prawda. Co o tym myślicie?

Gosia
Gosia
15.10.12 23:14
Reply to  robert

Pewna kobieta modliła się o sprzedaż mieszkania aby kupić inne w mieście gdzie mieszkała jej córka. 3 miesiące po skończeniu NP pisała o tym już z nowego lokum blisko miejsca zamieszkania córki 🙂

robert
robert
16.10.12 00:50
Reply to  Gosia

dziękuję! to bardzo dobra wiadomość.

Agnieszka
Agnieszka
26.10.12 18:39
Reply to  robert

Z tego co ja obserwuję to łatwiej wyprosić tego typu łąskę niż np uzdrowienie.

LIDIA
LIDIA
19.10.12 00:10

chciałabym aby ktoś mnie wysłuchał.Odmówiłam NP i intencja nie została wysłuchana, wpadam w zwątpienie ,tak chciałam aby coś się zmieniło w moim życiu, boje się o siebie i o rodzinę.Modliłam się za męza o uwolnienie z nałogu alkoholowego.Nic sie nie zmieniło boję sie……………………

Anna
Anna
19.10.12 14:03
Reply to  LIDIA

Nie lękaj się ale módl się wytrwale za męża jak św. Monika o nawrócenie swych najbliższych. Ufaj Panu a Pan Cię wysłucha. Jeśli możesz to włącz się w Mszę Świętą z modlitwami o uwolnienie, uzdrowienie fizyczne i duchowe przez internet jutro 20 października od 18-22giej jest transmisja ze spotkania otwartego dla wszystkich ( może namówisz również męża) z Częstochowy ze Sanktuarium św. Józefa, które można odsłuchać ze strony: http://czatachowa.pl/category/spotkania/ Gorąco polecam! Cuda się dzieją na naszych oczach. Duch Święty działa i przez internet, tak samo jak na miejscu celebracji Ofiary Mszy Świętej. Ja jak tylko mogę, łączę się w modlitwie… Czytaj więcej »

Salome
Salome
24.10.12 20:55

Szczęść Boże!
Mam pytanie natury „technicznej”. Dziś, w 11 dniu nowenny zmarła osoba, o którą się modliłam (konkretnie o uzdrowienie z raka). Czy kontynuować tę nowennę zmieniając tylko intencję (o spokój duszy dla tej osoby, ewentualnie o siłę dla jej rodziny), czy rozpocząć nową?
Pozdrawiam serdecznie

2740
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x

PROMOCJA

nabożeństw miesięcznych

- z okazji zakończenia 

"Miesiąca z Maryją"

WIELKA