Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz też: Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Tajemnica nowenny pompejańskiej (filmy na DVD z książką)

W magazynie SKU:978-83-63110-53-6
Cena promocyjna 25,00 zł Cena 35,00 zł

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

 

Powiadom o
ave mundi Spes Maria ave Mitis ave Pia, ave Plena Gratia
Gość
ave mundi Spes Maria ave Mitis ave Pia, ave Plena Gratia

Dziekuje za ta strone, niech Wam Niepokalana b£ogos£awi I prowadzi do Najswietszego Serca PANA Jezusa Chrystusa

Genowefa
Gość
Genowefa

Dziekuję za tę strone i za nowennę pompejańską, dzieki której nauczyłam się modlić , prosić i dziękować Matce Bożej i Panu Jezusowi za wszystkie dary, jakimi mnie On obdarza, a zwłaszcza za dar pracy, dzięki któremu/ mam wielką nadzieję/ wyjść z kryzysu, jaki mnie ogarnął. Dziękuję Ci Jezu i Mateczko! Błogosław mi w nowej pracy!

Kasia
Gość
Kasia

Dziękuje Matce Bożej Pompejańskiej za wszystkie łaski, które spotkały mnie podczas modlitwy, prosba moja nie zostala jeszcze:)wysluchana, ale na wszystko jest czas, to wspaniala modlitwa, pelna wiary, nadziei i milosci:)Nie zniechecajcie sie szybko…trzeba byc wytrwalym, a to zostanie wynagrdzone w przyszlosci.

Aga
Gość
Aga

U mnie wiara chyba jest zbyt słaba, modliłam się przez 54 dni i chyba nie jestem godna by być wysłuchana.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Cirpliwosci

adi
Gość
adi

ponow modlitwe jeszcze raz, wytrwaj do konca, moze w tobie musi sie cos zmnienic, daj czas Panu i wierz

meg
Gość
meg

„… bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża” wydarzenia, które dzieją się w trakcie nowenny są niesamowite… przez całą część błagalną miałam straszenie trudny czas: wątpliwości, ogromne zmęczenie, zniechęcenie, złość, pogrążenie w negatywnym myśleniu, ciągle kolejne trudności… najgorsze były dni przy końcu każdej nowenny czyli dziewiąty dzień lub tuż po nim… dlaczego tak? … wydaje mi się, że to był proces oczyszczania mnie, abym zobaczyła siebie i pewne sprawy w innym świetle… choć intencja byłą inna przez modlitwę Bóg nas przemienia. Od początku części dziękczynnej czuję niesamowitą łaskę, przypływ energii i radość. To się stało jakby „samo”, bez… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Droga Meg,

dzięki za tajemniczy świadectwo smile Jeśli możesz, napisz coś więcej na nasz adres krolowa@rosemaria.pl z myślą o publikacji w „Królowej Różańca Świętego”, nad którym kończymy pracę.

A Pompeje? Tak, wciąż istnieją :)Te stare są odkopywane, a nowe to juz bardzo duże miasto.

Konwalia
Gość
Konwalia

W zeszłym roku znajoma powiedziała mi o nowennie.Było to w czasie gdy mój mąż chciał odejść od rodziny do innej kobiety.Podobnie i u mnie w trakcie odmawiania nowenny miałam wrażenie, iż z każdym dniem trudności przybywa. W tej samej intencji nowennę odmawiały moja mama i teściowa poniekąd dla wsparcia ale i może dla wzmocnienia siły modlitwy.W każdym razie nie złamałam się i konsekwentnie wytrwałam do końca.Mąż postanowił zawalczyć o swoją rodzinę a z tą kobietą nawet kontaktu nie utrzymuje.Wszystkim zaczynającym i tym będącym już w trakcie życzę przede wszystkim wytrwałości,bo będzie ciężko, zwłaszcza z wiarą w to o co się… Czytaj więcej »

megi
Gość
megi

dana czesc nowenny odmawia sie 9 czy 27 bo juz sama nie wiem jak to jest czy moze mi ktos wytlumaczyc..

Anna MM
Gość
Anna MM

27 dni błagalna – 27 dni dziękczynna.
Tak swoją drogą to dziękczynna powinna być odmawiana codziennie, do końca świata i o jeden dzień dłużej :-))

Joanna
Gość
Joanna

Też tak uważam.Odmawiając 2 nowenny równocześnie – od rana do wieczora- ofiarowałam w 1-ym dniu odmawiania tej drugiej, która wypływa z realizacji tej 1-szej intencji, że utrzymam tę drugą intencję do końca życia, tym samym odmawiając NOWENNĘ POMPEJSKĄ dzień po dniu do końca mego żywota w częśći błagalno – dziękczynnej równocześnie. Oczywiście, to nie ogranicza mnie, bym ofiarowała zupełnie nową intencję w jakiejś innej ważnej sprawie, która się narodzi – i jak głosi tytuł książki Bill a Hybels a – „Zbyt zajęci, by się nie modlić” dołączyć do harmonogramu dnia, tudzież nocy – nową Nowenną Pompejską- a to daje tak… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

tak Pompeje jeszce istnieja jest to piekne małe miasteczko na południu Włoch a w jego sercu znajduje sie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej

koza 5
Gość
koza 5

tak, koło Neapolu. Miasto zasypane tufem wulkanicznym
Wezuwiusza
wraz z ludzmi. Aktualnie odłonięte i oddane turystom do oglądania, Bardzo piekne i przejmujace

marta
Gość
marta

Tak istnieja, ruiny miasta zostaly zachowane w niezwyklej kondycji, wlacznie z farba na scianach antycznych domostw. Cale miasto wlocznie z amfiteatrem, bazylika, ukladem ulic, szczatkami rur kanalizacyjnych… polecam !!! bezcena lekcja historii

Beata
Gość
Beata

Witam, jak czytam wasze świadectwa, to Wam zazdroszczę, jestem w połowie części dziękczynnej. Jak odmawiałam część błagalną, to na poczatku wszystko się w moim życiu układało, miałam w sobie siłę i chęć do życia, w miarę, jak nowennę odmawiam, jest coraz gorzej, moje życie się coraz bardziej komplikuje i wszystko układa się jak najgorzej. Nie ukrywam, że czasem ciężko mi się skupić, problemy w pracy przenosze do domu i zawładnęły mną całkowicie. Może się to jeszcze jakos ułoży, a jeśli nie… w końcu wiara, to nie koncert życzeń…
Pozdrawiam wszystkich

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Droga Beato, zachęcam Cię do przeczytania artykułu o trudnościach w nowennie pompejańskiej, jaki jest w „Królowej Różańca Świętego”. Trwaj – to PRÓBA!

Nika
Gość
Nika

Hey:) tak to zawsze jest, Ja od 3 lat rozdaje artykuły o Nowennie komu się da a sama zaczynam, przerywam i tak cały czas…. Jak postanawiam trwać to albo się gdzieś wybiorę z przyjaciółmi albo napotykam na ludzi którzy mi odbierają ochotę na modlitwę. Wczoraj znowu zaczęłam i dzisiaj już miałam trudności ale BĘDĘ myślała o Tobie i wielu innych , którzy też się modlą i tak samo nie mają czasami sił.

jadwiga
Gość
jadwiga

Kochani,ja odmawiam Tajemnice szczescia chyba juz od dwudzistu lat,tak ponad dwadziescia lat ,codziennie i czynie to z wielka radoscia.Dodam,ze owa modlitwa czyni cuda.Trudne sytuacje,zakrety zyciowe,wszystko pokonalam dzieki tej cudownej Tajemnicy szczescia.Wymodlilam zdanie poteznych egzaminow,prace dla dzieci,dla siebie,powrot do zdrowia…..Wiem,ze to dzieki tej modlitwie.Zmeczenimodlitwa,nie mogacy sie skupic,chce Wam jeszcze dopowiedziec,ze nawet na Balu Sylwestrowym znajduje czas,zeby odmowic moja Takemnice,ksizaeczki juz nie potrzebuje,po tylu latach ….zachecam wszystkich do wytrwalej modlitwy,albowiem Ona leci prosto do Nieba i jest wysluchiwana.Mysle,ze dam rademodlic sie na nowennie Pompejanskiej,na pewno bede sie modlila!Szczesc Wam Boze,zycze darow Ducha Swietego,abyscie mogli skupic sie na modlitwie.Dodam ,ze nie jestem zadna… Czytaj więcej »

anna
Gość
anna

Beatko i wszyscy ,którzy odmawiaja nowenne ,odmawiam dziś 9 ty dzieńZnalazłam sposob na szybkie i ze skupieniem odmówienie modlitwy .Tez nie mogłam sie skupić ,wiem ,ze szatan przeszkadza.Odmawiam modlitwę patrząc na koraliki różańca,skupiam sie na nich i bardzo szybko odmawiam .Szybkie odmawianie ,nie pozwala tak bardzo odwracac uwagę .Może ktos ma lepszy sposób,ja znalazłam swój i ze skupieniem ,bez problemów odmawiam nowennę .Przed odmawianiem prosze Matkę Bożą o pomoc w jej odmawianiu.Widzę ,ze wiele osób ma tez wątpliwości co do tego jak to jest z tą intencją .To zależy na jakie strony sie wejdzie ,ale z wielu wpisów /sposobów /wynika,że… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

Witam Anno chcialam Ci podziekowac za Twoja metode odmawiania nowenny,sama nie moglam sie skupic na odmawianiu rozanca ale teraz jest nieco lepiej.Mam tylko cicha nadzieje ze Najmilsza Matuchna nie bedzie mi miala tego za zle.Kiedys mialam problemy zeby odmowic modlitwe codzienna a teraz sama nie wiem skad sie bierze ta sila.Bardzo sie obawialam jak mialam rozpoczac nowenne bo pomyslalam sobie teraz taku czas przedswiateczny gdy jest duzo pracy,porzadkow,sprzatania myslalam ze niepodolam temu wyzwaniu,dzis mija 35 dzien nowenny,dziekuje za nia

alina
Gość
alina

wymieniamy jedną prośbę do jednej części poczytaj na stronach internet.od siebie moge napisac ze bardzo silna modlitwa przezyłam z męzem horror podczas odmawiania ale zostalismy wysłuchani wszystkie intencje zostały wysłuchane .słyszałam od księdza ze lepiej zacząć kolejną NP po około 1 roku bo jest to bardzo silna modlitwa.wszystko jest prawdą ZŁY JEST BARDZO ZŁY podczas mówienia pompejańskiej.pozdrawiam.

Patrycja
Gość
Patrycja

Mam, dokładnie tak samo, odmawiając nowennę błagalną czułam radość z życia oraz że Najświętsza Panienka naprawdę czuwa nade mną a moja intencja jakby naprawdę została wysłuchana, niestety teraz jest coraz gorzej, odczuwam niechęć, bo po prostu wszystko zaczyna się walić, tak ciężko jest wytrwać w modlitwie…

Sylwunia
Gość
Sylwunia

Nowenne zaczełam odmiawiać 21 czerwca, tak więc jestem dopiero na poczatku a tu wszystko się komplikuje. Na dodatek przedwczoraj dowiedziałam sie o bardzo „niefajnym fakcie” co zwaliło mnie z nóg. Odmiawiam dalej nowenne choć jestem w dołku psychicznym i wydaje mi sie że i tak to nic nie zmieni. Jedynym pocieszeniem jest mysl że NMP wie co jest dla mnie nie dobre i może tak ma być.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jestem w trakcie odmawiania 1 nowenny dziękczynnej. Modlę się w intencji powrotu do zdrowia mojego taty. Tata na początku czerwca przeszedł udar niedokrwienny. Modlę się o jego zdrowie i o jego godnosć ludzką w chorobie i na stare lata. I stał się cud. Mój tata po wielu latach zerwania z kościołem i bardzo krytycznym zdaniu na jego temat, gdy tylko odzyskał częściowo mowę, wyspowiadał się u szpitalnego kapelana i przyjmuje najświętszy sakrament. I wraca powoli do formy….
Dziękuję…………

monika
Gość
monika

ja tez modlę sie nowenna pompejską o zrowie i życie tatusia u którego wykryto guza na nerce- nie jest dobrze, tato ma 70 lat i niewiadomo czy sie zdecyduję na operacje-boje sie bardzo, na poczatku to był dla mnie szok mam 28 lat i czuje sie fatalnie z myslą z etaty moglo by juz nie byc, w ciagu tygodnia schudłam 3,5 kg. natknęłam sie na nowenne i ją odmawiam mam nadziej ze Bog przyjmnie moje beznadziejne klepanie, bo nie modlę sie na kolanach lecz na siedząco. modląc sie czuke przypływ nadzieji , i tak sił ze juz tak jakbym mnie… Czytaj więcej »

mała
Gość
mała

Zawsze trudno mi było odmówić nawet jeden dziesiątek różańca, ale gdy czytałam świadectwa to wstąpiła we mnie jakaś wielką nadzieja, że Bóg wysłuchuje modlących się Nowenną. Nowennę zaczęłam 12 września, o przeciwnosciach nie będę pisała, bo tak jak każdego odmawiającego i mnie zły nie omija, przeszkadza mi jak tylko może. Już po paru dniach odmawiania nowenny zasnelam przed odmówieniem trzeciej części różańca. Trochę się podłamałam, bo nie wyobrażałam sobie zaczynać nowenny od poczatku. W ten sposób nigdy bym jej nie skończyła. Mialam ochotę zrezygnować, zły podpowiadał mi, że to nie ma sensu, że nie podołam, cały wcześniejszy zapał gdzieś zniknął.… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Witam, bardzo dobry sposób,polecam.Do modlitwy można zaprosić swego orędownika w Niebie,ja odmawiam z księdzem Jerzym Popiełuszką,powstał taki różaniec z jego kazań,jakoś mnie broni,podtrzymuje,nie mam takich problemów jak za pierwszym razem i wpadłam na taki pomysł. Ja wpadłam ?… no właśnie . Też jestem wdzięczna Bogu i Matce Najświętszej.

Nika
Gość
Nika

Witam:) Ja zaczynam Nowennę od 2 lat, ale nie skończyłam nigdy! Po drodze podarowałam tę modlitwę znajomym którzy ją odmawiali i doświadczyli cudów:)
Ja natomiast zamiast się modlić miałam już nawet chwile że nawet opuszczałam mszę świetą i miałam niechęć do Kościoła. W czwartek zaczęłam i zasnęłam, wczoraj zaczynałam i byłam zaraz w innym świecie. Jednak nie poddaje się i dzisiaj podejmuje kolejną próbę odmówienia Nowenny:) 3majcie kciuki.Pozdrawiam

obsi
Gość
obsi

Chciałam zapytać, czy dopuszczalna jest przerwa między częściami modlitwy (np. dwu-, trzymiesięczna)? Wiem np., że od października kompletnie nie dam rady i nie wiem, czy mogłabym drugą część odmówić po przerwie? Zastanawiam się, bo może lepiej zaczekać aż będę miała do dyspozycji pełne 54 dni bez konieczności przerwy.
Dziękuję za odpowiedź.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Dasz radę! Powodzenia!

Meg
Gość
Meg

. . . „dla chcącego nic trudnego” smile ja dopiero zaczynam, mam zamiar wstawać codziennie bardzo raniutko, aby w tak cudowny sposób rozpocząć dzień smile

anna maria
Gość
anna maria

Poranek to bardzo dobry czas na modlitwe.
Ja tez staram sie rano odmawiac Nowenne Pompejanska.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

zdecydowanie, nad ranem nie da sie przysnać na modlitwie wink Dlatego ja też rano odmawiałem nowennę.

emma
Gość
emma

Nie przerywaj Nowenny , jeśli to zrobisz, będziesz musiała zacząć od nowa. Nigdy nie jest tak, że jesteśmy na coś w 100 % gotowi, to dotyczy również odmawiania Nowenny. Nigdy nie wiesz, czy mając te 54 wolniejsze dni, coś ci nie wypadnie, nie zakłóci czasu, który chciałaś poświęcić Nowennie. Wytrwaj w modlitwie, nie myśl o przerwaniu jej, Pan Bóg doda Ci sił. Pozdrawiam. Emma

obsi
Gość
obsi

Jednak poprosiłam Boga o wytrwałość i zdecyduję się na odmawianie pełnych 54 dni bez przerw. Zatem tylko z ciekawości spytam, czy takie przerwy są dopuszczalne.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Sens nowenny jest w tym, ze odmawiamy ją codziennie smile

Maria
Gość
Maria

odmawiałam już Nowennę zastanawiałam sie czasem czy w danym dniu można podzielić tajemnice rożańcowe na np trzy części bo jenorazowo to ponad godz .odmawiania i nie zawsze jest taka możliwość czase ktoś przeszkodzi ,proszę o odpowiedz

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

No pewnie, że możesz smile

ania
Gość
ania

Mam takie pytanie czy jeżeli jakiegos dnia nie da się rady odmówić wszystkich tajemnic (z powodu pracy oczywiscie a nie z lenistwa, np. zasnie się wieczorem ze zmeczenia przy odmawianiu) to czy nowenna się już nie liczy i trzeba zaczynać od nowa? czy można np. nastepnego dnia odmówić dodatkowo brakującą część rózańca i kontynuować nowennę?

Radek
Gość
Radek

Czy myślisz, że nasza Ukochana Matka, mogłaby być nieczuła na prośby swoich dzieci, tylko dla tego, że zabraknie jednej, czy dwóch dziesiątek różańca? Sam Chrystus ofiarowując nam modlitwy Tajemnic Szczęścia, powiedział, że „choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy, albo PRZYNAJMNIEJ POWZIĄŁ POSTANOWIENIE ICH ODMAWIANIA, Pan odpuści mu jego grzechy.” Czy Matka Przenajświętsza w swej nieskończonej dobroci i wstawiennictwu do Swojego Jednorodzonego Syna, potrafiłaby odmówić łaski wstawienictwa tylko dlatego, że komuś zabrakło sił ze zmęczenia, czy nawet wytrwałości?? Wierzę w nieskończoną miłość Jezusa Chrystusa, który za nas wszystkich umarł na krzyżu.… Czytaj więcej »

Joanna
Gość
Joanna

Też miałam podobną sytuację, bo na jeden dzień poszłam do szpitala i niestety nie mogłam się skupić na modlitwie, chociaż próbowałam kilkakrotnie-nie udało się w tym dniu odmówić całości. Następnego dnia chciałam zmówić podwójną porcję 4 części różańca, przepraszając za zwłokę i prosząc o wyrozumiałość i przyjęcie modlitwy, jako kontynuację, bo już 1 raz, kiedyś, tak właśnie byłam zmuszona zrobić, ale tym razem się nie udało.Znalazłam inne rozwiązanie, mam nadzieję, że nie będzie odrzucone przez Maryję i postanowiłam mówić Nowennę o jeden dzień dłużej, czyli zamiast skończyć ją 12 grudnia, to przyjęłam, że datą końcową będzie 13 grudnia. Zresztą ja… Czytaj więcej »

kasia
Gość
kasia

Odmawiam Nowennę już grubo ponad tydzień. Proszę o łaski dla mojej Siostry i Jej Męża, ale odkąd odmawiam tę modlitwę mam wrażenie, że cały świat jest przeciwko mnie i mojej Rodzinie. Czy to normalne? Pomimo tego iż lepiej mi na sercu i wierze z całych sił, że Matka Różańca Świętego jest w stanie Im pomóc, martwią mnie te negatywne sytuacje np. liczne chorby, drobne lub poważne wypadki, niespodziewane odmowy w sytacjach, kiedy było z góry wiadomo, że można tylko liczyć na pozytywne rozpatrzenie sparwy. Czy ktoś miał może podobnie? Czy poprostu teraz jestem taka wyczulona, sama nie wiem…martwi mnie to… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

Im wieksze trudności tym bardziej trzeba się trzymać modlitwy bo to znak że zły się strasznie denerwuje i zrobi wszystko żeby modlitwe przerwać i sie załamać… To tylko dowód jak modlitwa jest silna… Nie poddawaj się pod zadnym pozorem, nie daj sie zastraszyć, Bóg czuwa i to jest jedyna prawda, a nowenna ma wielka moc… Z Bogiem

e.
Gość
e.

„bo wierze w Jej moc” to Bóg ma moc a nie nasza modlitwa…
To nie jest takie „czary mary” czy coś za coś czyli jak zrobię coś ( w tym przypadku odmówię Nowennę) to potrzebną łaskę na pewno otrzymam … Wszystko zależy od dobrego Ojca w niebie…
Z Panem Bogiem, pozdrawiam serdecznie

aga
Gość
aga

ja tez jak zaczelam odmawiac i mi stawaly różne przeciwnosci ale nie nalezy sie poddawac i wytrwale odmawiac na tym to polega odmawiaj do ostatniego dnia mi juz nie duzo zostalo

robert
Gość
robert

Poczatki odmawiania Nowenny sa bardzo trudne, tak, jakby zly, chcial pokazac, ze nie wytrwasz, ze wszystko jest przeciwko Tobie, ze nie dasz rady. Ale nie wolno sie tym zrazac, Maryja jest ponad tym i na pewno, widzac wiare i szczere intencje, pozwoli wytrwac….

ila
Gość
ila

Kasiu, módl się dalej cieprliwie. Zobaczysz, ukojenie przyjdzie, znajdziesz oparcie w tej modlitwie.

kasia
Gość
kasia

Dziękuje Ci Aniu za wyjaśnienia i słowa otuchy. Mam nadzieje, że wytrwam. Moja Siostra i Jej Mąż zasługują na łaskę, którą staram się wyprosić u Matki Różańcowej i to dodaje mi sił, ale nie ukrywam, że ciągłe negatywne sytuacje poprostu mnie przytłaczają. Bóg zapłać Aniu.

Danusia
Gość
Danusia

A tak z ciekawości się zapytam bo może nie doczytałam czemu tak po 27 dni??

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Bo Matka Boża zaleciła odmówić trzy nowenny, a że nowenna trwa 9 dni, to 3 * 9 = 27 smile Można o tym przeczytać w tym miejscu.

Ewa
Gość
Ewa

Odmawiam nowennę już kilka dni, ale zastanawiam się czy robię to poprawnie, bo odmawiam 3 razy dziennie, tzn rano część radosna, popołudnie bolesna i wieczór chwalebna, a może powinnam 3 części różańca odmawiać jednorazowo? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie wszystkich odmawiających nowennę smile

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Poprawnie smile

ania
Gość
ania

Czy jeżeli jednego dnia nie uda się odmówić wszystkich tajemnic to czy należy wtedy zaczynać od nowa całą nowennę, czy można kontynuować i tylko o ten jeden dzień wydłużyć, albo następnego dnia odmówić całość dwa razy? Bzrdzo zależy mi na odpowiedzi…

Klaudia
Gość
Klaudia

Moim zdaniem powinnaś zacząć od nowa- bo to, że zapomniałaś odmówić może wskazywać, że intencja nie jest dla Ciebie tak ważna, jak Ci się wydaje…dlatego nowenna trwa tak długo i wymaga prawdziwego zaangażowania.

Ziuta
Gość
Ziuta

Przeciez nie napisala, ze zapomniala, tylko, ze jej sie nie udalo.
I wiem, ze posty zostaly napisane pare miesiecy temu, co nie zmienia faktu, ze przydaloby sie umiec czytac ze zrozumieniem.
Pzdr

grażyna
Gość
grażyna

Odmawiam już nowennę dziękczynną. Matka Boża tak szybko słucha ,że już pod koniec błagalnej mogłam dziękować. Moi znajomi ,którzy odmawiają też to potwierdzają. Dziękuję wszystkim ,którzy rozszerzyli tę nowennę , że do mnie dotarła i rzeczywiście jest nie do odparcia .Szczęść Boże!

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Grażyno, napisz świadectwo, chętnie je tu opublikujemy!

grażyna
Gość
grażyna

Dziś zobaczyłam tę prośbę. Nowennę odmawiałam w intencji synów o odnalezienie życiowego powołania. Jeden syn dostał się na studia a drugi nie chciał studiować tylko marzył o pracy za granicą. Zaczęłam odmawiać nowennę , której wcześniej nie znałam. Miałam tylko informacje ,że to nowenna dla wytrwałych i trzeba odmawiać cztery różańce dziennie i chodzić na Mszę św. Zaczęłam odmawiać modlitwę i uczęszczać na mszę chociaż nie wiedziałam o jaką Matkę Boską chodzi. W dniu w którym napisałam na tej stronie dowiedziałam się ,że nowenna nazywa się pompejańska. Już wtedy mogłam dziękować . Moi synowie studiują na jednym roku i jakoś… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Wystarczy odmawiać 3 części Różańca: radosne, bolesne i chwalebne. Tajemnice światła są nieobowiązkowe ale jak ktoś może i je dołączyć to super.

Ania
Gość
Ania

Mam pytanie czy przy odmawianiu nowenny należy rozważać każdą tajemnicę, czy wystarczy ją wymówić i odmawiać różaniec? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Klaudia
Gość
Klaudia

Aniu, przy odmawianiu różańca najważniejsze jest rozważanie tajemnic i tak samo jest w Nowennie Pompejańskiej. Na modlitwie masz się skupić nad życiem naszego Pana Jezusa Chrystusa za pośrednictwem Jego Matki. Potwierdzam niesamowitą skuteczność tej Nowenny. Matka Boża pomogła mi w sprawie, jaka z ludzkiego punktu widzenia była niemożliwa do osiągnięcia i chwała za to Panu Bogu i Maryi!
Szczęść Boże wszystkim odmawiającym systematycznie Różaniec święty.

ania
Gość
ania

Do Klaudii Nie chodziło mi o sytuację że zapomina sie odmawiać tajemnicy rózańca tylko nie dało się rady może to dla niektórych nie zrozumiałe ale ja np. mam tyle obowiazków że i tak muszę odmawiać często modlitwę jednocześnie np pomagając jednemu z dzieci w lekcjach a jak mi zostnie tajemnica na wiaczór to czasem po prostu zasypiam z ludzkiego zmęczenia a nie dla tego że mi się nie chce czy zapominam… a intencja jest dla mnie jedyną nadzieją więc chyba tu pytanie czy jest Miłosierdzie i jak to się ma do naszych ludzkich możliwości… myślę że Matka Boża jest dużo… Czytaj więcej »

Karolina
Gość
Karolina

Czy nowennę pompejańską można odmawiać wiele razy?
Mam co najmniej 3 intencje dla mnie bardzo ważne, chciałabym pomodlić się we wszystkich…
Jakie odstępy czasowe zachować, jeśli można wiele razy?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Oczywiście, możesz wiele razy odmówić nowennę, ale pamiętamy, ze każda z nich może być w jednej intencji.

Magata
Gość
Magata

Mam rozumieć, że cała nowenna jest w jednej intencji, a nie przed każdą częścią wymienia się inną, bo z tekstu na górze zrozumiałam, że właśnie przed każdą częścią wymienia się jedną intencję, a tutaj czytam, że jest jedna intencja na całą nowennę. A może coś zupełnie pokręciłam?

marco
Gość
marco

jedna intencja- jedna nowenna

Meg
Gość
Meg

Właśnie, ja też tak zrozumiałam, że przed każdą częscią różańca jedna intencja, czyli 3 intencje w ciągu jednej nowenny. . . . hmm, czyli poprawnie 1 intecja w ciągu jednej nowenny?! (reasumując: jedna intecja na dzień?!), tak?????!!!!!! będę wdzięczna za rozwianie wszelkich wątpliwości, pozdrawiam smile

Gosia
Gość
Gosia

Jedna intencja na 54 dni czyli na całą nowennę.

Bartosz
Gość
Bartosz

Cześć wam. Odmawiam Nowenne Pompejańską, ale narazie mi nie pomaga bo odmawiam ją za Ojca. Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto tam był, jak można dotrzeć do Pompejów? Jakim biurem podróży jechał i ile to kosztuje?
Pozdrawiam.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Do samych Pompejów raczej nie znajdziesz. Wiele pielgrzymek do Włoch zahacza o Pompeje, ale nie wszystkie. Wiele wchodzi tylko do ruin pompejańskich, zapominając o różańcowym sanktuarium. Możesz jednak spróbować na własną rękę. Jeśli trzeba, opublikuję tu albo wyślę ci na e-mail trochę informacji z tym związanych.

Klaudia
Gość
Klaudia

Do Ani:

Aniu, myślałam, że skoro pytasz, to chcesz znać opinie innych osób- podałam Ci moją, bez oceniania Ciebie

Monika
Gość
Monika

Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze się zastanawiają czy dadzą radę odmawiać codziennie różaniec w Nowennie Pompejańskiej, otóż zapewniam , że tak mimo wielu trudności. Obecnie zaczynam trzecią z kolei Nowennę i wierzę mocno, że wytrwam w modlitwie o co gorąco proszę Matkę Bożą.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich modlących się i Tych którzy zaczynają modlitwę w Nowennie Pompejańskiej. Szczęść Boże.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Ja też niedawno zacząłem trzecią nowennę. Z wielką radością, choć dawniej odmawianie różańca, nawet jednej dziesiątki, było dla mnie bardzo trudne. Powodzenia!

marco
Gość
marco

mógłbyś napisać dla pokrzepienia czy te 2 zostały wysłuchane?

Karolina
Gość
Karolina

Czy można zmienić kolejność tajemnic, np. najpierw odmówić bolesną, później radosną i na końcu chwalebna czy trzeba pilnować się układu : radosna, bolesna, chwalebna?

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy 4 razy różaniec?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

To częste pytanie smile więc odpowiedź poniżej trafi do działu „Najczęstsze pytania”.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Czyli odmawiając nowennę odmawiamy różaniec 4 razy?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Wystarczy trzy razy i jest wiele świadectw o otrzymanych łaskach po odmawianiu trzech tajemnic. – Matka Boża dała wskazanie: „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.” (całość tu). Ale też różaniec to całość, kto może, niech odmówi także tajemnice światła. Szczególnie chorzy, którzy są na zwolnieniu lekarskim i mają ograniczone obowiązki w domu. Dlaczego? – Przeczytajmy świadectwo pani Wandy o uzdrowieniu z raka. Pani Wanda odmawiała najpierw trzy tajemnice, ale uzdrowienie przyszło po drugiej nowennie z czterema tajemnicami.

luven
Gość
luven

Czy części różańca mogę odmawiać np. w drodze do szkoły albo do domu, czy zawsze odmawiając muszę klęczeć i zrobić to jak najbardziej godnie?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Tak! może nich inni wypowiedzą się, gdzie odmawiają różaniec, w każdym razie ja bardzo często w drodze.

luven
Gość
luven

Ja co prawda dopiero zacząłem odmawiać Nowennę, więc od razu zacząłem myśleć kiedy znajdę czas. A jako, że zdarza mi się modlić np. w autobusie albo na przystanku, to pomyślałem, że to idealny moment aby oddać się Bogu, który jet w każdym mijanym człowieku.

marco
Gość
marco

niesłychanie trudno jest modlić się w autobusie, to jest sztuka jest wiecej rozproszeń co ostatecznie psuje wszystko….
jak modlisz się w domu już jest dużo niepotrzebnych myśli, nieskupienia uwagi itp a co dopiero publicznie wśród gwaru
różaniec to nie jest łatwa modlitwa odmawia się zdrowaś maryjo ale przy tym myśli się o tajemnicy – wyczyn, myślisz przez 10 zdrowaś maryjo o narodzeniu, i tak sobie myslisz o żłóbku, opuszczeniu, zimnie, zwierzętach, pasterzach, niesamowitym uniżeniu Boga a usta wymawiają zdrowaś maryjo. Też tak się modlicie czy inaczej? bo do końca sam nie wiem jak ma to być właściwie.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Ja mam” zgrany” różaniec w formacie mp3 na telefonie. Modlę się tak jadąc do pracy autobusem, a nawet wtedy, gdy coś robię np. prasuję czy wypełniam obowiązki mojego stanu. Trwam dzięki temu nieustannie w obecności Pana i Jego Matki, nie zaniedbując życia:-)Polecam:-)

Aga
Gość
Aga

Dziękuję za podsunięcie pomysłu. Ja Nowennę zaczynałam już 2 razy i nie dawałam rady, ale i w tym Pan Bóg miał Swój cel. Teraz zaczynam jeszcze raz i z Bożą pomocą mi się uda smile
P.S. Niedawno skończyłam 17 lat.

ines
Gość
ines

Czy odmawiajac Nowennę muszę być cały czas w stanie łaski uświęcającej?

Gosia
Gość
Gosia

wczoraj było wspomnienie Ofiarowania MB i otrzymałam łaskę: postanowiłam odmówić nowennę pompejańską i zaczęłam dzisiaj. wprawdzie na jej koniec nie wypadnie żadne święto, bo będzie to 14 stycznia, ale już 15 I jest niedziela i tym samym dzień świętowania Zmartwychwstania Pańskiego :-))) 2 lata temu odprawiłam po raz pierwszy nowenne pompejańską – nie zawsze mi to wychodziło tak „książkowo” – niekiedy odmawianie różańca kończylo mi sie nastepnego dnia, tj. po północy albo byłam roztargniona itp, ale MB i tak wysłuchała :-))) uchylę rąbka tajemnicy: miałam intencję o zmianę mojego życia, bo czułam, że coś jest w moim życiu nie tak,… Czytaj więcej »

Gosia
Gość
Gosia

Wtedy jak Matka Boża o tym mówiła nie było jeszcze Tajemnic Światła.

Kasia
Gość
Kasia

Mam pytanie? Czy można jednocześnie odmawiać 3 razy Nowennę w 3 różnych intencjach?

Wojciech
Gość
Wojciech

Nie ma ograniczenia co do ilości. Trzeba tylko pamiętać, że każda składa się z 3 części różańca, więc odmawiając 3 nowenny jednocześnie, trzeba postanowić sobie min. 9 części różańca dziennie. To ok. 3 godz/dzień.

K...
Gość
K...

Nie wiem jak Wam się to udaje w tak krótkim czasie. Mnie odmówienie 3 części zajmuje 1,5 – 2 godziny.
Może jakieś podpowiedzi?
Szczęść Boże

Anna Maria
Gość
Anna Maria

Czytałam i od znajomej odmawiającej tą nowennę o przeciwnościach, które początkowo się spotyka. Myślę, że jest to rodzaj próby dopuszczonej przez Boga… chodzi o to, by wytrwać, chociaz nie zawsze jest to łatwe. Na pewno te przeciwności są związane z tym, że zły duch się denerwuje i nie chce dopuścić do odmawiania tej modlitwy. Miałam zamiar zacząć odmawiać tą modlitwę w intencji pewnego znajomego, który jest ciężko chory- o poprawę zdrowia. Niestety, w pierwszym dniu, w którym planowałam zacząć- otrzymałam niespodziewanie przykrą dla mnie wiadomość od tej osoby, ponieważ w wyniku nieporozumień przez osoby trzecie posądza mnie o wiele rzeczy,… Czytaj więcej »

maria
Gość
maria

co to znaczy ze pojedyncz modlitwa nie wystarczy czyli 2 osoby musza mowic czy drugi raz 54 dni

Wojciech
Gość
Wojciech

Chodzi raczej o to, że nie wystarczy jeden raz poprosić (np. na wieczornej modlitwie itp.), tylko trzeba nieustannie się modlić. I tą możliwość daje nam nowenna pompejańska. Nie ma tu mowy o tym, że nowennę trzeba zmówić 2 razy w jednej intencji. Możesz odmawiać każdą w innej.

Dor
Gość
Dor

Mam pytanie. Odowiłam tajemnice radosne i bolesne przed północą a chawaalebne zaczęłąm odmawaiać o północy i pól gorziny pózniej skończyłam. Czy to ,że dwie części były odmówione przed północą a jedna po północy oznacza przerwną nowennę cczy nie?

Wojciech
Gość
Wojciech

Moim zdaniem to, że odmówiłeś część po północy nie oznacza przerwania nowenny. Każdy może mieć inny program dnia. To, że akurat komuś nowenna przypada na przełomie jednej i drugiej doby nie może świadczyć o porażce. Jak by nie było, to i tak co dzień odmawiasz, więc sądzę, że to nie jest problem.

Dor
Gość
Dor

Mam pytanie. Odmówiłam różaniec 2 razy (tajemnice radosne i bolesne) przed północą a 3-ci raz (tajemnice chwalebne) po północy. Czy fakt, że odmówiłam te modlitwy przed i po północy oznacza, że nowenna jest przerwana czy nie? Czy wszystke części różańcA MUSZĄ BYĆ ODMÓWIONE PRZED PÓŁNOCĄ?

Kasia
Gość
Kasia

Proszę o wpisy osób u których ta Nowenna zmieniła życie w dramatycznych sytuacjach. (Długotrwałe nieuleczalne choroby, nawrócenie, bezdomność, samotność, bezrobocie, brak zgody w rodzinie, trudne sprawy sądowe itp.)

GG.
Gość
GG.
Kasia
Gość
Kasia

Dziękuję za odpowiedź. Czytałam już świadectwo Pani Wandy. Proszę o kolejne wpisy dotyczące cudownych uzdrowień z trwałego kalectwa i innych beznadziejnych sytuacji.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Mam potwierdzenie cudownego uzdrowienia córeczki mojej przyjaciółki, która zachorowała na boleriozę. Podjęłam modlitwę różańcową w intencji zdrowia tej dziewczynki wraz z moją mamą i Matka Boża wysłuchała tej prośby. Wiem też że modliła się za nią nowenną pompejańską moja przyjaciółka i matka chrzestna tej dziewczynki. Chwała Panu i Matce Bożej za jej wstawiennictwo.
Dodam że jestem w trakcie drugiej nowenny pompejańskiej bardzo trudnej sprawy i tę nowennę odmawiają 4 osoby w jednej intencji- za jedną osobę, każda z nas ma jedną część różańcową, mi przypadła radosna. Mam potwierdzenie, że w ten sposób też wolno.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Chwała Panu, dajemy to świadectwo na stronę główną? smile

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Chciałabym dodać ale tylko do wiadomości redakcji, że modlimy się za osobę opętaną pompejańską i najpierw modliła się za nią siostra zakonna ale nie dawała rady i Pan Bóg tak sprawił że teraz modlą się cztery osoby, każda z nas po jednej części (nie z wygodnictwa – po prostu diabeł tak szaleje) modlą się dwie siostry zakonne i dwie świeckie, mamy błogosławieństwo od księdza egzorcysty. Muszę powiedzieć że pompejańska ma wielką moc i widać to po tym w jaki sposób jesteśmy atakowani przez złego. Bardzo chętnie dam świadectwo ale później i tylko wtedy gdy ta osoba będzie tego chciała. Kilka… Czytaj więcej »

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Moja przyjaciółka obiecała napisać o uzdrowieniu swojej córeczki i proszę żeby zamieścić jej świadectwo na stronie głównej.

kasia
Gość
kasia

Bardzo się cieszę! Ja niestety mogę się modlić tą nowenną tylko sama za siebie.

Krystyna Monika
Gość
Krystyna Monika

Moj syn mial bardzo trudna sprawe sadowa,grozila mu deportacja z Polski,przypadkowo znalazlam na forum Katolik nowenne pompejanska i w tym samym dniu rozpoczelam modlitwe.w ostatnim dniu czesci blagalnej moj syn wrocil do domu. Bogu niech beda dzieki za wysluchana modlitwe. Nadal modle sie nowenna bo bardzo pokochalam rozaniec. Wiara czyni cuda.

Urszula
Gość
Urszula

Mam takie pytanie, obydwoje z mężem modliliśmy się o zdrowie dla ciężko chorego wujka. Niestety nie zdążyliśmy odmówić całej nowenny, wujek zmarł. Pomimo tego postanowiliśmy kontynuować modlitwę zmieniając nieco intencję – modlimy się za św. pamięci … Czy słusznie robimy?

Wojciech
Gość
Wojciech

Myślę, że słusznie. To jest piękne, że małżonkowie razem się modlą.
Pozdrawiam serdecznie:)

Urszula
Gość
Urszula

Czy raczej powinniśmy przerwać odmawianie i zacząć od początku tym razem za jego duszę?

GG.
Gość
GG.

w takim przypadku można spokojnie kontynuować modlitwę z intencją o Miłosierdzie Boże za zmarłego.

weronika
Gość
weronika

do pani Uli, modlitwa Różańcowa jest zawsze dobra,a to co robicie jest wspaniałe. Zrobiłabym tak samo, dodałabym jedynie: o odpuszczenie grzechów św. … Każdy człowiek bowiem po śmierci staje przed Bogiem, swoje grzechy może odpokutować w czyśćcu, a kiedy wszystkie mu zostaną odpuszczone idzie do Nieba. Polecam książkę RĘKOPIS Z CZYŚCCA. I dodam, że dusza w czyśćcu cierpiąca, nie może się modlić za zodpuszczenie grzechów swoich, jedynie żyjący mogą jej pomóc. A ona może wiele łask wypraszać jedynie dla osób będących na ziemi. A Różaniec, jest najpotężniejszczą bronią (zaraz po Mszy św.) którą można wyprosić ogromy łask. A co do… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Oczywiście, że tak. Można za siebie lub za kogoś z rodziny a nawet znajomego, który ma problemy.

Wojciech
Gość
Wojciech

Droga Weroniko:)
Możesz się modlić o łaskę odzyskania wzroku. Chociaż myślę, że to trzeba skonsultować z Duchem św i Matką Bożą. Każdy człowiek jest powołany do świętości, więc lepiej się jest na tym skupić. Jeżeli odzyskanie wzroku przybliży do Boga Ciebie, a nawet innych, to z pewnością Matka da Tobie ten dar. Może być też odwrotnie. Niektórzy ludzie dzięki chorobie, nieszczęściom, kalectwie odnajdują Boga i ciągną za sobą wielu ludzi. Dla nas to jest tajemnica:)
Proponuję modlić się o ŚWIĘTOŚĆ, WYPEŁNIANIE WOLI BOŻEJ I MIŁOŚĆ DO MATKI BOŻEJ. W tym się zawiera wszystko czego potrzebujemy do zbawienia.
Pozdrawiam

Lubię placki
Gość
Lubię placki

Jak tak piszecie to i ja zacznę mówić

Ala
Gość
Ala

Witam ja do Kasi. Odmawiałam nowennę 2 razy z prośbą o zdrowie dla taty(chory na nowotwór złosliwy) niestety zmarł. Na początku było mi bardzo żle ,że moja prośba nie została wysłuchana tak jak ja tego bym sobie życzyła ale po kilku dniach widzę,ze Matka Rózańcowa wiedziała co dla taty jest najlepsze umarł bardzo spokojnie i nie cierpiał tak jak mówili nam lekarze ,że koniec bedzie okropny.Przez chorobę ja i nasza rodzina zostaliśmy bardzo spokojnie przeprowadzeni.Dlatego mogę dziś na spokojnie powiedzieć,ze na taką śmierć też trzeba sobie zasłużyć i w całości zdać się na opatrzność Bożą bo według ludzkiego rozumu,pragnień i… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Witaj Alu!
Bardzo Ci współczuję ale z takiej sytuacji z Bożą pomocą można jeszcze wyjść na prostą po kilku latach. Przeżywałam dokładnie to samo ale jako dziecko – niestety bez nowenny. W mojej obecnej sytuacji może mnie uratować jedynie cud lub cuda od Boga. Szkoda, że nie znałam tej nowenny kilkanaście lat temu jak już było bardzo źle ale nie tak jak jest dzisiaj … . Odmawiam nowennę drugi raz ponieważ dopiero pod koniec listopada ją poznałam. Pozdrawiam!

Karol
Gość
Karol

Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną),
czy ma to być ta sama intencja? czy przed każdą cześcią można wymienić inną np. przed pierwszą częścią intencja o zdrowie,przed drugą o pracę itp.

Ewa
Gość
Ewa

przez 54dni 1 intencja rodzinę ,za siebie itp. A czy wiecie gdzie kupić obraz?

maria
Gość
maria

co to znaczy ze pojedyncza modlitwa czasem nie wystarczy to 2 osoby musza mowic czy skonczyc 1 nowenne 54 dni i rozpoczac druga

Ewa
Gość
Ewa

Nigdzie nie nic nie pisze na ten temat.

lenas
Użytkownik
lenas

Jeszcze niedawno żyłam w biegu, starając się dostosować do współczesności realizowałam siebie na kolejnych studiach…Upragnione narodziny mojego drugiego dziecka-mojej córeczki zmieniły cale moje dotychczasowe życie-zatrzymałam się w biegu, idę stąpając delikatnie krok po kroczku przez życie ciesząc się macierzyństwem, tak będąc matka syna maturzysty, jak i maleńkiej, niepełnosprawnej i nieuleczalnie chorej dziewczynki. „Kroczę spokojnie, wśród zgiełku i pośpiechu…” Dzisiaj wiem, że to Pan Bóg mnie wybrał, dając mi tak bardzo chore dziecko, wierzy we mnie, dlatego pragnę prosić o wytrwałość i siły do codziennego życia.Podpowiedźcie, jak sprostać temu zadaniu, by odmówić całą nowennę…

KAsia
Gość
KAsia

Witam wszytskich doświadczyłam mocy nowenny. Odmawiałam ją w tamtym roku (zaczęłam w czerwcu)w intenecji pracy. Już w czwartym dniu otrzymałam pierwszą ofertę. Modliłam się nadal, czasami z przerwami. Matka Boża mnie wysłuchała. Jest 6 luty 2012 do tej pory czuję moc nowenny w swoim życiu. Pierwszy raz doświadczyłam takiej mocy modlitwy:) Wszytskiego odbrego:)

Marzena
Gość
Marzena

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.Bardzo jestem szczesliwa,ze tak ogromna rzeka modlitwy plynie do naszej Mamusi Niebianskiej.Moi kochani ja otrzymalam ta wielka laske aby podjac ta piekna Nowenne,ktora jest tak mocna i potezna.Uwazam.ze to wileki Cud Bozy,iz Pan Bog ulitowal sie na de mna i pokazal gdzie jest klucz do wszystkiego co jest potrzebne do Zbawienia-jest nia-Modlitwa.Nasza wytrwalosc w niej zostanie na pewno wynagrodzona.Dolanczam do Was kochani i wieze,ze z Maryja pokonamy brata ,,siarke,,ktory ma tylko jeden cel co do nas-wyrwac nam Swiety Rozaniec z reki-ale przyznacie mi racje,ze na to nie pozwolimy i pomozemy Matence Najswietszej dotrzec do wszystkich naszych… Czytaj więcej »

anka
Gość
anka

kończę odmawianie Nowenny 18 lutego, ale nie widzę żadnych zmian w niczym a im bliżej końca odmawiania to zastanawiam się bardziej, czy to odmawianie ma sens… mam nadzieję, że Pan Bóg o mnie nie zapomniał, chociaż patrząc na moje życie to mam takie wrażenie.

lenas
Użytkownik
lenas

Droga Anko-życzę Ci wiele cierpliwości i wytrwalości, osobiście odmawiam nowennę, w której powierzam sprawy swojej rodziny i nie precyzuję celu, bo wierzę, że Matuchna sama będzie wiedziała , co jest właściwe mojej rodzinie, nie traktuję też modlitwy, jako zapłaty za spełnienie życzeń… Sądzę, że nie można tak przedmiotowo podchodzić do tej nowenny. Mam chorą córeczkę, ale proszę o łaski dla niej i siły dla mnie, ufam, że Matuchna mnie nie zostawi. Minęło zaledwie kilka dni, a ja odmawiam w każdej chwili różaniec, to już nie są trzy tajemnice, ale dużo więcej…Moja córeczka nocami kilkanaście razy się budzi z bólem i… Czytaj więcej »

anka
Gość
anka

Droga lenas, czytam Twój wpis i nie mogę powstrzymać łez… nie usłyszałam nigdy tak ciepłych i krzepiących słów od nikogo, nawet od mojej mamy. zawsze sama sobie radziłam, ale chyba nie wszystko mi wychodziło… bardzo dziękuję Ci za Twoje słowa, bo bardzo mi były potrzebne, bo chyba zwątpiłam we wszystko… jeszcze raz dziękuję i życzę powrotu do zdrowia Twojej Helenki.

Ewa
Gość
Ewa

Aniu !Ja mam podobnie od rozwodu wychodzę dosyc często z płaczem i proszę aby Mateńka odmieniła moje życie ja już też nie mam sił .Lenas pewnie z modlitwy masz dużo sił. Ale może wyzdrowieje Twoja córeczka.A moze masz ja ofiarować Bogu aby była zdrowa.Znasz Dzieciątko Koletańskie.Wpisz w Google.Jest Nowenna.Ja tam tez zawierzam moję sprawy św.Ricie.Jest jej film w komputerze mozna obejrzeć.

anna
Gość
anna

Ja skończyłam odmawiac Nowenne jakies 3 dni temu w intencji powortu mojego bylego narzeczonego . Szło mi bardzo opornie, ciezko, przeszlam chyba wszelkie mozliwe pokusy.Nic sie nie zmieniło w tej sprawie, nie mamy zadnego kontaktu dalej…
od 3 dni czyli od kiedy skonczylam NP czuje sie rozdraniona, podirytowana, wpadam w złość, .Bardzo mi sie to nie podoba..i nie wiem czuje ze jak najszybciej pwinnam wrocic do odmawiania rozanca.mimo ze brak mi sił.Nie wiem, tez jaka intencje powinnam dodac gdyz mam tyle problemow, czy tez uprzec sie i odmowic kolejną o powrot mjego ukochanego do mnie.

wiola
Gość
wiola

Anno, spójrz na to z innej strony, bo może Pan Bóg widzi siłę Twojej modlitwy i daje Ci łaskę , o którą prosisz tylko inaczej. Może właśnie w tym jest dobro,że Twój ukochany do Ciebie nie wraca? My często nie wiemy co dla nas dobre,ale Bóg wie doskonale, a my modląc się mówimy „bądż wola Twoja”. Może warto prosić, aby Pan Bóg postawił na Twojej drodze dobrego i godnego Twojej miłości mężczyznę? Życzę wytrwałości i ndzieii, że właśnie tak będzie.

marco
Gość
marco

powiem ci z własnego doświadczenia, że czasem jak coś się nam wydaje dobre np powrót twego ukochanego do ciebie – wcale tym nie musi być. Czasem robimy jakieś projekty w naszym życiu a Bóg ma dla nas coś o wile lepszego….gdybym dostał kiedyś to o co prosiłem byłbym dziś nieszczśśliwy a tak otrzymałem coś więcej niż mogłem oczekiwać:)

Monika
Gość
Monika

Witam! Mam pytanie: właśnie skończyłam odmawiać nowennę pompejańską tylko teraz zastanawiam się czy jest ważna. Kiedy rozpoczynałam modlitwę, na początku grudnia, przez kilka pierwszych dni nie byłam w stanie łaski uświęcającej. Zazwyczaj korzystam z sakramentów tylko tym razem tak mi po prostu wyszło. I teraz mam wątpliwości. Czy teraz mam zaczynać od nowa w tej samej intencji? Proszę o odpowiedź.

Bartek
Gość
Bartek

Witam serdecznie. Trwam w Nowennie w intencji nawrócenia dziewczyny z którą niedawno zerwałem. Doświadczam dużego trudu podczas odmawiania. Chciałbym przedstawić wszystkie podszepty szatana jakie do tej pory słyszałem. Oto one: – Żartujesz modlisz się za nią? Po tym co ona ci zrobiła? – Zostaw ją ona ma cię gdzieś. – Ona nawet nie myśli o tobie. – Nigdy nie będziecie już razem, a mimo to modlisz się za nią? – Zbliżają się walentynki, ma już innego, myśli o nim i kupuje mu prezent, a on jej. Spędzą piękne chwile razem. Ty się ulotnisz bezpowrotnie… a ty klęczysz i odmawiasz za… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

To piękne co robisz. Ja też modliłam się za chłopaka, z którym zerwałam, który w dodatku bardzo mnie skrzywdził, poszłam w jego intencji na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, chociaż pewien kapłan odradzał mi modlitwę w jego intencji. Nie żałuje, może kiedyś odmówie jeszcze za niego nowenne pompejańską i wierzę że Matka Boża zmieni jego życie. Nie mam z nim kontaktu, nie wiem jak układa się jego życie, czy może coś się zmieniło, ale mimo to ufam i wiem na pewno, kiedyś się uda.

Bartek
Gość
Bartek

Nie modlę się o jej powrót ale o jej nawrócenie. Jej powrót w tych podszeptach to tylko moja podświadomość, która układa scenariusze. I mimo, że nawet ona mnie nie skrzywdziła bardzo to mam dobitne przekonanie, że ona nie wróci. Byłbym szczęśliwy, gdyby dzięki tej modlitwie za parę albo nawet i za kilkadziesiąt lat się nawróciła. Jest to tylko mój ostatni prezent dla dziewczyny, którą szczerze kochałem. Myślę Moniko, że powinnaś dać sobie spokój z tym chłopakiem. Spal te stare mosty, przestań żyć ułudami i przede wszystkim rozpocznij nowy rozdział w życiu, wypełniony dobrymi wartościami. Zobaczysz wtedy, że twój przyszły mąż… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Może trochę źle sformułowałam wypowiedź. Modliłam się o nawrócenie mojego chłopaka a nie o to by do mnie wrócił, sprawa była zbyt beznadziejna… Ten rozdział mojego życia jest już zamknięty, zerwałam z nim kontakt chyba bardziej z konieczności, bo za bardzo bolało…. Teraz jestem sama, niestety do tej pory nie potrafię związać swojego życia z kimś innym. Od tamtej fatalnej historii mineło już 5 lat i niestety… Może moim powołaniem nie jest małżeństwo.

marco
Gość
marco

a może będzie ten właściwy za jakiś czas? Bóg ma swój odpowiedni czas i będziesz kochana sama będąc wspaniałą żoną i matką

1 2 3 8