Złe cele mają w Polsce więcej wsparcia niż Maryjne dzieła….

Czy wiecie, że powstała zbiórka której celem jest „wsparcie”…prostytutek bo teraz przez pandemię za mało zarabiają? Tak, zebrano tam prawie 23 tys zł❗️My mamy zbiórkę na płytę w hołdzie Matce Bożej Pompejańskiej zespołu LUMEN. Zebraliśmy ok 7 tys.. I jest nam smutno ze ludzie wola dać swoje pieniądze na prostytutki niż na zbożny cel jakim jest uczczenie Matki Najświętszej 😥

TO smutny obraz naszego społeczeństwa i tego jak bardzo odchodzimy od katolickiej wiary i wspieramy zło jakim jest prostytucja. Iście szatańskie podejście…

Wierzymy jednak, że nasi Czytelnicy nie należą do takich ludzi, że są prawdziwymi Czcicielami Maryi!

Aby zrealizować to Maryjne dzieło potrzebujemy wsparcia Czcicieli Matki Bożej – Twojego wsparcia! 

Może choć Ty chcesz wspomóc ten cel, uczcić Matkę Bożą w pieśniach? Mamy nadzieję, że tak… Wejdź na stronę tu  ➡️ wdowigrosz.pl ⬅️Tam znajdziesz naszą zbiórkę.

🙏Czcicielu Maryi❤️ daj Jej 🌹wspomóż Maryjną płytę zespołu LUMEN w hołdzie Matce Najświętszej. NIE bądź obojętny…. zobacz ⬇️

➡️ https://www.wdowigrosz.pl/wyswietlane-projekty//details/77

Stanisława Gamrat
Fundacja Królowej Różańca Świętego

 • Przecież prostytucja to dobrze płatny”zawód”, mają kasę to po co zbiórka?
  Ja nie rozumiem.

  • Często kobiety niestety nie parają się tym procederem dobrowolnie. To jest temat rzeka, handel żywym towarem i tragiczne historie. Wielki dramat . W Polsce kompleksową pomocą takim kobietom zajmuje się s.Anna Bałchan, prowadzi fundację ,która zapewnia pomoc prawną, terapeutyczną, socjalną. Tak łatwo kwitować z bezpiecznej pozycji – ale pomyślcie sobie zwłaszcza matki – gdyby tak wasze dziecko zostało porwane, wywiezione gdzieś i uwięzione w takim miejscu.To nie jest temat do żartów.

   • To jest wsparcie bo mają teraz mniej klientów. I mowa o tych co robią to z własnej i nie przymuszonej woli bo to np im odpowiada. Jak piszą na swojej stronie – nie chce im się normalnie pracować, bo w prostytucji więcej zarobią.

    • Trochę niefortunnie sformułowana została ta informacja. W zasadzie ogólnikowa, enigmatyczna wzmianka o tym, że ludzie wolą płacić na niecne cele niż Wasze. Nic dziwnego, że mogło wzbudzić to dezorientację.Jakkolwiek problem prostytucji jest bardziej złożony i dramatyczny. Rozumiem,że Państwo moderatorzy też zaminusowali nasze wypowiedzi?

     • to nie jest temat do dyskusji tutaj, jak pani chce wspomóc zbiórkę prostytutek to proszę poszukać na zrzutce

 • Zebrali 14 903 zł, to chyba o nich chodzi? na swojej stronie zrzeszają m. in. feministki i edukatorów seksualnych.
  „Jako jedyna w Polsce grupa działająca na rzecz społeczności osób pracujących w sektorze usług seksualnych, potrzebujemy Waszej pomocy”; „Sex Work Polska to nieformalna grupa działająca na rzecz praw osób pracujących seksualnie w Polsce. Naszym celem jest wspieranie samoorganizacji osób pracujących seksualnie, postulowanie dekryminalizacji pracy seksualnej oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji i przemocy doświadczanej przez osoby świadczące usługi seksualne”; ” kryminalizacja pracy seksualnej i brak uznania jej za pracę sprawiają, że osoby świadczące usługi seksualne nie mają możliwości zawarcia umowy i nie mogą liczyć na wsparcie państwa” – to są hasła tego stowarzyszenia. Oczywiście wszystko pod egidą WHO pt. „Profilaktyka zdrowia reprodukcyjnego”.
  Swoją drogą, wątpię, by zwykli zjadacze chleba świadomie się na to składali, ludzie z tych środowisk i tak dostają olbrzymie dofinansowania, kasa pewnie idzie z tych kręgów.

  • Niestety „wsparcie” jest od zwykłych ludzi. Bo zbiórka jest na zrzutce. I wpłacają „normalni” ludzie.

 • Uważam dokładnie tak samo Haniu. Widzę, że komentarze są tak sprytnie usuwane i po kilku godzinach przywracane (albo i nie), że Czytelnik nie ma szans prześledzić całości rozmowy. Wczorajsze komentarze Brygidy i moje zostały częściowo usunięte, wcześniej otrzymując ogrom minusów – pogarda, sarkazm, drwienie, z każdego, kto ma inne zdanie. Zwróciłyśmy w nich uwagę, że prostytucja to temat rzeka i ogromna tragedia – porwania, przemoc, werbowanie kobiet, które dopiero na miejscu dowiadują się, na czym będzie polegała ich praca. To forum staje się karykaturą różańca. Promuje się wpisy o magicznym podejściu do wiary, a usuwa te, które dostaną ileś minusów bez względu na treść.

  • to nie jest temat do dyskusji tutaj, jak pani chce wspomóc zbiórkę prostytutek to proszę poszukać na zrzutce

   • To piszcie Państwo moderatorzy w sposób jasny i czytelny. Wtedy nikt nie będzie zdezorientowany .I nie insynuujcie ,że ktoś popiera prostytucję, chce wpłacać datki na takie cele. Została źle sformułowana przez Was notatka ,bez żadnych danych, ogólnikowo, enigmatycznie i stąd wynikła cała dyskusja.

    • To chyba jasne, że jakby to była zbiórka na pomoc byłym prostytutkom w tym aby wróciły do społeczeństwa i na drogę moralności to nie powstałaby ta notatka?

    • Swoją drogą jakie musi mieć Pani złe zdanie o redakcji skoro uważa Pani iż zbiórka którą „potępiamy” dotyczy pomocy biednym byłym prostytutkom które chcą porzucić dawną drogę a my jesteśmy tak złymi ludźmi, że to potępiamy.

     • Właśnie sądzę po tym, jak minusujecie wypowiedzi w tej dyskusji ,gdzie został poruszony problem prostytucji.

      • I dajecie plusy tam,gdzie pojawia się komentarz drwiący,sarkastyczny ,a w zasadzie dotyczy ludzkich dramatów, tragedii i ogromu cierpienia.

      • Pani komentarze są minusowane i to nie przez nas. Jeżeli komentarz ma dużą liczbę minusów to automatycznie znika. Tak działa skrypt strony i nie zależy to od moderacji

 • Szanowna Redakcjo, proszę zatem założyć zbiórkę na zrzutce – to może każdy.

  • a dlaczego skoro mamy własną stronę gdzie zbieramy na nasze dzieła ewangelizacyjne: wdowigrosz.pl

   • O wdowigrosz.pl mało kto wie, a zrzutka jest znana internautom. Chociaż po tym, jak traktujecie ludzi na forum nie wiem, czy powinniście być szerzej znani. Minusowanie i usuwanie komentarzy dla Was niewygodnych przy promowaniu wręcz magii wyrażanej w wielu wpisach, które tu zostają, to naprawdę marna ewangelizacja. Odmawiacie pompejanki jedna za drugą, do tego inne nowenny i koronki, a nie potraficie zobaczyc w drugim człowieku – człowieka.

    • Zrzutka zabiera prowizję. Poza tym każdy swoją zrzutkę musi sam nagłaśniać przez media społecznościowe. One widocznie mają hojniejszych darczyńców skoro w tak krótkim czasie zebrały tyle pieniędzy.

     • Jak ludzie nie uciekaliby z forum, nagłośniliby taką zbiórkę. Zobaczcie ilu mądrych ludzi odeszło: Hanka, Paul, Emek, Irena, Klara, Ara, Karli, Maria II, Bogumiła, Wojtek (też rzadko pisze). Naprawdę nie daje Wam to do myślenia, że coś jest nie tak? Komentarze Hanki i Paula to była ekstraklasa. Naprawdę nie żal Wam, że ich już tu nie ma? Nie daje Wam do myślenia, że teraz są tu osoby, których posty wręcz ocierają się o magię i zabobon? Z tym chcecie iść do ludzi?

      • Rzadko przyłączam się w dyskusji, ale tym razem pragnę również podzielić się moimi przemyśleniami. Podkreślam, że nie każdy musi się że mną zgadzać, zresztą nie uważam siebie za osobę nieomylną. Jednakże komentarze pod ogłoszeniem poruszyły kilka bardzo ważnych kwestii. Wyszedł taki „misz-masz”, więc wypunktuję swoje myśli:
       1. Rozumiem punkt widzenia redakcji, gorszenie się tym, że wspiera się prostytutki zamiast dzieła „z wysokiej, duchowej półki”. Również byłabym oburzona na miejscu muzyków z zespołu Lumen oraz redakcji.
       2. Jednakże w obecnej sytuacji, gdy panuje epidemia koronawirusa uważam, że proszenie o wsparcie finansowe zespołu Lumen jest również nie na miejscu. Powstało bardzo dużo dzieł o tematyce Maryjnej. I oczywiście niech powstaje ich jak najwięcej! Ale czy pomyśleliście Państwo o tym, że rodziny ofiar koronawirusa także będą potrzebowały wsparcia duchowego i finansowego? Może umarła matka, ojciec, ukochana babcia, ciocia, syn, córka? Może te rodziny będą przymierały głodem? A może warto pomyśleć o lekarzach i pielęgniarkach, ratownikach medycznych i pracownikach kostnic? O ludziach, którzy bezpośrednio stykają się z chorymi, ryzykując nie tylko zdrowie, ale i życie? A może pomyślą Państwo o przedsiębiorcach: piekarzach, kupcach, szewcach, krawcowych? Niech do myślenia dadzą Państwu słowa ś.p. Wojciecha Klara: „świat może obyć się bez muzyków, ale na pewno nie bez chirurgów”. Dodam, że sama również wykonuję artystyczny zawód, kocham muzykę, ale potrafię w takich sytuacjach wziąć się za konkretną robotę. Sprzątam, pomagam sąsiadom, starszym ludziom. Jeśli trzeba, pójdę do pracy fizycznej. Trzeba zmierzyć się z tą trudną sytuacją, żyć konkretami, a na nagrywanie płyt przyjdzie jeszcze czas. Broń Boże nie chcę obrażać ani redakcji, ani zespołu muzycznego. Po prostu płyta to nie jest rzecz pierwszej potrzeby. Dużo bardziej obecnie przydałyby się pieniądze na maseczki i inne artykuły medyczne.
       3. Zgadzam się z jedną forumowiczką w tym, że powinni Państwo zebrać pieniążki po prostu na dzieła zespołu Lumen. Bez poruszania innego tematu. Zestawienie tych dwóch próśb o wsparcie finansowe (chociaż jest w pewnym stopniu dla mnie zrozumiałe), budzi we mnie niesmak. Chcieliście podkreślić absurdalnosć tej sytuacji, a tymczasem…zaczęliście kamienować te kobiety. Nie popieram pracy tych Pań. Ale Święty Jan XXIII mawiał, że należy potępiać czyny, ale nie ludzi. W mojej ocenie Wasze ogłoszenie wywołało skutki uboczne, bo nie dość, że wybrzmiewa w Waszej wypowiedzi pogarda, to jeszcze prowokujecie kłótnię w komentarzach.
       4. Rzeczywiście, bardzo nieładnie jest to minusowanie komentarzy, które za chwilę znikają. Czy naprawdę moderator nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie? Czy to system informatyczny ma decydować, który komentarz jest mądry, zamiast człowiek – istota myśląca? Zresztą Państwa odpowiedzi również brzmią jak „automatyczne klepanie”…
       5. Niniejsze forum rzeczywiście opuszczają osoby mądre, wartościowe, kulturalne, i już nigdy tutaj nie powracają. Jak tak dalej pójdzie, to ktoś założy inną stronę poświęconą Nowennie Pompejańskiej i modlitwie rożańcowej. I niewykluczone, że wówczas stali bywalcy niniejszej strony pojawią się na nowej stronie. Ponadto pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż redakcja dzisiaj nie była serdeczna, życzliwa i otwarta na drugiego człowieka. Mam wrażenie, że dopóki czytelnik się zgadza, to wszystko jest w porządku. A jak wystąpi jakakolwiek różnica w sądach i opiniach, to zaczynają Państwo być złośliwi i nieuprzejmi.
       6. Najlepiej będzie, jeśli po prostu się pomodlimy, zamiast się kłócić.

       I to by było na tyle, jak mawiał Stanisławski…

      • I mój komentarz również zminusowany, no pięknie. Nic złego w nim nie było.

      • Rozumiem, że wiele dobrego jest w postach wywalających ludzi z forum i dawaniu im 30 minusów. Miesiącami były na forum obraźliwe, czasem wręcz okrutne wpisy. Nagle Redakcja w minutę usuwa posty, które jej się nie podobają. Treść bez znaczenia – może być kulturalna i mądra. Ważne, że nie po myśli Redakcji.

      • Aniu tak już jest od dawna.
       Przykre, bo ja mam wielki sentyment do tej strony.
       Tyle lat a z roku na rok coraz gorzej.

      • Pozdrawiam Aga, ja stąd znikam, ale trudno mi przejść obojętnie wobec wywalania przez Redakcję ludzi z forum. Zwłaszcza w obliczu tego, jakie posty tu najspokojniej w świecie funkcjonowały. Różaniec to piękna modlitwa i nie chcę by kojarzyła mi się z działaniami Redakcji tego forum. Z Bogiem Agnieszka C

      • Po pierwsze nikt nie wywala ludzi z forum, po drugie po raz kolejny informujemy iż po uzyskaniu pewnej liości minusów komentarz znika i trzeba go zatwierdzać ponownie. Nie minusujemy. bo musielbyśmy całe dni dnie siedzieć i czytać i minusować. Na komentarze, żeby redakcja zmieniła skrypt strony itp aby tak nie było. TO wszystko kosztuje, zdaje sobie pani sprawę ile kosztuje praca informatyka aby zrealizował zmiany na stronie? NO właśnie. Nie ma na to funduszy. Bo są ważniejsze działania naszej fundacji niż dostowanie strony do życzenia użytkownika. Zwłaszcza, że nikomu do tej pory to nie przeszkadzało

      • W wypowiedzi Agnieszki było wiele konstruktywnej krytyki, która nie wiadomo czemu wywołuje u Państwa ogromną irytacje i zniecierpliwienie. W jej poście była logiczna, spójna i rzeczowa argumentacja – wyrażona w sposób niezwykle serdeczny. Była empatia, której Państwu niestety brakuje. Jesteście Państwo gospodarzami tego miejsca i w zasadzie powinniście kierować się zasadą Gość w dom – Bóg w dom. Nie rozumiem dlaczego gości na tej stronie traktujecie tak obcesowo. Nawet jeżeli rozmowa tocząca się tutaj była niezupełnie na temat – to czy jest to aż taki powód do napiętnowania ? Zwłaszcza ,że bardzo często zachęcałam np. członków swojej rodziny do zakupów różnych dewocjonaliów proponowanych na tej stronie, byłam anonimowym darczyńcą, zamówiłam kilka razy intencję mszy św. Niestety, nie szanujecie potencjalnych klientów, nie stać Was na zwykłą sztampową uprzejmość. Jak można skwitować czyjś post „nie było w nim też wiele dobrego?” Owszem, było wiele dobrego ,choćby to, że ktoś zajrzał na tę stronę, że ktoś chciał pomóc innym przez swój głos w dyskusji. Bardzo przykro czyta się Państwa odpowiedzi.

      • Najśmieszniejsze jest to,że nawet mój wpis nie zdążył się ukazać,a już miał minusa. Ukazał się już zaminusowany. Po prostu forumowicze czytają mi w myślach. Rozbawiło mnie to.

      • Może tu Duch Święty minusuje komentarze?- musiałam to napisać, bo absurdalna sytuacja na tym forum boli, zwyczajnie boli. Jak czytam ludzi, którzy próbują tu coś ratować i jak są traktowanie przez Redakcję, czuję ból.

      • Czyli dopadła Was maniera pychy i samozadowolenia. „Bo jesteśmy tacy ,jakimi nas widzą inni, nie takimi jakimi myślimy o sobie sami ” / Z. Nałkowska/ – niepotrzebnie boicie się krytyki naprawdę tak poprawnego postu jak wpis Agnieszki dawno tu nie czytałam.

      • Redakcjo,
       A czy w Państwa komentarzach jest dobro…?

      • Aha czyli można się obejść bez muzyki? Jasne, mam nadzieję, że w tym czasie pandemii nie słucha pani żadnej muzyki, bo przecież muzyka jest nam nie potrzebna. Wsparcia potrzebują m.in przedsiębiorcy? tak Pani pisze. A Fundacje już nie potrzebują? A nasza Fundacja jest wspierana przez wydawnictwo Rosemaria i przez czytelników Królowej Różańca Św. Rozumiemy, że też jesteśmy nie potrzebni w tym czasie. Ta strona np należy do Fundacji. Proszę więc nie wchodzić na tą stronę i nie czytać świadectw. Zresztą jak skończy się wsparcie „niepotrzebnej” fundacji to nie będzie tej strony ani gazety ani innych dzieł ewangelizacyjnych np ewangelizacji więźniów i będziemy się przekwalifkowywać na inne zawody, bardziej „potrzebne”.

      • Redakcja forum sama wyprasza czytelników i forumowiczów – dodajmy tych, którzy piszą naprawdę kulturalne wypowiedzi. Ewangelizacji w tym nie widzę żadnej, ale widocznie inaczej postrzegam ewangelizację, bo nie jest nią dla mnie wywalanie z forum ludzi kulturalnych.
       PS Podczas pandemii ludzie tracą pracę, boją się o siebie, o bliskich i trzeba mieć to na uwadze. Mogą zwyczajnie nie mieć siły ani środków na wsparcie zespołu Lumen, przy całym szacunku dla zespołu Lumen.

      • Redakcja jest impregnowana na negatywne komentarze czy uwagi i robi to co do niej należy czyli prowadzi stronę tak aby treści były katolickie. Robimy to profesjonalnie i bez emocji czyli nie minsujemy wpisów, które są zarzutami do nas. Każdy ma prawo mówić co chce o redakcji. Ale coraz mniej nas dziwią te minusy pod Pani komentarzami i innymi paniami tutaj. Widocznie mają Panie nieprzyjemną manierę pisania, której inni ludzie tutaj nie lubią. Nic na to nie poradzimy iż jesteście minusowane. Absurdem jest obarczać nas za to odpowiedzialnością

      • Rzeczywiście, Redakcja jest impregnowana i to nie tyle na negatywne komentarze czy uwagi, co na każdy głos inny niż wizja Redakcji. Komentarze Brygidy, Agnieszki, czy Andrzejowej to dla mnie ekstraklasa – szacunek dla drugiego człowieka, obiektywizm i życzliwość. Przykre, że Redakcja tego nie docenia. Czy Redakcja wie, dlaczego zabieram głos (i kilka innych osób)? Bo to forum jest dla nas ważne, bo doświadczyliśmy tu wiele dobra, odkrywaliśmy piękno różańca, a teraz minutę po publikacji wpisu mamy po 20 minusów bez względu na treść. Zwyczajnie mi przykro, bo widać, że komentarze inne niż po linii Redakcji są już niemile widziane.

      • Widzę, że ma Pani trudności z ogarnięciem tego iż to ludzie panią minusują a nie redakcja. Nie lubią tutaj pani widocznie i nic na to redakcja nie poradzi. Jedyna rada to pisać mniej agresywne teksty i ograniczyć wycieczki osobiste może to coś pomoże na minusy. Powodzenia.

      • Rozumiem, że mam wzorować się na komentarzu Redakcji do Nieodpowiedniej – komentarze z wycieczkami do Urbana, SB i milicji. A i komentarz do Agnieszki o tym, że w jej wpisie jest niewiele dobra to są wzory wypowiedzi szanującej bliźniego, podobnie jak komentarze do Brygidy. I jeszcze wpisy przestrzegające przed modlitwa za prostytutki – to są wzory, tak?

      • Doszyły nas słuchy, że Pani i inne panie z tego kręgu wszczynacie awantury na tym forum. Przyjrzymy się sytuacji bo te minusy nie biorą się z niczego widocznie nieźle tutaj rozrabiacie 😀

      • Niestety, nie jesteście obiektywni ani profesjonalni.Tak jak wyżej napisałam – nie potraficie uszanować potencjalnych klientów, gości. Jesteście wrogo nastawieni do tych, którzy w sposób rzeczowy krytykują. Bardzo emocjonalnie reagujecie i nie jest to profesjonalne. Wiele w Waszych odpowiedziach jest złośliwości, buty, w zasadzie dokonujecie czegoś niesamowitego – niszczycie własną pracę – bo to miejsce zostało stworzone do wypowiadania się dla innych. Ale nie potraficie uszanować własnej pracy. Ani Ania ani Agnieszka nie wypowiadały się agresywnie. Krytyka bardzo Was zabolała i podejmujecie próbę obrony przez atak. Profesjonalista zachowałby się tak: „Dziękujemy za poświęcony czas i uwagi, które rozważymy. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę .Wszyscy jesteście tu mile widziani. „Czy to tak trudno zdobyć się na taktowną, profesjonalną uprzejmość ? Nie oczekuję odpowiedzi,bo zapewne będzie w stylu Jak się Pani nie podoba, to niech Pani tu nie zagląda.

      • Cóż nie wszyscy są tutaj mile widziani, zwłaszcza Ci co sypią złośliwościami pod różnymi postami/komentarzami i czepiają się wszystkiego. Doszyły nas słuchy, że Pani i inne panie z tego kręgu wszczynacie awantury na tym forum. Na to też nie ma przyzwolenia. I zajmiemy się tym

      • „Doszły nas słuchy” , że Doda majtek nie miała. Tak to może gadać sąsiadka do sąsiadki a nie redakcja portalu.

      • co pani nie powie? Zajmiemy się sprawą i prześledzimy „waszą działalność” tutaj

      • Niecierpliwie oczekuję . Nie muszę niczego się wstydzić ani niczego ukrywać. Ale bardzo Was boli krytyka, tak, że musicie śledzić innych i szukać haków, żeby się obronić.

      • Dbamy o dobrostan użytkowników i jeżeli są tutaj „terroryzowani” przez Panią czy inne osoby, to nie ma na to naszej zgody.

      • Ale dlaczego tak gołosłownie ? Czy możecie opierać się na faktach?

      • Zbędne te groźby,aż śmieszne. Ale skoro publicznie piszecie Państwo o wszczynaniu awantur to wyjaśnijcie o co chodzi ? Gdzie nastąpiło to godne ubolewania wydarzenie? Rozumiem,że przez awanturę rozumie się tu odmienne zdanie ? Nie rozumiem też określenia „czepiają się wszystkiego „. Jeżeli ktoś prezentuje inny pogląd to „czepia się? ” Będę wdzięczna za wyjaśnienie.

      • Agresja i ataki na innych a wyrażanie inne zdania to różnica. Czytając Pani wpisy widzimy jednak, że ma pani zapędy w kierunku agresywnych komentarzy

      • Możecie Państwo zacytować ? Będę wdzięczna.

      • Przykro,że rzucacie w przestrzeń oskarżenie – bardzo enigmatycznie i nie jesteście skorzy odpowiedzieć konkretnie gdzie ta agresja? Bądźcie konsekwentni.

      • Nieodpowiednia – dostarczyłaś mi tak wielkiej dawki śmiechu, że nie potrafię przestać się śmiać. Uważaj,bo mogą Cię zgarnąć za nieobyczajne zachowanie. Zresztą mnie też za awanturnictwo.

      • „Redakcja” obiecała zająć się sprawą, tak że już niedługo będziemy wiedzieć coś więcej o tych majtkach. To sprawa w sam raz do ogarnięcia przez „Redakcję”, bo innych jak widać nie ogarnia.

      • A co do kasy to szanowna „Redakcja” może na nas liczyć jak już prostytutkom pomożemy. Bo prawda jest taka, że na tym forum to już tylko o kasę chodzi. Tylko na miłość boską nie wykorzystujcie Maryi do swojego procederu. Kasa, kasa….Misiu.

      • Sprawę majtek ogarną szybciej niż 10 minusów w ciągu czterech minut od publikacji postu.

      • do Brygidy: „widzimy jednak, że ma pani zapędy w kierunku agresywnych komentarzy”. To prawie jak za komuny „psychoza bezobjawowa”.

      • Redakcjo – klient w krawacie jest mniej awanturujący się !

      • Ania, Nieodpowiednia, Agnieszka – jesteście super. Uśmiałam się na koniec ! Redakcja powinna się cieszyć,że strona żyje, ludzie chcą tu zaglądać,że jest tu życie . Tymczasem komunikat „Obserwujemy Was,ostrzegamy, widzimy jak się awanturujecie – prześledzimy waszą działalność ” ! Ku chwale Ojczyzny Obywatelu Generale – dobranoc wszystkim.

      • Tak dzisiaj czytam i czytam komentarze redakcji… I widzę czarno na białym : im bardziej niegrzeczny ton Państwa wypowiedzi, tym więcej plusów pod Państwa komentarzami. A im bardziej kulturalna, logiczna, mądra wypowiedź forumowicza, tym więcej pod nią minusów. Przyjmuję do wiadomości Państwa tłumaczenie, że to nie Wy, lecz czytelnicy stawiają plusy i minusy. Ale w ten sposób sami sobie „strzelacie w kolano”, bo powinniście weryfikować to, czy dany komentarz rzeczywiście zasługuje na taką ocenę, czy jest ona wynikiem działania tzw.trolli lub po prostu złośliwych ludzi, którzy stawiają minusy „bo tak”, „bo chcę”, „bo nie lubię tego nicku, to kliknę na złość, a co tam!”. Nie wystarczy system informatyczny i automatyzacja. Potrzebny jest człowiek po drugiej stronie,który dokona sprawiedliwej oceny. A jeśli nie można zatrudnić takiej osoby, to może warto zastanowić się nad wycofaniem opcji dawania plusów i minusów?
       Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to, ile mam minusów, a ile plusów. Mam świadomość tego, że udzielam kulturalnych odpowiedzi, że szanuję każdego czytelnika i piszę słowa zgodne z wiarą katolicką, moim sumieniem oraz etyką.

      • Nie wiem, dlaczego nie umieścili Państwo komentarzy, które napisaliśmy wczoraj wieczorem. W mojej wypowiedzi – jestem przekonana, że w innych również – nie było słów niecenzuralnych, złośliwości ani herezji. Nie będę już udzielać się na niniejszej stronie, jeśli sobie Państwo tego nie życzą, ale pragnę dodać kilka słów na koniec mojej działalności tutaj.
       Proszę Państwa, mam wrażenie, że nie zostałam zrozumiana. Odniosłam się w powyższej wypowiedzi zarówno do Państwa ogłoszenia, jak również do wypowiedzi forumowiczów – również Waszej, autorstwa Redakcji. Broń Boże nie mam nic przeciwko zespołowi Lumen, ani jakiejkolwiek pięknej muzyce. Jest to najcudowniejsza że sztuk, a sama także kocham ją całym sercem. Bardzo szanuję artystów i wiem, jak bardzo trudny jest dla nich czas epidemii. Mój serdeczny kolega, który jest klarnecistą, kompozytorem i dyrygentem, stracił niedawno pracę, tuż po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Nie poszedł żebrać, ale zatrudnił się jako kurier, a dodatkowo szył maseczki do szpitala, robi zakupy dla osób starszych jako wolontariusz i posługuje w kuchni klasztornej, która wydaje obiady dla bezdomnych… Szkoda mi tego człowieka, bo to naprawdę utalentowany muzyk, ale nie poddał się. Zakasał rękawy i schował ambicje do kieszeni. Powiedział, że teraz trzeba po prostu żyć i zmierzyć się z tym, co nas spotyka. Że będzie to dla Niego lekcja pokory i cierpliwości,a Bóg zatroszczy się o wszystko inne we właściwym czasie. Dodam, że mój kolega występował w wielu filharmoniach w Polsce, w Europie, w USA, nagrywał płyty z orkiestrami radiowymi, prowadził chór uczelniany. Więc nie jest to pseudomuzyk, tylko Artysta przez duże „A”, a mimo wszystko potrafił wznieść się ponad wszystko, ponad tę trudną sytuację.
       Rozumiem muzyków z zespołu Lumen, że to również są osoby wykształcone, utalentowane, które pragną swoją pracą wielbić Pana Boga oraz służyć innym ludziom, jednakże nie oszukujmy się – to również jest ich praca zarobkowa… Trzeba przecież z czegoś żyć, płacić rachunki i włożyć chociaż kaszę do garnka. Cenię twórczość tego zespołu. Jeśli tylko będę mogła wesprzeć chociaż niewielką kwotą tych muzyków, na pewno to uczynię. Mam nadzieję, że uda się im nagrać płytę w najlepszym na to czasie. Ale podkreślam – w czasie na to najlepszym. Wczoraj w I programie Polskiego Radia Pani Redaktor Maria Szabłowska powiedziała, że obecny czas nie jest odpowiedni na nagrywanie płyt. I niniejsze słowa padły podczas wywiadu z muzykiem zawodowym! Wielu artystów obecnie tworzy z własnych pieniędzy i dzieli się swoją twórczością w Internecie. Są to aktorzy, muzycy, intelektualiści. Obecnie najważniejsze jest zdrowie i życie Nas wszystkich.
       Nie powiedziałam tego, że muzyka nie jest potrzebna. Wprost przeciwnie – wierzę w jej uzdrowieńcze działanie, bo przecież o tym mówi psychologia, psychiatria, muzykoterapia,arteterapia. Powinniśmy jak najwięcej czasu obcować z pięknem, bo po pierwsze „muzyka łagodzi obyczaje”, a po drugie „kto śpiewa ten dwa razy się modli”. Zwróciłam jednak uwagę na fakt, iż prośba o finansowanie zespołu muzycznego w czasie, gdy wiele osób straciło pracę, zdrowie fizyczne i psychiczne oraz bliskich, jest według mnie nietaktowne. Może uderzyło mnie to dlatego tak bardzo, że zestawiliście ze sobą w niniejszym ogłoszeniu dwa skrajne przypadki – i również wykluczające się. Ci, którzy wspierają prostytutki, zapewne nie wesprą finansowo chrześcijańskich muzyków. I odwrotnie! Poza tym uderzyło mnie to bardzo, bo odniosłam wrażenie, że nie potępiacie samego czynu – czyli nierządu, lecz osoby. Odniosłam wrażenie, że w Państwa wypowiedzi wybrzmiała pogarda dla tych kobiet. A temat prostytucji jest naprawdę bardzo długi, zawiły i trudny, więc nie sposób zawrzeć całej mądrości w jednej dyskusji. Dużo lepiej odebralibyśmy Waszą prośbę o wpłatę pieniędzy dla zespołu muzycznego, gdybyście Państwo napisali tylko o zespole Lumen. A także gdybyście Państwo byli grzeczni i uprzejmi podczas udzielania odpowiedzi… Zrobiło mi się bardzo przykro, gdy uznali Państwo, że w naszych komentarzach nie ma wiele dobrego, że możemy opuścić tę stronę i już tutaj nie wracać. Ton Państwa wypowiedzi był bardzo ostry i również wyczuwałam ironię oraz złośliwość,arogancję. Nie miałam zamiaru obrazić zarówno Redakcji, jak i muzyków z zespołu Lumen, ani nikogo z grona forumowiczów! W każdy mój wpis wkładam wiele serca i jednocześnie proszę Pana Boga, aby nie przepełniała mnie pycha, gdyż jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić. Bardzo lubię piosenkę Stanisława Soyki: „Dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie? Budować ściany wokół siebie – marna sztuka. (…) Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam. (…) Na miły Bóg! Życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie stać. I aby żyć siebie samego TRZEBA DAĆ.”
       Uważam, że muzyka jest bardzo ważna i bardzo potrzebna, jednakże są sprawy ważne i ważniejsze. Są sprawy ekstremalne, priorytetowe. Dlatego przede wszystkim myślę o rodzinach osób poszkodowanych przez epidemię, o tych, którzy stracili bliskich oraz środki do życia. O personelu medycznym, policji, straży pożarnej. O rolnikach, którzy utracą plantacje przez suszę. O tym, że moi sąsiedzi nie mają obecnie co do garnka włożyć i codziennie dzielimy się wraz z Babcią jedzeniem z nimi, a same mamy bardzo niewiele pieniędzy. Ja również utraciłam pracę i jestem przewlekle chora (ale dzięki Bogu z moim zdrowiem jest lepiej). Piękna jest poezja tworzenia, ale bardzo często to proza życia bierze górę – zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa…
       Mam jeszcze taką uwagę, do Pani /Pana o nicku Jazz. Owszem, nie mamy obecnie dostępu do sakramentów na co dzień, ale nie zna Pani serca drugiego człowieka. To, co się w nim dzieje jest tajemnicą pomiędzy tym człowiekiem, a Bogiem. Nie wiemy tak naprawdę, kiedy jesteśmy najbliżej Boga i Maryi. Może właśnie teraz, gdy kościół musi być pusty…?
       Życzę Wam wszystkim wszelkiego dobra. Jeśli chcielibyście do mnie napisać, podaję adres mailowy :agnieszka_malesinska@wp.pl.
       Dziękuję Wam wszystkim za dobre słowa oraz stanięcie w mojej obronie. Bóg zapłać za Wasze dobre serca. 🙂 Z Panem Bogiem. +Agnieszka

   • Nie da się prowadzić rozmowy z kimś, kto non stop usuwa komentarze, które mu się nie podobają. To jest chore. Szkoda mojego czasu.

     • Agga 2, naprawdę nie rusza Cię pogarda, po prostu pogarda dla kobiet, których życie ułożyło się tragicznie i dla tych, na forum, którzy odważą się pisać, co myślą? Czy to ma być kółko wzajemnej adoracji?

      • Ja odczytałam ubolewanie, a nie pogardę. Szkoła mojego czasu. Gdybym chciała w codziennym życiu „rozkimiać” każde słowo, to chyba bym zwariowała i nie wiem, czy moje dzieci i mąż wytrzymali by ze mną. Gadanie, gderanie, pouczanie, wytykanie…. Nie tędy droga. Czasem lepiej przemilczeć, ugryźć się w język. Często stosuję tę zasadę i dobrze na tym wychodzę.
       Miłej niedzieli wszystkim życzę

      • „też Ania” tu jest mowa o prostytutkach w naszym kraju,są z własnej nie przymuszonej woli.Poczytać na necie, roczne dochody mają kosmiczne. Może do nich obecny czas pandemii dobry do zastanowienia się nad sobą,przekwalifikowania się na inny zawód. Zrzutki teraz powinny być na walkę z koronawirusem

     • Agga 2 – jak pewnego dnia odkryjesz, że Twoje komentarze maja po 25 minusów po 5 minutach od publikacji, że są dowolnie usuwane, wtedy zrozumiesz, że nie robię burzy w szklance wody, tylko zwracam uwagę na chorą sytuację na forum.

      • Pani komentarze są minusowane i to nie przez nas. Jeżeli komentarz ma dużą liczbę minusów to automatycznie znika. Tak działa skrypt strony i nie zależy to od moderacji

      • No właśnie to jest bardzo dziwne – pod niektórymi świadectwami i komentarzami cisza, zero postów,a jak tylko pojawia się komentarz też Ani od razu w ciągu kilku sekund tyle minusów. Jakaś chora zabawa. Ale dzisiaj piękna niedziela, Dzień Pański – szkoda czasu na śledzenie śmiesznych,sztucznie wywołanych problemów .

      • Pani komentarze są minusowane i to nie przez nas. Jeżeli komentarz ma dużą liczbę minusów to automatycznie znika. Tak działa skrypt strony i nie zależy to od moderacji. Ile trzeba to powtarzać. Nie lubią tu pani i tyle. My potem te komentarze przywracamy ale znowu dostają minusy i znikają I tak w kółko. Proszę pisać w mniej agresywny sposób

      • A w którym miejscu moje wypowiedzi są agresywne ? Będę wdzięczna za odpowiedź, by zgodnie z duchem chrześcijańskim dokonać szczerego postanowienia poprawy.

      • Zastanawiające jest to, że forumowicze mają minusy pod wypowiedziami, a redakcja plusy…

    • Pani komentarze są minusowane i to nie przez nas. Jeżeli komentarz ma dużą liczbę minusów to automatycznie znika. Tak działa skrypt strony i nie zależy to od moderacji

  • Pani komentarze są minusowane i to nie przez nas. Jeżeli komentarz ma dużą liczbę minusów to automatycznie znika. Tak działa skrypt strony i nie zależy to od moderacji

 • pewnie dlatego, że Maryjnych płyt/czasopism/książek/ulotek/broszurek jest trylion i ludzie niezwiązani z modlitwą wolą wesprzeć coś, czego skutek realnie widać. mało osób się modli, a już tym bardziej pompejanką. ja sama jestem wierzącą, modlącą się osobą, korzystającą z sakramentów, ale nie ukrywam, że męczą mnie wasze ciągłe reklamy: kup to, kup tamto, wesprzyj tamto. i zgadzam się z też Anią, że prostytucja jest bardzo często wynikową handlu ludźmi. i bawi mnie, i smuci zarazem, że te komentarze są tak minusowane. jestem prawnikiem i kryminologiem; moja praca dyplomowa była na temat handlu ludźmi właśnie i doskonale zdaję sobie sprawę, współpracując z fundacjami, jak wiele zła robi ten proceder. ale spoko, córy pompejańskie jak zwykle na stanowiskach. jak ta strona mnie drażni, to jest masakra.

  • Fajnie, ze piszecie nie na temat i do zadnej to nie dotarlo. Jak na razie terrorystki na forum nie widza, ze chyba z 30 ludzi, lacznie z, uwaga, redakcja maja juz tego dosyc. A wyzywanie od faryzeuszy i stawianie sie w roli ofiar, wymagajac od innych kultury jest ok? Mialem okazje (i mialbym zapewne co chwile) byc zakrzyczany przez gniewne panie, tez nie przeczytaly ze zrozumieniem, tylko od razu atak, a przyznam szczerze, ze od strofowania to juz uszy wiedna. Powtarzanie zdan x1000000 to jest dopiero brak obycia, a potem strzelanie fochow, obrazanie innych i przeinaczanie wypowiedzi.
   Mnie by moja zona kark przetracila, gdybym pouczal i strofowal wszystkich na kazdy kroku.

    • Mamy nadzieję, że znajdzie Pani stronę bez reklam, czy zbiórek i będzie się tam Pani dobrze czuła. Na pewno inni też docenią to, że nie będzie tutaj pani i pani złośliwych uwag. Szczęść Boże!

  • Proszę zatem opuścić tą stronę. Strona utrzymuje się bowiem z reklam. Jak panią to męczy, to nie ma sensu tutaj przebywać. Żegnamy i życzymy wszystkiego dobrego.

 • Czy ktoś z Was modli się wprost za prostytutki i ich klientów? To bardzo zagubieni ludzie, potrzebują modlitwy i ofiary aby zechcieli się nawrócić do Boga.

   • Eniu,odsłuchałam to nagranie dawno temu, przeczytałam nawet książkę O.A.Pelanowskiego o tym tytule (A więc miałam więcej czasu na przemyślenia)…a nawet w moim życiu miałam możliwość poznać i rozmawiać z O.Augustynem, który przez pewien czas słuchał moich spowiedzi. Bardzo go cenię, ale on w „Siódmej pieczęci” mówi wprost o MODLITWIE WSTAWIENNICZEJ NAD KONKRETNĄ OSOBĄ która przychodzi i o to prosi. To rzeczywiście wymaga rozeznania i on jako kapłan ma ten autorytet. Natomiast mówi też wprost,że powinniśmy się OGÓLNIE modlić o nawrócenie grzeszników (czyli np.prostytutek i ich klientów) i ja mu wierzę i tak robię. Nie modlę się jako osoba świecka nad nimi (chociaż czasem są moimi pacjentami) ale modlę się za nich grupowo 😉

    • O.Pelanowski przestrzega przed modlitwą za osoby,które sa z daleka od Boga. Nie pamiętam dokładnie w którym odcinku, tłumaczy prosto, jak pies ma w pysku kość czy da sobie zabrać.
     O.Daniel także ostrzega, nie modlić się a poprosić ks.egzorcystę, odsłuchiwałam jedno ze spotkań.
     Jesteś odważna oczywiście możesz się modlić . Nie dawno w radio Maryja dzwoniła pani, była przestraszona, modliła się za jednego z naszych polityków i została zaatakowana przez zło.
     Ja bym się nie podjęła modlitwy za prostytutki ani ich klientów,wolę modlić się za dusze czyśćcowe.

     • Eniu, naprawdę tu nie chodzi o „odwagę”. Masz rację, że modlić się należy mądrze i po rozeznaniu i z tym się zgadzam. Ale bardzo leżą mi na sercu słowa Pana Jezusa do s.Faustyny: „Najmilsza mi jest modlitwą za nawrócenie dusz grzesznych. Ta modlitwa zawsze jest wysłuchana”.. Ja z tym zdaniem Pana Jezusa jakoś nie ośmielę się dyskutować, ale inni niech robią co chcą. Każdy może się modlić za kogo i jak chce, mi nic do tego..

      • O.Pelanowski, O.Daniel doskonale znają Dzienniczek, ostrzegają nas dla naszego dobra. Ja współczuję tym ludziom co są z dala od Boga, nie wiedzą co tracą.

     • aha, więc nikt nie ma się modlić za grzeszników… co za bzdury. nie jest wskazane modlić się za osoby opętane, ale nie za grzeszników. proszę się dokształcić.

      • To kto ma się modlić za grzeszników? Gdyby wszyscy tak myśleli, to nikt by się za nich nie modlił, o.Pio zalecał, aby się modlić za grzeszników.

  • Pomysł z modlitwą jest świetny – chrześcijański. Jeżeli można, dodałabym jeszcze intencję – aby każda kobieta trudniąca się prostytucją otrzymała wszelką potrzebą pomoc duchową, prawną, lekarską, psychologiczną. Nieważne jak w to weszła – niech każda otrzyma pomoc, by, z tego wyszła. I pomódlmy się za nas, abyśmy zobaczyli w prostytutkach kobiety – ludzi o pogmatwanych życiorysach, bardzo potrzebujących pomocy. A przede wszystkim abyśmy zobaczyli w nich kogoś, kogo bardzo kocha Bóg.

   • Nie pojmuję skąd minusy do komentarza o modlitwie za drugiego człowieka. Osiem minut po publikacji komentarza mam już 8 minusów – podkreślam komentarza popierającego modlitwę!!! Przykre, zwyczajnie przykre.

   • Też Aniu, czasem mam do czynienia z prostytutkami jako pacjentkami i wierz mi- w nich też widać Dziecko Boże. Ja widzę…

    • Andrzejowa, Ty widzisz, po Twoich wpisach widzę, że podchodzisz do ludzi z szacunkiem. Bardziej miałam na myśli osoby minusujące komentarze z propozycją podjęcia modlitwy. Przynajmniej na razie nie chcę tu pisać, ale chciałam Ci jeszcze odpowiedzieć. Do poczytania, gdy będzie tu normalnie, o ile będzie.

  • Andrzejowa, bardzo cenię Twoje komentarze, ale moje wpisy znikają z powodu minusów. Część z nich jest kasowana, niektóre wracają i znów znikają. Popieram pomysł z modlitwą. Moje bycie na forum w sytuacji, gdy moje wpisy znikają po kilku minutach od ich publikacji nie ma sensu. Mam po trzydzieści parę minusów za pojedynczy komentarz. Powiem tak – długo pompejanka będzie mi się kojarzyła z tym forum i chorymi minusami do komentarzy i znikającymi komentarzami bez względu na ich treść. Nie wiem, czy tu jeszcze wrócę. Bardzo cenię Ciebie Andrzejowa, Brygidę, Irenę, której też już nie ma. Przykre… Może do poczytania, gdy będzie na tym forum normalnie, o ile będzie. Pisanie komentarzy żeby miały trzydzieści parę minusów i znikały nie ma sensu. Szkoda mojego czasu i radochy niektórych osób.

   • Ania, życie poza forum też istnieje ! Sam pomysł forum i portalu jest bardzo dobry, kwestią problematyczną pozostaje niedojrzałość komentujących. Nie rozumiem też dlaczego moderatorzy nie zrezygnują z tej opcji plusów i minusów – postawili widać na ilość , a nie na jakość. Sami też minusują i to co najdziwniejsze komentarze życzliwe, nie godzące w dobro bliźniego, niesprzeczne z doktryną wiary. Czasami komentarze zawierające wulgaryzmy długo tkwiły najspokojniej w świecie podczas gdy Twoje znikają błyskawicznie po uzbieraniu np. 38 minusów.

   • Też Aniu, myślę że masz tu niechlubne grono „antyfanów” mających ubaw z minusowania Twoich wpisów, których pewnie nawet nie czytają, tylko minusuja widząc sam nick. Ja wiele razy się z Tobą zgadzam ale wiem,że że mną jest podobnie- podliczmy ile minusów zaraz dostanę od naszych antyfanów;-)

   • Czyli pragniesz być jak zupa pomidorowa i smakować prawie wszystkim, w przeciwnym razie boruta? Najlepszym sposobem na bolączki internetu jest odłączenie kabelka sieciowego. Działa. Zawsze. Ewentualnie założenie własnego forum, jeśli nie ma co robić w realu.

 • I znowu wszystko usunięte. Chore, po prostu chore. Bez względu na treść, komentarze są wywalane za minusy.

 • Od 1 -go maja do 9-go modlimy się w intencji Doroty Koronką do Krwawych Łez Matki Bożej o 19-ej. Kto ma chęci i dobre serduszko niech dołączy.To tylko 7 min

 • Bardzo to wszystko przykre. Dużo Polaków straciło pracę, pracujący w gastronomii, usługach kosmetycznych, fryzjerskich itd. popadały małe biznesy a sytuacja wciąż się pogarsza…Uważam, że powinno się raczej wspierać właśnie tych uczciwie pracujących, budujących naszą gospodarkę ludzi. Też Aniu oczywiście pomoc prostytutkom jak najbardziej, ale nie wiem w jaki sposób pieniądze ze zbiórki miałyby im pomóc wyjść z tej sytuacji? Raczej napełnią kieszeń sutenerom i osobom czerpiącym zysk z nierządu, radzę to przemyśleć.

  • Nikt tu nie zamierzał podejmować ani pochwalać zbiórki na prostytucję. Po prostu dyskusja wynikła przy okazji. Jakkolwiek los kobiet uwikłanych w ten proceder jest dramatyczny i tylko o to chodziło. Stwierdzenie tego faktu, podobnie jak stwierdzenie,że słońce jest gorące.

   • Dokładnie tak. Wystarczyło ogłosić zbiórkę na cel LUMEN bez poruszania tematu prostytucji, bo to temat rzeka i wiele z tych kobiet przeżywa gehennę i tragedię. PS Przynajmniej na razie, nie chcę tu się udzielać, ale chciałam żeby to wybrzmiało.

   • Ale wpis Redakcji dotyczy właśnie tej konkretnej zbiórki, celem pokazania kontrastu-zbiórka na cel Maryjny i zbiórka na prostytutki. Cała dyskusja, którą stworzyłyście dziewczyny jest nie na temat i dlatego nie rozumiem oburzenia.

    • Nie było w tej dyskusji nic zdrożnego – chyba ,że uważać stwierdzenie faktów za takowe. Niejednokrotnie toczyły się tu przy okazji różne dyskusje ,padały obraźliwe , bluźniercze słowa wobec Najwyższych Świętości i jakoś nikt się nie oburzał.

     • Cyrk taki panie odprawily tutaj, ze glowa mala ale „nic zdroznego nie bylo” 🙂 przede wszystkim to nie bylo duskusji, tylko utyskiwanie zgnebiencow. PS: Faktow sie nie stwierdza, prosze dbac o logike wypowiedzi.

      • Proszę zadbać też o swój styl wypowiedzi: np. o znaki interpunkcyjne albo znaki diakrytyczne.

      • A czy musimy się rozumieć i zgadzać ze wszystkim ? Każdy może się wypowiedzieć i pozostać przy swoim zdaniu z poszanowaniem innych. Tak naprawdę wzięłam udział w tej dyskusji tylko po to by wziąć w obronę Też Anię. Bo zrobiło mi się Jej żal, że spadła na nią taka lawina niechęci w postaci minusów. A sporo czasu spędziła na tym forum, myślę, że była tu potrzebna , a bardzo przeżywała to,że jest ostatnio nierozumiana.
       I jeszcze jedna sprawa. Moderatorzy twierdzą,że nie minusują postów. A wystarczy wejść w literkę i u góry np. admin p. Marek i czarno na białym co za minusowane, a gdzie plus. Ale to dla mnie nie ma żadnego znaczenia – niech każdy minusuje na zdrowie 1

 • Szanowna Pani, to nasza strona i możemy tutaj ogłaszać nasze zbiórki. Nikt nie każe Pani wspomagać ich. Skoro tak to Panią już męczy to miejsce to zapraszamy do opuszczenia tej strony.

  • do Redakcji: Pokora katolika? Jak nie pasuje to wynocha? To jest postawa chrześcijańska? Tak jak tutaj możecie ogłaszać zbiórki, tak prostytutki też mogą ogłaszać zbiórki. Kto chce, ten daje. Jego prawo i nic tu nie pomogą krokodyle łzy, że nam nie dali, a jakimś „ladacznicom” dali. Niestety taki jest wydźwięk tego „artykuliku” powyżej. Swoją drogą w czasie epidemii, kiedy ludzie tracą pracę i dochody, kiedy z powodu suszy niedługo może nie być co jeść, wydawanie kolejnej płyty z jakimś brzękoleniem jest czystą fanaberią. Maryi to na pewno do niczego nie jest potrzebne. Bardziej ucieszy się jak z naszymi rodzinami sami zaśpiewamy pieśni ku jej czci.

   • Dbamy o dobrostan użytkowników i jeżeli ktoś się tutaj męczy i nie może już wytrzymać proponujemy opuszczenie strony. Chyba nikt nie chce aby ktoś się męczył na jego stronie? Jedyne wyjście to poszukanie sobie innego miejsca w sieci. Cieszy nas niezmiernie to iż mamy takich pokornych i godnych naśladowania prawdziwych katolików jak Pani. Mamy nadzieję, że nie będzie sie tutaj pani męczyć jak inne panie 😀

    • Redakcjo, jesteście bezczelni, po prostu bezczelni. Możecie być pewni, że po tej dyskusji sporo osób odejdzie z forum, bo dajecie im do zrozumienia, że są tu niemile widziani. PS Minusy start!

     • Jaka Pani pisze tak do innych jak do nas, to wcale mnie te minusy nie dziwią jakie Pani dostaje. My nikogo nie wyrzucamy ani za nikim kto odejdzie nie płaczemy. Wolna wola.

    • Nie traktujcie rozmówców jak natrętów, wrogów, intruzów. Bardzo to razi kiedy napiętnujecie u innych złośliwość, agresję , a sami posługujecie się taką retoryką.

     • Jaka Pani pisze tak do innych jak do nas, to wcale mnie te minusy nie dziwią jakie Pani dostaje.

   • to jest najlepszy komentarz, jaki przeczytałam na tej stronie. dziękuję. zawsze mnie bawi, że na tej stronie są kobieciny, które dzień w dzień modlą się o nie wiadomo, co, ale jak przyjdzie co do czego, kiedy trzeba realnie pomodlić się właśnie za prostytutki, zobaczyć w nich człowieka, to nie. to jest taka sama postawa, jak w wigilię, kiedy ktoś stawia na stół dodatkowe nakrycie, a bezdomnego by do domu nie wpuścił, bo brudny. Jezus akceptował wszystkich. i tak, wydawanie kolejnych płyt, czasopism i żebranie o kasę w taki sposób jest bardzo nie na miejscu, żeby nie powiedzieć, żałosne i zawistne. BO ONE DOSTAŁY, A MY NIE. zacznijcie się zachowywać profesjonalnie, to dostaniecie inne audytorium i pieniądze. proste.

  • A co do samych prostytutek. Kiedyś starsza samotna pani opowiedziała mi jak za czasów komuny spaliło się jej mieszkanie w kamienicy, w dużym mieście. Po powrocie z pracy okazało się , że nie ma nic, oprócz tego co na sobie i w torebce. Dorobek Życia strawił pożar. Na przeciwko kamienicy działały siostry zakonne, poszła do nich po pomoc – zatrzasnęły jej drzwi przed nosem. Stała pod ich drzwiami i płakała. I wtedy podeszła do niej kobieta, która mieszkała obok, na której widok wszyscy patrzyli z pogardą, ponieważ powszechnie było wiadomo, że trudni się prostytucją. Ta właśnie prostytutka wzięła ją za rękę, zaprowadziła do swojego mieszkania, nakarmiła, dała kąt do spania, a potem jeszcze pieniądze. Nie osądzajmy. A teraz minusiki start,

   • 😀 I co z tego wynika? Siostry zakonne są złe, a prostytutki dobre? Na pewno równie ciekawych opowieści nie poskąpił by nam pan Urban, np o złym księdzu Popiełuszce i dobrych milicjantach ze Służby Bezpieczeństwa.

    • Wynika z tego, że tamte zakonnice nie pomogły potrzebującej kobiecie, a prostytutka pomogła. Proste. Wycieczki do Urbana, milicji i SB są perfidne i cyniczne.

    • A może wynika to,że pozory mylą ? albo nie wszystko złoto co się świeci. Albo ,że życzliwym może okazać się ten, kogo odsądzamy od czci i wiary. Albo,że pomoc może nadejść z kierunku z którego się zupełnie nie spodziewamy. Albo,że gotowym do pomocy może być każdy. I dobry gest zawsze będzie zapamiętany. I to,że empatia to cenna cecha charakteru. Kto ma uszy niechaj słucha.

     • Na litość Boską, przestańcie! To już wygląda, jak okładanie się łopatkami w piaskownicy!!! Opamiętajcie się!!!

    • To był ciąg dalszy mojego poprzedniego komentarza, który po 5 min. na stronie zniknął. Gratuluję „REDAKCJI”. Bardzo „po Bożemu” jest Wasze postępowanie.

     • Redakacja nie odpowiada za minusowanie, jak dostaje się minusy to komentarze znikają, my je przywracamy.

 • Panstwo Moderatorzy- gdyby wprowadzic limit wysylanych postow w ciagu dnia, wszyscy byliby zdrowsi i uniknelibysmy awantur wywolywanych przez te same osoby.

  • Najlepiej będzie, jak po prostu każdy znajdzie swoje miejsce w internecie. Będę modliła się na Różańcu, ale już nie będę odwiedzać tej strony. Bardzo się popsuło tutaj… Przykro mi z tego powodu.
   Wszystkiego dobrego. Z Panem Bogiem.

   • Milo, ze pisze „Pan”, uzywajac dokladnie tych samych okreslen, co Panie. Co ciekawe ostatnio po wpisach tych samych osob znow „Pan” przyszedl w dokladnie tym samym tonie. Podgrzewacie panie same te dyskusje, probujac w dodatku atakowac innych i cedowac na nich podgrzegania do walki. Jak juz pani powiela konto, prosze przynajmniej zmienic styl 😀

   • UWAGA, następujące osoby: Też Ania, mirosz, Agnieszka, Agata, Brygida, Nieodpowiednia dostają ostrzeżenia za nieodpowiednie wpisy na forum. Kolejne ostrzeżenia, jeżeli nie będzie poprawy w jakości komentarzach, spowodują usunięcie z forum.

  • Te same osoby mówią iż mają dosyć tej strony, że męczą sie tutaj niebywale. Jednak mimo tych męczarni nadal piszą i siedzą tutaj. Ale chyba przyjrzymy się tym osobom jeżeli rzeczywiście wszczynają awantury to trzeba będzie pomyśleć nad tym aby ukrócić ich męki na tej stronie.

  • Niech juz pani skonczy. Skoro redakcja minusuje wam komentarze, a macie ich po 30, to pracuje w niej wiecej ludzi niz w New York Timesie.
   Wasz klub, jak celnie zauwazylyscie, ma wiele manii, obawiam sie, ze przesladowcza to najmniejsze wasze zmartwienie.

 • Do wszystkich komentujących: Pisanie tutaj NIE MA SENSU. Redakcja manipuluje komentarzami. Komentarz jest na stronie 2 min, po czym znika. W ciągu 2 min komentarz na pewno nie zdąży otrzymać aż tyle minusów, żeby z automatu był usuwany. ZAKŁAMANIE I PATOLOGIA DROGA REDAKCJO.

  • Czy ogarniecie wreszcie, jak dziala internet? Ze pewnie wiecej ludzi tu wbija, bo akurat byl artykul redakcji, a nie swiadectwo i ze ta zlosc na caly swiat, pomowienia, buta i zajadlosc widocznie wola o pomste do Nieba? Czy sadzilyscie, ze jestescie same w sieci? Nie wierze w to, co czytam. Tysiac razy powtarzany post nie stanie sie wyrocznia, ze niestety sparafrazuje slowa niechlubnej postaci z historii.

   • Nie nie wiemy jak działa internet. Oświeć nas debilki prosimy. Mam tylko nadzieję, że potrafisz rozciągnąć czas jak gumę w majtkach i zagiąć czasoprzestrzeń. A ta strona na pewno jest co najmniej tak oblegana jak „Pudelek”, a wchodzący na nią nie mają co robić, tylko dodawać plusiki i minusiki do komentarzy. Wyobraź sobie , że odkąd ta cudowna funkcja działa, to zdarzyło mi się nie więcej niż 10 razy z niej skorzystać, bo potem uznałam, że to głupie. W końcu jak się z czyimiś poglądami nie zgadzamy, możemy to wyrazić pisząc komentarz, co nam w jego wypowiedzi nie pasuje. Ostatnio jest tutaj głupia nagonka na „też Anię” – nie ważne co pisze, dostaje minusa, nawet jak pisze, żeby się za kogoś pomodlić.

     • Pan w moich wypowiedziach tylko majtki widzi…………przykro mi, ale nie jestem Panu w stanie pomóc. A z tą „agresją” to chyba jest Pan alter ego „Redakcji”, bo widzę, że zamiennie odpowiadacie na zarzuty.

      • Cyrk 🙂 admini siedza przed kompem w stylu nasa i klepia minusy, ja jestem tajnym agentem „redakcji”, a do waszego internetu ktos sie wlamal i nie przyklaskuje na histeryczne komentarze

      • „Przyklaskiwanie” jest równie głupie, jak odpowiadanie na nasze „histeryczne” komentarze. I proponuję Drogi Benku abyś zaprzestał prób dyskredytacji niektórych osób na tym forum sugerując im histerię, zgorzknienie itp. Prawda jest taka, że ludzie sukcesu raczej tutaj nie wchodzą, tylko osoby, którym w pewnym momencie życia coś się zawaliło. Proszę więc nie kreuj się na wybitnego osobnika, który wszystko ma do przodu i poukładane, bo zapewne jesteś większym „nieudacznikiem” niż którakolwiek z nas i pseudointelektualny, tudzież wyluzowany ton, w którym próbujesz tutaj się wypowiadać nic w tej kwestii nie zmieni.

      • Panie juz 4 m-ce temu denerwowaly minusy A np. 7 m-cy temu to wstyd czytac. I burza za burza, szyderstwa i kiedys forum bylo mniej popularne i sobie dawalyscie plusy, bylo czadersko, tak?
       Juz sie Pani (i Panie) niepochlebnie i zaczepnie nieraz wypowiadaly, a teraz emocje kompletnie wziely gore, tylko wyzwiska i strofowanie. Macie Panie niezdrowa tendencje do odwracania winy od siebie i trollowania. Zamiatacie wszystkich niewygodnych jak walec
       Pozdrawia bardzo tajny agent.

  • UWAGA, następujące osoby: Też Ania, mirosz, Agnieszka, Agata, Brygida, Nieodpowiednia dostają ostrzeżenia za nieodpowiednie wpisy na forum. Kolejne ostrzeżenia, jeżeli nie będzie poprawy w jakości komentarzach, spowodują usunięcie z forum.

 • Swoją drogą, jest jakiś symbol w wizerunku płaczącej Maryi umieszczonym jako ilustracja do tekstu głównego, a tym, co stało się z forum, które dla wielu z nas było naprawdę ważnym i cennym miejscem.

 • Dzięki za zapchanie skrzynki pocztowej wszystkim, co mieli powiadomienia o odpowiedziach. Jak to siedzicie w ogóle Wy, a nie roboty.
  O ile jeszcze rozkładanie słów na sylaby, nieustanne gorączki na widok świadectw miłości, wpisów bez słowa „mąż”, tyrad, gdy padało „partner”, podkreślanie bezsensowności modlitw o związek, pouczenia i arbitralność ze strony tych samych osób, pewnie nieraz niezamierzone – było to wszystko męczące, to już oskarżenia, że administrator Wam wywala wpisy, wysyłanie ordynarnych odzywek o patologii i innych kwiatków, podpisując się kulturalny głos rozsądku, powołując na Pismo Święte – już jest mocno nie na miejscu.
  A i w samym Piśmie wiecie, kto oskarża.
  Brak ogólnego dostępu do Sakramentów dopiero wychodzi, w innych miejscach w sieci też jest dramat. Proszę, zastanówcie się nad tym w ciszy, nie zapychając znowu poczty.

  • Nie rozumiem Pani komentarza. Jest Pani osobą z zewnątrz, czy pracownikiem tej strony? Bo wypowiedź Pani wskazywałaby na ten drugi wariant…

  • Pani wpis jest zawiera osąd Nas wszystkich – tych osób, które napisały słowa od serca, w dobrej wierze, z szacunkiem i kulturą. Jest to bardzo przykre… To, że nie uczeszczymy w tym momencie we mszy świętej i nie przyjmujemy sakramentów w sposób fizyczny, tylko duchowy, nie oznacza to, że zaslugujemy na takie słowa, pouczenia i osądy! Nie jesteśmy „złem wcielonym”! Po takich słowach bardzo wielu ludzi odejdzie z tego forum, ja również. Będziemy modlić się nowenną oraz na Różańcu, ale już bez udzielania się na tym forum. Oczywiście przebaczymy, bo tak należy postąpić, ale nie zapomnimy przykrości.
   Życzymy wszystkiego dobrego, nade wszystko refleksji…
   Z Panem Bogiem. +

    • Jest Pan cyniczny. Skoro posty Agnieszki są w Pana ocenie nieodpowiednie, to jak oceni Pan posty niejakiego Benka? Posty Agnieszki (podobnie jak Brygidy, Andrzejowej, Nieodpowiedniej) to ekstraklasa kultury, taktu i opanowania.

     • Czy Pani na prawdę nie widzi jak nacechowane są te wpisy? Jaki jad się z nich sączy? My nie dajemy im minusów i nawet ich nie kasujemy. Ale jak widać czytelnicy strony dobrze wyczuwają, że we wpisach nie ma miłości bliźniego, nie ma nawet podejścia obojętnego, jest za to nieprzyjemny i złośliwy ton oraz tzw judzenie. Proszę spojrzeć na siebie choć trochę samokrytycznie na to co Pani pisze. I więcej luzu, więcej spokoju i mniej nerwów. Panu Benkowi daleko do Pani w zjadliwości.

      • Jest Pan cyniczny. Może są tu osoby, które łykają Waszą strategię, ale mnie robi się niedobrze. Nadal będę modliła się na różańcu, nadal będę podejmowała pompejanki, ale po standardach, jakie Państwo narzucili na forum, nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Dlaczego tu jestem? Bo jestem porażona tym, jak Pan i Redakcja komentuje kulturalne, wyważone i spokojne wpisy Agnieszki. No, ale skoro wzorem są wpisy Benka, nie ma się co dziwić.

      • No i znowu te emocje. Nie działają nas nas. Jest Pani dla nas zwykłym użytkownikiem jak każdy na tym forum i albo sie dostosuje do standardów jak inni albo będziemy musieli powziąć kroki aby zrobić tutaj porządek

      • Standardów? dostosować się do Waszych standardów?

      • POWZIĄĆ KROKI, ŻEBY ZROBIĆ TUTAJ PORZĄDEK! XDD dobre! dopiero teraz! 😀 i to z Anią, która jest tutaj jedną z normalniejszych osób. proszę zrobić porządek z ludźmi, którzy się tu obrażają i włażą z butami w czyjeś życie. no i oczywiście warto uporządkować gramatykę świadectwa, bo nie da się tego czytać. chociaż w sumie… chyba już mam to gdzieś. mam dosyć tego forum.

      • jeśli też Ania jest zjadliwa, to ja nie wiem, kim jest taki Benek albo inne złośliwe i paskudne osoby z tego forum. forum Maryjne powinno propagować właśnie miłość bliźniego, a nie pisać, że „no jak to, jak mogliście nie wspierać kolejnego bezużytecznego świstka, który wydrukowaliśmy?!” i przyklaskiwać postawie, która nawołuje do niemodlenia się za grzeszników, włażenia komuś do łóżka, krytykowania za sposób modlitwy i tego, za co ktoś się modli. to jest kpina. to forum to czysta dewocja: mnóstwo zdrowasiek, ale zero czynów. odmawiacie nowennę, ale brak wam sprawczości i autentycznej troski o człowieka. brak mi słów.

      • Dostaje Pani ostrzeżenie, proszę przeanalizować swoje wpisy i nie wyrażać się negatywnie o użytkownikach forum

    • Proszę Pana,
     nie należę do kółka wzajemnej adoracji. Bardzo rzadko cokolwiek komentuję na tej stronie. Uaktywniłam się bardziej pod ogłoszeniem oraz odniosłam się do jego treści oraz treści innych komentarzy.
     Ja również polecam Panu przeanalizować swoje wypowiedzi i życzę refleksji, stanięcia w prawdzie o sobie samym. Takie zachowanie jest nie tylko niekatolickie, ale również nie przystoi dżentelmenowi… Powinien Pan traktować każdą kobietę z szacunkiem, jeśli rzeczywiście uważa się Pan za dżentelmena… Nikogo nie obraziłam, nie wyzwałam, nie przeklinałam, wyrażałam w sposób logiczny i kulturalny swoją opinię. W ostatnim poście napisałam, że umieszczam wpis z przymrużeniem oka. Bo dyskusja zaczęła osiągać wyżyny absurdu…
     Dziwi mnie to, że akceptuje Pan komentarze osób, które obrażają forumowiczów, wytykają życie bez sakramentów, które obecnie nie są ogólnie dostępne. Dziwi mnie również to, w jaki sposób wyraża się Redakcja i Pan Moderator. Wysyła Pan mnie i inne osoby na rekolekcje wyciszające? Jak może Pan tak traktować gości tego forum? Gości, którzy byli obecni przez ostatnie lata, miesiące, tygodnie… Gości, którzy służyli dobrym słowem, modlitwą i również materialnym wsparciem. Zamawialiśmy mszę święte, prenumerowaliśmy czasopismo, kupowaliśmy dewocjonalia. Polecaliśmy tę stronę innym ludziom… A Państwo traktują Nas bez szacunku, mimo że Nas na ten szacunek wobec Was stać. Mimo że zostaliśmy obrażeni, wypowiadaliśmy się grzecznie i kulturalnie. Możemy snuć domysły, bo wątpienia świadczy o myśleniu,o mądrości i refleksyjności człowieka. Zresztą skoro kilka osób zastanawia się nad kwestią plusów i minusów, to chyba rzeczywiście coś jest nie tak…? Mówi Pan, że to inni ludzie stawiają łapki w górę lub w dół. A skąd mamy wiedzieć, że nie jest to algorytm, program komputerowy? Sprawa nie jest wcale taka oczywista. Wiele osób się tym zaniepokoiło i pragnęliśmy to wyjaśnić. Trudno Nam uwierzyć, że w ciągu dwóch czy trzech minut od publikacji ktoś uzyskuje kilkanaście minusów… Naprawdę ludzie tak chętnie wchodzą na Waszą stronę i czytają komentarze, aby je zminusować? Nie chce się Nam wierzyć…
     Nie zniżę się do poziomu wypowiedzi niektórych forumowiczów ani Pana Moderatora. Ale proszę pomyśleć, jak by Pan się czuł, gdyby ktoś obrażał Pana i innych pracowników fundacji, że żyjecie nie po Bożemu, że „tak działa brak sakramentów”? Że nasze miejsce jest na rekolekcjach wyciszajacych? Nie brzmiało to jak życzliwa rada, ale jak drwina i szyderstwo. To nie jest zachowanie godne gospodarzy strony o tematyce religijnej.
     Mam nadzieję, że któregoś dnia Państwa działalności przyjrzy się Kuria Metropolitarna. Bo od dłuższego czasu coś bardzo złego dzieje się na Waszej stronie internetowej…

     • Agnieszka, podpisuję się pod każdym Twoim zdaniem. Nie należę do kółka wzajemnej adoracji. Po prostu przerażają mnie podwójne, potrójne standardy na tym forum.

     • O szacunku do kobiet proszę nie zaczynać, bo to słaby chwyt. Uczenie się komentarzy innych ludzi na pamięć – naprawdę ma Pani aż tyle wolnego czasu?
      A teraz straszenie Kurią 🙂
      To może za pomówienia odnośnie mojej osoby ja postraszę sądem?

      • Zglaszam, ze Mirosz to jedna z Pan, zawsze, ale to zawsze pisze to samo, przychodzac w sukurs Paniom niczym szpieg z krainy deszczowcow, ktory ma malo wpisow.
       Mistrz teorii spiskowych pozdrawia

     • Komentarz nacechowany histerycznie. Proszę nas nie „szantażować” emocjonalnie, znamy te „numery”. Nie działa to na nas. Nikt tutaj na siłę nikogo nie trzyma. Nikt na siłę nie każe kupować. Jak ktoś coś kupi to robi to na własną odpowiedzialność, bo tak chciał. Proszę nas nie szantażować kupionymi dewocjonaliami czy zamawianymi mszami. To, że ktoś coś kupuje i zamawia Msze nie czyni go tutaj kimś wyjątkowym ani nie daje mu żadnych przywilejów. Także pisanie o zachowaniu 'dżentelmena” nie działa na mnie. Praca admina polega na pilnowaniu porządku i tego aby większość na forum czuła się DOBRZE. A NAJWYRAŹNIEJ przez działania kilku tutaj osób nie czuje się dobrze. Nie interesują nas wycieczki osobiste pod adresem redakcji czy moderatorów. Proszę wbić sobie to do głowy i darować nam czytanie takich elaboratów. Najważniejsze dla nas spokój na forum i dobre samopoczucie użytkowniów. Jeżeli z jakiegoś powodu nie ma tutaj tego będziemy reagować. Żadne emocjonalne wpisy nas nie powstrzymają przed usuwaniem użytkownika, który jest kłótliwy i terroryzuje innych swoimi NEGATYWNYMI EMOCJAMI. Albo weźmie Pani to pod uwagę i zmieni swoje podejście do ludzi na forum albo będzie nasza interwencja. I tyle w temacie.

      • Tym postem dał Pan o sobie jak najgorsze świadectwo. Nie jest Pan dżentelmenem. Jest Pan cyniczny. Nie musi mnie Pan obserwować. Jestem tu jeszcze tylko dlatego, że szokuje mnie, jak Pan traktuje Agnieszkę, jak obraża Pan kobietę, kulturalnego człowieka. Nie dziwię się, jeżeli Agnieszka stąd odejdzie. Odejdzie tez wiele innych kulturalnych osób, bo nie będą chcieli mieć z Pańskimi standardami nic wspólnego.

      • Czy mozna przeniesc takie „dyskusje” do dzialu „Burze”, a nie pod swiadectwami?

      • To jest dyskusja pod ogłoszeniem od Redakcji, a nie pod świadectwem.

      • To mnie Pani zgasila tak, ze az zasyczalo 🙂 Ciekawe, dlaczego powielilyscie posty pod czyims swiadectwem, a sadzac po zacieklosci, jutro i az do skonczenia swiata pod innymi swiadectwami beda sie pokazywac?

 • O, jeszcze jedna myśl przyszła mi teraz, ale pewnie się narażę… Piszę zatem z przymrużeniem oka. 🙂 Skoro tyle minusów jest pod naszymi wypowiedziami, to może cały zespół muzyczny (a przecież składa się z wielu ludzi) tak minusuje Nas? No bo tylko spróbuj tylko się nie zgodzić, wyrazić swoją opinię, a już jesteś najgorszy na świecie, zły i niedobry. No bo nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć… Zazwyczaj pojawiało się kilkanaście minusów lub plusów pod komentarzem maksymalnie. A teraz mimo że w dyskusji bierze kilka osób, to jest kilkadziesiąt minusów lub plusów. A nie wierzę w to, że tylu czytelników odwiedza niniejszą stronę i zdąży w ciągu 5 minut zminusować lub splusować posty…

  • Proszę przeanalizować swoje wpisy i wniosek powinien nasunąć się sam. Trochę samokrytyki sie przyda. Teorie spiskowe kto stoi za minusami są śmieszne.

   • Dziękuję moderacji za reakcję zanim dołączą się znów te same osoby. Pomówienia, że ktoś pracuje w redakcji itp., ale ciekawe jakich jeszcze pomówień można by się spodziewać?

    • Jazz, zwróć uwagę, ze to Ty atakujesz, nie ja, nie Agnieszka. Wpisy Agnieszki to ekstraklasa kultury.

     • Proszę przestać z tą kulturą, takowej teraz wyjątkowo brak i proszę przestać powielać posty w proporcjach 1:5000.

     • to, że ktoś nie klnie nie znaczy, że jest kulturalny. Może być np złośliwy. A na prawdę wolimy ludzi, którzy klną a nie są złośliwi niż złośliwców co są tzw kulturalni. 🙂

      • Rozumiem, że wpisy Benka wg Pana nie są złośliwe?

      • tak, nie są nacechowane złośliwie. Pan Benek ma specyficzną manierę ale nie wypływa ona ze złośliwości. TO raczej obserwator tego co się tutaj wyprawia. I ostrzegam Panią i inne Panie z tego kółka, że będziecie pod obserwacją. Wasze podejście do innych ludzi na tym forum jest nacechowane negatywnie. I bedą ostrzeżenia, a potem bany jak się to nie zmieni. Taka jest rola moderatora.

      • Jestem pod obserwacją. Uśmiałam się. Ułatwię Panu tę ciężką pracę. Odzywam się tylko dlatego że, boli mnie, jak Pan tu obraża ludzi, ale tych obrażanych ludzi pewnie już tu nie będzie, więc i ja przestanę się odzywać.
       PS W Pana odpowiedzi same oskarżenia bez konkretów, ale to już standard.

      • Szanowny Panie, ja jestem realistką. Już nie liczę, że cokolwiek na tym forum wskóram. I nie jest to komplement w stronę Pana i Redakcji.

      • Jak chce Pani „coś wskurać” to nie tutaj. Nie ma pani narzędzi administratorskich, jest Pani zwykłym użytkownikiem jak inni. I proszę się dostosować albo założyć własne forum, gdzię będzie Pani mogła „dzielić i rządzić” Tak to działa.

      • nie, skądże, absolutnie nie są. nie wiem, gdzie się pan uczył inteligencji emocjonalnej, ale opuścił pan kilka ważnych lekcji. nie rolą moderatora jest ocenianie kompetencji miękkich użytkowników, a stosowanie się do regulaminu, który powinien być prosty i czytelny. a teksty, że ktokolwiek będzie pod obserwacją są tragikomiczne, wszak bez problemu można tu wejść pod innym nickiem i mailem, nie mówiąc o tym, że gada pan, jakby to było jakieś forum mafikne darknetu, a to zwykły portal, którego ani redakcja, ani moderacja nie wie, co robi.

     • Nigdy już nie odwiedzę tej strony internetowej i nie umieszczę ani słowa, dlatego może mnie Pan już nie obserwować. Niech Matka Boża ma Was wszystkich w opiece. Z Panem Bogiem. +

      • Daje Pan o sobie jak najgorsze świadectwo. Nie jest Pan dżentelmenem. Jest Pan cyniczny. Nie musi mnie Pan obserwować. Jestem tu jeszcze tylko dlatego, że szokuje mnie, jak Pan traktuje Agnieszkę, jak obraża Pan kobietę, kulturalnego człowieka. Nie dziwię się, jeżeli Agnieszka stąd odejdzie. Odejdzie tez wiele innych kulturalnych osób, bo nie będą chcieli mieć z Pańskimi standardami nic wspólnego.

 • Jak dla mnie cała dyskusja zbędna ,bo tradycyjnie już na tym forum ,fakty są tak przeinaczane ,aby tylko rozpętać burze .

 • A do osób ,którym to dzieło przeszkadza bo czas epidemii. Zawsze łatwo krytykować cudze wysiłki siedząc czterema literami na kanapie w domu przed laptopem . Może warto samemu coś zorganizować ,aby innym w tym czasie nieść pomoc . Raczej zadna z tych osoba sama nic nie robi ani nie wspiera ludzi w czasie epidemi ani na Chwałe Maryji nic nie robi.

  • Pani Meno,
   Jeszcze wczoraj wieczorem upominała mnie Pani, zarzuciła kłamstwo i przeinaczanie faktów oraz powątpiewała Pani w umiejętność czytania ze zrozumieniem. Dzisiaj podobne uwagi mogę mieć do Pani. Nie będę się powtarzać. Skomentowałam Pani post, gdyż jest to nieprawda i obraża mnie, a zapewne także inne osoby. Napisałam kilkakrotnie, że nie mam nic przeciwko takim inicjatywom, lecz że obecnie rzeczywiście są pilniejsze potrzeby, a pieniędzy niewiele – przynajmniej w moim otoczeniu.
   Nie chciałam tego pisać wcześniej, ale byłam objęta kwarantanną. Byłam bardzo blisko chorych na koronawirus, gdyż pielęgnowałam tych ludzi. Część z nich trafiła do szpitala, a część pozostała w domu. Moja Babcia ma 93 lata i obecnie przechodzi tę chorobę. Jesteśmy całkowicie odcięte od świata, nie możemy wyjść nawet na balkon. Czuwam przy Babci dzień i noc, a dzisiejsza była koszmarem… Dlatego zerkam w międzyczasie w telefon, bo na co dzień niezbyt często odwiedzam tę stronę. To nie jest tak, że nie mam co robić, że siedzę na czterech literach przed laptopem! Wykonuję pracę zdalną,aby mieć na podstawe utrzymanie. Nie otrzymałam zatrudnienia w marcu, gdyż niemalże wszystko zostało zamknięte. Opiekuję się Babcią, która jest bardzo ciężko chora, i która walczyła za Polskę podczas wojny, podczas Powstania Warszawskiego. Poświęciłam Babci swoją codzienność i młodość, ale nie żałuję ani trochę, bo wiem, że moje działanie ma sens. Kocham Babcię całym sercem.
   Przed kwarantanną robiłam zakupy dla osób starszych (90+), nosiłam im ugotowane obiady i domowe ciasto drożdżowe. Przynosiłam lekarstwa z apteki,robiłam pranie, prasowanie – chociaż bielizny i pościeli. a także wspierałysmy wraz z Babcią bardzo ubogich sąsiadów. Obecnie mamy 100 – 150 zł na tydzień, a oddawałyśmy połowę. Dla Nas naprawdę jest to duża kwota, ale nie zostawimy bliskich w potrzebie.
   Byłam również wolontariuszką w hospicjum dziecięcym i domowym. Znam ludzkie cierpienie…
   Nie zna mnie Pani, mojej historii, mojego serca, moich działań. Bardzo wiele daję z siebie, aby pomóc innym ludziom – jak tylko mogę. Rozmową, modlitwą, wsparciem materialnym,pomocą fizyczną. Jest to dla mnie bardzo trudne, bo od kilku lat mam chory kręgosłup (grozi mi wózek inwalidzki w najgorszym przypadku, a w najlepszym kule) oraz mam bardzo niską odporność. Moje węzły chłonne nie funkcjonują prawidłowo. Żyję już wiele lat bez włosów, brwi i rzęs. Mam drętwienie kończyn, grozi mi parkinsonizm (odmiana Parkinsona), ale to naprawdę ostateczny wariant. W zeszłym roku miałam depresję, z której wyszłam z pomocą bliskich, modlitwy i ciężkiej pracy… Obecnie bardzo tęsknię za sakramentami i boli mnie to, gdy ktoś rzuca raniące słowa, że „wychodzi brak sakramentów”… A czy ten ktoś, kto napisał takie słowa, żyje sakramentami?
   Nie będę wymieniać dalej, bo nie ma sensu… Ale proszę nie oceniać mnie i innych osób, że nic nie robimy, że nie wspieramy innych. Czasem Matka Boża cieszy się bardziej, jeśli ze szczerego serca się pomodlimy oraz będziemy służyć najbliższym. Proszę zacząć od siebie samej.
   Niniejszy komentarz jest ostatni, jaki zamieściłam na tej stronie internetowej. Pragnęłam obronić zarówno siebie, jak i inne osoby,które mają bardzo wysoki poziom kultury, klasy, a także intelektu. Widać to przede wszystkim w komentarzach… Nikt z Nas nie chciał źle i nikomu z Nas nie przeszkadzają inicjatywy religijne. Wprost przeciwnie. Nie jesteśmy wrogami! Gramy z Wami w tej samej Bożej drużynie. Wyraziliśmy swoje zdanie, nie zostaliśmy zrozumiani ani potraktowani z szacunkiem. Zostaliśmy obrażeni i wyproszeni. Cóż, świat się nie kończy. Trzeba modlić się dalej i działać co tylko można, aby w najbliższym otoczeniu pomoc drugiemu człowiekowi – na chwałę Maryi.
   Wielu z forumowiczów mówi, że podczas odmawiania nowenny odczuwa ataki złego. Myślę, że całe to nieporozumienie jest również jego działaniem… Z Panem Bogiem+.

   • Oddziaływanie w taki sposób na Czytelników jest już manipulacją. Również mam nieuleczalną przypadłość i tym nie szafuję w celach postawienia na swoim.
    Wygląda na to, że te działania są prowadzone z rozmysłem, przypomina narrację „gości” z pewnych sterowanych serwisów – jak to dziś na forach katolickich bywa.

    • Myli się Pani bardzo… Otworzyłam serce. Bóg zna moje serce. Proszę mnie nie oceniać. Ja Pani nie oceniam. Z Panem Bogiem. +

    • Nie jestem czlonkinią „pewnego sterowanego serwisu”,tylko czytelnikiem m.in tej strony internetowej. Wypowiadam się poprawną polszczyzną i potrafię ładnie pisać. W dzisiejszych czasach to niezbyt często spotykane.
     Jestem tylko człowiekiem i popełniam błędy, do czego mam prawo. Bóg zna moje serce i będzie mnie rozliczał z miłości, z moich intencji, jakie miałam. Chociaż takie słowa, jak powyżej, są dla mnie bardzo przykre, to najważniejsze jest dla mnie to, co o mnie myśli Pan Jezus. On zna moje serce. Życzę Pani dużo zdrowia i siły do dźwignia Pani krzyża. Zapewne bardzo Pani cierpi, a proszę mi wierzyć, znam ból i ciężar krzyża… Pomodlę się również w Pani intencji. Z Panem Bogiem. +

   • Agnieszko krótko mówiąc forum zeszło na psy,nie chce się wchodzić tutaj.
    Uściskaj babcię od nas, odmawiaj modlitwę ,wpisz Krzyż ochronny z modlitwą na czas epidemii, jest to Krzyż św.Zachariasza.Test jest tez na stronie W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej ,strona która jest prowadzona wzorowo przez p.Ewę.
    Poczytaj o Koronce Wyzwolenia i „Cuda Najświętszego Imienia”
    Pokonasz chorobę i wszelkie zło.
    Trzymaj się zdrowo
    Szczęść Boże!
    dziś o 15-ej Koronkę ofiaruję w Twojej intencji

    • Dziękuję bardzo za dobre słowa. Uściskam Babcię oczywiście i również pomodlimy się w Pani intencji. Z Panem Bogiem. +

      • Dziękuję Eniu z całego serca za wszystko. Będę pamiętała o Tobie. Z Panem Bogiem. +

 • Czy forum przejęli ufoludki?
  do admina P.Marku komu Pan przekazał stery?
  Co sie dzieje na forum? Kto tak sprytnie usuwa ,proszę zrobić sobie test na koronowirusa…moze to dodatkowe objawy przy tej chorobie!
  Tylko nie pisać,że samo się usunęło

   • „To moje ostatnie slowo” i pisze dalej? Zaraz znow ruszy kawalkada. Z uwagi na Pani stan zdrowia prosze na siebie uwazac i go nie pogarszac. W ludziach cierpiacych jest pokora godna podziwu, nie taka zjadliwosc.
    Co ciekawe, zglosilem do moderacji z prosba o przyjrzenie sie tej sytuacji i teraz ja jestem przez panie „zglaszany” jak na marokanskim targu.

    • Nie życzę nikomu cierpienia, którego doświadczyłam i doświadczam… Oby nigdy Pan tego nie zaznał… A Pańskie słowa o cierpieniu i pokorze, Panie Benku, są po prostu okrutne i potwornie niesprawiedliwe…

     • Agnieszka, każdy musi sam podjąć decyzję i do niczego Cię nie zmuszam. Jednak biorąc pod uwagę podejście Adminów, pisanie tu nie ma sensu. Szkoda czasu na przepychanki z Benkiem, który ma pełne poparcie Moderacji i pozwolenie na obrażanie ludzi. Agnieszka, to forum nie jest jedynym katolickim forum w internecie. Jak potrzebujesz jakiegoś środowiska w internecie, poszukaj innego katolickiego forum. Tu będą nas już tylko obrażać i szkoda na to czasu i nerwów.

      • Aniu, odpisuję tutaj tylko do Ciebie. Już się pożegnałam z forum, umieściłam wpis. Skierowałam ostatnie zdanie do Bena, aby się zastanowił nad sobą.

     • Prosze nie dramatyzowac, nie stosowac emocjonalnego szantazu na mnie, nie ma Pani pojecia, jakie sytuacje medyczne czaja sie w czyichs rodzinach. Nie wszyscy biora innych na litosc, i tak przy chorobie ma Pani wystarczajaco duzo sil na to komentowanie.

    • Pani Moderatorko, czy okrutny wpis Benka w stosunku do Agnieszki jest zgodny ze standardami tego forum?

  • Witam, posty są usuwane automatycznie po osiągnięciu pewnej liczby minusów, my przywracamy je z powrotem. Pan Marek nie jest moderatorem forum. Mamy tutaj dwóch moderatorów. I zajmujemy się administrowaniem wpisów oraz moderacją komentarzy. Pozdrawiam

 • Ktoś mógłby mi napisać co to za wizerunek Maryi jest na zdjęciu do tego artykułu? Już raz to widziałam ale nie wiem skąd pochodzi. Jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź

  • Wyglada na jedna z podobizn Marii de La Soledad, z procesji popularnych w Hiszpanii. Podobna do Hermandad de San Buenaventura.

 • UWAGA, następujące osoby: Też Ania, mirosz, Agnieszka, Agata, Brygida, Nieodpowiednia dostają ostrzeżenia za nieodpowiednie wpisy na forum. Kolejne ostrzeżenia, jeżeli nie będzie poprawy w jakości komentarzach, spowodują usunięcie z forum.

  • ha ha , no proszę,ale ten kot tu nie pasuje!
   P.Marku a Pan żyje? nie jest Pan uprowadzony?
   Bardzo NIE ! smacznie na forum!

   • Prosze spojrzec troche z dystansem na niepotrzebnie wywolany huragan i powtarzanie wpisow az do zlosci. I wtedy tak jest ok? Niektorzy zarzucili tu innym niedojrzalosc, a juz moje dzieci, jak byly male, to sie tak o zabawki nie klocily.
    Lepsze koty na obrazku niz ich darcie na forum.

   • „Jezyk Benka” (oczywiscie te same okreslenia i zarzuty niby 2 osob) stal sie tu istnym toposem!

   • To było pierwsze ostrzeżenie, proszę się dostosować do wytycznych odnośnie komentarzy, albo będą kolejne ostrzeżenia. ew. zrezygnować z pisania na forum

  • Pani Moderatorko, proszę zatem mnie usunąć. Nie pozwolę się traktować w taki sposób. Nie pozwolę się obrażać. Szanowna Redakcjo, nie ma mojej zgody na Państwa zachowanie i podejście do Forumowiczów. Widocznie wpisy Benka odpowiadają Pani (oraz całej Redakcji) wizji tego forum. Eniu, Mirosz – miło było Was poznać. Eniu, nie zawsze z Toba się zgadzałam, ale Cię lubię i będę zawsze miło Cię wspominała. A może do zobaczenia w innym miejscu w sieci?
   PS Wczoraj Pani Moderatorka była Panem Moderatorem.

   • Nie wierzę co się dzieje.Przecież tu wchodzi wiele osób z wielu państw, jest ta strona wizytówką nas wszystkich,polaków, na forum wchodzą osoby duchowne. Smutne, bardzo smutne co się porobiło,nigdy tak źle nie było jak teraz.
    Nie wiem,czy udziela się sytuacja z tym koronawirusem?Może powinniśmy odpocząć od siebie.
    tez Ania miło też Ciebie było poznać,każdy powinien mieć swoje zdanie.
    pozdrawiam

    • Z pewnością wchodzą, może wreszcie się wyjaśniło, skąd te ulubione „minusy”.

  • Pani Moderatorko/ Panie Moderatorze nie będziecie mnie uczyć jakości komentarzy, bo sobie na to nie pozwolę.

   • Rolą moderatora jest czuwania nad komentarzami. Proszę się dostosować do wytycznych odnośnie pisania komentarzy. W razie nie dostosowania się do wytycznych bedą kolejne ostrzeżenia.

    • Szanowna Pani Moderatorko, uprzejmie informuję, iż nie cofam ani jednego napisanego przez siebie słowa. Wobec powyższego może mnie Pani zablokować skoro w Pani oczach nie odpowiadam standardom tego forum. Proszę mnie nie straszyć kolejnymi ostrzeżeniami, bo to jest żenujące.

    • Wasze pouczanie, strofowanie, dorosłych ludzi, którzy wyrazili swoje zdanie jest żenujące. Po prostu żenujące. Zwłaszcza w obliczu komentarzy, które wczoraj wieczorem pisał Pani kolega (z tego samego konta, co Pani dzisiaj).

     • Proszę o pisanie komentarzy zgodnych z wytycznymi redakcji. Krytykę proszę zostawić dla siebie. Jeżeli ma Pani problem z byciem na forum to zachęcam do opuszczenia tego miejsca lub zaprzestania komentowania.

  • Do Pani Moderatorki:
   Mnie również proszę usunąć / zablokować na forum. Podpisuję się m. in. pod słowami też Ani, Mirosza oraz innych bliskich mi forumowiczów.
   Jest Nam bardzo przykro, że na stronie internetowej poświęconej tak pięknej modlitwie, jaką jest Nowenna Pompejańska, akceptują Państwo niekulturalne wpisy, w których nie ma elementarnej miłości bliźniego i szacunku do drugiego człowieka, a w których zaś jest pogarda, sarkazm i cynizm. Nikt z Nas nie pisał tutaj w złej wierze. Wkladaliśmy w to forum Nasze serca. Myślę, że Matce Bożej nie podoba się takie zachowanie względem Nas. Myślę również, że z forum znikną również inne osoby. Kilkakrotnie upominaliście Nas i radziliście, abyśmy przeanalizowali swoje wpisy i zastanowili się nad sobą. Takie same rady kierujemy wobec złośliwych forumowiczów, Moderatorów oraz Redakcji.
   Będziemy się modlić na Różańcu, jednakże jest to możliwe również bez tej strony internetowej. Nie pozwolimy na obrażanie Nas. W zaistniałej sytuacji nie widzimy możliwości dalszego udzielania się na forum. Cokolwiek napiszemy, będziemy narażeni na ogromne przykrości, niesprawiedliwe osądy oraz szyderstwo.
   Też Aniu, Miroszu, Agato, Brygido, Nieodpowiednia, Eniu, Andrzejowo – było mi bardzo miło Was spotkać na forum i mam nadzieję, że spotkamy się w innym miejscu w sieci, a także w najlepszym na to czasie u Pana Boga. + Życzę Wam wszelkiego dobra oraz zapewniam o mojej pamięci w modlitwie. + Z Panem Bogiem. + Agnieszka

   • Pani Moderatorko! Niech mnie Pani nie strofuje za wpisy sprzed czterech dni, bo to jest śmieszne. Nie wiem kim Pani jest czy ma Pani kwalifikacje do zajmowania się zasobami ludzkimi, pracą z ludźmi czy nie, wydaje się po waszym postępowaniu ,że nie. Nie zależy mi czy mnie będziecie ostrzegać czy od razu usuniecie/zablokujecie. Nadal podtrzymuję wszystko co napisałam. Żałuję tylko jednego – że nie odważyłam się odpisać na maile przychodzące do mnie, do mojej rodziny – z prośbą o wspomożenie , datki itd. różnych Waszych przedsięwzięć w tym właśnie stylu w którym mnie strofujecie. Mogłam odpisać : Nie bądźcie nachalni ,nie nachodźcie mnie,mojej rodziny, jesteście natrętni w Waszych prośbach, jesteście agresywni,zjadliwi,złośliwi i w ogóle miary nie znacie w swojej nachalności i pazerności. Dotarło ? To teraz usuwaj łaskawa Pani. Good bye!!!!

   • Prosimy o zachowanie standardów pisania komentarzy na forum, jeżeli nie odpowiada Pani polityka moderowania forum to nie zatrzymujemy tutaj nikogo na siłę. Jeżeli nie dostosuje się Pani do polityki forum to będzie skutkować kolejnymi ostrzeżeniami.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!