Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu! Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Pytania wokół podstaw

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj.

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Jak często odmawia się modlitwy początkowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że dzieli się ona na dwie części po 27 dni: błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

 

1995
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1043 Wątki komentarzy
952 Wątki z odpowiedziami
62 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
607 Autorzy
KkkIwonaMonikaAgnieszkamena Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Agata
Gość
Agata

Jeszcze jedno pytanie, często odmawiam nowennę idąc pieszo do pracy, czy można swoimi słowami maszerujac rozważać tajemnice różańcowe, bo nie znam na pamięć tych rozważań z Nowenny, czy to będzie ważne?

Wanda
Gość
Wanda

Zaskoczyłaś mnie, ja zawsze rozważam tajemnice swoimi słowami

Agata
Gość
Agata

A widzisz, mam ściągniętą aplikacje na smartfona i tutaj są podane rozważania do każdej tajemnicy, myślałam że tak trzeba, podane jest także że po każdej dziesiątce należy odmówić Pod Twoją obronę, czy to jest obowiązkowe?

Wanda
Gość
Wanda

W mojej broszurce „Jak odmawiać nowennę pompejańską” jest napisane, że po 3 częściach różańca mówimy każdego dnia modlitwę błagalną /lub dziękczynną/, potem „Pod Twoją obronę… ” i na koniec 3 x ” Królowo różańca …”. Czyli 1 raz każdego dnia po różańcu i modlitwie

Wanda
Gość
Wanda

Wklejam skopiowane też z poradnika na tej stronie internetowej. Jest tak samo: 2. Nowenna pompejańska krok po kroku Najpierw żegnamy się znakiem krzyża. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca. Na… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Odmawiam nowenna pompejańska cztery części ich chciałam się spytać jak nie będę miała czasu to mogę odmőwić trzy części?

Wanda
Gość
Wanda

Jasne, 4 części nie są wymagane

Agnieszka Tabor
Gość
Agnieszka Tabor

Witam, jestem w trakcie odmawiania Nowenny dzień 27, nie mam różańca ponieważ przyjechałam do Niemiec do chorego taty. Tata zmarł i jedyny Różaniec jaki miałam przy sobie dałam dla Taty na ostatnie pożegnanie do ręki . Muszę kupić nowy. Czy modlitwa odmawiana na palcach liczy się bez różańca? Cała Nowenna mam ściągnięte w aplikacji w telefonie. Do tej pory otrzymałam wiele łask od Matki Boskiej jednak jeszcze nie to o co prosiłam. Modlę się nadal bo wierzę że Najswietsza Matka mnie wysłucha.

Ula
Gość
Ula

Wyrazy współczucia. Oczywiście, że różaniec się liczy, św Teresa z Lisieux modliła się razem z siostrą na palcach gdy były młodymi dziewczynami, żeby nie wzbudzać zainteresowania przechodniów. Pierwszy różaniec to były po prostu kamyki…nie trap się tym, na pewno Matka Boża zna Twoją sytuację. Pozdrawiam.

Agata
Gość
Agata

Dziękuję Wandziu z Panem Bogiem

beata
Gość
beata

Czy muszę zacząć nowennę od nowa jeśli wymieniłam tylko tajemnice bez rozważań, czasami wykonywałam przy odmawianiu prace domowe lub jadąc np.pociągiem odmawiałam na palcach?

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Agato, a kto się na modlitwie nie rozprasza? Wszyscy mamy tak samo.

Sylwia
Gość
Sylwia

Czy jeśli wczoraj odmówiła trzy różniące,a zapomniałam odmówić modlitwy końcowej mam zacząć nowennę od początku? Wczorajszy powinnam zacząć modlitwę dziękczynna. Proszę o szybką odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne.

Izabela
Gość
Izabela

Błagam o interpretację snu. Moja Ukochana Mama na dzień przed śmiercią -a była bardzo wierząca miała sen śniło Jej się że stoi przed nią Pan Bóg i sypie na Nią zloty pył. Zapytałam skąd wiesz że to Pan Bóg a Mama bo wiem to był Pan Bóg. Była z Nią na sali siostra zakonna i powiedziała że to bardzo wymowny sen… Bóg zapłać.

Paul
Gość
Paul

Zamiast interpretować sny zmarłego lepiej za niego zamówić mszę świętą lub odmówić Różaniec. To mu pomoże. Interpretacja snu nie. Z Bogiem. Niech Twoja mama spoczywa w pokoju. R.I.P.

Izabela
Gość
Izabela

Paul… ja się modlę, odmawiam różaniec i wiem co zmarłemu pomoże…poprosiłam o interpretację bardzo ważnego snu a nie pouczenie. Dziękuję bardzo…

Dana
Gość
Dana

Przepiekny sen !!! Wieczny odpoczynek racz Jej dac Panie……

Paul
Gość
Paul

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to powinnaś na ten temat porozmawiać ze swoim spowiednikiem. Jeśli Bóg przemówił do Twojej mamy we śnie to tylko do niej. I to jest sprawa między nią a Bogiem.

Izabela
Gość
Izabela

Tak Dana wyjątkowy otwiera bramy nieba już wiem Paul….więcej o nic Cie nie pytam. Bóg zaplac

Anonim
Gość
Anonim

Nie wiem jak przestawić swoją intencje. Proszę o to żeby wróciła (twierdzi ze mnie nie kocha) ale szczerze i z miłości. Nie wiem jak przechować to w jednej intencji

Anonim
Gość
Anonim

Nie wiem jak przestawić swoją intencje. Proszę o to żeby wróciła do mnie moja ukochana (twierdzi ze mnie nie kocha) ale szczerze i z miłości. Nie wiem jak przechować to w jednej intencji

Ula
Gość
Ula

Może o odwazjemnienie miłości?
Powodzenia

Reni
Gość
Reni

Ja odmawialam nowennę, abym urodzila zdrowe dzieciatko i poronilam. Przerwalam ja na 4 dni, bylam w szpitalu czy moge kontynuowac?

Ula
Gość
Ula

Wyrazy współczucia. Ja bym kontynuowała, Matka Boża na pewno zrozumie. Powodzenia.

Reni
Gość
Reni

Dziekuje za odpowiedz. Kiedy poronilam, nie odczuwalam zlosci do Matki Bozej, ale smutek i opuszczenie. I oczywiscie pytanie dlaczego? Tak dlugo prosilam o to abym szczesliwie zaszla w ciaze. Tacy bylismy szczesliwi, bo mamy juz z mezem swoje lata. Trudno mi to wszystko wytlumaczy, ale mimo tego chyba bede kontynuowala nowenne.

Ula
Gość
Ula

Reni trzymaj się, wszystko będzie dobrze.

Reni
Gość
Reni

Dziekuje Ula, jednak kontynuje, choc nie nastawiam sie juz na nic

Agi
Gość
Agi

zaczelam odmawac nowenne pomejanska 12 lutego, niestety przegapialm 27 dzien i przez 35dni (5 tygodni) odmawialam czesc blagalna, czy moge teraz przejsc do czesci dziekczynnej? czy musze zaczac od nowa, poniewaz przegapialm 27 dzien?

Anka
Gość
Anka

O Nowennie Pompejańskiej usłyszałam przypadkiem. Przeczytałam różne świadectwa i wierzę, że ta Nowenna na prawdę jest w stanie zdziałać cuda- w końcu sama Matka Boża obiecała! Choć jestem na początku odmawiania Nowenny, nie przegapiłam jeszcze ani jednego dnia modlitwy, chociaż bywały dni zwątpienia. Modlę się w intencji powrotu ukochanego. Tworzyliśmy udany (czasem aż do bólu!) związek. A rozstaliśmy się z dnia na dzień. To była jego decyzja, zaskakująca zarówno dla mnie jak i dla naszych znajomych, a szczególnie rodziny. Sam powiedział, że nie przyszła mu łatwo, ale na razie chce być sam. Nie odszedł do innej- to wiem na 100%.… Czytaj więcej »

Mama
Gość
Mama

Witam,
Jakis czas temu pisalam o swoim Synku ktory rosnie pod moim sercem i ktory jest bardzo chory. Dzisiaj mialam kolejne badanie. Pojawilo sie swiatelko bo jedno z pluc wygladat tak jakby mialo sie prawidlowo rozwinac… Jesli plucka bede sie rozwijac wlasciwie to lekarze podejma sie ratowania zycia Synka i wykonańia szeregu operacji na otwartym serduszku. Bardzo Was prosze o modlitwe i dziekuje tym, ktorzy sie za naszego dzielnego Szkraba modla! Modlitwa dodaje sily i Synkowi i nam…:)

Anna
Gość
Anna

Martuniu,

jakze sie ciesze na ta wiadomosc. Jak to przeczytalam to radosci nie bylo konca i uwielbienie i dziekowanie Matce Bozej.

Czy znasz kazania O. Jozefa Witko ? Jesli nie , to polecam , posluchaj na Youtube.

Pozdrawiam. Anna.

Piotr
Gość
Piotr

Mam jedną intencję która tyczy się nawrócenia konkretnej grupy osób. Czy tak można?

Maria II
Gość
Maria II

codziennie odmawiam dziesiątkę Różańca za dzieci chore i tak jak obiecałam,jest tam modlitwa za Twojego Synka-trzymajcie się:))

Siostra
Gość
Siostra

Ale miła wiadomość 🙂 ściskam Was mocno!

Dana
Gość
Dana

Mamo Marto alez sie ucieszylam !!!☺Jasiu maly Wojownik nie poddaje sie.!
Codziennie tak jak obiecalam modle sie za Ciebie i malenstwo, poprosilam tez mojego Syna o wstawiennictwo.
Ufam ze bedzie dobrze .Pozdrawiam serdecznie

Monika
Gość
Monika

mamo Marto wierzę że Pan Bóg uzdrowi Jasia. Też się modlę w jego intencji i zaciągnęłam też pomocników 🙂 Dobrze że napisałaś. Jeśli ktoś może to proszę też o modlitwę w intencji Alicji o uzdrowienie oczek, Dorotki o właściwą diagnozę i leczenie, Martynki o właściwą pomoc dla niej oraz Julki o przebudzenie ze śpiączki i powrót do zdrowia

Krzysztof Malek
Gość
Krzysztof Malek

Mam pytanko;) moja modlitwa zostsla wysluchana w polowie czesci dziekczynnej, czy nadal musze prosic o laske , ktora juz otrzymalem, czy wystarczy podziekowanie.. Pozdrawiam

Janek
Gość
Janek

Kochani
Nowenna Pompejańska jest nie odparcia. Ja odmawiam kolejną – chyba 21. Ciekawe, że czas się znajduje pomimo wielu zajęć. Polecam Błogosławienie. Wielka jest moc Błogosławieństwa. W czasie kłopotów bardzo skuteczne jest wielbienie Boga i dziękowanie Mu za wszystkie otrzymane Dary i Łaski zamiast narzekania. Polecam wywiady z Ojcem Witko na Youtube. Błogosławię

Krzysztof Malek
Gość
Krzysztof Malek

Modlilem sie o powodzenie pewnej transakcji, wczoraj zostaly podpisane umowy… wiec nie bardzo rozumiem, dlaczego mialbym dalej prosic… dzisiaj odmowilem nowenne dziekujac za pomyslne zalatwienie sprawy.

Ula
Gość
Ula

Hmm druga część nowenny jest dziękczynna, może warto dokończyć = podziękować?

Krzysztof Malek
Gość
Krzysztof Malek

pytanie nie brzmi, czy dokonczyc nowenne ,tylko czy dalej prosic, czy juz do konca dziekowac

Zaneta
Gość
Zaneta

Mam pytanie mianowicie chodze do pracy na nocki wczoraj w autokarze w drodze do pracy chcialam odmowic 2 ostatnie tajemnice rożańca jednak nie miałam na tyle spokoju w czasie drogi jaki sie spodziewałam że bd …bylo zamieszanie z powodu wypadku na drodze potem znajomy się dosiadł i nie miałam odwagi nawet wyciągnąć ròżańca przy kimś i nadal mam z tym problem gdyby nie ten wstyd lęk przed opinią innych z pewnością dokończyłam bym w drodze do pracy a tak to w pracy troche z pamięci rozważałam obawiam się że coś może opuściłam ale bardzo się starałam aby przed 12 godz… Czytaj więcej »

natalia
Gość
natalia

Witam chciałabym zacząć odmawiać tą modlitwę O zdrowie mojego narzeczonego. Tak się boję o niego o naszą przyszłość – za pół roku mamy ślub, o nasze przyszłe dzieci ( jeżeli się choroba potwierdzi by dzieci jej nie odziedziczyly). Jak ująć prośbę do Matki Bożej .jestem w tak złym stanie emocjonalnym Ze nie moc skupić mysli

Ula
Gość
Ula

Cześć
Współczuję trudnej sytuacji. Mimo wszystko ufam, że dobrze się wszystko potoczy. Może intencja mogłaby brzmieć np tak: „o zdrowie w naszej przyszłej rodzinie”?
Mam nadzieję, że pomogłam.
Pozdrawiam
Ula

ZANETA
Gość
ZANETA

MAM PYTANIE CZY JEŚLI ODMÓWIE RÓŻANIEC W CZĘŚCI BŁAGALNEJ O 1 ZA DUŻO CZYLI BEDZIE 28 DNI TO MA WPŁYW NA SENS CAŁEJ TEJ MODLITWY? PROSZĘ O ODPOWIEDZ

Basia tv
Gość
Basia tv

Nie ma wpływu módl się dzień dłużej na końcu

:)
Gość
:)

Czy można odmawiać więcej niż 1 nowennę jednocześnie?

Karolina
Gość
Karolina

Czy mogę się modlić o to aby chłopak do którego czuję „coś więcej” mnie pokochał?

Wanda
Gość
Wanda

Możesz, ale nic na siłę, tylko jeśli to zgodne będzie z wolą Boga. Znam przypadek takiej usilnej modlitwy łącznie z mszą św. żeby gość się z nią ożenił, co doprowadziło do tragedii innej dziewczyny a to małżeństwo jest takie „na siłę” facet raczej szukał zabawy i „spełnienia” na boku, żona go usilnie z zazdrości pilnowała. Dzieci mają 5-cioro i ze wszystkimi kłopoty typu niemoralnego zachowania, oględnie mówiąc. Chyba tylko jedno jest w miarę normalne

Bartek
Gość
Bartek

Witaj Karolina.
Miłość to jest najcudowniejsza rzecz jaką możemy w życiu otrzymać lub ofiarować drugiemu człowiekowi za darmo tak od serca. Oczywiście,że możesz modlić się o miłość konkretnego chłopaka to nie jest nic złego.Zgadzam się z Wandą,która napisała,że jeżeli taka jest wola Boża to tak będzie,więc po każdej modlitwie mów „Bądz Twoja Wola”.
Życzę Ci spełnienia Twojej intencji i dużo szczęścia z tym chłopakiem,oby tak się stało.
Pozdrawiam.

edyta
Gość
edyta

Bardzo chcę rozpocząć Nowennę , jesteśmy Rodzinnie ogólnie wtrudnej sytuacji finansowej , dodatkowo dorastający 15 letni Syn ma problemy z nauką , widzę jakby oddalił się od Boga ( niestety poskarżę ,ale widzę wpływ i bezgraniczną wiarę w interpretację popularnego dziś wśród młodzieży Kaznodziei ) Zbliza się koniec roku szkolnego koniec gimnazjum , najlepszy uczeń w szkole , staje się uczniem poniżej średniej , są stany depresyjne . Boję się ,że przeciwności występujące w trakcie modlitwy o łaskę staną się dla Syna ciężarem , który będzie nie do udźwignięcia . Boję się rozpocząć Nowenne . Czy mogę odmówić Nowennę szybciej… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Pomyśl, co czuła Maryja, jak Pan Jezus został w świątyni, a Ona Go szukała 3 dni. To jest wiek, kiedy chłopiec zmienia się w mężczyznę, może to, co u niego teraz się dzieje, to jest święty czas? Czas na jego osobistą relację z Bogiem? Z tym popularnym kaznodzieją jest tak, że każdy ma swoją drogę, może, nie gniewaj się, sama tez doswiadczam tego uczucia, jesteś po prostu zazdrosna? Nie wiem, o kogo chodzi, ale jeśli Twój syn w ogóle interesuje się wiarą, to już jest super. 15 lat to ciężki czas, on musi sam nauczyć się żyć, również popełniać błędy,… Czytaj więcej »

edyta
Gość
edyta

Dziękuję za Twoje słowa . Nie jestem zazdrosna ani ” zafiksowana ” na punkcie swojego Syna :)Daję mu żyć , myśleć po swojemu ,ale dużo widzę , moje obawy wynikają z obserwacji tego co się dzieje …. Modliłam się od rana ,czułam niepokój , właściwy dla matki , gdyż popołudniu było bardzo dramatycznie – bez mojej przesady w opisie . Kiedy Jezus jest naszym Kaznodzieją nie lękam się o nic . Wystarczy go czytać i chcieć usłyszeć to co mówi . Mój syn sam z siebie , z własnych potrzeb , nienakłaniany , jako 14 latek uczestniczył w Seminarium Odnowy… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Też słucham o. Adama i nie widzę żadnych odstępstw od wiary w jego wypowiedziach. Może zrzucasz winę na księdza, a problem tkwi gdzie indziej, np. w szkole, z rówieśnikami, w rodzinie.

Jola
Gość
Jola

Śledzę filmiki ojca Adama i nie wydaje mi się żeby głoszenie przez niego ewangelii miało kogoś odstraszyć od wiary .Zupełnie nie rozumiem o jakich odstępstwach od wiary piszesz ???? .Ojciec Adam to człowiek głębokiej wiary a ,że potrafi przekazywać wartości religijne w sposób przystępny dla młodego człowieka to raczej zaleta a nie wada.Edyto sama jestem matką i sądzę ,że my rodzice często nie dostrzegamy własnych błędów wychowawczych i często szukamy winy w innych bo tak jest łatwiej .Twój syn jest pewnie bardzo wrażliwym młodym człowiekiem .To już nie małe dziecko a jeszcze nie dorosły człowiek i z racji tego jest… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Ojej, to co to za kaznodzieja, możesz podesłać link? Jesli faktycznie ten kaznodzieja łamie prawdy wiary, to moze dobrze by było, żeby jakiś duchowny albo wy wyjaśnili synowi, że to nieprawda…jeśli ten gosciu mąci mu w głowie, to zgłoscie to do kurii a synowi po prostu zabrońcie tego oglądać, może stąd ta depresja? Ja bym chyba poszukała tez pomocy u psychologa w szkole albo poradni rodzinnej, ci ludzie są po to, żeby pomagać. Powodzenia. Po modlę się dziś za Was.

Ula
Gość
Ula

Może warto by było też przyjąć szkaplerz karmelitański? Wtedy sama Maryja chroni Twojego synka, to taka jakby tarcza. Poczytaj o nim, my go mamy, JP II tez od młodosci go nosił, myślę, że warto.

m
Gość
m

do Ula – przepraszam ze sie wtrace, mam Szkaplerz Karmelitanski (dostalam kiedyś), chciałabym spytac czy kazdy ksiadz moze go nalozyc?jak go przyjac?

Ula
Gość
Ula

Tak, każdy kapłan czy zakonnik może go nałożyć, trzeba się tylko umówić. Dużo informacji jest na tej stronie: http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=szkaplerz_pytania
Pozdrawiam

edyta
Gość
edyta

Ula .Jola ,Gosia Najpewniej jesteście dorosłe przez co na pewno inaczej odbieracie słowa Ojca Adama . Też go słuchałam ,ale wolę św. Jana Pawła II …. w kazaniach w duchu pokory . Pokora to podstawa w życiu codziennym wierzącego człowieka . Hierarchia w Kościele to kolejna sprawa , aczkolwiek jak ktoś wie na czym polega hierarchiczność Kościoła od razu usłyszy , że coś tu nie halo proszę Ojca … a brak pokory jest pychą a czym jest pycha wie każdy . Słuchajcie piszecie ogólnie o kazaniach a ja mam na myśli konkretne słowa , zdania , wypowiedzi . Nie wiem… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Edyto, nie muszę mieć wykształcenia psychologicznego, żeby stwierdzić, że jesteś perfekcjonistką i pesymistką. To jest ogromna wada. Wymagasz od swojego syna by był IDEALNY. Masz dobre dziecko w domu, które chodzi do kościoła, jeździ na rekolekcje, słucha kazań w internecie, a że myśli o tatuażu. Kto nie myśli albo nie myślał? Chyba tylko ty. Ja w nastoletnim wieku poprzekłuwałam sobie uszy od góry do dołu, bo tak mi się podobało 🙂 nie wytatuowałam się tylko dlatego, że bałam się bólu na pewno większego niż przekłuwanie uszu. Prowadzasz nastolatka po egzorcystach i psychologach i Bóg wie gdzie jeszcze, pewnie stąd jego… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

Edytko. Pan Bóg Twojego syna nie zostawi. Może zwróćcie się ku radosniejszej stronie wiary, może ten egzorcysta to jest za duży kaliber dla waszej rodziny w tym momencie, może pora iść dalej. św. Paweł pisał, żeby do zła podchodzić jak dziecko. Ono gdzieś tam sobie jest, ojciec Pio mówił „a może to zło już nigdy do nas nie przyjdzie”, trzeba ufać. Uwazam, że to nie jest dla Ciebie dobre, sama teraz boisz się siły zlego. W Piśmie jest napisane: „Pan mnie wybawi od zła wszelkiego.” A w jednym z psalmów „Jeśli Mi nie zaufacie, nie przeżyjecie”. Więc ufajcie 🙂 Zamiast… Czytaj więcej »

edyta
Gość
edyta

Ula
Relacja pomiędzy Ojcem Adamem a Synem jest dokładnie taka jak ją określiłaś .
Egzorcysta w naszym życiu czy jeden czy drugi to tylko jeden z Nauczycieli 🙂 – korzystamy podczas Mszy jak wszyscy z Błogosławieństwa z nałożeniem dłoni na głowę .
Dziękuję Ci bardzo .

edyta
Gość
edyta

Gosiu Z natury jesteś agresywna czy przybrałaś atak na mnie za Ojca Adama ? Mądrzejsi ode mnie i od Ciebie …. mają różnorakie zdania – pojawiają się wypowiedzi typu ” manowce Ojca Adama ” – tam walcz i krzycz bo we mnie przeciwnika nie znajdziesz 🙂 Mój Syn to nie ja i nie Ty …. Pamiętaj podstawowa zasada w drodze do zrozumienia i oceny drugiego człowieka . Czytaj spokojnie i ze zrozumieniem . Nie prowadzam Syna ani do Egzorcysty( kontakt z Egzorcyta mamy na Nabożeństwach o Uzdrowienie ,bo akurat On tam jest Proboszczem a nie gościem a my jesteśmy czasem… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Zgodzę się z tobą, że jesteś do bólu złośliwa. Nie widzę w mojej wypowiedzi żadnej agresji. Raczej w twojej. Nie podoba mi się kiedy osoba niby wierząca atakuje księdza, do tego takiego który czyni wiele dobra. Z Bogiem

Gosia
Gość
Gosia

Również jestem matką i żoną, a z dziećmi chodzę do kościoła, na spacery i do kina, a nie po egzorcystach

Ula
Gość
Ula

Edytka a może to jest jakaś ukryta alergia na gluten, mleko itp…one dają objawy psychiatryczne, nawet jak nie wyjdą w testach na alergię…Ja mam uczulenie na grzyby i pleśń i po nich w ogóle nie myślę, czuję się potwornie, jak np przebywam w pomieszczeniu z pleśnią na ścianie. Wtedy też mam depresję i czuję jakbym miała po prostu za chwilę odpaść 🙂 wtedy trzeba opuścić pomieszczenie i objawy mijają. Nie macie gdzieś pleśni? znam parę przypadków ludzi, którzy radykalnie ozdrowieli po odstawieniu uczulających produktów (tylko trzeba też uzupełniać ewentualne niedobory wapnia, magnezu itp innymi produktami czy suplementami, to najlepiej z… Czytaj więcej »

Pola
Gość
Pola

Dzień dobry, mam takie pytanie wczoraj zaczęłam odmawiać nowenne tylko pomylilam o odmoeilam tajemnice swiatla , bolesna, radosna co teraz czy mam zacząć od poczatku?