Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz też: Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Tajemnica nowenny pompejańskiej (filmy na DVD z książką)

W magazynie SKU:978-83-63110-53-6
Cena promocyjna 25,00 zł Cena 35,00 zł

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

 

Powiadom o
sylwia
Gość
sylwia

Witam wszystkich! Mam pytanie, czy mogę prosić o dwie łaski odmawiając jedną nowennę? Muszę modlić się za siebie i dziecko, nie mogę wybrać jednego z nas:(

Rina
Gość
Rina

Ja skończyłam odmawiać nowennę ponad miesiąc temu. Modliłam się o ułożenie spraw w życiu osobistym, moja modlitwa nie została wysłuchana. Teraz dopadają mnie wątpliwości, czy umiem się dobrze modlić. Czy jestem godna takiej łaski?
Wasze świadectwa są bardzo budujące i dzięki nim nie tracę nadziei do końca ale jest mi bardzo ciężko.

Gosia
Gość
Gosia

Rino, daj Maryi oraz Bogu trochę czasu…:-) To nie jest magia – zmówię Nowennę i od razu mam, co chciałam. Trzeba zostawić Bogu miejsce do działania. Miesiąc to naprawdę niewiele i twierdzenie, że Twoja modlitwa nie została wysłuchana nie jest do końca prawdziwe… Modlitwa to nie tabliczka mnożenia – albo się umie albo nie. Im więcej trudności na modlitwie tym ona jest bardziej owocna. Co do bycia godnym łaski – Pan Bóg nie patrzy jak człowiek – ten jest godnym, żeby uczynić mu coś dobrego a tamten nie. Dla Boga wszyscy jesteśmy najukochańszymi dziećmi i jeśli komuś czegoś nie da… Czytaj więcej »

Rina
Gość
Rina

Dziękuję Ci bardzo Gosiu za ciepłe słowo. Bardzo ładnie to ujęłaś i chyba potrzebowałam żeby ktoś mnie podtrzymał na duchu. Wiem, że nie mogę tracić nadziei. Bóg zapłać.

doris
Gość
doris

Dziękuje Aniu. dokłądnie tak omawiam 3 tajemnice odrazu jedna po drugiej, dodam jeszcze ,ze załaczyłam 4 tajemnice i musze przyznać ,ze jestem dopiero na początku części błagalnej tzn 4 dzień. a czuje opieke Matki kochanej. poza tym wyjąśniła sie sprawa o która nawet nieprosiłam Matke …. zachecam wszystkich do odmawiania tej Cudownej Nowenny.

magdalenka
Gość
magdalenka

Jutro kończę odmawiać nowenne, podczas jej odmawiania Matka Boska czuwała nade mną, boje sie jednak, że gdy skończę nowennę złe chwile wrócą. W związku z tym moje pytanie, czy mogę zacząć odmawiać nowenne w tej samej sprawie drugi raz? Czy może lepiej pomodlić sie w innej intencji?
Proszę o odpowiedź, doradzcie mi!

Monika
Gość
Monika

Już po razł kolejny odmawiam nowennę namówiłam do jej odprawiania siostrę i mamę intencja modlitwy była jedna o uzdrowienie taty z nowotworu jednak tato zmarł 22 x 2012 rok prosiłam by nie przestawać odmawiania modlitwy myślę że Bóg miał inny plan wobec zmarłego modlitwa utoruje drogę do niebios podczas modlitwy Matka Boża czuwała i nadal czuwa nad nami tato odszedł do Pana z uśmiechem na twarzy a my mamy wielki spokój w sobie dziękując za chwile spędzone z kochanym tatusiem czuję że jego choroba i cierpienie nas bardziej uświęciła tato i cóż można rzec Byłeś dobry jak chleb spoczywaj w… Czytaj więcej »

Daga
Gość
Daga

Witam oto moje swiadectwo!
Po wakacjach dowiedziałm się,że mój mąż jest ciężko chory na raka rokwania były bardzo złe byłam załamana wtedy dowidziałam się o Nownnie i zaczełam ją odmawiać , nie było to łatwe ,ale wierzyłam, że wszystko będzie dobrze i tak też jest:) teraz ja dowiedziłam się że jestem ciężko chora i pozostaje mi wiara i nadzieja że Najświętsza Panienka mnie wysłucha w kolejnej mojej prośbie o zdrowie tym razem dla mnie. Czasami myślę że Bóg nas doświadcza bo za mało się modlimy ja wierzę głęboko i proszę o pomoc przez modlitwę.

Monika
Gość
Monika

droga Magdalenko modlitwy nigdy za wiele mnie też by było tęskno za nowenną Pompejską na pewno będę odmawiać ją przez dłuższy czas bo ona daje spokój wewnętrzny i umacnia w wierze zaufaj mocno Matce Bożej Ona nas kocha i prowadzi powodzenia

urszula
Gość
urszula

Ja rozpoczęłam 24 października z prośba o pomoc materialną dla mojej rodziny i wierzę, że Maryja mnie wysłucha. Amen.

marcin
Gość
marcin

Moje życie jest w gruzach. Mam 2 prześliczne i cudowne córeczki, żonę którą kocham. Mimo to wszystko idzie na przekór moim myślom. Pewnie niedługo wyprowadzę się z domu i zamieszkam sam. W pracy wszystko się wali, nie mam szans aby zbudować coś dobrego. W domu żona nie chce mnie słuchać, kpi sobie ze mnie, moich słów. Teściowa nazwała mnie potworem. Czuję jakbym był w piekle. Co robić? Modlić się? Nie przejmować się tym wszytkim i modlić się?

Monika
Gość
Monika

droga Dago i Urszulo myślę i wierzę że Matka Boża Was wysłucha ona Jest naszą Ostoją i Nadzieją na trudne chwile życia będę się za Was modlić do Swiętej Panienki o pomoc w Waszych potrzebach i troskach ja teraz modlę się za śp tatę Ludwika o wieczne szczęście powodzenia z Bogiem

Monika
Gość
Monika

Drogi Marcinie zaufaj Bogu módl się do Matki Bożej Pompejskiej Ona na pewne zaradzi Twoim problemom zaufaj Jej bez granic i poczuj ciepło Jej matczynego serca Ona wskaże Ci właściwą drogę będe się modlić za Ciebie z Bogiem

Marcin
Gość
Marcin

Moniko, odmawiam od około 2 tygodni różaniec w całości (3 tajemnice) 2 razy dziennie w intencji życia wiecznego mojej rodziny, moich bliskich, znajomych oraz całego świata. W którymś momencie zaczęły dziać się dziwne rzeczy, np teściowa ze złością powiedziała do mnie „po co ci ten różaniec, nic ci on nie da” i kilka różnych tego typu sytuacji które naprawdę wyprowadziły mnie z równowagi. Moniko, dziękuję za zainteresowanie i modlitwę, modlę się także za Ciebie…

Paula
Gość
Paula

Skończyłam dziś odmawiać drugą nowennę. Jest bardzo źle i nie czuję się wcale spokojna. Problemy walą drzwiami i oknami, a moja prośba narazie nie została wysłuchana. Wiem, że trzeba czekać, bo to nie skarbonka. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i będzie ok. Pozdrawiam modlących się. Mateńka nas słucha.

Monika
Gość
Monika

Drogi Marcinie nie poddawaj się odmawiaj nadal różaniec święty bo to jest najskuteczniejsza broń przeciw zasadzkom złego ta modlitwa czyni cuda i daje umocnienieoróżaniec odmawiam od dziecka i nie zaprzestanę a nowenna Pompejska ma wielką moc daje ukojenie polecam też modlitwę do św Rity od spraw po ludzku beznadziejnych powodzenia

Monika
Gość
Monika

droga Paulo piszesz iż problemy się nawarstwiają to pomyśl jak by mogła wyglądać obecna Twa sytuacja może byłaby stokroć bardziej zawita gdyby nie modlitwa różańcowa która ma wielką moc i daje ukojene módl się nadal i nie zaprzestawaj Pani Niebieska Cię kocha i na pewne pomoże polecam modlitwę do św Rity powodzenia

Marta
Gość
Marta

Witam. Niedawno zaczełam odmawiac nowenne pompejanską. I tak naprawde na poczatku bardzo dobrze mi to szło, ale teraz czuje ze odmawiam ja bylejak. I pomimo tego ze chcialabym sie skupic na modlitwie to bardzo trudno mi to przychodzi. Czytalalm wiele swiadectw ludzi odmawiajacych ta modlitwe. Wiem ze sama modlitwa nie pomoze bo potrzebna jest wiara.Modle sie o to bym mogla zostac mamą. I prosze wszystkich aby wspomnieli mnie w swojej modlitwie. mam nadziej, iz pomimo teraz trudnosci w odmawianiu uda mi sie ja ukonczyc a przede wszytskim uwierzyc , iz Maryja mnie wysłucha

Ola
Gość
Ola

Jestem w trakcie odmawiania pierwszej nowenny dziekczynnej. Jest to najwieksze dzielo modlitwne jakie podjelam w swoim zyciu wiec nie musze dodawac, jak mi trudno. Tym bardziej, ze zamiast wyczekiwanego spokoju ducha o jakim wiele osob pisze odczuwam stale rozproszenia a teraz dodatkowo zlosc. Mimo wszystko staram sie nie poddawac i modlic. A modle sie w intencji uzdrowienia mojego meza z powaznej choroby. On przechodzi tez kryzys wiary i nie ulatwia mi modlitwy, mam wrazenie, ze moja modlitwa go drazni, a ja nie moge tego robic w ukryciu bo to bardzo dluga modlitwa wiec sila rzeczy maz codziennie mnie widzi na… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

azaDroga Marto modl się pomimo trudności mnie też się zdarzają a pomimo to nie zaprzestaję modlitwy ona mnie wewnętrznie uspokaja odmawiam już trzecią nowennę i wiem iż będą kolejne kolejne i kolejne bo jest się o co modlić myślę że Mateńka wysłucha Twej pięknej intencji powodzenia na dalszą drogę życia obiecuję modlitwę z Bogiem

Cytryna
Gość
Cytryna

Moja pierwsza nowenna została wysłuchana kilka miesięcy po tym jak ją zakończyłam, tak więc nie poddawajcie się! Maryja wie lepiej, kiedy jest najlepszy czas smile
———–
Dzieki za ciekawy wpis! Całość wstawiam na główna stronę
http://pompejanska.rosemaria.pl/2012/11/napisala-cytryna-oto-jej-swiadectwo-i-pytanie/

Marta
Gość
Marta

Moniko bardzo dziekuje za slowa otuchy a przede wszytskim za modlitwe

Monika
Gość
Monika

droga Olu nie poddawaj się wierzę że dasz radę i wszelkie niemoce miną wraz z odmawianiem nowenny będę polecać Cię Bogu abyś wytrwała dasz radę pozarawiam

Ola
Gość
Ola

Dziekuje Moniko:-)

Tak troche dziwnie sie czuje odmwaiajac ta nowenne dziekczynna. Wczesniej siwadomosc, ze zblizam sie do momentu kiedy bede mogla dziekowac dodawala mi skrzydel a teraz tak jakos jakby powietrze ze mnie uszlo i czesto mysle sobie, ze za co ja mam dziekowac?A jak nie zostane wysluchana? Tak jak bym kota w worku kupowala…Wiem nie powinnam tak myslec. Ale ja zawsze mialam takie jakies glupie poczucie krzywdy, ze cuda i inne wspaniale rzeczy, laski przytrafiaja sie i spadaja na innych a na mnie nigdy. No ale postaram sie wytrwac.

Anna MM
Gość
Anna MM

Uważaj Olu bo gromadzą się nad Tobą chmury deszczowe z błogosławieństwami więc … niech spadnie deszcz błogosławieństw Twych…

http://www.youtube.com/watch?v=aehhYu-770k

Monika
Gość
Monika

Droga Cytrynko dzięki za wpis a Mateńce dziękuję że wysłuchała Twej intencji to nam dodaje wiary odnośnie odmawiania nowenny to po każdej części różańca odmawiamy pomnij lub cóż ci mogę dać pozdrawiam

Monika
Gość
Monika

droga Olu wiara czyni cuda i wiara bez uczynków jest martwa sama się zastanawiam czy modląc się zawsze umiałam być dobrą i otwartą na drugiego człowieka a może coś uszło mej uwadze pragniemy cudu a może jeszcze nie wpełni zasłużyliśmy na niego dlatego nie poddawaj się bądz wytrwała w modlitwie a owoce będą pozdrawiam

Dorota
Gość
Dorota

Mam pytanie, bo zamierzam przystąpić do nowenny pompejańskiej, tylko mam tyle intencji, że nie wiem, która jest ważniejsza i od której zacząć. Jeśli będę modlić się o wiarę dla moich dzieci, to czy mogę też dodać intencję o wiarę ale dla osoby dla mnie obcej? która też jest bardzo daleko od Boga, ale ma bardzo duży wpływ na moją córkę? Proszę o światło.

Kasia
Gość
Kasia

Przecież ta druga osoba ma prawo do swoich poglądów, jak możesz modlić się o zmianę jej światopoglądu? To bardzo samolubne.

Gosia
Gość
Gosia

Kasiu, czy zrozumiałaś Dorotę? Ona chce się modlić o wiarę dla kogoś kto zapewne jest niewierzący. To chyba dobra intencja. Czy według Ciebie św. Monika też była samolubna, ponieważ modliła się o nawrócenie (wiarę) dla swojego syna?

Monika
Gość
Monika

Droga Doroto módl się o wiarę dla swoich dzieci i uwolnienie od osób które mają zły wpływ na ich wiarę Mateńka Ci pomoże nie zostawi Cię samej obecnie przeżywamy rok wiary dlatego módlmy się o wiarę dla osób stojących z dala od Pana Boga nie zapominajmy o nich tak postępuje chrześcijanin bo ile sercsię nawróciło dzięki modlitwie bliskich i nawet zostali świętymi módl się za osoby dające zły przykład w wierze twoim dzieciom i poleć ich w kolejnej nowennie przeczytaj dokładnie o odmawianiu nowenny jak się poleca intencje pozdrawiam

Monika
Gość
Monika

Droga Doroto nowennę Pompejską odmawia się w jednej intencji a twoją jest nawrócenie dzieci i osób mających na nie zły wpływ myślę że to jest spójna intencja ja tak uważam może ktoś jeszcze wypowie się w tej sprawie zacznij modlitwę i módl się wytrwale do końca a owoce będą modlę się o to pozdrawiam

Iwona
Gość
Iwona

Wstyd się przyznać,że nie wiem,ale proszę mi napisać, czy rozważając np Tajemnicę Radosną, która zawiera 5 pkt to każdy punkt czytamy w pełnym rozwinięciu? Np 1/Zwiastowanie NMP – i czytamy w całości: „Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa (Łk 1,38). Tak odpowiedziała Maryja na słowa zwiastowane Jej przez Anioła, że – przez włączenie się w zbawcze plany Boże – zostanie Matką Mesjasza i Zbawiciela całej ludzkości. Wspieraj nas, Maryjo, abyśmy i my umieli podejmować Boże wezwania i świadomie współpracować w dziele zbawiania świata. Dla nikogo z nas nie ma piękniejszej drogi życia, jak potwierdzać każdego… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Rozumiem, że czytasz rozważania z jakiejś ksiażeczki. Możesz rozważać własnymi myślami, czytanie konkretnych rozważań jest pomocne ale nie jest konieczne, jeśli to to pytasz.

Marta
Gość
Marta

czemu czasem tak ciezko odmawiac jest tą nowenne?? czuje sie nie słuchana przez Maryje. czasem brak sił, a moze i wiary…..

Monika
Gość
Monika

im ciężej nam coś przychodzi tym większe owoce zbierzemy jest dzień kiedy odmówienie nowenny jest łatwe ale są idni kiedy przychodzą trudności wierzę że Maryja przyjmie intencje modlitwy pomimo mej słabości tak że nie Ty jedna Marto masz taki trudności więc trzymaj się

Mirella
Gość
Mirella

Witam serdecznie
Dziś chcę rozpocząć nowennę, mam jednak pytanie czy jest sens odmawiać dwie nowenny w jednym czasie ? Mam dwie bardzo ważne pilne intencje, każda jest tak samo ważna, nie wiem czy dam rade, ale jeśli można to podejmę próbę. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry serdecznie dziękuję, pozdrawiam smile

Mirella
Użytkownik
Mirella

Witam serdecznie.
Chciałabym powziąć dwie nowenny w jednym czasie tzn mam dwie bardzo ważne intencje,obie bardzo pilne. Nie wiem czy znajdę tyle czasu w ciągu dnia, ale jeśli tylko jest taka możliwość aby odmawiać dwie nowenny w dwóch intencjach to spróbuję,proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie smile

Monika
Gość
Monika

myślę żęjak nabardziej uwielbisz dwukrotnie Maryję naszą Mateńkę niech Ześle na Ciebie Mirello deszcz błogosławieństw i pomoże wytrwać na modlitwie jest to najpiękniejsza z modlitw kocham ją odmawiać pomimo trudności które czasem się pojawiają pozdrawiam

Monika
Gość
Monika

myślę żęjak nabardziej uwielbisz dwukrotnie Maryję naszą Mateńkę niech Ześle na Ciebie Mirello Swe błogsławieństwo i pomoże wytrwać na modlitwie jest to najpiękniejsza z modlitw kocham ją odmawiać pomimo trudności które czasem się pojawiają pozdrawiam

trudna_droga
Gość
trudna_droga

Witam wszystkich. Dzisiaj jest mój 19 dzień NP. Mam 20lat, prawie 21. Moje życie było piękne i proste aż do czasu. Dwa lata temu zapadłam na depresję, potem pojawiła się nerwica lękowa. Wszystkie plany i marzenia legły w gruzach. Świat zawalił mi się i wywrócił o 180 stopni. Nie dawałam za wygraną, modliłam się na różańcu, nie dopuszczałam myśli, że może być źle, walczyłam na maksa.Po pół roku znowu zaczęłam normalnie żyć.Skończyłam szkołę, zdałam maturę, poszłam na prawko, chciałam iść na studia, poznałam chłopaka. Myślałam, że moje życie wyprostowało się, a tu we wrześniu nawrót nerwicy lękowej. Znowu wszystko legło… Czytaj więcej »

Michalina
Gość
Michalina

Kochana z nerwica trzeba nauczyc się zyc,wykpic ja bo to tylko myśli a one nie zabijaja.Myśli mozna zmienic, Myśli to ptaki,które lataja nie pozwol im tylko uwić na Twojej glowie gniazda:) Twoja praca nad myślami a Mateńka dopomoże i będzie ok.Jeszcze będziesz się śmiac ze swoich lęków

Piotr
Gość
Piotr

Witajcie.Nowenna pompejańska nie bez powodu nazywana jest nowenną nie do odparcia.Po prostu Bóg miłosierny nie odpiera ,a rychło wysłuchuje próśb zanoszonych z wiarą.Ja dostałem bardzo dobrą pracę w miesiąc od zakończenia tej nowenny,wtedy gdy zaczęły się u mnie pojawiać wątpliwości w skuteczność z powodu np.nieodpowiedniego skupienia,grzechów itd..Jeszcze w trakcie odmawiania pracowałem u pracodawcy,który jak się dowiedziałem wypłacał wynagrodzenia ale z ciężkim sercem i to na raty,a nierzadko po procesach.Można powiedzieć że z łaską Bożą wytrwałem w odmawianiu, w efekcie czego odzyskałem pieniądze i co najważniejsze mam pracę na warunkach o jakich mi się nie śniło.Uwierzcie w skuteczność tej modlitwy.Chwała Jezusowi.

Piotro
Gość
Piotro

Maryja tak jak w Kanie Galilejskiej troszczyła się o potrzeby biesiadników weselnych pierwsza zauważając brak wina,tak dzięki tej nowennie wyprasza nam wszystko u Jezusa.Amen.

Dorota
Gość
Dorota

Witam, dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie dotyczące intencji w nowennie pompejańskiej.

Anna
Gość
Anna

Witam od jutra zaczynam odmawiać nowennę pompejańską w intencji mojego męża, a że jestem nowicjuszką to mam pytanie: 1. czy po każdym „sznurku” różańca (czyli po każdej części) powinnam przed modlitwą:”Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów…” odmawiać „Pod Twoją obronę…” czy mogę to opuścić i rozpocząć kolejną część 2. czy jesli odmawiam wszystkie 3 części po sobie to czy każdą muszę rozpoczynać od krzyżyka i od małych trzech paciorków czy mogę od razu przejść do kolejnej części (np bolesnej)i od razu zacząć od intencji, nast. od tajemnic czy musze za każdym razem odmawiać tą „małą” część różańca.. może to… Czytaj więcej »

Anna MM
Gość
Anna MM

Po każdej części różańca: radosnej, bolesnej i chwalebnej, odmawiamy: „Pomnij,… .
Tylko pierwszą część radosną rozpoczynasz od krzyżyka.
Pokój Tobie

majowa
Gość
majowa

Kochani! Matka Boża naprawdę działa i może dla nas wymodlić cuda i wiele łask.

Przenosimy na główną stronę smile
http://pompejanska.rosemaria.pl/2012/11/nowenna-pompejanska-i-odnaleziona-milosc/

Ania
Gość
Ania

Mam pytanie, czy modlitwa liczy się jeśli odczytuję sobie z kartki poszczególne tajemnice oraz modlitwę „pomnij…”, niestety do tej pory nie byłam osobą za bardzo modlącą się, chodzę czasem do kościoła i czasami odmawiałam modlitwę wieczorem, ale nie znam na pamięć poszczególnych tajemnic i zrobiłam sobie „ściągę”, mam nadzieję że Matka Boska wysłucha mimo to mojej modlitwy i moja intencja zostanie spełniona…

Cytryna
Gość
Cytryna

Oczywiście, że się liczy, dlaczego nie? Ja też nie uczyłam się końcowych modlitw na pamięć. Poszczególne tajemnice też odczytuję sobie z książeczki albo z Internetu.

Magda
Gość
Magda

witam,
a ja szukam osoby która razem ze mną odmówi nowennę pompejańską w intencji mojego syna który jest nieuleczalnie chory.

Marcin
Gość
Marcin

Szczęść Boże. Ja odmawiam nieustający różaniec w intencji Twojego drogiego syna. Odmawiam różaniec za życie wieczne całej ludzkości.

Marcin
Gość
Marcin

A jak bardzo złości się zły na mnie… Ale pokonam go, wszyscy go pokonamy. Chwała Najwyższemu!

Asik
Gość
Asik

Ja jestem tu nowa i NP odmawiam juz 7dzien.To prawda podzas odmawiania robie sie senna,czuje lekki bol glowy i kolatanie serca.W pierwszych trzech dniach odmawiania mialam sen.Snil sie mi moj chlopak,ktory otworzyl drzwi a za nimi nikogo nie byl, tylko duch wylecial z przerazliwym krzykiem i ten krzyk niezapomne do konca zycia to bylo cos okropnego w momencie przebudzenia slyszlaam ten krzyk w mej glowie i tak jakby cos mi z ciala wylecilo nie umiem tego slowami az tak opisac precyzyjnie….ale odczulam potem ulge jakas lzejsza sie poczulam duchowo,troszke rozdrazniona chodzilam z dwa dni a potem juz spokojna bardziej? czy… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

witam wszystkich,chciałabym zapytac,ponieważ dalej nie rozumiem jak należy odmawiać NP?o co chodzi z tą częścią błagalną i dziękczynną?dziekuje za odpowiedź

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Zobacz do linku na górze strony

Kasia
Gość
Kasia

Czy poszczególne tajemnice wystarczy wymienić, czy rozwijać ich treść? Czy po każdej części odmawiamy Pod Twoją obronę?

Anna
Gość
Anna

Pod Twoją obronę możesz odmawiać raz na zakończenie, bo jest to modlitwa nie związana z NP, którą odmawiamy w intencjach, które poleca na dany miesiąc Ojciec Święty.
Proszę przeczytaj i zapoznaj się z moim wpisem poniżej, może Ci pomoże. Pozdrawiam serdecznie smile

trudna_droga
Gość
trudna_droga

Piętnaście obietnic za odmawianie Różańca Świętego (dane Błogosławionemu Alanowi de Rupe) 1. Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca otrzyma wyjątkowe łaski. 2. Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec. 3. Różaniec stanie się groźną bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków. 4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych. Och, taka dusza uświęci siebie tym sposobem. 5. Dusza, która poleci Mi się przez recytowanie Różańca nie zginie. 6.… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Wszyscy którzy mają problemy z odmawianiem i rozważaniem może być pomocne odmawianie Nowenny Pompejańskiej z bł. Janem Pawłem II smile
Tajemnice radosne:
http://www.youtube.com/watch?v=tXSONC73Jkc
Tajemnice bolesne:
http://www.youtube.com/watch?v=8kWQHfqaBTE&feature=relmfu
Tajemnice chwalebne:
http://www.youtube.com/watch?v=BrXVt6IxCP4&feature=relmfu

a kto odmawia 4 części to Tajemnica Światła
http://www.youtube.com/watch?v=gZruy58Qu2k&feature=relmfu

a rozważania można otworzyć na drugiej stronie i rozmyślać o wydarzeniach danej tajemnicy ze strony:
http://adonai.pl/modlitwy/?id=radosne
klikając na poszczególne tajemnice.
Życzę radosnej i błogosławionej niedzieli z Maryją ku zwycięstwu nad grzechem, śmiercią wieczną i szatanem.

Cytryna
Gość
Cytryna

Anno, dziękuję za te linki! Szczególnie za te rozważania z adonai.pl Wypróbowałam i osobiście bardzo mi strona pomogła w odmawianiu różańca, bardzo ładne te rozważania. Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam

Anna
Gość
Anna

Cieszę się smile i życzę owocnych modlitw. Ja dziś mam 19 dzień dziękczynienia ale już postanowiłam że w grudniu zacznę kolejną Nowennę w innej intencji. Matko Boża Pompejańska wysłuchuj naszych próśb , módl się z nami i za nami i zanoś nasze modlitwy przed tron Twojego miłosiernego i miłującego Syna.

Eugenia
Gość
Eugenia

Matka Boska Różańcowa bardzo mi pomogła, teraz błagam ją o pomoc w rozwiązaniu problemu, który wydaje się być beznadziejny. Cały swój los składam w ręce Matki Boskiej w niej moja ostatnia nadzieja. Ufam jej.

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

To niezwykłe ,jak Matka Boża pomaga ludziom, serce sie cieszy kiedy człowiek czyta takie świadctwa….może słowo „zazdroszczę” jest nieodpowiednie ale jest w dobrym sensie napisane….

Wojtek
Gość
Wojtek

Hej, jak odmawiać części Różańca po kolei? Chodzi mi o to że przed każdą kolejną częścią musi być Credo, potem Ojcze Nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo? To że intencja musi być przed każdą to wiem akurat.
Potwierdzam i daję świadectwo że Nowenna mnie nie zawiodła. Urodził mi się piękny synek a ciąża przebiegała bezproblemowo, chociaż na samym jej początku na to nie wskazywało.

Z Panem Bogiem

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Nie, wystarczy odmówić Credo Ojcze nasz i 3 zdrowaś MAryjo na początku.
Czekamy na świadectwo! smile

Danuta
Gość
Danuta

Mam 33 lata.. w 8 dniu trzeciej nowenny zostawil mnie,porzucil.Taki praktykujący katolik,zwodził mnie… i znowu sama.Dlaczego …nie rozumiem… Matenko jaki Ty masz plan…

Michalina
Gość
Michalina

ufam JEJ

Asik
Gość
Asik

Uwielbiam wchodzic na ta strone i czytac wasze swiadectwa a takze chec i szczere postanowienie wytrwania w modlitwie ;D Ja sama odmawiam Nowenne juz 15 dzien dzis…Chcialam sie z Wami podzielic troszke,jak wyzej napisalam w pierwszych dniach mialam ogromna sile i energie i tak jakby moja dusza przeszla etap oczyszczenia.Natomiast w ciagu ostatnich dwoch dni doswiadczylam przykrych rzeczy i to od najblizszych mi osob.Zly rowniez nie odpuszcza jestem ostatnio jakby bez humoru i usmiechu, a w trakcie odmawiania rozanca bardzo staram sie byc skupiona aczkolwiek rozprasza mnie cos zawsze.Mimo tych przeciwnosci ja sama dalej walcze o kazdy dzien z modlitwa… Czytaj więcej »