Weronika: Lepsze życie

Na informację o nadchodzącej nowennie „w intencji grzeszników, z których ja jestem największym” trafiłam zupełnie przypadkowo. Jest to druga nowenna, którą odmawiam. Jestem jeszcze w trakcie, lecz już teraz pragnę podzielić się swoimi doświadczeniami, ponieważ widzę ogromną przemianę w moim życiu. Odmawiania nowenny w tej intencji tak naprawdę wcześniej nie planowałam, jednak z jakiegoś powodu czułam, że powinnam ją odmówić, że jest to coś dla mnie. Muszę przyznać, że podczas odmawiania tej modlitwy przychodziły mi do głowy różne refleksje, nauczyłam się wielu z pozoru prostych rzeczy, ale takich, o których do tej pory zapominałam. Nauczyłam się, by cieszyć się z drobnych rzeczy, z każdego codziennego dnia, ponieważ to z takich elementów w dużej mierze składa się życie. Popełniałam błąd, ponieważ otrzymaną pomoc pojmowałam głównie jako wielkie i ważne wydarzenia, nie zauważając, że zaniedbywałam przy tym to, co było wokół mnie. Zmienił się także mój stosunek do przeciwności losu, zwłaszcza tych trudnych do zaakceptowania. Teraz wiem i nie mam najmniejszych wątpliwości, że poprzez tą nowennę Matka Boża daje człowiekowi szczególne łaski.

Hematytowa

dziesiątka

różańca - brelok

  • Ja również odmawiałam Nowennę w tej intencji. I nic. Totalnie nic. Może ktoś nawrócił się na drugim krańcu świata, a może w sąsiedztwie, to wie tylko Bóg. Ale moje życie nie zmieniło się ani o jotę.

    • Wie Pani, jakie to wspaniale, jesli rzeczywiscie nawrocil sie ktos na krancu swiata czy w sasiedztwie? Do akcji zreszta, zdaje sie, wlaczylo powyzej 10 tys. ludzi, nawet jesli modlitwa pomogla choc jednemu z nich lub komus w ich otoczeniu, prosze pomyslec, jak wspanialy jest Bog. Z radoscia czytam tu swiadectwa zwiazane z ta akcja. Wysylalem info o niej wielu zatwardzialym grzesznikom: nigdy nie dowiem sie, czy NP podjeli, ale nawet jak nie podjeli, moze Duch Swiety do nich dotarl. Sam modle sie czesto za tych na swiecie, ktorych nie znam, a ktorzy czegos potrzebuja. Ks. Teodor nawet wspominal, ze modlac sie mozemy dokonczyc modlitwe tym, ktorym zabraklo samozaparcia czy nawet czasu w ziemskim zyciu.

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!