Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Pobożność pompejańska to coś więcej niż nowenna

Oto nasza seria nagrań poświęcona pobożności pompejańskiej. Tematy rozwijają naszą wiedzę nie tylko o nowennie pompejańskiej, ale także o jej autorze – bł. Bartolo Longo – i wielu różnych aspektach, poznasz wiele ciekawostek i spraw, które powinny być znane wszystkim czcicielom Matki Bożej Pompejańskiej.

Audycje prowadzi: Marek Woś z redakcji „Królowej Różańca Świętego” .

Skąd wziął się obraz pompejański?

Jaka jest historia obrazu Matki Bożej Pompejańskiej? W jakich dziwnych okolicznościach obraz trafił do Pompejów? Dlaczego Bartolo Longo podjął się apostolstwa różańcowego i pracy społecznej w Pompejach? Jak doszło do nawrócenia się Bartola Logo Pompejach i jakie dramatyczne okoliczności temu towarzyszyły? Dlaczego zaczął budować w tym miejscu kościół?

Kto tak naprawdę jest autorem nowenny pompejańskiej?

Kiedy ona powstała i w jakich okolicznościach? Ile jest wersji nowenny pompejańskiej?? Ile dni i tajemnic trzeba się modlić w tej nowennie? O czy mnie doczytaliśmy w „Liście o różańcu” Duchowość pompejańska – co to właściwie jest??? Czy można pomijać rozważania różańcowe?

Bartolo Longo. Historia nawrócenia – od kapłana szatana do apostoła różańca

W Polsce utarła się opinia, że bł. Bartolo Longo był satanistą – czy tak było naprawdę? Dlaczego stracił wiarę? Jak długo trwał w spirytyzmie? Kiedy nawrócił się i w jakich okolicznościach? Odkąd został apostołem różańca i jak trafił do Pompejów? I wiele, wiele innych tematów!

Objawienie Matki Bożej Pompejańskiej, otrzymanie łask i nasza wdzięczność

No właśnie, jak okazywać swoją wdzięczność za łaski otrzymywane w nowennie pompejańskiej? Jakie są nasze zobowiązania? Dlaczego należy złożyć świadectwo? Czy i jak wspierać dzieła pompejańskie w Pompejach i Polsce? Spójrzmy na pierwsze, historyczne objawienie Maryi i zobaczmy, czego nas ono uczy

Jakie nabożeństwa składają się na duchowość pompejańską?

Duchowość pompejańska to nie tylko nowenna pompejańska. Jej autor, bł. Bartolo Longo, napisał też więcej modlitw i nabożeństw, które są związane z sanktuarium w Pompejach. Poznaj ich krótką historię i charakterystykę.

W temacie:

WSPOMNIANE FILMY:

Wspomniane książki:

  1. „Bartolo Longo. Od kapłana szatana do Apostoła Różańca” https://rosemaria.pl/bartolo-longo-od-kaplana-szatana-do-apostola-rozanca
  2. „Historia sanktuarium w Pompejach” https://rosemaria.pl/historia-sanktuarium-w-pompejach-bartolo-longo-oprawa-miekka
Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Książka: Od kapłana Szatana do apostoła różańca

Od kapłana Szatana do apostoła różańca Marek Woś

Beletryzowana biografia wyjątkowego człowieka. Z dna piekła na ołtarze Kościoła. Oto w skrócie życiorys bł. Bartola Longa. Kapłana szatana, spirytysty, a po nawróceniu oddanego sługi Królowej Różańca Świętego. Wszystko, co osiągnął, zawdzięczał różańcowi. Trzymając go w ręku zbudował najważniejsze różańcowe sanktuarium świata, nowe miasto Pompeje, a w nim dokonał wielkich dzieł miłosierdzia. Św. Jan Paweł II nazwał B. Longo „wzorem dla współ­czesnych świeckich katolików”.

Zobacz

5 1 głos
Oceń wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x