Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu.

Pytania wokół podstaw

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

Cena promocyjna 31,90 zł Cena 39,90 zł

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

Jak często odmawia się modlitwy początkowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

 

2369
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1119 Wątki komentarzy
1250 Wątki z odpowiedziami
156 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
695 Autorzy
LucyalikIwonkairenateż Ania Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Iwona Makosa
Gość
Iwona Makosa

Jestem na 45 dniu Nowenny i to o co się modlę sytuacja się pogarsza. Jeżeli dojdę do końca nowenny, Ja wiem że dojdę- czy mogę zacząć następną nowennę w tej samej intencji?

alik
Gość
alik

Można.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Proszę o modlitwę za zdrowy rozwój mojej córki, która urodziła się w 23 tygodniu ciąży. Codziennie walczymy o szansę dla niej na lepsze jutro, im nas będzie więcej tym szansę staną się większe. Bóg zapłać wszystkm!

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Proszę o modlitwę za zdrowy rozwój mojej córki, która urodziła się w 23 tygodniu ciąży. Codziennie walczymy o szansę dla niej na lepsze jutro o zdrowie i sprawność w przyszłości. Codziennie będąc w szpitalu przez cały jej pobyt tj. 112 dni odmawiałam nowenne prosząc Maryję i Jana Pawła II o zdrowie dla córeczki i udało się pokonać wszystkie przeciwności i odstawić wszystkie leki. Obecnie bardzo odstaje od swoich rówieśników, nawet jest zagrożone podejrzenia dziecięcego porażenia mózgowego lub innej choroby neurologicznej dlatego też błagam o pomoc w modlitwie. Bóg zapłać wszystkm!

Monika
Gość
Monika

Czy zawsze jest tak że przy odmawianiu nowenny która odmawiam w ważnej sprawie dla mnie nasila się u mnie smutek, płacz i nie chęć w odmawianiu. Czy ktoś tak miał? Ludzie piszą że zaznaja spokoju a u mnie jest odwrotnie

alik
Gość
alik

Ja pragnę nauczyć się modlić jak dziecko, pomodlić się i później w ogóle do tej intencji nie wracać, się tym nie martwić, nie zajmować, w końcu powierzyłem ją swojej kochającej Matce i Bogu który jest miłością. Łatwe to nie jest, ale w tym okazuje się jak postrzegamy Boga. My Bogu tak naprawdę nic nie jesteśmy wstanie dać, nie jesteśmy w stanie na cokolwiek zasłużyć. Bóg nam to daje za nic bo nas kocha. Polecam piosenkę: „Nie mam nic co bym mógł tobie dać”- taka jest prawda.

Gosia
Gość
Gosia

Aż mi Reymontem zaleciało, ja nie mam nic, ty nie masz nic to razem zbudujemy fabrykę
Tylko trzeba dodać z pomocą Boga i już wszystko co potrzeba jest do robienia rzeczy wielkich i tych małych też

Adam
Gość
Adam

Wydaje mi się że to bardzo ważny sygnał. Wsłuchaj się w głos Boga, nie przerywając modlitwy. Może usłyszysz, że Twoja ważna intencja nie jest w Twoim życiu najważniejsza. Z Bogiem!

Lucy
Gość
Lucy

Nie martw się trudnościami… to wina „czarnego”,któremu każda modlitwa przeszkadza. Z czasem i Ty będziesz miała spokój. Nie pozwól, by”czarny” zdominował Ciebie.

Beata
Gość
Beata

Witam. Dziś jest mój 19 dzień odmawiania Nowenny. Modlę się o zdrowie dla mnie. Proszę Matkę Różańcową żeby uchroniła mnie przed operacją gdzie mam mieć wyciętego dużego mięśniaka razem z macicą a mam dopiero 41 lat. Dodatkowo modlę się do św Rity i archanioła Rafała on niejednokrotnie wyciągnął mojego syna z choroby. Proszę codziennie o pomoc. Dziś byłam zapisać się na operację termin pod koniec listopada wysłuchała mnie Mateczka Boża bo jednak ukończę Nowenne. I jeszcze jedno dziś trafiłam na pewnego człowieka zajmuje się ziołami narobił mi ogromną nadzieję. Modlę się i łykam dziś, pierwsze ziółka. Wierzę że ten człowiek… Czytaj więcej »

Patrycja
Gość
Patrycja

Witam, mam pytanie. W „instrukcji” odmawiania nowenny napisane jest,ze są to 3 części różańca. Czy w zwiąkzu z tym,że mamy oficjalnie już 4 częsci (+ swiatła) nowenna powinna być odmawiana na 4 części, czy pozostaje przy 3 (radosne, bolesne, chwalebne)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

alik
Gość
alik

Jak ktoś modli się rozważając tajemnice to bez tajemnic światła jest dziura, cała działalność Jezusa nie istnieje, od 12 letniego Jezusa przeskakujemy do ogrójca. Każdy niech robi jak chce. Objawienia były długo przed wprowadzeniem przez papieża tajemnic światła. A jak komuś zależy żeby było jak najszybciej to niech się nauczy modlić na różańcu w formie dopowiedzeń.

Zaproszenie do nowenny pompejańskiej przed Bożym narodzeniem! – Nowenna pompejańska
Gość
Zaproszenie do nowenny pompejańskiej przed Bożym narodzeniem! – Nowenna pompejańska

[…] Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską […]

Kalina
Gość
Kalina

Czy intencjaz prośbą „łaski o przerwanie złorzeczeń i klątw pochodzących szczególnie od mojej mamy a ciążących na mnie i córce i ochronę przed nimi”- jest dopuszczalna? W zasadzie modlę się wtedy o dwie osoby, z tym , że wiem, iż moja mama przeklnęła mnie bardzo silnie, być może przy pomocy wróżki, ale skutki przeklenstwa odczuwa też córka, zawsze pośrednio na nią spadają nieszczęścia. Od tego przekleństwa minęły dwa lata i od początku strasznie chorujemy, obie na te same choroby i gdy inni są w stanie się wyleczyć w max.miesiąc, my męczymy się dwa lata. Zaczęłam Nowennę 7.10, ale wczoraj ją… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Z książki ks.Amortha Gdy mamy do czynienia z „zagrożoną” osobą, na przykład małżonkami ,którzy chcą się rozejść lub mają inne osobiste,poważne problemy ,bądź z młodym człowiekiem ,który ma problem alkoholowy lub jest uzależniony od narkotyków ,recytujemy nowennę do Najdroższej Krwi Jezusa , w pierwszej nowennie /przez dziewięć dni/ prosząc o łaskę ocalenia dla tej osoby. Np Udziel mi łaski zbawienia dla /imię osoby/, aby mogła/mógł zostać ocalony na końcu swej ziemskiej wędrówki i przyjść do Niebieskiego Jeruzalem ,aby składać Ci dzięki , aby razem z Tobą głosić chwałę i dziękować Jezusowi. Zlituj się nad nią/nim , wyrwij ją/go z rąk… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Kalina kup
„Bóg żywych” s.Musolesi
„Uwolnienie z mocy złego ducha”ks.Clos
Pytaj sie Kapłanów czy nawet ks.egzorcysty, przekleństwo matki jest to tragedia, o tym mówi ks.Glas, wybacz mamie i błogosław mamę. Ofiaruj Msze sw jak Kapłan Ci doradził,ze spowiednikiem porozmawiaj sobie na ten temat, popisz na kartce i z kartka do konfesjonału.
Niech Ci Bóg błogosławi i Cię strzeże i Twoja Córkę.
W pracy tą osobę błogosław i Msze sw z przyjeciem Komunii ofiaruj za ta osobę

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję. Widzisz, każdy Kapłan boi się modlić nad nami.Jeden tylko mi odpisał na maila spośród wielu do których pisałam z prośbą co zrobić i jak się modlić, jaką mszę ofiarować… . Poł roku temu, Księdzu, który sam zaproponował odprawienie za mamę mszy św.o błogosławieństwo dla niej, spaliła się kancelaria ( w nocy poprzedzającej spotkanie z księdzam na którym zaproponował te msze ,( tylko ochorna jak powiedział ksiądz Pana Jezusa spowodowała że wszyscy księża nie spłonęli w nocy, jednak bardzo długo ten ksiądz odczuwał skutki tego, ponieważ akurat była ostra zima a księża bez ogrzewania zostali…). Boję się ja tym bardziej… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Kalina w Angli jest nasz ks.Glas, może udało by Ci się do niego dostać, odmów nowennę do Krwi Jezusa ks.Amortha/powyzej/ za każdego z Was o zbawienie duszy,jedna nowenna jedna osoba, za mamę koniecznie, za tego kolegę okultystycznego też.Z tych ksiażek co Ci podałam duzo sobie pomozesz, gdzie się odmawia Rózaniec tam jest Matka Boza i zło ucieknie, o 19-ej pamiętaj o Koronce do Krwawych Łez MB.Koronka do Bozego MIłosierdzia, pamietaj o modlitwach za dusze czysccowe, bedzie dobrze.Poczytaj sobie „Cuda Najswiętszego Imienia”
Jezus pokonał szatana na Krzyżu, nie masz się czego lękać,a mieszkanie ….. bedziecie miały
Trzymaj sie Różańca.
Szczęść Boże!

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję , popłakałam się naprawdę, wzruszyłam bardzo po Twojej wiadomości… szczególnie po tym zdaniu, że mieszkanie będziemy miały…. Ks.Glas już nie posługuje tutaj niestety…, ale pomyślałam teraz, ze może powinnam osobiście porosić ks.Glasa, pojechać do niego i może zrobiłby wyjątek? Tylko nie ma już chyba od biskupa pozwolenia na tę posługę…Książki poczytam.

Kalina
Gość
Kalina

No tak, ale mimo to, że Jezus pokonał sztana na krzyżu, to dotknęło mnie przekleństwo i zło, to skąd ta pewność, że nie dotknie mnie gdy będę się modlić o zbawienie mamy…?

enia
Gość
enia

Codziennie odmawiaj egzorcyzm św.Michała 24x

Kalina
Gość
Kalina

dobrze, a dlaczego 24 razy?

enia
Gość
enia

doba ma 24godz, tak pisze w „Aniołowie nasi przyjaciele”

Basia
Gość
Basia

Proszę spróbować modlić się do Mateusza z Agnone. To potężny egzorcysta na wszelkie zło… 31 października to szczególny Jego dzień warto w tym czasie gorąco się zawierzyć i przyjąć Komunie.

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję, tak zrobię.

enia
Gość
enia

ks.Glas może modlić się modlitwą uwolnienia, ten Kapłan to…. twardy GOŚĆ i czarnego sie nie boi.
Za mamę odpraw Drogę Krzyżową, w tej drodze zanurz ją , w Ranach Jezusa,w Krwi Jezusa zanurz, nie bój się,nic czarny Ci nie zrobi.
Ja kiedyś pomodliłam się na Rózańcu za osobę która zycie oddała szatanowi, pwiedziałam Jezusowi że tą osobę Tobie Jezu oddaję, poszłam spać a rano jak się budziłąm z obrazu Jezus Ufam Tobie szła Komunia do mnie i przyjełam ją.

mena
Gość
mena

Kalina ,zamawiaj za siebie córkie i swoją mame jak najwięcej Mszy Św. bez opowiadania kapłanom całej swej histori o Boże błogosławieństwo. Zło jest potężne ,ale nie wolno zapominać ,że to Bóg zwycięża , i zło ucieka tam gdzie jest prawdziwa miłość . Pozatym pragnij pełnienia woli Bożej w swym życiu przylgnij do tej intencji całym sercem tak ,aby stało się to tylko i wyłącznie jedynym Twoim pragnieniem i życiem a Bóg sam zacznie Cię wtedy bronić przed wszelkim złem ,taka szczera intencja szczere pragnienie woli bożej w jednej chwili przerywa wszelkie przekleństwa tylko od tej pory sercem cały czas pragnąć… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Zrób eksperyment wstań wcześniej przez cały jeden miesiąc zmów cały różaniec z rana a zobaczysz różnice sama .

mena
Gość
mena

Z każdą osobą ,którą masz problem oddawaj ją Maryji,przez krótki akt oddania.

Kalina
Gość
Kalina

Widzę różnicę, modlę się codziennie, choć nie zawsze rano, ponieważ często wstaję o 4.00 do pracy i pracuję potem 12h fizycznie… Niestety zawsze jest to podtrzymanie tego, zebym nie „zginęła”, nie została zatopiona, za co jestem oczywiście wdzięczna Panu Bogu, tylko mimo moich modlitw ciągle pojawiają się nieszczęścia, stad też padło rozeznanie złorzeczenia i tego, ze mama mnie przeklnęła od charyzmatow, co zresztą było tylko potwierdzeniem, ponieważ mama zawsze po prostu mi to mówiła w twarz, a gdy po nawróceniu u niej z córką parę dni byłyśmy, to w pewnym momencie zaczęła nas wyrzucać z domu i krzyczała, ze mamy… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Co do mamy to już tak jest ,jak ktoś jest daleko od Boga a inna osoba blisko to zawsze będzie drażnić bo niejako jest to dla niej wyrzut sumienia. A i zło w tej osobie nie pozwala jej na zmiane .

Kalina
Gość
Kalina

to prawda

Radek
Gość
Radek

Nic to nie pomaga

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję . A co z moimi wcześniejszymi grzechami cieżkimi przed nawróceniem? Nie powinnam teraz odpokutować? A może Pan Bóg przyzwala na to zło, żebym odpokutowała wcześniejsze winy? co z zadośćuczynieniem? Pomylałam, że ofiarowanie Panu czystości na resztę życia to jest odpowiednie na pewno zadośćuczynienie, ale to nie wystarczy pewnie…Ja po prostu nic nie wiem na temat wiary, ponieważ u mnie w domu od pokoleń było pogaństwo, okultyzm etc., Nawróciłam się 4 lata temu dzięki NP i wtedy uczyłam się odmawiać różaniec, więc proszę o zrozumiałość i cierpliwość, gdy pytam o takie jasne dla innych rzeczy…

Kalina
Gość
Kalina

Msza św.tylko o błogosławieństwo tak? A z podziękowaniem za nawrócenie? czy to inną mszę zamówić? Próbowałam w Częstochowie zamówić mszę,na Jasnej Górze, mailowo pisałam z Kapłanem, ale Kapłan się zniecierpliwił i nie odpisał, gdy napisałam, że mogę przelać pieniądze i przesłać dokument potwierdzający przelew na maila, ponieważ nie mam innej możliwości. Nie odpisywał mi już…:-(

mena
Gość
mena

O Boże błogosławieństwo a Bóg wie co danej osobie potrzebne.

mena
Gość
mena

Bardzo dobrze by było zamówić msze św. wieczyste np. w pieniężnie inne adresy znajdziesz w internecie.
Jak zamówisz w jednym zgromadzeniu np. u werbistów to obejmują juž wszystkie domy werbistów kilka w Polsce i na całym świecie i nie potrzeba już u nich takich mszy zamawiać.

mena
Gość
mena

Ale w innych zgromadzeniach jak najbardziej wskazane.

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję za rady 🙂

enia
Gość
enia

Kalina modlitwy w „Uwolnienie z mocy złego ducha” sa z błogosławieństwem Ojca. Jak sie wyspowiadamy z grzechów to ich nie ma i nie wracaj do tego,każdy z nas jest grzesznikiem.
Jak najczęsciej uczestnicz u siebie na Mszy sw i przyjmuj Jezusa, przed Mszą sw powiedz ze ofiarujesz ….wymień intencję.

enia
Gość
enia

Ojciec Pio bardzo dobrze znał anioły i spotykał się z nimi przez całe swoje życie. Otrzymywał także wewnętrzne przekazy i musiał rozpoznawać, czy są to pokusy oraz jak powinien na nie reagować. W liście, który napisał 15 lipca 1913 roku do Annity, przekazuje jej (jak i nam) kilka nieocenionych porad odnoszących się do tego jak współpracować z naszym Aniołem Stróżem, reagować na pokusy serca i jak się modlić za jego wstawiennictwem. 1. Obecność Ojciec Pio mówi o tym, że Bóg, ale też Maryja i nasz Anioł Stróż powinni być w centrum naszego życia. „Droga Córko Jezusa Niech Twoje serce będzie… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Kalina,ważna sprawa ,że idąc przez życie każdy doświadcza cierpienia to jest niestety konsekwencja grzechów wszystkich ludzi . Także nie zawsze wiąże się to z osobistym przekleństwem. Druga czas modlitwy oczywiście dostosuj do swojego życia ja podawałam tylko przykład. Pamiętaj żyjąc i pragnąć woli Bożej życie nabiera prawdziwej radości pomimo różnych problemów ,pamietaj modlitwa i wszystkie sakramenty są nam dane ,abyśmy z nich korzystali i aby życie stawało się lepsze.

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję….,no niestety u mnie to nie są zwykłe problemy…ja rozumiem, że czasem trudno to pojąć ludziom, którzy nie mają tego typu problemów. Ale uwierz, sam ks.Grefkowicz, po moim nawróceniu, gdy miałam modlitwę uwolnienia, rozeznał w gronie swoich charyzmatów że rzuciła mama na mnie przekleństwo ( już dwa lata minęły od tego czasu), szczególnie właśnie okrutne musiało być to przekleństwo, z ogromną nienawiścią w sercu, choć zawsze życzyła mi źle, ale właśnie te dwa lata temu po prostu musiała życzyć mi być może nawet poprzez swoją koleżankę wróżkę czegoś bardzo złego, ponieważ w jednym miesiącu, zachorowałam na dwie choroby, moja córka… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Kalina obecnie jest Msza sw z modlitwą o uwolnienie z o.Łukaszem, wejdź na stronę W obronei wiary i tradycji katolickiej, jest link podany,łacz się

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję <3

mena
Gość
mena

Kalina, nie chodzi mi ,że to się u Ciebie nie wydarzyło. Chodzi o fakt ,że zło dosięga wszystkich bez wyjątku. Ważne to ,aby dostrzegać działanie Boga w swoim życiu. Pogłębiać wiare „choćbyście mieli wiare jak ziarenko …. to byście góry mogli przenosić ” I choć ja całe życie jestem przy Bogu to nadal tych gór przenosić nie potrafie . Jednak ważne ,aby wzrastać choćby najmiejszymi kroczkami.Po za tym dostrzegać dobro w swoim życiu ,nawet chociaź i ten fakt ,że trafiłaś na tą strone. Że poznałaś różaniec . Przeczytaj dokładnie obietnice za odmawianie różańca i uwierz Maryja Cię wybrała a teraz… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

A to z dzienniczka św. Faustyny jak go nie czytałaś to zachęcam.

„Wierne poddawanie się zawsze i wszędzie woli Bożej, we wszystkich wypadkach i okolicznościach życia, oddaje Bogu wielką chwałę; takie poddanie się woli Bożej większą ma w Jego oczach wagę niż długie posty, umartwienia i najsurowsze pokuty. O, jak wielka jest nagroda za jeden akt miłosnego poddania się woli Boga. Pisząc to, w zachwyt dusza moja wpada, jak ją Bóg miłuje, a jakim pokojem już tu na ziemi dusza się cieszy (Dz. 724).

mena
Gość
mena

„Dziś na medytacji dał mi Bóg wewnętrzne światło i zrozumienie świętości, i na czym ona polega. Chociaż tę rzecz już wiele razy słyszałam na konferencjach, jednak inaczej dusza to rozumie, kiedy poznaje przez światło Boże, które ją oświeca. Ani łaski, ani objawienia, ani zachwyty, ani żadne dary jej udzielane nie czynią ją doskonalą, ale wewnętrzne zjednoczenie duszy mojej z Bogiem. Te dary są tylko ozdobą duszy, ale nie stanowią treści ani doskonałości. Świętość i doskonałość moja polega na ścisłym zjednoczeniu woli mojej z wolą Bożą. Bóg nigdy nie zadaje gwałtu naszej wolnej woli. Od nas zależy, czy chcemy przyjąć łaskę… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

„Treścią cnót jest wola Boża; kto wiernie pełni wolę Bożą, ten się ćwiczy we wszystkich cnotach (Dz. 678).

basia
Gość
basia

Kochani proszę Was o pomoc i modlitwę gdyz odmawiam NP w piatym dniu jej odmawiania rozszalał się demon w moim domu nastąpiły takie ataki i napady agresji mojej rodziny na mnie że nie mogę sobie poradzic takie dręczenia i nieustanne nękania mnie mojej siostry i matki do tego stopnia że gdy się broniłam zaczęły mi grozić policja błagam o modlitwę bo zaczynam sie bac wiem że to dzieło szatana bo wcześniej tak nie było rozpętało się istne piekło

Ona
Gość
Ona

Może zamów Mszę o spokój i zgodę w rodzinie, żeby to ustało, pomodlę się, dzisiejszą Mszę ofiaruj w tej intencji

Ona
Gość
Ona

Najlepiej z Komunią, bądź w łasce uświęcającej

mena
Gość
mena

Msza św. jak najbardziaj w takiej sytuacji wskazana, poproś zakony o modlitwe adresy znajdziesz w internecie. Oczywiście też się pomodle.

irena
Gość
irena

Basiu wytrzymaj ,nos ze sobą różaniec ,modl się do Sw Michala Archaniola .Powtarzaj ciagle Jezu ratuj ,nie pozwol mnie skrzywdzić ,to wszystko ustanie tylko nie daj się zastraszyć .Szatan ryczy i zamiata ogonem ,bo się boi stracic zdobycz .Uwierz mi wiem cos o tym.Tylko mocno trzymaj się Maryi i Jezusa .

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję 🙂

Kalina
Gość
Kalina

Powtórzę pytanie do administratora, czy mogę odmawiać Nowennę w intencji przerwania złorzeczenia ciążącego na mnie i córce, mam na myśli to, czy w jednej intencji mogę modlić się jakby za nas obie? z Panem Bogiem.

Gabriela
Gość
Gabriela

Nie jestem administratorem, lecz modlę się nowenną kilka dobrych lat. Uważam że w takiej intencji może się Pani modlić – to jedna prośba, pomimo że przelana także na córkę. Ja modliłam się dwa lata wstecz o uzdrowienie relacji w rodzinie – ta intencja dotyczyła przecież także poszczególnych członków w rodzinie, a nie mnie samej. Maryja mnie wysłuchała, a nawet dała o wiele więcej niż się spodziewałam. Nie zatroszczyła się jedynie o nas żyjących pod jednym dachem, lecz odżyły także relacje pośród dalszych krewnych, z którymi nie miałam już prawie nic wspólnego.

enia
Gość
enia

Gabriela modlę sie o moje duchowo adotowane dziecko, dzięki Tobie dołaczyłam Litanie do Dzieciatka Jezus. To jest już moje piąte dziecko,/w ub roku bliźniaki/ w tym roku mam problemy przy modlitwie,dołaczam czasami i post, albo i dodatkowe modlitwy, myślę że ta mama dzieciatka ma jakieś problemy. Tylko juz zostało dwa miesiace.
pzdr

Gabriela
Gość
Gabriela

Witam i cieszę się, że ratujesz modlitwą maleństwo, którego życie tak naprawdę najbardziej zależy od matki. W tym roku dziesiątą duchową adopcję dane mi było podjąć się przed Cudownym Jasnogórskim Obrazem we wspomnienie św. Anny, do której także się codziennie modlę o wstawiennictwo. Otrzymałam bardzo wymowny znak, by modlić się szczególnie w intencji matki zagrożonego życia. Myślę, ze przyjedzie czas na świadectwo. Możesz przeczytać sobie świadectwo na: nowennapompejanska.info dotyczące poprzedniej duchowej adopcji. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Gabriela
Gość
Gabriela

Eniu, tu raczej nie wypada urządzać sobie pogaduszek. A może masz konto na facebooku?

enia
Gość
enia

nie ,nie mam konta na fb

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

A czy posiadasz masz zainstalowaną na smartfonie aplikację „Adoptuj Życie”. Bardzo pomaga i można obserwować rozwój maleństwa – polecam.

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Szkoda, bo grono mych przyjaciół powiększyłoby się. Na facebooku jest kilka grup propagujących nowennę pompejańską oraz dzieło duchowej adopcji… i wiele, wiele innych.

enia
Gość
enia

Kalina teraz bedzie najlepszy czas pomóc duszom przodków.
NP w intencji o radosć życia wiecznego dla przodków, dołącz modlitwę za przodków,która jest w „Uwolnienie z mocy złego ducha”jest pdf, jesli jeszcze nie masz tej ksiazki,jak dasz rade dołacz Msze sie z Komunią św przez 33dni za przodków.
Pamietaj,że Nowenna do Krwi Jezusa ks.Amortha szczególnie porusza Serce Ojca,mozesz ją odmawiać w różnych intencjach

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję Eniu, tutaj rozmowa jest bardzo ważna, właśniena tej stronie też, szczególnie, jeśli jest się daleko od kraju, a wokół ludzie z którymi niestety nie można porozmawiać o wierze, pozdrawiam Cię

enia
Gość
enia

Pisz o wszystkim, duzo osób wchodzi na forum, pomożemy Ci.
Nie jesteś sama z problemami.
pzdr

Kalina
Gość
Kalina

kochana jesteś, dziękuję.

enia
Gość
enia

Jest dobrze czytać Litanie do Najświetszej Głowy Pana Jezusa,jest na necie świadectwo, że tą modlitwą osoba sobie pomogła.

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję. A czy mogłabym poprosić Ciebie Eniu, bądź kogokolwiek z Was o zapytanie księdza w Waszej parafii o uzyskanie odpustu zupełnego na emigracji? Tutaj nie odiwedzę cmentarza, mogę uczestniczyć w Eucharystii, pomodlić się w intencji Ojca św.ale to wszystko. Tutaj Kapłani są mili, ale naprawdę…Ostatnio rozmawiałam o Nowennie Pompejańskiej, to Kapłan (katolicki) pytał, co to za modlitwa i na czym polega. Dużo mnie tu zaskakuje…I trudno tu strasznie. Nie mam możliwości uzyskania odpowiedzi mailowo, bo jak wcześniej pisałam, żaden Ksiądz mi nie odpisuje. Naprawdę. Na takie krótkie pytania jak to wyżej i bez jakiegoś opisywania mojej sytuacji etc.Dlaczego?

enia
Gość
enia

Kalina wpisz to pytanie na stronie W Obronie Wiary i Tardycji Katolickiej, to jest strona ks. Adama Skwarczyńskiego tam uzyskasz najlepsza odpowiedź,są czasami i wpisy Księdza

Kalina
Gość
Kalina

ok 🙂

Daniel
Gość
Daniel

Dzisiaj jest mòj 4 dzień nowenny i co gorsze że zgrzeszyłem, czy mogę dalej modlić się nowenną, czy muszę zacząć od nowa?

enia
Gość
enia

módl sie dalej, przecież mozesz isć do spowiedzi

alik
Gość
alik

Grzech będzie sprawiał, że ciężej będzie Ci się modlić, ale grzech nie powoduje, że nowenna jest nieważna czy należy ją przerwać. Bóg Ciebie kocha nie zależnie od tego jak upadniesz. To demony ludziom wmawiają, że aby zasłużyć na miłość Boga to potrzeba być świętym, bez grzechu. Człowiek się wtedy skupia na sobie, rozmyśla co może zrobić dobrego itp i widzi pustkę, niemoc, ciemność. Trzeba patrzeć na Boga, On jest światłością, a my bez niego nic dobrego nie jesteśmy w stanie uczynić „Beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15, 5). Polecam na youtube „Męski Różaniec Warszawa – homilia ks. Mateusz… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

skopiowałam o s.Łucji
Wspomniała, że w kilku rozmowach, które odbyła z ciotką, wyznała jej, że gdy jest zmęczona pracą, nie odmawia różańca do końca, ale zasypia. W odpowiedzi Łucja nie skarciła jej, lecz powiedziała: „Zawsze zaczynaj, a jeśli nie skończysz, Matka Boża dokończy”

Kalina
Gość
Kalina

Błagam o modlitwę, przed jutrzejszym moim dniem w pracy… . Osoba okultystyczna knuje spisek, aby mnie wyrzucono, jest bardzo agresywna,

Brygida
Gość
Brygida

Kalino, pomodlę się za Ciebie.Ufaj, wszystko będzie dobrze.

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję

irena
Gość
irena

Kalino weź ze sobą różaniec do pracy ,modlitwa do Sw Michala Archaniola ,twojego Anioła Stroza i powtarzaj w myślach Jezu ,Maryjo ,Jozefie Sw.,Wzywaj wszystkie Swietosci na ratunek ,ja tak robie często i pomaga ,za chwile caly lek znika.Nie boj się wszystko będzie dobrze.Nosze tez wszędzie ze sobą obrazek „Jezu ufam Tobie „i ma wrazenie ze wszyscy w kolo sa dla mnie zyczliwi .

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję, dzis w pracy miałam rózaniec w kieszeni, nie moge miec medalika ani krzyzyka na szyi z powodu specyfiki pracy…modlilam sie non stop, a ta kobieta i tak atakowała…zaczela krzyczec i miala czerwona twarz, bez powodu atakowała mnie. A dodatkowo nie moge zacząć Nowenny Pompejańskiej, poniewaz pracuję 4 dni po 12h, potem mam 4 dni wolne, ale wtedy gdy pracuję, to gdy wracam do domu, nie mam siły nawet zjeść, a całkiem niedawno zmieniono mi taki system pracy, akurat wtedy, gdy aczęłam Nowennę, ale ją przerwałam. Płakałam dziś strasznie. Już nie mam sił…A tak bardzo chciałam zacząć Nowennę wczoraj. Dlaczego… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Kalina, tak przyszło mi na myśl – a nowenna do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, np. w intencji rozwiązania węzła sytuacji w pracy. Ta nowenna jest krótsza.

irena
Gość
irena

Kalina to po pierwsze zrob tak jak radzi tez Ania,po drugie czy nie można by było jakos udowodnić menagerowi ze ta osoba klamie ,np. nagrac cos co ona mowi i dac odsluchac ,nie wiem jak wygląda twoja praca ,ale masz komorke ,chyba ze nie wolno ci mieć przy sobie ,ale sa teraz male urządzenia ,których ta kobieta nie zauważy ,mysle ze można w przystępnej cenie kupic,nawet jakies proste urzdzenie.Moze zle mysle ,ale chciała bym ci pomoc ,a nie wiem jak.

Kalina
Gość
Kalina

dziekuje. nie moge miec nic metalowego…

Wierna
Gość
Wierna

I modlitwy do św. Rity oraz św. Michała Archanioła przede wszystkim o zmianę pracy..

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Ze swej strony proponuję 9-ciodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej – skuteczne w sprawach beznadziejnych, w którym odmawia się tylko jedną część różańca. Zaleca się modlić przed obrazkiem MB Pompejańskiej przy zapalonych świecach. Warto także, jeśli ma się wolne soboty, odprawiać nabożeństwo 20 sobót do MB Pompejańskiej, w którym rozważa się jedną tajemnicę, uczestniczy we Mszy i Komunii św w intencji powierzonej w nabożeństwie.

Kasia
Gość
Kasia

A jak to się odmawia?

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Trudno abym podała całą instrukcję tych nabożeństw. Posługuję się modlitewnikami dostępnymi w tutejszej księgarni Rosemaria. Jeden z modlitewników jest już dosyć stary, a w nab. 20 sobót zaopatrzyłam się w ubiegłym roku. Na pewno coś znajdzie się w wyszukiwarce google.

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Przed chwilą zajrzałam do modlitewnika i jak się okazuje – pomyliłam się. W 9 dniowej Nowennie błagalnej do Dziewicy Różańca Świętego w Pompejach o zesłanie łask w przypadkach beznadzienych – nie odprawia się różańca, a jedenie 5 błagalnych modlitw zakonczonych modlitwą „witaj Królowo…”. Nowenna jest także w książeczce ” Modlitwa z wiarą” Bartola Longo z wyd. Rosemaria.

enia
Gość
enia

Kalina znos to dzielnie, ofiaruj te przykrosci za najbardziej opuszczone,zapomniane dusze czyśccowe,jak jest bardzo źle ofiaruj natychmiast za osoby które w tej chwili konają i są bez spowiedzi,bez rozgrzeszenia. Błogosław ta kobietę, nic nie donos, nic nie nagrywaj, problem oddaj Jezusowi, wyżal się Panu,do pracy zapraszaj Jezusa i Jego Matkę.No pomyśl idziesz do pracy pod rękę z Jezusem i Jego Matką to co Ci moze grozić? Jest modlitwa zanurzenia w Krwi Jezusa, własnymi słowami mów. Nie wchódź w konflikt z nikim, nic w prezencie nie przyjmuj od tej kobiety, żadnego poczęstunku, jedzenie swoje miej, w pracy od innych też nic… Czytaj więcej »

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję. I dziękuję wszystkim za modlitwę. Moja córka też się modliła na różańcu wczoraj aby ta kobieta mnie po prostu ignorowała, i tak było!vPonadto wyszły wczoraj na jaw jej zamiary. Eniu, ja mówiłam jej zawsze miłe słowa, ale gdy nagle zaczęła mnie atakować, próbowałam delikatnie odizolować się, to zaczęła mnie atakować jeszcze bardziej, po prostu schodziłam jej z drogi. To jest nie do wytłumaczenia, dlaczego mnie atakowała. Nie miała powodu, gdyby miała, to od razu poszłąby na skargę. I to było straszne i dziwne. A odnośnie jej pracy to ona pracuje nieuczciwie i może nie raziłoby mnie to, gdyb byłam… Czytaj więcej »

Kalina
Gość
Kalina

Enia, modliłam się dziś przed pracą, całą częśc bolesną odmówiłam, miałam różaniec przy sobie, a niestety dziś musiałam odejść z tej pracy…. . Byłam tak gnębiona, że odeszłam. Płakałam strasznie. no cóż.

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Chyba Enia na razie nie jest aktywna na forum. Wydaje mi się, że tak może miało być iż odeszłaś z pracy. Ufaj Jezusowi i powtarzaj z zamkniętymi oczyma -Jezu Ty się tym zajmij. Napewno znasz ten prosty akt zalecany przez ks. Dolindo lub poczytaj o tym. Różanca nie odkładaj, lecz módl się z nadzieją, że Matka temu zaradzi. Może Enia coś jeszcze doda od siebie, bo ma szeroką wiedzę.

Kalina
Gość
Kalina

dziękuję

Kalina
Gość
Kalina

tak, modliłam się często kiedyś aktem zawierzenia Panu Jezusowi, dziękuję za przypomnienie, nawet mam książeczkę

Kalina
Gość
Kalina

teraz mogę zacząć spokojnie Nowennę Pompejańską. Moją kochaną. tak na to wszystko patrzę….zastanawiam się nad intencją….czy o łaskę przecięcia przekleństwa? Jaką najlepiej wybrać? Bo kiedyś pamiętam, gdy miałam takie dylematy, co zrobić, gdy są choroby, wciąż utrata pracy, rozeznanie przekleństwa, to jaką intencję powinnam wybrać….I trafiłam na mszę, na której w homilii ksiądz powiedział: zawsze trzeba pamiętać, ze ważne jest aby znaleźć przyczynę braku tego, o co się modlimy, bo często źle się modlimy, więc pomylałam, że jeśli będę modliłą się o pracę NP to dostanę znowu taką jak ta ostatnia, a jesli o zerwanie przekleństwa, to moze i choroby… Czytaj więcej »

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Z intencją także mam zazwyczaj problemy i nawet modlę się o właściwą, bo to ważne. Módl się do Ducha Św. i może podpowie – może w słowach Pisma Świętego znajdziesz odpowiedź.

Kalina
Gość
Kalina

dobrze

enia
Gość
enia

Kalina Psalm 23

Kalina
Gość
Kalina

a jeszcze mam pytanie, piszesz o Nowennie 9 dniowej, a też jest modlitwa do Matki Bożej rozwiazujacej wezły trwa tyle samo. Jeden z księży kiedyś powiedział mi o nabożenstwie w kościele nowenną przez 9 dni, więc tez naprawdę jesteś niesamowita, ze tu o tym piszesz. Zastanawiam się, czemu 9 i? z czym to jest związane?

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Wszystkie nowenny odmawia się z reguły 9 dni. 9 to w Biblii symbol np. 9 chórów anielskich, 9 bram dla grzeszników itp. Nowenna pompejanska to z kolei 3 nowenny błagalne po 9 dni i 3 dziękczynne po 9 dni, czyli razem 54 dni. Jest takze nowenna 12-letnia do Najdrozszej Krwi Chrystusa. Są też krótkie nabozenstwa 3-dniowe np. do Świętych, również skuteczne – do sw. Józefa, Ekspedyta i inne.

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Dzisiaj przeczytałam, że chodzi głównie o 9 dni pomiędzy Wniebowstąpieniem Pańskim, a Zesłaniem Ducha Świętego.

Wierna
Gość
Wierna

Być może bardziej ogólną: za nieprzyjaciół i krzywdzicieli?

enia
Gość
enia

Kalina piszesz powyzej …ale też gdy ona jest nieuczciwa wpracy, ja muszę też być nieuczciwa.Moze i tu jest łaska od Boga.Kto zaczyna przyjaźń z Matka Bożą zło powoli zaczyna odchodzić od nas. Teraz najważniejsze abyś pracę dostała dla siebie ,dobrą pracę ,która będzie dawać Ci radosć i dobry zarobek. Trzymaj sie Rózańca.

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Eniu, a może dobrze by było nie tyle modlić się o dobrą i dobrze płatną pracę, ile o dobre relacje ze współpracownikami. Na.nic dobry zarobek, gdy wokół mobbing, czyli swego rodzaju piekło.

enia
Gość
enia

Najważniejsze aby modlić sie na Rózańcu,a Matka Boża bedzie działać w naszym życiu,Ona doskonale wie co jest nam najbardziej potrzebne

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Racja i dobrze odnowić akt osobistego powierzenia się Matce Bożej. Warto zostać Jej rycerzem.

Kalina
Gość
Kalina

Tak, pamiętam moje pierwsze tu świadectwo napisane. Gdy uczyłam się odmawiać różaniec i zaczęłam pierwszą NP, o której powiedziała mi przypadkowo poznana kobieta, to ja odmawiałm w intencji powodzeń finansowych! szok, bo oczywiście mogłabym potem tutaj na tej stronie napisać- nie zostałam wysłuchana…a ja otrzymałam łaskę nawrócenia. To z czego zostałam wyrwana. Z jakiego świata. Z piekła. Jeszcze odmawijąc NP szłam do jasnowidzki. ehhh…potem była zawierucha w moim życiu. Łaska ogromna. Masz rację Eniu, Matka Boża wie. Dziękuję za Psalm 23

enia
Gość
enia

znajdziesz czas to i Psalm 51, szatan tak łatwo nie odpuszcza,próbuje swoje sztuczki długo.

Kalina
Gość
Kalina

przeczytałam właśnie, dziękuję

Kalina
Gość
Kalina

Eniu, przeczytałam też Psalm 54, uważasz, że to nie jest złe się tak modlić tym właśnie Psalmem, chodzi o treść? Dzięki Tobie zaczęłam czytać Psalmy dziś

enia
Gość
enia

Módl się takze Psalmami, jak najbardziej 54, 35,69

enia
Gość
enia

Przeczytaj „Cuda Najświętszego Imienia” jest pdf.
Poczytaj o modlitwie Koronka Wyzwolenia

Kalina
Gość
Kalina

A te różne wydarzenia w pracy nie są spowodowane złymi czy dobrymi relacjami…po prostu, nawet nikt nie mógł nic złego powiedzieć na mnie, więc kobieta z którą pracowałam, gdy ja nie chciałam oszukiwać, zgłaszała do lidera, że np.byłam w toalecie 10min., a ja pracując 12h, fizycznie, gdy miałam kobiece dni, musiałam czasem raz na te 12h, poza przerwą pójśc do toalety. To jedyne, co mogła ta kobieta powiedzieć na mnie, to że byłam w toalecie 10min., ale nigdy nie mogła niczego znaleźć na jakośc mojej pracy i uczciwość w pracy, ja po prostu lubiłam to co robiłam, podobnie mężczyzna z… Czytaj więcej »

Karolina
Gość
Karolina

Odmawiam nowennę w intencji wydarzenia które będzie za kilka miesięcy. Czy do tej chwili odmawiać cały czas tylko cześć błagalną, a po tej dacie część dziękczynną tak samo długo?

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Nie Pani Karolino, to musi być 27 dni błagalnych, a potem zaraz 27 dni dziękczynnych, jednym słowem – ciągłość przez 54 dni.

Daniel
Gość
Daniel

Dziś wpadłem w grzech, ale nie tracę wiarę w NP, gdy odmawiałem tajemnicę bolesnę polały ze mnie łzy, niepotrafię zrozumieć tego, ?

irena
Gość
irena

Daniel ,ogladalam w ubiegly piątek film „Pasja” scena z biczowania tak mnie poruszyla ze tez lzy leciały mi jak grochy ,tak pomyslalam ze strasznie Jezus musial wtedy cierpieć .Teraz sobie postanowiłam ze nawet jak mnie cos boli to będę ofiarować mój bol za Dusze czyscowe,a jeśli będę miała pokusy ,nie ważne czy do lekkiego czy ciężkiego grzechu to będę sobie przypominala ten bol Jezusa ,bo za mnie tez cierpiał ,choć wtedy mnie nie było jeszcze na ziemi.

enia
Gość
enia

Jest Koronka do św.Judy Tadeusza i odmawia sie ja 40 x Zdrowaś M…, czy ktoś wie dlaczego 40?

GF
Użytkownik
Zaangażowany
GF

Także się Eniu nad tym zastanawiałam, lecz nie doszukałam się odpowiedzi. Posiadam do św. Judy dwie koronki – 40 koralików, a także 3×10 koralików.

Kalina
Gość
Kalina

Eniu, można do Ciebie napisać na maila etc.? mam parę pytań jeszcze niedotyczących NP? POZDR.

enia
Gość
enia

Kalina pisz na forum, co wiele głów to nie jedna,tu juz wszystkie tematy leciały, nawet że majtki mamy prać szarym mydłem, ja o tym pisałam, miałam sasiadkę babcię co mi to mówiła,ze całe życie prała szarym mydłem i nigdy żadnych problemów ginekologicznych nie miała. Dziś własnie za jej duszę odprawiłam ost.dzień w oktawie,mam nadzieję ze moze cos pomogłam jej duszy.
Pisz i wszyscy ruszamy Ci z pomocą…jak w Rodzinie

Kalina
Gość
Kalina

Dziękuję. To muszę opisać wszystko, by zostać zrozumianą…Widzisz, u mnie w pracy zaczęło się psuć w momencie gdy jadąc samochodem ze współpracownikami, kończyłam część NP, ponieważ musiałam wstawać o 4.00, to czasem kończyłam w samochodzie i dziewczyna która zauważyła różaniec, gdy spojrzała na niego, to straszny ten jej wzrok był, potem mściła się na mnie, a że mieszkam i pracuję nie w pl, to chcę dodać, że była to Łotyszka i to o 20l.młodsza ode mnie, a nie miała zahamowań w gnębieniu, dodatkowo miała poparcie w naszej liderce, która też była Łotyszką i która od momentu gdy dowiedziała się że… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

Kalina ,ludzie potrafią być okrutni .Nawet jak już nie masz sily się modlic to tak poprostu rozmawiaj z naszym Kochanym Tata .Nie musza byc formulki ,poprostu w myslach oddawaj mu swoje troski ,smutki ,radosci bo zapewne takowe tez sa w twoim zyciu mimo wszystko.Ja tez czasem nie mialam sily sie modlic ,a jesli sie juz modlilam to moje mysli i tak uciekaly w kierunku moich problemow ,ale ucinalam sobie z znim takie wlasnnie pogaduszki ,wszystko Mu opowiadala i zalilam sie tak jak do najlepszego przyjaciela.

enia
Gość
enia

Kalina mów chociaż Jezu…ciagle, krótko czarny Ci dokucza,nie przejmuj się, błogosław te osoby, jesteś na Mszy sw ofiaruj łacznie z Komunią o łaski i błogosławieństwo dla tych osób „życzliwych”. Nie rezygnuj z Różańca, dasz sobie radę, Matka Boza ma Cie w opiece i Ci pomoze.
Będzie dobrze!

enia
Gość
enia

Kalina to jest Twoja droga nawrócenia, nie będzie łatwo.

Kalina
Gość
Kalina

Masz rację. Teraz muszę iść do tej pracy jeszcze, ponieważ mam okres wyp.2 tyg., a nie chcą dać mi urlopu, nie wiem, jak bronić się tam, skoro nie miałam ochrony w poniedziałek…a modliłam się

Kalina
Gość
Kalina

Eniu, a jak myslisz, może dodac post do moditwy? Czytałam o poście Daniela, przeciz Pan Jezus powiedział, że niektóre złe duchy wypedzimy tylko postem i modlitwą…

enia
Gość
enia

Zawsze mozna dodac post, ja poszczę o samej wodzie

Gosia
Gość
Gosia

Enia, ile dni poscisz i tylko woda? Tydzień, dwa? Czy tylko 24h?z ciekawosci pytam

enia
Gość
enia

różnie, najdłuzszy mam 13dni o samej wodzie

Gosia
Gość
Gosia

To gratuluję końskiego zdrowia
Tylko za to dziękuj, bo masz za co!! Naprawdę

enia
Gość
enia

czemu końskiego?

Gosia
Gość
Gosia

Konskie=bardzo dobre, wyśmienite, jesteś widocznie bardzo silną fizycznie kobietą

enia
Gość
enia

ha ha , nalezę do tych drobnych, niskich osób

Gosia
Gość
Gosia

Niska i drobna, ale zdrowa, to masz za co Panu Bogu dziękować!!
Ja wysoka i też w sumie drobna, ale jak tylko pół dnia nie zjadłam to mnie pod kroplowki, afera cała, że nie chcę jeść, a nie jadłam, bo wymioty, jak kot
Widzisz jak to jest? Równość będzie dopiero po tamtej stronie, tu nie ma co na nią liczyć

enia
Gość
enia

to może spróbuj post Daniela.
Popatrz też na odżywianie ze swoją grupą krwi,pewne jest że wieprzowina nikomu nie służy.
Zdrówka Ci życzę

Gosia
Gość
Gosia

Dzięki, ale odpada, że względu na ranę, aż do kości muszę jeść dużą ilość białka zwierzęcego, a ten post składa się z warzyw i owoców, tylko białko zwierzęce w pokarmach, więc patrzeć już nie mogę na wędliny, jem i tak głównie drobiowa
O tym poście czytałam już dawno, ale u mnie odpada, mam dostarczać organizmowi białko zwierzęce, to może wyjdę z tego uufff, ale dzięki p

enia
Gość
enia

Gosia poczytaj jakie mięso jest wskazane przy Twojej grupie krwi i takie wcinaj, ja uważam że każdy z nas powinien jadac mieso tylko nie wieprzowinę. Do dostania w lidlu jest mieso np z sarny,ostatnio gotowałam gulasz,smaczny no i zdrowy

irena
Gość
irena

Gosiu koniecznie kup bialko dla sportowcow takie w proszku ,co dzień lyzke stolowa ,możesz z jogurtem sobie pomieszać i zjadaj .Poszukaj tez najblizsza klinikę gdzie lecza trudno gojące się rany ,krioterapia się chyba to nazywa.Tak bardzo mi ciebie zal ,próbuj slonce jeszcze tego ,może to będzie skuteczne.Ja wyleczyłam mojej babuszce odlezyne na piecie tym białkiem i opatrunki tez byly bardzo pomocne .Już ci chyba o nich pisałam .

Gosia
Gość
Gosia

Pije to białko dla sportowców kupowane w aptece, jestem pod opieką największego szpitala w tym rejonie Polski, już próbowałam zmienić klinikę, nawet kartką mnie zawieziono do innego, ale zwyczajnie nie chcieli się mną zająć, bo nie wiedzą jak leczyć, jedynie amputacji kości biodrowej, czyli cała noga out Ja się trzymam, gorzej z rodzicami po 80-tce Do krio tylko na wózku, ale tam są metalowe części to odpada, zresztą nie usiedze dłużej niż 15 minut Nawet wiezli mnie 20 km do innego ośrodka leczenia oparzeń, nic z tego, trzymam się już tego wielkiego szpitala na 2 tyś osób z braku wyjscia… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

Bo wiesz Gosiu ja bardzo chciałabym ci pomoc ,a tylko tak mogę ,cos doradzić i wesprzeć jedynie modlitwa mogę .Trzymaj się slonce i nie wiem jak w rzeczywistości,ale chyba jesteś dzielna kobieta i mysle ze ty tez widzisz tylko dwa slady na pisaku a nie cztery .Przytulam cie wirtualnie i zebys wrocila do zdrowia z całego serca ci zycze.

enia
Gość
enia

Gosia jak mena będzie na forum poproś niech Ci napisze co najlepsze na te kosci, ona ma duzą wiedze na ten temat.

enia
Gość
enia

Gosia czy korzystałaś z porady u dobrego zielarza? czy masz daleko do Krakowa do o.Franciszka?

Monika
Gość
Monika

Odmawiam nowennę od kilku dni i robiłam błąd.. przed każda dziesiątka nie odmawiałam modlitwy Ojcze Nasz. Czy muszę zaczynać od początku?

Daniel
Gość
Daniel

Dzień dobry wczoraj nie odmówiłem 2 tejemnice różańca, czy mogę dziś ją skończyć, albo zaczynać NP na nowo?

enia
Gość
enia

Dokończ dziś ,a to słowa s.Łucji
Wspomniała, że w kilku rozmowach, które odbyła z ciotką, wyznała jej, że gdy jest zmęczona pracą, nie odmawia różańca do końca, ale zasypia. W odpowiedzi Łucja nie skarciła jej, lecz powiedziała: „Zawsze zaczynaj, a jeśli nie skończysz, Matka Boża dokończy”

Ona
Gość
Ona

Wg. mnie możesz dokończyć dziś i starać się, aby takie sytuacje nie powtarzały się, chyba, że są jakieś ważne powody, czy nieoczekiwane zdarzenia, nie to, że np. był ciekawy program w TV. Dobrze też poprosić Maryję o łaskę modlitwy, Ducha SW., a także np Michała Archanioła, bo zło nie lubi różańca i będzie przeszkadzać. Wg. mnie najważniejsza jest relacja, rozmowa z Matką Bożą.

Ona
Gość
Ona

Napisałam tu bardzo ogólnie, są też powody czysto ludzkie, np zmęczenie po całym dniu pracy. Co by to nie było, ważne, aby się nie poddawać, dobrze też być w stanie łaski uświęcającej podczas odmawiania.

irena
Gość
irena

Jeśli chodzi o modlitwę do Ducha Sw ,polecam taka ,która modlil się Ojciec Sw Jan Pawel II a on tej modlitwy nauczyl się od swego ojca .Można ja znalesc w internecie.

Justyna
Gość
Justyna

Mam pytanie, jeżeli po całym rozancu odmowionym 1 raz zapomniałam odmówić tylko modlitwę końcowa czy muszę zaczynać wszystko od poczatku

Iwonka
Gość
Iwonka

Mam pytanie dotyczącej nowenny pompejańskiej. Dwa razy rozpoczęłam nowennej w tej samej intencji o powrót mi kochanej osoby. Za pierwszym razem skończyłam na przed ostatniej nowennej. A drugi raz skończyłam na błagalnej. I za każdym razem mam w myśli że ma skończyć nowennę. I pytam się czemu mam taka myśl. Dziękuję za każdą odpowiedź. Bo mnie to nortuje.

alik
Gość
alik

Dlaczego nie możesz skończyć nowenny? To najprawdopodobniej wynika z organizacji grafiku dnia, jak się ma wiele obowiązków to jednak trzeba mieć wyznaczone konkretne godziny przeznaczone na różaniec i się tego trzymać. Gdy się nie ma pewnej dyscypliny, przekłada się różaniec na koniec dnia, a potem bardziej już się chce spać niż cokolwiek innego robić. Efekt przerwanie nowenny.
Ja nowennę o miłość konkretnej osoby uważam za bezcelową gdyż tam wchodzi w grę wolność tej drugiej osoby. Nowenna w intencji o dobrego męża/żonę jak najbardziej tak.

Iwona
Gość
Iwona

To nie chodzi o organizacje dnia, bo nawet byłam zmęczona to potrafiłam odmówić 3 tajemnice naraz. Ja mam odmienne zdanie na temat że odmawiam o miłość do konkretnej osoby. To mój ratunek i moja rozpoacz, kiedy mogę zawierzyć moje troski Matce Bożej. Mnie jednak zastanawia czemu za każdym razem kiedy nie kończe nowenny to mam poczucie że mam ją skończyć i to trw aż nie zacznę nowenny.Ale dziękuje za odpowiedz.

alik
Gość
alik

” nawet byłam zmęczona to potrafiłam odmówić” – tylko w różańcu nie chodzi o odklepywanie formułem, sama medytacja nie jest czymś prostym a jeszcze na zmęczeniu pod koniec dnia?
„To mój ratunek i moja rozpoacz” – nie zrozum mnie źle, ale jak ktoś zaufa Bogu nigdy nie popadnie w rozpacz, jest to dla niego obce uczucie, rozpacz, żale, frustracja pojawiają się kiedy usilnie pragniemy Boga nagiąć/nakłonić do naszego scenariuszu działań i jakoś się nie udaje.
Odczucia są często złym doradcą, więc trudno dyskutować/rozprawiać niby z jakiej to przyczyny. To ślepy zaułek.

Iwonka
Gość
Iwonka

Chodziło mi o to, że kiedy jestem zmęczona to mogę o Maryję o to prosić. To nie jest dla mnie reguła do odnowienia. Jest dla mnie czyms więcej niż modlitwa. Przez modlitwę rozmawiamy z Bogiem. A jeżeli chodzi o to że to mój ratunek i rozpacz. To miałam na myśli że moje serce i rozum to odczuwa. Ja wiem że może to jest dla innych bez sensu modlic się o powrót byłego czy byłej. Ale może przez to ja się poczuje lepiej. Wiem że Bóg ma inne plany wobec mnie. Ale trudno się pogodzić z tym że nie mogę być… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Iwonka, ja uważam, że modlitwą o powrót ukochanego kobiety niepotrzebnie dokładają sobie cierpień – naprawdę. Jeżeli ten ukochany nie wraca, warto odpuścić. Módl się o to, by sprawy potoczyły się w kierunku dla Ciebie najlepszym, nie zamykaj się w swojej wizji szczęścia. Niekoniecznie TEN mężczyzna musi być Twoim mężem. Widzisz, jeżeli ta druga strona nie chce relacji, nie zmusisz go do powrotu nawet pompejanką. Wylewaj przed Bogiem swoje serce, mów Mu o swoich pragnieniach, ALE bądź otwarta na to, że sprawy mogą potoczyć się inaczej. Iwonka, nie upieraj się przy swojej wizji szczęścia bo w ten sposób cierpisz. Nie narzucaj… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

Witaj tez Aniu ja tak nie na temat ale jak twoje badania?Czy wszystko w porządku?

też Ania
Gość
też Ania

Witaj Irenko, na część wyników muszę czekać miesiąc. Te, które dostałam od razu wyszły dobrze za wyjątkiem jednego hormonu, ale tu będę jeszcze miała badania. Serdecznie dziękuję za modlitwę.

irena
Gość
irena

Nie ma za co slonce ,przecież o to chodzi żeby się wspierać na wzajem modlitwa ,ty tez się za mna przecież modlilas i u mnie tez sytuacja ulegla poprawie .Jeśli chodzi o reszte wynikow ,ufam ze tez będzie dobrze .

Lucy
Gość
Lucy

Odmówiłam pierwszą część Nowenny, ale …nie popatrzyłam do kalendarza (zawsze zaznaczam) i odmówiłam więcej niż 27 dni, czy będzie zaliczona pierwsza część?

alik
Gość
alik

Nie patrz na modlitwę w ten sposób jakiś formalizmów, recept na sukces, módl się a resztę pozostaw Bogu.

Lucy
Gość
Lucy

Dziękuję :)Też tak uważam alik, ale chciałam znać zdanie Innych osób…z Panem Bogiem

1 21 22 23

Rozdajemy kolejne

70.000 OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ