Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz też: Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Tajemnica nowenny pompejańskiej (filmy na DVD z książką)

W magazynie SKU:978-83-63110-53-6
Cena promocyjna 25,00 zł Cena 35,00 zł

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

 

Powiadom o
AE
Gość
AE

Zostało mi 5 dni do skończenia Nowenny. Od pewnego czasu modlitwa przychodzi mi z trudem, zmuszam się fizycznie wręcz, aby odmawiać kolejne dziesiątki. Staram się rozważać tajemnice, z różnym skutkiem. Ewidentnie diabeł podkłada mi do głowy myśli wątpiące na temat Nowenny, w ogóle modlitwy, a nawet… Miłości Pana Boga. Wiem, że to są pokusy, zaciskam zęby i odmawiam kolejne dziesiątki. Ale nie czuję już tej Radości w sercu związanej z odmawianiem i rzeczywiście zastanawiam się, czy „takie odmawianie” jak to moje ma sens… Czy moja intencja „wygląda na wysłuchaną”? Wierzę, że jeśli skończę Nowennę, to będzie taki sygnał, że „dałam… Czytaj więcej »

ewa29
Gość
ewa29

Nie poddawaj się,a zobaczysz że Pan Bóg wysłucha Twojej modlitwy.zaufaj Jezusowi,z pewnością każda modlitwa będzie Mu miła.ja też miałam chwile załamania,ale dałam radę.wytrwaj w wierze i módl się jeszcze goręcej i nie daj się zwieść złym ,czarnym myślom szatana bo o to mu przecież chodzi.wszystkiego dobrego życzę:-)

mm
Gość
mm

Zdecydowałam się na odmawianie nowenny. Mam wakacje więc prowadzę nocny tryb życia i nowennę odmawiałam około 2-3 w nocy. Dziś był dopiero 2 dzień odmawiania i stało się dla mnie coś bardzo dziwnego i strasznie niepokojącego. Moi rodzice mają nocki więc jestem sama w domu. Oglądałam film na kompie (komedię romantyczną) do 4 rano. Przed włączeniem filmu odmówiłam nowennę. Po filmie położyłam się spać i pomimo zmęczenia nie mogłam usnąć. W pewnej chwili zaczął dzwonić telefon domowy. Słuchawka będąca w moim pokoju wyłączyła się, ale w sąsiednim pokoju dalej dzwoniła, a ja głupia bałam się wstać z łóżka i odebrać.… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)
mm
Gość
mm

mam tylko odmówić tą modlitwę?

magdalenka
Gość
magdalenka

Dzisiaj zaczęłam odmawianie nowenny. Miałam zacząć jutro wraz z pierwszym dniem miesiąca, ale moja sytuacja jest bardzo trudna, mamy problemy w firmie, grożą nam wysokie kary… Pokładam wielką nadzieję, że moje modlitwy zostaną wysłuchane oraz, że wytrwam w nowennie do końca.
Mryjo Matko Boska proszę o wysłuchanie mojej intencji…

Ania
Gość
Ania

Słuchajcie nie ma się co zniechęcać Wspaniała Matka nas nigdy nie zostawi Też modlę się pierwszy raz Nowenną, dostałam już wiele łask od Niej i część moich próśb została wysłuchana Może nie w ten sposób w jak ja chciałam, aby się to dokonało, ale jednak jest ok Ona wie co ma dać swoim dzieciom, aby je ubogacić UFAJMY Różaniec to nigdy nie była moja ulubiona modlitwa, ale teraz odkryłam, że to jej potężna broń i wielka łaska nie tylko dla mnie, ale dla całego świata i ufam Matce wiem, że jak nie teraz, to później, ale mnie nie zostawi Będę… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Że już nie wspomnę o tym, że mimo zmartwień ta Nowenna zrobiła ze mnie nowego, lepszego, bardziej uśmiechniętego człowieka Jakże się cieszę, że ją znalazłam i wiem, że to też nie był przypadek Zosbaczyłam raz komentarz na pewnym portalu plotkarskim ktos dawal tam swiadectwo i wiem, ze to nie byl przypadek, ze weszlam na strone na ktora normalnie nie wchodze To Ona skierowała mnie tam, żebym znalazła to świadectwo i przez nie tę Nowennę coś niesamowitego mój mąż uważa, że mimo kłopotów w których intejncji się modlę to wyglądam i zachowuję się jakbym ciągle była na haju więc jeszcze raz… Czytaj więcej »

agag1978
Gość
agag1978

Ja też znalazłam wpis o nowennie na portalu plotkarskim, tez sie ciesze ze przeczytałam o tym

Dawid
Gość
Dawid

Mam kilka pytań i jeżeli ktoś zna odpowiedź to proszę o pomoc smile

1. Czy podczas Nowenny Pompejańskiej mogę sobie na jedną dziesiątkę wstać i modlić na stojąco?
2. Czy mogę modlić się Nowennę Pompejańską na siedząco?
3. Czy mogę się modlić z rodziną (każdy wymawia swoją osobistą intencję w myślach, a później razem się modlimy)?
4. Czy mogę wszystkie części różańca jedna po drugiej?
5. Czy przed każdą dziesiątką powinny być rozważania?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Tak smile

Dawid
Gość
Dawid

Czyli 5 razy tak? smile

Ania
Gość
Ania

5x tak Ja modlę się nawet kiedy jestem z dzieckiem na spacerze albo kiedy karmię ją butelką, kiedy robię coś w domu, kiedy jadę pociągiem (uwielbiam te spojrzenia ludzi :P) oczywiście staram się przy tym, żeby nic nie rozpraszało moich myśli Matka Boża sama jest doskonałym przykładem jak łączyć pracę z modlitwą i kontemplacją więc raczej nie ma mi za złe, że nie klęczę Poza tym dziwię się ludziom, którzy tak wielką wagę przywiązują do formy odmawiania Nowenny. Jest ona ważna, ale nie najważniejsza ważniejsze jest faktyczne przeżywanie tajemnic różańcowych i rozważanie ich w swoim sercu, tak aby nie tylko… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Ludzie, Nowenna może nie przynieść od razu korzyści, a już raczej nie w taki sposób jaki nam się marzy Trzeba mieć szeroko otwarte oczy, bo Pan na 100% wskaże inne ścieżki. Jak to się mówi- ” jeśli Bóg zamknął drzwi, to na pewno zostawił otwarte okno”. Rozglądnijcie się, zastanówcie… Może już zaczęło się coś małego dziać dookoła Was, a może w Was samych? Czyjaś wiara została wzmocniona, może ktoś się czegoś wyrzekł na czas Nowenny i widzi, że to było dla niego dobre? Nie żądajmy, że to ma się stać tu i teraz. Bóg wie dobrze co i kiedy dać,… Czytaj więcej »

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

Dziękuję za wspisy dają one radość…..

Renata
Gość
Renata

Prawię kończę NP w intencji wypełnienia Woli Bożej, tzn. żebym ją zawsze wypełniała i miała siły co do tego. Ale normalnie świat mi się coraz bardziej wali, problemy zaczynają mnie przerastać. To nie jest moja pierwsza NP, odmawiałam już bardzo dużo, nawet bym powiedziała, że jestem zaprawiona w bojach, a tu taki klops.
Załamać się, raczej nie załamię, tylko jak to się wszystko skończy?

agag1978
Gość
agag1978

Witam, odmawiam nowennę 3 tygodnie i coraz bardziej umacnia mnie ona w wierze, czuje ogromną radość z jej odmawiania chociaż czasem brakuje sił , zwykłe zmęczenie ogarnia ale trwam z największą radością i ufnością do Matki Bożej bo ona wie co dla mnei jest dobre. Chociaż moja intencja jest ” trudna” bo modlę sie w intencji uzdrowienia mojego męża – aktualnie jeździ na wózku inwalidzkim ale głęboko wierzę, że Matka Boża mnie wysłucha, napewno nie stanie się to od razu może nawet za parę lat ale wierzę i ufam… Wczoraj po 15 latach byłam u spowedzi świętej, pierwszej świadomej ,… Czytaj więcej »

basia
Gość
basia

Witam.ja odmawiam nowennę od 15 sierpnia, a ukonczę w dniu Sw. Mastki Bożej Różańcowej to jest 07.10. w intencji mojego syna o uzdrowienie z wszystkich nałogów.
Odmawiam Ją rano przed pracą.Staram się rozważać tajemnice w łączności z Pismem Świętym i muszę stwierdzić ,ze poznaję przez to siłe i moc słowa Bożego.Chciałam zapytać sie ,czy w następnej Nowennie ,którą mam zamiar odmówić mogę dać intencję nawrócenia dla wielu osób w rodzinie,czy tylko musi być intencja dotycząca jednej osoby.pozdrawiam

Paula
Gość
Paula

Zaczynam dziś drugą nowennę. Pierwszą skończyłam odmawiać 16 sierpnia. Błagałam Matkę w Niebie o pracę dla mojego chłopaka. Odmawiając część dziękczynną zaczęły się dziać wielkie zmiany w kwestii otrzymania pracy. Dziś mój luby właśnie poszedł do pracy za co jestem Mateńce bardzo wdzięczna, bo wiem, że to Ona uprosiła u Boga tą łaskę. Dawno temu odeszłam od Kościoła i choć nadal nie powróciłam do niego to wiem, że odmawiając kolejne nowenny Pani w Niebie poprowadzi mnie do Jezusa, gdyż o to w nowennie chodzi, by pogłębiać wiarę i podporządkować się woli Ojca. Osoby, których modlitwy nie zostały wysłuchane niech się… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

Wiam Wszystkich!! Nowennę odmawiam po raz drugi. Za pierwszym razem modliłam się za synka mojego brata, podejrzewano że nie słyszy, robiono różne badania i lekarze potwierdzali że jest niedosłuch a ostatnio powiedzieli, ze to głuchota i tylko muszą sprawdzić w jakim stopniu!!! Nie zostało nam nic innego jak się modlić mimo, że było ciężko to wyrwałam do końca. Moja intencja nie została wysłuchana (tak myślałam wtedy, po zakończeniu modlitwy). myślałam sobie, że może jestem za słabej wiary skoro Matka Boska nie wysłuchała mojej prośby…powiedziałam Matko niech się stanie Twoja wola…poszłam do spowiedzi i zaczęłam modlić się nowennę kolejną tym razem… Czytaj więcej »

Zirael
Gość
Zirael

Noszę się już od jakiegoś czasu z zamiarem zaczęcia Nowenny Pompejańskiej, chciałabym się do tego dobrze przygotować, stąd mam szereg małych i dużych pytań i wątpliwości, mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę, aby pomóc mi je rozwiązać 1. Jest pewna intencja, bardzo ważna dla mnie, o której wypełnienie proszę Boga w swoich codziennych modlitwach (np. prawie codziennie zwykłam odmawiać w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego) już przez dłuższy czas (od około pół roku) – czy mogę tę samą intencję przedstawić Matce Bożej w Nowennie Pompejańskiej? 2. Czy przed odmówieniem każdej części różańca należy powtórzyć tzw. modlitwy wstępne (Wierzę w Boga,… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

1. Możesz
2. Na początku, przy kolejnych pomijamy
3. Tak
4. Wystarczy
5. Można wydrukować, zapisać. Nie trzeba znać na pamięć
6. Tak

Bogusława
Gość
Bogusława

Odmawiam nowennę od paru tygodni. Zobaczymy jaki da to skutek. Dużo się modlę i odprawiam nowenny w różnych intencjach. Doświadczyłam wiele łaski Bożej i staram się pomagać w ten sposób innym. Prosiłam o pracę dla mojej przyjaciółki dostała ją i bardzo chciałam by poszła do szkoły. Udało się w tym roku zaczeła naukę i jak zauważyłam traktuje to poważnie bo zapłaciła za cały rok z góry. Ja też zaczynam naukę ale to nie wtej intencji się modlę. Modlitwa szczera zawsze jest wysłuchana tylko czasem nie dostajemy wszystkiego odrazu a czasem lepiej , że nie uprosimy tego czego chcemy Jezus najlepiej… Czytaj więcej »

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

Chciałabym podziekować wszystkim ,którzy tak pięknie piszą o nowennie, o małych i duzych cudach Mateńki naszej kochanej…..te wpisy są tak ważne przynajmniej dla mnie . Ja odmamwiam nowenne odpołowy sierpnia, zaczęłam odmawiać tylko 3 tajemnice dziennie, ale czułam jakiś taki niedosty niezadowolenie , więc zaczęłam odmawiać także czwartą Tajemnicę…i napiszę poprostu NIEZADOWOLENIE ustapiło. Podczas odmawiania części Błagalnej czasem nie było mi łatwo, ale zaczęłam spostrzegać różne „cudeńka”, chociażby taki, że mój mąż po wielu wielu wielu miesiącach sam z siebie poszedł do spowiedzi i komunii swiętej , moja mama w której intencji odmawiam nowenne czuje się dobrze jest szczęśliwa, nawet… Czytaj więcej »

Mar
Gość
Mar

Co to znaczy, że odmawiamy 3 części różańca św (radosną, bolesną i chwalebną). Na czym polega bo nie rozumiem? Jeśli chodzi o różaniec to składa się z pięciu dziesiątek i jak mam odmawiać np. część radosną na różańcu? może mi ktoś to wytłumaczyć? Na tej stronie jest napisane jak odmawiać różaniec jest rysunek i różaniec: http://rozaniec.web-portals.pl/#ukoronowanie_na_krolowa_nieba_i_ziemi

Justi82
Gość
Justi82

Zaczęłam odmawiać nowennę 15 sierpnia, jestem już za połową. Odmawianie sprawia mi coraz więcej trudności. Nieraz przysypiam ze zmęczenia, myśli mi uciekają i to przekonanie, że moja modlitwa jest nic nie warta, że za mało wkładam serca w rozmyślania. Ale trwam. Jeśli Matka Boża zechce to przyjmie moją nieudolną modlitwę.
Nie poddam się.

Daniel
Gość
Daniel

Witam Szczęść Boże! Zacząłem odmawiać nowennę 11.09. w swojej intencji Mam wielką prośbę do Pana Boga żeby mój kręgosłup został wyleczony i więcej mi nie dokuczał, bo mimo wielu ćwiczeń często boli, ogranicza mi ruchy i co jakiś czas sprawia mi ogromny ból A ja mam 31 lat Bardzo chciałbym w końcu poznać jakąś dziewczynę i założyć rodzinę Kocham też podróżować i chodzić po górach To moja pasja, tylko że jak podróżować kiedy boli albo ma się ograniczone ruchy Kto ma problem z kręgosłupem wie o czym piszę Często modliłem się o zdrowie i jakimś dziwnym trafem dowiedziałem się o… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Myślę że każdy kto choć raz prosił o coś modląc się, miał wątpliwości co do tego czy zostanie wysłuchany…ja też je miałam. Na modlitwie nie ma innej drogi jak mieć nadzieję mimo przeciwności, mimo tego że sytuacja wygląda beznadziejnie, że jest trudno lub wszystkiego już próbowaliśmy. Szatan dąży do tego żeby nas wyprowadzić z równowagi, żebyśmy ciągle myśleli o Tym co będzie jeżeli nasza intencja nie zostanie wysłuchana. Jeżeli faktycznie tak by się stało to mimo wszystko to nie będzie koniec świata, życie trwa nadal. Pamiętaj że Bóg ma dla każdego plan i chyba tak bym właśnie myślała gdyby się… Czytaj więcej »

Daniel
Gość
Daniel

Jeżeli ktoś miałby ochotę pomodlić się w mojej sprawie byłbym bardzo wdzięczny, bo zaczynam się załamywać sad

Bóg zapłać

lucja
Gość
lucja

pomodlę się w Twojej intencji.Głowa do góry ))

Daniel
Gość
Daniel

Dziękuję smile

Monika
Gość
Monika

Danielu Módl się. Ufaj. Nie myśl zbyt dużo. Niepokój niczemu tu nie służy. A jeśli ta Twoja sprawa, pozornie nie wysłuchana będzie przyczyną nawrócenia wielu? Więc się uspokój. Maryja wysłucha. Bóg Cię wysłucha. Na pewno! Na 100%. A czy tak, jak Ty kombinujesz? Nie wiem Bóg nigdy nie daje tego, o co prosimy, ale coś o wiele, wiele więcej Z mojego doświadczenia w tej nowennie Ci napiszę, że to nie tyle jest nawet spełnienie naszych próśb, co przemiana nas samych – a to jest o wiele wartościowsze, uwierz mi. Więc tak jak napisałam – nie kombinuj, wyrzeknij się wszelkich własnych… Czytaj więcej »

Mar
Gość
Mar

Czy nowenna pompejańska polega na tym, że wymawiamy:
Część pierwsza — tajemnice radosne
Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
Nawiedzenie świętej Elżbiety
Narodzenie Jezusa
Ofiarowanie Jezusa w świątyni
Odnalezienie Jezusa w świątyni
i po tym odmawiamy cały różaniec? Tak samo z tajemnicą bolesną i chwalebną? Czyli w jeden dzień odmawiamy 3 razy różaniec?
Może mi ktoś szybko odpowiedzieć na to pytanie?

Madgalena
Gość
Madgalena

Nie, nie, modlitwa rozancowa polega na tym, ze na kazda tajemnice odmawiasz 10 zdrowasiek. Czyli jesli odmawiasz czesc radosna, to mowisz ” tajemnica pierwsza – zwiastowanie NMP” i odmawiasz 10-tke. Nastepnie „tajemnica druga – nawiedzenie sw. Elzbiety” i odmawiasz druga 10-tke. Itd…. az do konca rozanca. To jest jedna czesc rozanca pompejanskiego. Codziennie musisz odmowic 3 czesci, czyli jesli przeliczyc to na 10-tki to w jednym dniu powinnas odmowic pietnascie 10-tek.

MałgorzataW
Gość
MałgorzataW

Serdecznie dziękuję Matce Boskiej Pompejańskiej – za to co działa w moim życiu – dzięki tej nowennie odkryłam – że do tej pory „nie żyłam”, Matka Boża otworzyła mi oczy na wiele spraw . Do tej pory byłam osobą bardzo uległą – teraz śmiało wyrażam swoje poglądy, opinie, Matka Boska uprosiła u Boga dla mnie tą łaskę. Na początku tej nowenny miałam nieprzyjemności ze strony jednej osoby z rodziny – która naśmiewała się z tego faktu,że się modlę i ubliżała mi z tego powodu – ja uparłam się jednak i zaczęłam prosić Mamę Bożą i Pana Jezusa o siły do… Czytaj więcej »

MałgorzataW
Gość
MałgorzataW

Dodam tylko ,że na stronę internetową z Nowenną Pompejańską trafiłm 15 08 2012
– dziękuję Ci Boska Mateczko.

Łukasz
Gość
Łukasz

O Nowennie dowiedziałem się od znajomych, którzy złożyli mi świadectwo o uratowanym małżeństwie…i nie tylko. Chciałbym więc polecić komuś, kogo małżeństwo jest w poważnym kryzysie. Jest duża szansa, że ta osoba się zdecyduje, ale też jest obawa, że nie da rady. Chciałem zapytać: czy można Nowennę odmawiać np. w 3 osoby, które deklarują się, że będą codziennie we wspólnej intencji odmawiać po jednej części różańca? Obawiam się, że w tym przypadku ta osoba sama nie da rady. Oczywiście rozumiem tłumaczenia, że „dla chcącego nic trudnego” i po części się z nimi zgadzam, ale proszę o konkretną odpowiedź na postawione pytanie.… Czytaj więcej »

Jola :)
Gość
Jola :)

Myślę, że warto spróbować, ale moim zdaniem jeśli każda osoba będzie odmawiała jedną część będzie to zwykły różaniec. Nowenna Pompejańska polega na tym, że jedna osoba robi wszystko, aby jednego dnia odmówić wszystkie części. Oczywiście możecie razem odmawiać NP, ale wspólnie wszystkie części, nie każda osoba osobną. Na tym właśnie polega Nowenna Pompejańska, na poświęceniu się Mateczce Bożej. Myślę, że odmawianie wspólne wszystkich części (nie po jednej) jest dobrym rozwiązaniem, bo będziecie razem wspierać się podczas tej nowenny. Otrzymacie naprawdę dużo łask smile Pozdrawiam, Jola

Golec
Gość
Golec

Modliłam sie nowenną pompejańską za nawrócenie męża
również za znalezienie pracy.
Może nie potrafię się modlić,bo często nie moge sie skupić.
Zwyczajnie mysli mi krąża wokół różnych innych spraw .
Może nie jestem dobrym człowiekiem.
żadna z tych spraw nie została wysłuchana.Co prawda prace znalazłam na czarno na 3 miesiace.Potem zostałam zwolniona.
Może nie potrafie sie modlić.Jaka modlitwa takie owoce.gosia

Renata
Gość
Renata

Myślę,że się mylisz. Maryja pomaga nam na swój sposób, we właściwym czasie. Potrzeba cierpliwości, wiary, zaufania. Różaniec to nie skarbonka, do której wrzuca się pieniążek i oczekuje na spełnienie życzenia. Ja od 3 lat modlę się o pracę dla męża. Pracuje, nie powiem, ale z różnych przyczyn niezależnych od niego, traci ją, a potem znowu jakąś otrzymuje i tak ciągle. Ja po prostu wierzę, że jest w tym jakiś sens. Może jeszcze czas nie nadszedł, albo coś innego. Nie wnikam, tylko dalej się modlę. Pokój jaki otrzymuję daje mi pewność, że Maryja nad wszystkim czuwa i troszczy się jak Matka… Czytaj więcej »

daria
Gość
daria

Dla mnie zaskakujące jest to, że mimo, iż intencje o które proszę w NP nie „spełniają się”, to jednak odczuwam błogi spokój (a i niekiedy radość), nawet wtedy, gdy pojawiają się jakieś przeciwności. Zdarza się też, że dostaję inne łaski niż te, o które proszę podczas odmawiania Nowenny. Ta Nowenna ma naprawdę niezwykłą moc! Bo nie tylko ja tak mam. Również osoby z mojego otoczenia, ilekroć odmawiają tę jakże piękną Nowennę, odczuwają spokój w duszy.
Dziękuję Matce Boskiej za wszystko. Za to, że jest. Za to, że nie opuszcza nas. Za to, że wspomaga, dodaje otuchy i pociesza.

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

Chciałabym podziękować Matce Bożej z Pompejów za wszystkie łaski ,które dostaję podczas odmawiania nowenny…..DZIEKUJĘ Mateńko!!!! Podczas odmawiania NP tyle dobrego dzieje się w moim życiu i moich bliskich. Może najtrudniejsze jest zaufać Matce Bożej, bo my ludzie zawsze przy „potknięciach” życiowych poddajemy się, zaczynamy tracić wiarę, a to w tych chwilach musimy najbardziej ufać, chociaż ja sama również mam z tym problem. Czasem tak myślę, że dzisiejszy świat , jest tak uścielony pieniędzmi , za wszystko trzeba płacić , jak ich nioe masz to się nie liczysz….(ja tak nie myślę) ale tak jest niestety. A tu Mateńka daje nam poprostu… Czytaj więcej »

monika m
Gość
monika m

Chciałabym opisać piękny sen jaki miałam, bylo to jeszcze przed otrzymaniem łaski nawrócenia, calkiem niedawno, a teraz czasem wracam do niego. Śniła mi się Maryja w ogrodzie , nie widziałam dokładnie twarzy, tylko postać. I różaniec, i zobaczylam jak paciorek to była jedna róża, która się pięknie rozwijała. W śnie i po nim miałam takie piękne uczucie ,że to jest zaszczyt dla mnie że mogę modlić się do Maryji, że to dla mnie zaszczyt. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości.

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

MOJA MAMA MODLI SIĘ NP W INTENCJI MOJEGO BARTA TOMKA…..PROSZĘ POMÓDLCIE SIĘ RÓWNIEŻ W TEJ INTENCJII ZANANEJ MOJEJ KOCHANEJ MAMIE I NAJŚWIĘTSZEJ PANIENCE. JA WIEM ,ŻE MATKA BOŻA NAM POMAGA , NIGDY NIE ZOSTAWIA NAS SAMYCH …………..

Ewelina
Gość
Ewelina

A ja tu jestem z Pudelka. Nigdy nie przepadałam za odmawianiem różańca, ale w gruncie rzeczy może warto spróbować. A co jeśli nie jestem godna odmawiać tej modlitwy?

Ania
Gość
Ania

Każdy jest godny się modlić smile każdy jest godny Pana Boga smile

dorota
Gość
dorota

ja też dowiedziałam się z pudelka wink przybij 5 smile i bardzo pudelkowi za to dziękuję smile zawierzyłam, modliłam się i Matka dotrzymała obietnicy… choć moja prośba była bezczelna- zbyt dużo chciałam. Jestem tak strasznie jej wdzięczna, że zwróciłam na mnie uwagę i nie wiedziała mojej niewiary smile SERDECZNIE WSZYSTKICH ZACHĘCAM! Bóg i Maryja nas kochają, UWIERZCIE TO W KOŃCU, bo ile można przekonywać… wink

Nikita
Gość
Nikita

„UWIERZCIE W TO W KOŃCU, bo ile można przekonywać”. Hmm, ciesz się, Doroto, że zostałaś wysłuchana ale jednocześnie zrozum, że jest wiele osób, które już długo odmawiają NP a ich prośby jeszcze nie zostały spełnione. Dalej nie mają pracy (więc brakuje środków na utrzymanie), bardzo cierpią psychicznie lub fizycznie itp. Nie oznacza to, że te osoby nie wierzą w miłość Boga czy Maryi (choć niektórzy pewnie tą wiarę tracą). Ale nie dziw się, że daleko im do euforii.

Asiula
Gość
Asiula

Witajcie! Postanowiłam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to dla mnie łatwe więc mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali. W czerwcu dostałam książeczkę z NP od teściowej. Byliśmy z mężem w nie najlepszej sytuacji materialnej, ja długo nie mogłam znaleźć pracy. Gdy sięgnęłam po Nowennę długo zastanawiałam się którą intencję wybrać. Za małżeństwo, za pracę, a może za rodziców (zwłaszcza za tatę, którego ostatnio coś gnębiło, zamknął się w sobie, niewiele mówił). Ostatecznie postanowiłam zacząć w intencji znalezienia pracy (pewnie pomyślicie sobie, że zrobiłam egoistycznie). Przez cały czas trwania Nowenny nic się nie zmieniało. Kiedy zostało mi cztery dni do ukończenia modlitwy… Czytaj więcej »

Mała
Gość
Mała

Witaj Asiula Bardzo Ci współczuję. To wielka tragedia, ale nie wiesz jak potoczyłoby się życie Twojego taty, gdybyś odmawiała nowennę w jego intencji. Być może wydarzyłoby się to samo. Wtedy też mogłabyś siebie obwiniać za jego śmierć, szukałabyś odpowiedzi „dlaczego”, skoro w taty intencji się modliłam. Myślę, że byłoby to dla Ciebie jeszcze gorsze przeżycie. Być może oskarżałabyś nawet samego Pana Boga. Myślę, że nowenna ta obejmuje opieką całą rodzinę, na pewno też i Twojego tatusia i na pewno otrzymał wiele łask dzięki Twojej modlitwie. Pamiętaj, że w każdej sytuacji, w której się znajdujemy zawsze jest z nami Bóg, nigdy… Czytaj więcej »

Elżbieta Duda
Gość
Elżbieta Duda

Może tutaj jest odpowiedz jak działają aniołowie i modlitwa.
http://www.youtube.com/watch?v=Mlz6VKOfjeY&feature=youtu.be

Gosia
Gość
Gosia

Witam! Niedawno dowiedziałam się o Nowennie Pompejańskiej. W jakiej intencji chciałabym ją odmówić? Mam problemy w szkole. Uczę się dobrze, ale niestety kilka osób ze starszej klasy się na mnie uwzięło. Gnębią mnie za każdym razem, gdy spotkają – a dodam, że specjalnie staram się ich unikać. Czy myślicie, że taka intencja, a mianowicie prośba o siłę i o przestanie być gnębioną nadaje się na NP? Wiem, że Matka Boska wysłucha każdego, kto będzie wierzył w modlitwę, zastanawiam się jednak, czy ta prośba jest dobra, czy nie jest samolubna? Pozdrawiam wszystkich:))

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jasne Gosia , Twoja intencja jest jak najbardziej trafiona! Módl sie a Maryja napewno Ci pomoże. Miałam podobną sytuację kiedyś jak byłam w szkole pamiętam że wtedy bardzo sie bałam i dużo sie modliłam, nie nowenną ale innymi modlitwami bo wtedy nowenny nie znałam i Pan Bóg pomógł, zostawiły mnie w spokoju. Także módl się i wierz wszystko będzie dobrze:)

vvv
Gość
vvv

nie mam szans na macierzynstwo a o to prosze w Nowennie. Wada wrodzona. Jednak modle sie dalej.. czy jest mozliwe aby wydarzyl sie az taki cud?

Aga
Gość
Aga

„Wszystko, o co prosicie w modlitwie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie” Mk 11.24
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

vvv
Gość
vvv

dziekuje ,dzis zaczynam 2 czesc i chociaz chcialam sie zlamac juz nie raz, nie zrobie tego nawet jesli moja prosba nie zostanie od razu wysluchana

Bernadetta Gąsior
Gość
Bernadetta Gąsior

Chciałam wszystkim powiedzieć,że Nowenna Pompejańska jest cudowną modlitwą.
Nowennę Tą zaczęłam odmawiać w czerwcu 7 pazdziernika kończę odmawiać drugą nowennę.Podczas odmawiania tej nowenny doznałam dużej radości w sercu i sens życia.Chociaż moje życie jest trudne to mimo wszystko mam w sercu radość.
Zapraszam wszystkich do odmawiania Tej Modlitwy.

Joanna
Gość
Joanna

Dziś rozpoczynam nowennę. Wasze relacje mnie podbudowały. Widząc Waszą wielką gorliwość i wiarę proszę was o zmówienie Zdrowaśki w intencji cudownego wyzdrowienia dla mojego taty, który obecnie jest w ciężkim stanie po operacji.

elzbieta
Gość
elzbieta

ja tez modle sie nowenna,prosze matke boska o cud bo inaczej nie moge tego nazwac,otoz mieszkam z mezem i malym synkiem za granica i chce wrocic do polski,jednak sytuacja finansowa nie pozwala nam na to w polsce nie mamy mieszania,nie stac nas by jje kupic maz nie ma stalej pracy a ja nie pracuje,zycie tutaj to pieklo mieszkamy z obcymi ludzmi pod jednym dachem ktorzy nie stronia od alkoholu,czasami mam tego wszystkiego dosc chcialabym zasnac i sie nie obudzic,moza matka rozancowa cos poradzi,tak bardzo chce stad uciec i zapewnic dziecku normalne warunki do zycia.prosze o modlitwe za moja rodzine.

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

Wierzę,że Matka Boża Cię nie zostawi……módl się i ufaj bezgranicznie zobaczysz wszystko będzie lepiej niż myslisz.

om
Gość
om

Witam, kto ma siłę i wiarę niech się modli tą modlitwą. Ona na prawdę działa! Dzięki modlitwie udało mi się zdać bardzo ciężki egzamin.Prze cały czas egzaminu czułam opiekę Matki Bożej: nie denerwowałam się, spokojnie rozwiązywałam zadania itd. Teraz odmawiam drugą Nowennę za kogoś innego. Niestety w połowie Nowenny dowiedziałam się, że modlitwa ta nie została wysłuchana. Mam jeszcze nadzieję, że stanie się cud i wszystko dobrze się zakończy. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.pozdrawiam

Izabela
Gość
Izabela

Kochani, Modlę się od prawie 3 tygodni. w poniedziałek rozpoczynam część dziękczynną, intencja moja jest bardzo poważna, proszę o zdrowie i życie dla mojego synka, który od 6 lat walczy z chorobą nowotworową, w chwili obecnej od ponad miesiąca nastąpił kolejny nawrót choroby i już nie ma dla niego ratunku, wszystkie możliwości medyczne zostały wykorzystane, synek ma 8 lat, bardzo cierpi jest na silnych lekach przeciwbólowych, już nie wiem co mam robić, mamy z mężem go tylko jednego, ja już mam takie myśli że jak od odejdzie to ja razem z nim, bo on nigdy nie chciał i nie chce… Czytaj więcej »

Paula
Gość
Paula

Za mną półmetek nowenny. W moim życiu dzieją się straszne rzeczy. Jestem za granicą i od blisko półtora miesiąca staramy się z chłopakiem znaleźć mieszkanie lub pokój. Niestety na naszej drodze ciągle stawiane są przeszkody. Gdy zaklepaliśmy mieszkanie pan zabrał depozyt, a kluczy nie dostalismy. Gdy zaklepaliśmy następne przyszło nam czekać 2 tygodnie w obskurnym hotelu. 2 dni przed wejściem na kolejne mieszkanie właściciel oświadczył nam, że nie możemy się tam wprowadzić (prawdopodobnie dzięki „uprzejmości” polaków mieszkających tam przed nami). W końcu wyjechaliśmy do innego miasta do polskiej pary. Wprowadziliśmy się, a dwa dni później para ta oznajmiła, że musimy… Czytaj więcej »

...
Gość
...

Witam odmawiających!

Proszę abyście mi podpowiedzieli jak sformułować intencję do NP. Kilka razy zaczynałam, ale wiedziałam, że intencja jest zbyt ogólna. Ktoś kiedyś tutaj na forum napisał, że na modlitwie trzeba dokładnie mówić o co nam chodzi.

Nie chciałabym opisywać tutaj szczegółów, ale czy np. taka może być:

„Matko Boża Pompejańska, oddaję Ci moje uczucie do… pokieruj nim wedle woli Bożej”

Napiszcie proszę, bo zależy mi a sprawa jest dosyć skomplikowana.

Gosia
Gość
Gosia

Moim zdaniem sformułowanie intencji jest jak najbardziej OK. Myślę, że Maryja i Pan Jezus są bardzo zadowoleni, że znalazł się w niej aspekt woli Bożej…

Izabela
Gość
Izabela

Kochani, Modlę się od prawie 3 tygodni. w poniedziałek rozpoczynam część dziękczynną, intencja moja jest bardzo poważna, proszę o zdrowie i życie dla mojego synka, który od 6 lat walczy z chorobą nowotworową, w chwili obecnej od ponad miesiąca nastąpił kolejny nawrót choroby i już nie ma dla niego ratunku, wszystkie możliwości medyczne zostały wykorzystane, synek ma 8 lat, bardzo cierpi jest na silnych lekach przeciwbólowych, już nie wiem co mam robić, mamy z mężem go tylko jednego, ja już mam takie myśli że jak od odejdzie to ja razem z nim, bo on nigdy nie chciał i nie chce… Czytaj więcej »

mamiza
Użytkownik
mamiza

Kochani, Modlę się od prawie 3 tygodni. w poniedziałek rozpoczynam część dziękczynną, intencja moja jest bardzo poważna, proszę o zdrowie i życie dla mojego synka, który od 6 lat walczy z chorobą nowotworową, w chwili obecnej od ponad miesiąca nastąpił kolejny nawrót choroby i już nie ma dla niego ratunku, wszystkie możliwości medyczne zostały wykorzystane, synek ma 8 lat, bardzo cierpi jest na silnych lekach przeciwbólowych, już nie wiem co mam robić, mamy z mężem go tylko jednego,jest naszym ukochanym wyczekanym dzieckiem, ja już mam takie myśli że jak od odejdzie to ja razem z nim, bo on nigdy nie… Czytaj więcej »

elzbieta
Gość
elzbieta

wspolczuje ci mamizo i jestem z toba bo tez mam synka i nie wyobrazam sobie zycia bez niego,wiesz co szepne slowko w swoich modlitwach o twoim chorym dzieciatku,ja tez odmawiam NP w czwartek zaczynam druga czesc,oprocz tego odmawiam modlitwe do dworu niebieskiego moze to tez sprobujesz.

Gosia
Gość
Gosia

Jak najbardziej możesz w trakcie odmawiania NP dodać Tajemnice Światła i nie musisz zaczynać od nowa. 4 część Różańca nie jest obowiązkowa w NP dlatego możesz ją dodawać bez problemu kiedy chcesz.

Ania
Gość
Ania

Pomódl się do św. Rity, która jest od spraw trudnych i beznadziejnych smile Uwierz mi, ona ma tak bardzo otwarte uszy na nasze wołanie, że hej grin Zaniesie Twoją modlitwę do Boga smile

Ania
Gość
Ania

Święta Rita też jest patronką matek i małżonek, więc wołaj do niej ile sił w płucach smile aby wspomogła Ciebie jako matkę i małżonkę w tych trudnych chwilach

mamiza
Gość
mamiza

Dziękuję za podpowiedź, będę się gorliwie modlić Świętej Rity, cały czas mam jeszcze nadzieję że Pan Bóg wysłucha mojej prośby i mój synek będzie żył

magdalenka
Gość
magdalenka

Za 14 dni kończę odmawiać nowennę. Przez ten czas dużo dobrego stało się w mojej intencji, jednak też napotykam się o wiele przeszkód, ale mimo wszystko szczerze i całym serce wierzę, iż moja intencja zostanie wysłuchana przez Matkę Boską. Choć moja sytuacja wydaję się beznadziejna, to podczas odmawiania nowenny przestałam się denerwować, jestem wyciszona i taka spokojna wewnętrznie, tak, jakbym czuła, że wszytko sie dobrze skończy i ułoży. Ta nowenna naprawdę potrafi zdziałać cuda. Ponadto moja wiara bardzo sie pogłębiła, nie wyobrażam sobie dnia bez różańca świetego. A zatem namawiam wszystkich módlcie się, bo naprawdę warto.

Ania
Gość
Ania

Jejku, przeżywałam i przeżywam, czułam i czuję dokładnie to samo co Ty grin

Bartek
Gość
Bartek

Cześć. Mam prośbę o doradzenie. Od 3 lat szukam pracy, 3 dni odmawiam Nowenne prosząc o prace w Rzeszowie a dzis Dostalem oferte pracy w Krakowie. Chciałbym Rzeszów zeby byc bliżej starszych Rodziców. Jak to rozumieć? Czy to test czy wiem czego chcę? Nadal modlić się o Rzeszów i zrezygnować z Krakowa? Dodam że aktualnie mam zapalenie pecherza, wyniki złe i jazda tak daleko na samą rozmowę.. proszę o radę?

Bartek
Gość
Bartek

Dodam, że odpowiedź z tego ogłoszenia jest przed rozpoczęciem Nowenny. Choroba jest przeszkodą czyli jakby zgodnie z tym jak powinno być tylko skoro mam dużo pić i co godzinę jestem w toalecie to jak jechać w tak daleka podróż a mieszkam przy granicy wschodniej. Naprawdę niewiem co mam zrobić. Boję się że to jedyna szansa i ją zmarnuje.

Kasia
Gość
Kasia

moim zdaniem warto spróbować smile powodzenia

Gosia
Gość
Gosia

Bartku, na Twoim miejscu pojechałabym na rozmowę (zażyj urofuragin – bez recepty :-)). Jeśli to praca dla Ciebie Maryja na pewno zatroszczy się o Twoich rodziców. Może później otrzymasz pracę w Rzeszowie. Nie bój się, Pan Jezus za wstawiennictwem Maryi czyni niewyobrażalne rzeczy. Zaufaj Mu…

Ania
Gość
Ania

Chciałam podzielić się z Wami czymś Modliłam się do Matki Bożej w intencji znalezienia pracy. Początkowo modlitwa szła mi całkiem dobrze i byłam w niej wytrwała. Później zły zaczął mi dokuczać i nie mogłam skupić się na modlitwie, albo dosłownie każde „Zdrowaś Maryjo” wymawiałam z wielkim wysiłkiem. Chciałam nawet przerwać nowenne, bo wydawało mi się, że niebo zamknęło się na moje wołanie, że wszystko jest przeciw mnie. No było ciężko. Ale od części dziękczynnej znów wstąpiła we mnie niezachwiana nadzieja, że jednak się uda. A dziś jest ostatni dzień mojej nowenny i ten dzień nie zaczął się dobrze, bo zepsuł… Czytaj więcej »

Ania 26
Gość
Ania 26

Witam:) Kiedy odszedl odemnie moj maz moj swiat sie zawalil,stracilam sens zycia, na wszystko bylam obojetna.Przypadkowo natknelam sie na strone z Nowenna Pompejanska.Mialam duzo watpliwosci co do jej odmawiania ale w koncu sie odwazylam..Prosilam Matule o sile i o to zeby wszystkie sprawy zakonczyly sie dla mnie dobrrze.I co w chwili odmawiania nowenny moje zycie nabralo sensu,wrocilam do pracy,wszystko jest tak jakbym to chciala.Dziekuje Ci Krolowo Rozanca Swietego ze nie bylas obojetna na moje prosby.Nie wahajcie sie i modlcie sie do konca. Dzisiaj zaczynam druga nowenne.Pomimo tego ze moj maz zlozyl pozew o rozwod ja wierze ze Matula wyslucha mojej… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Proszę o odpowiedź czy mogę odmawiać Nowennę pomimo tego, że nie jestem w stanie przyjąć Komunii Świętej ( mój mąż miał już żonę , z którą miał ślub kościelny)?

Gosia
Gość
Gosia

Modlić się można (i należy) w każdym stanie, w jakim się człowiek znajduje, nawet w grzechu ciężkim.

doris
Gość
doris

witam. własnie zaczynam nowenne. odmawiam ja z J.P.II. odmawiam wszystkie cześci zarazem jednocześnie, mam nadzieje,ze tak można. ,ale tak mi jest ławtej. natknęłam sie na ta nowenne na innych portalach za co bardzo jestem wdzieczna.. moja prośba jest wybaczenie pewnej osoby wtedy zaznam spokoju…

doris
Gość
doris

proszę niech ktos odpisze czy można odmawiać cała nowenną jednocześnie 3 części zarazem. poneważ mi jest tak łatwiej jestem na początku cześci dziekczynnej .

Nikita
Gość
Nikita

Oczywiście, że można odmawiać wszystkie części Różańca jedna po drugiej. Tylko nie bardzo rozumiem, co oznacza, że jesteś na początku części dziękczynnej. Skoro dopiero zaczęłaś odmawiać NP to powinnaś być chyba na początku części błagalnej (pierwsze 27 dni to część błagalna, kolejne 27 dni to część dziękczynna) ale może chodzi Ci o coś innego.

Ania
Gość
Ania

Tzn, jeśli chodzi Ci o to, że najpierw omawiasz np. część radosną, po niej od razu bolesną, a po niej od razu chwalebną to pewnie, że można smile Możesz odmawiać jak chcesz, byleby były to trzy tajemnice

Anna
Gość
Anna

Wszystkim wątpiącym przypominam, aby modlili się wytrwale jak św. Monika o nawrócenie swych najbliższych. Ufajmy Panu a Pan nas wysłucha. Jeśli możecie to włączcie się w Mszę Świętą z modlitwami o uwolnienie, uzdrowienie fizyczne i duchowe przez internet dziś 20 października od 18-22giej jest transmisja ze spotkania otwartego dla wszystkich (proszę namówić również męża i dzieci ) z Częstochowy ze Sanktuarium św. Józefa, które można odsłuchać ze strony: http://czatachowa.pl/category/spotkania/ Gorąco polecam! Cuda się dzieją na naszych oczach. Duch Święty działa i przez internet, tak samo jak na miejscu celebracji Ofiary Mszy Świętej. Ja jak tylko mogę, łączę się w modlitwie… Czytaj więcej »