Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

Nowenna pompejańska jest niezwykle prosta bo polega na samym różańcu!

Jednak we wpisach na tej stronie oraz w licznych listach pojawiają się wciąż te same pytania, więc zebraliśmy je w tym miejscu.

Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć.

Marek, „Królowa Różańca Świętego

Pytania wokół podstaw różańca

Czy różaniec można odmawiać w myślach?

Tak, modlitwa może być ustna lub myślna.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić?

Różaniec bez rozważań to nie różaniec. Sensem różańca są rozważania, więc nie pomijaj ich w modlitwie. Ich długość, czas trwania, nie mają znaczenia. Ważne, by nigdy nie pomijać rozmyślania nad daną tajemnicą.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać różaniec?

Zobacz instrukcję różańca krok po kroku.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz w tym poradniku – nowenna krok po kroku. Przygotowlaiśmy go dla zupełnie zielonych.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Pytania o nowennę pompejańską

Jaką książkę do nowenny polecacie?

Różaniec i nowenna pompejańska

Najlepszym, wyczerpującym temat nowenny pompejańskiej poradnikiem jest książka „Różaniec i nowenna pompejańska” – w całości w kolorze, bdb jakości i bardzo przystępnej cenie.

Książka jest kompletna i wyczerpuje temat nowenny pompejańskiej. Zawiera także poradniki, wskazówki, liczne pomoce w modlitwie. Zobacz tutaj. 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy muszę mieć specjalny różaniec?

Nie! Wystarczy zwykły różaniec, ale też pamiętaj, że wszystkie różańce „pompejańskie” dostepne w sklepach sa robione w Polsce lub w Chinach. Możesz modlić się na różańcu z sanktuarium w Pompejach, ale też po prostu w korzystając z aplikacji! – Kliknij niżej!

nowenna pompejańska app storestacks_image_4646

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odmówiłam nowennę i nie zostałam wysłuchana…

Matka Boża z pewnością nie cofa danego słowa. Jeśli prosimy ufnie i w dobrym celu, to z pewnością otrzymamy potrzebne łaski. Ale zostawmy też w naszej prośbie jedno fiat. – Niech się stanie wola Boża, niech da On nam łaski najbardziej potrzebne, najbardziej optymalne nie dla ciała, ale duszy! Dla… zbawienia.

Często prosimy o łaskę zdrowia, a nawet życia w sytuacjach beznadziejnych. Bóg może uzdrowić z każdej choroby, tak jak uzdrowił panią Wandę. Ale tą łaską może być łaska dobrej śmierci i ocalenie duszy przed wiecznym potępieniem.

W książce o pierwszych cudach nowenny pompejańskiej jest wiele wspaniałych świadectw, w których objawiła się Boża chwała poprzez odzyskanie zdrowia w wobec beznadziejnej sytuacji. Jest też na końcu jedna relacja o wolnomularzu, który nie odzyskał zdrowia, ale uwierzył w Boga i swoją gorliwą wiarą rozpalał innych. I to jest chyba najpiękniejszy rozdział tej książki.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po skończeniu nowenny pompejańskiej rozpocząć kolejną w kolejnej intencji?

Matka Boża ma tyle łask do rozdania, że starczy nie wiele nowenn w rożnych intencjach 🙂

0 0 głos
Oceń ten wpis

Ile razy odmawia się modlitwy początkowe i końcowe różańca i nowenny pompejańskiej?

Modlitwy początkowe różańca – Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – odmawiamy raz, na początku różańca i nie musimy powtarzać po każdej części (czyli na początku kolejnych tajemnic).

Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej (Modlitwa błagalna/dziękczynna, Pod Twoją Obronę) także wystarczy odmówić raz na dzień, na końcu modlitwy.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy po odmówieniu 3 tajemnic różańca można modlić się do Pana Boga?

Różaniec jest też modlitwą do Boga, a i sama nowenna nie wyklucza żadnych innych modlitw.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańska trzeba odmawiać przed obrazem Matki Bożej czy można przed krzyżem?

Obraz nie jest konieczny, można przed krzyżem, można w kościele. Różaniec ma to do siebie, że jest „mobilny”. Możemy z nim iść na spacer, modlić się w drodze do pracy, w domu i na ogrodzie. Ważne, żeby inne czynności nie przeszkadzały nam w modlitwie.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej rodzinie. Czy to normalne?

Tak, to normalne, że doświadczamy przeciwności i pisze o tym wiele osób, które modlą się nowenną. Te przeciwności, nawet jeśli pochodzą od złego ducha, to mogą się one przyczynić do zahartowania duchowego, do wzrostu naszej świętości. Są też dla nas sprawdzianem, na ile intencja nowenny jest dla nas ważna, jaka jest nasza gotowość i motywacja. I, jak napisała Ania, „Im większe trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy, bo to znak, że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwę przerwać i się załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielką moc.”

Ale też pamiętajmy, że BARDZO wiele osób daje swiadectwo znalezienia ukojenia w różańcu! Nie należy się więc szczególnie bać!
0 0 głos
Oceń ten wpis

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Wystarczy omdówić trzy różańce (czyli 15 tajemnic) i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała obietnicę: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne” (przeczytasz o tym tu).

Ale też różaniec  to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim, którzy mają więcej czasu dla siebie. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Zasnąłem i nie dokończyłem nowenny, czy muszę zacząć od nowa?

Wiele osób wieczorami jest już na tyle zmęczonych, że nie ma sił na odmawianie różańca. Zostawiając modlitwę na koniec dnia sami ryzykują jej przerwanie. Jeśli to skutek twojego trwałego zaniedbania bez szans poprawy, to przerwij nowennę i zacznij na nowo, kiedy będą lepsze okoliczności do modlitwy. Sens w tym, by nowenna stała się szkołą modlitwy różańcowej. Do tej „szkoły” chodzimy codziennie, przez 54 dni i nie ma usprawiedliwionych nieobecności.

Jeśli stracimy przytomność lub zdolność do modlitwy, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, które uniemożliwiają modlitwę – można warunkowo dokończyć modlitwę następnego dnia.

Dlaczego nie spróbować modlitwy rano? Często spotykaną propozycją jest ta, by odmówić np. w drodze do pracy, jeśli idziemy pieszo. A jeśli nie, to wyjść na wcześniejszym przystanku i odmówić podczas spaceru. Jeśli ktoś nie pracuje albo ma zajęcia w domu, może odmawiać różaniec w trzech częściach z Radiem Różaniec lub innym radiem katolickim.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nie zdążyłem odmówić nowenny przed północą. Czy taka nowenna się liczy?

Tak. Wiele osób pracuje też w późnych porach. Generalnie powinno się ukończyć modlitwy w danym dniu przed udaniem się na nocy spoczynek. Nie jest to tak, jak w baśni o Kopciuszku: północ i wszystko znika. Nowenna pompejańska to nie magia!

Należy jednak pamiętać, że nie można zostawiać modlitwy na sam koniec dnia i modlić się przysypiając albo w zmęczeniu. Ważne jest, modlitwa była rzeczywistym spotkaniem z Jezusem i Maryją, a nie odklepywaniem zdrowasiek w zmęczeniu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe i odmawiać je o różnych porach?

Tak! Możesz podzielić nawet na dziesiątki! Różaniec możesz odmówić w całości albo w częściach. Masz na to cały dzień.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy dopuszczalna jest przerwa między dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie, w tym sens nowenny, że odmawiamy ją codziennie. Nie robimy sobie przerw między kolejnymi dniami. Oczywiście, w danym dniu możemy podzielić modlitwy tak, że rano odmawiamy tajemnice radosne, w południe – bolesne, a wieczorem – chwalebne.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Dlaczego nowenna pompejańska trwa 54 dni skoro wiadomo, że nowenny zwykle trwają po 9 dni?

Rzeczywiście, mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia, te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Pamiętamy, że  dzieli się ona na dwie części po 27 dni:  błagalną i dziękczynną.

Można o tym przeczytać w tym miejscu.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę można podzielić na kilka osób?

Nie. Jedna nowenna = jedna osoba modląca się. Oczywiście, kilka osób może modlić się w jednej intencji, ale każdy odmawia całą nowennę. Nie mamy tu takiego przywileju, jak w żywym różańcu, gdzie każdy z członkow odmawia tylko jedną dziesiątkę. W nowennie pompejańskiej jedna osoba odmawia cały różaniec (15 tajemnic) przez wszystkie 54 dni nowenny.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Czy nowennę pompejańską można odmawiać w wielu intencjach?

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej, konkretnej intencji. Tak było od początku. Staramy się, aby intencja była możliwie konkretna. Nie modlitmy się „za wszytko” i „za wszystkich”, nie załatwiamy spraw „hurtowo”.

0 0 głos
Oceń ten wpis

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

 

4 83 głosów
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2972 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gosia
Gosia
20.08.20 13:06

Witam. Czy Nowennę Pompejanską można podzielić na dziesiątki? Gdzieś przeczytałam że można ale to takie odrywanie się, chociaż na pewno dużo łatwiej Ją odmówić bo w ciągu dnia ciężko znaleźć czas aby gdzieś się schować i żeby nikt nie przeszkadzał

MarcinK
MarcinK
20.08.20 14:57
Reply to  Gosia

Cześć Gosiu, moim zdaniem można. Ważne aby cały różaniec (3 lub 4 tajemnice) odmówić jednego dnia. Pozdrawiam i wszelkich błogosławieństw.

Gosia
Gosia
25.08.20 18:07

Dziękuję za odpowiedź Pojawiło się kolejne pytanie czy można odmawiać Nowennę jadąc samochodem? Czasem w domu dzieci często przerywają bo na koniec dnia nie chcę zostawić modlitwy a jak jadę na zakupy to mam spokoju trochę hehe. I jeszcze jedno…Powinno się modlić powoli ale mi raczej łatwiej się skupić jak szybciej mówię. I jeszcze jedno… Czy gdybym zapomniała jakiejś modlitwy to mogę dopowiedzieć? Czy muszę od nowa? Będę wdzięczna za odpowiedzi. Ja jednak myślę, że tak naprawdę to nie chodzi o wyklepanie modlitw ale o to jakie rozmyślania mamy, przemiany w nas zachodzące itp. A nawet jeśli chwilę się zamyslimy… Czytaj więcej »

MarcinK
MarcinK
25.08.20 22:23
Reply to  Gosia

Gosiu w samochodzie jak najbardziej mozna sie modlic
Co do reszty pytań to wyobraz sobie ze modlitwa to rozmowa z Bogiem. Zastamow sie jak Ty bys chciała aby z Tobą rozmawial?
Szybko coś klepiąc pod nosem opowiadając historie myląc kolejność czy na spokojnie z uwaga szanujac swojego rozmowce?

Gosia
Gosia
25.08.20 22:51
Reply to  MarcinK

Dziękuję. No prawda. Muszę się usprawiedliwić, że nie klepie szybko i jak coś mi przerwie modlitwę to się trochę cofnę i zamyśle bardziej nad tajemnicą. Zdarza się, że podczas modlitwy ciągle ktoś przerywa, a ja wstaje codziennie o 5.00 żeby chociaż jedną cześć Różańca odmówić, często zdarza się i dwie ale to zależy jak dzieci się obudzą. Jadąc samochodem musimy się skupić na drodze i na rozmyślaniach więc to wg. mnie trochę sprzeczne. Przecież nie gotujemy obiadu i nie odmawiamy Nowenny.
Jeszcze raz dziękuję za szybkie odpowiedzi

Gabriela
Gabriela
26.08.20 10:37
Reply to  Gosia

Pani Gosiu, modlitwę Nowenną Pompejańską może bardzo ułatwić płyta dostępna w tutejszym wyd. Rosemaria. Posiadam taką i jest super, aczkolwiek wolę się modlić osobiście i korzystać z modlitewników z rozważaniami różańcowymi.

Grzegorz
Grzegorz
01.09.20 19:18

Chciałbym zapytać czy nowenny nie tylko pompejańska ale również inne do innych świętych przykładowo do Św. Michała Archanioła powinno się odmawiać klęcząco, siedząco czy stojąco?

alik
alik
02.09.20 08:48
Reply to  Grzegorz

Chwalebna jest modlitwa w której postawą jest klęczenie, albo leżenie krzyżem, tylko jak ktoś odmawia 4 części różańca, rozważając tajemnice to musiałby około 2 godziny klęczeć, nie wiem czy to jest fizycznie możliwe?Po drugie sercem różańca jest medytacja, gdy się klęczy dłuższy czas to jedyną myślą jaka pojawia się w głowie jest „ból” kolan, nie ma mowy o rozważaniu czegokolwiek. Proponuję przez jedną część różańca klęczeć, a przy innych częściach przyjąć postawę wygodną (oprócz leżenia, oczywiście jak ktoś nie jest obłożnie chory bo wtedy musi leżeć, ta postawa to jest dobra do snu). Różańcem można się modlić: klęcząc, siedząc, stojąc,… Czytaj więcej »

Jan
Jan
13.09.20 21:39

Chciałbym zapytać się czy tajemnice muszą być koniecznie radosna bolesna chwalebna. Bo słyszałem, że można też inne takie co nie są zatwierdzone, np. wskrzeszenie Łazarza, nawrócenie Szawła itp
Bardzo proszę o odpowiedź

alik
alik
14.09.20 14:28
Reply to  Jan

Tak muszą być radosne, bolesne i chwalebne. Jak ktoś jest wstanie wygospodarować czas to jeszcze światła. Lepiej trzymać się tego co zatwierdzili papieże, św. Piusa V w XVI wieku i „św. Jan Paweł II zaproponował rozszerzenie, wprowadzając tajemnice światła w opublikowanym 16 października 2002 Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae”.

Jan
Jan
14.09.20 22:06
Reply to  alik

Czyli inaczej jest zabronione, czy po prostu nie określone?
Bo chyba Matka Boża się nie obrazi jeśli będziemy rozważać np mękę Jej Syna zamiast tajemnic radosnych czy chwalebnych???

Agga 2
Agga 2
15.09.20 10:50
Reply to  Jan

Janie, jeśli odmawiasz Nowennę Pompejańską musisz codziennie odmówić 3 całe różańce, czyli 5 tajemnic radosnych, 5 bolesnych i 5 chwalebnych. Możesz również dołączyć tajemnice światła.

Jan
Jan
19.09.20 10:31
Reply to  Agga 2

3 całe różańce tak, ale gdzie jest napisane że nie wolno odmawiać innych tajemnic?
Jeśli nie ma zakazu to znaczy że wolno

edee
edee
15.09.20 19:18

Proszę o rzeczową odpowiedz czy nowenna pompejańska odmawiana bez stanu łaski uświęcającej jest ważna? Lub odmawiana w pojędynczych dniach bez stanu laski. Czy Maryja coś na ten temat powiedziała? Za komenetarze w stylu „wydaje mi sie…” z góry dziękuję. Nie chodzi o to co się komu wydaje tylko o konkretną wiedzę.

enia
enia
16.09.20 10:32
Reply to  edee

Jest ważna

Dorota
Dorota
19.09.20 22:32
Reply to  enia

Dorota do Eni..Eniu będę teraz pisała tutaj do Ciebie bo na tamtym forum jest mi ciężko Cię odnaleźć. Jutro się odezwę bo mam kilka pytań dotyczących drogi krzyżowej. Pozdrawiam

Dorota
Dorota
20.09.20 19:20
Reply to  enia

Eniu spróbuj jeszcze raz odpisać mi na tym forum może się uda. Nie wiem jak mam odprawiać drogę krzyżową nie mam w tej książeczce żadnych instrukcji

enia
enia
20.09.20 19:42
Reply to  Dorota

Zaczynasz od str 15, modlitwą przed rozpoczęciem .Rozpoczynasz godz 0d 17-18 pierwsza godzina , następnego dnia druga godzina od 18-19, tak przez 24 dni . kończysz modlitwą str 15 dziękczynienie po każdej godz. powoli, na spokojnie.

Dorota
Dorota
20.09.20 20:26
Reply to  enia

Eniu u mnie na str15 jest Rana braku więzi rodzinnych. Na kolejnej stronie jest Jezus przyjmuje pomoc Szymona. Czy mam modlić się tak jak jest na kolejnych stronach czy po modlitwie na str 15 rozpocząć drogę krzyżową od pierwszej stacji do ostatniej. Bo tego nie rozumiem. I czy codziennie przesowam się o godzinę. Bo tu może być trochę problemu że względu na moją prace

enia
enia
20.09.20 20:43
Reply to  Dorota

Czyli masz inny egz, rozpoczynasz modlitwa przed każdą godz, codziennie 1 godz , kończysz modlitwą dziekczynną.
To jest modlitewnik Luizy Piccarrety.
Ja będe teraz rozpoczynać od 1-go od 17, codziennie 1 godz.
Odpraw w tej godz kiedy czas Ci pozwala , przepros Jezusa niech przyjmie tą modlitwę, pracujesz nie dasz radę, mi też ostatnio się przesunęło

Dorota
Dorota
20.09.20 21:25
Reply to  enia

Ta modlitwa rozpoczynająca przed każdą godzina to Ojcze nasz Zdrowas Mario i wierzę w Boga czy jakaś inna. Moja książeczka jest wydana przez siostrę Anastazje. Nie ma żadnych instrukcji jak odmawiac. Gdzie mogła bym znaleźć dokladne instrukcje tej drogi kr,yzowej

enia
enia
20.09.20 21:31
Reply to  Dorota

Dorotko to moja pomyłka, mówimy o innej DK. Ja jeszcze nie doszłam do tego modlitewnika s.Anastazji, mam go.
To w ciągu dnia odpraw całą, kiedy czas Ci pozwala, proś Jezusa niech uleczy zranienia Twojego męża, aby Ci wybaczył

Dorota
Dorota
20.09.20 22:19
Reply to  enia

Ok. Ale w wolnej chwili napisz mi wszystko o tej drodze krzyżowej którą Ty odprawiać.

Dorota
Dorota
21.09.20 04:41
Reply to  enia

Eniu napisałaś do mnie o 21.31 dostałam powiadomienie lecz nie doszła odpowiedź. Jeśli to nie problem to odpisz jeszcze raz

enia
enia
21.09.20 07:29
Reply to  Dorota

Nie odpisałam wczoraj.
Ta DK L Piccarrety jest szczególna, codziennie odprawia się 1 godz, jak powyżej napisałam.

Muza
Muza
21.09.20 13:02
Reply to  enia

Eniu, Dorotko,
Bardzo proszę o modlitwę w intencji ś.p Cioci Basi, która zmarła na nowotwór. Proszę o łaskę zbawienia dla Niej, a także o to, abyśmy mogły się pożegnać i pojednać duchowo. Proszę o znak od Cioci, że jest już u Pana Boga, że nie gniewa się na mnie, że jestem w Jej sercu i czeka na mnie i czuwa. Ja również mam Ciocię w sercu i bardzo Ją kocham… Amen. +

Dorota
Dorota
21.09.20 19:34
Reply to  Muza

Muzo pomodle sie w intencji Twojej cioci. A Enia napewno cos mądrego Ci doradzi bo ona jest jak dobry duszek ktory duzo wie i cudownie prowadzi innych do Boga

Muza
Muza
21.09.20 20:19
Reply to  Dorota

Dziękuję bardzo. +:)

Dorota
Dorota
21.09.20 22:02
Reply to  enia

Eniu jestem przerazona. Bylam ostatnio u meza probowalam z nim rozmawiac . Ale jest coraz gorzej. Poprosilam go zeby poszedl do spowiedzi i zeby skorzystal z pomocy sycharu. Powiedzial mi ze nie bedzie kontaktowal sie z żadną sekta. NP narazie nie odmawiam bo 14 pazdziernika szykuje sie do szpitala a po narkozie nie bede w stanie sie modlic. Wiec po powrocie obiecxlam sobie ze zacznę czwartą odmawiac. Kręgosłup nadal mi doskwiera nie tak mocno jak wcześniej ale boli. Natomiast Rea kulszowa żyć mi nie daje tak bardzo boli. Muszę zamówić sobie olej sw Szarbela może ulży mi w bólu.

enia
enia
21.09.20 23:23
Reply to  Dorota

Nie radzi sobie ze zranieniami Twój mąż, właśnie szatan uderza najbardziej w rodziny, rozwala małżeństwa. Jak zaczyna zanosić się modlitwy do Boga bywa gorzej, teraz DK odprawiaj kiedy czas Ci pozwoli wg s.Anastazji. Z jedną panią rozmawiałam że na rwe kulszową pomogła jej św.Faustyna, smarowała nogę, kręgosłup Balsamem Miłosierdzia, tak szczęśliwie trafiła do lekarza chyba 3 zastrzyki dostała i postawiło ją na nogi, mówiła że widziała się już na wózku. Pójdziesz do szpitala pamiętaj o błogosławieństwie. Zaproś Lekarza Niebieskiego Pana Jezusa, proś niech Bóg działa przez lekarzy i prowadzi rękę lekarza. Poproś dusze czyśćcowe lekarzy niech Ci pomogą, pomódl się… Czytaj więcej »

Dorota
Dorota
22.09.20 11:07
Reply to  enia

Eniu nie rozumiem co do tego balsamu miłosierdzia sw Faustyny. O co tak dokładnie chodzi

enia
enia
22.09.20 11:13
Reply to  Dorota

W Łagiewnikach można dostać ten balsam, możliwe że wysyłają.
Smarowała się tym balsamem i prosiła św.Faustyne o wstawiennictwo, jest też dołączona do tego balsamu modlitwa

Dorota
Dorota
22.09.20 19:32
Reply to  enia

Bede szukała tego balsamu bo tak mnie boli że aż ciężko jest mi chodzić. Powiedz mi gdzie kupiłaś ta książeczkę drogi krzyżowej to i ja spróbuje sobie kupić.

enia
enia
22.09.20 19:38
Reply to  Dorota

wspólnota pomarańczki rozprowadza

Dorota
Dorota
27.09.20 19:15
Reply to  enia

Eniu nie mam siły. Gdy zaczyna mi się coś układać to zaraz zaczynam mieć kolejne przeszkody. Już mi ręce opadają jestem sama z tym wszystkim i nie daje rady. Eniu pomysł może wymyślisz coś żebym mogła skontaktować się z Tobą w inny sposób poza forum. Mam Ci tyle do powiedzenia i mam wiele pytań ale nie o wszystkim można mówić na forum. Wymyśl coś prosze

enia
enia
27.09.20 19:24
Reply to  Dorota

Dorota tak różne tu tematy leciały, lecą. Co kilka głów to nie jedna, zaraz wszyscy ruszymy Ci z pomocą.
Czytasz Dzienniczek Faustyny? Jej to problemy wyrastały jak grzyby po deszczu. Takie jest życie, raz z górki a za chwilę pod górę. Trzymaj się Jezusa a będzie dobrze.

Basia
Basia
25.09.20 14:00

Zaczęłam odmawiać nowennę 6 dni temu. Nie byłam biegła w różańcu, więc korzystałam z pomocy i wskazówek na jednej stronie, ale teraz zgłębiając temat gdzie indziej zauważyłam, że odmawia się też „Pod Twoją Obronę”, którą to część pominęłam… 🙁 Nie było jej w nagraniu które mnie wspomagało w nauce. Czy to oznacza że powinnam zacząć nowennę od nowa?

Joanna
Joanna
30.09.20 19:12

Czy jak odmówiło się nowenne pompejanska i intencja została wysłuchana a po jakimś czasie problem się pojawił ten sam co była odmawiana to czy można jeszcze raz odmówić w tej samej intencji?

1 23 24 25
2972
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x