Wioleta: O nawrócenie grzeszników

Odmawiam światową nowenne pompejańską o nawrócenie grzeszników spośród których ja jestem pierwszym i największym. Zaczęłam nie co później, bo koniec nowenny przypadł na 15.07.
pierwszą łaską która otrzymałam po odmówieniu nowenny jest pragnienie rozważania tajemnic różańcowych. Wcześniej zdążało mi się 'odklepywać' zdrowaśki. Teraz szukam rozważań w internecie, kiedy tylko czas mi na to pozwala klękam i odmawiam różaniec. A wcześniej w pośpiechu, niedbale, szybko… choć teraz też czasami to nie zdarza, ale planuje dzień tak aby odmówić nowenne w skupieniu, na kolanach.
kolejna łaska która zauważyłam to uwrażliwienie na grzechy, które popełniam… to tak jakby w pewny momencie podczas danej rozmowy, czynu, myśli zapala się lampka z napisem 'STOP' tak nie można to nie podoba się Mateńce Najświetej, Panu Jezusowi.
Tak np jest gdy dopadają nieczyste myśli, chęc porównania sie z innymi (oczywiście myśl że to ja jestem tą lepszą osobą) pycha tak okropna i bardzo powszechna, wciskanie nosa w nie swoje sprawy, egoizm, brak miłości, wyrozumiałości, skupianie sie wyłącznie na swoich problemach, brak czasu dla innych.. itp. To wszystko wykracza przeciwko przykazaniu miłości Boga i bliźniego swego.
Wcześniej ok… popełniło się grzchy, do spowiedzi kilka dni bylo dobrze a potem znowu… a teraz bardziej czuwam nas sobą, myślę nad tym co powiedzieć, uczynić, co zrobiłaby Maryja na moim miejscu? Czy to co uczynie będzie miłe Panu Jezusowi?
Z całego serca dziękuję Ci Najświętsza Panienko za ogrom łask, którymi mnie i moją rodzinę obdarzasz. Polecam również wszystkim odmawianie Tajemnicy szczęścia
Chwała Panu!

Hematytowa

dziesiątka

różańca - brelok

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!