Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz też: Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Tajemnica nowenny pompejańskiej (filmy na DVD z książką)

W magazynie SKU:978-83-63110-53-6
Cena promocyjna 25,00 zł Cena 35,00 zł

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

 

Powiadom o
Ola
Gość
Ola

Na tej stronie jest skarbnica rozwazan rozancowych :-), starczy na wszystkie dni nowenny i wiecej. Polecam:

http://www.rozaniec.dominikanie.pl/012.html

Monika
Gość
Monika

Bądż Uwielbiona Najświętsza Panienko za to że nie pozostawiasz nas sierotami lecz nieustannie wstawiasz się u Boga za nami chcę Ci wyśpiewywać hymny pochwalne Boże wielbię Cię za dar kochanej Mateńki która pokornie słucha naszych próśb i wyprasza potrzebne łaski kocham Was wszyscy drodzy odmawiający nowennę ja obecnie odmawiam tę piękna modlitwę po raz trzeci i nie mam zamiaru zaprzestawać a miłością do Mateńki zaraził mnie mój drogi tato Ludwik który odszedł niedawno do wieczności kochanie nasze spoczywaj w Panu amen bądz uwielbiona Trójco święta za dar tak wspaniałego ojca i męża i cóż można rzec byłeś dobry jak chleb… Czytaj więcej »

zaza
Gość
zaza

witam,

odmawiam nowenne juz kilkanascie dni. Sprawę mam bardzo trudną i niestety efekty mogą być też b.odlegle w czasie co mnie niestety demotywuje. Na dzien dzisiejszy jest coraz gorzej z nowenna może dlatego , że oprócz odmawiania swojej to odmawiam nowenne za kogos gdyż przestał. Przykro mi jest gdy niestety odmawiam nowenne, msze św.i komunie ofiaruje w tej intencji a niestety nic sie lepszego nie dzieje, tak jest jak bylo przed nowenna sad

Aga
Gość
Aga

Nie załamuj się, ja odmawiałam nowennę trzykrotnie w tej samej sprawie. Choć podobnie jak u Ciebie, nie spodziewałam się efektu zaraz po zakończeniu, jednak czuję, że wszystko się powoli zaczyna układać. Zobaczysz, może kiedyś po latach stwierdzisz, że to co otrzymałaś, jest o wiele lepsze od tego o co prosiłaś.
Módl się i bądź pewna, że zostaniesz wysłuchana. Bóg kocha nas, a miłość Jego jest ogromna. Ojciec zawsze chce dla swoich dzieci jak najlepiej.

zaza
Gość
zaza

Slicznie dziekuję za te słowa, dużo nie trzeba aby światło znów się przedarło do serca. Wierzę , wierzę co mi innego pozostaje smile
-jesli jestes zaintersowana to proponuje także Tajemnicę Szczęścia. Obietnice „nieziemskie” smile

zaza
Gość
zaza

DO AGA: Slicznie dziekuję za te słowa, dużo nie trzeba aby światło znów się przedarło do serca. Wierzę , wierzę co mi innego pozostaje smile
-jesli jestes zaintersowana to proponuje także Tajemnicę Szczęścia. Obietnice „nieziemskie” smile

Ola
Gość
Ola

Wczoraj ukonczylam moja 54 dniowa nowenne. Zobaczymy, czy bedzie jakis odzew i jaki. Poki co robie sobie kilkumiesieczna przerwe bo na kolejna nowenne nie mam sil, u mnie jej odmawianie to stala walka, nie odczuwam wewnetrznego pokoju jak wiekszosc z Was, nie polepszylo sie nawet pod koniec odmawiania a wrecz mam nadzieje, ze szlo coraz gorzej, jak po grudzie.Ale wytrwalam i ciesze sie z tego:) Przynajmniej nie bede mogla sobie zarzucic, ze z powodu lenistwa, strachu przed trudami nie podjelam sie tej modlitwy. Teraz wiem, ze zrobilam w danej intencji wszystko, co w mojej mocy, wiecej juz NIC nie moge.… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Olu, jeżeli czytasz jak odmawiać różaniec to zazwyczaj po każdy dziesiąte kończy się Chwała Ojcu… i tyle, czy będziesz odmawiała O mój Jezu… zależy tylko od Ciebie. Anioł w Fatimie przekazał tą modlitwę dzieciom, aby odmawiały ją po zakończeniu każdej dziesiątki, dlatego ja osobiście staram się jej nigdy nie pominąć i dodatkowo odmawiam O Maryjo bez grzechu poczęta… Ale jest to tylko Twoja wola i bez tej / tych modlitw Twój różaniec również jest miły Matce Bożej. Pamiętaj, ze nasza modlitwa to nie jest algorytm, którego musimy ściśle przestrzegać, gdyż w przeciwnym wypadku nie osiągniemy celu. Modlitwa to jeden z… Czytaj więcej »

Cytryna
Gość
Cytryna

Ja odmawiam modlitwę O mój Jezu… po każdej dziesiątce różańca. U mnie w rodzinie i generalnie w kościele właśnie w ten sposób jest odmawiany różaniec. Ale z tego co wiem to ta modlitwa nie jest obowiązkowa.

Patrycja
Gość
Patrycja

Modlę się nawrócenie i wiarę w Boga dla mojego narzeczonego, aby ślub kościelny był prawdziwy a nie „dla szopki” dzisiaj zaczynam nowennę, módlcie się proszę ze mną abym wytrwałą do końca i aby nowenna została wysłuchana.

Ania
Gość
Ania

Dzisiaj ponownie rozpoczynam nowennę pompejską. Poprzednią przerwałam po tyg.Modlę się w intencji znalezienia godnego zatrudnienia. Już tylko Matka Przenajświętsza jest mi w stanie pomóc.

trudna_droga
Gość
trudna_droga

Mam pytanie do Was Kochani.
Czy kiedy odmawialiście NP wracały do Was wspomnienia ciężkich chwil i wydarzeń z przeszłości?
Ja tak mam czasami, że jak odmawiam NP to pojawiają się wspomnienia dotyczące jakiś kłótni, wyśmiewań, trudnych momentów itd. I zastanawiam się czy przez to Pan Jezus leczy moje wspomnienia czy też zły specjalnie przypomina mi je.

Bartek
Gość
Bartek

Tak się zastanawiam czy Nasze prośby do Stwórcy mają sens. Modlimy się o coś a skąd wiemy że tego w świetle przyszłej wieczności Nam potrzeba. Ktoś modli się o zdrowie dla dziecka. A może Śmierć dziecka odmieni Człowieka i skieruje Go na drogę Wieczności. Może wystarczy modlić się o „wypełnienie Woli Bożej we Mnie”. Prosimy o coś a w modlitwie Ojcze Nasz i tak jest Bądź Twoja Wola. Jakie refleksje?

Cytryna
Gość
Cytryna

Oczywiście, że nasze prośby mają sens. Gdyby tak nie było, nie usłyszelibyśmy nigdy słów „Proście a otrzymacie”. Tak, w modlitwie Ojcze nasz padają słowa „Bądź wola Twoja”, które mają podkreślać to, że ostateczną decyzję pozostawiamy Bogu – ale to nie oznacza, że nie mamy prawa o nic prosić. Padają tam też np. słowa „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” – czy Jezus nauczyłby nas takiej modlitwy, gdybyśmy nie mogli prosić o nic innego jak tylko o wypełnienie woli Bożej? Druga sprawa, jak się zaczęła historia Nowenny Pompejańskiej? Matka Boża obiecała chorej dziewczynie, że da jej te łaski o które poprosi… Czytaj więcej »

daria
Gość
daria

Chciałabym do powyższego komentarza dodać jeszcze pewną kwestię, która też jest poniekąd związana z tym, co napisała Cytryna. Ostatnio natknęłam się na fragment z „Dzienniczka” Świętej Faustyny, który dał mi powód do głębszego zastanowienia się…
„Jezus dał mi poznać, jak dusza powinna być wierną modlitwie, pomimo udręczeń i oschłości, i pokus, bo od takiej przeważnie modlitwy zależy urzeczywistnienie nieraz wielkich zamiarów Bożych; a jeżeli nie wytrwamy w takiej modlitwie, krzyżujemy to, co Bóg chciał przez nas dokonać albo w nas. Niech słowa te wszelka dusza zapamięta: A będąc w ciężkości dłużej się modlił.” (Dz. 872)

Bartek
Gość
Bartek

Przeczytałem w książce Św Marii z Agreda Mistyczne Miasto Boże, uważanej przez Maryje obok książki Katarzyny Emmerich ktora na Ziemi jest tylko Blogoslawiona a w Niebie jest jedna z Najwiekszych Świętych, iż dla Boga największym skarbem jest Cierpienie, Pokora i Cierpliwość. Bóg boleje że ślepa nieświadomośc ludzka czuje wstręt do cierpienia i smutku. Także czasem należy się zastanowić o co prosić i w kontekście Życia Wiecznego czy warto. cdn.

Bartek
Gość
Bartek

Dokładne cytaty zamieszcze później. Dla tych którzy cierpią i patrzą na Innych zastanawiając się czemu Im się tak dobrze powodzi przedstawiam cytat z książki Wyznania Duszy Potepionej- Jest to prawda, że Bóg daje nagrodę ludziom tu na ziemi za wszystko dobro które uczynili, jeśli nie może dać Im jej w Wieczności. Więc Głowa do Góry bo jest w tym głęboki sens ukryty.

K...
Gość
K...

Witam

Ja odmawiam Tę Nowennę pierwszy raz. Całkowicie przypadkowo natknęłam się na nią – sama nie wiem już jak to się stało, bo jeszcze 2-3 miesiące temu nie wiedziałam nawet, że taka jest. Zaczęłam już część dziękczynną, którą skończę dzień przed Wigilią.
Po Świętach chciałabym zacząć następną w innej intencji, i chciałam się zapytać, bo może ktoś ma jakieś doświadczenia albo większą wiedzę w tym temacie – czy mogę modlić się „o zdrowie dla rodziców” czy dla mamy i dla taty intencja i nowenna powinna być osobna?

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie smile

Aga
Gość
Aga

Uważam, że modlitwa o zdrowie dla rodziców jest dobra, jeżeli chcesz możesz także odmówić nowennę za każdego z osobna. Liczy się tylko to, że intencja ta wypływa z głębi Twojego serca, z miłości…

Hanka
Gość
Hanka

Witam
,,o zdrowie dla rodziców” to jest jedna intencja.
serdecznie pozdrawiam

nmpmszn
Gość
nmpmszn

kiedys zaczelam odmawiac Nowenne przed zasnieciem ale niestety zawsze zasypialam po pierwszej dziesiatce. Pewnego dnia postanowilam pojc do Kosciola, w ktorym bralam I Komunie Swiętą. Kocham ten Kościół choć nie byłam w nim z 20 lat. Ostatnie lata spedzialm bez Kościoła. Nie chodziłam na Msze, nie spowiadałam się. Wierzyłam w Boga lecz nie w Kościół. Tak naprawde to nie wiem dlaczego moje życie tak się zmieniło od czasów kiedy jako mała dziewczynka radośnie chodziłam do Kościoła? Gdy weszłam kilka dni temu do tego Kościoła sam zapach przywrócił mi wspomnienia z beztroskich lat. Ten sam ołtarz ten sam „dom” co kiedyś.… Czytaj więcej »

barbara
Gość
barbara

Dziękuję osobie dzięki której trafiłam na tę modlitwę. Dziękuję za otrzymane błogosławieństwa dla całej rodziny. Bóg zapłać.

nmpmszn
Gość
nmpmszn

jestem kobieta po 30-tce, zostalam sama z budowa domu. Tzn postanowilam, ze wybuduje dom rodzinny dla Mamy, ktora go nigdy nie stworzyla bo wyjechala za granice za pieniedzmi. Ale jest juz zmeczona i chce wrocic do kraju, pragne zeby babcia dozyla chwili gdy Swieta spedzimy wszyscy razem. Budowa mnie przerasta ale nie moge jej poprostu zaprzestac, przerasta mnie tez finansowo ale nie moge i nie chce sie poddac. Place za wszystko z mojej pensji. Czy godnym jest prosic Matkę Boską aby mi pomogla go ukończyć ? Czy nie jest to zbyt materialna prośba.? Bede wdzieczna za waszą opinie.

dorota
Gość
dorota

Witam wszystkich! z całego serca zachęcam do odmawiania nowenny! cuda się dzieją za jej przyczyną smile mój problem trwał ok. 4 lat. Prosiłam Matkę w sposób bardzo bezczelny, wyznaczając jej czas sad w sumie sama do końca nie wierzyłam, że to rozwiązanie mojego kłopotu jest możliwe „na dniach”… stało się. wstydzę się za swoją niewiarę i strasznie mocno dziękuję Matce, że mimo wszystko wysłuchała kogoś tak bezczelnego i słabej wiary, jak ja :)) Ufajcie, to prawdopodobnie jedyna Wasza nadzieja smile

Aneta
Gość
Aneta

Witam Was odmawiających nowennę pompejańską! Zaczęłam 5 dni temu i niestety jest ciężko. Odmawiam tę modlitwę w bardzo beznadziejnej intencji, takiej, dla której praktycznie nie widzę rozwiązania. Podczas odmawiania tej modlitwy mam chwile zwątpienia, ogarnia mnie ogromna depresja, rozpacz, wstyd się przyznać, ale mam ochotę ja przerwać bo myślę sobie „co to da?”. Ale wytrwam, tego jestem pewna.

Ania
Gość
Ania

Witam, odmawiam Nowennę ale „dopada” mnie kryzys, zwątpienie. Czy Wy też tak macie, że ogarnia Was zniechęcenie, smutek? Ja bardzo się boję, że jestem niegodna by otrzymać łaskę, o którą proszę Matkę Bożą.

Nunka
Gość
Nunka

Aneta
Mam to samo sad szczególnie dziś naszła mnie myśl ,że moja intencja i tak się nie spełni.

joanna
Gość
joanna

Witam,odmawiam nowennę od kilku dni w intencji mojego taty,aby przestał pić alkohol.Czytam o kryzysie,ja na razie odmawiam z wielką radością,zastanawiam się czy mnie też dopadnie.Zakończę ja 18 stycznia trzymajcie za mnie kciuki.

Nunka
Gość
Nunka

Odmawiam nowenne już tydzień. Staram się ją rozłożyć w czasie ( odmawiam jedną tajemnice,za jakiś czas drugą i kolejną) tak by nie być ‚zmęczona’ i podchodzić do modlitwy z zapałem. Mimo to podczas odmawiania często bierze mnie senność..raz odmawiałam tajemnice opierąjąc głowę na ręce ale walczyłam i udało mi się skończyć. Postawiłam sobie bardzo ‚poważna’ i ważna dla mnie intencje jednak ciągle mam wątpliwości czy jest sens proszenia o to skoro i tak się to nie stanie.Czekam już tyle lat i nic więc widze to w czarnych barwach. jednak nie przerwe nowenny ,skończe ją dla Matki Boskiej.

nmpmszn
Gość
nmpmszn

dzis mnie dopadł straszny dół, przypomniał mi sie olbrzymi grzech z młodości i tak jak przez te lata wydawał sie być grzechem młodości tak dziś odczuwam go okropnie, czuje sie potępiona, nie godna prosić o cokolwiek, powinnam błagać Boga o wybaczenie tego grzechu do końca życia odmawiajac Nowenne ale odmawiam ja w innej bardziej przyziemnej intencji, prosze napiszcie czy tez wami tak miotało podczas odprawiania Nowenny czy tylko ja mam pietno grzechu i nie godna jestem o nic prosic. Pisalam wczesniej, ze nie wiem dlaczego tak mi sie, zycie zmienilo i byłam z dala od kościoła, dziś przed obrazem Matki… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Prawie wszyscy mają tak samo. Poczytaj o św. o. Pio i innych świętych. Polecam lekturę Księgi Hioba. Weź pod uwagę fakt, że poczucie winy tak ogromne, które człowieka paraliżuje i czasami podpowiada, że lepiej sobie dać spokój z nawróceniem nie pochodzi od naszego Stwórcy. On tylko przyzwala na takie dotknięcie sumienia. Wyspowiadaj się i pamiętaj to było a teraz jesteś nowym człowiekiem (List świętego Piotra do Kolosan 3, cały). To co opisujesz jest normalną drogą chrześcijanina. Takie „doły” są tylko zapytaniem Jezusa (tak jak Piotra) „Czy Ty mnie miłujesz?”. Jezus jest zawsze z nami a podczas takich „dołów” niesie nas… Czytaj więcej »

nmpmszn
Gość
nmpmszn

Niech Ci Bóg wynagrodzi i Matka Boża za słowa wsparcia, których tak bardzo mi dziś potrzeba :)Pomodle się za Ciebie

Dana
Gość
Dana

Witam, mam pytanie bo właśnie przymierzam się do rozpoczęcia nowenny, ale nie rozumiem jak to jest dokładnie z tymi intencjami ? Czy na każdą część różańca ma być podana inna intencja czy obieram sobie jedną intencję i przez 54 dni modlę się o nią (bo tak też gdzieś przeczytała)?

Cytryna
Gość
Cytryna

Witaj, przez całe 54 dni odmawia się Nowennę w jednej intencji. Przykładowo, jeśli ktoś modli się o znalezienie dobrej pracy to przed KAŻDĄ CZĘŚCIĄ różańca mówi właśnie tę intencję: Proszę o pomoc w znalezieniu dobrej pracy. Przez wszystkie 54 dni pozostaje ta sama intencja, nic się nie zmienia. Pozdrawiam smile

jola
Gość
jola

Nowennę Pompejańską odmawiałam już dwa razy,czekałam i czekam pokornie. W części juz zostałam wysłuchana. Wszystkim odmawiającym życzę cierpliwości i głębokiej wiary w jej moc.

Karolina
Gość
Karolina

Skończyłam nowennę tydzień temu , jestem osobą niepełnosprawną , modliłam się w intencji znalezienia pracy. I…
całość na głównej stronie smile
http://pompejanska.rosemaria.pl/2012/12/karolina-znaleziona-praca/

Kaja
Gość
Kaja

Witam,
Odmawiam Nowennę po raz 1 już 5 dzień, podjęłam się jej odmawiania, bo wydaje mi się, że jestem wytrwała i dam radę. Jak narazie nie spotkały mnie żadne trudności. Boję się tylko, że moja intencja jest banalna i nie potrzebnie zawracam nią Matce Bożej głowę w konsekwencji nie zostanie spełniona. Czy może tak się stać?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Po strasznej i burzliwej historii wróciłem do Pana Boga , Miłosierny Ojciec pobłogosławił mi i skończyłem szkołę średnią , dostałem się na studia , jednak zły duch robi wszystko bym się załamał i nie dał sobie rady ,wszystkich ludzi dobrego serca , proszę o Modlitwę w mojej intencji… Krysztof

Asik
Gość
Asik

Witam ;D ja odmawiam w chwili obecnej czesc dziekczynna i zauwazylam ze teraz nie moge sie skupic na modlitwie,czuje ze idzie mi odmawianie rozanca jak pod gorke,jestem zamyslona o pomoc w skupieniu prosze Ducha Swietego badz spogladam na obraz Jezu Ufam Tobie i wtedy jak reka odjal ;D Zaznaczam ze przy czesci blagalnej nowenny bylam pelna energii optymizmu a teraz jest jakby odwrotnie.Czy tez tak macie badz mieliscie? Pozdrawiam serdecznie.Szczesc Boze

K...
Gość
K...

Witam

Dla tych, którzy zastanawiają się nad formą rozważania tajemnic różańcowych (w tym dla mnie smile )znalazłam taki fragment:

„Kiedy rozważasz to, co ci powiem w głębi serca twego, większą odnosisz korzyść niżbyś przeczytała wiele ksiąg. O, gdyby dusze chciały słuchać głosu Mego, kiedy przemawiam w głębi ich serca, w krótkim czasie doszłyby do szczytu świętości” Dz. 584

Pozdrawiam grin

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

MAM PYTANIE SKĄD POCHODZI TEN PRZYTOCZONY FRAGMENT….?

Donna
Gość
Donna

W intencji mojego meza Matko Najukochansza pomoz jemu przestac pic

eliza
Gość
eliza
Magda
Gość
Magda

A ja mam małe pytanie techniczne: czy to w czymś przeszkadza, że w ciągu 3 kolejnych dni najpierw powiedziałam: „ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego” a potem wymówiłam intencję zamiast na odwrót? Wydaje mi się, że Matka Boska nie patrzy na takie drobne szczegóły i chyba nie muszę zaczynać od początku? smile

Marzena
Gość
Marzena

Magda, nie sądzę, żeby Matka Boska miała Tobie za złe, taką „pomyłkę”. Pomyśl gdyby Twoje dziecko przyszło do Ciebie i mówiąc np. jakiś wierszyk pomyliło się, zapomniało czegoś to odepchnęłabyś je, pogniewałabyś się na nie… tym serdeczniej byś takie dziecko przytuliła, nie o formułki chodzi tylko o chęci… tak mi się wydaje smile Pozdrawiam cieplutko

Marzena
Gość
Marzena

ja chyba też tak robię, że najpierw mówię formułkę.. „ten różaniec…” a potem wymawiam intencję,

Cytryna
Gość
Cytryna

Osobiście nie sądzę, żeby to był błąd, nawet najmniejszy smile Ja zawsze tak robiłam i robię nadal. Tak jest dla mnie logiczniej, bo najpierw stwierdzam, że różaniec jest na cześć Matki Bożej a dopiero potem wymieniam swoją intencję. Jestem jednak pewna na 100% że to nie ma znaczenia smile

Aga
Gość
Aga

Witam Was Kochani;)
Dzisiaj kończę moją pierwsza nowennę. Bardzo cieszę się, że wytrwałam w niej pomimo trudności spotykających mnie podczas odmawiania. Dziękuję Mateńce, za wysłuchanie w dużej części moich błagań. Czuję też, że kiedy Bóg wkroczył w całości do mojego życia nastąpił porządek, wcześniej w moim życiu występował chaos, bałam się o przyszłość. Dzięki modlitwie zaufałam Bogu, On lepiej wie co dla mnie jest dobre i czego potrzebuję.
Ktoś kiedyś napisał tutaj, że jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu. I czuję, ze tak jest. wink
Pojutrze zaczynam następną nowennę wink

Kinga
Gość
Kinga

witam
mam pytanie, czy można modlić się różancem z mp 3?

eliza
Gość
eliza

na pewno:) ja tak często robię w ciągu dnia….. sama nagrałam kilka różańców z rozważaniami o.Pio,Maksymiliana,Faustyny,Tereski od Dz.Jezus,Matki Teresy z Kalkuty,JBMolli i takie po każdej tajemnicy chwila ciszy dla rozważań serca …… i korzystam……

Kinga
Gość
Kinga

witam
i jeszcze jedno, od 4 dni z trudem modlę się – Nowennę Pompejańską, ale bez rozwazania, bo wcześniej nie wiedziałam,że tak trzeba… więc czy mam kontynuować dalej czy mam od nowa modlić?

Anna MM
Gość
Anna MM

Ja odmawiam różaniec z Janem Pawłem II (mam w telefonie)
i są tam krótkie rozważania. Według mnie możesz spokojnie się modlić dalej ale dołóż rozważania (*bo nie wiedziałaś a nie nie chciałaś)

Anja
Gość
Anja

Dlaczego mój post został wykasowany?

paula
Gość
paula

odmawiam nowenne w intencji tego aby moj ojciec przestal pic nic sie nie zmienia jest coraz gorzej boje sie ze nie wytrwam prosze o modlitwe w mojej intencji

Aga
Gość
Aga

Znalazłam w internecie słowa skierowane do nas. Posluchajcie:
„Chcąc zyskać Łaski Boże potrzebne do życia i działania, bądźcie wytrwali w swoich modlitwach nie zniechęcając się, bo to także jest próbą waszej wierności. (…) Każda osoba musi być wypróbowana szeregiem prób i testów. Szczęśliwie przebyte, wzmacniają znacznie waszą duszę. Wszelkie przeciwności i cierpienia, zawsze wzmacniają waszą duszę…”

Dorota
Gość
Dorota

a jak się odmawia jedną część różańca?, to jest 1×10 koralików? czy cały różaniec 5×10? jesli tak to czy wtedy trzeba czytać te zapisy przed każdą z kolejnych dziesiątek? czy można lecieć prosto ze wstępem przed jedną tylko częścią? typu cześć dziękczynna i lecimy z cały różańcem az do kolejnej części. Jak to rozważać jeśli nie mam żadnej książeczki z modlitwami, a przed internetem po porostu głupio. \można sobie samemu rozważać po swojemu? przepraszam, ale z różańcem jestem na bakier jak na razie

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Część różańca to 5 tajemnic. Jedna tajemnica to 10 koralików smile Czyli 50 koralików to jedna część różańca.
Części różańca są 4 – radosne, bolesne, chwalebne i dla wytrwałcych – światła.
Rozważać możesz po swojemy, a w modlitwie nownnapomoejańską bardzo pomocne bedzie to: http://rosemaria.pl/ksiegarnia/category/36-obrazki-z-nowenna-pompejanska.html

Joanna
Gość
Joanna

Wierzę w Boga Ojca.., Ojcze Nasz…, 3 Zdrowaś Maryja…,”Intencja – wypowiedzieć………..” po raz 1-szy w części radosnej + Na Twoją cześć Królowo Różańca Św. odmawiam ten różaniec,Tajemnica 1-sza Radosna to Zwiastowanie Najśw. Maryji Pannie-Ojcze Nasz… i 10 Zdrowaś Maryjo…,Tajemnica 2 Radosna-Nawiedzenie Św.Elżbiety -Ojcze N…+ 10 Z.M…, T.3-cia R.- N.P.J. w B.- O.N…+10 Z.M…, T. 4-ta R. – Of.P.J.P.B.w Ś.- O.N…+ 10Z.M…, T 5-ta R. – Zn.P.J.w Ś.- O.N…+10 Z.M…,Królowo R.S.m.s. za nami 3 razy. Intencja……. – po raz 2-gi w CZESCI SWIATLA I NA TWOJA CZESC ODMAWIAM TEN ROZANIEC K.R.S – T. 1-SZA SWIATŁA – CH.P.J.w RZ.JORDAN – OJCZE NASZ…..… Czytaj więcej »

Joanna
Gość
Joanna

Oczywiście po każdej całej części różańca, czyli po 5-ciu tajemnicach mówimy „Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompeji (lub Pompejów) ……..”- gdy jest to część błagalna nowenny, czyli przez 27 dni, a ” Coż Ci dać mogę o Królowo pełna miłości?…….” -gdy część dziękczynna – przez następne 27 dni.
W moim przypadku-bo ofiarowałam Nowennę dozgonnie,w podziękowaniu za dotychczasowe liczne cuda w moim życiu oraz z prośbą o dalszą opiekę na resztę mojego życia – mówię oba teksty, jeden po drugim i nie liczę dni.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Witam i zapraszam po odbiór nagrody za komentarz nr 3000 smile prosze o kontakt przez formularz kontkatowy:
http://pompejanska.rosemaria.pl/kontakt/

Joanna
Gość
Joanna

Jeszcze oczywiście wypada wpleść na zakończenie każdej tajemnicy, po 10-ciu Zdrowaś Maryja „CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁA NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW, AMEN” z uczynieniem znaku krzyża na czole i klatce piersiowej, jeśli okoliczności na to pozwalają lub chociaż w sposób symboliczny – dotykając czoła.

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO POCZYTANIA…..RADOŚĆ ROŚNIE W SERCU http://www.apologetyka.katolik.pl/sowo-wrod-nas/237/1120-wszystko-mog-w-chrystusie

Mimi
Użytkownik
Mimi

Witajcie;
Ja o nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się przypadkiem, przeglądając Internet.

Całość wpisu: http://pompejanska.rosemaria.pl/2012/12/malgorzata-bog-jest-pelny-milosierdzia/

hanna
Gość
hanna

PROSZĘ O PORADĘ Jestem w ciężkiej sytuacji, mój mąż znalazł się w areszcie i grozi mu bardzo ciężka kara, to jego pierwsze przewinienie, ale sprawa wygląda bardzo ciężko. Jest winien zarzucanych mu czynów (nie wiążą się one z wyrządzeniem krzywdy drugiemu człowiekowi, to złamanie litery prawa), ale jest też dobrym człowiekiem. Bardzo się boję, codziennie się modlę (zawsze to robiłam, ale teraz intensywniej i w tej konkretnej intencji), jest coraz gorzej… Natknęłam się w Internecie na Nowennę Pompejańską i nie wiem czy spróbować, jest mi jakby WSTYD zacząć odmawiać tę modlitwę z prośbą o pomoc, jestem w rozterce Czy może… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Módl sie. Nie watp

Kinga
Gość
Kinga

U Boga nie ma nic niemożliwego. Bóg przebaczy każdy grzech, jeśli żałuje z sercem. Polecam Ci Nowenną Pompejańską, choć jest wymagająca, trzeba wytrwałości .Nie poddawaj się… Ufaj Bogu i Matce Bozej.

Anna MM
Gość
Anna MM

Miłosierdzie i miłość Jezusa, Maryi i Boga samego – nie mają granic. Módl się. Jezus chodzi po ziemi i uzdrawia, pomaga i kocha nas tak jak dwa tysiące lat temu. Ufaj – nie wątp.

aga
Gość
aga

Bardzo Was prosze o modlitwe za mnie o ocalenie przed wiecznym potepieniem!

aga
Gość
aga

Kochani, bardzo Was prosze, modlcie sie wytrwale tym rozanciem za mnie o ocalenie przed wiecznym potepieniem. Bardzo prosze

czarna_owieczka
Gość
czarna_owieczka

Aga, Módl się do Nich z prośba o pomoc i ratunek twojej duszy… choćby 1 rózaniec . Też martwiłam się o swoją duszę. Spowiadaj regularnie i powiedz spowiednikowi o swoich problemach,przyjmij Pana Jezusa w Komunii Św., czytaj Pismo Św. , pobożne książki… Bóg nie straszy ludzi, Bóg jest Miłościa, każdego kocha… a strach to dzieło szatana.

Anna MM
Gość
Anna MM

Odmówię za Ciebie Aga koronkę do miłosierdzia Bożego.
Ty też odmawiaj ją w swojej intencji, pamiętając o obietnicach jakie dał Jezus grzesznikom wzywającym jego miłosierdzia w koronce.

aga
Gość
aga

dziekuje Wam bardzo Kochani, nie musiecie sie juz modlic za mnie, sama zaczelam odmawiac koronke i rozaniec.

aga
Gość
aga

prosze o skasowanie tego komentarza

ania
Gość
ania

od ponad pół roku jestem bez pracy, zaczęłam modlić się nowenną o jej znalezienie. kończę 13 stycznia, wierzę mocno, że otrzymam łaskę, choć pewnie nie zasługuję. jak dotąd nie byłam zagorzałą chrześcijanką, ale w czasie odmawiania nowenny coś się takiego zadziało, że poczułam tęsknotę za modlitwą, nie wyobrażam sobie teraz niedzieli bez Mszy św. i tak, jak powiedział o. Wojciech na kazaniu na Halach Jasnogórskich „jak Pan Jezus wejdzie w Twoje życie tak naprawdę, to już nic nigdy nie będzie takie samo” i naprawdę tak jest. dziękuję za tę łaskę odnalezienia na nowo drogi do Boga…

AniaB.
Gość
AniaB.

Witam, ja również od ponad roku borykam się z problemem braku pracy. Jest mi bardzo ciężko. Od dzisiaj zaczynam modlitwę do Matki Naszej. Proszę o chociaż jedno Zdrowaś Maryjo bym wytrwała w modlitwie. Będę tu zaglądała…bo wasze świadectwa są dla mnie wsparciem.

Adam
Gość
Adam

Witam i pozdrawiam wszystkich.Przymierzam sie do tej Nowenny ale mam trzy pytania.1-czy mozna Ja odmawiac na raty,np 1 czesc rano i dwie wieczorem? 2-w czesci blagalnej przed kazda czescia jest intencja czy mozna je zmieniac codziennie czy trzeba sie ich trzymac kurczowo przez dluzszy okres? i ostatnie pytanie-czy w czesci dziekczynnej rowniez mamy intencje czy juz nie-byc moze bylo to gdzies wyjasnione w jakims poscie lecz nie czytalem zbyt duzo.Z gory dziekuje i zycze wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

witaj! 1. tak; 2. jedna intencja na 54 dni; 3. dziękujesz za otrzymane łaski.

Monika
Gość
Monika

Miałam bardzo trudny problem, który do tego mocno wiązał mnie emocjonalnie paraliżując normalne życie. Najpierw w Gościu Niedzielnym artykuł o nowennach i w głowie utkwiła tylko ta nazwa: Nowenna Pompejańska. Chciałam się pomodlić za tą moja sprawę, szukałam innych, ale nic nie mogłam odnaleźć odpowiedniego, a wyswietlało mi ciągle tą. Potem decyzja – bo mam dzieci, jestem sama, nie mam czasu, a tu tyle modlitwy, kiedy ja ją bedę odmawiać? Rozpoczęłam. Postanowiłam też sobie pisać taki jakby „dziennik” tej nowenny zapisując, co się każdego dnia zdarzyło, o czym myślałam, odczucia duchowe również. Pierwszy dzień – to było coś niesamowitego. Wielka… Czytaj więcej »

Majka
Gość
Majka

Moniko nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę tych łask, odmawiasz pierwszą nowenna a takie przeżycia i przemyślenia Cię dopadają. Ja NP odmawiam od prawie 3 lat, jedną kończę, następną zaczynam, intencji było wiele,, dotyczące mnie i moich najbliższych i co … niestety same problemy, zaczęły sypać się takie rzeczy, które stanowiły największą wartość dla mnie. Problemy w pracy, w domu, samotność, konieczność operacji, problemy ze zdrowiem, a mam dopiero 35 lat. Już tracę siły, modlę się bez przekonania, może nie jestem godna łaski, czuję się odepchnięta przez Matkę Boską. Odmawiam jeszcze koronkę do Miłosierdzia Bożego. Szturmuję niebo, ale ono mnie… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Przyszło mi do głowy kilka rzeczy: 1. Mój dobry przyjaciel, jezuita, opowiadał mi kiedyś o czymś, co się nazywa „pazerność duchowa”. Chodzi tu o to, że człowiek w pewnym momencie już tylko „odmawia” coś kolejnego, i następnego, i znów coś, tyle, że to juz nie jest ani modlitwa, ani wogóle nic. Proszę – sprawdź, czy coś takiego działa u ciebie. 2. Z reguły tak jest, że jak się modlisz a wszystko wydaje się być gorzej i gorzej, to powody sa dwa: albo Twoja modlitwa działa bardzo wiele, stąd trudności, albo może Twoje spojrzenie na sprawy wymaga porządnego remontu. W pierwszym… Czytaj więcej »

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Jestem na początku nowenny ,nie mam nikogo kto wsparłby mnie modlitwą o wytrwałość, proszę o pomoc, modlę się o nawrócenie męża .Prowadż Najświętsza Panienko!

magdalenka
Gość
magdalenka

Od wczoraj odmawiam dwie nowenny w dwóch różnych intencjach, moja sytuacja jest bardzo trudna, problemy wydają sie nie do rozwiązania, ciągle ktoś nam ciągle „nogi podkłada”, ale ja sie nie poddaje, postanowiłam sie modlić, mimo, że ma dwoje małych dzieci i prawie cały czas sama się nimi zajmuję, nie mogę sobie na to pozwolić, żeby usiąść i odmawiać nowenne w ciszy i spokoju, dlatego odmawiam ją podczas sprzątnia, gotowania, czy prasowaniam na spacerze, w samochodzie w drodze do przedszkola, nowenne odmawiałam juz kilka razy ale zawsze tylko jedną w jednej intencji, dwie na raz to jest naprawdę dla mnie wyzwanie,… Czytaj więcej »