Ewelina: Troskliwa Matka

Jestem w trakcie kolejnej Nowenny Pompejańskiej, z każdą kolejną czuję w sobie coraz większą wdzięczność za wszystko co mam w życiu. Daje mi pokój i łagodność serca.
Intencje w jakich się modliłam były bardzo różne, nie wszystkie zostały spełnione, tak jak chciałam, jednak Maryja pokazuje też dlaczego tak właśnie się dzieje, daje mnóstwo innych łask, czasem Bóg ma inny plan, nie zawsze sami wiemy co dla Nas jest najlepsze.
Dla mnie modlitwa ta nie jest tylko drogą do wyproszenia łask ale powierzeniem się w opiekę Niebieskiej Matki i zrozumienia działania Pana oraz znalezienia pocieszenia i miłości. W czasie odmawiania Nowenny zły bardzo silnie daje o sobie znać, co tylko upewnia mnie jeszcze bardziej w przekonaniu o niezwykłej sile tej modlitwy i Maryi. Czasem nie mam czasu na skupienie w trakcie różańca, czasem nie mam siły, zdarza się również że przychodzą chwile zwątpienia, jednak trwam i chcę trwać w modlitwie dalej, powierzyć całe swoje życie Maryi, ufać jej. Poprzednia Nowenna spowodowała bardzo duże zmiany w moim życiu, postępowaniu, zachowaniu. Odmawiałam ją w intencji zaakceptowania samej siebie. Zawsze wątpiłam, obwiniałam za wiele sytuacji w swoim życiu, porażek, niepowodzeń, wymagałam od siebie bycia ideałem, krzywdząc siebie, krzywdziłam wszystkich wokół. Jeszcze dużo przede mną, jednak dostrzegam bardzo duże działanie Maryi, jej pomoc i troskę. Prowadzi mnie przez życie, jest zawsze przy mnie, to wiem na pewno. Nie opuści żadnego z Nas, wystarczy tylko oddać siebie i swoje często poranione serce pod jej opiekę.
Obecnie jestem w trakcie odmawiania Nowenny w bardzo ważnej dla mnie intencji, jaką jest odnalezienie miłości w życiu, po to aby dłużej nie cierpieć przez samotność. Jednocześnie wiem, że Bóg uczy mnie w ten sposób pokory i przyjmowania jego woli. Dlatego nawet jeżeli moja intencja nie zostanie od razu wysłuchana to nie zwątpię i będę modliła się dalej, bo wtedy czuję jej wielką i nieskończoną miłość.

Nowenna 

do ojca Dolindo

20-28 kwietnia

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!