13 listopada – ważna rocznica dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej!

Każdego roku, 13 listopada, w pompejańskim sanktuarium obchodzona jest rocznica przywiezienia obrazu Królowej Różańca Świętego do Pompejów. To fundamentalne wydarzenie w historii pompejańskiego kościoła i misji różańcowych w tej Dolinie, które z czasem rozszerzyły się na cały świat. Jeśli ktoś trafi na tę rocznice do Sanktuarium, będzie miał okazję dotknąć obraz! Tylko tego dnia jest zdejmowany z ołtarza głównego i każdy może do niego podejść! Zobacz na filmie:

Przeczytaj, jak ciekawie opisuje tę historię sam bł. Bartolo, który sprowadził obraz w swojej książce.

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego filmiku!

Koniecznie włącz napisy:

Jak do tego doszło?

13 listopada 1875 roku  obraz Matki Bożej Różańcowej trafił do Pompejów. Stało się to dzięki błogosławionemu Bartolowi Longo. Od kilku lat wprowadzał w Pompejach nabożeństwo różańcowe. 13 listopada 1875 roku miało powstać bractwo różańcowe, ale brakowało obrazu różańcowego. Bartolo Longo udał się więc do Neapolu. Było mało czasu i okazało się, że jest dostępny tylko jeden obraz.

Kiedy Bartolo Longo zobaczył obraz, pomyślał: „Kto mógł coś podobnego namalować?”. Był zniszczony, popękany i brzydko namalowany. Obraz był też duży i trzeba go było jakość przewieźć do Pompejów. Tak to opisał bł. Bartolo Longo w „Historii sanktuarium w Pompejach„:

„Tego dnia Angelo Tortora, woźnica z Pompejów miał wracać do domu ze swoim ładunkiem obornika końskiego. Powiedziałem mu: Angelo, zrób mi tę przysługę i zanieś jeszcze dziś ten obraz do kościoła w Pompejach. Na miejscu ku swojemu zmartwieniu dowiedziałem się, że Angelo nie mógł inaczej przewieść obrazu, jak tylko położywszy go na stercie gnoju.”

Bartolo pisał też:

„Któż mógłby wówczas pomyśleć, że ten stary obraz przywieziony na wozie z obornikiem, opatrzność wybrała na środek zbawienia dla tak wielu ludzi?  Że stanie się godny noszenia diamentowych ozdób i klejnotów? Że zostanie umieszczony w kosztownej świątyni jako jej największa ozdoba? Gdyby ktoś z nas to wszystko wiedział, to przynieślibyśmy obraz do Pompejów na rękach w uroczystej procesji…”

Przeczytaj więcej w „Historii sanktuarium w Pompejach”!

Ta wyjątkowa książka bł. Bartola Longa, która powinna być znana każdemu czcicielowi Matki Bożej Pompejańskiej, jest dostępna w czasowej promocji! Serdecznie zapraszam do skorzystania:

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 29,90 zł Cena 39,90 zł

 

Zrealizowaliśmy tryptyk filmowy  Tajemnica Nowenny Pompejańskiej. Obejrzyj na DVD!

5 3 głosów
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x