Joanna: Praca magisterska

Jakiś czas temu złożyłam tutaj świadectwo o pomyślnym zdaniu i obronie w terminie mojej pracy inżynierskiej. Teraz chciałam podzielić się bardzo dobrym wynikiem uzyskanym na obronie pracy magisterskiej :). Pisanie pracy szło mi w tym przypadku także dosyć ciężko. Problem polegał na braku mojej cierpliwości. Słysząc opinie o „pracy w dwa tygodnie” też chciałam mieć problem szybko z głowy. Miałam materiały, miałam też czas. Chciałam siedzieć od rana do wieczora spędzając czas praktycznie tylko na pisaniu. Chciałam, aby pisanie sprawiało mi frajdę, bo lubiłam przykładać się do tego co robię i uzyskiwać potem dobre wyniki. Jednak widocznie plan Pana Boga był inny.
Mam problemy na tle nerwicowym więc ciężko było mi ze spokojem zabrać się do pracy. Modliłam się o spokój, o większe chęci, jednak było mnie stać jedynie na niewielkie postępy. Pracowałam jednak systematycznie, codziennie i to wystarczyło. Pogodziłam się z trudem pisania i w końcu udało się. Modliłam się też o dobre zdanie egzaminu dyplomowego. Uczyłam się codziennie po trochu myśląc, że daje z siebie tyle ile mogę i Pan Bóg to doceni. Zdałam egzamin z bardzo dobrym wynikiem.
Warto odmawiać tą nowennę i w ogóle modlić się, chociaż czasem jest ciężko i nie widać od razu rezultatów. Dzięki odmawianiu różańca mam większy pokój w sobie. Widzę też, co muszę w sobie jeszcze poprawić. Modlitwa sprawia, że życie dla mnie nabiera sensu.

Dewocjonalia

i książki 

ze św. Józefem

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!