Wielkie pompejańskie święto 8 maja!

8 maja to wyjątkowe święto dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej i odmawiających nowennę pompejańską. To dzień poświęcenia Sanktuarium Królowej Różańca Świętego. Najważniejszego różańcowego sanktuarium w świecie, tak bliskiego każdemu z nas!

8 maja w Sanktuarium w Pompejach odbywa się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem delegata papieskiego arcybiskupa Tommasa Caputo oraz  transmitowana na całe Włochy uroczysta chwila odczytania Supliki do Dziewicy Pompejańskiej. To dzień wielkich różańcowych łask!

Zapraszamy Cię do modlitwy Supliką, najlepiej w południe 8 maja. POBIERZ SUPLIKĘ STĄD!

Jak powstała Suplika?

Jak czytamy w książce „Bartolo Longo. Miłosierdzie które zmienia historię„, pierwszego września 1883 roku ukazała się encyklika Leona XIII, w której zachęcał wszystkich do wzywania Matki Bożej w całym październiku w modlitwie różańcowej w celu otrzymania skutecznej pomocy. W encyklice papież wspomniał o „ciężkim stanie tych czasów” i o „Kościele targanym poważnymi nieszczęściami”. Ponadto w 1883 roku przypadała dwusetna rocznica zwycięstwa pod Wiedniem oraz czterechsetna narodzin Lutra. Wydarzenia te roznieciły antyklerykalne nastroje w Europie.

Bartolo napisał, że nieszczęścia, do jakich odnosił się papież Leon XIII, były „politycznego, moralnego i społecznego charakteru. Polityka trafiła w ręce masonerii, która ma adeptów we wszystkich narodach i gabinetach. Moralność, ze względu na zakaz nauczania katechizmu w szkołach, została wyłączona ze społeczności ludzkiej bez Boga. Społeczeństwo kroczy po wulkanie, a ten grozi w każdej chwili rozwarciem się i pochłonięciem współczesnego pokolenia”.

Niepokoje i wezwania Leona XIII oraz jego osobiste refleksje znalazły więc odpowiedni wyraz w Suplice do potężnej Królowej Różańca Świętego, napisanej przez bł. Bartola. Została odmówiona po raz pierwszy podczas październikowego święta, obchodzonego 14 dnia tego miesiąca. Począwszy od tamtego dnia liczne wspólnoty katolickie, rozproszone po całym świecie, odmawiają Suplikę do Dziewicy Różańcowej z Pompejów 8 maja oraz w pierwszą niedzielę października

Dlaczego te daty?

Pierwsza niedziela października to święto Królowej Różańca Świętego. 8 maja to święto założenia i konsekracji sanktuarium w Pompejach. Z tym dniem wiązane były wszystkie przełomowe wydarzenia. 8 maja wybrał bł. Bartolo Longo ponieważ na ten dzień przypadało święto Michała Archanioła.

Zapraszamy Cię na dwie transmisje pompejańskie 8 maja

ZOBACZ TUTAJ!

Tradycyjnie, w święta pompejańskie, czekają nas specjalne promocje i prezenty!

Możesz poznać bliżej to cudowne miejsce, przenieść się tam duchowo dzięki dwum filmom: „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej” i „Człowiek Miłosiedzia”

W związku z pompejańskim świętem mamy specjalną promocję! Oba filmy możesz nabyć w wyjątkowej cenie za jedynie: 14,90 zł

Tajemnica Nowenny Pompejańskiej otrzymała pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Niepokalna. To tryptyk filmowy, który da Ci odpowiedź na pytania: Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się ona wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i udów nowenny pompejańskiej? ZOBACZ TUTAJ!

Człowiek Miłosierdzia to książeczka biograficzna o bł. Barolo Longo pierwszym apostole nowenny pompejańskiej, a z nią płyta DVD i dwa filmy – fabularny i dokumentalny. Niech ich obejrzenie pomoże nam poznać tajemnicę świętości tego człowieka i ukazać nam jego życie jako wzór dla nas, tak jak chciał tego św. Jan Paweł II nawzywając bł. Bartola przykładem dla świeckich katolików. ZOBACZ TUTAJ!

To nie wszystko, mamy dla Ciebie także beletryzowaną biografię błogosławionego w promocyjnej cenie 19,90 zł: Od kapłana szatana do apostoła różańca autorstwa Marka Wosia, w formie audiobooka w znakomitej interpretacji Jacka Lecznara. Poznaj bliżej tego wyjątkowego człowieka, którego życie można streścić w zdaniu: z dna piekła na ołtarze Kościoła. ZOBACZ TUTAJ!

Niech te filmy oraz audiobook zachęcą Cię do pełnego ufności zawierzenia Królowej Różańca tak jak uczynił to bł Bartolo Longo! 

Ponadto nabywając cytowaną książkę „Bartolo Longo. Miłosierdzie które zmienia historię” otrzymasz książkę „Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów” w prezencie. ZOBACZ TUTAJ!

Więcej o bł. Bartolu – www.bartolo-longo.pl

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!

Rozdajemy obrazki

z nowenną pompejańską