Zaproszenie na 9-dniowe nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej

Kochani czciciele Maryi!
Wszyscy znamy 54-dniową nowennę pompejańską. Przypomnijmy krótko jej historię: powstała ona we Włoszech w 1879 roku pod nazwą „Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o zesłanie łask w przypadkach beznadziejnych”. Jej autorem jest bł. Bartolo Longo, który w tym czasie budował kościół Matki Bożej Pompejańskiej.  

W tym czasie Bartolo był w ciężkim stanie zdrowia. W tej sytuacji poprosił, aby przynieść do jego pokoju obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Z wielkim wysiłkiem przez kolejne dni układał słowa modlitwy. Pisał też w „Historii sanktuarium w Pompejach”:
„jak [inni] uwierzą w cuda Maryi Różańcowej z Pompejów, jeśli ona pozwoli umrzeć temu, kto zainicjował budowę jej świątyni i rozpowiada o jej czynach?”. I uzdrowienie przyszło dziewiątego dnia nowenny. 
Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca.Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Krótko potem spisane przez siebie nabożeństwo, opatrzone aprobatą kościelną, Bartolo zaczął drukować i rozsyłać po całym świecie. Za jego życia ukazało się aż 648 z błogosławieństwem Leona XIII. Pierwsze polskie oficjalne, wydanie, będące wiernym tłumaczeniem, ukazało się w modlitewniku „Modlitwa z wiarą”. 
Modlitewnik pompejański: Modlitwa z wiarą

Modlitwa z wiarą Bartolo Longo

Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku.Ufamy, że "Modlitwa z wiarą", okaże się duchowym wsparciem także dla Ciebie.Praktyczny przewodnik zawierający podstawowe prawdy wiary oraz modlitwy (w tym oczywiście różaniec).

Zobacz

Odmówmy wspólnie 9-dniową nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej przez Jej świętem!

Od 28 kwietnia będziemy wspólnie modlić się tą właśnie 9-dniową „Nowenną do Matki Bożej Pompejańskiej o zesłanie łask w przypadkach beznadziejnych”  w sposób, jaki podał bł. Bartolo Longo. Codziennie odmówimy modlitwy w oryginalnym brzmieniu oraz 5 tajemnic różańca. Dokładnie tak, jak wskazał nam Bartolo Longo: przez 9 dni odmawiając 5 dziesiątek różańca. 
Nabożeństwo zakończy się 8 maja – w święto Matki Bożej Pompejańskiej. Tego dnia będzie transmisja Mszy i różańca z parafii Wszystkich Świętych w Kórniku. Odmówimy wspólnie Suplikację do Matki Bożej Pompejańskiej. Zobacz, jak odmówić suplikację!

Jak dołączyć?

Są trzy metody dołączenia:
1. Powiadomienia na e-mail
Najprościej zapisać się na stronie nowenny.pl: http://nowenny.pl/nowenna-pompejanska-klasyczna

Wtedy każdego dnia otrzymasz link do uczestnictwa w nabożeństwie na swój adres e-mail. Zapisy zamykamy 28 kwietnia. 
2. Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/148114667316902
3. Subskrybuj nasz kanał na Youtube: https://www.youtube.com/user/1rosemaria
Uczestnictwo oczywiście jest bezpłatne. Jedyne co trzeba, to Twoje zaangażowanie. Wspólna modlitwa zajmie nam ok. 40 minut dziennie. 
Z pewnością masz jakąś intencję, za którą pragniesz się pomodlić!
Dzięki udziałowi w tym nabożeństwie pogłębimy naszą pobożność do Matki Bożej Pompejańskiej. Będziemy się modlić każdy w swoich intencjach modlitwami, które napisał bł. Bartolo Longo, w oryginalnym brzmieniu. 
Więcej o bł. Bartolo Longo przeczytasz tu: https://www.bartolo-longo.pl
Serdecznie Cię zapraszam – dołącz do naszego nabożeństwa już dziś.
Marek Woś, Fundacja Królowej Różańca Świętego
  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!