Ewcia: Spokój i pogodzenie z losem

O nowennie wspomniała mi koleżanka. Odmówiłam już ich wiele. Prośby się nie spełniły, ale moje małżeństwo jeszcze trwa, choć od dwóch lat ze sobą nie rozmawiamy poza przykrymi komentarzami ze strony mojego męża i obwinianiem mnie o wszystko. Mimo tego, na ten moment nie chcę rozwodu i jestem coraz bardziej spokojna. Marzę o tym, aby wróciły dobre czasy i uczucie. Mój mąż mnie nienawidzi, a ja tak naprawdę nie znam przyczyny i bardzo bym chciała, aby pojednał się ze mną i z samym sobą. Ta nowenna dała mi siłę, aby nie zwariować, tak myślę. Nie czuję się taka samotna i potrafię nie przekazywać złych emocji dzieciom, a to jak dla mnie wielka łaska.

Żywiczna figurka

Matka Boża Niepokalana 

- 13 cm -

5 4 głosów
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
Jacek
28.07.20 00:34

Zazdroszczę Ci że Twe małżeństwo jeszcze trwa bo to oznacza że jeszcze jest szansa na odbudowę. Nie znam przyczyny nienawiści Twego męża ale na pewno coś jest tego powodem. Ja już niestety zostalem sam i żona jest z innym mężczyzną – jednak wciąż wierzę że Bóg sprowadzi Ją z powrotem do domu do mnie i do córki. Ale plan Boży może być też zupelnie dla mnie po ludzku patrząc niewyobrażalny czyli samotność do końca życia. Jakże to ludzkie i nieludzkie zarazem. Nie wierzę by Pan Bóg chciał zostawiać mnie samego jednak wystarczy pójść na spotkanie grup SYCHAR by zobaczyć jak… Czytaj więcej »

MarcinK
MarcinK
28.07.20 18:50
Reply to  Jacek

Jacek, Bardzo mi przykro. Na pewno Twoje serce krwawi. Ale nie poddawaj się. Chrystus przecież powiedział, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy to otrzymamy. Ja jestem w podobnej sytuacji ale wierzę. Wierzę, że Chrystus wysłucha moich próśb tylko w odpowiednim czasie a ten okres to Jego nauka i próba. Odmówię za Ciebie 10. Odwagi!!!!

Jezu, Ty się tym zajmij

Jacek
Jacek
28.07.20 20:24
Reply to  MarcinK

Marcin dziękuję za 10 ale mała dygresja – co jeśli moja żona niemal ateistka prosi Pana by nigdy juz do mnie nie wrócić i by być szczęśliwą u boku nowego mężczyzny? Proście a otrzymacie. Nadzieja w jej ateizmie

PS tądziesiątkępoproszę w intencji jej nawrócenia bo wtedy wszystko się poukłada
Pozdrawiam Cię serdecznie

MarcinK
MarcinK
29.07.20 09:41
Reply to  Jacek

Jacek. Odmowiei za Twoja żonę aby odnalazla Chrystusa i dostrzegla co jest najwazniejsze.

Jacek
Jacek
29.07.20 11:31
Reply to  MarcinK

Bóg zapłać za każdą modlitwę. Wierzę że gdy pojedna się z Panem wszystko uda się odbudować. W końcu ponoć każde małżeństwo sakramentalne jest do uratowania. Kwestia by mogło znów zaistnieć wraz z Bogiem.

AgnieszkaC
AgnieszkaC
28.07.20 21:24
Reply to  Jacek

~Jacek, chociaż masz dziecko, nie jesteś i nie będziesz sam, co ma powiedzieć samotna osoba bez dzieci, to chyba nieporównywalne.

Jacek
Jacek
28.07.20 21:30
Reply to  AgnieszkaC

Masz racjęmam dziecko ale to inna więź i mnóstwo różnych rodzicielskich wychowawczych problemów.

MarcinK
MarcinK
28.07.20 21:53
Reply to  AgnieszkaC

Samotność to najgorsze co może nas spotkać 🙁
Dlatego w chwilach słabości zawsze uciekam się do modlitwy.

Jezu, Ty się tym zajmij

Emilia
Emilia
29.07.20 01:16
Reply to  MarcinK

Nie samotność nie jest najgorsza co może spotkać w życiu. Chyba że myśli się typowo po ludzku. Najgorsze co może być w życiu to brak Boga i wieczne potępienie ..wielu tego nie rozumie

Kasia
Kasia
30.07.20 21:56
Reply to  Jacek

Do powrotu muszą być chęci obu stron. Jeśli córka została z Panem, to żona może w ogóle nie dojrzała do roli, ani żony, ani matki. Chyba, że źle zrozumiałam wpis odnośnie córki. Może żona kiedyś się opamięta, w końcu młodość przemija, zauroczenie także. Ja się cieszę, że Pan się modli i nawet ma Pan nadzieję na powrót żony. Oby. Ja mam już swoje lata i nie wyszłam za mąż i może już nie wyjdę. Ale z tego co widzę, na przykładach mężczyzn w moim przedziale wiekowym, to zazwyczaj są właśnie po rozwodach, jak mówią, bez bagażu (bo wg nich dorosłe… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek
30.07.20 22:47
Reply to  Kasia

Witaj Kasiu pierwszy Twój akapit to sedno problemu. Jeśli po 18 latach małżeństwa kobieta mówi otwartym tekstem do koleżanki że nie miała tylu facetów ile ma par butow to nawet na pewno do roli ani żony ani tymbardziej matki nie dorosła. Chyba że ja się mylę. Nagle dowiedzialem się że od lat mnie nie kocha. Po prostu jak to mówią zwiedzałem przedsionki piekła i w końcu pochowałem żonę – bo to uczucie jest tak straszliwe iż nie idzie go po ludzku wytłumaczyć. Porównywalne ze śmiercią współmałżonka. Gdyby nie modlitwy nie wiem jak przeżyłbym to wszystko. Po pierwszej nowennie Matka Boża… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
28.07.20 18:39

Ewciu, moja imienniczko. Ja podobnie jak Jacek jestem już od roku po rozwodzie cywilnym. Podobnie jak On mam wielką nadzieję na to, że mój mąż opamięta się i zejdzie z jego powiek to zaślepienie, na to jaki jest i jak postępuje. Nic nie wiem o tym czy ma kogoś. Mieszkamy w innych miejscowościach. Wysyłamy sobie życzenia okolicznościowe, spotykamy się przeważnie na rodzinnych pogrzebach. Rozmawiamy przez tel. w ważnych momentach, czyli żyjemy jak dobrzy znajomi, a nie małżeństwo. Nie ma w nas nienawiści, nie ma kłótni, czy złości. Jednak ja osobiście czuję nieustanny dyskomfort, rozczarowanie, ból i samotność. Modlę się różnymi… Czytaj więcej »

MarcinK
MarcinK
28.07.20 18:52
Reply to  Ewa

Jeśli macie kontakt nawet sporadyczny to zawsze jest nadzieja. Zawsze jest szansa. Wytrwałości i odwagi!!!

Jezu, Ty się tym zajmij.

Ewa
Ewa
28.07.20 19:05
Reply to  MarcinK

Dziękuję za ten wpis MarcinieK…nadzieja umiera ostatnia, a wiara czyni cuda!!!

MarcinK
MarcinK
28.07.20 21:20
Reply to  Ewa

Świadectwa są aby nas wspierać i dawać dowody niedowiarkom że Chrystus działa i istnieje. A my wszyscy powinniśmy pomagać upadającym i tracącym wiarę. Ja sam spotkałem się tu wiele razy na wsparciu ludzi którzy się za mną modlili i wspierali. Dlatego jak tylko mogę staram się oddać to co i ja otrzymałem. Pamiętaj nie ma niemożliwego dla Boga. Oddaj się całkowicie Chrystusowi. Wiem że to bardzo ciężkie bo sam staram się całkowicie zawierzyć a nie jest to łatwe.

Jezu ufam Tobie
Jezu, Ty się tym zajmij…

Ewa
Ewa
29.07.20 10:16
Reply to  MarcinK

Święta prawda Marcinie, dlatego modlę się nieustannie za innych i za siebie!!! Bóg z Tobą!!!

16
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x