Świętuj z nami urodziny bł. Bartolo Longo!

10 lutego obchodzimy urodziny autora nowenny pompejańskiej, czyli bł. Bartolo Longo! Z tej okazji przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Zobacz i ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI!

Bartolo to jeden z nowożytnych błogosławionych, o niezwykłym życiorysie. Oto spirytysta, człowiek walczący z Kościołem, zostaje apostołem różańca i otrzymuje z nieba przedziwną misję miłosierdzia. Misję, która promieniuje na cały świat, a szczególnie na Polskę! To dotyczy każdego, kto modli się nowenną pompejańską!

Z okazji urodzin, odświeżyliśmy jego stronę www.bartolo-longo.pl – prace jeszcze trwają, ale już widać efekty 🙂

Bartolo Longo – wciąż nie tak dobrze znany…

Wydaliśmy sporo książek o bł. Bartolu Longo, audiobook, nawet dwa filmy. Niestety, wciąż niewiele osób wie dość wiele o autorze nowenny pompejańskiej. Staramy się to zmieniać poprzez liczne publikacje poświęcone bł. Bartolowi Longo. Poniżej znajdziesz nieco książek z nim związanych, a póki co zapraszamy Cię do sprawdzenia swojej wiedzy poprzez zabawę – quiz:

Bł. Bartolo Longo – jak dobrze znasz jego życie?

Nowenna do bł. Bartolo Longo

Dołącz do nowenny do bł. Bartola Longo

Od 11 lutego na stronie nowenny.pl zaczynamy nowennę do bł. Bartola Longo, prosząc o łaski dla siebie, naszych rodzin i świata. Będziemy też modlić się o kanonizację bł. Bartola.

Zapisując się, każdego dnia otrzymasz krótkie rozmyślanie, lekturę i modlitwę.

Zapisz się i dołącz TUTAJ.

Poznaj lepiej bł. Bartola Longo!

Czy wiesz, że Bartolo Longo nie tylko jest autorem nowenny pompejańskiej ale także zbudował sanktuarium w Pompejach i że to właśnie jemu zawdzięczamy obraz Matki Bożej Pompejańskiej? Napisał on również wiele wspaniałych książek i modlitewników.

Aby poznać lepiej tego niezwykłego błogosławionego, odwiedź naszą stronę: www.bartolo-longo.pl a także zerknij do naszej biblioteczki. Znajdziesz w niej wiele książek i filmów poświęconych bł. Bartolo Longo, które z okazji jego święta, w dniach od 9 do 16 lutego 2020r, otrzymasz nawet o 50% taniej:

Książka: Od kapłana Szatana do apostoła różańca

Od kapłana Szatana do apostoła różańca Marek Woś

Beletryzowana biografia wyjątkowego człowieka. Z dna piekła na ołtarze Kościoła. Oto w skrócie życiorys bł. Bartola Longa. Kapłana szatana, spirytysty, a po nawróceniu oddanego sługi Królowej Różańca Świętego. Wszystko, co osiągnął, zawdzięczał różańcowi. Trzymając go w ręku zbudował najważniejsze różańcowe sanktuarium świata, nowe miasto Pompeje, a w nim dokonał wielkich dzieł miłosierdzia. Św. Jan Paweł II nazwał B. Longo „wzorem dla współ­czesnych świeckich katolików”.

ZobaczKsiążka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca.Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz


Książka: Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach

Książka: Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach Bartolo Longo

Niezwykła, bardzo popularna książka błogosławionego Bartola Longo opisująca historię powstania sanktuarium w Pompejach oraz liczne objawienia i cuda Maryi w Pompejach i innych miejscach, związanych z cudownym obrazem i świątynią.

Zobacz


Książka: Nabożeństwo dwudziestu sobót - Bartolo Longo

Nabożeństwo dwudziestu sobót Bartolo Longo

Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo, autora tej książki i wraz z nim założycielka świątyni Królowej Różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa: „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.” To nabożeństwo - można powiedzieć – "zbudowało" sanktuarium w Pompejach. Dzięki setkom tysięcy kopii i wielu tłumaczeniom, książka dotarła w najdalsze zakątki świata. Jan Paweł II w "Liście o różańcu" podkreślał jej wartość pisząc, że Bartolo Longo przez to dzieło "pogłębił ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca".

Zobacz


Książka: Miesiąc ku czci św. Józefa

Miesiąc ku czci św. Józefa Bartolo Longo

Poznaj św. Józefa z tym nabożeństwem, napisanym przez bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej!Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego w Pompejach za wstawiennictwem tego świętego, który został opisany w niniejszej książce, Bartolo postanowił zbudować ołtarz na Jego cześć i napisać specjalne nabożeństwo do św. Józefa.

Zobacz


Modlitewnik pompejański: Modlitwa z wiarą

Modlitwa z wiarą Bartolo Longo

Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku.Ufamy, że "Modlitwa z wiarą", okaże się duchowym wsparciem także dla Ciebie.Praktyczny przewodnik zawierający podstawowe prawdy wiary oraz modlitwy (w tym oczywiście różaniec).

Zobacz


Książka: Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów

Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów

Krótkie lektury wydane przez dzieci więźniów w Dolinie Pompejańskiej pod red. bł. Bartola Longo. Z głębi serca opisał codzienne i niecodzienne wydarzenia jakie działy się na jego oczach i pod czułym wzrokiem Królowej Różańca chroniącej i pomagającej dzieciom więźniów.

Zobacz


Filmy o Bartolo Longo

Film o Bartolo Longo

Dylogia opisująca tajemnice świętości człowieka, którego Jan Paweł II nazwał wzorem dla świeckich katolików. Do książki biograficznej o bł. Bartolu Longo dołączone są aż dwa filmy:Pierwszy, fabularny stworzony został przez duchowego wychowanka Bartola – Rafaela Vitaglianiego. To film kostiumowy, dobrze oddający klimat czasów bł. Bartola i jego wspaniałe zaangażowanie na rzecz Kościoła i potrzebujących.

Zobacz


Film: Tajemnica nowenny pompejańskiej

Tajemnica nowenny pompejańskiej

Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny pompejańskiej?

Zobacz

 

Zobacz skrót filmów o bł. Bartolu:

 

Czas podziękować bł. Bartolowi i otrzymać specjalne łaski!

Wciąż wyczekujemy cudu potrzebnego do kanonizacji Bartola Longo. Jeśli pragniesz odwdzięczyć się autorowi nowenny pompejańskiej, po prostu odmów tę krótką modlitwę. Możesz w niej prosić o szczególne łaski dla siebie!

Boże, Ojcze miłosierdzia, wielbimy Cię za to, że dałeś historii ludzkości bł. Bartola Longa, żarliwego Apostoła Różańca i świetlany przykład świeckiego głęboko zaangażowanego w ewangeliczne świadczenie wiary i miłości. Dziękujemy Ci, Boże, za jego niezwykłą duchową podróż, jego prorocze intuicje, niestrudzone wysiłki na rzecz najbiedniejszych i odrzuconych, za pobożność, z jaką służył Twojemu Kościołowi i zbudował nowe miasto miłości w Pompejach. Prosimy Cię, spraw, by bł. Bartolo Longo został wkrótce zaliczony do grona Świętych Kościoła powszechnego, tak, by każdy mógł naśladować go jako wzór życia i otrzymywać łaski za jego wstawiennictwem (podaj łaskę, o którą się modlisz). Amen

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!