Sandra: Wyproszony dar zdrowia dla dziecka

Bardzo długo zwlekałam z podzieleniem się swoją historią z innymi, a dobrze wiem, że jestem to winna naszej drogiej Matce i wszystkim Wam, którzy szukacie nadziei i pocieszenia.
Ciąża, wielka radość, będzie drugi synek, nasza rodzina się powiększy. Czuję się doskonale – w przeciwieństwie do mojego stanu w pierwszej ciąży. Pierwsze tygodnie mijają bezproblemowo, z dobrym samopoczuciem i poczuciem, że wszystko idzie w dobrym kierunku (w odniesieniu do wydarzeń z pierwszej ciąży , ciąży wysokiego ryzyka…).
Do czasu…
Badanie USG w 13 tygodniu – słowa lekarza „obraz usg nieprawidłowy, kieruję panią do ośrodka specjalizującego się w diagnostyce prenatalnej płodu”. Dowiedziałam się, że dziecko ma zwiększoną przezierność karku i że jest to jeden z markerów wskazujących na wadę genetyczną.
Dwa tygodnie później wizyta w w/w ośrodku. Lekarz potwierdza- obraz usg nieprawidłowy, w dodatku stwierdza hipoplastyczną kość nosową, mówi, że jest to typowe w przypadku trisomii 21… Wiedziałam co to oznacza, zespół downa.
Doktor zleca kolejne badania. Test Pappa. Decyduję się. Konsultacja wyników w poradni genetycznej. Słowa pani doktor wbijają mnie w fotel. Dla pocieszenia dodaje, że wynik 1:6 to jeszcze nie wyrok (gdzie ryzyko 1:300 oznacza, że 1 kobieta na 300 urodzi dziecko ze zmianami genetycznymi).. A ja miałam wynik 1:6 ! Dla mie to był wyrok- poszerzone NT, niewykształcona kość nosowa i wyniki badań z krwi…
Kolejny krok. Amniopunkcja. Chcę wiedzieć tak w 100%..żeby przygotować rodzinę, znajomych… żeby sobie ułożyć wszystko w głowie, żeby oswoić z tym męża.
Czas oczekiwania na wyniki – słyszę, że ok 4 tygodnie.
W tym czasie zwracam się z prośbą o pomoc, o cud do Matki Pompejańskiej. Różańca nie miałam w ręku od wielu lat. Uczę się go na nowo. Modlę się i płaczę. Rodzina pomaga, podtrzymuje na duchu, mobilizuje, wspiera i też się modli.
Po miesiącu otrzymuję wynik. Znowu płaczę.Ze szczęścia- dziecko zdrowe! Zdrowy chłopczyk. Nie przerywam pompejanki, trwam dalej w modlitwie.
Wiem, że stał się cud.
Jestem taka wdzięczna.

Hematytowa

dziesiątka

różańca - brelok

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!