Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

0 0 głos
Oceń ten wpis

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!
0 0 głos
Oceń ten wpis

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

0 0 głos
Oceń ten wpis

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

4 136 głosów
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
3158 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agnieszka
Agnieszka
30.11.11 22:21

Mam pytanie!
Odmawiam nowenne już 20 dzień – część błagalną, czy łaska o którą proszę zostanie spełniona w części błagalnej, czy także może to nastąpić także w części dziękczynnej? przyznam szczerze, że nie rozważam szczególnie (w myśli) poszczegolnych tajemnic różańcowych a jedynie je sobie odczytuję – czy moja modlitwa jest ważna? – pomimo ogromnej motywacji?

Anna Maria
Anna Maria
11.12.11 12:01
Reply to  Agnieszka

Myślę, że najważniejsza jest motywacja i wytrwałość. Łaska może być spełniona w każdej części nowenny. Jednak jeżeli nasza prośba nie jest zgodna z wolą Bożą, jeżeli Bóg ma inne plany, to nasza modlitwa nie zostaje zmarnowana- ponieważ ta osoba, w intencji której się modlimy, zostanie obdarzona innymi łaskami, które będa jej przydatne zgodnie z wolą Bożą…

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:29
Reply to  Agnieszka

Na pewno jest ważna.

Anna Maria
Anna Maria
11.12.11 11:56

Odmawiam tą nowennę dopiero drugi dzień- w intencji pewnej osoby, która była powodem wielu moich przykrości, jednak jest poważnie chora i potrzebuje modlitwy. W dniu, kiedy miałam zacząć ją odmawiać, spotkała mnie kolejna przykrość- właśnie ze strony tej osoby. Spowodowało to, że nie byłam w stanie w planowanym dniu rozpocząć tej nowenny, więcej- miałam pokusy całkowitego zaprzestania modlitwy codziennej w intencji tej osoby, a od pewnego czasu robię to chociaż w stopniu minimalnym,(bo czasami jest to tylko dziesiątka rożańca, czasami więcej), ale każdego dnia. Potrzebowałam kilku dni na wyciszenie się, zwrócilam się do Boga o pomoc i poczułam spokój. Wczoraj… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
11.12.11 12:20
Reply to  Anna Maria

Dziękuję za odpowiedz!:) Rzeczywiście nie otrzymałam w części błagalnej łaski o którą proszę (proszę o pracę) ale w sercu noszę ogromne zapewnienie, że moja modlitwa została przyjęta a na rezultat trzeba będzie trochę poczekać!:) Cały czas trwam na modlitwie. Odmawiając część dziękczynną dziękuję Maryji za to, że przyjeła moje modlitwy i za to, że już wkrótce będę się cieszyć z otrzymanego „prezentu”!:) Niesamowite w tej nowennie jest to, jak wiele otrzymuję dodatkowo – ogromną pogodę ducha (pomimo ogromnej niepewności), ponowne nawrócenie każdego dnia oraz ogromną łaskę zaufania, którą Maryja „funduje” mi każdego dnia!:) Zaczynając nowenne, bałam się – czy zdołam… Czytaj więcej »

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:39
Reply to  Agnieszka

Dobrze, że trwasz na modlitwie.
Właśnie o to idzie w Kościele: Eucharystia (codzienna); Pismo św. (czytane codziennie po fragmencie po kolei najpierw NT, potem ST) i Miłość do Matki Bożej (różaniec codziennie).
Tak żyli święci:) M. in. nasz papież.
Tyle jest potrzebne z naszej strony (pomijając obowiązki itp.)
Wszystko inne otrzymamy od Boga w darze. Pracę też:)

Dawid
Dawid
08.01.12 09:24

Witam, mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź na nie. Pewien czas temu rozstałem się z dziewczyną. Wiem, że zrobiłem wiele błędów które zrozumiałem. Czy mógłbym odmawiać Nowennę Pompejańską i prosić żeby do mnie wróciła ? Żeby wróciło to co było ? Czy takie prośby też zostaną wysłuchane ?

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:06
Reply to  Dawid

Jeżeli chcesz odmawiać nowennę za tą dziewczynę, to jest bardzo dobry pomysł. Jednak, nie znamy do końca woli Bożej w tym wypadku, więc modlenie się o jej powrót do Ciebie nie jest dobre. Proponuję Ci pomodlić się o świętość, wypełnianie woli Bożej i miłość do Matki Bożej dla tej dziewczyny. To będzie dla niej i najpiękniejszy prezent. Lepiej jej o tym nie mów. Będziesz miał wtedy czystą intencję. Jeśli Matka Boża uzna, że ta dziewczyna ma być Twoją żoną, to z pewnością do siebie wrócicie, a jeśli nie ma być z Tobą, to jeszcze lepiej, że nie wróci, bo nie… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
11.01.12 23:03
Reply to  Dawid

Uważam, że jeżeli bardzo zależy Ci na tej dziewczynie to możesz się modlić o jej powrót, także za pomocą różańca (niekoniecznie musi to być nowenna pomejańska). Pamiętaj przy tym także, że nie możesz uparcie prosić o jej powrót, ponieważ Pan najlepiej wie co jest dla Ciebie i dla niej najlepsze. Ponadto jeżeli będziesz żądał od Pana tej konkretnej dziewczyny/jej powrotu, wówczas jest to pycha, ponieważ to Ty dyktujesz warunki Panu. Proś Pana, ale zawsze mów „niech się stanie wola Twoja Panie, nie moja…” – a dlaczego? dlatego, że jeżeli będziesz uparcie prosił/żądał jej powrotu, to Pan może wysłuchać Twoich próśb… Czytaj więcej »

Monika
Monika
20.11.12 00:10
Reply to  Agnieszka

To prawda. Ja „zmusiłam” kiedyś Pana do bycia z jednym chłopakiem. To było niezbyt udane małżeństwo. Dziś jestem w trakcie procesu kanonicznego o stwierdzenie jego nieważności. Zmarnowane mnóstwo lat życia… Pozwól Panu działać – tyle poradzę. A na marginesie – uwierz mi, bardzo dobrze rozumiem to, o co prosisz.

Ewa
Ewa
10.11.12 16:53
Reply to  Dawid

Dawidzie, ja rozmawiałam z księdzem w takiej sprawie o którą pytasz i on odpowiedział ze jak najbardziej mozna sie w takiej intencji modlić 🙂 🙂 🙂 ja sama modlę się nowenną pompejańska w identycznej sprawie i widzę efekty!! 🙂 sama nie byłam pewna czy mozna sie w takich intencjach modlić, bo całe rzecze ludzi wszędzie wypisuje że to wpłytw na wolę innego człowieka, zwróciłam sie z tym do kapłana i on rozwiał moje wątpliwości 🙂 pozdrawiam 🙂

Dawid
Dawid
08.01.12 09:30

A mam jeszcze jedno pytanie, czy w części dziękczynnej też mam przedstawiać swoją prośbę ?

Wojciech
Wojciech
10.01.12 22:57
Reply to  Dawid

Tak
Intencję przedstawiamy przed każdym różańcem. Czyli w sumie trzy razy dziennie.

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:50
Reply to  Wojciech

niezależnie od tego czy jest to część błagalna, czy dziękczynna

Meg
Meg
28.03.12 12:14
Reply to  Wojciech

Czyli w ciągu jednej nowenny (codziennie) mogę np. modlić się w trzej różnych intencjach czy tylko w jednej intencji??? . . . tu mam największe wątpliwości !!!!
bo już sama nie wiem jak jak to jest 🙁 . . . czy:
1. jedna nowenna przez 54 dni modlę się tylko w jednej intecji?!
czy . .
2. Codziennie (jedna nowenna = 4 części) modlę się w jednej intencji, a np. drugiego dnia w innej intencji?!
czy . . .
3. Codziennie w trakcie nowenny przed każdą częścią różańca mogę się modlić w różnych intencjach?!
Proszę o pomoc

Sylwester
Sylwester
08.01.12 23:14

Witam 🙂 Mam takie dziwne pytanie… Odmawiam nowennę już 52 dzień za 2 dni koniec… Jak do tej pory nie otrzymałem łaski o którą proszę, oczywiście wiem że to nie są wyścigi i trzeba czekać cierpliwie. Czytałem wiele świadectw na tej stronie i wiem że łaska czasem przychodzi długo po zakończeniu. Nie wiem czy za te 2 dni zacząć następną nowennę w tej samej intencji czy po prostu czekać cierpliwie na to co się wydarzy ?? Bardzo zależy mi na sprawie którą polecam a która jest bardzo ciężka… a od pewnego czasu tragiczna, gdyż w trakcie modlitwy w pewnym momencie… Czytaj więcej »

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:15
Reply to  Sylwester

Jak kończysz jedną, to najlepiej od razu zacznij drugą.
Na owoce nie czekaj. Może być tak, że Matka Boża je przed Tobą ukryje, abyś nie popadł w pychę. Duch św. Ci podpowie za kogo masz odmawiać. Zawsze proś Matkę Najświętszą, w końcu Ona jest Oblubienicą Ducha św.
Osobiście jutro zaczynam za p. Komorowskiego:) Jak chcesz to się przyłącz i mów za jakiegoś posła o świętość.

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:19
Reply to  Sylwester

Sądzę, że u Ciebie problem polega na tym, że chcesz swojej woli, a nie Bożej. Proś Maryję o zmianę Twojego serca.

Sylwester
Sylwester
10.01.12 23:33
Reply to  Wojciech

Dziękuję za odpowiedź 🙂 Nie narzucam swojej woli Bogu spokojnie… Po prostu mam jakieś dziwne myśli żeby przestać itp. Jakieś zniechęcenie czuję i właśnie takie dziwne przeczucie żeby drugiej nie mówić żeby się nie narzucać niebiosom.

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:48
Reply to  Sylwester

Też miałem taki problem i niestety wybrałem „łatwiznę”. Drugą nowennę zacząłem dopiero po ok. mies. Powiem Ci, że dużo straciłem przez ten krótki okres. Od razu związane to było z zaniedbywaniem postanowień, modlitwy, codziennej Eucharystii i większą podatnością na pokusy. Od drugiej połowy lipca trwam i dziękuję za ten dar Maryi:) Polecam tą drogę, bo jest najlepsza.

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:54
Reply to  Sylwester

Nowenna Pompejańska nie jest narzucaniem się niebiosom:)
Matka Boża bardzo się raduje gdy dzieci przychodzą do niej po pomoc. Ona jest Skarbniczką łask i może rozdawać komu tylko chce i ile chce.

Wietrzna
Wietrzna
09.01.12 15:22

Drogi Sylwestrze, wydaje mi się – ale to tylko moje zdanie – że powinieneś wsłuchać się w siebie i postąpić zgodnie z tym, co mówi Ci serce 🙂 Przecież każdy z nas jest inny, wobec każdego z nas Ojciec ma inny plan i to, co jednym wyjednuje łaskę w tydzień, innym może zająć kilka lat. Ja jestem zawsze zdania, że wierzyć, pukać i prosić trzeba do samego końca, nie poddawać się. Ale mam podobny dylemat. Nowenna jest, niestety, bardzo wymagająca i czasem łatwo popaść w znużenie czy wręcz monotonię. Zastanawiam się wtedy, czy taka rozkojarzona modlitwa ma jakąkolwiek wartość? Czy… Czytaj więcej »

Sylwester
Sylwester
09.01.12 22:12
Reply to  Wietrzna

Dziękuję za odpowiedź. Pewien ksiądz powiedział mi kiedyś, że każda modlitwa ma wartość. A to że czasem się rozpraszamy to normalna sprawa, bo to zmęczenie lub inny powód, albo po prostu zły szaleje i za wszelką cenę chce nas od niej odwieść. Liczą się dobre chęci i wytrwałość 🙂

Wojciech
Wojciech
10.01.12 23:27
Reply to  Wietrzna

Zgadza się
Jeżeli masz wątpliwości co do tej modlitwy to oznacza, że ma ona bardzo wielką wartość dla Ciebie i innych dusz, którym niesie pomoc. W takim wypadku pytania, które Cię trapią, na pewno pochodzą od złego ducha, który zrobi dosłownie wszystko, aby Cię odciągnąć od źródła.
Nie przejmuj się, że ogarnia Cię monotonia, znużenie i rozproszenie. Chodzi o wytrwałość. „Kto wytrwa, ten będzie zbawiony!” Może być tak, że otrzymasz szczególną łaskę przeżywania różańca.
Powodzenia

Agnieszka
Agnieszka
11.01.12 22:39
Reply to  Wojciech

zgadzam się w zupełności z Wojciechem

Agnieszka
Agnieszka
11.01.12 22:36
Reply to  Wietrzna

Trudno jest rozeznać jaka modlitwa podoba się Panu bardziej. Zapewne masz rację, że jakość jest najważniejsza – lecz przynam szczerze, że Pan Bóg wysłuchuje każdej modlitwy. Jako żywy przykład mogę podać z własnego życia. Otóż kilka razy w życiu miłam tzw. podbramkową sytuację z której „po ludzku” nie było nadziei/wyjścia, wtedy to powiedziałam w duchu „Panie jeżeli Ty mi nie pomożesz, to ja nie dam rady…” i brałam wówczas różaniec i na siłę (pomimo braku ducha a wręcz odczuciu bezsensu) klepałam paciorki różańca na kolanach. Wiem, że wtedy nic nie czułam ale uparcie klepałam bo wiedziałm, że to jedyne wyjście…… Czytaj więcej »

Katarzyna
Katarzyna
12.01.12 14:48

Mam pytanie – skąd jest informacja ze intencja przy tej Nowennie może być tylko jedna a nie np 2 lub 3. Gdzie mogę znaleźć źródla tej informacji.
Będę wdzięczna za odp.

zorro
zorro
17.01.12 19:43
Reply to  Katarzyna

I tak znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu p. Fortunatynie Agrelli (lat 21), do której powiedziała: „Każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę (JEDNĄ !!!), odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne”. ja to tak interpretuje

Wietrzna
Wietrzna
12.01.12 19:50

Kochani, myślę podobnie. Sama często staram się mobilizować innych, a jednak kiedy przychodzi do własnej modlitwy, bywa różnie:) Ukończyłam nowennę w Święto Trzech Króli i nie zostałam wysłuchana, stan zdrowia się nie poprawił, ale rozumiem, że może jeszcze nie czas, nie mam pretensji. Podobnie jak Sylwester, nie wiem tylko, czy rozpoczynać kolejną nowennę skoro wiem, że przez mój tryb życia wolne godziny znajdują się czasem jedynie w środku nocy, gdy umysł odmawia już posłuszeństwa i zwyczajnie zasypiam 🙁 I mam wtedy poczucie, że wręcz obrażam Maryję taką modlitwą:( Z innej beczki – zastanawiam się czasem też nad inną kwestią. Czy… Czytaj więcej »

Wojciech
Wojciech
13.01.12 00:49
Reply to  Wietrzna

Łaska uświęcająca jest konieczna:)

Agnieszka
Agnieszka
13.01.12 15:49
Reply to  Wojciech

no, tak ale jeżeli nie popełniam ciężkiego grzechu i nie uczesticzę codziennie we Mszy Św. – to znaczy, że mogę nie zostać wysłuchana??? odmówiłam już jedną nowenne w intencji otrzymania pracy – światełko w tunelu się zapaliło ale na rezultaty trzeba jeszcze będzie poczekać – chyba nawet domyślam się dlaczego tak się dzieje……Póki co wczoraj rozpoczełam kolejną nowennę w innej intencji i też miewam wątpliwości czy zostanę wysłuchana!…

Sylwester
Sylwester
13.01.12 17:21
Reply to  Agnieszka

A ja odmawiam drugą nowennę i jakiś dziwny strach i niepokój, zwątpienie czuje… i coraz silniejsze myśli o przerwaniu…. nie wiem czemu tak nagle… Podczas pierwszej nowenny miałem te uczucia w stopniu minimalnym na jakieś 5 dni przed jej zakończeniem… a teraz od samego początku to trwa i to znacznie silniej… Co robić boje się że nie wytrzymam ;(

Wojciech
Wojciech
13.01.12 17:32
Reply to  Agnieszka

Codzienna Eucharystia nie jest obowiązkowa. Oczywiście szczerze zachęcam do tej praktyki:)
Może akurat Matka Najświętsza oczekuje tego od Ciebie? Mój kolega miał taki przypadek, że w wakacje, zamiast szukać pracy pojechał na rekolekcje wspólnotowe. Finał był taki, że po powrocie dostał od razu propozycję, na stanowisku o jakim mógł tylko pomarzyć.
Myślę, że chodzi tu o całkowite zaufanie Bogu i przyjmowanie tego co daje. Tak samo teraz jesteś w czasie próby. Może P. Bóg chce sprawdzić na co wykorzystasz ten czas, który od Niego otrzymujesz?

Anna Maria
Anna Maria
03.03.12 17:13
Reply to  Agnieszka

Myślę, że KAŻDA modlitwa jest wysłuchiwana. Oczywiście, łaska uświęcająca jest ważna. Ale nie znaczy to, że inni nie mogą modlić się różańcem- właśnie jak najbardziej, powinni!

ilona
ilona
13.10.12 03:52
Reply to  Wojciech

Ja nie byłam w stanie łaski uświęcajacej a mimo to otrzymałam od Matki Bożej Pompejańskiej ogromną łaskę szczęśliwej obrony pracy magisterskiej po 2 latach ciągłego odkładania pisania pracy (zamieściłam świadectwo na stronie). Pan Jezus bardzo kocha potrzebujacych i POMAGA, wiem, bo sama doświadczyłam. Zamierzam się teraz modlić o łaskę spowiedzi generalnej dla siebie, to wielkie miłosierdzie Matki Bożej które mi okazała, jeszcze bardziej mnie do tego zachęca. Czuję wyraźnie, że mimo dramatycznego stanu mojej duszy jestem przez Matkę Bożą kochana, dała mi to wyraźnie odczuć podczas odmawiania nowenny. Otrzymując tak wiele a majac świadomość swojej niegodności jeszcze bardziej czuję się… Czytaj więcej »

Wojciech
Wojciech
17.01.12 14:51
Reply to  Wietrzna

Takie myśli, że swoją modlitwą obrażasz Maryję nie mogą powodować zaniechania odmawiania różańca. Kiedyś miałem też ten problem, że na koniec zasypiałem. Aby temu zapobiec można odmówić nowennę na stojąco albo w innym pomieszczeniu z dala od łóżka.
Dobrze jest różaniec odmawiać w ciągu dnia, w tzw. międzyczasie: np. czekasz w kolejce w sklepie, idziesz gdzieś, jedziesz, wracasz itp. To jest ogromna ilość czasu.
Nawet nie odczujesz, kiedy nowenna będzie odmówiona. Wtedy różaniec staje się częścią naszego życia:)

Agnieszka
Agnieszka
18.01.12 19:37
Reply to  Wojciech

czyli istnieje możliwość odmawiania Nowenny także w różnych pozycjach, także stojącej, w autobusie, czekając w kolejce itp.? a ja myślałam, że tylko w ciszy w domu, kościele i na kolanach! – ja tak odmawiałam i odmawiam. Przyznam szczerze, że jeszcze nie otrzymałam łaski o która proszę (pracę) na prawdę zaczynam wątpić, czyżby Maryja mnie nie wysłucała? (mam dość trudną sytuację) jestem bardzo zniechęcona, wierzyłam że modlitwa zostanie wysłuchana….co mam robić?

Katarzyna
Katarzyna
13.01.12 17:15

Witam,
Mam pytanie – skąd jest informacja ze intencja przy tej Nowennie może być tylko jedna a nie np 2 lub 3. Gdzie mogę znaleźć źródla tej informacji.
Będę wdzięczna za odp.

Sylwester
Sylwester
13.01.12 17:26
Reply to  Katarzyna

A ja odmawiam drugą nowennę i jakiś dziwny strach i niepokój, zwątpienie czuje… i coraz silniejsze myśli o przerwaniu…. nie wiem czemu tak nagle… Podczas pierwszej nowenny miałem te uczucia w stopniu minimalnym na jakieś 5 dni przed jej zakończeniem… a teraz od samego początku to trwa i to znacznie silniej… Co robić boje się że nie wytrzymam ;(

Sylwester
Sylwester
13.01.12 17:27
Reply to  Sylwester

przepraszam przez przypadek 2 razy to samo wysłałęm:(

Wojciech
Wojciech
13.01.12 17:40
Reply to  Sylwester

Co robić? Trwać!!!
Odmawiałem nowennę za mojego kolegę. Coś podobnego miałem 4 dnia. Cieszę się, że nie przerwałem, pomimo silnej pokusy. Następnego dnia kolega za którego była nowenna, miał wypadek. Cudem ocalał. Od tej pory wiele się w jego życiu zmieniło. Zaczął się proces zmiany jego serca.
Teraz już nie mam takich wątpliwości:) Matka Boża wie co robi:)

zorro
zorro
17.01.12 19:32
Reply to  Katarzyna

I tak znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu p. Fortunatynie Agrelli (lat 21), do której powiedziała: „Każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę (JEDNĄ!!!) , odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne”. Ja to tak interpretuje, że nie chodzi o intencje tylko o łaskę i że konkretnie ma być jedna 🙂

Dawid
Dawid
14.01.12 09:56

Proszę o pomoc, odmawiam Nowennę przez 5 dni już ale pomyliła mi się kolejność.
Pomnij o Najświętsza Panno Różańcowa z Pompejów… ” mówię przed różańcem, pomyliło mi się, czy muszę zacząć jeszcze raz odmawiać czy wystarczy teraz to zmienić ?

Sylwester
Sylwester
14.01.12 13:13
Reply to  Dawid

Spokojnie 🙂 Wg. mnie odmawiaj spokojnie dalej, ale już właściwie. Maryja przecież się nie obrazi na CIebie 🙂 Liczą się dobre chęci 🙂

Ewelina
Ewelina
16.01.12 15:46

Ja ma takie pytanie czy jak zamiast części bolesnej odmówiłam część światła to musze mowić od nowa intencję ? Modliłam sie o dziadka niestety zmarł ale chce dalej kontynułować modlitwe tylko nie wiem czy dalje jest aktulana.

Wojciech
Wojciech
17.01.12 13:52
Reply to  Ewelina

Obowiązkowe są części Radosne, Bolesne i Chwalebne. Myślę, że nieodmówienie jednej z tych 3 części może skutkować przerwaniem nowenny. Tajemnice Światła są dodatkowe, więc lepiej je odmawiać dopiero na koniec (jak się nie zdąży to się nic nie stanie)
Za zmarłego dziadka warto jeszcze zamówić msze gregoriańskie: jest to 30 mszy pod rząd w intencji zmarłego. Jeżeli chodzi o intencję Nowenny Pompejańskiej to najlepiej być otwartym na Ducha św. Matka Boża sama Ci podpowie intencję taką, w która przyniesie największe owoce. Powodzenia:)

Wojciech
Wojciech
17.01.12 14:38
Reply to  Wojciech

Tak na prawdę to nie wiem czy Twoja nowenna została przerwana.
W sumie odmówiłaś tylko nie tą część, co trzeba. Może to zależeć od stopnia świadomości. Nie znam szczegółów, więc trudno powiedzieć. Może ktoś będzie lepiej wiedział. A dużo Ci zostało?

Ewelina
Ewelina
18.01.12 16:42
Reply to  Wojciech

To już sama nie wiem czy mam mowić od nowa w innej intencji czy dalej kontynułować ;((

Anna Maria
Anna Maria
03.03.12 17:11
Reply to  Wojciech

Myślę, że pewnie nie została przerwana- w końcu trzy części zostały odmówione, Maryja rozumie, że to była pomyłka 🙂

kimzon
kimzon
17.01.12 19:39

Ja mam takie pytanie, odprawiłam dwie nowenny i nic (dawno to było), czy znany jest przypadek, że ktoś nie został wysłuchany???? 🙁

kimzon
kimzon
18.01.12 20:19
Reply to  kimzon

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź 🙂

GG.
GG.
20.01.12 23:24
Reply to  kimzon
kimzon
kimzon
22.01.12 21:44
Reply to  GG.

” Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się woli Bożej, Bóg udzieli ci tej łaski na Moją prośbę.” Tak z całą pewnością mogę stwierdzić, że znoszę „chorobą” z poddaniem się woli Bożej, czekam i czekam i czekam i czekam cierpliwie na łaskę. Mam ogromną wiarę, że stanie się cud z czasem powoli gaśnie.:( Uczęszczam na Mszę Świętą, bardzo często i przyjmuję Komunie Świętą prowadzę „przykładne życie katolickie” od kiedy pamiętam i uwierz mi nie modlę się o dobro doczesne. Wolą Bożą jest, że mam nadal cierpieć?? Nie zgadzam się z tym, wszyscy, którzy przychodzili do Jezusa prosić o uzdrowienie – zostali… Czytaj więcej »

GG.
GG.
22.01.12 23:40
Reply to  kimzon

Oczywiście, że znane są przypadki ” nie wysłuchania” nowenny pompejańskiej. Pewna osoba modliła się o zdrowie dla taty, osoby dość powierzchownie podchodzącej do wiary. Ojciec nie wyzdrowiał tylko umarł. Ale przed śmiercią pojednał się z Panem Bogiem, przyjął księdza, wyspowiadał się i odszedł w pokoju. To przecież jest najważniejsze dla nas – zbawić siebie. Zdrowie jest ZAWSZE sprawą drugorzędną. Co by przyszło gdyby był uzdrowiony a żył nadal z dala od Boga? A tak rodzina i on sam miał pewność, że dostąpi zbawienia. To był znaczni większy cud niż cud uzdrowienia. Dlatego nie ma modlitw nie wysłuchanych. I tak trzeba… Czytaj więcej »

GG.
GG.
22.01.12 23:53
Reply to  kimzon

dodam, że do dóbr doczesnych zaliczamy także zdrowie. Jest to dobro doczesne, nie konieczne do zbawienia. Bez zdrowia można iść do nieba. Jeżeli człowiekowi brak zdrowia, to z jakiegoś powodu, widocznie jest to dobre dla niego i jego zbawienia. Zdrowy mógłby bowiem zgrzeszyć tak, że zamknąłby sobie niebo. Bóg wie lepiej co nam jest potrzebne do zbawienia. Jeżeli zdrowie mogłoby nam zaszkodzić na tej drodze to Bóg o tym także wie.

teaman
teaman
21.01.12 20:36

Witam,
Zacząłem odmawiać niedawno nowennę w pewnej intencji(dzis czwarty dzień).
I od pierwszego dnia codziennie dzieje się cud, mianowicie od startu codziennie zacząłem dostawać mocnego kopa nazwijmy to…wczesniej tak nie było…Myślałem, że to zbieg okoliczności natomiast, nie dziś dostałem kolejnego kopa, kolejna dołującą informację. Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego jak powinno niby nastąpić ukojenie , poprawa i człowiek powoli powinien zacząć iść po puchu nazwijmy to to sie pojawiają gwoździe??
Na czym to ma polegać…???

Moderatorka
Editor
Wytrwały
Moderatorka (@agnieszka)
21.01.12 20:46
Reply to  teaman

Nie piszesz nic konkretnego, na czym mają polegać owe „kopy”. Modlitwa, każda modlitwa do Matki Bożej, Jezusa, Pana Boga to nie magiczna formułka działająca na zasadzie – mówisz/prosisz i masz. Proponuję przeczytać:
http://pompejanska.rosemaria.pl/2012/01/co-jest-najwazniejsze-w-nowennie-pompejanskiej/

agawa70
agawa70
14.02.12 19:53
Reply to  teaman

miałam tak samo, nowennę zakończyłam 29 lutego i jest coraz gorzej, chyba tracę wiarę i gdzie jest”proście a otrzymacie”

agawa70
agawa70
21.02.12 07:50
Reply to  teaman

miałam tak samo i w zasadzie dalej jest, natomiast dostałam łaskę, kiedy straciłam wiarę we wszystko, a mianowicie, brak pracy, problemy finansowe,ok, napiszę.Mój syn jest uwielbia biegi narciarskie, pisze na blog , dostał akredytację na puchar świata do Szklarskiej Poreby, w czwartek trzeba było odebrać akredytację, następnie w piatek i sobotę miał jechac na zawody. O noclegu nie było mowy, koszty duże i koszty przejazdu.Powiedziałam Boże zrób aby pojechał, dla niego, chce studiować dziennikarstwo, znajdź rozwiązanie, zajmij się tym. Pojechałam z nim po odbiór akredytacji w czwartek, mieszkamy od Szklarskiej ok 75km, nagle telefon, mój brat z bratową są na… Czytaj więcej »

Anna Maria
Anna Maria
03.03.12 17:21
Reply to  teaman

Nie należy poddawać się zwątpieniu. Są to pokusy, by przestać- które świadczą o tym, że coś się dzieje, że modlitwa jest ważna. Jest to tez próba wytrwałości. Najważniejsze, to nie zniechęcać się. Ja odmawiam dopiero drugą, ale teraz już nie wyobrazam sobie dnia bez tej nowenny (staje się nawykiem). Ponadto przynosi mi pokój, którego nie dawała mi nigdy żadna inna modlitwa, nawet różańcowa (tylko że kiedyś cały rożaniec w ciągu dnia raz w miesiącu był dla mnie trudnym zadaniem, jedna część to już było dużo i z reguły poprzestawałam na jednej, dwóch lub co najwyżej trzech dziesiątkach.

teaman
teaman
21.01.12 21:49

nie pisze nic konkretnego bo to nie spowiedź i napewno nie napisze…
Wiem ze to nie formułka tylko dlaczego w mojej sprawie od miesiecy sie nie działo nic co by poproawilo moja sytuacje az tu nagle od momentu odmawiania przez 4 dni dzień w dzień złe wiadomości…jest to wielce zastanawiające…

julijanna
julijanna
22.01.12 21:50
Reply to  teaman

To zastanawiające, ale też tak miałam. Nie odpowiem ci dlaczego, bo cie nie znam i nie wiem o jaką łaskę się modlisz. Jak wytrwasz do końca, będziesz wiedział dlaczego tak się działo. Ja wiedziałam 🙂 Było watro się dowiedzieć 🙂

GG.
GG.
22.01.12 23:21
Reply to  teaman

No to może przedstaw sprawę na spowiedzi?

Wojciech
Wojciech
23.01.12 08:15
Reply to  teaman

Myślę, że to dobry czas dla Ciebie. Nie jest sztuką trwać przy Matce Bożej, wtedy gdy dostajemy od niej same słodycze. Pan Bóg dopuszcza do nas nieszczęścia, trudności, choroby, biedę, po to, aby nas wypróbować (tak jak wypróbował m. in. Hioba). Dzięki temu będziesz umocniony. Widocznie Matka Najświętsza do czegoś Cię przygotowuje? Zapytaj się Jej.
Jeżeli chodzi o Twoje sprawy osobiste, to nie musisz się krępować: w samej Polsce jest 38mln ludzi, którzy mogą mieć taki sam nick jak Ty i takie same problemy.
Pozdrawiam:)

GG.
GG.
23.01.12 11:38
Reply to  Wojciech

zgadza się w tym, że ja bym powiedziałabym, że nie chodzi o próbę, ale o oczyszczenie z miłości własnej, która zawsze jest przeszkodą w drodze do Boga.

teaman
teaman
23.01.12 21:27
Reply to  GG.

Też myslalem że to jest proba ale ile tych prob czlowiek ma znosic…jest to dolujace…czlowiek trwa w jakiejs beznadziei marazmie, nastepnie postanawia odmowic nowenne a tu okazuje sie jakies problemy sie pojawiaja i czlowiek sie cofa w swojej sytuacji…
Co do intencji to jest to intencja podobna do innych tu odmawiajacych ale celowo o niej nie pisze bo nie o to chodzi, chodzi o sedno problemu i nasilenie sie problemów od pierwszego dnia odmawiania nowenny…

tinella
tinella
25.01.12 22:00
Reply to  teaman

Nie wiem,czy to Cię pocieszy ale u mnie jest tez pogorszenie spraw, o które się modle nowenną..Fortunatinie Agrelli też Matka Boska zapowiedziała pogorszenie stanu zdrowia,nim nastąpiło uzdrowienie.Może to próba?Może tak ma być?Przeczytałam ostatnio,że Pan Bóg mógłby codziennie czynić cuda,gdyby znalazł choć trochę wiary na ziemi…Chyba za słabo wierzymy i do tego jesteśmy niecierpliwi..

kimzon
kimzon
23.01.12 11:10

A jeżeli modlę się o zdrowie właśnie dla duszy?????? Mam być zgorzkniała, sfrustrowawszy, smutna, załamana?? Taka jest wola Boża?? Mam mieć myśli samobójcze?? Bóg jest Wszechmogący i ja do niego przychodzę po pomoc, to do kogo mam się udać?? Jestem wytrwała i cierpliwa ale wszystko kiedyś się kończy.
Dziękuję wam za próbę odpowiedzi, na moje nie ma, no nic.
Pozdrawiam i powodzenia 🙂

GG.
GG.
23.01.12 11:34
Reply to  kimzon

To czy ktoś jest zgorzkniały, smutny i sfrustrowany to jakby nie za bardzo zależy od Boga. To zależy od człowieka i przede wszystkim od tego jak podchodzi on do sytuacji kryzysowych, czy widzi, że szklanka jest do połowy wypełniona wodą ( wersja optymistyczna) czy widzi, że szklanka jest do połowy pusta ( wersja pesymistyczna) i tutaj każdy sobie sam wybiera jak postrzega szklankę z wodą czyli jak widzi swoją sytuację. Święci nigdy nie byli załamani i zgorzkniali, a żaden z nich nie miał życia usłanego różami. Jedna z największych świętych, św. Teresa z Lisieux na zdjęciach zawsze ma łagodny uśmiech,… Czytaj więcej »

kimzon
kimzon
23.01.12 14:43
Reply to  GG.

Spoko zamknąć się w sobie ze swoimi problemami i cierpieniem to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.
pozdr

kimzon
kimzon
23.01.12 15:06
Reply to  kimzon

P.S. Wygląda na to że świętą nie będę, po co mi to było wszystko:(

kimzon
kimzon
23.01.12 18:50
Reply to  kimzon

Próbowałam Adoracji nie zadziałało, dobra już nie ważne, na wszystko macie odpowiedź, naprawdę to u was tak działa, że jak się pomodlicie to już macie odpowiedź, bo u mnie bardzo długo nic i nic i nic i nadal nic. Dziękuje za wszystkie rady, widocznie jestem beznadziejnym przypadkiem
Pozdrawiam

kimzon
kimzon
23.01.12 20:12
Reply to  kimzon

Nie jestem jak Hiob, nigdy nie byłam tak bogata jak on, nie wiele Pan Bóg ma i miła do zabrania, a wszystko co mam przychodzi z wielkim trudem, chciałabym być szczęśliwa, mieć rodzinę albo chociaż prace, codziennie muszę sobie wmawiać, że dobrze jest jak jest bo może być gorzej, nie potrafię tego zmienić, tego jak jest. Zazdroszczę ty, którzy mają problemy a potem wszystko jakoś się układa, przeżywają chwile szczęścia, raz jest dobrze raz źle. Narzekam, wiem. Mam już za sobą obrażanie się na Boga i wylewanie żali, błagania itp. Nowenna Pompejańska nie należy do łatwych, a jednak wytrwałam i… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
24.01.12 10:17
Reply to  kimzon

mam nadzieję, że Cię nie urażę droga nieznajomo jak teraz uklęknę i pomodlę się za Ciebie.
O zdrowie Twojej duszy, o uśmiech na Twojej twarzy i oto by ten dzień był dla Ciebie błogosławiony. Niech Ci Pan wynagrodzi Twój ból podwójnie. Życzę Ci, znalezienia pracy wymarzonej przez Ciebie i drugiej połówki, która złoży pocałunek na Twojej duszy.
Jesteś dzieckiem Boga i On Ciebie bardzo kocha, taką właśnie jaką jesteś.
Niech Maryja otacza Cię swoim płaszczem.

kimzon
kimzon
24.01.12 13:18
Reply to  kimzon

DZieki:)

ela
ela
23.01.12 12:17

witam gdy zaczelam odmawiac Nowenne wszystko idzie nie tak, jest gorzej niz wczesniej cały czas sie modle nie przerywam dotrwam do konca napewno ,tak jakby mnie cos nie dawało sie modlic rece moje drża nie moge sie skupic 27 stycz/. bedzie koniec czy bede wysluchana nie wiem napisze pozdrawiam

Moderatorka
Editor
Wytrwały
Moderatorka (@agnieszka)
23.01.12 13:28
Reply to  ela

Pamiętajmy zawsze o naszym przeciwniku, który uaktywnia się zwłaszcza wtedy gdy się modlimy. Jak mówi św. Piotr: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!”

teaman
teaman
23.01.12 21:38
Reply to  ela

Ja mam tak samo, odkad odmawiam nowennę w kilka godzin po mam zwykle telefon od jakis znajomych(czasem takich którzy sie nie odzywali od wieków!!!) i wysłuchuje jak im się wszystko układa jakie zycie jest piekne jakie to szczęście nie spotkało kogo w ostatnich dniach…jedynie wczoraj miałem spokój bo wyłączyłem telefon 🙂 ale dziś znowu…. no nic… jutro pewnie zadzwoni kolega i powie że wygrał w totka 6, pojutrze inny że dostał super awans, po-pojutrze inny że kupił dom z ogrodem i że ma szczesliwe życie i jest cudownie – albo urząd skarbowy do mnie po coś sie znowu upomni…a ja… Czytaj więcej »

teaman
teaman
24.01.12 13:16
Reply to  Marek (adm.)

Dziękuję za odpowiedź niemniej jednak nigdzie nie napisałem że się z nimi nie cieszę i że im zazdroszczę, wręcz przeciwnie. Nie mniej jednak zastanawiam się czemu Bóg mi odmawia tego i czemu podczas modlitwy jestem bombardowany takimi wiadomościami.
No nic nie ma wyjścia tylko się modlić i czekać, może faktycznie to próba odciągnięcia od modlitwy

Wojciech
Wojciech
23.01.12 20:57

Kimzon, to nie tylko u Ciebie jest tak, że nic nie odczuwasz na modlitwie. Doskonałym przykładem jest św. Teresa z Avila, która wchodząc do kościoła odczuwała już niechęć , a nawet strach. Modlitwa była dla niej męką. Dzięki temu, że przetrwała stała się mistrzynią modlitwy. Gdy odczuwamy radość z modlitwy to jest dobrze, ale gdy jej nie odczuwamy, albo po prostu się męczymy, to jeszcze lepiej dla nas. Większe zasługi otrzymamy, gdy wytrwamy pomimo trudu, zniechęcenia i beznadziejności. Dzięki przeciwnościom nasza intencja staje się czysta. Nie modlimy się, żeby było nam dobrze, ale po to, aby Bóg zmieniał nasze serca.… Czytaj więcej »

kimzon
kimzon
24.01.12 19:18
Reply to  Wojciech

To nie chodzi o to co czułam w czasie modlitwy przetrwałam wszytko, bo chciałam udowodnić Bogu, że mi bardzo zależy. Tylko, że na końcu nie ma nic, może się jeszcze zdarzy cud, może, ile mam czekać. Nie tylko się modliłam, ale wszystkie cierpienia i ciężką pracę ofiarowałam w tej intencji, myślę że zrobiłam wszystko co w mojej mocy. Czytam Pismo Święte, bardzo często, a codziennie nie będę chodzić na Eucharystie, nie mam takiej możliwości. Dzięki za pomoc nie chce już tego tematu drążyć, bo tego się nie da wytłumaczyć. Nie chodzi o to, że nic nie odczuwam na modlitwie, tylko… Czytaj więcej »

GG.
GG.
25.01.12 16:46
Reply to  kimzon

Proponuję wybrać się na jakieś rekolekcje.

kimzon
kimzon
25.01.12 18:22
Reply to  GG.

Odpocznę od Boga, może za mną zatęskni, nie będę się już mu tak narzucać, ma cały wszechświat na głowie

Wojciech
Wojciech
25.01.12 21:20
Reply to  kimzon

Otrzymałaś od ludzi wiele praktycznych rad.
Po co piszesz skoro i tak wszystko odrzucasz?
Odpoczynek daje Bóg, więc nie da się odpocząć od źródła odpoczynku. Ale zrób jak chcesz. Jestem tylko ciekawy jak taki odpoczynek będzie wyglądał?

Wojciech
Wojciech
25.01.12 21:22
Reply to  kimzon

Rekolekcje to rzeczywiście dobry pomysł.
Proponuję ignacjańskie: http://zawierzanki.pl/

kimzon
kimzon
25.01.12 21:40
Reply to  kimzon

Już po nic

kimzon
kimzon
25.01.12 21:51
Reply to  kimzon

P.S. Praktyczne porady to Adoracja i czytanie Pisma Świętego, co już zrobiłam i kontynuuję, więc którą poradę odrzuciłam? Co do rekolekcji nie stać mnie na taką wycieczkę, skorzystam jak nazbieram tyle pieniędzy, dziękuje za poradę. Tak se piszę bo się mi nudzi, bo specjalnie chce cię zdenerwować

Lubię placki
Lubię placki
23.01.12 21:06

Co tam chłopcy

Wojciech
Wojciech
25.01.12 23:28

Kimzon
Przepraszam, widocznie nie doczytałem. Cieszę się, że praktykujesz adorację i czytanie Pisma św. Odrzuciłaś o Eucharystii codziennej.
Te rekolekcje, które Ci poleciłem, są za dobrowolną ofiarą, więc możesz dać tyle na ile Cię stać. Trwają 8 dni. Odbywają się w Częstochowie, w woj. podkarpackim (Blizne, Stara Wieś) i Antoniowo. Dobrze jest zadzwonić z wyprzedzeniem.
Piękna sprawa

maria
maria
26.01.12 10:38

3 razy nowenne odmowic to znaczy 54 razy 3 aby otrzymac wszystko oco to chodzi

Ewa
Ewa
26.01.12 12:07

czy tę nowennę można by kupić na płycie CD ? To byłaby dla mnie duża pomoc albo ściągnąć z internetu.Pomóżcie.

Ewa
Ewa
27.01.12 12:27

Szczęść Boże! Dziękuję za odowiedż.A czy można odmówić za rodzinę jako 1 intencja czy raczej za każdą osobę osobno?A czy można przez świętych odmawiać np.św Ritę albo św Faustynę? Przymierzam się zacząć od 1 .02. Z tego co czytałam to Łaski za pośrednictwem tej nowenny najbardziej objawione są w pażdzierniku Bo to miesiąc Matki Bożej Różancowej.Do końca roku 5 nowenn mogłbabym odmówić. na pamiątkę 5 ran Pana Jezusa.Nie wiem czy mi się uda Ale z łaską Bożą się uda.

Ewa
Ewa
27.01.12 13:33

i jeszcze 1 pytanie czy tutaj królują same smutne bużki? A czy można odmawiać tę nowennę wykonując prace domowe?np. gotowanie sprzątanie ,prasowanie?

Yhm
Yhm
29.01.12 16:03

Hej. Można odmawiać wykonując pracę jeżeli potrafisz się odpowiednio skupić. Można odmawiać jedną intencje i myślę że może być za całą rodzinę ogólna. Nic mi nie wiadomo, żeby łaski najbardziej objawiane były w październiku, to sprawa indywidualna. Nie wiem o co Ci chodzi z tymi świętymi, zawsze można wspomnieć o ich wstawiennictwie, ale nowenna do św. Rity czy św. Faustyny jest zupełnie inną nowenną. Piękne założenie 5 nowenn i życzę wytrwałości, pamiętaj jednak, że to nie wyścigi i liczy się jakość i wytrwałość przed wszystkim. Wszystkiego dobrego. Też jestem ciekawa jaką minkę dostanę:):):)

Yhm
Yhm
29.01.12 16:03
Reply to  Yhm

no i jest smutna, a taka 🙂

Yhm
Yhm
29.01.12 16:09
Reply to  Yhm

skasowali mi cała wcześniejszą wypowiedz bo mi się minka nie podobała 😀 Jeszcze raz, można odmawiać wykonując różne prace w domu, jeżeli potrafisz się dostatecznie skupić. Nic mi nie wiadomo, żeby łaski objawiane były najbardziej w październiku, to sprawa indywidualne. Można odmówić jeną nowennę w intencji rodziny (ogólną). Nie wiem o co chodzi ze świętymi, zawsze można prosic o ich wstawiennictwo, ale nowenna do św. Rity i św. Faustyny jest zupełnie inną nowenną. Ambitne zamierzenie odmówić 5 nowenn i życzę powodzenia, jednak pamiętaj, ze to nie wyścigi 🙂 Ta minka też mi się nie bardzo podoba

Ewa
Ewa
29.01.12 17:39

Witajcie! Odmawiam za siebie.Coś mnie ponagla i sama nie wiem co więc zaczęłam dziś i odmówiłam póki co 2 części.Teraz słucham na żywo z ostrołęki przebaczenie.Wzywam po prostu wszystkich świętych i archaniołów i aniołów abym mogła odmówić NP i aby mi nic nie przeszkadzało.Policzyłam i wypadnie cała NP na 22.03 a to jest św.Rity.Główne święto jest 22.05.Jest od spraw beznadziejnych.

Ewa
Ewa
29.01.12 17:57

Sama z siebie to nie za bardzo cały rożaniec odmówić ledwo 1 cząstkę odmawiam z RM no czasem 2.A tu cały. Dlatego wzywam świętych aby mi dopomogli.Także trzymajcie kciuki.Po 1 całym rożańcu dam radę niektórzy po 2 na raz odmawiają.Powolutku ,powolutku .

Wojciech
Wojciech
06.02.12 23:49
Reply to  Ewa

Droga Ewo
Kciuki trzymają ludzie niewierzący. Po prostu będziemy się modlić:)

Marian
Marian
30.01.12 21:07

Witam, moje pytanie jest następujące, Matka Boża spełniła prośbę Fortunaty Agrell zaraz po zakończeniu nowenny, co jak nie zostanę wysłuchany zaraz??? Niektórzy piszą, że nie zostali wysłuchani, to się wtedy nie liczy???
Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Anna Maria
Anna Maria
03.03.12 17:35
Reply to  Marian

To nie magia… wszyscy są wysłuchani, ale nie każde życzenie się spełnia, nie zawsze też od razu- prośba musi być zgodna z Wolą Bożą, ponieważ On wie najlepiej, czego człowiekowi potrzeba i w jakiej chwili. Czasami człowiek może się buntować, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Nasuwa mi się tu porównanie do chorego dziecka, które krzyczy i nie chce przyjąć gorzkiego lekarstwa nie rozumiejąc, że przynosi ono pomoc. Drogi Boże nie są naszymi drogami… Jeżeli od razu nie otrzymamy łaski, o którą prosimy- nie zrażajmy się, tylko kontynuujmy. Łaski też mogą być zupełnie INNE niż te, których się spodziewamy. Ja… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
06.02.12 09:39

http://radioodnowa.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=51&Itemid=115
Może skorzystaż z tej strony msza o uzdrowienie oraz modlitwa z Nowego Targu we wtorki o godz 19 .chora osoba też możę wysłuchać /czyt. pomodlić się z nimi na odległość/ ostatnio mają problem z łączami a może kiepski sprzęt może przez mróz.Również można wysłać intencje.Można na żywo obejrzeć przez internet.

Marzena
Marzena
07.02.12 21:37
Reply to  Ewa

Niech Bedzie pochwalony Jezus Crystus! Tak bardzo pragne przeslac moja intenje do Boga.Jest nia mja kochana rodzina ktora tak bardzo potrzboje lekarstwa Nibianskiego.Wszystko oddaje w rece Jezusa i Maryi naszej Mamusi Niebianskiej.Bardzo prosze o modlitwe w naszej intencji.Marzen z rodzina.Bog zaplac.

Ewa
Ewa
06.02.12 10:06

Może to jeszcze kogoś zainteresuje rekolekcje z o.Boshaborą ma Bożą moc uzdrawiania http://www.poslanie.torun.pl/rekolekcje-bashobora/tu tez można wysłać intencje.W ostródzie tez są takie msze o.Franciszkanin z Krakowa prowadzi.

Ewa
Ewa
09.02.12 08:21

http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=6526&postdays=0&postorder=asc&start=140
i jeszcze tutaj znalazłam do poczytania może kogoś zaciekawi

teaman
teaman
09.02.12 13:44

Witam,
Jeśli chodzi o ostatnie kazanie niedzielne z 5 lutego były tam czytania m.in z ksiegi Hioba.
Polecam ostatnie kazanie znanego ks. Pawlukiewicza z kościoła św Anny na temat cierpienia. http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/
Jest tu wiele rzeczy fajnie wytłumaczonych, po pierwsze np to, że to nie Bóg zsyła cierpienia, nie ma ani jednego fragmentu w Bibli żeby Jezus dołożył komuś cierpień.
Polecam kazanie to i inne można posłuchać online lub ściągnąć w mp3, są na bardzo wysokim poziomie i przystepne, szkoda że u mnie w kościele takich nie ma 🙁

MD
MD
09.02.12 19:14

Szukam działu „świadectwa”, ale coś nie mogę znaleźć. Wielu z Was ma pytania o czas wysłuchania Nowenny. Myślę, że to nie jest ważne. Pierwszy raz NP zaczęłam odmawiać ponad rok temu. Dosyć długo czekałam na dar poczęcia – w końcu rozpoczęłam NP w tej intencji. W 6 dniu uznałam, że taka intencja jest zmuszaniem Boga, a dziecko jest darem i zmieniłam intencję, zaczęłam też od początku. W 29 dniu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Obecnie odmawiam czwartą NP . Osoba, za którą się modlę (już 3 raz) bardzo się zmienia. Dodatkowo ja się zmieniam. Pojawiają się różne dodatkowe łaski… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
20.02.12 21:16
Reply to  MD

MD dziękuję Ci za to jakże mocne dla mnie samej świadectwo! jest dla mnie darem i motywacją trwania w modlitwie. Dziękuję i życzę błogosławieństawa od Pana!:)

Ewa
Ewa
09.02.12 21:52

Szczęść Boże.Do MD Gratuluję że zostałaś mamusią.Już zaczęłam 2 cz Błagalną jakoś idzie i jak pisałam to nie ja odmawiam a chyba św.Duch.Teraz jestem po cieżkim dniu bo mam umowę do 11.02 i mnie przenoszą na inny punkt.Rozmowa o pracę była nieciekawa no ale nie mam wyboru muszę ją podjąć.I teraz dopiero odmówię 2 cz. różańca.Chciałam zapytać czy muszą być części po kolei czy niekoniecznie?

lena
lena
11.02.12 22:33

mam kochani do was pytanie, czy formułując intencję musi ona byc powiedziana krótko i zwięźle??? Bo mam z tym ogromny problem, pytałam juz na innych forach ale nie uzyskałam odpowiedzi. Proszę o podpowiedź, czy mogę się modlic, w ten sposób.
„MB Pompejańska proszę o Miłośc, jeśli to ma byc X.Y, to niech będzie to XY, ale wszystko pozostawiam Tobie, chceę spotkac kogoś kto mnie pokocha na zawsze będzie mi wierny i będzie mnie szanował a ja będzę przy nim szczęśliwa…

Proszę napiszcie czy tak mniej więcej sformułowana intencja jest OK?

MD
MD
13.02.12 01:07
Reply to  lena

Ja bym sformułowała mniej więcej tak (trzeba pamiętać, że intencja ma być jedna i zgodna z Bożą wolą): „Ten różaniec odmawiam w intencji znalezienia dla mnie męża/miłości/chłopaka” i myślę, że zdać się trzeba na to, że Bóg zna przecież Twoje serce i to, czego Ty nie umiesz sformułować, On będzie wiedział.

Ewa
Ewa
12.02.12 18:20

Wystarczy o dobrego współmalzonka ,moze być XY ,tak myślę .Ja za siebie w 2 intench .A potem za Rodzinę ogólnie..Co komu potrzeba…a potem się zobaczy

Hania
Hania
13.02.12 19:01

mam syna narkomana ,zaczełam nowenne prosząć Matkę Boża o leczenie go z narkomani i pracę dla niego, a dziś dowiedziałam się -że on sprzedał obrączki w lambardzie – proszę o pomoc czy dobrze wybrałam intencję.

GG
GG
14.02.12 01:01
Reply to  Hania

Myślę, że intencja może być np taka – aby syn wybrał Bożą drogę życia. Jeżeli się tak stanie to i praca się dla niego znajdzie. Najważniejsze aby się nawrócił wtedy także może być uzdrowiony z nałogu.

Zapraszam także na stronę : http://zywyrozaniec.pl/ na forum

lenas
lenas (@lenas)
14.02.12 10:55
Reply to  Hania

Droga Haniu-przechodzisz czas próby, ale nie poddawaj się… Nie obwiniaj się i nie szukaj przyczyn, musisz wierzyć Bogu i ufać w jego miłość, tylko modlitwa ma moc uzdrawiania duszy i ciała. Nikt z nas nie wie, co jest mu pisane, dlatego potrzeba nam wiele pokory i wiary. Pan Bóg Cię nie zostawi, nie zapomni też o Twoim synu, musisz tylko prosić, a wierz mi-otrzymasz. Choroba ciała,czy choroba duszy, jest tak samo wystawieniem na próbę i sprawdzianem z miłości… Akurat wiem, co mówię, bo jeszcze niedawno prosiłam o dar życia dla swojej nowonarodzonej córeczki. Jesteś w podobnej sutuacji, zupełnie, jak ja,… Czytaj więcej »

Hania
Hania
17.02.12 19:54
Reply to  lenas

dzięki za odpowiedż – płakałam jak czytałam

lena
lena
13.02.12 20:34

Wiecie co postanowiłam zacząc jutro w dniu zakochanych, będę prosic o miłosc, Bóg wie wszystko wie też że mam kogoś w sercu i myślach, ale zdam się na Jego wolę…. poprostu żebym znalazła w życiu prawdziwą miłosc. MD myślisz, że to dobrze sformułowana intencja? Czy jeśli w myslach kogoś przedstawiam Maryi, ale nie wypowiadam słowami imienia tego chłopaka, bo chcę woli Bożej, dobrze robię, czy tak może byc? Prosze o odpowiedz, bo naprawdę z intencją a dokładnie ze sformułowaniem mam ogromny problem. Kiedyś zaczęłam właśnie w ten sposób, ale przerwałam, bo myślała, że źle to ujęłam, ale teraz chyba zacznę… Czytaj więcej »

czcicielka MADONNY
czcicielka MADONNY
14.02.12 18:24

Ukończona trzecia Nowenna! Chwała Panu! Święty Walenty – uśmiechnij się do mnie, proszę!!!!!

Daga
Daga
15.02.12 16:13

A czy jak odmawiam różaniec i jednocześnie coś robię np. jakieś czynności w domu to nowenna się liczy? Chcę ukończyć nowennę w intencji ukochanego, ale on mnie nienawidzi i modlę się o uzdrowienie relacji pomiędzy nami:( Dzisiaj jest trzeci dzień NP

lena
lena
15.02.12 16:36

ludzie, czy ktoś mi odpowie na moje pytanie? Proszę.. widzę, że nikt tego chyba nie traktuje poważnie :(((

MD
MD
16.02.12 11:38
Reply to  lena

Leno, przed 3 NP siedziałam i kombinowałam intencję aby na pewno było wysłuchane to tak, jak ja tego chciałam. Potem sobie uświadomiłam, że w modlitwie mówimy „Bądź wola Twoja”. Czy zatem powinnam zmuszać Boga do tego, co ja chcę, czy raczej otworzyć się na Jego działanie? Myślę, że bardzo zależy Ci na tym konkretnym mężczyźnie, ale może Wasz związek wcale w perspektywie czasu nie byłby dobry? To, czego Ci brakuje, to miłość – czy koniecznie od tego mężczyzny? Dlatego myślę, że prosiłabym o znalezienie odpowiedniego mężczyzny, jeżeli jest taka Twoja potrzeba, to myślę, że możesz dodać „jeżeli taka jest Twoja… Czytaj więcej »

lenas
lenas (@lenas)
21.02.12 08:50
Reply to  lena

Lena-dołącz do naszego forum, tam są świetni ludzie i zawsze odpowiadają:)Pozdrawiam i zapraszam na forum NP:)

lena
lena
16.02.12 19:45

MD dziękuję za odpowiedz, ale powiem Ci że ja tak naprawdę nie wiem czy zależy mi na tym mężczyźnie aż tak bardzo, bo….tak naprawdę nie chcę jeszcze wychodzić za mąż, nie spieszy mi się, . Chciałabym przynajmniej na razie spotkać kogoś, kto mnie prawdziwie pokocha.Teraz chcę mieć kogoś bliskiego, komu będę mogła zaufać i w przyszłości za kilka lat być może poślubić. Choć w sercu kogoś mam, ale nie chcę wskazywać na tę osobę, Bóg i Matka Najświętsza wiedzą. I wiedzą też jak to ma się potoczyć. Dlatego może prosic poprostu abym w życiu odnalazła prawdziwą miłosc? A teraz powiem… Czytaj więcej »

MD
MD
16.02.12 21:11

Leno, jeżeli rozeznajesz swoje powołanie jako matki i żony, myślę, że możesz modlić się o dobrego męża (co wcale nie oznacza, że jak tylko go spotkasz od razu musisz wychodzić za niego za mąż) – jest to jednak modlitwa, która być może nie przyniesie natychmiastowych rezultatów. Twój przykład – „niewysłuchanych” modlitw – wskazuje, że warto zdać się na Boga, bo my mamy bardzo krótkie spojrzenie – sama widzisz, ze gdyby stało się tak, jak tego oczekiwałaś, mogłabyś nie być wcale szczęśliwa. Bóg najlepiej wie, czego Ci trzeba. Jeżeli nie umiesz dobrze sformułować swojej intencji możesz kilka dni się modlić o… Czytaj więcej »

MD
MD
16.02.12 21:14

I jeszcze jedno – nigdy nie jest za wcześnie aby modlić się o dobrego męża 🙂
Znam rodziny gdzie modlą się już 7 latki! – do św. Józefa

lena
lena
16.02.12 22:17

dziękuję za odpowiedź 🙂

Daga
Daga
20.02.12 10:18

A czy nowenna się liczy, jeśli ktoś mi przeszkodził w odmawianiu, ale kontynuowałam dalej?

lenas
lenas (@lenas)
21.02.12 11:55
Reply to  Daga

Daga, ja uważam , że się liczy i jest ważna, czasami wiele spraw jest niezależnych od nas, ale cała sztuka w tym, by móc i umieć trudności pokonywać…Oczywiscie może inne osoby maja inny pogląd na tę kwestię, zapraszam Cię na forum, tam są fajni ludzie, którzy z pewnością rozwieją Twoje obawy i wszelkie wątpliwości, pozdrawiam:)

lena
lena
20.02.12 18:34

mam jeszcze takie pytanie, czy można 2 nowenny odmawiac na raz, tzn. dwie osobno w dwóch różnych intencjach????

lenas
lenas (@lenas)
21.02.12 11:51
Reply to  lena

lena, przyznam szczerze, że podziwiam Cię, że potrafisz skupić tyle uwagi i masz tyle sił, czasu i samozaparcia do odmawiania naraz dwóch nowenn. Osobiście skupiłabym się na jednej, a potem bez przerwy rozpoczęłabym drugą, modlitwa to też czuwanie i trwanie, więc nie jest to zapłata za nasze chciejstwo… To, oczywiście moje zdanie…Na forum nowenny jest sporo osób, które mogą Ci pomóc i z pewnościa odpowiedzą, zapraszam i pozdrawiam:)

MD
MD
21.02.12 21:24

Ja też zapraszam na forum. Lenas dobrze pisze!
Podzielę się z Wami dzisiejszym doświadczeniem – dziś byłam u spowiedzi i ksiądz wyznał, że darzy wielkim nabożeństwem Nowennę Pompejańską. Doskonale rozumiał zatem wszystkie trudności. Bardzo pozdrawiam księdza G.! 🙂
A ja dziś mam 54 dzień obecnej NP i muszę wybrać kolejną intencję do tej zaczynanej jutro, a tyle jest intencji!

Daniel
Daniel
22.02.12 17:50

Mam pytanie. Czy jeśli dzielimy nowennę na części, to za każdym razem odmawiamy na początku tajemnicy „Wierzę w Boga” itd. czy tylko za pierwszym razem?

ela
ela
23.02.12 17:04
Reply to  Daniel

Ja tez jestem ciekawa czy trzeba odmawiac „Wierze w Boga”jak odmawiamy nastepny rozaniec

Blanka
Blanka
25.02.12 00:42

Czy zanim zacznę 0dmawiać nowennę muszę się wyspowiadać?

MD
MD
25.02.12 21:31

Blanka, dobrze jest być w stanie łaski uświęcającej aby odmawiać nowennę.
Spowiedź oczyszcza nas z grzechu, który oddala nas od Boga.
Łatwiej jest nam wtedy prosić i dziękować.
Poprzez Bożą łaskę, łatwiej jest nam wytrwać w postanowieniu codziennej modlitwy.
Więc zalecałabym spowiedź 🙂

Danielu, ja odmawiam „Wierzę w Boga” tylko na początku różańca (przed częścią radosną) ponieważ jednego dnia odmawia się trzy(lub cztery) tajemnice różańca , różaniec traktuję jako całość, którego części rozciągają się na cały dzień.
Chętnie przeczytam jak do tej sprawy podchodzą inni.

1 2 3 25
3158
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x