Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

2487
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1132 Wątki komentarzy
1355 Wątki z odpowiedziami
173 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
709 Autorzy
eniaZbyszekJusJoannaMICHAŁ Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
sylwa
Gość
sylwa

Gosiu nie widzisz w swojej wypowiedzi zlosliwosci?Jezus powiedzial widzicie drzazge w oku brata swego ,a w swoim belki nie widzicie ,wyciagnij najpierw belke ze swojego oka ,,a pozniej zabierz sie za wyciaganie drzazgi z oka brata swego.

edyta
Gość
edyta

Gosia ……………………………………………………………………………………….. czytaj co piszę .Jeśli nie chcesz nie czytaj ,ale powstrzymaj się od wypowiedzi , albo conajmniej pisz do siebie skoro rozmawiasz do swoich myśli ??? Ula , Syn ogólnie jest alergikiem . Walczyliśmy w najmłodszych latach , w dużym stopniu wyszedł z pokarmówki , AZS pozostał w małym stopniu , raczej na czynniki zewnętrzne . Przedwczoraj histerczynie , czując ,widząc ,że jest mu źle , gorzej niż było w pierwszym odruchu modlę się . Trafiłam tutaj ,zaczęłam czytać i szybko ,chaotycznie ,w popłochu szukać ….. Problem zaczął się wcześniej ,ale występował jakby w mniejszym stopniu . Widoczne były… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Edyto, twój syn ma zaburzenia lękowo-depresyjne, jaki związek z tym co napisałaś ma osoba o. Adama? Kto czytał dokładnie ten wie co o nim napisałaś. Skoro atakujesz na dosyć znanym forum dosyć znanego (i szanowanego) kaznodzieję to bierz odpowiedzialność za swoje słowa. Pisałaś, że szerzy odstępstwa od wiary. Jakie? Konkrety.

edyta
Gość
edyta

Podzielę się jeszcze tym,może kiedyś będziecie miały czas aby zajrzeć a tym bardziej posłuchać Księdza Pęzioła ,jeśli ktoś nie zna . Polecam .
http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/

Ula
Gość
Ula

Edytko, w mojej rodzinie wszyscy jestesmy alergiami, stres też powoduje wydzielanie histaminy i pogorszenie symptomów. My jestemy na diecie, która nazywa się protokół autoimmunologiczny, ona jest polecana w chorobach autoimmunologicznych jak np alergia. Nauczycielka syna mówi, że nigdy nie widziała czegoś takiego, takiej przemiany w dobrym kierunku po zmianie diety. Dieta jest bardzo restrykcyjna ale naprawdę działa, uwazam, że to lepsze niż jakiekolwiek leki. Przy tym jest w niej dużo warzyw i mięsa, jemy ryż, kaszę i chleb bezglutrnowy, nic nam po tym nie jest, trzeba ją też modyfikować po swojemu, po objawach. Tych suplementów nie warto odstawiać, omega 3… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Gosia, ojciec Adam jest świetnym kaznodzieją ale nie musi każdemu pasować, daj spokój dziewczynie, ona ma inne problemy teraz. Poważniejsze niż kto lubi a kto nie lubi ojca Adama, on nie jest Bogiem.
Pozdrawiam
Ula

Gosia
Gość
Gosia

Nie do ciebie było pytanie

Ula
Gość
Ula

Nie tym tonem koleżanko.

edyta
Gość
edyta

Gosia Jestem świadoma tego co piszę i wiem co , jakie słowa i jaka postawa akurat Ojca Adama jaki miała wpływ i na co -nie do końca , bo Bogiem nie jestem . Dużo słuchałam sama ,dużo nie byłam w stanie ,bo mi się wewnętrznie nie zgadza a czasem wręcz cos mnie trafiało . Mam do tego prawo . Ty masz prawo być urzeczona Ojcem a ja jestem urzeczona innymi … Nie zwodzi mnie spokojny ton , reaguję na treści . Powiedziałam – fajnie ,że jest taki ktoś jak Ojciec Adam , który dla Kościoła i Wiary porywa do Wiary… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Witaj Edyta,całkiwicie siè z Toba zgadzam jeśli chodzi o Ojca Adama Szustaka. Kiedyś słuchałam na YouTube konferencji itp. byłam pod igromnym wrazeniem- sposobem przekazu,znajomościá Pismo Świetego I otwartościa ale z czasam zauwazyłam,że brakuje mu pokory a wrecz staje sié pyszny. I w kilku odcinkach jego wypowiedzi nabieraja charakteru herezji….. przykłady tatuaze- jego rada tatuujcie sie jesli macie ochotè ( I jego komentarz -nigdy nie przepadałem za egzorcystami !!!!) w jednym odcinku jest w Oxsfirdzie I dosłowne cytuje zaklecia z Harego P z wields fascynacja I opowiada o tej ksiazce ,ktore jak wiemy jest zakazana przez Kosciol Katolicki.

Magda
Gość
Magda

Wtrace sie do rozmowy. Ja uwazam, ze Edyta troche nad wyraz obarczyła winą ksiedza za stan w jakim jest jej nastoletni syn. Gosia ma rację. Jesli sie pisze, że są odstepstw od wiary to trzeba napisac konkretnie. Edyta piszesz duzo ale niekonsekwentnie. Napisała coś o prześladowaniu Chrzscijan podczas gdy sama atakuje księdza. Lubię słuchać ojca Adama, nie ze wszyctkim się zgadzam, bo nie muszę, ale zrzucanie na niego winy to trochę naduzycie, do tego przez katoliczkę

Gosia
Gość
Gosia

Edyto, polemika z tobą nie ma sensu. Ty wiesz lepiej. Z Bogiem

edyta
Gość
edyta

Gosia
polemika ? kiedy wiem lepiej to wiem smile kiedy nie wiem słucham i się uczę i już wiem a często nie wiem zupełnie nic …
zgadzam się z tobą, nie znalazłam się tutaj ,żeby polemizować , nie zaczynałam i nie zamierzam .
Z Panem Bogiem

edyta
Gość
edyta

Witaj Monika .
I to co piszesz i inne … Nie chciałam tu się wdawać w szczegółową analizę ,ale kto wie i słucha zauważa,że tak jest . Przestaje milczeć środowisko Kapłańskie , teolodzy świeccy . W którąś stronę to pójdzie a ja osobiście złoszczę się tam , gdzie dotknęło to moich bliskich sad ,że dotknęło ,że zachwiało …wiem akurat najlepiej ,bo ja tu jestem i ja to słyszałam .
Dziękuje !

Ula
Gość
Ula

Edytko Miło słyszeć opinię psychiatry, kamień spadł mi z serca. Z tego co wiem to: 1) różaniec – Matka Boża obiecała, że czciciele różańca będą m.in. żyli w zdrowiu. 2) prócz tych wszystkich b6, b12, magnezu (woda mineralna, kasza gryczana, BANANY) b. dobry jest inozytol nazywany Wit. B8, gorzka czekolada jesli możecie, wiadomo melisa i tego typu ziółka, jod i cynk też powinien być na codzień w diecie (ryby morskie, sushi, albo nawet same te glony nori, owoce morza, soczewica itd jeśli oczywiście Was to nie uczula), niacyna też jest świetna na depresję, trzeba by było doczytać o dawkowaniu i… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Aha i jeszcze plomby – one też mogą niestety uczulać, mimo że nie powinny. Ja mam wypełnienie VIP, te marki Gradia czy tlenek cynku może i lepiej leczą ale u mnie skończyło się wymianą, nie mogłam po nich spać w nocy, może u Was też ma to jakiś związek. To jest już chyba koniec mojej wiedzy, jakby co to pisz.

Jola
Gość
Jola

Edyto,pomodlę się za Twojego syna .

Gabriela GJ
Gość
Gabriela GJ

Ojciec Adam ma swoje dobre i złe strony, jak każdy. Jest poszukującym człowiekiem, bez wątpienia kochającym Boga. Trzeba wyraźnie rozgraniczyć dwie rzeczy: świadome łamanie zasad wiary, wymierzone w Kościół i wierzących od konwencji, która wynika z czyjegoś „rozwichrzonego”, poszukującego umysłu. Sam Szustak mówił parę razy o tym, co stanowi istotę problemu: tylko Bóg potrafi nasze słabości przemienić w atuty (pamiętamy św. Piotra) – w jego wypadku pewne niekonwencjonalne cechy służą pomnożeniu wiary wielu ludzi, inni wyraźnie muszą szukać innych pasterzy – „u mojego Ojca mieszkań wiele” powiedział Jezus i nie tylko do zaświatów się to odnosi. O tatuażach (akurat pamiętam)… Czytaj więcej »

edyta
Gość
edyta

Ula Z wprowadzeniem rodzajów pokarmów , o których piszesz – nie ma szans . On się interesuje składami ,zawartością substancji odżywczych w pokarmach , robi listy na zakupy , ochoczo je kupuje i niepostrzeżenie odkłada Niacynkę mam Średnio nasi lekarze do tego podchodzą … ,ale podaję . Mamy za sobą dwa flushe ,ale stopniowo zwiększam i jest ok . Badania kontrolne zrobię sama .Zapomniałam mam jeszcze specjalnie polecany aminokwas dla wzmocnienia OUN i witamina D , pierwsze badanie poziom 7 – przy porządanym 50- 70 dla jego grupy wiekowej , suplementacja 2000 mg – podniosło się na 23 , teraz… Czytaj więcej »

edyta
Gość
edyta

ach i ja mam szczerą nadzieję ,że z Ojca Adama pozostanie mu w sercu samo złoto .

edyta
Gość
edyta

Jola , dziękuję Magda Nie obwiniam Ojca Adama za stan mojego syna – takie stwierdzenie to naduzycie . Tak śmiem obwiniać ,że w autorytecie Boga , będąc osobą duchowną czyni tak ………… Napisałam wcześniej wiele , uciekło mi przez net , może to i dobrze …. Nie ja słucham Ojca Adama ,Nikomu nie zabraniam ,nikogo za to nie ganię , ja czytam samodzielnie Pismo Świete . Zauważ proszę ,że są tu osoby , które wiedzą o co mi chodzi ,nie pytając ….Nie porozumiewamy sie telepatycznie .Wyjaśnienie jest proste ,ale nie napiszę go bo mogłoby to kogoś urazić . Jeśli masz… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Edyta – trzymajcie się, też się za Was modlimy. Niewykluczone, że przy tylu wyeliminowanych produktach dzieci mają niedobory. Ale Matka Boża zawsze pomaga, zawsze pojawia się jakaś nowa opcja. Zdrowia życzę.

MICHAŁ
Gość
MICHAŁ

Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia jutro nowenny pompejańskiej w tak ładne święto miłosierdzia bożego a zakończy się w kolejne święto bożego ciała ja zaczynam jutro nowennę w intencji mojej mamy o dar życia wiecznego dla niej tak bardzo mi jej brakuję.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Ja też jutro zaczynam Nowennę pompejańską smile

arekwawa
Gość
arekwawa

Pierwsze Pytanie
Czy dzieląc różaniec na części odmawiane w różnych porach dnia za każdym razem muszę kolejne części (tajemnice) zaczynać od „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego” oraz kończąc daną tajemnicę muszę odmówić końcową modlitwę błagalną/dziękczynną? (wówczas odmawiałbym ją 3/4 razy za każdym razem kiedy kończyłbym różaniec na danej tajemnicy).

Drugie pytanie
Czy po każdej „dziesiątce” mam odmawiać „Pod Twoją obronę” czy tylko na końcu różańca bądź jego części?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Arek

lękliwa
Gość
lękliwa

Mam pytanie techniczne ,czy ktoś z was miał taką sytuacje ? i co o tym myślicie ? wczoraj z racji tego że od jakiegoś czasu modlitwa zajmuje mi troszkę więcej czasu przekroczyłam godzinę 00:00 skończywszy na ostatnim rozważniu 4 tajemnicy wyszło tak że modlitwę końcową dziękczyną dosłownie do max. 5 min po 12 odmówiłam nie wiem dokładnie bo nie patrzałam dokładnie na zegarek

aniabo
Gość
aniabo

czy intencję należy wypowiedzieć tylko raz przed całą nowenną czy tez po każdej części nowenny?

Mama
Gość
Mama

Witajcie, wiem że są tutaj osoby które modlą się za nas. Bardzo Wam za to dziękuję. Modlitwa jest nasza najwieksza siła w tych trudnych chwilach. Pod koniec kwietnia trafiliśmy z Jasiem do szpitala ponieważ kontrolne badanie wykazało że jest duże wielowodzie i Jaś nie połyka wód… Także poza ciężka wada serca jest jeszcze niedrożność przewodu pokarmowego i podejrzenie infekcji. Lekarze chcą zrobić zabieg odbarczania. Jutro podejmą decyzję. Jeśli zabieg bedzie konieczny to pojawia się w naszej sytuacji ogromne ryzyko porodu przedwczesnego…Ogromne ryzyko dla Jasia. Leżymy na położnictwie i jak w nocy nie mogę spać słyszę jak rodzą się Maluszki i… Czytaj więcej »

Magdalena
Gość
Magdalena

To co teraz przechodzicie w oczekiwaniu na Wasze Maleństwo jest bardzo trudne. Bardzo. Pomodlę się za Was. Bóg jest dobry! Już kocha ten mały cud pod Twoim sercem. Boże ulituj się nad tą rodziną, daj pokój serca i pewność, że wszystko będzie dobrze.

Siostra
Gość
Siostra

Cześć
Dobrze, że piszesz, będę się dziś modlić o cud dla Jasia. Już tyle przeszliście, nie poddawajcie się.
Z Panem Bogiem,
Siostra

Gosia
Gość
Gosia

Pamiętam o Jasiu w modlitwie, trzeba wierzyć że będzie dobrze

Dana
Gość
Dana

I ja sie modle Martus…….

michał
Gość
michał

W ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO STANISŁAWA I MATKI BOŻEJ Z POMPEJII ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO ROZPOCZĘCIA NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ.

Basia
Gość
Basia

Dzisiaj kończę Nowennę Pompejańską . A nie wiedziałam że dziś jest takie święto Matki Bożej Pompejańskiej . To dla mnie cud !!! Dzis 54 dzień Nowenny . Coś pieknego.

Basia
Gość
Basia

Dzisiaj kończę Nowennę Pompejańską . A nie wiedziałam że dziś jest takie święto Matki Bożej Pompejańskiej . To dla mnie cud !!! Dzis 54 dzień Nowenny . Coś pieknego

Maria II
Gość
Maria II

Trzymajcie się dzielnie-codziennie się modlę w intencji chorych dzieci ,za te które już są wśród nas i te ,które mają się urodzić,żeby były zdrowe:))Całuski dla Jasia.M.

michał
Gość
michał

cześć wszystkim mam pytanie czy nowennę pompejańską można odmawiać w kilka osób tzn chcemy odmówić nowennę za zmarłą mamę o łaskę życia wiecznego jest nas akurat piętnastu i każdy przez 54 dni codziennie odmówi jedną tajemnicę ( 1 dziesiątek) czy tak można?? czy każdy musi 15 tajemnic sam codziennie przez 54 dni??

Monika Makowska
Gość
Monika Makowska

Michale można w ten sposób odmówić różaniec, ale to już nie będzie Nowenna Pompejańska. Istotą NP jest właśnie odmawianie codziennie przez jedną osobę całego różańca (trzy lub cztery części – Tajemnice Światła nie są obowiązkowe) przez 54 dni, tylko w jednej intencji. Oczywiście w ciągu dnia można podzielić różaniec nawet na dziesiątki, a w uzasadnionych przypadkach możliwe jest nawet „nadrabianie” jeśli np. nie ze swojej winy nie zdążysz odmówić danego dnia całego różańca (Matka Boża nie jest urzędniczką z urzędu skarbowego). Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości!

Zagubiona
Gość
Zagubiona

Czy jeżeli zasnęłam odmawiając nowenne to mogę dołączyć następnego dnia? Czy muszę zacząć od początku?

Mama
Gość
Mama

Witajcie, piszę już do Was sama…kilka dni temu odszedł od nas nasz Synek Jaś… Dzisiaj rano na początku 9 miesiąca urodzilam naszego Szkraba. Walczył tak dzielnie i był taki piękny, jakby spał.Dziekuje Bogu za to że mogłam być z Nim tych kilka brzuszkowych miesięcy. Dziękuję Bogu za tak dzielnego Synka. Patrząc na Niego dzisiaj byłam z Niego dumna że tak długo walczył. Dziękuję wszystkim którzy się za nas modlili- to modlitwa dawała i daje nam siłę.

Monika
Gość
Monika

Marto, trudno wyobrazić sobie Twój ból. Tak na prawdę nie wiem co napisać. Ale Jaś teraz też jest dumny ze swojej mamy. I czeka na ciebie w wieczności. Piękna jest Twoja postawa wdzięczności Bogu za dar jego życia w Twoim łonie. Godna podziwu. Nigdy nie poddaj się rozpaczy.

Dana
Gość
Dana

Martusiu dzielna dziewczyno modle sie za Ciebie , za Was…….

Siostra
Gość
Siostra

Cześć Marta. Bardzo mi przykro, moje kondolencje. Jestem z Tobą i zapewniam o modlitwie.

Ola
Gość
Ola

Nie wiem gdzie mam zamieścić to pytanie, więc piszę tutaj. Jakiś czas temu, w trakcie mojej pierwszej nowenny, poznałam faceta. Kiedy myślałam już, że sprawy idą w dobrym kierunku i zaczęłam nowennę w intencji związku z nim, nagle wycofał się z relacji, rzekomo wystraszony moimi uczuciami… Mówił, że chce mieć ze mną kontakt, ale milczy… I tu moje pytanie: Czy w trakcie nowenny mogę podejmować jakieś działania, np. pisać, dzwonić, proponować spotkania itp., czy powinnam poczekać do zakończenia nowenny i nie robić zupełnie nic, tylko czekać? Bardzo proszę o poważne odpowiedzi. Jestem wykończona kolejnymi problemami…

MICHAŁ
Gość
MICHAŁ

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO ROZPOCZĘCIA NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ W PIĄTEK 23.06 W UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA A ZAKOŃCZY SIĘ W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY 15.08.

Ewa Krakowczyk
Gość
Ewa Krakowczyk

Przepraszam, to nie komentarz, ale chciałabym zadać pytania: 1) Mam w domu wiele prac, w których angażuję ręce, ale są to prace mechaniczne. Wykonując je mogę rozważać i odmawiać różaniec nie trzymając go jednak w ręku. Najczęściej moimi paciorkami są palce. Czy mogę się tak modlić? 2) Bardzo chętnie modlę się na różańca w sposób nazywany „oazowym” to znaczy z dopowiedzeniami po każdym „Zdrowaś Maryjo łaski pełna , Pan z Tobą błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus”.” . Dopowiedzenia dotyczą danej tajemnicy, ewentualnie powiązania jej z intencją. To dla mnie bardzo inspirujące i ożywia moja modlitwę.Jednak… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

Kochani muszę się kogoś poradzić, ponieważ zastanawiam się ,czy zacząć już po raz trzeci odmawiać nowennę w tej samej intencji, która jest dla mnie bardzo ważna i czas nagli ?.
Pierszą odmówiłam jakieś cztery – pięć miesięcy temu, za jakiś czas drugą (skończyłam tydzień temu), a dzisiaj sięgam po różaniec i odkładam ponieważ nie wiem czy czekać – czy zacząć kolejną znów w tej samej intencji . Czy nie będzie to narzucanie – wymuszanie ?

Paul
Gość
Paul

Gabi, skoro już tyle prosiłaś Boga przez ręce Przenajświętszej Pani to Bóg na pewno Twoją prośbę usłyszał. Postaw teraz na modlitwę uwielbienia i dziękczynną w formie dowolnej – najlepiej przed Przenajświętszym Sakramentem przez kolejne 54 dni. Taka modlitwa zmienia nasze życie na lepsze i czyni cuda choć nie zawsze wiąże się z wysłuchaniem intencji tak jak my sobie to wyobrażamy ale przecież „bądź wola Twoja”. Z Bogiem.

K
Gość
K

Kiedyś przeczytałam Pana komentarz o podobnej treści. Mimo, że planowałam modlić się drugi raz w tej samej intencji, bo tak bardzo mi zależy na jej wysłuchaniu to Pana wypowiedź nie dawała mi spokoju. Postanowiłam „pokazać” Maryji, że jej ufam, że mnie usłyszała i czekać cierpliwie na odpowiedź od Niej. W konsekwencji staram modlić się Nowenną w każdej intencji tylko raz. Z Bogiem

Paul
Gość
Paul

Szanowna Pani, miło mi, że mój komentarz stał się dla Pani inspiracją. Piszę to co sam w życiu „przerobiłem” i ciągle „przerabiam”. Wiem, że modlitwa uwielbienia i dziękczynienia niewyobrażalnie zmienia nas i nasze życie. Wnosi w nie radość i pokój a także uczy tego o czym Pani pisze czyli bezgranicznego zaufania Bogu. Pozdrawiam.

Gabi
Gość
Gabi

Paul ja każdego dnia rano i przed snem dziękuję Jezusowi i Maryi za wszystko , ( w Kościele również ). Nowenna to nie jest jedyna modlitwa, bo odmawiam jeszcze inne , w tym różaniec , a jeśli chodzi o nowenny to trzy zmówione przeze mnie zostały bez odpowiedzi. Czwartą od 1-go maja , odmawiała w mojej intencji siostra widząc jak bardzo potrzebuję pomocy – ja zaczęłam dwa dni później.
Wiem, że nie można wszystkiego dostać, ale ….jest mi dziwnie przykro i dlatego rozważałam czy nie zacząć następnej.
Pozdrawiam ….Z Bogiem.

Ula
Gość
Ula

Gabi, ufaj. Matka Boża obiecała, ona nie kłamie. Czasem te rzeczy, o które prosimy przychodzą ale w swoim czasie…też mnie coś takiego spotkało, nie pozostaje chyba nic innego niż ufać. Albo czasem wrecz przeciwnie. Moje modlitwy czasem zostają wysluchane gdy kompletnie tracę nadzieję, nie rozumiem tego, ale tak jest. Ja bym nie odmawiała kolejnej nowenny, ale zrób jak czujesz. Może ewentualnie ta nowenna „Jezu, Ty się o to zatroszcz”? Ona pomaga nabrać dystansu…
Pozdrawiam

Gabi
Gość
Gabi

Ula Dziękuję za odpowiedź, póki co nie zaczęłam odmawiać, a wczoraj i dziś popłakałam się i to mocno przy różańcu prosiłam i błagałam o jakiś znak…podpowiedź.

Ania
Gość
Ania

Ja niestety nie otrzymałam łaski o którą prosiłam ale chociaż nowenna mnie wyciszyła,przykro mi jest że nie udało mi się :(,jednak muszę żyć jakoś dalej

Bozena
Gość
Bozena

Jezeli jeden dzien nie odmowilam nowenny , to czy mogę ją odmowic nastepnego dnia i czy bedzie mi zaliczona? Czy moze w takim wypadku musze zaczynac od pierwszego dnia nowenny?

Agata Ziąbkowska
Gość
Agata Ziąbkowska

mam pytanie czy jesli modle sie nowenna pompejanka w intencji pracy dla mnie i dla mojego chlopaka jest prawidłowa czy mogę modlić sie o coś dla dwoch osoób?

Iwa
Gość
Iwa

myślę, że tak, po prostu ujmij to w jednej intencji np. Proszę o dobrą pracę dla mnie i (Imię)

Klaudia
Gość
Klaudia

Dzień dobry Piszę w sprawie Nowenny Pompejańskiej Jestem prawie przy końcu odmawiania części Błagalnej . Chodzę do szkoły, więc mam naukę a poza tym także zadania domowe. Do tej pory odmawianie Nowenny Pompejańskiej szło mi dobrze, lecz od kilku dni, „nie idzie mi” to odmawianie . Sęk w tym, Że odmawiając wieczorem /w nocy ( czasem nawet po północy) tajemnice bolesne i chwalebne, bądź same chwalebne, w pewnym momencie zasypiam. Wtedy „odkładam” tę tajemnicę na następny dzień bądź „dodaję ” dni odmawiania tajemnic Różańca po zakończeniu całej Nowenny ( np. Nowenna Pompejańska trwa 54 dni, a ja dodaję sobie dni… Czytaj więcej »

Iwa
Gość
Iwa

Ciężko tu coś doradzić powiem szczerze. NP powinna trwać 54 dni i powinna być odmawiana codziennie po 15 tajemnic. Ale skoro masz tyle obowiązków, a w Twojej modlitwie jest szczerość to może kontynuuj, Bóg przecież wszystko widzi. Zawsze później możesz zacząć kolejną NP. Spróbuj odmawiać z aplikacją na smartfonie możesz wtedy wykonać część obowiązków modląc się. Nawet w drodze do lub ze szkoły, Powodzenia i z Panem Bogiem

irena
Gość
irena

mam pytanie do pan administratora ,odmawiam nowenne pompejanska ,aale „pod twoja obrone i :krolowo rozanca sw….”odmawialam do tej pory na koniec trzech czesci rozanca a potem modlitwe koncowa ,czy musze odnowa teraz zaczac odmawiac ,dodam ze dzis bede odmawiala 36dzien ,prosze o odpowiedz ,czy moja nowenna bedzie wazna jesli teraz zaczne od dzis odmawiac tak jak jest podane

Dorota
Gość
Dorota

Witam! Mam pytanie odnośnie odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Czy w ciągu całej modlitwy trzeba być bez jakiegokolwiek grzechu? Intencja może być niewysłuchana?
Pozdrawiam

Ula
Gość
Ula

Nie, spokojnie, to nie ma związku.

J.J.
Gość
J.J.

Witam. Chce zaczac Nowenne Pompejanska. Moja intencja to szczrsliwe rozwiazanie ciazy . Chce prosic o zdrowe dziecko ora o to zebym ja byla zdrowa w tei ciazy i zebym przezyla. Czy to jest jako jedna intencja?

Iwona
Gość
Iwona

Proszę o rade. Odmawiam nowennę 10 dzień z aplikacją z telefonu ze słuchawkami. Wykonuje przy tym pracę domowe i zajmuje się rocznym dzieckiem. Dzisiaj ogarnelo mnie zwątpienie czy to w ogóle na sens taka modlitwa i czy nie obrażam tym Boga. Zwłaszcza ze modlę się o coś dla siebie takie moje skryte marzenie. Nie wiem czy zacząć od Nowa i czy w ogóle mam prawo prosić o cos materialnego. Dodam że długo bilam się z myślami, czy zacząć prosić o ta łaskę. Jest to moja 4 nowenna po dlugiej przerwie. Ciezko mi sie skupic mam wrażenie że moje myśli się… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Też kiedyś miałam wrażenie, że taka modlitwa w trakcie zajęć może jest zbyt niechlujna, poszłam wręcz do spowiedzi. Ojciec franciszkanin powiedział, że w Piśmie jest napisane „nieustannie się módlcie” więc spokojnie, nic w tym nie ma złego, taki zajęty etap w życiu. Co do próśb o materialne rzeczy – wydaje mi się, że przecież też w Piśmie jest napisane „wszystkie swe potrzeby przedstawiajcie Bogu” – więc co w tym niestosownego, prosić skoro czegoś potrzebujesz? Nic.
Pozdrawiam

Iwona
Gość
Iwona

Dziękuję, za tak jasne i proste rozwianie moich wątpliwości. Będę kontynuować. Z Panem Bogiem.

Iwa
Gość
Iwa

Gabi nie wiem czy zaglądasz jeszcze na to forum, ale chciałabym podzielić się z Tobą podobnym doświadczeniem. Również odmówiłam dwie NP w tej samej intencji i podobnie jak i twoja siostra moja również wsparła mnie modlitwą. Otrzymałam wiele łask w tamtym czasie jednak nie tą o którą prosiłam. Postanowiłam więc odmówić trzecią nowennę jednak, bez podawania konkretnej intencji. Po prostu spokojnie zawierzyłam swój OGROMNY problem Matce Przenajświętszej i Bogu. Pomyślałam, że ta nowenna będzie darem, dla Nich, niech Bóg sam zadecyduje jakiej łaski mi udzieli. Bo przecież On jak nikt inny wie czego mi tak na prawdę potrzeba, bardziej niż… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

Iwa, jestem…. Zdecydowałam się jednak odmawiać jeszcze jedną w tej samej intencji, za tydzień kończę, chociaż w dwunastym dniu miałam przerwać . Na chwilę obecną nic się nie zmieniło dotyczące intencji …Zawsze modlę się klęcząc sad

Iwa
Gość
Iwa

Rozumiem Twoje zniechęcenie i niepewność, przeżywałam to samo. Jednak za każdym razem kiedy nachodziły mnie czarne myśli to tłumaczyłam sobie, że przecież Maryja obiecała, że kto odmówi NP ten otrzyma łaskę o którą prosi, a skoro obiecała to tak MUSI być. Jak mogłoby być inaczej, przecież Matka Boża nie kłamie, więc dlaczego miałaby obiecać coś tak pięknego, a później nie dotrzymać słowa. Jeśli twoja intencja jest zgodna z prawami bożymi to nie pozostanie pominięta. Jedynym powodem nie wysłuchania modlitw jest sprzeczność intencji z nauką pisma świętego. Nie możemy prosić o coś co nie podoba się Bogu, lub jeśli modlimy się… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

Dziękuję Iwo. Tak jak piszesz, pozostało mi czekać i ufać.
Na początku roku modliłam się o uwolnienie z nałogu palenia i też czekam… kiedy pisałam, że chciałam przerwać intencje to w tym dniu wszystko się „posypało” i do dziś nie mogę zdecydować co dalej…powierzyłam to Maryi, ale jak czytam świadectwa , że taka sama intencja jak moja została wysłuchana , wtedy jest mi ciężko i myślę, że Bóg ma wobec mnie chyba inne plany.

Iwa
Gość
Iwa

Również czytałam wiele świadectw osób które modlily się w intencji takiej jak moja i które zostały wysłuchane, a Ja ciągle musiałam czekac. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że to był błąd z mojej strony. I wcale nie mam na myśli faktu, że czytałam te świadectwa tylko, że na ich podstawie oczekiwałam tego samego, dla siebie. Myślę, że to nie o to chodzi, świadectwa są potrzebne, aby umacniać wiarę w ludziach i dodawać im siły. Jednak Bóg ma plany, dla każdego z nas z osobna, dlatego daje każdemu to co jest, dla niego dobre, a nie co dobre, dla blizniego. Jedna osoba… Czytaj więcej »

dorota
Gość
dorota

Mam dużo czasu, bo nie pracuję. Czy można w ciągu dnia odmawiać dwie NP w dwóch różnych intencjach? Np.rano wszystkie trzy części różańca w jednej intencji, a wieczorem znowu cały różaniec w innej intencji. Czy to nie za dużo, czy Matka Boża nie pomyśli, że jestem zbyt zachłanna na łaski.

enia
Gość
enia

dorotko możesz .Na pewno Matce Bozej będzie miło
Ja teraz NP zaczęłam odmawiać w prezencie dla Matki Bozej , gdzie jest ta modlitwa potrzebna niech weźmie

Teresa
Gość
Teresa

Mam problem. Nie zgadza mi się data zakończenia modlitwy z ilością odmówionych modlitw: mam odmówione 39, pozostało 15, w związku z tym data zakończenia powinna być 7.12, a mam 8.12. Co robić? Trzy odmawianiu następnej modlitwy błąd zostanie powtórzony.

Ula
Gość
Ula

Co to znaczy „a mam 8.12”? Gdzie masz? W aplikacji?