Martyna: Najpiękniejszy czas to czas modlitwy

Przez przypadek natknęłam się na Nowennę. Nie wiedziałam co to jest. Myślałam, że to zwykły różaniec. Myślę 54 dni- co to dla mnie. To Maryjo- obiecuję sumiennie odmawiać. Uklęknęłam i zaczęłam odmawiać i nagle olśnienie. To nie jeden tylko trzy różańce!!! Maryjo, podjęłam się. Obiecałam Ci. Najwidoczniej tak miało być.Gdybym od razu wiedziała, że to są trzyróżańce,zapewne dłużej bym myślała o tym czy się podjąć.
Pierwsza Nowenna była w bardzo dużej intencji dotyczącej całej mojej rodziny. Podczas modlitwy mój umysł poruszał dziwne tematy.Np. dogadywanie się z najstarszą córką, zdrowie, złagodzenie skutków kłótni, prośba o prowadzenie podczas konfrontacji itp. WIem, ze podczas modlitwy powinniśmy być skupieni w pełni ale to chyba były takie poboczne modlitwy bo przyznam, że wszystko o co prosiłam się wypełniło. Błagałam abym była lepszą mamą, aby Maryja pokazała mi kierunek i pokazała. Przypomniała mi, że moje dzieci są moim największym szczęściem. Główna prośba – no cóż ja fizycznie nie odczułam wypełnienia tej prośby jednak wierzę,że będzie wszystko dobrze. Mam taki wewnętrzny spokój ,który jest piękny.
Przy końcówce odmawiania nowenny w naszej rodzinnie trudnj sprawie wpadła mi myśl, ażeby odmówić Nowennę za moją najstarszą córkę. Za naukę aby miała chęci, łatwość przyswajania, radość z nauki jak i pożytek. Jestem w trakcie.
Zdziwiło mnie kilka sytuacji podczas odmawiania np. zawsze budze się około 4 rano aby mieć spokojny czas na modlitwę. Z dnia na dzień ta modlitwa jest inna, lepsza, przyjemniejsza. Mam też inne uczucia względem czasu spędzonego na modlitwie- ten czas jest dla mnie piękny, radosny, pełen pozytywnych emocji. Cieszę się, że mogę podzielić się swoim świadectwem. Mam nadzieję, że więcej osób podejmie trud,który tak naprawdę trudem nie jest- jest przyjemnością.

  • Dokładnie. Czas spędzany przy modlitwie to najpiękniejszy czas! 🙂 Niech Bóg błogosławi!

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn pompejański i otrzymuj comiesięczne wiadomości