Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

0 0 głos
Oceń ten wpis

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!
0 0 głos
Oceń ten wpis

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

0 0 głos
Oceń ten wpis

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

4 136 głosów
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
3161 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gosia
Gosia
20.08.20 13:06

Witam. Czy Nowennę Pompejanską można podzielić na dziesiątki? Gdzieś przeczytałam że można ale to takie odrywanie się, chociaż na pewno dużo łatwiej Ją odmówić bo w ciągu dnia ciężko znaleźć czas aby gdzieś się schować i żeby nikt nie przeszkadzał

MarcinK
MarcinK
20.08.20 14:57
Reply to  Gosia

Cześć Gosiu, moim zdaniem można. Ważne aby cały różaniec (3 lub 4 tajemnice) odmówić jednego dnia. Pozdrawiam i wszelkich błogosławieństw.

Gosia
Gosia
25.08.20 18:07

Dziękuję za odpowiedź Pojawiło się kolejne pytanie czy można odmawiać Nowennę jadąc samochodem? Czasem w domu dzieci często przerywają bo na koniec dnia nie chcę zostawić modlitwy a jak jadę na zakupy to mam spokoju trochę hehe. I jeszcze jedno…Powinno się modlić powoli ale mi raczej łatwiej się skupić jak szybciej mówię. I jeszcze jedno… Czy gdybym zapomniała jakiejś modlitwy to mogę dopowiedzieć? Czy muszę od nowa? Będę wdzięczna za odpowiedzi. Ja jednak myślę, że tak naprawdę to nie chodzi o wyklepanie modlitw ale o to jakie rozmyślania mamy, przemiany w nas zachodzące itp. A nawet jeśli chwilę się zamyslimy… Czytaj więcej »

MarcinK
MarcinK
25.08.20 22:23
Reply to  Gosia

Gosiu w samochodzie jak najbardziej mozna sie modlic
Co do reszty pytań to wyobraz sobie ze modlitwa to rozmowa z Bogiem. Zastamow sie jak Ty bys chciała aby z Tobą rozmawial?
Szybko coś klepiąc pod nosem opowiadając historie myląc kolejność czy na spokojnie z uwaga szanujac swojego rozmowce?

Gosia
Gosia
25.08.20 22:51
Reply to  MarcinK

Dziękuję. No prawda. Muszę się usprawiedliwić, że nie klepie szybko i jak coś mi przerwie modlitwę to się trochę cofnę i zamyśle bardziej nad tajemnicą. Zdarza się, że podczas modlitwy ciągle ktoś przerywa, a ja wstaje codziennie o 5.00 żeby chociaż jedną cześć Różańca odmówić, często zdarza się i dwie ale to zależy jak dzieci się obudzą. Jadąc samochodem musimy się skupić na drodze i na rozmyślaniach więc to wg. mnie trochę sprzeczne. Przecież nie gotujemy obiadu i nie odmawiamy Nowenny.
Jeszcze raz dziękuję za szybkie odpowiedzi

Gabriela
Gabriela
26.08.20 10:37
Reply to  Gosia

Pani Gosiu, modlitwę Nowenną Pompejańską może bardzo ułatwić płyta dostępna w tutejszym wyd. Rosemaria. Posiadam taką i jest super, aczkolwiek wolę się modlić osobiście i korzystać z modlitewników z rozważaniami różańcowymi.

Grzegorz
Grzegorz
01.09.20 19:18

Chciałbym zapytać czy nowenny nie tylko pompejańska ale również inne do innych świętych przykładowo do Św. Michała Archanioła powinno się odmawiać klęcząco, siedząco czy stojąco?

alik
alik
02.09.20 08:48
Reply to  Grzegorz

Chwalebna jest modlitwa w której postawą jest klęczenie, albo leżenie krzyżem, tylko jak ktoś odmawia 4 części różańca, rozważając tajemnice to musiałby około 2 godziny klęczeć, nie wiem czy to jest fizycznie możliwe?Po drugie sercem różańca jest medytacja, gdy się klęczy dłuższy czas to jedyną myślą jaka pojawia się w głowie jest „ból” kolan, nie ma mowy o rozważaniu czegokolwiek. Proponuję przez jedną część różańca klęczeć, a przy innych częściach przyjąć postawę wygodną (oprócz leżenia, oczywiście jak ktoś nie jest obłożnie chory bo wtedy musi leżeć, ta postawa to jest dobra do snu). Różańcem można się modlić: klęcząc, siedząc, stojąc,… Czytaj więcej »

Jan
Jan
13.09.20 21:39

Chciałbym zapytać się czy tajemnice muszą być koniecznie radosna bolesna chwalebna. Bo słyszałem, że można też inne takie co nie są zatwierdzone, np. wskrzeszenie Łazarza, nawrócenie Szawła itp
Bardzo proszę o odpowiedź

alik
alik
14.09.20 14:28
Reply to  Jan

Tak muszą być radosne, bolesne i chwalebne. Jak ktoś jest wstanie wygospodarować czas to jeszcze światła. Lepiej trzymać się tego co zatwierdzili papieże, św. Piusa V w XVI wieku i „św. Jan Paweł II zaproponował rozszerzenie, wprowadzając tajemnice światła w opublikowanym 16 października 2002 Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae”.

Jan
Jan
14.09.20 22:06
Reply to  alik

Czyli inaczej jest zabronione, czy po prostu nie określone?
Bo chyba Matka Boża się nie obrazi jeśli będziemy rozważać np mękę Jej Syna zamiast tajemnic radosnych czy chwalebnych???

Agga 2
Agga 2
15.09.20 10:50
Reply to  Jan

Janie, jeśli odmawiasz Nowennę Pompejańską musisz codziennie odmówić 3 całe różańce, czyli 5 tajemnic radosnych, 5 bolesnych i 5 chwalebnych. Możesz również dołączyć tajemnice światła.

Jan
Jan
19.09.20 10:31
Reply to  Agga 2

3 całe różańce tak, ale gdzie jest napisane że nie wolno odmawiać innych tajemnic?
Jeśli nie ma zakazu to znaczy że wolno

edee
edee
15.09.20 19:18

Proszę o rzeczową odpowiedz czy nowenna pompejańska odmawiana bez stanu łaski uświęcającej jest ważna? Lub odmawiana w pojędynczych dniach bez stanu laski. Czy Maryja coś na ten temat powiedziała? Za komenetarze w stylu „wydaje mi sie…” z góry dziękuję. Nie chodzi o to co się komu wydaje tylko o konkretną wiedzę.

enia
enia
16.09.20 10:32
Reply to  edee

Jest ważna

Dorota
Dorota
19.09.20 22:32
Reply to  enia

Dorota do Eni..Eniu będę teraz pisała tutaj do Ciebie bo na tamtym forum jest mi ciężko Cię odnaleźć. Jutro się odezwę bo mam kilka pytań dotyczących drogi krzyżowej. Pozdrawiam

Dorota
Dorota
20.09.20 19:20
Reply to  enia

Eniu spróbuj jeszcze raz odpisać mi na tym forum może się uda. Nie wiem jak mam odprawiać drogę krzyżową nie mam w tej książeczce żadnych instrukcji

enia
enia
20.09.20 19:42
Reply to  Dorota

Zaczynasz od str 15, modlitwą przed rozpoczęciem .Rozpoczynasz godz 0d 17-18 pierwsza godzina , następnego dnia druga godzina od 18-19, tak przez 24 dni . kończysz modlitwą str 15 dziękczynienie po każdej godz. powoli, na spokojnie.

Dorota
Dorota
20.09.20 20:26
Reply to  enia

Eniu u mnie na str15 jest Rana braku więzi rodzinnych. Na kolejnej stronie jest Jezus przyjmuje pomoc Szymona. Czy mam modlić się tak jak jest na kolejnych stronach czy po modlitwie na str 15 rozpocząć drogę krzyżową od pierwszej stacji do ostatniej. Bo tego nie rozumiem. I czy codziennie przesowam się o godzinę. Bo tu może być trochę problemu że względu na moją prace

enia
enia
20.09.20 20:43
Reply to  Dorota

Czyli masz inny egz, rozpoczynasz modlitwa przed każdą godz, codziennie 1 godz , kończysz modlitwą dziekczynną.
To jest modlitewnik Luizy Piccarrety.
Ja będe teraz rozpoczynać od 1-go od 17, codziennie 1 godz.
Odpraw w tej godz kiedy czas Ci pozwala , przepros Jezusa niech przyjmie tą modlitwę, pracujesz nie dasz radę, mi też ostatnio się przesunęło

Dorota
Dorota
20.09.20 21:25
Reply to  enia

Ta modlitwa rozpoczynająca przed każdą godzina to Ojcze nasz Zdrowas Mario i wierzę w Boga czy jakaś inna. Moja książeczka jest wydana przez siostrę Anastazje. Nie ma żadnych instrukcji jak odmawiac. Gdzie mogła bym znaleźć dokladne instrukcje tej drogi kr,yzowej

enia
enia
20.09.20 21:31
Reply to  Dorota

Dorotko to moja pomyłka, mówimy o innej DK. Ja jeszcze nie doszłam do tego modlitewnika s.Anastazji, mam go.
To w ciągu dnia odpraw całą, kiedy czas Ci pozwala, proś Jezusa niech uleczy zranienia Twojego męża, aby Ci wybaczył

Dorota
Dorota
20.09.20 22:19
Reply to  enia

Ok. Ale w wolnej chwili napisz mi wszystko o tej drodze krzyżowej którą Ty odprawiać.

Dorota
Dorota
21.09.20 04:41
Reply to  enia

Eniu napisałaś do mnie o 21.31 dostałam powiadomienie lecz nie doszła odpowiedź. Jeśli to nie problem to odpisz jeszcze raz

enia
enia
21.09.20 07:29
Reply to  Dorota

Nie odpisałam wczoraj.
Ta DK L Piccarrety jest szczególna, codziennie odprawia się 1 godz, jak powyżej napisałam.

Muza
Muza
21.09.20 13:02
Reply to  enia

Eniu, Dorotko,
Bardzo proszę o modlitwę w intencji ś.p Cioci Basi, która zmarła na nowotwór. Proszę o łaskę zbawienia dla Niej, a także o to, abyśmy mogły się pożegnać i pojednać duchowo. Proszę o znak od Cioci, że jest już u Pana Boga, że nie gniewa się na mnie, że jestem w Jej sercu i czeka na mnie i czuwa. Ja również mam Ciocię w sercu i bardzo Ją kocham… Amen. +

Dorota
Dorota
21.09.20 19:34
Reply to  Muza

Muzo pomodle sie w intencji Twojej cioci. A Enia napewno cos mądrego Ci doradzi bo ona jest jak dobry duszek ktory duzo wie i cudownie prowadzi innych do Boga

Muza
Muza
21.09.20 20:19
Reply to  Dorota

Dziękuję bardzo. +:)

Dorota
Dorota
21.09.20 22:02
Reply to  enia

Eniu jestem przerazona. Bylam ostatnio u meza probowalam z nim rozmawiac . Ale jest coraz gorzej. Poprosilam go zeby poszedl do spowiedzi i zeby skorzystal z pomocy sycharu. Powiedzial mi ze nie bedzie kontaktowal sie z żadną sekta. NP narazie nie odmawiam bo 14 pazdziernika szykuje sie do szpitala a po narkozie nie bede w stanie sie modlic. Wiec po powrocie obiecxlam sobie ze zacznę czwartą odmawiac. Kręgosłup nadal mi doskwiera nie tak mocno jak wcześniej ale boli. Natomiast Rea kulszowa żyć mi nie daje tak bardzo boli. Muszę zamówić sobie olej sw Szarbela może ulży mi w bólu.

enia
enia
21.09.20 23:23
Reply to  Dorota

Nie radzi sobie ze zranieniami Twój mąż, właśnie szatan uderza najbardziej w rodziny, rozwala małżeństwa. Jak zaczyna zanosić się modlitwy do Boga bywa gorzej, teraz DK odprawiaj kiedy czas Ci pozwoli wg s.Anastazji. Z jedną panią rozmawiałam że na rwe kulszową pomogła jej św.Faustyna, smarowała nogę, kręgosłup Balsamem Miłosierdzia, tak szczęśliwie trafiła do lekarza chyba 3 zastrzyki dostała i postawiło ją na nogi, mówiła że widziała się już na wózku. Pójdziesz do szpitala pamiętaj o błogosławieństwie. Zaproś Lekarza Niebieskiego Pana Jezusa, proś niech Bóg działa przez lekarzy i prowadzi rękę lekarza. Poproś dusze czyśćcowe lekarzy niech Ci pomogą, pomódl się… Czytaj więcej »

Dorota
Dorota
22.09.20 11:07
Reply to  enia

Eniu nie rozumiem co do tego balsamu miłosierdzia sw Faustyny. O co tak dokładnie chodzi

enia
enia
22.09.20 11:13
Reply to  Dorota

W Łagiewnikach można dostać ten balsam, możliwe że wysyłają.
Smarowała się tym balsamem i prosiła św.Faustyne o wstawiennictwo, jest też dołączona do tego balsamu modlitwa

Dorota
Dorota
22.09.20 19:32
Reply to  enia

Bede szukała tego balsamu bo tak mnie boli że aż ciężko jest mi chodzić. Powiedz mi gdzie kupiłaś ta książeczkę drogi krzyżowej to i ja spróbuje sobie kupić.

enia
enia
22.09.20 19:38
Reply to  Dorota

wspólnota pomarańczki rozprowadza

Dorota
Dorota
27.09.20 19:15
Reply to  enia

Eniu nie mam siły. Gdy zaczyna mi się coś układać to zaraz zaczynam mieć kolejne przeszkody. Już mi ręce opadają jestem sama z tym wszystkim i nie daje rady. Eniu pomysł może wymyślisz coś żebym mogła skontaktować się z Tobą w inny sposób poza forum. Mam Ci tyle do powiedzenia i mam wiele pytań ale nie o wszystkim można mówić na forum. Wymyśl coś prosze

enia
enia
27.09.20 19:24
Reply to  Dorota

Dorota tak różne tu tematy leciały, lecą. Co kilka głów to nie jedna, zaraz wszyscy ruszymy Ci z pomocą.
Czytasz Dzienniczek Faustyny? Jej to problemy wyrastały jak grzyby po deszczu. Takie jest życie, raz z górki a za chwilę pod górę. Trzymaj się Jezusa a będzie dobrze.

enia
enia
05.10.20 17:31
Reply to  Dorota

Polecam kupić i czytać”Jak mozemy zostać uzdrowieni”

Dorota
Dorota
05.10.20 18:14
Reply to  enia

Eniu mam pytania co do drogi krzyżowej ale napiszę później bo teraz jestem zajęta. Dzięki że o mnie pamietasz

Dorota
Dorota
11.10.20 18:28
Reply to  enia

Eniu ode we wtorek już do szpitala. D,Osiek byłam u spowiedzi. Ale w czwartek przeżyłam horror. Wybuchła mi bateria w telefonie. Dóbrze że w tym czasie nie rozmawiałam przez telefon tylko to położyłam na stoliku. Eniu wytłumacz mi proszę jak powinnam odprawic ta drogę krzyżową. Bo jadę dzień wcześniej do szpitala to tam na spokojnie bym sobie ja odprawila. Czy mus,e coś robić. Czy wystarczy czytać i rozważać wszystkie stacje tak jak w kościele. Wytłumacz mi to prosze

enia
enia
11.10.20 19:06
Reply to  Dorota

Czytaj i rozważaj, będzie dobrze! Pomodlę się za Ciebie.Zapalę krzyż ze świec u św.Jana Bozego

Dorota
Dorota
11.10.20 21:36
Reply to  enia

Eniu dziękuję Ci bardzo że mnie tak wspierasz. Nikt nie jest mi przychylny tak jak Ty. Dzisiaj dużo rozmawiałam z księdzem. Dodał mi dużo otuchy ale gdy wróciłam do domu ogarnęła mnie samotnosc i tesknota. Szkoda ze moj maz ma tak bardzo plytka wiare. On chyba tylko wyznaje wiare z obowiazku i z tradycji. Nie wiem już sama jak do niego dotrzeć. Jaka drogą

enia
enia
13.10.20 07:31
Reply to  Dorota

Św.Jan Boży wie o Tobie.
Szczęść Boże

Dorota
Dorota
13.10.20 10:44
Reply to  enia

Eniu serdecznie Ci dziękuję że oddalas mnie opiece. Jestem już w szpitalu dzisiaj badania A jutro zabiegi. Niech Cię Bóg ma w swojej opiece.

enia
enia
13.10.20 10:55
Reply to  Dorota

Pamiętaj błogosław wszystko i wszystkich. Poproś Matkę Bożą o modlitwę, zaproś Jezusa do zabiegu aby był przy tym. Proś niech Bóg prowadzi lekarzy, rękę chirurga. Św.Szarbel najlepszy chirurg.
Będzie dobrze!

Dorota
Dorota
13.10.20 14:55
Reply to  enia

Właśnie doprawiłam drogę krzyżową. Pomodle się do sw Szarbela i zrobię wszystko tak jak mi dotądzisz.wiem że Matka Boska mnie nie opusci

też Ania
też Ania
13.10.20 15:51
Reply to  Dorota

Pomodle się za Ciebie.

Dorota
Dorota
13.10.20 21:55
Reply to  też Ania

Aniu Bóg zapłać za modlitwę. Gdy wrócę do domu otocze was swoją modlitwa. Łzy szczescia płyną z mych oczu że troszczycie się o mnie. Ale to nie koniec moich operacji. Jeszcze 4 przede manną na kręgosłup. Wierzę że wasze modlitwy Bóg wysłucha i mi dopomorze

enia
enia
15.10.20 08:38
Reply to  Dorota

Dorota jak się czujesz? Jak tylko dasz radę pisać, napisz nam.
Ten ból, cierpienia ofiaruj za dusze czyśćcowe

Dorota
Dorota
15.10.20 19:19
Reply to  enia

Już lepiej. Wczoraj bardzo mnie bolało. Ale dzisiaj jest już lepiej. I już dzisiaj wróciłam do domu. Samotność mi doskwiera bo muszę sama wszystko zrobić w koło siebie. Siostra mi zapaliła w piecu i poszła A dalej muszę sama. Ta straszna pustka bardzo mi dokucza bo ból jakoś znoszę tylko ta pustka jest dla mnie katorgą. Zaczynam się modlić i ofiaruje ból za dusze czysccowe tak jak mi radzisz. Tęsknię bardzo za mężem i domem.

enia
enia
15.10.20 19:57
Reply to  Dorota

Dorotko będzie dobrze, teraz abyś doszła do siebie. Uważaj na siebie, ten koronawirus szaleje.
Proś dusze czyśćcowe o pomoc,modlitwy, aby serce Twojego męża skruszył Bóg. Jak wcześniej pisałam , posyłaj swoją miłość z miłoscią Jezusa do męża.
Wróciłam z Mszy św, nasi Kapłani dotychczas podawali Komunię bez maski, a dziś maska pod same oczy nałożona.
Dziwny widok, wierni maski, ja sama na końcu kościoła się trzymałam.Nie podchodziłam do ławek.
Tylko nadzieja w Bogu,że zniszczy tego wirusa.
Nie martw się, dziś Ksiądz mówił aby żyć dniem dzisiejszym,daną chwilą.

Dorota
Dorota
15.10.20 20:26
Reply to  enia

W szpitalu widoki też nie ciekawe. Pacjenci chodzą i śpią w markach. Dostaliśmy na wejściu piżamy jednorazowe. Lekarze pielęgniarki w markach i rękawiczkach. Widok przygnebiajacy. Dóbr,e że byłam u spowiedzi tylko nie będę w niedzielę w kościele i nie przystąpić do komunii. Przez trzy tygodnie nie wolno mi za długo chodzić żeby szwy się goily. Będę miała wiele czasu na modlitwę. Muszę się modlić za głębszą wiarę mojego męża bo jest bardzo płytka. Podbieraki mi wykaz z nosa żeby zrobić testy i tak głęboko mi włożyli patyk że strasznie mnie bolało przez dwa dni. Dzisiaj jest już lepiej ale aż… Czytaj więcej »

enia
enia
15.10.20 21:55
Reply to  Dorota

skopiowałam
Zapraszamy Was do ponownego współtworzenia Zegarów Męki Pańskiej – wzięcia udziału w rekolekcjach kontemplacyjnych „24 GODZINY SŁUŻBY MIŁOŚCI”.

Najbliższe „24 GODZINY SŁUŻBY MIŁOŚCI” rozpoczynamy 20.10
Kto pragnie… może też przyłączyć się do stałego rozważania Męki Pana Jezusa w Zegarach (bez konieczności zapisywania się na poszczególne edycje).

Wielu z nas zastanawia się jak pogodzić pragnienie odprawiania rekolekcji z pracą zawodową lub obowiązkami względem bliskich. 
Przypominamy, że gdy Godzina Męki w danym dniu przypada w trakcie czasu pracy, to podejmujemy jej rozważanie przed pracą, a w trakcie tej właściwej godziny kierujemy do Boga krótkie akty strzeliste pełne miłości.

enia
enia
15.10.20 22:19
Reply to  Dorota

cd
„Dołączam jeszcze kartkę, na której są owoce i piękne obietnice dla tych, którzy odprawiają te Godziny Męki.
Wierzę, że gdy będzie je rozważał grzesznik, to się nawróci; jeśli ktoś niedoskonały, to stanie się doskonały;
jeśli święty, to będzie bardziej święty; kto jest kuszony, ten pokona pokusy; kto cierpi, ten znajdzie w godzinach siłę, lekarstwo, pocieszenie;
a jeśli dusza jest słaba i uboga, to znajdzie pokarm duchowy i zwierciadło, w którym będzie się przeglądała, aby stać się piękniejszą i upodobnić się do Jezusa, naszego wzoru.”
                                                                                                                                  (Sł. B. Luiza Piccarreta)

Dorota
Dorota
16.10.20 07:09
Reply to  enia

Eniu napisz mi coś więcej na ten temat gdzie mam szukać tych godz Męki Pańskiej. Jak To się robi. Jakimi modlitwami się modlić. Mało co spałam z Bólu więc sama bez pomocy nie dam rady. Wyjaśnij mi wszystko dokładnie. Gdzie szukać pomocy

enia
enia
16.10.20 09:39
Reply to  Dorota

Wejdź na Wspólnota pomarańczki.Oni prowadzą i wszystkiego dowiesz się
To szczególna Droga Krzyżowa, wrażenie jak byś była przy Jezusie,cofneła się 2000lat temu

Dorota
Dorota
16.10.20 09:55
Reply to  enia

Eniu wpisalam Wspolnota Pomaranczki i nic nie znalazlam na temat drogi Krzyzowej. Jest tylko o oddaniu Sie Maryj a o tym czuwaniu nic nie znalazlam

enia
enia
16.10.20 10:03
Reply to  Dorota

wejdź w zakładkę 24 Godziny Męki i napisz do nich na kontakt, przyślą Ci materiały

enia
enia
16.10.20 10:08
Reply to  Dorota

ich poczta
33dni.modlitwamałpagmail.com

enia
enia
16.10.20 10:41
Reply to  Dorota

Wpisz
Wspólnota DNM- Niewolnicy Jezusa w Maryi
i powinnaś dać sobie radę

Dorota
Dorota
16.10.20 18:35
Reply to  enia

Eniu wpisalam wszystko jak mi poleciała i nic nie znalazłam na temat nocnego czuwania. A chętnie bym się podjęła. Może dlatego nic nie znalazłam bo mnie bardzo bolą te szwy. Ciężko mi siedzieć A na leżąco nie jest lepiej. Ostatnio były 33 dniowe rekolekcje oddania się Matce Bozej i ja słuchałam tych rekolekcji. Ale ten szpital rozwalił mi wszystko. Nie umiem znaleźć tego czuwania

enia
enia
16.10.20 19:02
Reply to  Dorota

Spokojnie, teraz abyś doszła do siebie. Nie myśl o modlitwach, to za dużo na Ciebie. Bierz p/bólowe. Jak najmniej chodź, słuchaj się zaleceń lekarza. Niech ktoś Ci zakupy porobi, odpoczywaj, nabieraj sił. Trzymaj się.

Dorota
Dorota
17.10.20 10:03
Reply to  enia

Eniu dowiedz się proszę. Bo wczoraj ruszyła rodzinną NP i tam odmawia si tylko jedna tajemnice. Czy to znaczy że dwie pozostałe muszę odmówić sama. Czy wystarczy ta jedna bo może to jest inny rodzaj nowenny

enia
enia
17.10.20 13:09
Reply to  Dorota

Nie wiem o co chodzi w tej NP, moze znają temat na stronie w obronie wiary i tradycji katolickiej, lub ktoś z forumowiczów Ci napisze

JustynaN
JustynaN
17.10.20 20:15
Reply to  Dorota

Pani Doroto, tak, odmawiana jest wspólnie jedna część rozanca, pozostałe części musi Pani sama odmówić. To jest tak samo jak przy poprzedniej Nowennie pompejańskiej o nawrócenie grzeszników, z których ja jestem pierwszy. Zdrówka i sił życzę:-) z Panem Bogiem

Dorota
Dorota
18.10.20 09:10
Reply to  JustynaN

Dziękuję za wyjaśnienie. Tak też zrobiłam wczoraj,że sama dwie następne odmówiła. Porostu jeden dzień będę do tyłu. Dziękuję. Z Panem Bogiem

enia
enia
18.10.20 10:38
Reply to  Dorota

Dorotko jest na yt
Żywot i Męka Jezusa Chrystusa wg Katarzyny Emmerch słuchaj

Dorota
Dorota
17.10.20 10:07
Reply to  enia

Napisz mi też coś więcej na temat nocnego czuwania. O której powinnam zacząć i do której powinno trwać. Jakie modlitwy powinnam odmawiac. Chciała bym wykorzystać to że teraz jestem na zwolnieniu i nie muszę na drugi dzień biec do pracy. Dam radę tylko mi wszystko napisz dokładnie.

enia
enia
17.10.20 13:07
Reply to  Dorota

Zamów u pomarańczek „24 godziny Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa” , sama wszystko przeczytasz, to nie tylko że w nocy się czuwa, codziennie jedną godzinę.Pierwsza godzina rozpoczyna się o 17 , codziennie po 1 godzinie,przez 33dni

Dorota
Dorota
17.10.20 15:27
Reply to  enia

Czy to jest jakaś książeczka te 24 godz Męki. Czy na forum napiszę A oni mi to prześle. Pytam bo mam trochę trudności ztelefonem

enia
enia
17.10.20 15:40
Reply to  Dorota

Dorotko wpisz wspólnota pomarańczki, na kontakt napisz że chcesz zamówić
Luiza Piccarreta
[24] Godziny Męki Jezusa Chrystusa
 przepraszam, powyżej w komentarzu napisałam pomyłkowo 33dni, przez 24 dni towarzyszy się Jezusowi

enia
enia
18.10.20 23:18
Reply to  enia

Dorota mój komentarz czeka do moderacji. Wpisz
Niewolnicy Jezusa w Maryi i jest zakładka 24 Godziny Meki

enia
enia
18.10.20 23:12
Reply to  Dorota

Informacje dotyczące sposobu odprawiania rekolekcji oraz treści do rozważań na każdy dzień znajdują się na naszej stronie internetowej: https://niewolnicy.wordpress.com/24-godziny/. 

Dorota
Dorota
20.10.20 11:04
Reply to  enia

Eniu zapisalam sie do Duchowych Niewolnikow Maryi. Zamowilam ksiazeczke i mam msly problem. Chce zrobic przelew za ksiazeczke wszystko wypełniłam. Ale tŕzeba podać adres odbiorcy A nigdzie bo nie ma. Jest tylko nr konta. Tytuł przelewu. Nazwa stowarzyszenia A nie ma adresu na jaki wysyłam. I co mam zrobic

enia
enia
20.10.20 11:25
Reply to  Dorota

adres nie jest potrzebny chyba, jest tam kontakt i nr tel,zadzwoń.
Z tego co wiem wystarczy nazwa banku, nr konta, tylko w tyt pisz jak oni proszą

Dorota
Dorota
20.10.20 11:42
Reply to  enia

Ok. Dzięki że tak szybko odpisałaś. Zastanawiam się czy ta książka przyjdzie s było. Bo kurierzy chyba nie jezdza

enia
enia
20.10.20 12:36
Reply to  Dorota

przyjdzie,przyjdzie. Kurierzy pracują, pamiętaj maskę na buzi,rękawiczki jak odbierasz i miej swój długopis, ale raczej dostaniesz kod smsem do odbioru.Od kuriera trzymaj się na odległosć. Rozpakuj w rękawiczkach i opakowanie zaraz wyrzuć, nie wnoś do domu. Modlitewniki niech mają kwarantannę 2-3dni.

Dorota
Dorota
20.10.20 15:07
Reply to  enia

Eniu dzisiaj jest to nocne czuwanie. Powiedz mi jak i co mogę zrobić żeby przystąpić do tego czuwania. Czy mogę się tylko modlić swoimi modlitwami i w tym czasie odprawić drogę krzyżową czy coś jeszcze mam zrobić. Na czym to polega. Bo jestem zielona pod tym wzgledem

enia
enia
20.10.20 16:38
Reply to  Dorota

Przez wszystkie godziny jest czuwanie, towarzyszy się Jezusowi. Spokojnie, będziesz miała modlitewnik mozesz sama rozpocząć zaczynając od pierwszej godz czyli od 17-ej i kolejno jeden dzień o jedną godz w zegarze. Moja godz jutro od 4-5. Wspólnota utworzyła dużo zegarów Męki Pana

Dorota
Dorota
20.10.20 18:25
Reply to  enia

Modlitewnik jest już w drodze. Teraz dopiero zobaczyłam link który dostałam i przegapiłem godz 17. Czyli od jutra muszę zacząć od 17. Jeśli zacznę bez modlitewnik jutro. To jakie modlitwy muszę odmawiac? Czy odprawiać tylko drogę krzyżową przez ta godz. Bo tego nie rozumiem. Wiem że z modlitewnikiem będzie mi łatwiej. Ale muszę poczekać że dwa lub trzy dni. A co gdy wrócę do pracy i w danej godz będę w pracy. A nie mam możliwości skupić się na modlitwie. Co wtedy.

enia
enia
20.10.20 19:26
Reply to  Dorota

Jest modlitwa którą czyta sie przed rozpoczęciem i na zakończenie też modlitwa. Czytamy to co w danej godz przeżył Jezus.
Wszystko jest na ich stronie, przed pracą odprawisz daną godz a w pracy w tej godz będziesz łączyć się w myślach.
Na spokojne wejdziesz w takich rytm odprawiania Drogi Krzyżowej

Dorota
Dorota
20.10.20 18:33
Reply to  enia

Eniu w moim zegarze na dzień dzisiejszy jest napisane że godz Męki Pańskiej to Vl. A godz modlitwy to od 22 do23. I co mam robić i w jaki sposób. Nie wiem jakimi modlitwami mam się modlic

enia
enia
20.10.20 19:29
Reply to  Dorota

Czyli jesteś zapisana. Wejdź na ich stronę, wszystko jest zamieszczone. Modlitwy na VI godzinę.Na spokojnie

enia
enia
20.10.20 19:55
Reply to  Dorota

W przypadku osób pracujących, gdy rozważanie przypada w trakcie godzin pracy, wtedy rozważanie swojej Godziny należy podjąć przed pracą, a w trakcie tej właściwej godziny (w pracy) kierować do Boga krótkie akty strzeliste pełne miłości.

enia
enia
20.10.20 20:15
Reply to  Dorota

MODLITWA PRZED KAŻDĄ GODZINĄ O Mój Panie, Jezu Chryste, upadam na twarz w Twojej Boskiej Obecności i błagam Twoje najgoręcej kochające Serce, aby zechciało wprowadzid mnie w bolesne rozpamiętywanie dwudziestu czterech godzin, w trakcie, których, dla naszej Miłości, chciałeś cierpied tak bardzo w twym uwielbionym Ciele i w twej Najświętszej Duszy aż po śmierd na Krzyżu. Proszę, udziel mi pomocy, łaski, miłości, głębokiego współczucia i zrozumienia Twoich cierpieo, gdy będę rozpamiętywać (…..) Godzinę.   Dla tych Godzin, których nie mogę rozważad, ofiarowuję Ci moją wolę rozpamiętywania ich w czasie, który muszę poświęcid na pełnienie moich obowiązków, oraz na sen. Przyjmij,… Czytaj więcej »

enia
enia
20.10.20 20:18
Reply to  Dorota

DZIĘKCZYNIENIE PO KAŻDEJ GODZINIE Mój uwielbiony Jezu, zawołałeś mnie w tej Godzinie Twojej Męki, abym Ci dotrzymał towarzystwa, i przybiegłem. Zdawało mi się, że słyszę Cię jak w  boleści modlisz się, czynisz zadośduczynienia, i cierpisz, upraszając o zbawienie dusz najbardziej wzruszającymi i wymownymi słowami. We wszystkim starałem się Ci towarzyszyd. Teraz, gdy dla pełnienie moich obowiązków muszę Cię opuścid, chcę Ci powiedzied, “Dziękuję Ci” i “Błogosławię Cię.” Tak, O Jezu, to “Dziękuję Ci” i “Błogosławię Cię” powtarzam tysiąc tysięcy razy, za wszystko, co uczyniłeś i przecierpiałeś, za mnie, i za każdego. “Dziękuję Ci” i “Błogosławię Cię” za każdą kroplę Krwi,… Czytaj więcej »

enia
enia
20.10.20 20:22
Reply to  Dorota

SZÓSTA GODZINA 10 do 11 w nocy DRUGA GODZINA KONANIA W OGRODZIE GETSEMANI O Mój słodki Jezu, minęła już jedna godzina odkąd przyszedłeś do tego Ogrodu. Miłośd przejęła całkowite pierwszeostwo nad wszystkim, sprawiając, że cierpisz na raz wszystko to, co oprawcy każą Ci przecierpied podczas całego trwania Twojej najbardziej gorzkiej Męki. W rzeczywistości, Miłośd dodaje i sięga poziomu cierpienia, jakiego nie mogą Ci zadad w najbardziej skrytych miejscach Twojej Boskiej Osoby. O Mój Jezu, widzę Cię teraz słaniającego się na nogach, jakbyś chciał dokądś pójśd. Powiedz mi, O Moje Dobro, gdzie chcesz iśd? Ach, rozumiem, żeby zobaczyd Twoich ukochanych uczniów.… Czytaj więcej »

enia
enia
20.10.20 20:28
Reply to  enia

Dlatego, Moja Miłości, całuję Twoją Najświętszą głowę. Ale, cóż ja widzę? Wszystkie złe myśli, a Ty czujesz do nich obrzydzenie. Dla Twojej Najświętszej głowy każda zła myśl jest cierniem, który okrutnie Cię kłuje. Ach, korony cierniowej, jaką Żydzi włożą na Ciebie nie można nawet z tym porównywad. Jakże wiele koron cierniowych – złych myśli stworzeo, wkładanych jest na Twoją uwielbioną głowę, do tego stopnia, że Krew kapie wszędzie, z Twojego czoła, w Twoich włosów! Jezu, ja Ci współczuję i chciałbym włożyd na Ciebie wiele koron chwały, i aby Ci ulżyd, ofiarowuję Ci całą inteligencję Aniołów i Twoją własną inteligencję, aby… Czytaj więcej »

Dorota
Dorota
20.10.20 21:46
Reply to  enia

Eniu kochana jaka jestem Ci wdzięczna za wszystko. Chyba bez Ciebie nie dała bym rady. Teraz już wiem że Bóg mi Ciebie zesłał. Boli mnie głowa bo właśnie skończyłam odmawiac NP którą jak zwykle rozplakalam. Ale dam radę. Tylko się czegoś napoje i zaczynam. Bóg zapłać kochana moja

enia
enia
20.10.20 22:32
Reply to  Dorota

A jutro sama sobie już poradzisz, wpisz
24 godziny męki pana naszego Jezusa Chrystusa pdf
I odszukasz VII godzinę

Dorota
Dorota
21.10.20 11:08
Reply to  enia

Witaj Eniu. Bardzo Ci dziękuję że tak bardzo się natrudzilas wczoraj żeby mi to wszystko przepisać. Eniu wczoraj bardzo mnie NP rozczulila całą rozplakalam. A później czuwanie też rozplakalam. Eniu dostałam już dzisiaj książeczkę. Zdeifekowalam i otworzyłam. Nie czekałam aż minie kwarantanna. Eniu nie czytałam jeszcze wstępu. Zajrzałem tylko do godzin zegara który mi przysłanie. I wiesz co chyba zacznę dzisiaj od nowa od pierwszej godz jak Jezus żegna się Mamą. Bo chyba wtedy lepiej przeżyje ta mękę. Co Ty na to

enia
enia
21.10.20 13:06
Reply to  Dorota

Jeśli odprawiasz zegar Męki Pana ze wspólnotą i jesteś zapisana to dalej odprawiaj , jak masz polecone wg kolejności jaki Ci podali

Dorota
Dorota
21.10.20 12:00
Reply to  enia

Eniu ja podjelam sie duchowej adopcji tak jak mi kiedys radzilas. I juz s styczniu wypada koniec adopcji. I wyobraź sobie że wczoraj pamiętałem cały czas ale gdy skończyłam nowennę. Zaczęłam rozaniec z yt i od razu mękę Jezusa. I na śmierć zapomniałam o adopcji. D,Osiek odmówiła dwa razy. Ale kiedyś ksiądz mi powiedział że jeśli się nowennę jakąś zapomnieć to trzeba od nowa zaczynać. Jestem załamana. Nie chodzi o mnie tylko szkoda mi tego dzieciątka że go nie uratowalam

enia
enia
21.10.20 13:07
Reply to  Dorota

Uratowałaś, uratowałaś, dziś odmów za wczoraj i dziś, przeproś Pana, Matkę Bożą, nie przerywaj, dalej do końca odmawiaj

Dorota
Dorota
23.10.20 15:23
Reply to  enia

Eniu czy Ty też czekasz na daną godz modląc się A później gdy nadejdzie godz rozwarzasz z książką te 24 godz. Czy idziesz spać i ustawą z zegarek na daną godz Bo ja jak narazie czekam nie zasypiam. Chociaż muszę przyznać że dzisiaj boli mnie głowa i czuje się osłabiona. S to dlatego że ja modląc się nowenna przed rozwiązaniem bardzo płacze. I w trakcie rozważania też. Stąd ten ból głowy. Wiesz Eniu znalazłam na yt 15 tortur Pana Jezusa tak sobie wpisz i wyskoczy. Wszyscy którzy czytają raz niech sobie znajda. Eniu ja nie miałem pojęcia że tak bardzo… Czytaj więcej »

enia
enia
23.10.20 16:58
Reply to  Dorota

Ja w danej godzinie rozważam, dziś mi się trochę przyspało miałam od 6-7, z opóźnieniem rozpoczynałam. Pierwszy raz jak odprawiałam, to były ciężkie te godziny konania w ogrodzie, tak mocno chciało mi się spać że chodziłam i czytałam, i w końcu położyłam się patrzyłam na krzyż i mówiła Jezu kocham Cię…usnęłam. To chyba tak mieli uczniowie że posnęli. Droga Krzyżowa Luizzy jest szczególna. Z czasem się nauczysz co w danej godzinie Jezus przeżywał i będziesz umiała na pamięć, w każdej godzinie będziesz Mu towarzyszyć, chociaż na krótko.
Znam te tortury, mam tez modlitewnik.
W tej Drodze Krzyżowej zanurzaj swoje małżeństwo.

Dorota
Dorota
23.10.20 17:57
Reply to  enia

Kochana Eniu im więcej się modlę tym bardziej mąż stawia opór. Prosiłam to żeby skontaktował się z Sucharem. Odpowiedział mi że nie ma zamiaru kontaktować się z żadną sekta. Tak bardzo się boję. Myślę że moje modlitwy nie są taki jakich Bóg oczekuje. Tobie wszystko żeby skupić się na modlitwie. Ale ciągle inne myśli się wkradaja żeby mnie rozpocząć. Ciągle skupiam się na sobie. Że cierpię że jestem sama. Po prostu za mało skupiam się na Bogu. A Bóg chce czegoś innego. Eniu ja Po prostu nie umiem się modlić tak jak Bóg tego chce i dla tego moje modlitwy… Czytaj więcej »

enia
enia
23.10.20 18:05
Reply to  Dorota

Umiesz, umiesz się modlić, nikt z nas nie jest doskonały. Najważniejsze że sięgnęłaś za Różaniec. Przeproś Boga że modlitwy nie są Twoje doskonałe ale niech przyjmie.

enia
enia
23.10.20 19:59
Reply to  Dorota

skopiowałam
o s.Łucji
Wspomniała, że w kilku rozmowach, które odbyła z ciotką, wyznała jej, że gdy jest zmęczona pracą, nie odmawia różańca do końca, ale zasypia. W odpowiedzi Łucja nie skarciła jej, lecz powiedziała: „Zawsze zaczynaj, a jeśli nie skończysz, Matka Boża dokończy”

Dorota
Dorota
23.10.20 22:18
Reply to  enia

Eniu jeśli jeszcze nie śpisz odpisz mi proszę. Na dzień dzisiejszy rozważanie jest bardzo krótkie. Czy dalej powinnam modlić się na różańcu. Co robić w takich sytuacjach

enia
enia
23.10.20 22:50
Reply to  Dorota

Na str 138 jest modlitwa o uśmierzenie gniewu Bożej Sprawiedliwości, możesz Koronkę do Miłosierdzia odmówić za dusze czyśćcowe

Dorota
Dorota
23.10.20 23:01
Reply to  enia

Eniu czy słyszałeś o godzinie łaski. Ona jest raz w roku. 8 grudnia o godz 12. Myślisz się przez godz za kapłanów i zapraszasz dla siebie intencje. O tej godz wszystkie intencje tego dnia są wysluchane

enia
enia
24.10.20 08:13
Reply to  Dorota

słyszałam, słyszałam, tu na forum wiemy o tej WIELKIEJ godzinie

Dorota
Dorota
24.10.20 18:02
Reply to  enia

Eniu znów nawalilam. Wczoraj modlilam sie dlugo i ostatnia czesc rozanca zostawilam na modlitwy przed czuwaniem. I o 24.10 przypomnialam sobie ze zapomnialam odmowic ta czesc. Odmowilam ja ale boje sie ze nie jest zaliczona do wczorajszej nowenny. Nie śpię tylko się modlę aż do godz czuwanie. Dzisiaj już czuje potężne zmęczenie. Ale boję się że gdy zasnę to nie obudzę się na daną godz. Więc dzisiaj też tak zrobię. A po północy odmowie kolejną nowennę na jutro. Tylko nie wiem czy muszę zaczynać od nowa bo tamte już przepadły o moje zaniedbanie

enia
enia
24.10.20 19:02
Reply to  Dorota

nie przepadły, dalej odmawiaj. Jesteś świeżo po zabiegu, masz organizm osłabiony. Nastaw sobie dzwonienie i może prześpij się przed czuwaniem, poproś swojego Anioła Stróża niech Cię obudzi.

Dorota
Dorota
24.10.20 19:23
Reply to  enia

Wiesz Eniu ja nie chce spać. Ja specjalnie czuwam cały czas. Bo chce spróbować być cały czas przy Jezusie. Co do wczoraj to mimo wszystko mam wyrzuty. Bo mogłam wcześniej odmówić nowennę. Później rozmawiałam z kuzynka. Dzieliłam się doświadczeniami które mi przekazała. No i wyszło jak wyszło. Jak tam radę i nie zapomnę to pociągnie ta nowennę dluzej

enia
enia
24.10.20 20:16
Reply to  Dorota

Nowenna jest ważna, nie potrzebnie masz wyrzuty. To tak jak byś dała bukiet kwiatów Mamie i nie najlepiej ułożone w wiązance.
Matka Boża wszystko wyprostuje, ułoży jak najlepiej i złoży przed Tronem Bożym piękny bukiet. Głowa do góry.

Dorota
Dorota
25.10.20 10:16
Reply to  enia

Witaj Eniu. Powiem Ci że wytrwałej wczoraj. Chociaż pod koniec czuwania wkradaly się różne myśl i. Strasznie mi przeszkadzały ale walczyłam z to mi myślami. Ale dzisiaj będzie najgorzej. Bo prawdopodobnie godz 3-4 to taka najbardziej senna. Myślę że dam radę. Wczoraj wsparłam się kawa. Czytanie które było przeznaczone na wczorajszy dzień jakoś szybko przeżyłam więc zaczęłam odmawiac NP. Myślę że nie zrobiłam źle. Chciałam w jakiś sposób trwać w modlitwie. Następnym razem już będę mądrzejsze pod tym wzgledem

enia
enia
25.10.20 10:23
Reply to  Dorota

Dasz radę, dziś moze wcześniej idź spać, bedziesz wyspana już do 3-ej.
Wejdziesz w ten rytm odprawiania Drogi Krzyżowej.
To z różnych państw łączą się i towarzyszą Jezusowi.
Ja nie rozumiem czemu jeszcze ta pandemia trwa i tak się rozpędza. Wszędzie tyle modlitw

Dorota
Dorota
25.10.20 13:01
Reply to  enia

Wiesz może te nasze wszystkie modlitwy nie są takie z serca jak Bóg chce. Tylko takie modlemie bo jest problem to się modlimy. A Bóg chce szczerych z serca modlitw. Może doświadcza w ten sposób ludzi żebyśmy bardziej do niego przylgnęli. Ja wczoraj pojechałem na pogotowie bo w koło miejsca oferowanego powstał ogromny bardzo czarny siniak. Nikt mi nie udzieli jakiej kolwiek porady. Bo polikwidowali pogotowia i przychodnie. Zrobili szpital jednoimienny. Mówię Ci jest tragedia że służba zdrowia. Nigdzie nie ma pomocy. My umieramy bo nie mamy pierwszej pomocy. Odsyłam mnie od jednego miasta do drugiego. Aż wreszcie kazali jechać… Czytaj więcej »

enia
enia
25.10.20 16:03
Reply to  Dorota

Jak sie cos dzieje po operacji to odsyłają tam gdzie operowali.
Obecnie zwariowany czas, uważaj na siebie, pilnuj się, trzymaj się z dala od ludzi. To tak ze zgodzili się Ciebie operować, u nas odwołane operacje.
Powinnaś mieć jakąś pomoc, kogoś kto zakupy Ci zrobi, zawiezie do lekarza. Masz nr tel do lekarza, gdzie byłaś operowana to tam dzwoń, może wystarczy porada przez telefon.

Dorota
Dorota
25.10.20 18:05
Reply to  enia

Och Eniu nie da się opisać co ja teraz przeżywam. Nie mogę opisać Ci nic więcej bo nie wiem kto to czyta. Ale warunki mieszkaniowe mam do do pożałowania. I dla tego chciałam mieć z Tobą inny kontakt żebym mogła Ci si zawierzyć z prywatnych problemów bo Ty tak bardzo mnie wspierasz. A nie o wszystkim mogę pogadać że znajomymi czy siostra. Wiesz jak to jest. Nie we wszystkim ktoś Cię rozumie. A Ty na każdym kroku mnie z serca doradzasz

Tomek
Tomek
25.10.20 18:25
Reply to  Dorota

Trzymaj się Doroto. Nie załamuj się. Czytam twoje komentarze i widzę że bardzo ci ciężko. Pomodlę się za ciebie. Ale sam nie wiem jak ci pomóc tak po ludzku.

Dorota
Dorota
26.10.20 09:24
Reply to  Tomek

Witaj Tomku. Cieszę się że jesteś blisko. Po ludzku to chyba się nie do pomoc mi. Bardzo brakuje mi takiej rozmowy szczerej z kimś kto potrafi wysłuchać i wesprzeć dobra rada. Żeby był ktoś kto zachowa to dla siebie. Chód,e do spowiedzi rozmawiam z księdzem. Ale wiesz jak to jest w życiu. Nagle coś się wydarzy i chciał byś się popalić. Komuś opowiedzieć. Komuś, komu ufasz. Ja mam dużo ludzi życzliwych wokół. Ale brakuje mi osoby od serca. Będąc w szpitalu na operacji poznałam bardzo fajna dziewczynę. Między nami nieduża różnica wieku. Po wyjściu że szpitala nadal mamy kontakt. Ja… Czytaj więcej »

Dorota
Dorota
26.10.20 10:28
Reply to  Dorota

Tomku napisz mi proszę czy podjąłes odmawianie NP

Tomek
Tomek
26.10.20 15:05
Reply to  Dorota

Tak Doroto dzisiaj mój trzynastu dzień. W sumie teraz dopiero mam aż za dużo tego czasu ale teraz jestem pewny że dam radę i nie będę musiał jej przerywać z braku czasu. Daje dużo Nowenna naprawdę ale powiem ci że przedwczoraj bardzo mi się spać chciało w trakcie odmawiania takie znużenie mnie brało ale to nic najważniejsze że mogę teraz poświęcić chociaż ta odrobinę czasu dla Maryji. A u ciebie lepiej ze zdrowiem?

Dorota
Dorota
26.10.20 15:35
Reply to  Tomek

Dzięki że pytasz. No już jest lepiej chociaż kolejną przypadłość mnie dopadła przeczytaj sobie na forum. Pisałam przed chwilą do Eni. Nie masz pojęcia jak się cieszę że rozmawiasz NP. Strasznie mnie ciesz gdy ktoś dołącza i odmawia. Poczytaj co napisałam do Eni. Tam jest Sen Matki Bożej. Przepisz to sobie. Odmawia się modlitwę i ten sen przez 9 wtorkowy i po 9 wtorku otrzymujesz łaski o które prosisz. Zrób tak A zobaczysz że się zmieni. Powiem Ci że Enia wolała we mnie tyle optymizmu że inaczej patrzę na świąt. Pisałam o twych innych modlitwach. Teraz sobie poszukaj na yt.… Czytaj więcej »

enia
enia
26.10.20 07:38
Reply to  Dorota

Dorotko każdy z nas ma „coś” w życiu. Trzeba się ze wszystkim zmierzyć. Wszyscy się tu wspieramy, dobrze że jest to forum. Kiedyś żaliłam się w konfesjonale, spowiednik odpowiedział Maryja z Józefem też nie mieli lekko…..

Dorota
Dorota
26.10.20 09:50
Reply to  enia

Kochana Eniu ja zawsze biorę Maryję i Józefa jako przykład. I wiem jak im było ciężko. Ale w tych czasach epidemi to już chyba i Maryję nerwy wzięły z tym wszystkim co się u mnie dzieje i podeslala mi ludzi z którymi mogę pogadać. Nie do końca o wszystkim ale mogę pogadać. Eniu w wolnej chwili napiszę Ci modlitwę którą chciała bym żeby sobie przepisał i wszyscy którzy to czytają. I nosiła przy sobie jako tarczę obronną. Eniu nie zasnęła przy czuwaniu. Dzisiaj mam od 4-5. W tj sam sposób będę czuwała. A jutro to już ustawie budzik bo to… Czytaj więcej »

enia
enia
26.10.20 10:47
Reply to  Dorota

odsłuchaj na yt
Kilka słów o słowie 24 10 2020

enia
enia
26.10.20 10:50
Reply to  Dorota

Jak Cię łapie smutek czytaj str 118 „24 godz Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa”
Jak Ci się zmieści w torebce ten modlitewnik noś go ze sobą.
Jezus pokonał szatana na Krzyżu, zło będzie się trzymać z dala od Ciebie

Dorota
Dorota
26.10.20 11:10
Reply to  enia

Sen Matki Bożej. Przyszedł do niej Pan Jezus i zapytał Matko czy śpisz? Zasnęłam mówi Panna Maria,ale Tys mnie Kochany synu obudzil. Widziałam Cię w Ogrójcu obnazonego, gdzie na twarz Twoja pluto,cierniem ukorowanego,do krzyża gwoździami przybitego,bok Twój włócznia przebity,z którego wytrysnęła krew i woda święta. Potem Twoje martwe ciało z krzyża zdjęli i na moje ręce złożyli. I zaplakała Panna Maria! Jezus najczulej odpowiedzial: Matko miłosierdzia, ktokolwiek ten sen będzie mówił lub słuchał,otrzyma 100 dni odpustu. W tym dniu nagłą śmiercią nie umrze bez przyjęcia Ciała i Krwi mojej. A ktokolwiek Ciebie Matko lub mnie o coś poprosi,otrzyma. Ten co… Czytaj więcej »

enia
enia
26.10.20 11:16
Reply to  Dorota

Dorotko mam obrazek z tymi słowami i nosze w torebce

Dorota
Dorota
26.10.20 11:32
Reply to  enia

Eniu jest jeszcze jedna modlita. Znając ja sobie na yt i odsłuchaj do samego końca. A później ja sobie przepisz. Modlitwa do Pana Jezusa znaleziona w grobie. Ja zawsze słucham i modlę się z yt tam gdzie jest narysowana rozłożona ksiega A z niej biję byłaś jak gdyby swiatlo

Dorota
Dorota
26.10.20 11:34
Reply to  enia

A ostatnio znalazłam na yt. 15 mąk Pana Jezusa też serdecznie polecam
Nie da się nie urolog łzy. Aż skóra cierpię na ciele słuchając i modląc sie

Dorota
Dorota
26.10.20 15:17
Reply to  enia

Eniu nie wiem już czy mam się śmiać czy płakać. Czy to zły czyni mi takie problemy. Czy w delikatny sposób Jezus daje mi cierpienie żebym przez to bardziej odczuwalna ta jego drogę krzyżową. Wczoraj tak że trzy razy ząb, że tak powiem mnie zaćmił. Dzisiaj zaczął mnie pobierać. Aż mnie rozbiła i chyba zbiera się ropa bo działo opuściło. Zadzwoniłam do dentystki żeby mi antybiotyk przepisał. Przedstawiłem sytuację i opisałam przebieg choroby zęba. Pani doktor odpowiedziała że dzisiaj mi nie pomoze bo nie ma jej w gabinecie. Poprosiłam o nazwę leku to sobie załatwię receptę. I tak się stało.… Czytaj więcej »

enia
enia
26.10.20 15:40
Reply to  Dorota

Jest balsam kapucyński, można zamówić przez internet, działa na ząb, ale teraz jak antybiotyk to nie powinno. Poczytaj balsam kapucyński stara ulotka, ok za m-c będzie darmowa dostawa. Popijaj czystek, białą herbatę jest w kauflandzie, popisz na kartce zakupy i niech Ci ktoś kupi

Dorota
Dorota
26.10.20 16:37
Reply to  enia

Eniu jesteś moim lekarzem duszy i ciała. Boję się o zęba bo nie jest zepsuty A cis musi się od korzenia dziać. Ciekawe jak będę się czuła po zdjęciu szwów żeby móc jechać do dentysty

enia
enia
26.10.20 17:23
Reply to  Dorota

Nie przypisuj mi żadnych zasług. Ty jesteś dzielna i radzisz sobie całkiem, całkiem dobrze. Szybko się uczysz. Po zdjęciu szwów będziesz czuła sie dobrze. Nie ma innej opcji. Jest ważne co myślimy

Dorota
Dorota
26.10.20 19:27
Reply to  enia

Wiesz Eniu ja myślę że ten ból zęba to dodatek do czuwania który dostałam z góry. Zaczyna mnie pobierać. Ale Bóg dał mi lekki ból bo wie że i tak już sporo przechodzie. Ale gdy pomyślę że ludzie mają gorzej wieksze cierpienia to musze Bogu podziekowac ze i tak jest przy mnie

enia
enia
27.10.20 08:58
Reply to  Dorota

Przy każdym jest Bóg. Masz osłabiony organizm, dbaj o siebie.
Poczytaj sól epsom, do kąpieli dodawaj, chociaż stop mocz w wodzie z dod.tej soli, kąpiele w drożdżach

Dorota
Dorota
27.10.20 12:17
Reply to  enia

Eniu zawiodłam. Tak bardzo zawiodłam A byłam już tak blisko. O 1.30 ustawiłem budzik na 3. 30 żebym mogła wcześniej wstać na czuwanie i nie wstałem. Myślę że gdy bym się nie położyła na chwilę dała bym radę. Ale to było tak jak z uczniami. Ale ja nie mogę sobie darować że uległa. Gdy bym zrobiła sobie kawę dała bym radę. Gdy bym po pokoje pochodziła dała bym radę. A ja po prostu wiedziałam czułam że nie obudzę się. A mimo to zaczęłam. Dopiero o 6 rano dalej czuwała przez godz . Nie wiem czy to się liczy. Kogo dopytać.… Czytaj więcej »

enia
enia
27.10.20 13:05
Reply to  Dorota

Liczy się liczy, przeproś Pana, dalej odprawiaj. Następnym razem poproś swojego Anioła Stróża niech Cię obudzi.
Tak jest przy tej Drodze Krzyżowej…oj czarnemu się nie podoba

Dorota
Dorota
27.10.20 16:02
Reply to  enia

Wiesz Eniu tak bardzo zle sie czuje z tego powodu. Obiecalam sobie ze wytrwam i nie wytrwalam. Czuje dziwna wewnetrzna tesknote ze az boli. Plakac mi sie chce. Mam straszne wyrzuty. Tak mi szkoda ze nie wytrwalam

enia
enia
27.10.20 16:20
Reply to  Dorota

Następnym razem wytrwasz, raz w m-cu można odprawiać

Dorota
Dorota
27.10.20 19:02
Reply to  enia

To znaczy że odprawia się dwa razy w roku?

enia
enia
27.10.20 19:08
Reply to  Dorota

raz w m-cu mozna , 24 godz-24dni

Dorota
Dorota
08.11.20 20:08
Reply to  enia

Witaj Eniu. Dawno się nie odzywałem bo skończył mi się Internet. Mimo że to kupiłem to i tak jest to dla mnie mało bo szukam roznych modlitw i wysyłam dużo znajomym. Eniu dzisiaj doszłam do godz 24 w męce Pana Jezusa. Ale zaczynałam od godz16. No i nie wiem co dalej. A nie mogę odnaleźć w telefonie zegara który mi przysłali przy zapisywaniu się. Nie wiem czy mam już zakończyć czy ciągnąć godz te przed godz 16 których nie było wcześniej przy czuwaniu

enia
enia
08.11.20 20:18
Reply to  Dorota

dalej masz ciągnąć, następna od 17-ej ,jak dziś to odpraw z opóźnieniem

Dorota
Dorota
09.11.20 07:37
Reply to  enia

Dzisiaj odebrałam pocztę. Wczoraj miałam 24 godz. Więc dzisiaj 1-mszą godz odprawie o 17. Chyba dwa razy doprawiłam trochę później niż wypadła dana godz. Ale doprawiłam. Wiesz coś na temat trzydniowych rekolekcji na Jasnej Górze. Czy będzie gdzieś transmisja

enia
enia
09.11.20 08:59
Reply to  Dorota

możliwe,ze będzie podana ta transmisja na stronie wobroniewiaryitradycjikatolickiej, tam często są podawane linki do transmisji

enia
enia
08.11.20 20:20
Reply to  Dorota

policz, masz mieć 24 godz, kończymy 12-go

enia
enia
09.11.20 18:32
Reply to  Dorota

Dorotko w tej Drodze Krzyżowej jednej nocy odprawia się razem dwie godz od 23 – 1 , jest to godz VII i VIII, ale to masz za sobą.

Dorota
Dorota
14.11.20 22:46
Reply to  enia

Eniu dawno nie pisałam. Jestem na chorobowym po operacji i staram się wykorzystać ten czas ma modlitwie. Nie wiem Eniu czy słyszałaś o skróconej wersji NP. Polega na tym że rozmawiasz dwie części ni przez 27 każdą tylko przez 9 dni każdą. Ale odnawia się każdego dnie 3 razy cały rozaniec. Podjęłam to wyzwanie. A że wcześniej już rozpoczęłam Nowennę i teraz połączyłam tą. To w sumie odmawiam 4 całe różańcem. Zajmuje mi to 6 godz. Ale daje radę. I powiem Ci że czuje taka lekkość przy tej modlitwie. Napisz proszę czy słyszałaś o tej skróconej wersji

enia
enia
15.11.20 05:23
Reply to  Dorota

nie słyszałam, a gdzie to wyczytałaś ?

Dorota
Dorota
15.11.20 08:32
Reply to  enia

Wiesz Eniu odwiedziła mnie kuzynka ktora też odmawia Nowennę. Przywiozła mi książeczkę z tą Nowenną 10 rozanca. I miała przy sobie modlitewnik z NP. I w tym modlitewniki to wyczytałam. Ona zamówiła ten modlitewnik przez wydawnictwo Rosemaria. Obiecała że i dla mnie zamówi. A minął już miesiąc i nic nie pisze na ten temat .A mnie jest głupio ja zapytać więc chyba sama sobie spróbuję zamowic

enia
enia
15.11.20 08:57
Reply to  Dorota

Nie wiedziałam, że są takie modlitewniki.

Dorota
Dorota
15.11.20 10:20
Reply to  enia

Eniu ona gdy zamówiła ten modlitewnik dostała od nich jeszcze kilka książeczek które mogła rozdać i dostała rozaniec duży i 10 którą mnie dała. Oba poświęcone w Pompejach. Eniu pisałam do Ciebie o mszy w Pompejach. Jak myślisz czemu nie dostałam powadomienia

enia
enia
15.11.20 10:22
Reply to  Dorota

pisałam już, przeoczyłaś, powinno Ci przyjść powiadomienie o Mszy św

Dorota
Dorota
15.11.20 08:36
Reply to  enia

Eniu zamowilam msze w Pompejach za rodzicow. Zawsze gdy zamawialam msze dostawalam powiadomienie kiedy i o ktorej bedzie msza. Teraz minął juz tydzien i nie mam zadnego powiadomienia. Myslisz ze te msze teraz sie nie odpraeiaja

enia
enia
15.11.20 08:56
Reply to  Dorota

powinnaś dostać powiadomienie. Chyba są odprawiane, już wszyscy umieją żyć w tej pandemii.

enia
enia
25.11.20 03:38
Reply to  Dorota

W najbliższy czwartek – 26 listopada – rozpoczynamy kolejną edycję ZEGARÓW MĘKI PAŃSKIEJ.

Dorota
Dorota
28.11.20 09:43
Reply to  enia

Eniu dopiero teraz odczytałem Twoja wiadomość. A miałam na uwadze żeby Cię zapytać o Mękę Pańską. W czwartek miałam badania więc nie zaglądałam do telefonu. Powiedz proszę o której godz dzisiaj ja mogę przystąpić do czuwania.

enia
enia
28.11.20 09:52
Reply to  Dorota

Sama mozesz zacząć od 17-ej, możesz rozpocząć 1-go. Jak Ci czas pozwala. Pamiętaj też dbać o siebie, jednak masz organizm osłabiony, abys w nocy się wysypiała.
Dziś jest czwarty dzień we wspólnym udziale

Dorota
Dorota
15.10.20 20:28
Reply to  enia

Jutro rusza rodzinna NP na teobankologia. Zaczynam z nimi kolejną nowenne

Basia
Basia
25.09.20 14:00

Zaczęłam odmawiać nowennę 6 dni temu. Nie byłam biegła w różańcu, więc korzystałam z pomocy i wskazówek na jednej stronie, ale teraz zgłębiając temat gdzie indziej zauważyłam, że odmawia się też „Pod Twoją Obronę”, którą to część pominęłam… 🙁 Nie było jej w nagraniu które mnie wspomagało w nauce. Czy to oznacza że powinnam zacząć nowennę od nowa?

alik
alik
03.10.20 08:48
Reply to  Basia

Nie przerywaj nowenny. Najważniejsze jest codziennie spotkanie z Bogiem i Maryją :).

Joanna
Joanna
30.09.20 19:12

Czy jak odmówiło się nowenne pompejanska i intencja została wysłuchana a po jakimś czasie problem się pojawił ten sam co była odmawiana to czy można jeszcze raz odmówić w tej samej intencji?

alik
alik
03.10.20 08:50
Reply to  Joanna

Można. „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was…”

Joanna
Joanna
12.10.20 17:40
Reply to  alik

Dziękuję i jeszcze jedno pytanie mam czy można odmawiać 2 nowenny jednocześnie w 2 różnych intencjach?

enia
enia
12.10.20 17:54
Reply to  Joanna

można

Tomek
Tomek
02.10.20 09:11

Witam serdecznie. Proszę bardzo o poradę dotyczącą samotności jaką modlitwę odmawiać? Jak oddać Bogu tą samotność?

Last edited 2 miesięcy temu by Tomek
Dorota
Dorota
02.10.20 20:00
Reply to  Tomek

Witaj Tomku. Ja odczowam dokładnie to samo. Ale od kiedy zaczęłam odmawiac Nowennę Pompejanska. Poczułam wewnętrzny spokój i radość radość z życia i wszystkiego co mnie otacza. Spróbuj odmawiac NP. Poczujesz dokładnie to samo. To trzeba samemu przeżyć żeby zrozumieć ta radość. Ja i większość osób na początku odmawiania bardzo płakałam. Ale z dnia na dzień doznawalam spokoju. Spróbuj proszę i Ty. Ta modlitwa daje tyle siły i radosci. Ja odmawiam już czwarty raz. Spróbuj to wcale nie takie trudne jak się wydaje

Tomek
Tomek
03.10.20 00:16
Reply to  Dorota

Dziękuję serdecznie Doroto. Ja nowennę w czerwcu zacząłem ale nie wyrabiałem się jakoś potrzebuje tą modlitwę w spokoju i koncentracji odmawiać i teraz mam więcej czasu to go poświęce Maryji. Życzę Ci dużo zdrowia Doroto i niech Bóg ma cię w opiece.

Last edited 1 miesiąc temu by Tomek
Dorota
Dorota
03.10.20 17:36
Reply to  Tomek

Głowa do góry pomodle się za Ciebie. A Ty wspomnij mnie w swoich modlitwach. Jeśli odmowisz NP w danej intencji to następna odmów za dusze w czyśćcu cierpiące i te które z znikąd pomocy nie mają. A zobaczysz jaka ulgę poczujesz. Ja narazie mam przerwę w Nowennie bo idę do szpitala i po narkozie nie będę w stanie tego dnia odmawiac. Ale zaraz po powrocie zaczynam. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości to pisz. Zawsze ktoś coś doradzi

Natasza
Natasza
02.10.20 15:19

Witam, co mam zrobić kiedy w trakcie nowenny pompejanskiej moja intencja się spełni? Czy mam odmawiać dalej?

Joanna
Joanna
03.10.20 12:08

Czemu w momencie odmawiania nowenny pompejanskiej wszystko idzie w odwrotnym kierunku, tyle łez przeciwności staje na mojej drodze że wpadam w depresję?

Dorota
Dorota
03.10.20 17:45
Reply to  Joanna

Witaj. Te lzy to jest oczyszczenie duszy. Chyba kazdy tak ma. Pojdz do spowiedzi a poczujesz ulge. Mnie bardzo pomagla Enia z forum. Ciagle mi powtarzala idz do spowiedz. I poszlam do spowiedzi generalnej. Mimo wszystko nadal mam trudnosci zyciowe ale jestem silniejsza dzieki Eni. Ona mnie wspiera i wiele innych osób. Za co im z serca dziękuję. Nie poddawaj się. Płacz i módl się. A ukojenie samo przyjdzie.

Joanna
Joanna
03.10.20 23:59
Reply to  Dorota

Dziękuję za słowa otuchy zły tak działa żeby tylko człowieka odepchnąć od różańca. Pomodlę się za Ciebie dużo zdrówka

Muza
Muza
03.10.20 19:20
Reply to  Joanna

Asiu,
Łzy również są darem od Boga i pomagają oczyścić serce i duszę. Nowenna chartuje duchowo, także nie martw się na zapas, nie załamuj się. Kontynuuj modlitwę,a na pewno wiele Łask Bożych spadnie z Nieba dla Ciebie. 🙂

Joanna
Joanna
04.10.20 00:00
Reply to  Muza

Dziękuję bardzo za te ważne słowa, otaczam w modlitwie pozdrawiam

Muza
Muza
04.10.20 10:13
Reply to  Joanna

Dziękuję za dobre słowo i modlitwę, cieszę się, że mogłam pomóc. Pisałam szczerze, z serca. Wszystkiego dobrego Asiu, z Panem Bogiem. +

Ainerka
Ainerka
03.10.20 20:01

Pamietam, ze w czasie odmawiania nowenny zostalo mi 5 dni do konca poronilam. Mimo to dokończyłam odmawianie. Potem poronilam jeszcze 2 razy. I czy mozna to wytlumaczyc i jak pocieszyć?

Dorota
Dorota
07.10.20 17:27
Reply to  Ainerka

Droga Ainerko nie trać nadziej nie poddawaj się módl się dalej. Bóg wie co robi. Oddaj mu wszystkie swoje problemy. I dam Ci dobra radę. Adoptuj dziecko nienarodzone. Wyszukaj w Internecie poczytaj na czym to polega i zawierz Bogu. Zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Bóg naprawdę Ci pomoże.

JOANNA
JOANNA
04.10.20 10:52

Witam mam pytanie bo czegoś tu nie rozumiem:powiedzmy że zaczynam nowennę dzisiaj,to jak to możliwe że część błagalna zaczyna się 31 pazdziernika a kończy 26 listopada?

JOANNA
JOANNA
04.10.20 11:34

Joanna Sobieńko jeżeli dzisiaj zaczynam nowennę to dlaczego część dziękczynna zaczyna się 31 pażdziernika akiedy zaczyna się część błagalna i kiedy się kończy

Janusz
Janusz
07.10.20 05:43

witam. mam pytanie czy można odmawiać dwie nowenny pompejańskie jednego dnia…zachowując wszelkie prawidła dla każdej z nich ?

enia
enia
07.10.20 08:08
Reply to  Janusz

można,można

Ewa
Ewa
16.10.20 13:46

Czy tajemnice : radosna, bolesna i chwalebna mogą być odmawiane w dowolnej kolejności np. bolesna, potem chwalebna a na końcu radosna?

alik
alik
17.10.20 16:53
Reply to  Ewa

Mogą.

Isia
Isia
18.10.20 21:00

Witajcie.
Czy podczas odnawiania nowenny może występować osłabienie organizmu? Albo brak koncentracji? Odmawiam NP 9 dzień (pierwszy raz w życiu) i czasem zdarza się, że w trakcie jestem już tak zmęczona jakby mi miało głos zaraz odebrać. Nie mogę też czasem skupić się na rozważaniach, bo myśli mi przeszkadzają. Będę wdzięczna za odpowiedź. Z Bogiem

Isia
Isia
24.10.20 12:48
Reply to  Isia

……..

JustynaN
JustynaN
24.10.20 13:19
Reply to  Isia

Tak, podczas Nowenny pojawiają się często różne rozkojarzenia bądź inne dolegliwości. Na poddawaj się i z wiarą dalej odmawiaj Nowennę. Powinno to z czasem minąć. Możesz też poprosić swojego Anioła Stróża o pomoc przy modlitwie. Z Panem Bogiem

alik
alik
24.10.20 13:26
Reply to  JustynaN

Z zdrowiem to jest sprawa czysto indywidualna, nie generalizował bym. Co do rozproszeń to różaniec jest modlitwą długą i rozproszenia zawsze się pojawiają, powiedziałbym że nie da się ich uniknąć. „… Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami…”

Isia
Isia
25.10.20 00:31
Reply to  Isia

Dziękuję Wam bardzo  

Marzena
Marzena
20.10.20 22:36

Czy intencja zawierzenia Matce Bożej moich troje dzieci i synowej będzie odpowiednia ? Czy to nie jest za bardzo hurtowa intencja?

alik
alik
24.10.20 08:14
Reply to  Marzena

Intencja jest dobra.

Anna
Anna
26.10.20 18:44

Dzień dobry .Jestem w trakcie odmawiania Nowenny Pompejanskiej w sprawie znalezienia pracy , ostatnio stwierdziłam ze ta intencja na razie nie jest najważniejsza w moim życiu. Czy mogę zmienić intencje czy muszę zacząc od nowa

enia
enia
27.10.20 09:00
Reply to  Anna

zmień na łaski i błogosławieństwo. I dalej odmawiaj. Matka Boża doskonale wie co najbardziej Ci potrzeba

Magda
Magda
01.11.20 21:31

Należę do Żywego Różańca i dziesiątkę różańca odmawiam w tej intencji czy mogę tę dziesiątkę „zaliczyć” do nowenny, którą odmawiam w mojej intencji?

Mati
Mati
04.11.20 22:35

Szczęść Boże, niedawno zaczęłam nowennę w pewnej intencji, lecz zazwyczaj mam problem z formułowaniem intencji, bo jestem osoba która nie za bardzo wie do końca czego chce. Lecz jestem pewna, że nawet jak intencja nie będzie ułożona co do słowa idealnie, to tez zostanę obdarzona łaskami. Jestem obecnie na 10 dniu i zostałam wysłuchana już w drugim dniu! Lecz trochę się to tak potoczyło, ze dostałam o co prosiłam, lecz jednak cierpię. Czy można zmienić intencje? Czy za każdym razem trzeba na początku intencje wspomnieć? Czy można ta intencje lekko przekształcić? Jest mi ciężko, leć wiem, że to diabeł walczy,… Czytaj więcej »

Mati
Mati
09.11.20 02:20
Reply to  Mati

Halo?

mena
mena
09.11.20 05:28
Reply to  Mati

Mati.,w modlitwie najważniejsze jest odmawianie modlitwy sercem . Możesz sobie intencje przekształcić. Ważne ,abyś wytrwała w modlitwie.

Ps. Zawsze najlepszy jest Boży plan wobec nas to nas uszczęśliwia tak autentycznie. Bóg zawsze daje nam te łaski ,które potrzebujemy ,aby być tu na ziemi już szczęśliwą a potem w niebie.

Anna
Anna
09.11.20 14:05

Czy jak rozaniec zaczęłam dziś od tajemnicy bolesnej to mogę później radosna i chwalebne czy jednak muszę zacząć nowennę od nowa od części radosnej?

alik
alik
13.11.20 18:48
Reply to  Anna

Kolejność jest bez znaczenia.

Anna
Anna
09.11.20 18:53

Pierwszy raz odmawiam nowennę pompejańską i intencja dotyczy nawrócenia pewnej rodziny. Nie wiem czy jedna nowenna może obejmować łaskę nawrócenia dla 4 osób czy powinnam odmówić 4 nowenny po jednej na każdą osobą z tej rodziny?

alik
alik
13.11.20 18:46
Reply to  Anna

Jedna intencja może obejmować całą rodzinę, całą parafię, całą Polskę, a nawet cały świat.

Joanna
Joanna
11.11.20 21:00

Witam, mam takie zapytanie czy jak odmawiam 2 nowenny pompejańskie na raz w dwóch różnych intencjach to czy do tych dwóch nowenn muszę czytać rozważania różańcowe? Pozdrawiam

alik
alik
13.11.20 18:44
Reply to  Joanna

Nigdzie nie ma napisane, że w ogóle trzeba jakiekolwiek rozważania czytać, wystarczy fragment z Pisma Świętego odpowiedni dla danej tajemnicy i chwilę nad nim pomyśleć, a może być tylko tak, że drukujemy sobie np kolorowanki tajemnic różańcowych i przy danej tajemnicy się w nie wpatrujemy, a resztę i tak zostawiamy Duchowi Świętemu.

Magdalena
Magdalena
12.11.20 11:17

Co powinnam zrobić? Na początku odmawiania, gdy któregoś dnia postanowiłam odmówić w drodze, pomyliłam się i zamiast Błagalna modlitwy, odmówiłam dziękczynną. Nie przerwałam,gdy się zoriętowałam. Mówiłam następnego dnia błagalną. Już jestem od dziś na dziękczynnej. Czy powinnam dziś odmówić jedną i drugą? Czy dołożyć jeden dzień z błagalną?

alik
alik
13.11.20 18:53
Reply to  Magdalena

Zrób tak aby było 27dni z różańcem błagalnych i 27 dni z różańcem dziękczynnych w danej intencji.

Pamięta
Pamięta
15.11.20 12:15

Czy nowennę pompejańską może odmawiać nastolatka?

Magdalena
Magdalena
17.11.20 01:27

Dziękuję

Anna
Anna
20.11.20 20:50

Odmawiam nowennę od 9 dni i wczoraj zmówiłam cz. radosne i bolesne a chwalebne zostawiłam na koniec, w łóżku miałam odmówić przed snem jednak zasnęłam nawet nie zaczynając, obudziłam się rano i zmówiłam- czy to się liczy czy powinnam przerwać nowennę i zacząć od zera od 1-go dnia?

Ela
Ela
20.11.20 22:10

Serdecznie witam. Mam pytanie: co mam zrobić, jeśli przez kilka dni odmawiałam przez pomyłkę modlitwę dziękczynną zamiast błagalnej w trakcie odmawiania Nowenny Pompejańskiej ?. Gdy się zorientowałam, przeprosiłam za to Matkę Boża…Teraz jestem w trakcie odmawiania części dziękczynnej.
Z Panem Bogiem

enia
enia
21.11.20 15:59
Reply to  Ela

Odmawiaj część dziękczynną

Ela
Ela
21.11.20 17:53
Reply to  enia

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Z Panem Bogiem
Ela

Karolina
Karolina
20.11.20 23:27

Witam, jutro skończę pierwszą część nowenny, błagalną. Im bliżej końca straciłam motywację do odmawiania dalszej części i wiarę że moja prośba zostanie wysłuchana. Również czuje się obojętna na wszystko i tracę siłę i chęć do modlitwy. Proszę o pomoc

Joanna
Joanna
27.11.20 19:51
Reply to  Karolina

Witam, ja mam dokładnie tak samo kończę już nowenne pompejanska zostało mi kilka dni i jest coraz gorzej wszystko idzie w drugą stronę pod górę czuję aż załamanie i brak chęci. Ale nowenne chcę dokończyć mimo wszystko. Pozdrawiam

Karolina
Karolina
27.11.20 20:01
Reply to  Joanna

Rozumiem Panią,zaczęłam już druga część Dziękczynną. Czuję straszne zwątpienie,brak motywacji jak odmawiam różaniec wszystko mnie rozprasza. Głowa nagle zajmuje się czymś innym,innymi myślami w ogóle nie mogę skupić się na odmawianiu różańca. A później mam straszne wyrzuty sumienia,że coś robię źle i że moja prośba nie zostanie przyjęta

Joanna
Joanna
27.11.20 20:15
Reply to  Karolina

Proszę się nie poddawać w części dziekczynnej powinno być lepiej, ja jak 1 raz odmawialam NP to w dziękczynnej przyszło ukojenie i intencja została wysluchana. Teraz jest to moja 4 NP i 3 ani ta nie zostały na dzień dzisiejszy wysluchane a jest coraz gorzej z trudem odmawiam, tysiące myśli złych w głowie ale to pewnie przez złego chce mnie złamać na samej końcówce.

Tomek
Tomek
27.11.20 20:22
Reply to  Karolina

Nie poddawać się drogie panie. Więcej mobilizacji. Skupcie się ile dajecie od siebie dla naszej Maryji Królowej Różańca Świętego. Jakie macie intencje? Chcecie żeby wam modlitwa pomogła? Ja już myślę nad kolejną intencją do mojej następnej Nowenny. Nie poddawajcie się dziewczyny trwajcie w modlitwie.

Joanna
Joanna
29.11.20 22:12
Reply to  Tomek

Ja trwam za 5 dni kończę NP ale miałam trudny czas wszystko pod górkę i w drugą stronę niż o to co modliłam się, póki co NP jeszcze nie zostałam wysluchana. Pozdrawiam i dziękuję za słowa otuchy

Tomek
Tomek
29.11.20 22:32
Reply to  Joanna

Ja właśnie za chwilę zacznę moją Nowennę. Kończę 6 grudnia akurat w Mikołaja. A od 7 grudnia zaczynam kolejną. U mnie też wszystko pod górę jest i to nawet bardzo bo pewne sprawy się pokomplikowały ale wierzę że Maryja mi w nich pomoże. Joanno musimy mieć dużo cierpliwości i wiary aby iść do przodu.Chyba to tak nie działa że od razu wszystko się spełnia musimy sobie ciężko zapracować na to o czym marzymy i prosimy. Głowa do góry a ty myślisz już nad kolejną Nowenną?